UIT DE OMGEVING DINSDAG 23 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 De diefstal bij het S.S. station te Den Haag. Uit Amsterdam is naar Den Haag over gebracht de 37-jarige aldaar woonachtige los-werkman, die verdacht werd van den diefstal van 2100.uit de brandkast in het plaatskaartenbureau van het Station S.S. te Den Haag. De man, die o.m. belast was met het schoonhouden der lokalen, had kans gezien den sleutel der brandkast in zijn bezit te krijgen. Hij heeft zich onder een valschen naam eenigen tijd in de Zaanstraat opgehouden en den laatsten tijd te Amsterdam verblijf gehouden. Of schoon zelf gehuwd en kinderen hebbend, heeft hij met een vrouw uit Den Helder goede sier gemaakt van het geld, zoodat bij zijn aanhouding nog slechts 60.50 in zijn bezit bleek te zijn. Hij heeft overi gens reeds meerdere vonnissen achter den rug en stond bij de politie ongunstig be kend. Hij is in bewaring gesteld. „Vad." LISSE. Chef van Politie. Door den Burge meester dezer gemeente is benoemd tot chef van politie alhier, de heer J. War- menhoven, wachtmeester der Kon. Mare chaussee, te 's-Hertogenbosch. Geboren: Henriette Maria, d. van J. C. van Woerden en H. M. Segers. Hendrik Jacobus, z. van A. Dijkgraaf en K. Tie- rens. Jacobus Antonius, z. van P. H. Hooyman en M. A. Goldenberg. Petrus Antonius, z. van J. van Dijk en Th. J. Cor- nelissen. Overleden: Johannes Marinus Baak 9 jaar. N00RDWIJK. De werkverschaffing. Tusschen B. en W. en het Rijk is overeenstemming bereikt over het uitbreiden van het aan tal te werk te stellen werkloozen in de Noordduinen van 50 tot 100. Deze rege ling zal ingaan Ï29 Februari aanstaande. De badplaats. Naar wij vernemen zullen de terreinen van de familie Dob- belman, die zoo prachtig in het hart van de badplaats zijn gelegen, als villaterrein worden uitgegeven. De werkloosheid. Het aanbal werk loozen bedraagt op het oogenblik, inge schreven bij de arbeidsbeurs, 460, waar van 221 landarbeiders, 85 bouwvakarbei ders, 65 visschers. 1 straatmaker, 32 los arbeiders, 1 dienstbode, 1 smid, 1 boek drukker en 43 jongens. Feitelijk is het aantal werkloozen nog beduidend groo- ter omdat hierbij niet zijn geteld een 60-tal werkloozen, voor het meerendeel landarbeiders, die bij de gemeentelijke werkverschaffing zijn tewerk gesteld. Zwerver aangehouden. Zekere A. S.. zonder vaste woon- of verblijfplaats werd terzake van openbare dronkenschap door de politie naar het bureau overgebracht. Bij onderzoek bleek, dat deze persoon een 7-tal malen gesignaleerd stond in het Algemeen Politieblad*. Voor het on dergaan van zijn straf is hij ter beschik king gesteld van den ambtenaar van het openbaar ministerie bij het Kanton gerecht te Leiden. Gevonden voorwerpen. Een scapu lier medaille dun halskettinkje rij- wietbelastingmerk gesloten brief, ge adresseerd aan B. J. Wessel te Amster dam jachthond bruin (reu) zwarte vulpenhouder zelfvuller. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags van 121 uur n.m. ten po- litei'bureele te Noordwijk-binnen. WASSENAAR. Denk om uw flets. Het onbeheerd aangetroffen heerenrijwiel bleek te be- hooren aan plaatsgenoot de J., die des wege een procesverbaal kreeg. Vreemde bollenkijkers. Eenig rund vee van B., maakte een wandeling door het bollenland van P. aan de Raaphorst laan. Schaderegeling geschiedt onderling. Aanrijdingen. Plaatsgenoot J. v. N. plotseling den Rijksstraatweg oversteken de, werd 'aangereden door een auto, be stuurd door den heer H. uit Delft. De aangeredene bekwam behalve verwon dingen aan hoofd en zijde, vermoedelijk nog een dijbeenbreuk. Hij is overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. De heer v. d. H. uit Rijswijk reed met zijn auto, die van den heer v. d. W. uit den Haag aan, welke juist stopte. De remmen van de auto van den heer v. d. H. bleken niet in orde. Een gecompliceerde aanrijding had op den Rijksstraatweg bij Zuidwijk plaats Aldaar stonden ter weerszijden van den weg een kraan- en een sloopwagen be nevens twee luxe auto's. Uit de richting Leiden naderde de vrachtauto bestuurd door M. uit Rotterdam en uit de rich ting Den Haag een luxe auto bestuurd door den Arnhemmer T., die meenden elkaar nog wel te kunnen passeeren. Dat gelukte echter niet, waardoor de auto van T. op den sloopwagen reed en van voren werd ingedrukt, de sloopwagen op den kraanwagen botste, die eveneens van voren werd vernield, de wagen van T.. welke dwars op den weg was komen te staan, ook van achteren werd besohadigd door de vrachtauto, die daarop naar rechts zwaaide en den zijkant indrukte van een der luxe auto's toebehoorend aan R. uit Scheveningen. Het geheele stel moest wordin weggesleept. Verzeke ring dekt de schade. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerard Pieter, z. van P. Gaalswijk en G. Bos. Pieter Cornelis, z. van F. Schalk en G. A. Schering. Abra ham, z. van A. van Eeuwen en J. S. Knop- pe. Hendricus, z. van J. van Braak en C. C. Bleijendaal. Margaretha Johan na, d. van W. R. Vermeulen en C. K. Pri- inowees. Wilkelmina Maria Sophia, d. van P. Rol en S. van Roem burg. Klaas, z. van K. Hofer en P. C. Smit. Geertrui- da Martha Petronella, d. van G. Bosma en J. C. Jansen. Daniël, z. van J. Overbeek en G. J. van Rijswijk. Hermanns Renner z. van G. Rutte en C. B. van den Bos. Wieger, z. van R. Bakker en F. Pit. Johannes Petrus, i. van J. P. de Heij en R. M. Koudijzer. Hendrik Tijmen Bas- tiaan, z. van H. C. Rebel en W. J. D. Man tel. Geertruida Pieternella, d. van P. G. F. Doeve en G. Aardema. Wilhelmi- na, d. van W. Heima en W. v. Veen. Marretje, d. van J. G. Tichelaar en A. van den Oever. Cornelia, d. van A. P. Vo gelaar en H. Biesheuvel. Albretus Jo hannes, z. van A. H. van Rijn en M. D'haene. Hendrikus Cornelis, z. van Tn. Langeveld en Q- C. Rotteveel. Pieter, z. van C. Bokhorst en A. Zorge. Ondertrouwd: A. Slniger 24 j. en A. Michlmayer 23 j. H. M. Wijngaarden 26 j. en A. Rovers 26 j. S. Penninga 26 j. en L. Zorge 24 j. H. van N e uren wedr. 42 j. en T. van Oostende 19 j. J. Zantingh 25 j. en A. Maarse 23 j. Getrouwd: G. Wiggemansen 32 j. en J. Braaf 19 j. J. Hoogland 24 j. en J. de Wti 22 j. J. Blom 25 j. en A. Bliek 22 j. Overleden: P. Berendrecht 88 j., wede. van J. Kooijman. Agatha van der Pouw Kraan 31 j., geh. met J. S. P. Braak. Jacob Zwart. 71 j., geh. met J. de Veer. Cornelia Maria Blom, 69 j., geh. met C. M. Tichelaar. Hendrikus de Ruiter, 54 j., geh. met P. de Groot. Gevestigd: Isaac Zwart en gezin, van Amsterdam, Prinsengracht 262, naar Dennenlaan 101. Johannes H. Rovers en gezin, van Hillegom, Leiciscüestraat 159, naar Venneperweg 488. Leendert van Ham met gezin, hijnaart ca. D. 42, Ven neperweg" 1143. Hendricus A. Oud en go- zin, van Amsterdam, Ekster straat 23 bus., naar Kastanjelaan 33. Luit van der Put ten en gezin, van Zuilen, Galvaanstraat 8 bis, naar Wilgenlaan 11. Uornens Ber- gisch en gezin, van Amsterdam, Karper- straat 11, naar Baühoeveiaan 30. Juuo- cus Eeman en gezin, van Amsterdam, Des Presstraat 13, naar Sloterweg 140. Jao.;b van Koord en gezin, van Amsterdam, Baarsjesweg 233 lü, naar Öloterweg 142. Johanna A. M. Monxer (weu. J. B. Peg man) en gezin, van Amsterdam, Parama- nbostraat 119, il, naar Sloterweg 144. Cornells H. de Vries en gezin, van Amster dam, YVesxerkade 16, naar Sloterweg 143. Heinrich J. Janning, van Amsxeraam, Ceintuui-Daan 196, naar Sloterweg 150. Rosnia M. Veltman en gezin, van Amster dam, Aaismeerweg 30, naar Sloterweg 166. Hendrik M. Wijngaarden, van Zand- voort, Kerkplein 4, naar Concourslaan 5. Jan van der Meulen, van Diemen, x>urg. de Kievitstraat 118, naar Spaarnwouder- weg 437. Zegerus Th. Nelemans en ge zin, van Amsterdam, Potgieterstraat 21, naar Wnhelminalaan 46, Zwanenburg. Neeltje G. Groen, van Haarlem, Anna van Bureniaan 10 naar Wïiheiminalaan 50, Hoofduorp. Pieter Borst, van Rotter dam, Kerkhoflaan 42, naar Hoofddorp. Pieter Borst, van Rotterdam, Kerkhollaan 42, naar Hoofdweg 726. V ertrokken: Valentin Schuckert, van Kastanjelaan 39 naar Amsterdam, Spistraat 253, III. Jan H. Munnik, van' Vijthuizerdijk 135 naar Hummelo en Kep- pel, Eldrik, de Beemster, p.a. J. Breure. Hendrik K. Kooijman, van Kruisweg 989 naar Rotterdam, Groote Markt 13. Klara M. F. Vollemaire, van Hoofdweg 617, naar Haarlem, Rijksstraatweg 5. Leendert Bos, van Raasdorperweg 94, n. Drieber gen, Diedrichsiaan 5. Johannes W. Groenendijk, van Venneeprweg 1233, naar Hillegom, Meerstraat 60b. Krijntje Ca- landt, van Modderpad 27 naar Haarlem, Leeuwerikstraat 77. Petrus J. C. van de Wateringen, van IJ weg 17 naar Am sterdam, Tolstraat 95. Andries Haasbeek en gezin van Nieuwstraat 31, naar Haar lem, Tuipenhof 17K. Trijntje van Hert, wed. van H. de Ridder, van Wilhelmina- laan 46, naar Haarlem, Emmalaan 2. Cornelis van Groeningen en gezin, van Venneperweg 579, naar Amsterdam, Hud- sonstraat 76. STOMPWIJK. Wit-Gele Kruis. Woensdagavond had ten huize van den heer J. v. Esve.d de jaar vergadering plaats van het Wit-Gele Kruis. Na opening door den voorzitter, den heer J. H. Fleuren, las de secretaris het keurige jaarverslag. Hieruit stippen we aan: Door Zr. van 'Rooy werd een moedercur sus gegeven, waarvoor zich ruim 30 dames hadden aangemeld. De speldjesdag had op gebracht f 36.04. Bij een magazijn-inspectie werd alles keurig in orde bevonden. Een woord van hulde werd gebracht aan de ma gazijnhoudster. Er werden 330 artikelen uit geleend. Door Zr. Schaper werden bij de 155 patiënten 2052 bezoeken afgelegd. Een woord van hulde aan Zr. Schaper, die steeds bereid is te helpen en goed helpt. Vermeld zij nog, dat Zr. Schaper 10 Januari j.l. ge slaagd is voor het zuigelingenverpleeg-di- ploma. Hierna mededeeling, dat gepoogd wordt in onze buurtschap een consultatie-bureau voor zuigelingen op te richten, waar men kosteloos advies kan inwinnen. Na voorloo- pige begrooting en uitvoerige inlichtingen door den secretaris hechtte de vergadering bier haar goedkeuring aan. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer v. d. Bos, blijkt, dat de ontvangsten f 5630.34 en de uitgaven f 3068.04 bedragen, zoodat er een batig sal do is van f 2562.30. De financieele commissie bracht verslag De raad dezer gemeente vergaderde in het openbaar op Zaterdagmiddag te half drie. Voorzitter Burgemeester J. Schok king. Aanwezig alle leden. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. De auto van den schoolarts. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeenschappelijken regeling der Schoolartsendienst. Deze regeling is ge troffen door de gemeenten Katwijk, Oegst- geest, Stompwijk, Veur en Voorschoten. De raad van Katwijk kan zich vroeger met een voorstel om verhooging der ver goeding voor het gebruik eener auto door den schoolarts, met vereenigen, en stem de een desbetreffend voorstel van B. en W. in de vergadering van 28 Sept. 1931 af. De commissie van beheer, dit zijn de Bur gemeesters der genoemden gemeenten, heeft' toen de vraag gedaan, welke gedrags lijn daarna zou moeten worden gevoigd. Deze commissie heeft doen weten, dat zij van gevoeien blijtt, dat een desbetreffende bepaling, die deze verhooging onmogelijk maakt, moet vervallen. Zij wijst er op, dat de vergoeding voor reis- en verblijfkosten voor den schoolarts in geen geval toerei kend is, omdat de schoolarts geregeld ge bruik moet maken van een auto. De an dere gemeenten hebben de voorgestelde wijziging goedgekeurd en deze gemeenten zijn door zeven van de 10 stemmen verte genwoordigd. Om deze redenen maakt de oommissie deze aangelegenheid weer aan hangig bij de raad van Katwijk. B. en W. kunnen zich met de zienswijze van de com missie zeer goed vereenigen en doen daar om dit voorstel. De gemeente Pijuacker zal zich waarschijnlijk voorloopig nog niet bij den dienst aansluiten. Dr. Lodder vraagt naar aanleiding van dit voorstel eenige inlichtingen. De voor zitter antwoordt, dat het de bedoeling is mogelijk te maken, dat bedoelde post ieder jaar op de begrooting afzonderlijk zal voorkomen en met als post met een vast bedrag. Vervolgens om de vergoeding voor reis- en verblijfkosten van 500.op 1200.te brengen. Nadat nog enkele op merkingen zijn gemaakt komt het voorstel in stemming en wordt aangenomen met 9 8 stemmen, legen de hoeren C. van Tonge ren, J. v. d. f-eik, H. VV. Grimbergen, G. vau Duyn, W. Kulk, H. Parlevliet, A. van Rijn. Steunregeling en belasting- verhooging. Hierna punt 3, het voorstel tot vaststel ling van een steunregeling voor werklooze arbeiders. Zooals de raad bekend is, zeg gen B. en VV., werd op de primitieve oe- grooting voor 1932 een bedrag van 28.000 uitgetrokken wegens kosten van werkver- sohafxing. Het laat zicb aanzien, dat nog in Februari deze post geneel zal zijn uit gegeven. En aangezien dan ook geen ob jecten voor werkverschaffing in voldoende mate aanwezig zijn, stellen B. en W. voor een steunregeling te maken, en wel met ingang van z9 hebr. a.s. en voor geduren de 6 weken. De kosten van deze maatregel worden door B. en W., gezien het ingesteld onderzoek, geraamd op 5000 per week. Naar B. en W. hopen, zal door de regee ring wat de aan bepaalde categonën vaa werkloozen uit te keeren steun betreft, een bijdrage van 50 pet. worden verleend. Deze categonün zijn waarschijnlijk stokers, kuipers, fabrieksarbeiders, lanoarbeiders, tuinlieden, en wellicht ook de visschers. Aannemende dat het geraamde bedrag van 5000 juist zal blijken te zijn, en net Rijk 1250 subsidie geeit, zal dit aan de gemeente een 'last van 3750 opleggen oi over 6 weken in totaal 22.500. lot dek king van deze uitgaaf, alsmede van de k>u- ten der regeling van de tuinlieden waar van het netto-bedrag op 1500 wordt ge raamd, stéllen B. en W. voor: 1. de opcen ten op de hoofdsom der gemeentefondsbe- lasting te verhoogen van 60 op 80, en 2. op de hoofdsom der vermogensbelasting 50 op centen te hellen. De meerdere opbrengst van de opoenten op de gemeentefonds be lasting (inkomstenbelasting) berekenen B. en W. voor het loopende dienstjaar op 11.200 en die op de vermogensbelasting op ƒ3400 of totaal 14.600. Voorts is bg de begrooting gerekend op een bijdrage door het Rijk in de kosten van werkver schaffing, groot 8000. Wanneer aangeno men wordt, dat de subsidie in die kosten, 28.000 c eneens 50 pet. zal bedragen, kan verhooging van deze post met 4000 plaats hebben. Het dan nog ontbrekende bediag van 5400 meenen B. en W. te moeten vin den in de post onvoorzien. De desbetreffende verordening bevat een 21-tal artikelen. Under de voornaam ste dezer artikelen behooren wel deze, dat de steun ten hoogste bedraagt: a. voor gehuwden en ongehuwden kostwinners 8 per week benevens 1 per week per ge zinslid. boven de twee personen, tot een maximum van 6 personenb. voor kostgan gers 6 per week. V oor de reglementair nog niet rechthebbende en ongeorganiseer den: a. voor gehuwden en ongehuwde kost winners 7 per week benevens 1 per week per gezinslid boven de twee perso nen, tot een maximum van 6 personen. B. voor kostgangers 5 per week. Geen uitkeering wordt o.m. verstrekt uit, dat de bescheiden volmaakt in orde waren. In de vacature voor de finantieele commissie werd benoemd de heer Jac. v. Zijden. Als bestuursleden werden de heeren J. v. Maren en L. C. Suiten met bijna algemeene stemmen herkozen, eveneens voor de T.B. C.-commissie de heeren L. C. Steyman en A. L. v. Wijk. De begrooting voor 1932 over ontvang sten en uitgaven werd vastgesteld op f 5948.67 1/2. VAN KATWIJK aan: a, diegenen, wier gezinsinkomsten meer bedragen dan 9 bij een gezin van 2 personen; 11 bij 3 of 4 pers.; 13 bij 5 of 6 pers.; 15 bij 7 of meer personen. Ook niet aan personen ouder dan 60 jaar. Verder komen in de steunregeling nog eenige tientallen bepalingen voor, die de belanghebbenden op de Arbeidsbeurs te weten kunnen komen. De heer M. v. d. Bent spreekt er zijn verwondering over. uit, dat niet zijn voor stel in de laatste vergadering naar voren gebracht wordt voorgesteld, doch een re geling aanpassend aan de Rijkssteunrege ling. Spr. vraagt of het mogelijk is de re geling in werking te doen gaan op 22 Tebr., inplaats van op 29 Febr. De heer van Tongeren zegt niet voor een steunregeling te zijn, dan „in uiterste noodzaak'. Een steunregeling verslapt z.i. het initiatief. Andere hulp, b.v. van fami lie, Armenzorg, Diaconie, Crisis-comité, prefereert spr. nog boven een dergelijke steunregeling. Ook de heer J. van der Perk zegt zich niet met het voorstel te kunnen vereeni gen en acht het bedrag te hoog gemikt. Spr. noemt eenige andeie cijfers, waardoor met een verhooging van 20 opcenten zou kunnen worden volstaan. De heer Meerburg zegt voor dit voorstel niets te gevoelen. Liever werkobjecten, welke ook, voor werkverschaffing, dan een s te un verl eemng. Dr. Lodder zegt, dat het hem tegenvalt, dat het. Rijk zoo weinig geeit. Mede dat ■uit voorstel geen permanente steunrege ling is. Na 6 weken zijn er evengoed nog veei werkloozen en de gemeente heeft geen nieuwe bronhen meer om uit te putten; is dan financieel uitgeput. De heer Guyt zegt wel het verantwoor delijkheidsgevoel te bezitten om te weten dat het is een zeer ernstige zaak. Ook die van een dergelijke belasingverhoogmg. De heer v. d. Zwan zegt het geen dank bare taak te vinden wat de raad heden te noen heeft. Doch in de behoexte moet worden voorzien. Dat het met goed loopt zoo hier en daar is z.i, niet door de steun regeling aj zal dit er wel toe medegewerkt hebben. De heer G. v. Duyn zegt, het met den heer v. longeren eens te zijn, waar deze zeide, dat een groot aantal personen op eten wat aan anderen toekomt. De heer Grimbergen zegt met voor een steunregeling te zijn. Het is hem bekend, dat B. en W., ook ieder voor zien peisoon- lijk tegen een steunregeling zijn. Dat B. en W. dit, niettegenstaande dat men er tegen is, voorstellen, beschouwt spr. als een bewijs, oat ook dit college er geen andere raad op weet. Vandaar dat spr. voor het voorstel zal stemmen. In een zeer 'uitvoerig betoog beant woordt de voorzitter alie sprekers. Een per manente steunregeling is gevaarlijk. Die luxe kan Katwijk zich met veroorloven. Wat na die 6 weken gedaan zal moeten woruen weten B. en W. niet. Wel weet men, dat het dan nog moeilijker zal zijn. Wethouder Veltkamp wijst er op, dat deze steunregeling met volmaakt is, even min als dat er ooit een volmaakt zal ko men. Wie zou er in dit opzicht tevreden zijn. Men hoort geregeld, dat er mets ge daan wordt door net gemeentebestuur. Zulks zal men ook nu nog wel te hooren krijgen nu binnenkort aan steun in dit sei zoen J 52.000 zal zijn uitgegeven. De heer Meerburg wijst er nogmaals op, dat er na deze 6 weken die pijn. 52.000 zullen vra gen, nog 8 maanden van 1932 overschieten. V olgeiis spr. dienen de begrootingscijfers der uitgaven 1932 met 20 tot 30 pet. te wor den verlaagd. Het voorstel, in stemmiog gebracht wordt dan aangenomen met 134 stemmen. Tegen de heeren D. Meerburg, C. van Tongeren, J. v. d. Perk en A. van Rijn. Vervolgens komt nog in bespreking de redactie uezer regeling. De heer Parlevliet zegt, dat er personen zijn die principieeie bezwaren hebben om naar een stempel- bureau te gaan. Geantwoord wordt, dat dezulken het zonder steun moeten doei. De heer v. d. Zwan vraagt de regeling in werking te doen treden met op 29 doch op 22 hebr. Hiertegen bestaat volgens B. en W. bezwaar, omreuen zulks eerst moet zijn goedgekeurd door de regeering. Besloten wordt de regeling in werking te doen tre den in deweek volgende op die, waarin het voorstel duor het Rijk is goedgekeurd. Vervoigens komen m beüandeling de verordening tot helling van 80 opcenten op de Fondsbelasting en die tot heffiag van 50 opcenten op de Vermogensbelasting. Deze worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Dan beantwoordt de voorzitter enkele vragen gedaan in vorige vergadering. Eerst die betreffende het niet toekennen van een subsidie aan den aannemer der ka bellegging KatwijkHaarlem. Valkenburg gaf wei toelage. Drie Katwijksche arbeiders zijn in dienst genoen. Meer personeel was niet noodig. De voorzitter zegt van bet Hoofdbestuur der Posterijen en Telegra- pliie bericht te hebben ontvangen, dat de regeling voor de opening der telefoon, zooals deze in de begrooting is aangege ven, morgen 21 Febr. in werking treed. Dan de mededeeling dat er Zaterdag -27 Febr. weer raadsvergadering is. Hierna sluiting met gebed. Hierna gaf de voorzitter het woord aan Rector Elsenbroek. Bisschoppelijk Inspec teur van het Wit-Gele Kruis, voor de le zing: .,De zorg voor Moeder en Kind". Spreker weer op 't vele werk dat nog ge daan kan en moet worden, hetgeen b.ijkt uit de volgende statistiek in ons Bisdom Haar lem in 1931: 500 doodgeboren aangiften, 200 Katholieke kinderen stieven voor 3 dagen, 300 voor een week en 60 Kath. Moeders wer den uit het leven gerukt, waarvan er zeker zeer velen door tijdig advies in te winnen, gered hadden kunnen worden. Spr. behan delde vervolgens de plannen van het hoofd bestuur voor zuigelingen en kleuterzorg. Vermeldenswaardig is nog, wat spr. ver telde over den Schoolartsendienst. In ons Bisdom is op de 16 Schoolartsen slechts één Katholiek, terwijl wij, in acht genomen het aantal Katholieke leerlingen, zeker recht op 6 R. K. Schoolartsen hebben. Pogingen om hierin verandering te brengen hadden een zeer gering resultaat. Een dankbaar applaus beloonde spreker voor zijn in groote aandacht aangehoorde rede. De voorzitter dankte Rector Elsenbroek voor zijn woorden en stelde daarna de rondvraag aan de orde. De heer A. L. v. Wijk vroeg het bestuur maatregelen te nemen tot wering van het Voorburgsche gemeente-vuilnis, waarmede de Plas gedempt wordt tot ongerief der om wonenden. Het bestuur verzoekt den heer v. Wijk schriftelijke bezwaren in te dienen, waarna het bestuur verdere maatregelen dacht te nemen. Hierna sluiting. TER-AAR. IJsclub „Door Vriendschap saam verbon den" ontbonden. In het café van den heer C. van Dam werd Vrijdagavond de jaarvergadering gehouden van de IJsclub „Door Vrienschap saam verbonden". On danks de belangrijke agenda waren er toch weinig leden tegenwoordig. De voorzitter, de heer J. Egberts, opent de vergadering en deelt mede. dat het doel van deze vergadering is te trachten de twee vereenigingen „De werkverschaffing" en „Door Vriendschap saam verbonden" in één te smelten. Spr. vraagt aller medewer king hiertoe. De secretaris, de heer C. Snijders, las de notulen. De pennigmeester, de heer G. Slof, gaf een duidelijk overzicht over het financieele gedeelte. De inkomsten zijn f 23.68. de uit gaven f 13.60, alzoo een batig saldo van f 10.08. Nu volgde het cardinale punt: „Het Be stuur stelt voor tot opheffing van de Ver- eeniging en samensmelting met de Ter- Aarsche IJsclub". De voorzitter memoreert eerst de bespre kingen die gevoerd zijn het vorig jaar met de verschillende IJsvereenigingen om te komen tot samensme ting. Daarbij is beslo ten, dat de beide IJsvereenigingen ieder 10 bestuursleden zullen kiezen, die dan samen het bestuur zullen vormen van de nieuwe vereeniging. Verder zal het materiaal van onze vereeniging overgedragen worden aan de nieuwe vereeniging en de Werkverschaf fing heeft nr? eeniFc v'nttende kasmidde len, zoodat Bit elkander dekt. De nieuw opgerichte vereeniging zal zich bezig zouden met het aanleggen van groote Trekbanen en banen voor de inwoners, en verder zullen er ook als voorheen „buurt feesten" gegeven worden. Hierna werd geruimen tijd van gedachten gewisseld. Sommigen uitten hun teleurstel ling, nu de oude vereeniging die nog hoog staat aangeschreven van het too- nee' gaat verdwijnen, ©en vereeniging, waar alles zoo gemoedelijk en pleizierig aan toe ging, die haar devies waardig heeft gedra gen en getoond. Maar de financieele omstandigheden o, dit werkt zoo zwaar, zegt de voorzitter, wanneer men moet tobben om rond te ko men, en wanneer er een groote vereeniging is mocht hij dan nog niet de ideale zijn dan zal alles in den loop van den tijd toch veel gemakke'ijker gaan. Er zal een gulden contributie geheven worden voof de leden, die dan op de baan vrij toegang hebben. Niet-inwoners zullen entree moeten betalen. Handelende volgens het reglement werd eerst de vergadering ges'oten en direct hierop geopend en het voorstel tot ophef fing werd in stemming gebracht en aange nomen. Tot bestuursleden werden gekozen "voor de nieuwe vereeniging de heeren J. Egberts, G. Slof, B. Hoogeboom, C. Kroft Pzn., R. de Jagt, Joh. v. d. Vlugt, G. D. Verhoef, P. Blom. G. de Rijk en L. J. Hoocervorst Czn. Allen namen hun benoeming aan en dankten de leden voor het vertrouwen in hen gesteld. Als afscheid werd nog een k'eine tracta- tie aangeboden, welke natuurlijk niet werd afgeslagen. Aan het einde gekomen restte den voor zitter nog den plicht, het bestuur en de le den te danken voor de pleizierige samen werking gedurende het bestaan van de ver eeniging, die 24 boekiaren achter zich heeft. Ook werd dank gebracht aan den Be schermheer, Burgemeester de Muralt, en aan den Eere-Voorzitter, oud-secretaris Hoogeboom. Hierna sluiting. WARMOND. Ingebroken. Bij den winkelier Zandbergen in de Dorpsstraat alhier hebben zioh ongenoo- de gasten toegang verschaft. Dit bezoek vond plaats, terwijl de heer Z. met zijn vrouw ter kerke was. Vermist wordt een bedrag van 30.aan dubbeltjes en kwartjes. Zij, die inlichtingen denken te kunnen verschaffen, worden verzocht zioh aan te melden bij de gemeentepolitie. Gevestigd: J. M. Berg van Noord- wijkerhout K. de Kriek van 's-Graven- hage P. Oorver van Bodegraven P. P. v. d. Lely van Zegwaart J. Ch. Nieuwveen van Sassenkeim E. J. Zek- veld van Rotterdam E. J. Schone- veld van 's-Gravenhage. Vertrokken: A. J. v. d. Leeden naar Breukelen B. Flysman naar Voor burg W. Kuypers naar Utrecht I. K. te Wiel naar Gendringen A. van Oetelaar naar Lisse G. A. J. van Raay naar Leiden C. J. Barends naar Berg en Dal C. M. Braun naar Echt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10