HET HUIS DER VERSPIEDERS MAANDAG 22 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Juffrouw aangereden en gedood. Gistermiddag is de 48-jange mej. C. F. Maate geb. Kleyn op den Schiedamschen ■weg te 'Rotterdam, toen zij achter een tram om, den weg overstak, gegrepen door een autobus van den dienst op Vlaardingen. De vrouw werd over een afstand van 10 Meter medegesleurd. Zij was zwaar gewond en bleek op slag te zijn gedood. Volgens getuigenverklaringen zou den chauffeur geen schuld treffen. Toen het on geluk geschiedde, was zij in gezelschap van haar echtgenoot. Ernstig ongeluk.Een doode, een gewonde. Zondagmiddag heeft op den hoek van den Spaarnwouderweg te Sloten (N.H.), een grooten verbindingsweg door de Haarlem mermeer naar Schiphol, en den Sloterweg, een ernstig ongeluk plaats gehad. Op den hoek reed een motorrijder met vollen vaart tegen den zijkant van een auto. De moter rijder en de duorijder, die beiden afkomstig zijn uit Ouderkerk aan den Arastel, werden met kracht tegen den grond geslingerd. Eerstgenoemde was op slag dood, de ander werd ernstig gewond; hij kreeg een hersen schudding en ernstige wonden aan het hoofd. Dr. A. J. L. Katte uit Sloten ver leende de eerste hulp en constateerde bij het eerste slachtoffer den dood. De zwaar gewonde en het lijk van den motorrijder zijn per auto naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd. Van de fiets gevallen. Slacht offer overleden. Zaterdag is de 43-jarige schilder H. Stoker, uit de Papaverstraat te Rotter dam op het Stieltjesplein aldaar van zijn fiets gevallen. De man ie met een sche delbreuk naar het ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerd, waar hija bij aan komst bleek te zijn overleden. Aanrijding te Den Helder. Zaterdagmorgen heeft op den hoek van den Polderweg en de Krugerstraat te Den Helder een aanrijding plaats ge had tussohen een vrachtauto .en een mo torrijwiel uit Leiden. De motorrijder werd ernstig gewond en bewusteloos naar het St. Lidwinagesticht vervoerd. De Tip der Tips Tandzeep GIBBS! Bij het spelen door een auto gedood. Zaterdagmiddag waren op den Wouw- schen weg te Bergen op Zoom eenige kinderen aan het tollen. Toen van een hunner, den 8-jarigen de K., de tol op den straatweg terecht kwam, liep het ventje zonder uit te kijken den weg op om hem op te rapen. Tegelijkertijd pas seerde de auto van den heer D. uit Roo sendaal, die met bloemen naar de markt te Bergen op Zoom reed. De bestuurder kon zijn wagen niet tijdig meer tot stil stand brengen, met het noodlottig ge volg, dat de jongen met zijn hoofd tegen de rechtervoorlamp van de auto botste en daarna werd overreden. Het ventje werd bewusteloos in een nabijzijnde woning binnen gedragen, waar een terstond ontboden geneesheer slechts" den dood kon constateeren. Den autobe stuurder treft geen schuld. Autobotsing. Drie lichtge wonden. Op den hoek van de Spuistraat en de Pa leisstraat te Amsterdam heeft gisteravond een ernstige autobotsing plaats gehad. Een van de wagens kwam met vijf passagiers uit de Raadhuisstraat en reed de Spuistraat in. Deze hield links van den weg waar juist de Haarlemsche tram stilstond. De andere wa gen kwam zonder passagiers, van het Singel door de Paleisstraat. Deze laatste reed dwars tegen den eersten wagen aan, zoodat hij kantelde. Van de 5 passagiers werden drie .ichtgewond. Zii weH-n in het casthuis verbonden en konden daarna huiswaarts keeren. De twee chauffeurs liepen geen let sel op. De wagens hadden ernstige schade bekomen. EEN RAADSELACHTIG GEVAL. Twee kinderen en dienstbode door gas bedwelmd. In brekers binnen geweest. In een perceel aan de Van Wateringhe- laan in de gemeente Voorburg in de on middellijke nabijheid van de grens tus- schen Den Haag en Voorburg heeft zioh Zaterdagavond een raadselachtig geval voorgedaan. De familie L., die in het bedoelde per ceel woont, was Zaterdagavond uitgegaan. De kinderen, die nog jong zijn, werden naar bed gesteurd en ook bet dienstmeisje ging eenigen tijd later naar haar slaapka mertje. Tegen 11 uur ging de bejaarde moeder van den heer L., die in een aangrenzend huis woont, even kijken of de kinderen rus tig sliepen. Zij bemerkte toen een sterke gaslucht in het huis en begreep dadelijk, dat er een ongeluk gebeurd moest zijn. Oogenblikkeljjk keerde zij terug en waarschuwde de buren, die de politie op belden. Zelf ging de vrouw toen weer het huis binnen om haar kleinkinderen te red den. Zij vond deze bewusteloos in hun bed jes liggen. Ook het dienstmeisje had, ten gevolge van den gastoevoer, het bewustzijn verloren. Dadelijk werden de kinderen uit het huis gebracht en pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten weer op te wekken. Dit gelukt bij alle drie, zoodat er geen mensohenlevens te betreuren zijn. Een onderzoek wees uit, dat in de keu ken de gasslang van de pijp gevallen was en het kraantje open stond. Dit zou op zichzelf beschouwd wijzen op een ongeluk of op een onvoorzichtigheid. Echter heeft er zich nog een omstandig heid voorgedaan, waardoor het gebeurde een raadselachtig karakter krijgt. Direct nadat de heer en mevrouw L. thuis kwamen bleek, dat er gedurende hun afwezigheid ingebroken was. Alle kasten waren in de kamer overhoop gehaald en een aanzienlijk bedrag aan geld medegeno men. Van de inbrekers was geen enkel spoor te vinden. De mogelijkheid bestaat natuurlijk, dat de inbraak en het geval van hefc open gas- kraantje op zichzelf staande gebeurtenis sen zijn, welke toevallig tegelijkertijd plaats De Tip der Tips Scheerzeep GIBBS! hadden. Echter is het geenszins uitgeslo ten, dat de inbrekers er niet onschuldig aan zijn. De Voorburgsche politie, onder leiding van inspecteur Alberda heeft den gohee- len nacht en een groot gedeelte van den Zondag naar de oplossing van dit raadsel gezocht. Ondanks alle pogingen om klaar heid in deze geschiedenis' te brengen, mocht dit tot op heden niet gelukken. De verschillende verklaringen der huisgenoo- ten konden al evenmin positieve gegevens verschaffen. Een merkwaardigheid is nog, dat eenige maanden geleden bij dezelfde familie en in hetzelfde huis een geval van gasverstik- king is voorgekomen, dat aan twee meis jes het leven kostte. Toen was de ooirzaak een lek in de gasbuis. SMOKKELDRAMA BIJ NIJMEGEN. EEN DOODE. Zaterdagavond is te Goch (Did.) op den Asperdensohenweg de kellner j. 8. uit Goch 36 jaar oud en vader van vijf kinderen, die met ©en vriend, den 16-jarigen H. de H., eveneens uit Gich een paar pond tarwe over de grens wilde smokkelen, door ©en commies betrapt. De commies loste eerst eenige waarschuwingsschoten en toen d© beide smokkelaars daarop doorliepen richt te de Duitsche douanebeambte scherper, waardoor J. S. in den borst werd getroffen. De man overleed na een half uur. De an dere smokkelaar kreeg een kogel in den linkerbovenarm en werd naar het hospitaal te Goch overgebracht. De verontwaardiging van de bevolking was groot. BRANDEN. Boerderij te Huizen afgebrand. 24 koeien kwamen in de vlammen om. Gisteravond is de boerderij van den heer P. Veerman aan de Haven te Huizen afgebrand. 24 koeien zijn in de vlammen omgekomen. Vier koeien heeft men met zware brandwonden kunnen redden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Men denkt echter aan kortsluiting, daar de vee stal electrisch was verlicht. Verzekering dekt de schade. De eigenaar en de familie zaten in de boerderij en hebben den brand eerst opgemerkt toen de stal in lichter laaie stond. Ondanks dat de brandweer met kracht optrad en van 8 tot half tien aan het spuiten was, was er niets meer te red den. Brand in een café te Vries. Zaterdagavond omstreeks 10 uur is te Vries (Dr.) brand uitgebroken in het van ouds bekende Café „Het Wapen van Lei den", bewoond door den heer G. Homan. Het vuur greep zeer snel om zich heen en hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was is het gebouw geheel uitgebrand. Ook de inventaris werd een prooi der vlammen. De brandweer kon, mede, dank zij den gustigen wind, de belendende perceelen be houden. Qok de achter het café gelegen woning en de bij het Café behoorende zaal werd vernield. Vermoedelijk is de brand op den zolder uitgebroken. De oorzaak is on bekend. VERPLEEGDEN GEVLUCHT. Een ambtenaar neergeslagen. In het rijksopvoedingsgesticht „De Kruisberg" te Doetinchem heeft een ver pleegde door kiespijn voor te wenden den wachthebbenden gestichtsanibtenaar in zijn cel gelokt. Toen de ambtenaar binnen wa? heeft de jongen hem tegen den grond geslagen en in de cel opge sloten. De verpleegde maakte zich van de sleutels meester, bevrijdde nog een col lega en samen zijn zij toen ontvlucht. Het tweetal is nog niet teruggevonden. De Tip der Tips Huidcrême GIBBS! MEISJES AANGERAND. Te Nieuwer-Amstel. De dader gegrepen. Vrijdag is in den Middelpolder onder Nieuwer-Amstel een ongeveer 18-jarig meisje op een stil gedeelte onverwachts met minder eerbare bedoelingen aange vallen door een circa 20-jarigen man welke haar gevolgd was. Zij verzette zich hevig en beet haar aanvaller in de han den. Op haar hulpgeroep snelden eenige personen toe waarvan een den dader UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 23 Febr. Huizen, 298 M. K. R. O.-uitz ending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 idem. 10.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 K. R. O.-orkest. I.4b Gramofoonplaten. 2.00 Voor de dames. 4.556.45 Concert door het K. R. O.- arkest o. 1. v. Johan Gerritsen. 6.45 Engelsche les. 7.10 Causerie door Dr. C. T. Kortenhorst 8.Lijdensmeditatie door Pastoor Th. J". van Noord. 9.30 Vaz-Dias. 9.4511.00 Het K. R. O.-Kunstensemble o. 1. v. Piet Lustenhouwer. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Orgelconcert. C. RummerHeero ma, zang. 11.00 Keukenpraatje. 11.30 Vervolg orgelconcert. 12.00 A. V. R. O.-kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt. 2.00 Pauze. 2.30 Gramofoon. 3.00 Kniples. 4.00 Pianoconcert door Egb. Veen. 4.30 Kinderuurtje. 6.30 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 6-.30 R. V. U. 7.00 Omroeporkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Gevarieerd progTanvma. Kovacs fjajos. A. d. Haas, liedjes. Garriol, imita ties. Mevr. E. de Boer van Rijk in een schets. 10.00 Persberichten. 10.15—11.15 „Wat doe je in de kou", 2e deel. Revue van Bouwmeester, met Buziau 11.1512.00 Gramofoon. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert op Cinema-orgel door Edward O.'Henry. vastgreep, terwijl anderen de politie waarschuwde. Deze wist den man, die zioh hevig verzette, te arresteeren en ge boeid over te brengen naar het politie bureau te Amstelveen. De man, afkom stig uit Amsterdam, is- aldaar in bewa ring gesteld. „Msb." Te Overschie. Zaterdagmiddag omstreeks half ze-s is naar de „Tel." meldt, een 13-jarig meisje op den Delfshavenscheweg te Overschie aangerand. Het kind wandelde daar met nog drie meisjes, met de bedoeling om wilgéntekjes te gaan plukken. Toen zij daarmede bezig waren, kwam plotseling een man op het viertal af, die een der meisjes beetgreep. De drie andere meis1- jes sloegen luid gillend op de vlucht waarop de man het kind losliet en zioh ijlings uit de voeten maakte. Hoewel de politie van Overschie in samenwerking met de zedenpolitie te Rotterdam direct een uitgebreid onderzoek instelde, was de dader Zaterdagavond nog niet gear resteerd. De Tip der Tips Toiletartikelen GIBBS! OVERVAL IN EEN BOEKWINKEL TE AMSTERDAM. Negen gulden uit de kas geroofd. Zaterdagavond omstreeks elf uur heb ben twee jongemannen van ongeveer 25 jaar getracht hun slag te slaan in den I.20 Concert door Leonardo Kemp en zijn Orkest. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Het Midland Orkest a 1. v. Frank Oantell. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Engelsohe liederen te zingen door J. Morel. 7.10 Causerie in de Fransche taal. 7.40 Vaudeville-Programma. 9.40 Concert door het B.B.C.-orkeet o. 1. v. Victor Hely-Hutohinson. 10.50—12.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Dansorkest. „R a d i o-P a r i s, 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 idem. 8.20 Tooneel. 9.05 Vanuit de Comedie franchise. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert door het Palace-Hote! Orkest. 2.204.20 Carl Reydahl en zijn Orkest. 7.208.05 Vaudeville. 8.55 Fransohe Strijkmuziek. 9.4010.20 Kamermuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.25—7.20 Concert uit Hamburg. 10.40 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Concert. 4.205.20 Concert van Gramofoonpla ten. 7.20 De Oxford-Symph. van Joseph Haydn. 7.30 Collegium muaicum. Brussel, 509 en 339 M. 509 meter: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Het Omroeporkest. 6.50 Gramofoonplaten. Werken van R. Strauss. 8.20 Het Omroep-orkest A. Michot, riool 338 meter: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Het Omroep-orkest o. L v. K. Walpot en solisten. Rome, 441 M. 8.20 Radio-tooneel. Bijbel tenl-fcoekhandel, gevestigd Singel 87 te Amsterdam. Beiden kwamen in den vooravond !n den winkel om te vragen naar kaarten, welke zij echter niet kochten. Tegen elf uur kwamen zij ten tweeden male en koohten toen een kaart van vijf t cent, waarna een hunner naar een bijbel vroeg. In den winkel bevond zich op dat mo ment alleen de eigenaar de 62-jarige heer J. Timmerman. Zijn echtgenoote had even te voren de kas opgenomen en was met het grootste gedeelte van den in houd, circa 100, naar de boven den winkel gelegen woning gegaan. Toen de heer T. bezig was den eenen jongeman aan een bijbel te helpen, vloog de andere naar de kassa. De boekhandelaar, die dit zag, wilde hem zulks beletten doch op dat moment kreeg hij van den man, dien hij hielp, vermoedelijk met den vuist, een slag op het hoofd waardoor hij tegen den grond sloeg. Beide indringers verdwenen toen snel uit den winkel met medeneming van het geld uit de kassa, waarin zich alleen nog maar eenig klein wisselgeld tot een bedrag van ruim 9.bevond. De heer T. die gelukkig niet gewond was, kon onmiddellijk weer opetaan. De boeven waren ochter reeds verdwenen. De politie zoekt hen thans. De Tip der Tips Uw merk is GIBBS! HIS FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 33) Ze praatten druk en ha-alden allerlei oude herinneringen op. Jeremy's scherm school was een succes, maar zooals hij het uitdrukte: Londen is op het oogenblik een woeste cn leege wildernis. Ieder fat soenlijk inenscli schijnt hier of daar naar het platteland de beenen genomen te heb ben om boerenkinkels af te richten en te gen de Franschcn te vechten. Ik heb dc school 'een inaancl gesloten. Er waren al leen nog maar een paar pasgeboren kin deren die kwamen les nemen. Toen Jasper klaar was mot "eten wan delden zij arm-in-arm den tuin in. Jeremy had Jasper leeron schermen, toen die nog een kleine jongen was. Hij had altijd bui tengewoon veel pleizier gehad in den knaap, want hij voelde dat diens tempera ment verwant was aan het zijne. Wel jongen, hoc is je vecht-arm tegen woordig? Niet veel bijzonder. Gebrek aan trai ning. Ik heb "eo'n idee, Jeremy dat jij pre cies do man bent, dien ik noodig heb. Je komt alsof je geroepen bent. Moet er geduelleerd worden?.... Vrouw in 't spel? Meer dan dat. Ik zal je er alles van vertellen. In de oprijlaan lagen toevallig wat tak- kebossen. Jeremy haalde een mes te voor schijn, koos twee rechte takken uit, ont deed ze van de twijgen en sneed ze op de lengte van een floret. Laten we het nog eens probeeren, Jasper Ze stonden op het gras cn schermden. De zon scheen op de bruine hazelstokken cn op hun gespannen gezichten. Jeremy Win ter was buitengewoon vlug en lenig voor een man van- vijftig. Hij had de vuist van een smid cn de verfijnde vingervlugheid van een spinotspeclster. Jasper was lang zaam en ongeoefend; Jeremy raakte hem vijfmaal in evenveel minuten. Niet veel zaak hoorIs het zaakje meenens Ze liepen de oprijlaan op en neer terwijl Jasper aan Jeremy de heele historie van Stonehanger vertelde. Jeremy verstond uitsteken dc kunst van luisterenzijn scherpe intelligentie toetste het gehoorde direct aan zijn rijke levenservaring. Het was gemakkelijk om vertrouwelijk tegen hem 'te zijn, omdat hij een meevoelend be grip voor de menschelijke zwakheden had. Jeremy had een avontuurlijk en tamelijk verkwistend leven geleid tusschen de twin tig en de veertig en hij had zooveel onder vonden, ook tot zijn schade en zijn schan de, dat hij bij het rijpen der jaren een goed raadgever voor zijn medemenschen gewor den was. Maar ook zijn warm en groot moedig hart maakte hem dat. Dus je bent verliefd op dat meisje, hè jongen? Je hoeft je voor mij niet te genee- ren, hoor. Toen ik zoo oud was als jij over kwam me dat iedere maand. Dat wil zeg genécht verliefd ben ik maar éénmaal geweest.... maar ze heeft me voor de mal gehouden. Dat is weer voorbij, Jeremy. Twintig jaar geleden, meneer Neen, ik bedoel niet jouw ernstige liefdesgeschiedenis, maar dat kleine avon tuur van mij. Het was een bevlieging, an ders niet. Jeremy keek hem met een vroolijk knip oogje aan. Natuurlijk. Dat spreekt vanzelf! Ik moet dat spionnennest uitroeien. Het meisje kan 't me niet kwalijk nemen.. Ik moet mijn plicht doen. Ik zou een beetje voorzichtig zijn met dat woord, Jasper. Ik vertouw men- schen die over huu plicht spreken, niet erg. Waarom stuur je er geen patrouille solda ten heen? Jasper staarde naar de schoorsteenn van het huis dat sEatig boven de dennen uit kwam Ik wil dat zaakje zelf opknappen. Uit consideratie voor de jonge dame? Neen, maar ik heb met dien Fransch- man nog een appeltje te schillen. Jeremy streek met de hand veelbeteo- kenend langs zijn krachtige, gladgeschoren kin. Wie is het? Een emigré? Dat beweert hij ten minste. Hij noemt zich Chevalier de Rothan. Wat? De K o than. Jeremy mompelde eerst iets on verstaan* baars en vroeg daarop: Is het een lange, slanke donkere vent met een gemeen gezicht en met de manie ren van een grand-seigneur Die zich aan stelt als een hartstochtelijk royalist? Dat klopt precies. Ken je hein, Je remy? Winter kneep peinzend zijn oogen half dicht. Ik heb hem in Londen ontmoet. Waar? In mijn school. Hij kwam schermen. Jacka Sidebotham bracht hem mee. Hij was een van de beste schermers. Ze zwegen beide en koken elkaar aan. Jasper, die kerel is positief een van de beste schermers die ik ken. Ik had ge legenheid mijn krachten met hem te me ten. Er kwam een grimmig lachje op Jeremy's gezicht: IJdelheid, dat is zijn zwakste punt. Hij pocht te veel. Ik had hem door stoken, maar.... Jasper hief liet hoofd op: In orde Je remy. Ik zal hem toetakelen.... dien allen- digen kerelal was hij nog een beter schermer dan jij. Je moet nog eventjes wachten, mijn jongen. Je kunt me net zoo goed voor lafaard uitschelden. Praat niet zoo'n onzin. Dacht, je dat ik niet van jc hield, jongen Dacht je dat ik je zou willen laten doorsteken door een schurkachtigen pochhans als de Rothan? Wacht nog even tot we ons een weekje hebben geoefend. Jeremy keek Jasper in do oogen en Jas per was geroerd. Ik ben een mal heethoofd, Jeremy. Ik zal doen wat je zegt. xvni. Wanneer Jasper Ben-ham in Nance's hart had kunnen lezen, zou hij diep medelijden met haar hebben gehad en zou een groote toederheid in hem zijn opgekomen, die zijn gevoel-van-vcrongclijkt-zijn zou verdrongen hebben. Want Nance was heel eenzaam cn voelde zich verbijsterd in haar eenzaamheid. Er waren dingen gebeurd die haar heelemaal vn streek hadden gemaakt. In de eerste plaats had zij brokstukken van 'n gesprek opgevangen t.usschen de Rothan en haar vader, niet meer dan een paar woorden, over de beteekenis waarvan zij aan het piekeren ws gegaan. Bovendien was de Rothan zelf opeens onheilspellend duide lijk en brutaal in zijn avances geworden. Hij bad haar hand geyust op een manier die zijn gevoelens maar al te duidelijk liet blijken. Een vrouw kn een man oordeelen naar de manier waarop hij naar haar kijkt. Do Franschman was ongemeen beleefd, maar er ontbrak één element in zijn houding: eer bied. In zijn hofmakerij was een geweldig stuk zelfvoldaanheid en opgeblazenheid èn dat ontging iemand vau bet fijne on derscheidingsvermogen van Nance niet. Het was alsof hij een bekoorlijke vrouw be schouwde als een bloem, die hij het volste recht had te plukken indien hem dat be haagde. De Rothan had Nance bang gemaakt. Ze voelde een onberedeneerde angst om met hem alleen te zijn. 'Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9