op' LUCHTVAART BUITENLAND MAANDAG 22 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 5, W. H. Bosscha 4 1/2 uit 6, Zanen 11/2 uit 5 en Snieder 3 1/2 uit 5. A.s. Vrijdga begint de 7e (de laatste) ronde met de partijen: Do BruynG. Bosscha, V. der Valk Ouwerkerk, BloemAdmiraal, Van Eyber- genv. d. Hoeven en Snieder—Zanen. Het maximum-aantal te behalen punten bedraagt 6, zoodat in de 2e groep W. H. Bosscha zeker is van een plaats in de over- winningsproep. De andere plaats zal bezet worden door Snieder of Van Eybergen. Eerstgenoemde staat iets beter. Ook kun nen ze nog een gelijk aantal punten krijgen. In de le groep is Rassers met 4 uit 4 wel vrij zeker van een plaats. Wie hier de an dere plaats zal innemen, is nog onzeker, aangezien in deze groep nog slechte de helft van het aantal partijen zijn uitge speeld. Over het verloop dei partijen in deze ronde het volgende: PelsRassers. Zwart speelde de Mje- ohea-verdediging e4 Pfb. Het doel dezer opening door zwart is: de witte centrum- pionnen naar voren te lokken om ze daarna gemakkelijk te kunnen veroveren. Dit plan gelukte nu wel niet, maar zwart stond toch al gauw beter en door een foutzet verloor wit daarna een officier. Hij gaf toen meteen Hooyerv. d. Valk. Siciliaansche verde diging door wit niet al te best behandeld. Zwart maakte echter van zijn kansen niet het juiste gebruik en het slot was remise. BloemZanen. Tweepaardspel in de na- hand met offer van het witte paard op f7. Wit had langen tijd de beste kansen, maar liet de goede gelegenheid voorbijgaan, het slot was ook hier remise. v. d. HoevenAdmiraal. De Indische verdediging van het Damegambiet. Zwart kreeg spoedig de beste stelling en won een toren. Bovendien kon hij later de koningin voor een looper winnen, waarna wit de partij opgaf. W. H. BosschaSnieder. Deze partij was van belang, vooral voor Snieder, die met winst of remise vrij zeker was van een plaats in de eindgroep. Hij speelde daar door zeker niet op zijn gewone wijze, want hij liet zich bij den 20en zet zoo maar een pion ontnemen. Direct daarop maakte hij een foutzet, waardoor hij mat in 2 zetten SniederBloem. Deze afgebroken partij is kort na de hervatting door Snieder ge wonnen. Deze was reeds een officier voor en toen zwart aan wit de gelegenheid gaf met ziv koning de zwarte ste'ling binnen te dringen, was het spoedig uit. goed en vlot gereden: 3 teams legden de 3S00 M. onder de 8 minuten af, wat inder daad zeer snel genoemd mag worden. De jury werd gevormd door H. baron van Voorst tot Voorst en den heer A. O. Coster. Natuurlijk had de heer Hoboken weer de geheele regie in handen en had hij ook den ganschen wedstrijd voorbereid; we kunnen dus volstaan met te zeggen, dat alles, zoo als altijd op rolletjes verliep. De heeren Pander en van der Vlugt maakten dep snelsten tijd; de heeren Gaerthé, Menten en Siem jr., hadden 17 sec. meer noodig en slechts 10 seconden lan ger was de tijd van het teamgravin M. van Limburg Stirum, jhr. Loudon en de heer Van Rees. Zeer zeker verdient dit team een extra eeresaluut, zonder dat wij iets op de prestaties der beide snellere équipes wil- lem afdingen; maar primo was het 3de team een mixed nummer", en seoundo had hier een der deelnemers de pech te vallen, wat een 40 seconden tijdverlies kostte; zij heb ben het geheele parcours dus wel héél snel afgelegd. Van één équipe bereikten twee deelnemers het eindpunt; van een andere één; de overige zijn allen gedriëen binnen gekomen. De heer Wentges reed met zijn beide zoons: 't was leuk zoo vlat en vaar- die als de bekende pony de groote broe ders bij wist te houden en over alle hinder nissen ging; jamer genoeg werd hun tijd door vergissingen in het parcours iete lan ger. Nadat de 9 teams den cross hadden afge legd, werden in Boschhek door den heer A. van Hoboken de prijzen uitgereikt: tel kens drie zilveren kande'aars. De heer van Hoboken loofde de prestaties, dankte de jury voor de hulp en maakte toen bekend dat de eerst prijs was gewonnen door het team van de heeren Ph. en Fr. Pander en van der Vlugt in 7 minuten 23 sec.; tweede prijs de heeren Gaerthé, Menten en Siem Jr., in 7 minuten 39 sec.; de derde prijs: gravin M. van Limburg Stirum, jhr. Loudon en de heer Van Rees in 7 min. 49 sec.; de vierde: de heeren Speelman, Driehuizen en de Vries in 8 min. 17 sec.; vijfde: mejuf frouw Roderwald en de heeren Siem en Kahn: 8 minuten 45 seconden; zesde: de heeren Speelman, Hradetzyk en Mohrman in 9 min. 46 sec. De namen der paarden zijn niet gepubli ceerd. Eén nieuwtje bij dezen wedstrijd was, dat de cross country voor de film is opgenomen, drie operateurs zijn den geheelen middag bezig geweest op het terrein; van Vrijdag a.s. af zal de wedstrijd in het Westend- theater te zien zijn. laatste verdediging. Deze toch hield te gen den enthousiasten aanval der tegen partij onvermoeid stand. In 't begin gaan de partijen vrijwel te gen elkaar op met Fluks iets in de meer derheid. De aanval vlot echter niet. Na 20 minuten schiet Besuyen van D.K.C. zuiver in, zoodat de gasten de leiding hebben. Een minuut of tien later krijgt Van Wee- sel een klein vrij kansje door zijn tegen partij in den. waan te brengen, dat bij doorplaatst. De D.K.C.-man laat hem even vrij, waarvan hij gebruik maakt en den stand op gelijken voet brengt. Dadelijk daarna heeft D.K.C. geluk, wanneer een bal van v. 't Hoofd Sr. op den rand om hoog stuit en daarna toch nog in den mand verdwijnt. Wanneer het bijna pauLe ia, mist Ressenaar een schot, maar Meylinck ver betert het onmiddellijk en schiet zuiver in: 22. Wisselen brengt voor Fluks een slappen aanval, terwijl D.K.O. een zeer gevaarlijke aanvalsspel onderneemt. Hul- zinga doelt uit alle standen, maar heeft geen succes. Na de rust zet Fluks het spel, dat voor de thee danig aan het afzakken was, weer beter in. De aanval komt wat meer tot doelen en de verdediging werkt uitstekend. De D.K.C.-aanval, die in on vermoeid tempo volhoudt, geeft de Fluks- verdediging intusschen handen vol werk. Van Bemmel redt echter zeer vaak de si tuatie op keurige wijze. Na een kwartier verslapt de Fluks-aan^al weer. Wolf schiet te ver, evenals Horree, en de bal gaat tel kens retour. Eindelijk heeft Horrée suc ces met een scherp ver schot (32). Dan komt er weer herleving in het Leidsctie spel. D.K.C. tracht het verloren terrein te herwinnen, maar succes blijft hier uit, en het einde is een overwinning der thuis club. HOCKEY NEDERLANDSCH B-ELFTAL— COLONIAL HOCKEY UNION 0—5. Bijzonder veel zorg had het bestuur van de hockeyclub „Hilversum" besteed om haar terrein aan den Raaweg in zoo'n goed mogelijken staat te brengen, iets waarin zij wonderwel geslaagd was. On danks sneeuw, vorst, regen en dooi der laatste weken was het veld goed bespeel baar. Ook voor de toeschouwers was goed gezorgd, zelfs waren er eenige geïmprovi seerde tribunes „gebouwd" in den vorm van een paar houten banken. Het was vrij koud weer en hoewel de spelers er begrijpelijkerwijs geen last van hadden was het voor het publiek, dat in vrij grooten getale was opgekomen, door den ijskouden wind wat minder aangenaam. Doch het enthousiasme van het publiek en het brio van de spelers deed warm aan en zoo zijn wij getuige geweest van een ontmoeting tusschen de Nederlandscbe re serves en de Anglo Indians waarin de gasten een groote maar verdiende over winning hebben behaald. Om 3 uur ving de ontmoeting onder lei ding van de heeren J. D. Campbell voor de Colonial Hockey Union en Jhr. L. J. Quar- les van Ufford voor het Nederlandsch B- elftal aan, waarbij de elftallen als volgt tegenover elkaar stonden: Nederlandsch B-elf bal: Doel: D. de Jong (Hilversum). Achter: Toussaint (Deven ter) en Donk (Bloemendaal). Midden: Lob (H. D. M.), van der Rovaert (H. D. M.) en Braat (Haagsoh Lyceum. Club). Voor: Wagener (Amsterdam), Maas Jr. (Haagsch L. C.), Jannink (P. W.), J. van der Hagen (Hilversum) en 't Hooft (M. H. C.) Colonial Hockey-Union: Doel: Patter son (Scotland). Achter: Leyland Naylor (Scotland) en Van Beugen Bik (Surbotin H. C.). Midden: Hancock (Combined Ser vices and Army), Pearmundi (Middlesec) en Mil stead (South of England). Voor: Lillie (Combined Services and Army), Law rence (idem), James (East of England and Cambridge). Utting (South of England en Gardner (idem). Het begin is voor de gasten, die een fraai samenspel demonstreeren, waaruit reeds spoedig het eerste doelpunt ont staat. Lillie onderneemt een fraai en rush langs de lijn, bij den strafcirkel zet hij voor en Utting scoort, onhoudbaar. De Hollanders zijn te langzaam ten aanzien van het snelle spel der buitenlan ders, terwijl hun plaatsen zeer slecht ge schiedt. Langzamerhand worden de En- gelschen steeds sterker en keeper. De Jong weert zich danig. Uit een corner, waaruit een doelworsteling ontstaat ver groot Lillie fraai den voorsprong. Even later is het al 30, als deze speler na een prachtigen ren zelf sooort. Wel merkwaar dig voor de zwakte van Nederlandsche voorhoedspel is wel het feit, dat na 30 mi nuten de Engelsche keeper nog geen bal heeft aangeraakt! Ten slotte forceert 't Hooft een corner, doch deze wordt niet benut. De verdediging der gasten geeft geen kans om binnen den cirkel te komen, zoodat vrijwel geen enkel gevaarlijk mo ment voor den keeper Patterson ontstaat. Na de wisseling is Maas op de midvoor- plaate gezet, terwijl Jannink rechtsbinnen is gaan spelen. Het spel is niet zoo snel meer als voor d© rust, de Engelschen spannen zich niet uitermate in, zeker van hun grooten voorsprong. En heden moet immers weer een veel zwaardere wedstrijd worden gespeeld in Den Haag. Na ruim een kwartier spelen wordt De Jong na een schermutseling voor de vierde maal gepasseerd. Van der Hagen krijgt last van ki'amp, doch kan spoedig weer mee spelen. Het eerste schot in dezen wed strijd op het doel der gasten is van Jan nink, doch de bal gaat ver naast. Tenslotte maakt Lawrence er 50 van, waarna de 35 minuten al weer om zijn, en de reser ves van Nederland een flinke nederlaag hebben geleden. NED. A-ELFTAL—AGLO INDIANS 0-0. Op het H.V.V.-terrein te Den Haag vond gisteren onder groote belangstelling de hockeywedstrijd plaats tusschen het Ne derlandsch A-elftal en de Anglo-Indians. De puntlooze uitslag die bovendien ten volle de krachtsverhouding weergaf, betee- kent een uitstekende prestatie van het Nederlandsch elftal, waarin de achterhoede uitblonk. Vooral onze backs De Waal en Tresling speelden een uitmuntende partij en indien de buitengewoon snelle voor hoede wat meer steun van de middenlinie zou hebben ondervonden, dan ware een van de vele gevaarlijke uitvallen wel met een doelpunt bekroond zijn. Het was jam mer, dat onze spil Ter Haar last scheen te hebben van zijn been, zoodat hij het tempo niet geheel kon volgen. De Engel schen toonden een sluitend samenspel, zonder bijzondere uitblinkers. Onze land genoot Van Beugen Bik speelde een ver dienstelijke links-back-partij. Biecht* de keeper deed af en boe gevaarlijk door te ver uit te loopen, hoewel hij ook eenige malen fraai redde». Waren in de eerste helft de Engelsohen iets in de meerderheid, na de rust waren het de Hollanders die in den aanval ge vaarlijker en sneller bet vijandelijk doel bedreigden. Een als gewoonlijk door Tresling genomen strafcorner en een hoog schot van Dupon gingen juist naast. Aan de overzijde hadden onze landgenoo- ten geluk, toen de bal in den goal wa® aan- geland^ doch de scheidsrechter constateer de, dat buiten den strafcirkel was gescho ten. Het terrein was zeer slecht en te ongelijk om een goed spel te ontplooien. Het kwam ons voor, dat men zich te weinig aan bet terrein aanpaste en bijna steeds poogde den bal met den stick in plaats met dea hand te stoppen. De wedstrijd was niet temin het aanzien ten volle waard. HET NEDERLANDSCH ELFTAL DAMES Naar wij vernemen is het Nederlandsch elfbal als volgb samengesteld: Doel: Mej. Molhuyzen (HOC). Achter: Mej. Franzie (TOGO) en Mej. Rollin Couqueque (HOC). Midden: Mej. Kist (TOGO), mevr. Eilers (Amsterdam) en mej. Pabst (Arnhem). Voor: Mej. v. d. Berg (Amsterdam), mej. Th. Broese van Groenau (Kieviten), mevr. Droe-Canters (HOC), mej. Bauduin (Zut- phen) en mej. Hofland ('t Gooi). RUGBY AMSTERDAM-HAARLEM 11—0. Op de Sintelhaan te Amsterdam werd gistermiddag onder vrij groote publieke belangstelling de stedenwedstrijd Amster damHaarlem gespeeld, welke wedstrijd behalve uit propagandistisch oogpunt van belang was voor de samenstelling van het Nederlandsch Rugby Vijftiental dat bin nenkort zal uitkomen tegen een Belgisch team. De ploegen stelden zich op in de dezer dagen opgegeven samenstelling, met uit zondering van Saaymans, die in het Am- sterdamsche equipe vervangen werd door Liebenberg. Wat den wedstrijd betreft, in de eerste 35 minuten, ging het spel vrij gelijk op, met beide partijen beurtelings in de meer derheid. De rust ging met blanken stand in. Na de hervatting namen de hoofdsre- delingen het spel in handen. Kuiper depo neerde den bal achter de lijn, welke try werd geconverteerd in een goal (50). Na dat v. d. Heyde en Alofs er ieder nog m geslaagd waren een try te forceeren, kwam het einde aan dezen interessanten match, welke met 110 door de Amsterdammers werd gewonnen. TURNEN DE LANDENWEDSTRIJD DU ITSCHLAND—NEDERLAND. Op 10 April zal in de Stadthalle te Mülheim een turnlandenwedstrijd worden gehouden tusschen Duitschland en Neder land. De Kreis Rijnland van de Deutsche Turnerschaft, die ook het vorig jaar Duitschland vertegenwoordigde tegen Ne derland zal ook ditmaal wederom de Duitsche kleuren verdedigen. Op 20 Maart worden te Essen speciale voorwedstrij den gehouden, ten einde een definitieve ploeg voor den landenwedstrijd samen te stellen. LAWNTENNIS RIJNLAND—INTERNATIONALE CLUB. Gistermiddag werd op de overdekte ba nen te Essen een wedstrijd gespeeld tus schen twee teams uit het Rijnland en een van de Internationale Club uit Nederland. De Hollanders wisten drie enkelspelen te winnen en twee van de drie dubbelspe len. De einduitslag werd 5—4 voor de Inter nationale Club. De gedetailleerde uitslagen luiden als vlogt: Enkelepel: Van Holst (H.) slaat Haeckel 61, 6—4. Leembrugge (H.) ver liest van dr. Heitmann 57, 46. Hoopman (H.) verliest van Meffert 36, 26. Knap pert (H.) verliest van Nourney 16, 36. Diemer Kool (H.) slaat Tacke 60, 64. Hugban (H.) slaat Stab 79, 63, 64. Dubbelspel: Van Olst en Hughan (H.) slaan dr. Heitmann en Wenzel 64, 64. Knappert en Leembrugge (H.) slaan Rebus en Landschuetz 75, 75. Liemer Kool en Koopman verliezen van Nourney en Meffert 1—6, 6—3, 2—6. SCHAATSENRIJDEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE LAKE PLACID. Vrijdag werden te Lake Placid de we reldkampioenschappen verreden in het hardrijden op de schaats, waarbij de num mers over 500 en 5000 Meter het eerst aan de beurt kwamen. De uitslagen hiervan waren: 500 Meter: 1. Pedersen 44,4 sec. 2. Even- sen 44,5 sec. 3. Engnestaengen. 4. Potts. 5. Staksrud. 5000 Meter: 1. Ballangrud tijd 8 min. 37.6 sec. 2. Schroder 8 min. 41,9 sec. 3. Staksrud 8 min. 43 sec. 4. Blomqvist 8 min. 48.7 sec. 5. Evensen 8 min. 49,3 sec., 6. Bia- Lans. 7. Taylor. Zaterdag en gisteren werden de wed strijden voortgezet met de nummers 1500 en 10.000 Meter. De uitslagen luiden: 1500 Meter: 1. Taylor tijd 2 min. 24,3 sec. 2. Ballangrud 24,8 sec. 3. Staksrud 2 min. 25.8 sec. 4. Blomquvist 2 min. 26,5 sec. 5. Evensen 2 min. 29,8 sec. 6. Lindberg. 7. Hurd. 10.000 Meter: 1. Ballangrud 17 min. 58 sec. 2. Evensen 18 min. 1 sec. 3. Taylor 18 min. 1 sec. 4. StaksTud. 6. Blomqvist. 6. Schroder. Door deze uitslagen is Ballangrud (Noor wegen) wereldkampioen geworden. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP DERDE KLASSE, GROOT BILJART. Schmidt winnaar. Gisteravond vonden te Amsterdam de laatste vier partijen plaats van de kam pioenschappen van Nederland, derde klas se, groot biljart. Het tournooi werd gewonnen door Schmidt, die met vijf gewonnen partijen in 147 beurten 1270 punten wist te scoren en in zijn laatste partij tegen van Lockera een hoogste serie behaalde van 135, het geen een zeer mooi resultaat te noemen is. Het totaal-resultaat luidt als volgt: alg. gew. pnt. brt. h.s.moyen Schmidt (kampioen) 5 1270 147 135 8.63 Kleerekooper 5 1297 218 49 5.94 Van Lochem 4 1169 164 58 7.12 Buitenkant 4 1242 195 38 6.3'3 Kobus 4 1220 199 45 6.13 Geestman 3 1094 173 60 6.32 Beekhof 2 1293 181 65 7.14 Damman 1 1043 175 66 5.96 SCHAKEN. Om het Kampioenschap van Leiden en Omstreken. De uitslagen der 6e ronde waren: le Groep: G. Pels verliest aan P. L. J. Rassers, A. H. Hooyer en E. v. d. Valk spelen remise. 2e Groep: M. Bloem en A. Zanen spe len remise, P. v. d. Hoeven verliest aan Th. Admiraal, W. H. Bosscha wint van W. F. Snieder. De afgebroken partij Snieder Bloem uit de vorige ronde is uitgespeeld en door Snieder gewonnen. De stand luidt nu als volgt: le Groep: G. Bosscha lx uit 2, Rassers 4 uit 4, Pels lx uit 4, Hooyer 1/2 uit 5, De Bruyn 2xx uit 5, Ouwerkerk lxxx uit 5 en v. d. Valk 1/2 uit 3. 2e Groep: Admiraal 2 uit 5, v. d. lx uit 5, Van Eybergen 3 uit 5, Bloem 1 1/2 uit PAARDENSPORT CROSS COUNTRY DER Z.H.J.V. De cross voor teams van 3 personen, die de vorige week wegens den hard bevroren grond moest worden uitgesteld, is Zatordag verreden. Het was bar guur en koud, aldus schrijft het „Vad.", wat vooral voor de juryleden, die zoo'n ganschen middag op hun post moeten blijven, geen pretje is; doch overi gens heeft het weer geen afbreuk gedaan aan de belangstelling van het publiek; het was stampvol en het anders zoo stille land weggetje naar de Roggewoning leek nu meer op een autopark. Het is begrijpelijk, dat een wedstrijd als deze veel toeschouwers trekt; er valt veel meer aan te zien wanneer drie paarden te gelijk als een pijl uit een boog wegschieten en over sloot en hekken springen, dan wan neer zij één voor één een cross afleggen. Ook voor de deelnemers zelf is een wed strijd voor teams spannender dan een indi- vidueele; immers het komt hier niet alleen op de persoonlijke prestatie aan doch ook op die der gansche équipe; als er één paard weigert, valt of heelemaal uitbreekt, krij gen de anderen er schade door; want de be paling was, dat als winnaar werd be schouwd eht team, dat met 3 deelnemers binnenkwam en waarvan de laatst bin nenkomende den kosten tijd maakten. Het rijden met teams kweekt kameraadschap aan; we hebben gisteren verschilldene aar dige staaltjes hiervan waargenomen. Het geeft niets, of één al bijzonder snel rijdt; hij, die de voorste is, kan hierdoor leiding geven, doch dient steeds om te zien of de anderen goed voLgen; blijft één van drieën achter, dan zullen de anderen wenden om de confrater een steuntje en aanmoediging te geven. Het parcours van Zaterdag was 3800 M. lang; het liep eerst over weilanden en met een groote lus over de oude ren baan; de hindernissen waren in hoofdzaak slooten, voorts een paar hekken en op- en afsprongen; de bodem was in zijn geheel bijzonder goed; een enkele sloot, die boven dien breed was, had minder prettige kanten. Er hadden 10 teams ingeschreven, waarvan er 9 uitkwamen. Over het algemeen is er Twee Britsche aviateurs vermist Naar uit Athene gemeld wordt, wordt groote ongerustheid gevoeld met, betrek king tot het lot van twee Engelsche avia teurs, luitenant Leslie Hamilton en do I vliegerofficier R. K. Coupland, die Vrijdag jj. uit Rome vertrokken zijn en waarvan sindsdien niets meer is vernomen. Zij pogen 'n vlucht naar Australië en terug te maken. Australisch vlieger neergestort. Ulm, de Australische vlieger, die heeft deelgenomen aan de vluchten van den Southern Cross is met zijn vliegtuig tegen een hoogspanningsgeleiding gevlogen en neergestort. Het ongeluk had buiten Syd ney plaats. De vlieger werd ernstig gewond. VOLKENBOND MEMEL-KWESTIE WEER IN DEN BONDSRAAD. Het rapport van Colban. De Volkenbondsraad is Zaterdagochtend half 12 bijeengekomen om het rapport van den Noor Colban over de Memelkwestie to vernemen. In Colban's rapport wordt de kwestie zeer ingewikkeld genoemd. Eenerzijd® wordt betoogd, dat de afzetting van Boetb- cher als president van het directorium strijdig was met het Memel-statuut; ander zijds wordt betoogd dat Boettcher terecht is.afgezet omdat hijzelf in strijd met het Memel-statuut zou hebben gehandeld. De feiten worden door de twee partijen ver schillend gesteld. Over de kwestie of Boettcher terecht uit zijn ambt is ontzet, kan men zich pas uitlaten, als eerst de principieel© vraag beantwoord is, of de gouverneur van Me mel het recht heeft het directorium af te zetten, en zoo ja of de omstandigheden van dien aard waren dat hij van dit recht gebruik kon maken. Ter beantwoording van deze vragen geeft Colban den Raad in overweging de zaak aan het Permanent Hof voor te leg gen. Na eenige discussie werd het rapport aangenomen. DUITSCHLAND HET OVERLIJDEN VAN DEN GEWEZEN KONING VAN SAKSEN. Zondagochtend had in de katholieke en I evangelische kerk te Sybille-oord bij Bres- j lau e>en rouwdienst plaats voor den over- j leden ex-koning van Saksen. Gistermiddag werd rouwdienst gehouden m het slot waar het lijk is opgebaard. De zegening ge- 1 schieddo door den Jesuietenpater ex- kroonpnn3 George, terwijl de lijkrede werd gehouden door kardinaal Bertram. Van nacht werd het lijk overgebracht naar Breslau en vandaag per extra-trein naar Dresden, waar de begrafenis zal plaat* vinden. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 243. „Maar wie niet waagt, niet wint" zeide weer Keesie, we hebben het den koning beloofd en ik houd graag mijn woord. Men landde in de vallei der draken, nadat men gelukkig over den vulkaanrand was gekomen. 244. En terwijl de draak al meer en meer zijn hol ver liet, werd de vliegmachine zoo gedraaid, dat de schroef naar het hol van do draken was gekeerd. Iedereen hielp, ook de professor. Men wachtte toen af.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7