r MAANDAG 22 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL R. K. FEDERATIE OVERZICHT. Voor de eerste klasse E heeft de dag van gisteren een nieuwe verrassing en een beslissing gebracht. De verrassing was de nederlaag op eigen terrein van H. B. C. tegen D. H. L. De kans van de Heem- eteedsohe club op een kampioenschap is nu wel bijzonder klein geworden. T. Y. B. B., dat met 31 van D. O. N. K. won, heeft nog slechts één punt noodig om kampioen te zijn. Intusschen is door deze nederlaag D. N. K.'s lot definitief be zegeld, terwijl D. E. M. alle gevaar wil lende voorkomen, tegen Graaf Willem ge lijk speelde. In een doelpuntenrijken wedstrijd bleef S. J. C. gisteren de mindere van Leonidas dat daardoor weer op de vierde plaats terecht kwam. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. T. Y. B. B. 17 12 2 3 48—23 26 D. H. L. 16 10 2 4 49—30 22 H. B. C. 15 9 2 3 29—20 20 Leonidas 16 9 1 6 42—36 19 G. D. A. 16 8 2 6 27—25 18 Spartaan 14 6 4 4 18—15 16 Gr. Willem 15 6 4 5 34—31 16 S. J. C. 14 2 5 7 19—36 9 D. E. M. 14 2 2 10 2441 6 D. 0. N. K. 17 2 15 16—60 2 In de tweede klasse O maakte Leiden gisteren een goede beurt. De roodzwar-^ ten hebben aan de gestelde verwachtingen beantwoord en schitterend revanche ge nomen op P. F. C., zoodat zij thans nog slechts één puntje noodig hebben om defi nitief buiten gevaar te zijn, wijl Blauw Zwart gisteren, door de nederlaag tegen Graaf Floris op vijf punten bleef staan en dus ten hoogste tot negen kan komen. Ook Lenig en Snel voldeed aan onze verwachtingen en klopte, zij het d,an op het nippertje, Excelsior uit Schiedam. De kampioenskans van deze club gaat thans nog in gevaar komen, zooals blijkt uit de cijfers: Wilhelmus 15 8 4 3 36—34 20 Excelsior 14 9 1 4 33—26 19 L. en Snel 14 7 4 3 37—33 18 P. F. C. 15 8 1 6 38—30 17 Teijlingen 15 6 4 5 38—30 16 Lisse 15 7 2 6 26—29 16 Leiden 13 3 3 7 26—35 9 Gr. Floris 12 4 8 22—31 8 BI. Zwart 14 2 1 11 2046 5 De uitslagen. Eerste klasse A. R. K. V. V. L.—R. K. O. N. S. 3—3; He liosValkenburg 01; OhèvremontMar- sana 32; CaesarV. V. H. 5—1. Eerste klasse B. UnionMulo 23; KolpingVenlo 01 BrabantiaS. V. B. 43; Wilhelmina Geel Zwart 41; Venl. BoysD. E. V. 33 R. K. T. V. V.Gennep 33. Eerste klasse C. N. E. O.Achilles (9 min.) 02. Eerste klasse D. H. M. S.—P. V. C. 21; Santpoort-^ Wilskracht 32; De Meer-r-S. D. O. 82; V. I. C.—E. M. M. 4—4. Eerste klasse E. H. B. C.D. H. L. 01; LeonidasS. J. C. 63; Graaf'Willem II-D. E. M. 00 T. Y. B. B.—D. O. N. K. 3-1. Tweede klasse O. Lenig en SnelExcelsior 21; Graaf Flcfris VBlauw Zwart 51; LeidenP. F. C. 3—1. LEONIDAS I—S. J. C. I 6—3. In een meestentijds enthousiasten wed strijd, heeft gisteren Leonidas op eigen veld, door hun technisch beter spel getoond de meerdere van S. J. C. te zijn. Gezien echter het verzwakte elftal waaraan Holst v. d. Berg en Uljee ontbraken en vele we derwaardigheden op de heenreis, waar door men eerst te half vier op het Toepad arriveerde om juist nog den reeds vertrek- kenden arbiter op te vangen, is ons deze uitslag lang niet tegengevallen. Nadat al len een stevige handdruk hadden gewis seld met Rector Hesp, kon de wedstrijd te kwart voor vier aanvangen, waarbij Ruig- rok de plaats onder de lat inneemt; zijn oude plaats van vóór 6 jaar. Vanaf de aftrap zitten de Rotterdammers geweldig op het S. J. C.-doel en overbluffen het ge- heele spel, zóó zelfs dat S. J. C. alleen een verdedigend spel kan geven. In alle stan den begint Leonidas te schieten doch de oude keepers-talenten van Ruigrok spre ken een woordje mee en hij keert eenige goede schoten, doch als hij na 10 minuten in het wegwerken wordt belemmerd rolt het.onbenullig schot van v. d. Sande in zijn doel. Wel trachten de S. J. C.'ers nu meer op te zetten, hetwelk echter niet gelukt en weer wordt S. J. C. ingesloten en on danks het verdedigen weten Pluijm en Burgers in het eerste half uur den stand op 30 te brengen. Eindelijk werken de S. J. C.'ers zich los en beginnen beter partij te geven, waarbij hun doorbraken zeer gevaarlijk waren en voor rust wisten An- gevare en Rietmeijer den achterstand tot 32 te verkleinen. Na een korte rust pak ken de S. J. C.'ers weer flink aan en wa ren direct flink in den aanval. Uit een goed opgezetten aanval van den rechter- wing, maakte Vos verdienstelijk 33. Het spel wordt nu zeer aantrekkelijk, waarbij beurtelings beide doelen in gevaar zijn. Een hard schot van N. Rietmeijer telden wij reeds, doch vallende weet de links back den bal nog uit het verlaten doel te koppen, ook aan de andere zijde zien wij eenige goede aanvallen, waarbij Ruigrok in laatste instantie de vlugge voorhoede van Leonidas te glad af is. Het was jam mer dat S. J. C. in het laatste kwartier weder afzakte, zoo zelfs dat in deze pe riode het gelijke spel door de thuisclub werd omgezet in een 63 overwinning. R. K. S. V. „LEIDEN". Met slechts een puntje namen Pompe c.s. geen genoegen en klopten daarom P. F. C. I met 31. De eerste overwinning op ons nieuwe eigen terrein, nu moeten er meer volgen Rood-Zwarten De nieuweling L. Campfens, onder de Leidenlat, kreeg niet heel veel gevaarlijk werk, maar wat hij te doen kreeg verricht te hij naar behooren. Bravo boy! Het tweede elftal speelde in een onfor- tuinlijken wedstrijd tegen O. V. V. I ge lijk (22). Leiden-reserves volgende maal beter! Onze benjamins trokken naar V. V. L. om in een onverwaohten wedstrijd zoowaar nog een „plak" naar de Leiden-medaille- kast te doen verhuizen. De eerste medaille in dit jaar jaar, en wel gewonnen door „onze toekomst". Een mooi voorbeeld De veteranen speelden niet tegen de A. S. C. veteranen maar tegen een Leiden- comb. en dolven het onderspit met 21. Een voorbeeldig oefenpartijtje! A.s. Woensdag de tweede clubavond, wie blijft er weg? Niemand! Het zal een geweldige avond worden, met verschillende interessante mededee- lingen en gloednieuwe attracties, tevens eerste officieele afreking van de steun- bonnenverkoop. Allen dus present! De clubavond wordt, zooals bekend, ge houden in het gebouw van den R. K. Volks bond, Steenschuur 15. Aanvang 8 uur pre cies. LEIDEN I—P. F. C. I 3—1. Om even over twee trapt P. F. C. af en neemt oogenbükkelijk het spel in handen, Langzamerhand gaan de Leidenaren zich wat aan het nog steeds oneffen terrein gewennen, en een paar uitvallen zijn er het gevolg van. De Leidsche achterhoede is in 't begin niet zoo op dreef als gewoon lijk, zoodat nog al eens gevaar de Leid sche veste ontstaat. Na ongeveer zeven minuten spelen heeft de P. F. C.-midvoor succes, wanneer hij na een algemeenen aanval der gasten den debutant Leiden-keeper geen kans geeft (01). Dat spoort Leiden aan tot grootere activiteit. Brakel zet met flinke lange centers zijn voorhoede aan het werk en W. Goddijn geeft daaruit een paar mooie voorzetten, maar goals zien de voor- loopig nog niet. Leiden neemt echter steeds meer terrein van de gasten in beslag en een aantal corners op het P. F. C. doel zijn er het gevolg van. Succes kan toch niet uitblijven en na ongeveer een half uur spelen maakt Stokkerman gelijk (11). De Rood-Zwarten krijgen er thans zin in, de achterhoede begint haar trapvaste vorm te herwinnen, de halflinie met Brakel en Van Teijlingen weren zich geducht, ter wijl de linkervleugel nu wel het gevaar lijkst is. Langzaam verstrijkt de tijd der eerste helft, terwijl de Rood-Zwarten zich steeds beter inspelen. Bijna denken wij Leiden de leiding te zien nemen wanneer Stokkermans een mooie kans krijgt, hij wordt echter te zeer gehinderd. Hierna is het rusten. Na de thee trekken de Leidenaars snel ten aanval en vanaf den aftrap nemen zij bet leder mee. Aanval op aanval wordt door de Rood-Zwarten opgezet. W. God dijn weert zich geducht. Ü6 tweede helft is dan ook nauwelijks zeven minuten oud of Kerkvliet verovert voor Leiden de lei ding. (21). Sneller en sneller wordt het spel met Leiden wel het meest in den aanval. De Leidsche keeper houdt in deze periode een paar mooie schoten. De Lei den achterhoede is echter onverbiddelijk en alles wordt geretourneerd. Brakel speelt een praohtpartij, met lange centers worden de vleugels aan het werk gezet en bet is vooral de rechtsbuiten W. Goddijn die zich thans ook weer bijzonder onder scheidt. Bij een algemeene aanval der Leidsohe voorhoede denken we Kerkvliet opnieuw te zien doelpunten, het schot gaat echter naast. Leiden is thans niet meer te houden, en P. F. C. bepaalt zich dan ook tot het doen van eenige uitvallen die allen op de hechte achterhoede stran den. Van Teijlingen speelt een goed bere kende partij, hoewel hij aan de P. F. C.- linksbuiten toch nog werk genoeg had. Thans brengt Leiden haar geschut in stel ling en een paar schoten van Lek, Kerk vliet en B. Goddijn missen het gewenschte resultaat. Een vrije trap buiten het doel gebied op de P. F. C. goal wordt door Lek juist naast gekopt. Toch broeit er nog een goaltje, er zijn echter nog maar tien minuten te spelen en thans is het woord even aan P. F. C. Van Teijlingen komt echter in het bezit van den bal brengt snel op, geeft aan W. Goddijn, die op zijn beurt het leder weer aan de Leidsohe rechtshalf afstaat, een goede pass aan J. Lek, die met een onberispelijk schot de Leidsche voor sprong vergroot (31). Een pracht goal! De resteerende drie minuten brengen geen verandering in den stand; en als de scheidsrechter einde fluit heeft Leiden een overwinning in de wacht gesleept, waarop niets valt af te dingen. De leiding was goed. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Derde klasse G. Teijlingen IIBlauw Zwart II 70; O. V. V. ILeiden II 22. Vierde klasse H. S. J. C. TVAlphensche Boys II 82; St. Bernardus IILisse IV 3—2. Vijfde klasse G. Teijlingen IIISt. Bernardus III 30; R. W. D. IAlphensche Boys III 80; S. M. C. IHSt. Bernardus IV 10. Junioren-competitie District Leiden. Afdeeling A. S. J. C. I—R. W. D. I 2—6. Afdeeling B. S. M. a I—V. V. B. I 2-0. Afdeeling O. R. W. D. n—V. V. L. n 3-1. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Het is gisteren St. Bernardus 2 op het kantje af mogen gelukken de puntjes van Lisse 4 te veroveren, alzoo de kans op het kampioensohap behoudend. Als onder leiding van scheidsrechter van Geer wordt afgetrapt, blijken beide elftallen van gelijke sterkte, het spel gaat geleidelijk op en neer. Ook de kee pers werden om beurten danig aan den tand gevoeld. Hte eerste succes is bij de thuisclub, door een onhoudbaar schot van Dreef krijgt zij de leiding. St. Ber nardus weet echter nog vóór de rust de score tot tweemaal toe te verhoogen. Ook Lisse kreeg voor de rust een doelpunt en wel op een gemakkelijke manier. De V. V. B.-keeper zond den bal het veld in, maar doordat deze terecht kwam tegen een der backs, kwam deze terug in het verlaten doel. Na de rust werd door beide ploegen flink aangepakt. De spelers bleken echter voor de rust teveel van hun krachten te hebben gevergd. Tegen het einde wist Lisse nog eenmaal eren doe'punt te ma ken, waarna onmiddellijk het einde kwam van dezen in goede verstandhouding ge speelden wedstrijd. Het derde elftal, dat op bezoek ging te Sassenheim bij Teilingen 3 meest zich tevreden stellen met een nederlaag van 2—0. De Junioren kwamen eveneens met een nederlaag van 2o uit Warmond, waar zij gestreden hadden tegen jun. „St. Mat thias" 1. Het vierde deed evenzoo en leed een verlies tegen St. Matthias 3 van 01. R. K. S. V. „Teijlingen". Het was gisteren weer eens een goede dag voor Teijlingen. Om 2.30 uur floot scheidsrechter Heuzen beide elftallen binnen de lijnen. Teijlingen is volledig, BI. Zwart met 10 man waarvan nog eenige invallers, zoodat het een spel van kat en muis werd. Als het spel enkele minuten aan den gang is hebben de Teijlingers al een voorsprong van 20. "Wel werkt BI. Zwart hard om zich los te werken, doch alles Btuit op de heohte verdediging, welke voortdurend haar voorhoede aan het werk zet. Wanneer de rust aanbreekt is de stand 30. Na de thee is het met BI. Zwart hee- lemaal gedaan, zoodat zij sporadisch over de helft komen en het voor BI. Zwart meer verdedigen is. Wanneer het eindsignaal weerklinkt is de stand opge voerd tot 70. De wedstrijd werd in de beste verstandho .aing gespeeld. Het 3e elftal verraste ons en heeft ge toond, dat het toch wel kan, hoewel da delijk gezegd moet worden, dat Teijlin gen meer kreeg dan haar toekwam. Om 12.30 uur werd onder leiding van den heer G. E. Bakker begonnen en al dade lijk moest Teijlingen handelend optre den. Tegen de verwachtingen in kwam juist het doelpunt aan den kant van Teij lingen (10). Het samenspel laat veel te wensohen over, vooral ook bij St. Bernar dus. Wanneer de rust aanbreekt heeft Teijlingen een veiligen voorsprong van 2—6. Na de thee het zelfde pittige partijtje. Hoe Teijlingen aan een tegenpunt is ont komen is niet te begrijpen,, als wij ver melden dat V. V. B. 2 penalty"s miste. In de laatste 10 minuten doen de Teij lingers nog eens extra hun best en zit ten voortdurend voor het V. V. B.-doel, wat met een keurig doelpunt wordt be loond (30). Een 32 voor Teijlingen was een be tere verhouding geweest. Zij nog vermeld, dat a.s. Zaterdaemid- dag het speelterrein voor Teijlingen is, zoodat wij weer veel Teijlingers ver wachten. Degenen echter die aan de afd. Athle- tiek zijn, dragen zorg dat zij om 4 uur in de K. S. A. zijn! R. K. Athl. en Sportver. „Rood-Wit". Voetbal. Over de wedstrijden van gisteren kunnen wij zeer tevreden zijn, alle te behalen punten zijn binnen gehaald. Het eerste elftal won gemakkelijk van een onvolledige Alphen Boys-ploeg met 8—0. Het eerste juniorenelftal ging naar Noord wijk en omzeilde een zeer gevaar lijke klip. Vooral voor de rust had deze strijd een snel maar bijzonder aantrekkelijk karakter, na de rust deed men het kal mer aan en met een 52 overwinning ging men huiswaarts. Door S. J. C. werd evenwel geprotes teerd tegen een vermeend ongerechtigd speler. Op de Maaldrift won het tweede elf tal met 31 van V. V. L. II jun.„ terwijl onze jongste spruiten in een vriendschap- pelijken wedstrijd van A. S. 0. I mei korfbalcijfers verloren (181). Vooruit jongelui, niet ontmoedigd, een volgende keer beter R. K. Sportvereeniging V. V. L. V. V. L. had Zondag een drukken dag. Het le junioren-elftal speelde een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de dito's van Leiden. Geen van beiden wist het net te vinden, zoodat de wedstrijd onbeslist bleef. Het 2de junioren-elftal leed schipbreuk op het R. W. D.-terrein en verloor met 3—1. Het eerste senioren elftal speelde een medaillewedstrijd tegen Wilhelmus uit Voorburg, die ook onbeslist bleef. In het begin zag het er naar uit, dat V. V. L. met een groote overwinning zou gaan tsrijken, maar de overwinning is haar ontglipt door een onjuiste beslissing van den scheids rechter, die Wilhelmus ten goede kwam. De wedstrijd eindigde met 33. A. S. C. Zoeterwoude (dorp). Gisteren is de vrije dag benut door het spelen van vriendschappelijke wed strijden. Om half een speelden de junioren te gen de jongste spelertjes van R. W. D. Beide ploegen speelden met 9 man. A. S. C. bleek veel te sterk voor hun veel kleinere tegenstanders en doorboorde het doel der duiveltjes niet minder dan 18 maal. Tegen het einde maakten de gasten een welverdiend tegenpuntje. Om drie uur stelde een A. S. C.-com- binaite zich op tegen een combinatie van S. M. 0. Daar de gevraagde scheids rechter niet aanwezig was, werd begon nen onder leiding van den heer v. Gent. In het begin van den strijd was S. M. C. voortdurend in den aanval. Het A. S. C.- backstel bleef echter steeds weer mees ter van het terrein. A. S. 0. maakte zich echter tijdig los en kwam ook meerma len een bezoek brengen aan het gasten- doel. Even voor de rust maakte de rechtsbinnen met een schitterend schot een voorsprong (10). Na de rust speelde A. S. C. een goed sluitend spel, waartegen S. M. C. niet veel had in te brengen. Bij een corner schoot de linksbinnen ineens in (20). De middenvoor maakte daarna in kor ten tijd nog 3 mooie doelpunten, zoodat het einde van dezen prettigen wedstrijd kwam met een 5o overwinning voor A. S. C. Scheidsrechter v. Gent leidde I tot beider genoegeji. Op het H.V.V.-veld te Den Haag vond Zondag de HOCKEYWEDSTRIJD plaats tusschen het Nederlandsche A-elftal en de Anglo-Indians. Een moment voor het Nederlandsche doel. De wedstrijd Z. A. C.ENSCHEDE eindigde in een gelijk spel (00). Keeper Kamps van Enschede in actie.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5