MIAALS UIT DE OMGEVING AGENDA MAANDAG 22 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Alle dagen zijn bij WAALS goedkoope dagen D NSDAG als tXT RA AANBIEuING BREIKATOEN, indanthren, pracht kleuren, knotten van 100 gram 0.20. Dinsdag n rr 3 knotten voor. U.UU KAARTJES STOPZIJDE, alle kleuren, per kaartje 0.04, alleen Dinsdag 5 kaartjes (1 IQ BL0EMHANGERS m. KETTING HOUTEN AFORUIPBAKKEN als GEIYIOLT. DAMESDIRECTOIRES HAARLEMMERSTR. 130-136 1 diverse kleuren Alleen n «1115 bijzondere partij aanbie ding alleen Dinsdag 0.70 waarde 0.59 alleen n ir SASSENHEIM. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK Door het springen van een band. Gisterenmiddag te kwart over twee had ter hoogte van de Hoekstraat een ernstig onge val plaats. Van een motorrijwiel sprong een band, waardoor de duo-zitter, de militair P. Verdijl uit Lisse, is komen te vallen en met zware verwondingen werd opgenomen. Het slachtoffer zou door den bereidwilligen be stuurder, van de motor, iemand wonende te Wassenaar, even naar huis worden gebracht. De ontboden geneesheeren. dr. Ie Grand en dr. du Boeuff en een zuster van het St. Ber- nardusgesticht waren dadelijk ter plaatse. V. werd naar het St. Bernardusgesticht overge bracht waar bleek, dat hij een zware hersen schudding had. Daar de patiënt direct buiten kennis was, werd de militaire dokter uit den Haag opgeroepen om de identiteit van den verongelukte vast te stellen. De jongeman is hedennacht, zonder bij kennis te zijn geko men, overleden. De bestuurder kwam er met enkele ontvel lingen af. De motor is niet beschadigd. Coop. Aankoopvereeniging „Ons Belang". Donderdag hield de Coop. Land- en Tuin- bouwersaankoopvereeniging „Ons Belang" G. A. alhier haar jaarlijksc'he algemeene vergade ring. De voorz., de heer W. Warnaar, opende met een woord van weikom de vergadering en wees erop, dat de vereeniging dit jaar als coöperatie haar eerste lustrum vierde. Hierna volgde de voorlezing van de notu len, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Nu werd door den secretaris, den heer Slin gerland, een uitvoerig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de afname in het afgeloo- pen boekjaar met 17 pet was gestegen. Ook het ledental is steeds vooruitgaande. De reke ning sloot met een voordeelig saldo en werd in zijn geheel met algemeene stemmen goed gekeurd. 't Voordeelig saldo zal aan het reservefonds worden toegevoegd. De voorz. bracht den secretaris dank voor zijn mededelingen en sprak den wensch uit, dat hij steeds met dezelfde ijver en voorzich tigheid zal blijven voortgaan, de belangen van de coöperatie te behartigen. Verkiezing bestuurslid; het aftredende be stuurslid, de heer A. J. Verkley, werd her kozen. Verkiezing lid van de Commissie van Toe zicht Aftredend was de heer R. H. Beerhorst, die niet terstond herkiesbaar was. Met algemeene stemmen werd gekozen de heer S. Verdegaal te Sassenheim. De voorz. bracht hierna de heer Beerhorst hartelijk dank voor de aangename en zake lijke wijze, waarop hij zich in deze driejarige zittingsperiode heeft voorgedaan. Na rondvraag sluiting. St. Elisabethpenning. Voor degenen, die niet gehoord hebben wat van de kansel is af gelezen, vermelden we, dat te beginnen met Zondag 28 Febr. achter in de kerk een bus is geplaatst ten bate voor de St. Elisabeth penning, ten behoeve van steun aan minver mogende zieken, die in de kath. ziekenhuis willen verpleegd worden. Gouden professiefeest. Donderdag 25 Fe bruari zal de Eerw. Zuster Francois haar gou den professiefeest herdenken. De receptie zal plaats hebben des voormiddags na de H. Mis tot 12 en van 3 tot 4 uur. KATWIJK. Karbonade-oorlog. Nadat de slagers, goed organisatorisch, hun artikelen steeds op redelijken prijs hadden kunnen houden, kwam er deze week hierin een groote ken tering. In advertentiën, in circulaires, zelfs op reclameborden die door de stra ten gedragen worden, werd den inwoners mededeeling gedaan van een prijsverla ging, varieerend van 30 tot 50 pet. Het ge beurde zelfs, dat circulaires van den eenen slager bij den andere als reclame voor de ruiten werden gehangen. Natuurlijk na afscheuren van den naam. Een spoedvergadering der slagerever eeniging vermocht niet verandering te brengen in den voor de meeste slagers on- gewenschten toestand. De kabonade-oor- log duurt nog voort en vele huismoeders glunderen hierover en hopen dat de wa penstilstand nog wat zal worden uitgesteld. Ook in de malaise-tijd smaakt karbonade heerlijk. NIEUWE WETERING. Voetreis. Vijf stoere mannen, vier werkloozen en den caféhouder Remmers waal, zijn Zaterdagmorgen vertrokken voor een voetreis naar de Zuiderzee-werken. Ze hoopten in drie dagen loopen op de plaats van bestemming te zijn. Een pieizierige wandeling in dit jaargetijde LISSE. Dammen. Om het Damkampioenschap wan Lisse 4e ronde niet uitgespeelde partij van C. GastelaarsG. v. d. Voet 11; 5e ronde: G. C. DeggerH. Bakker 02; P. Duivenvoorden Sr.Alf. Duivenvoorden 20; B. DuivenvoordenA. v. d. Poel 20; O. Th. DuivenvoordenG. v. d. Voet 20; Jac. v. d. PoelJ. Duivenvoorden 20; M. v. d. ReepN. v. d. Poel 20. Huisbr oei-tentoonstelling. Zaterdagmid dag had in het Patronaatsgebouw de officieele opening plaats van de tentoonstelling voor huisbroei, hoofdzakelijk bestaande uit inzen dingen van leden van het Patronaat. De burgemeester was verhinderd de tentoon stelling te openen. De heer S. Langelaan, voorz. der Commissie van Huisbroei, sprak een welkomstwoord. Dank bracht spr. aan de Commissie, voorts aan de Jury, bestaande uit de heeren J. W. A. Lefeber, J. Berbee en H. Vreeburg. Hierna sprak weth. Warmerdam het ope ningswoord. Al is de druk in de bloembollen streek zwaar, aldus spr., wanneer wij deze tentoonstelling zien, dan komt bij ons de ge dachte op: wat is het vak toch schoon. Dan is het toch onmogelijk, dat de hedendaagsche toestand zoo kan blijven, dan zal er steeds liefde zijn voor de bloemen in ons land en daarbuiten. Spr. vond het een gelukkig verschijnsel, dat dergelijke tenoonstellingen door patronaten worden gehouden. Spr. zou de jeugd willen toeroepen: sluit u steeds aan bij dergelijke cursussen, vooral ook bij die van de ziekte leer. Een groot aandeel in deze buisbroei heeft ook zeer zeker de directeur, kapelaan v. Zon. Met een woord van dank aan de jury, ver klaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Vervolgens werd een rondwandeling ge maakt langs de inzendingen. Over het resultaat der inzendingen waren allen voldaan en wij kunnen heel goed begrijpen, dat dit den leden een groote inspanning heeft gekost. Het aan- aan inzendingen bedroeg 15, terwijl er ook in zendingen waren ter opluistering. Door ver schillende organisaties waren prijzen beschik baar gesteld. Hieronder volgt de volledige uitslag: Afd. Hyacinthen: le pr. G. Mens, 2e C. v. d. Laan, 3e Jac. v. Es, 4e Jac. Faas, 5e N. Boekei, 6e H. Witteman, 7e H. Grimbergen, 8e C. v. Oeffelen, 9e G. Weyers Gz. en 10e L. Lieverse. Vroege tulpen: le pr. G. Mens, 2e Jac. v. Es 3e Jac. Faes, 4e H. Grimbergen, 5e G. Weyer Gz., 6e N. Boekei, 7e C. v. d. Laan, 8. H. Wit teman, 9 C. v. Oeffelen en 10. L. Lieverse. Darwin Tulpen: le prijs Jac. v. Es, 2e Jac. Faas, 3e H. Grimbergen, 4. C. v. d. Laan, 5e C. v. Oeffelen, 6e C. Baekel, 7e H. Witteman en 8e G. Weyers, Gz. Narcissen: le pr. Jac. v. Es, 2. C. v. d. Laan, 3e G. Mens, 4e C. v. Oeffelen, 5. H. Grimbergen en 6e G. Weyers Gz. Crocussen: 1. Jac. Faas, 2. C. v. d. Laan, 3e L. Lieverse, 4. H. Witteman, 5e. C .v. Oeffelen, 6e G. Weyers Gz., 7. H. Grimbergen en 8. Jac. v. Es. Vrije inzendingen: le pr. C. Bijlerveer, 2e A. P. v. d. Lans, 3e P. v. d .Lans, 4. A. Lange laan (leden der St. Jozefgezellenvereeniging). De prijzen werden als volg ttoegekend voor alle inzendingen: 1. C. Bijlemeer ƒ3, 2. G. Mens, 2, 3. C. v. d. Laan 1 (prijs jury). 4. Jac. v. Es, 5. Jac. Faas, 6. G. Weyers Gz., 7. C. v. Oeffelen, 8. H. Grimbergen, 9. N. Boekei 10. A. P. v. d. Lans, 11. H. Witteman, 12. P. v. d. Lans, 13. A. Langelaan, 14. L. Lieverse. LEIMUIDEN. Begrafenisvereeniging. vrijdagavond 7.30 uur hield de Begrafenisvereeniging „St. Barbara" hare jaarlijksche vergade ring in het café van den heer J. de- Prie. Na opening door den voorzitter, den heer W. Compeer, bracht de penningmees ter verslag uit. Het bleek dat er een batig saldo was van 878.58. Bij de verkiezing van twee bestuursle den, aftredend de heeren J. v. Graans en P. v. d. Kamp, werden deze beiden bij acclamatie herkozen en namen de be noeming weer aan. Aan de orde was nu de rondvraag. Hier bij werd het voorstel gedaan om ook bij de begrafenis 3de klas evenals bij dö le en 2e dragers te stellen, wat werd aange nomen. Nog werd de vraag geopperd, of inwo ners van Leimuiden of Rijnsaterwoude, maar van een andere parochie ook lid der vereeniging konden worden. De voorzit ter antwoordde hierop, dat dit volgens de statuten niet kon, maar het bestuur zou zien of hier niet een mouw was aan te passen. Hierna sluiting. Stille Omgang. Hierna vergaderde de vereeniging „De Stille Omgang". Na ope ning door den voorzitter, den heer A. Heuzen, bracht de Penningmeester ver slag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van 95.03. Hierna volgde de rondvraag en eenige mededeelingen. Ge vraagd werd of, als de vader lid was, de zoon in zijn plaats kon gaan. Hierop werd door den voorzitter geantwoord, dat dit niet mocht, daar dit schade voor de ver eeniging beteekende, immers was het hoofd van 't gezin lid, dan zouden de zoon of de zoons van het gezin geen lid worden. Verder werd de vraag gesteld om ook adspirantleden te nemen tegen een con tributie van 25 cents. Op deze vraag werd geen definitief antwoord gegeven. Nog werd voorgesteld om leden, die niet konden betalen, kosteloos mee te laten gaan. De vergadering kon zich hiermee vereenigen en liet dit punt verder aan het bestuur over. Verder werd nog medege deeld, dat de vereeniging in den nacht van 5 op 6 Maart haar omgang zou hou den. De bussen van Maarsse en Kroon vertrekken kwart over twaalf vanaf de garage. Kaarten voor de bus zijn voor dien tijd te verkrijgen bij den heer Heuzen te Leimuiden en bij den heer J. de Boer te Rijnsatc.wnude tegen den prijs van 1. Hetzelfde café van vorig jaar is weer dis ponibel. Koffiebons kunnen weer verkre gen worden in de bus tegen 15 cents per stuk. Op een desbetreffende vraag werd aan het bestuur overgelaten om een bode aan te stellen tegen 5,Hierna slui ting. OEGSTGEEST. I nbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het kantoorgebouw van de firma E. Er is niets vermist. Slechts een oude pistool en de sleutel van de brandkast wordt vermist. RIJNSBURG. „Bloemenlust". De veilingvereeniging „Bloemenlust" hield haar jaarvergadering in „Central" van J. V'erbree. Wegens va- oature van een voorzitter leidde de vice- voorzitter, de heer v. d. Vijver, de verga dering. Het jaarverslag memoreerde het heengaan om gezondheidsredenen van dea voorzitter. Hem werd alsnog dank ge bracht voor hetgeen hij voor de vereeni ging deed. Het ledental was met 12 toe genomen. Alles had tot bijna aan het ein de des jaars, een gewoon verloop. Toen js de val in de prijzen gekomen met de fu neste gevolgen voor de trekkers. Het fi nancieel verslag gaf een batig saldo aan van 800.l>e omzet was, dank zij de groote aanvoer in voorjaar 1931: ƒ205.296.86. Volgde bestuursverkiezing. In tegenstelling met voorheen zou het voor zitterschap thans niet gesalarieerd wor den. Tot voorzitter was na 2 stemmingen gekozen de heer G. den Heijer. Deze nam de benoeming aan, met dank voor het ver trouwen in hem gesteld. Als bestuursleden werden herkozen de heeren D. van Eg- mond en v. d. Vijver. Rapport werd uitge bracht van de gevoerde actie tegen in- voerbelemmering in andere landen. De voorzitter bracht klachten naar voren over het achterblijven van veiüngskisten en drong op spoedige inlevering aan. Na rondvraag sluiting der vergadering, waar na verloting van eenige mooie prijzen. Bloemenhandel. Wie gedacht zou hebben, dat er na de vorst met z'n ve.e moeilijkheden, vooral voor den straathan del, weer eenige opleving zou komen, ie in zijn verwachtingen teleurgesteld. De prij zen zijn van bijna alle soorten bedroevend laag. Ook al lijkt voor sommige soorten, met name de Darwinnen, de prijs redelijk, als we in aanmerking nemen, dat deze op heden nog minstens 4 weken in de kas moeten staan eer ze in bloei getrokken zijn, dan begrijpt ieder welke kosten aan de exploitatie hiervan verbonden zijn: Fred. Moore 711* ct., Mac Kinley 910 ct„ Brillant Star 811 ct., Ibis 8^11 ct., Prins van Oostenrijk 812 ct., La Reine 910 ct., Murillo 912 ct., Witte Valk 9— 12 ct., Flamingo 610 ct. Herman Schege] 810 ct., Tubergen 1821 ct„ Electra 18 22 ct., Peach Blossom 1720 ct., Azalea 1620 ct., Vuurbaak 2023 ct., Rubra Maxima 1115 ct., Cram. Brillant 58 ct.. Ged. de Wet 1822 ct., Rose gris de lin 46 ct. Gele Prins 1419 ct., Couronne d'or 1520 ct., Procperity 79 ct. Thee roos 916 ct., Mr. v. d. Hoeff 1619 ct,, Max Ha velaar 812 ct. Farncombe San ders 1318 ct., Victoir d'Olivierre 1418 ct., Bartigon 1822 ct., Will. Pitt 1319 ct„ Will. Copland 1113 ct„ Proff. Rau- wenhoff 15—29 ct., Le Notre 1418 ct. Ook Narcissen gingen laag in prijs. Beste kwaliteit bracht per 100 op: Poëticus Or- natus 1520 ct., Golden Spur 1525 ct., Early Surprise 2025 ct,, Laurens Korstel 2535 ct„ Lucifer 2025 ct-, Ajax 1520 ct., Sion 1525 ct., Victoria 2025 ct-, Sir War km 2025 ct. Hyacinthen komen niet veer meer voor. Deze brengen van ƒ2. tot 2^0 per 100 op. TER-AAR. „Garen doet sparen". Naar aanleiding van een vorige vergadering van den R. K. Landarbeidersbond „Deus Dedit", waar toen gesproken werd om tot oprichting te komen van een Spaarkas, gingen wij ons dezer dagen eens vergewissen bij een van de bestuursleden, hoever de besprekingen al gevorderd waren met de Spaarkas. Al spoedig vernamen we, dat de Spaarkas juist de vorige avond was opgericht. Het is een onderafdeeling van „Deus Dedit", en de naam van deze nieuwe on derafdeeling is „Garen doet Sparen". Het doel is op de eerste en voornaamste plaats de deugd van sparen meer en meer aan te kweeken, en vervolgens door het sparen, van die gelden gezamenlijk in te koopen o.m. brandstoffen, aardappelen enz. Men staat ais spaarder ingeschreven wanneer men het minimum bedrag van 25 cent heeft gestort, en tot 1 Juli is de ge legenheid opengesteld voor het le boek jaar. Nadien kan men wel sparen, doch niet profiteeren van den gezamenlijken in koop van dat jaar. Door het bestuur zullen de spaargelden geind worden tegen afgifte van een kwi tantie, en de gelden zullen geplaatst wor den op de Coöp. Boerenleenbank „Ter- Aar". Om zich aan te sluiten bij deze Spaar kas behoeft men geen lid te zijn van „Deus Dedit"; ook niet-leden kunnën zioh aanmelden. Wat verder de controle aangaat, deze staat geheel onder het bestuur van de plaatselijke atdeeling van den R. K. Land- arbeidersbond. Het bestuur van do Spaarkas is a!s volgt samengesteld: J. Hoogeboom, voorz.; Jac. Touw, secr.-penn.; C. keijzer, A. v. d. Pijl en 0. Fransen. Ongetwijfeld zullen de arbeiders, die in de gelegenheid zijn, gaan sparen bij hun Spaarkas. WASSENAAR. Pluimveevereeniging. In het „Wapen van Wassenaar hield de Wassenaarsche Pluimveevereeniging een ledenvergadering. Bij ontstentenis van den voorzitter, wordt deze functie waargenomen door den heer A. L. Visser, die allen welkom heette. On der de ingekomen stukken was een schrij ven van het Ned. Merkenbureau, waarbij nadere aanwijzingen werden gegeven bij het tatoeëeren, opdat deze merkteekenen duurzamer zullen blijven. Voorts een vrar- gen lijst van de V. P. Z. H. en van de ver eeniging genaamd V. P. H. te Den Haag om te geraken tot een groote combinatie om gezamenlijke tentoonstellingen te or- ganiseeren. Hierop deelt de voorzitter mede, dat hi. om drukke werkzaamheden met langer de vereenigingsbroedmachine kan blijven verzorgen, en vraagt of zich hiervoor an dere leden beschikbaar willen stellen. De tot heden gebruikte looaliteit blijft even wel beschikbaar. Op voorstel van den heer Florusse wordt besloten, dat de heer Pont deze zorg zal overnemen en dat de vergoeding zal bedragen 7 oent per uit te broeden ei. De heer Pont neemt dit op zich. Besloten wordt voor de eerste maal de broedmachi ne (200 eieren] aan te leggen op 1 Maart en vervolgens 22 dagen later. Hierop worden de prijzen, gewonnen op de laatstgehouden tentoonstelling, door den voorzitter uitgereikt. Nadat dit zijn beslag had gekregen wordt opgave ver zocht, welke leden prijs stellen op keuring van foktoomen, zooals dit tot heden toe geschiedde. Geen der leden voelden er meer iets voor zoodat dit van dit jaar niet plaats vindt. Besloten wordt ook de door de vereeni ging verleden jaar aangekochte fokhanen, weaerom bij de kippen van den heer Pont te laten, gezien het succes verleden jaar bereikt. De voorzitter deelt verder mede, dat de gehouden tentoonstelling ondanks alles, nog een batig saldo kon boeken van pl.m. 20.zoodat de kas met behoeft te wor den aangesproken. Na rondvraag werd de verg. gesloten. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 1 Maart 1932 nam. 1.45 uur. De agenda bevat 17 punten, ojn.: Vaststel ling Ambentenarenreglement (vorige keer aangehouden) en benoeming Havenmees ter. Gevestigd: W. H. H. S. de Wit uit Valkenburg (L.), Rijksstraatweg 767. G. J. L. Buutveld en gezin, uit den Haag, Rijksstraatweg 362. G. v. d. Wildt en vr. uit den Haag, Rijksstraatweg 715. A. Terry en gez. uit Buitenland, Gr. Bae-se- broekscheweg 43. A. W. Schafer uit New York, Gr. Haesebroekscheweg 43. E. 1. Roger geb. Reichheld, uit Amerika, Gr Haesebroekscheweg 43. M. Swenson- Plover, uit Amerika, Gr. Haesebroekscne- weg 43. G. Philippon uit Parijs, Gr. Hae sebroekscheweg 43. C. W. v. Breemeu uit Loosduinen, Langstraat 101. J. Cos- see en gez. uit den Haag, Molenstraat 25. F. W. J. Groeneveld en gez., uit Haar lem, Backershagenlaan 32. J. D. Grobüe en gez., uit Parijs, Backershagenlaan 70. M. de Koning en gez., uit Ned. O.-Indië, Molenweg 23. A. Q. G. Drontmann en vr. uit den Haag, Ridderlaan 1. A. M. Robisch uit Duitschland, Kerkeboschlaan 2. J. E. Bennenk uit Zeist, Herman Kos terstraat 13. J. Bremmer uit Waterin gen, Louisestraat 5. B. G. Rohrig uit den Haag, Prinsenweg 15. W. A. Bus uit O. en Ww. Gastel, Uostdorperweg 18. M. Nischkowski uit Bladbeck, v. Z. v. Nije- veltstraat 26. E. Filipic uit den Haag, Wittenburgerweg 18. J. J. Korendjk uit Rotterdam, Gr. Hoefijzerlaan 81. E. Ortwein uit den Haag, Oranje laan 5. J. C. Slot uit Voorburg, Gravestraat 1. G. L. H. van Gheel Gildemeester uit Lei den, Wtitenburgerweg 30. J. Stocks uit den Haag, Backershagenlaan 18. S. Huisman uit Zoeterwoude, Rijksstraatweg 169. A. Gelking uit Duitschland, Nas- saulaan 16. A. Jonas uit Duitschland, Wittenburgerweg 130. Vertrokken: P. Kleinegger naar Oostenrijk. L. A. Chr. van Veen en vt. naar den Haag, Montfoortlaan 7. E. 0. Schafera naar idem. P. Klobus naar Duitschland. G. Riemersma naar de Bilt, Wilhelminalaan 18. H. Zegwaart en gezin naar Zwijndrecht, Rotterd.weg 174. M. Gartsoh naar den Haag, L. v. Poot 116. N. W. v. d. Ham naar den Haag, Prinsengracht 12. E. Karckzewoki naar den Haag, Stevinsfcraat 62. E. Puck naar Karnao. M. H. Moormans naar Rotterdam, Kruiskade 112a. E. do Haan naar Leiden, Wittesingel 95. A. M. Roschinski naar Gelsenkirchen. A. Biluska naar Rotterdam, Putschebocbt 45b. N00RDWIJK. Bloemententoonstelling Patronaatsjon gens. De steeds in grootte toenemen de wedstrijd in het forceeren van bloem bollen door onze Patronaatsojngens stemt tot vreugde. In het Patronaat wordt op allerlei wijzen getracht om, behalve godsdienstig de jongens ook maatschappelijk te ontwikkelen. Dat van het forceeren van bloembollen een groote waarde uitgaat voor de opvoeding der jongens, zal zeker niemand betwijfelen. Reeds maanden zijn onze jongens bezig gehouden om door een goede verzorging de best mogelijke resultaten te behalen met de aan hen verstrekte bollen en de genen, die den grooten opstand in het Juvenaat gisteren hebben bekeken, zullen Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de N.V. Boek binderij voorheen firma J. G. Pulle, om vergunning tot het oprichten van een boek binderij in het perceel Oude Rijn Nis. 34 36 en Dullebakkersteeg'No. 4. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de se cretarie dezer gemeente ter vise gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 5en Maart 1932, des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde bun bezwarne mondeling toe te lichten. Kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat op Woensdag 2 Maart 1932 des namiddags van 2 tot 3 uur, in het Elisabethshof aan de Oude Vest-, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en her- inenting tegen pokken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Februari 1932. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentiu» Bibliotheek, geopend 's avonds vso 7.30—8.30 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Om gang, Clubhuis „St. Antonius', Hazewindsteeg, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Vereeniging van Ge zinshoofden, afd. Leiden, Hotel „Den Burcht", 8.15 uur. zeker verbaasd hebben gestaan over de schitterende resultaten, welke de jongens hiermede hebben behaald. De officieele opening had gistermorgen plaats door den heer Burgemeester. Om dit resultaat te bereiken, aldus spr., hebben de jongens- niet stil gezeten in ledigheid, wat spr. tot vreugde stemde. In deze jongens zit de toekomst van ons sc-hoone bollenvak en aan hen is de taak dit hoog te houden en tot grooteren bloei te brengen. Spr. verklaarde daarna deze tentoonstelling voor geopend. De directeur, Kap. Heemskerk, dankte den burgemeester voor diens bereidwil ligheid deze tentoonstelling te willen openen en voor de tegenwoordigheid van mevrouw v. d. Mortel. Verder bracht spr. dank aan de commissieleden, bijzonder aan den heer Jos. de Mooij, onder wiens bekwame leiding alles zoo vlot is ver- loopen. Nog dankte spr. de heeren Jury leden en allen, die tot het welslagen heb ben medegewerkt, waarna een rondgang werd gemaakt tusschen de duizenden bloemen in allerlei variëteit en kleuren. Zoowel op het gebied van huis-, schuur- als kasbroei waren door een 50-tal jon gens prachtige resultaten bereikt. Den geheelen dag is de toeloop van bezoe kers groot geweest en menige loftuiting werd door vakmenschen gebracht aan het adres van hun collega's in den dop, een waardeering welke onze jongens op prijs zullen stellen. De jury, bestaande uit de heeren J. C. v. d. Meer, P. v. d. Meer en W. v. Abswoude, hadden de in zendingen voor de opening gekeurd en aan de navolgenden de prijzen toegekend: Kasbroei: le prijs Theo van der Meer Az. met wissel'beker; 2e pr. Jan Zonne veld,, grooten bronzen medaille; 3e pr. G. Vink Gz.; 4e prijs G. van den Berg Fz.; 5e prijs Jan Verwey Gz.; 6e prijs Nic. van Eeden Jacz.; 7e prijs Gebr. Mulder; 8e pr. F. van den Berg Fz.; 9e pr. P. van Went Gz.; 10e pr. Harry Vis; lie pr. G. van Schie Wz.j 12e pr. Dom. Zonneveld; 13e pr. Frans Steen voorden. Schuurbroei: le prijs A. Slats, zilveren medaille; 2e pr. Jac. Faase, bronzen me daille; 3e, 4e, 5e prijs Gebr. Boot. Huisbroei: le prijs A. Beugelsdijk, verg. zilveren medaille; 2e prijs Jan van der Zalm Gn., kleine bronzen medaille; 3e pr. Wim Passchier; 4e pr. Jozef Beu gelsdijk; 5e pr. Th. Hoogervorst Pz.; 6e pr. W. Passchier; 7e pr. Frans van Oos ten; Se pr. Manes Caspers Az.; e pr. Leo Vink Pz.; 10e pr. Gebr. Glasbergen; 11e pr. Piet Hermans; 12e pr. Wim van der Plas Hz.; 13e pr. Mees9 Bakker Lz.; 14e pr. Piet Warmenhaven Gn. 15e pr. Wim Vink Wzn.; 16e pr. Leo Vink Wz.; 17e pr. Jac. Groenenwoud Pz.; 18e pr. L. van der Zalm Lz. Vrije inzendingen: le prijs Nico van Eeden Jacz., met schilderij, beschikbaar gesteld door mevr. v. d. Mortel; 2e pr. Jac. Faase; 3e pr. Jan Verwey; 4e pr. A. Slats-; 5e pr. Leo Vink; 6e pr. Piet van Went Gz.; 7e pr. Jac. Salman; 8e pr. Gebr. Boot.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2