DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND SPORT HET HUIS DER VERSPIEDERS ZATERDAG 20 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1? VOETBAL Ontwapening. Wij zijn in Ge- nève nog altijd aau het ontwapenen en dat zal nog wel even duren, zoodat wij voor- loopig wel gedwongen zullen zijn om daar aan onze aandacht te schenken. Tot nog toe gaat het in groote lijnen, worden de diverse plannen ingediend, allo met min of meer uitgebreide horizonten en wijdsche perspectieven; later zullen we hoogstwaarschijnlijk wel vastloopen in het zand der detail-studie en belanden in de doofpot der sub-commissies. Het jongste nieuws der conferentie is de indiening van de Duitsche ontwape ningsvoorstellen, welke in het kort neer komen op afschaffing van den dienstplicht en van de agressieve strijdmiddelen zooais: tanks, gifgassen, oorlogsvliegtuigen, duik- booten, dreadnoughts e.d. Het eerste denkbeeld: afschaffing van den dienstplicht, is een denkbeeld, dat ook in Katholieke kringen veel wordt voorge staan en het tweede denkbeeld moet blij kens de redevoeringen van de gedelegeer den der overige mogendheden ook instem ming vinden bij de regeeringen. De indruk van de Duitsche voorstellen is algemeen gunstig te Genève, aldus wordt gemeld. Naast de Fransche voorstellen, die wat al te mooi zijn om te worden verwezenlijkt, maken de Duitsche voorstellen een goede kans. Misschien zijn ze te combineeren? Doch laten wij op den beganen grond blijven en onze gedachten geen al te groo te vlucht laten nemen. Laten we ma.w. niet gaan „webeien" anders denken we een tochtje over het Gooi te maken en ko men we onzacht terecht in Frankrijk! Herstelconferentie. Nu wij toch aan de conferenties bezig zijn, kun nen wij in het voorbij gaan er even aan herinneren, dat de Herstelconferentie ein delijk bijeen zal komen in Juni. Eerst wa-s de conferentie vastgesteld op 25 Januari, later zou het begin Februari worden en ten slotte is de conferentie uit gesteld- tot nader datum. Die nadere datum is thans in onderling overleg tusschen En geland en Frankrijk gevonden. Aan het einde van de maand Juni is het vaoantie-jaar van Hoover afgeloopen en zou Duibschland weer z'n gewone herstel betalingen moeten gaan verrichten, ieder een ziet in. dat daarvan mets meer komt en vóór dien tijd zullen de crediteuren derhalve tot een schikking moeten komeu. Want tot nog toe hevelde men de Duit sche gelden voor een groot deel-althans eenvoudig over naar Amerika: maar als Duitschland niet meer betaalt en Amerika de oorlogsschulden met wenscht te schrap pen, dan zullen Frankrijk en Engeland zeif moeten betalen. En hier schuilt weer een groote bron van oneenigheid tusschen deze beide landen: Frankrijk wil de zaak voor- loopig regelen, Engeland (daarbij gesteund door Italië) wil de zaak definitief regelen. Laten wij hopen, dat men ook op dit punt tot een bevredigend resultaat komt. Kabinetscrisis. De belangstel ling voor de conferenties en hun vooruit zichten is belangrijk op den achtergrond gedrongen door de kabinetscrisis in Frank rijk. Het kabinet-LavaJ is deze week ten val gebracht door den Senaat, die daarmee zijn misnoegen te kennen gaf over de te rechtsche houding van het kabinet in 't algemeen (men denke aan de verdwijning van Briand!) en over de kiesrechthervor ming in het bijzonder. Na de aanneming door de Kamer van de kieswethervorming bleek al spoedig, dat deze geen kans zou hebben door den se naat te worden aangenomen. Niettegen staande alle bemiddelingspogingen om ie verbolgen senatoren tot gematigdheid aan te sporen, waarbij met nadruk werd gewe zen op het feit, dat, nu de Fransche dete- gatie te Genève op het punt stond haar voorstellen ter ontwapeningsconferentie te zullen verdedigen tegenover de Duit sche voorstellen, een regeeringscrisis wel zéér te onpas zou komen, werd het meer en meer duidelijk, dat de meerderheid van den senaat de houding van de regeering inzake de kieswetwijziging ontoelaatbaar achtte en dat deze kwestie de druppel zou blijken, die den emmer zou doen overloo- pen. Sinds maanden toch zijn de moeilijk heden tusschen de regeering en den Se naat grooter geworden, die zich vooral ook bij de financieele politiek der regeering, welke z.i. niet afdoende gericht was op be zuinigingen en krachtige maatregelen tot bestrijding der groeiende malaise, welke zich o-a. openbaart in voortdurende toene ming van het aantal werkloozen, niet kon neerleggen. De bom barstte toen Laval niet onmid dellijk een interpellatie van een der se- natoren in behandeling wilde nemen en daarbij de kwestie van vertrouwen stelde. De 9enaat besliste, dat de interpellacie wel direct behandeld moest worden en der halve bleef er voor Laval niets anders over dan heen te gaan. Tardieu moest Genève in allerijl verla ten en probeert thans in Parijs met Pain- leve en anderen om een nieuw kabinet in elkaar te zetten. Wij zullen den uitslag afwachten. Voor spellen laat zich niets. Hindenburg. Wanneer iemand den 84-jarigen leeftijd bereikt heeft, deukt hij er niet meer aan om een „baantje" te aanvaarden. Op dien leeftijd zijn de meea ten al lang gepensioneerd en tevreden met een rustig piekje in de zon. Toen von Hindenburg gepensioneerd was, begon zijn carrière pas goed. Tijdens den oorlog steeg zijn roem tot een duize lingwekkende hoogte en in 1925 werd hij als 77-jarige gekozen tot rijkspresident. Thans is hij 84 en zijn ambtstijd is om. Van verschillende kanten is nu aandrang op hem uitgeoefend, dat hij zich opnieuw candidaat zal stellen voor het president schap. En de 84-jarige grijsaard heeft toege stemd. Het is geen eerzucht, welke hem drijft, doch hoog plichtsgevoel, omdat hij de eenige is, die de partijen in Duitsch land nog eeniger mate bijeen houdt. Wie zal zich als tegen-candidaat tegen over de ouden oorlogsheld durven opwer pen? Hitier? Hij zou kans loopen zich zelf en zijn partij een geweldige nederlaag te bezorgen. Het bericht, dat Hindenburg een candi- datuur aanvaardt, heeft in het buitenland een zeer gunstigen indruk gemaakt. Met een Hindenburg opnieuw als rijks president mag het buitenland vertrouwen, dat de Duitsche politiek voor uitersten be hoed zal worden en dat met krachtige hand er naar gestreefd zal worden de orde en de rust onder het geteisterde Duitscbe volk te handhaven, eerste voorwaarde voor de ontwikkeling van den toestand in de richting van een herstel, waarvan de leiders in de overwinnende landen meer en meer de dringende noodzakelijkheid in zien en waaraan zij in het welbegrepen eigenbelang gaan beseffen de noodige of fers te moeten brengen. China. Wij kunnen dit weekover zicht niet besluiten zonder tot slot nog even over Ghiua te spreken. De aardigheid raakt er van af. lederen dag opnieuw leest men van gevechten en bombardementen rondom de Woesoeng- forten te Sjanghai, welke de Japanners blijkbaar absoluut willen hebben en welke i de C'hineezen met alle taaiheid vasthou den. De Volkenbondsraad komt op gezette i tijden bijeen, hoort de jammerklachten van dr. Jen. aan en geeuwt bij de juridische spitsvondigheden van den Japannees. Dau wordt steevast een vermaning naar het Oosten gezonden welke vermaning de Ja panners onverstoorbaar naast zich neer leggen. Intusischen is er geen sprake van oor log, maar schiet men elkander toch even lustig dood. De tegenstand van de Chineezen is taaier dan men in Japan vewacht had. UIT HET KATHOLIEKE KAMP OVERZICHT. Vier belangrijke wedstrijden staan mor gen in de eerste klasse E weer op het pro gramma. De voornaamste is wel H. B. C. D. H. L., want de Heemsteedsche club moet winnen om den strijd te kunnen vol houden met T. Y. B. B., welke club thuis gemakkelijk van D. O. N. K. zal kunnen winnen, vooral nu de Haarlemmers geen punt meer magen verliezen. Verliezen de Gouwenaars, dan is D. E. M. veilig, ook al wordt morgen opnieuw van Gr. Willem verloren, wat wel waar schijnlijk is. Ook S. J. C. geven we in Rotterdam te gen Leonidas niet veel kans. In de tweede klasse O moet Excelsior op bezoek bij Lenig en Snel. Indien de Hagenaars zich wat inspannen, achten we hen wel tot een gelijk spel in slaat. Dan wordt het voor de Schiedammers nog op passen. Leiden ontvangt P. F. C. Komt rood zwarten, gespeeld als tegen Lisse en jullie zijt veilig. Wij rekenen thans stellig op een overwinning. Mede van het resultaat van den wed strijd Graaf FlorisBlauw Zwart zal het afhangen, wie in deze competitie onderaan za! moeten eindigen. R. K. S. V. „Leiden". Ons eerst elftal zal morgen het sterke P.F.C. uit Poeldijk ontvangen. Gezien de goede prestatie van ons elftal tegen Lisse gelooven we, dat het een spannende strijd zal worden. Leidenaren houdt tenminste één puntje in de Sleutelstad Het tweede elftal gaat hij O.V.V. te gast. Wanneer de rustperiode geen al te grooten invloed op de onzen zal hebben uitgeoefend kan daar wel gewonnen worden. Leiden-reserves, wij verwachten dat gij de punten zult medebrengen! Om 12.30 uur zullen de Leiden-veteranen een friendly-game spelen tegen de dito's van A.S.C. Wij wenschen den „oudgedien den" veel succes. Woensdag a.s. wordt de tweede clubavond gehouden. Het Bestuur rekent op aller aan- weizgheid. Er zu.len weer eenige gloed nieuwe attracties zijn. De nieuwe leden zijn daar tevens welkom! R. K. Sportvereen. S. J. C. Morgen zullen de S.J.C.-ers in Rotterdam wel een moeilijken dag hebben in den wed strijd tegen het sterke Leonidas op het Toepad. Wij mogen den wensch uitspreken, dat het niet zoo'n modderbad mag worden als vorig jaar. Is het veld bij de gastheeren goed, dan mogen wij verwachten, dat onze jongens hun huid duur zullen verkoopen. c. \erzoek van Leonidas begint deze wed strijd te 3 uur. Voor den "J.H.V.B. komt alleen het vierde in het veld, hetwelk thuis de Boys uit Al phen ontvangt te 2.30 uur. Te 1 uur heeft een een belangrijke wed strijd plaats tusschen onze Junioren en R.W.D.-Junioren. Als onze Benjamins de zen 'rtrijd wnu-en hebben zij een Drach tige kans op het kampioenschap. Wij ver wachten, dat dit goed spelend elftal ons niet zal teleurstellen. Het schijnt een guerilla-oorlog tegaan worden, waaurvan het einde nog niet is te zien. Wanneer vandaag bet Japansche ulti matum wordt afgewezen, zuilen de Japan ners een groot offensief inzetten, waarvoor alle voorbereidingen reeds getroflen zijn. Zou het dan nog geen oorlog zijn? Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Sitt. BoysKerkrade; R. K V. V. L. R. K. O. N. S.; Helios-Valkenburg; Chè- vremontMarsa naKimbriaVolharding CaesarV. V. H. Eerste klasse B. UnionMulo; KolpingVenlo; Braban- tiaS. V. B.; WilhelminaGeel Zwart; Veul. Boys—D. E. V.; R. K. T. V. V.—Gen nep. Eerste klasse N. E. O.—Achilles. Eerste klasse D. H. M. S.P. V. C.; SantpoortWils kracht; De Meer—S. D. O.; V. L C^E. M. M. Eerste klasse E. H. B. C.—D. H. L.; Leonidas-S. J. C.; Gr. WillemD. E. M.; T. Y. B. B.-D. O. N. K. Tweede klasse O. Lenig en SnelExcelsior; Graaf Floris VBlauw Zwart; LeidenP. F. C. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportpropagandaclub Leiden. Morgen om half één zal een elftal van de R. K. Sportpropagandaclub een wed strijd spelen tegen een veteranen-elftal van A. S. C. uit Zoeterwoude. Het is dan een mooie gelegenheid voor de Leidenaars om eens een kijkje te gaan nemen op het bijna gereed zijnde Sportpark aan de Maal drift (halte Remise) te meer ook, waar Leiden I om half drie een competitie-wed strijd speelt tegen P. F. C. uit Poeldijk. Bij goed weer zal men van dit uitstapje zeker geen spijt hebben. De Sportpropagandaclub komt uit in de volgende opstelling: M. Herreur P. de Vrind P. de Kier H. v. Haasteren A. Meijs F. Damave P. Bergers Th. Bergers J. Castelein J. Renier P. Meershoek Alle overige leden van de Sportpropa gandaclub worden om kwart over twaalf op het Sportpark verwacht. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.) Voor morgen zijn voor onze elftallen geen wedstrijden vastgesteld, vanwege het Aanbiddingsfeest. R. K. Sportvereen. „St. Bemardus". A.s. Zondag is voor vier elftallen van ,,St. Bemardus" een wedstrijd vastgesteld Het programma luidt als volgt: Het tweede elftal ontvangt thuis bezoek van het vierde elftal der Sportvereeni ging „Lisse". Daar dit voor het tweede elf tal de laatste thuiswedstrijd is, welke in deze competitie wordt' gespeeld, zal het zeker aan belangstelling van de zijde der supporters niet ontbreken. Deze wedstrijd is vastgesteld te 2.30 uur. Tweede elftallers, willen jullie het kam pioenschap behouden in uw afdeeling, dan zal er toch Zondag zeker gewonnen moeten worden. Het derde elftal speelt te 12.30 uur te gen „Teijlingen" II uit Sassenheim. Ook deze wedstrijd kan met een beetje goeden wil in het voordeel van St. Bemardus ein digen. Het vierde moet te 2.30 uur een bezoek gaan brengen te Warmond, alwaar het „St. Matthias II" ontmoet. Zij zullen wel een puntje in Warmond moeten laten. De Junioren moeten eveneens op bezoek bij St. Matthias. Aldaar zullen zij den strijd aanbinden tegen het eerste elftal der Junioren. Gezamenlijk vertrek vast gesteld te 12 uur, vanaf het terrein. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Morgen om 1 uur spelen de D. O. S. ju nioren van O. V. V. uit Oegstgeest. We raden ieder aan naar het spel der toekom stige favorieten te komen zien. Om half drie speelt D. O. S. I een oefen wedstrijd tegen D. O. S. II Ook dit zal een wedstrijd worden die het aanzien ten volle waard zal zijn. De Donateurs worden erop attent ge maakt, dat in den loop der week de jaar- kwitanties zullen worden aangeboden. We hopen, dat allen zooveel mogelijk bij de eerste aanbieding betalen. LEIDSCHE VOETBALBQND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse.' DVS 2LDWS 1 11 u.; Alphen 3ASC 3 12 u.Roodonb. 1Ludunum 2 10 u.DSO 1LFC 2 2 u. Tweede klasse A. Lugd. 3RCL 2 10 uur. Tweede klasse B. LFC 3DVS 3 10 u.; Alphia 4Sport man 1 12 u.; UVS 5—-Roodenburg 2 12 u. Derde klasse A. DSO 2—LFC 4 12 u.L. Boys 3Burger veen 1 2 uur. Derde klasse B. RSC 4Lugd. 5 10 uur (bijterrein)LFC 5Alphia 5 12 u.; TONA 2Leidsche B. 4 12 u. Vierde klasse A. LFC 8Lugdunum 9 11.30 u. (bijterreïn). Vierde klasse B. UVS 8Lugdunum 8 10 u.Burgerveen 2Sportman 3 2 u.; Alphia 6DSO 3 2 u. Juniores A. RCLLugdunum (a) 11.30 uur; ASCU VS (b) 11.45 uur. Juniores B. LFC (b)UVS (a) 10 uur (bijterrein). 0m den L. V. B.-beker. Ie ronde. LDWS 2TONA 1 12 uurLugdunum 4 Leidsche B. 2 11.45 uur. R. K. Athlethiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". V o e t b a 1 Voor de voetballers, die morgen in actie zijn, staan zware wedstrij den op het programma. Het eerste elfbal ontvangt Alph. Boys III. In Alphen moesten wij de punten ach terlaten, Roode Duivels tracht ze nu hier te houden, want willen jullie de tweede plaats op de ranglijst houden, dan moeten de punten thuis blijven. Het eerste junioren-elftal gaat naar Noordwijk, alwaar het S. J. C. zal bekam pen. Jongens, doet je best, want zij zul len de puntjes niet cadeau geven. Vertrek half twaalf vanaf het R. K. Militairen Te huis per fiets. Het tweede junioren-elftal ontvangt V. V. L. II uit Voorsohoten. Deze tegenstan ders zal men zeker niet mogen onderschat ten, want de Voorschotenaren hebben reeds enkele goede wedstrijden gespeeld. Het jongste juniorenelftal gaat naar A. S. C. en zal de puntjes wel aan de gast heeren laten. Vertrek 11.30 uur vanaf de klok Doezastraat. Wandelsport „D e Antilope n". De derde seriewandeling over 35 km. zal a.s. Zondag geloopen worden. Aan deze seriewandeling kan door iedere Vereeni- ging deelgenomen worden, die aangesloten is bij de R. K. Sportcommissie. Leden van Rood-Wit, komt allen, die niet door voet bal verhinderd zijt aan den start, opdat Rood-Wit met het grootste aantal deze 35 km. mogen afleggen. Dus alle leden en niet-leden van Rood- Wit komen Zondag a.s. aan de Haarlem mer Trekvaart om 12.30 uur. Algemeen programma van 21 tot 28 Fe bruari: Zondag Sportpark 2.30 R. W. D. I Alph. Boys III; 1.00 uur R. W D. IIV. V. L. II junioren; Noordwijk 1 uur S. J. C. IR. D. D. I junioren; Zoeterwoude, 12.30 uur A. S. C. IR. W. D. III junioren. Zondag 12.30 uur 35 km. afstandsmarsch. Donderdag indoortraining 8.309.30 ju nioren, 9.3010.30 senioren. Dagelijks training Sportpark. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 32) De Rothan hield den teugel in en maak te een gedwongen buiging. Hij trok zich nog wat rechter in de stijgbeugels en was gereed om de beleedigde majesteit te spe len. Goeden dag, mr. Benham. Goeden dag, Chevalier. Wilt u zoo goed zijn mij te zeggen vanwaar u komt en waar u heengaat? De Rothan keek uit de hoogte op hem neer. Met welk recht vraagt u mij dat, sir? Met een recht waarover u niet te oordeelen hebt. Ik ben Koninklijk Officier en ik heb mijn bevelen. Wilt u zoo goed zijn mij te antwoorden? Ik beschouw dit als een aantasting van mijn eer 1 Beschouw het zooals u wilt. Wij heb ben opdracht alles wat passeert te contro leren; zelfs onze gasten. Mr. Benham, bent u er zich wel be- •vust van Ik verzoek u mijn vraag te beant woorden. Uw manier van vragen is onbe schaamd. Ik heb aan mijn bevelen te gehoor zamen. We hebben geen van beide ze te beoordeelen. De Rothan scheen plotseling op een ge dachte te komen. Hij haalde geprikkeld de schouders op: Ik veronderstel dat emigré's onder verdenking staan. Als u het dan weten wilt, sirik ben gaan rij den om mezelf en mijn paard te trainen. Ik ben van mijn huis naar de Stonehanger- weide gereden en ik rijd nu terug naar mijn huis. Is dat wat u wenscht te weten Ik neem uw antwoord voor wat het waard is, sir; u kunt verder gaan. De Rothan keek Jasper aan met een blik alsof hij half van plan was hem on der den voet te rijden. Maar het leek alsof hij iets in zich onderdrukte. Hij was een man die er de voorkeur aan gaf heel zeker te zijn van zijn succes voor hij toesloeg. Ik ben u zeer verplicht, mr. Benham, voor uw welwillendheid. Er zijn dingen die wij niet licht vergeten. Herinnert ze u dan als u er pleizier in hebt, Chevalier. Ik kies mijn eigen tijd, mr. Benham. Ik straf onbeschaamdheid pas als de ge legenheid mij geschikt lijkt. Jasper glimlachte boosaardig tegen hem. Stel het toch maar niet te lang uit, Chevalier. Je kunt nooit weten Ik wensch u goeden dag. De Rothan reed verder. Tom Stook's bruin gezicht verscheen. Het was één breede grijns. Hij is het, hoor. Ik heb gezien, dat hij dien Franschen smokkelaar Jerome ont moette. Er is geen twijfel aan, Master Jasper. Hij is een leugenaar, Tom. Al de Fransozen zijn leugenaars, sir. Jasper haalde zijn paard bij Tom's huis je, gaf den man een fooi en reed alleen terug naar Rush Heath. Hij wilde alleen zijn, hij moest zijn verwarde gedachten or denen en een plan opmaken om met Du- rell en de Rothan af te rekenen. Jasper voelde niet do minste behoefte om de hee- le buurt in de zaak te betrekken. In ze ker opzicht was het een persoonlijke zaak en hij wilde die dan ook zelf opknappen. Overwegingen en gevoelens tuimelden dooreen in zijn hoofd, maar één ding stond hem klaar voor oogen: de Rothan wilde hij vernietigen. Hij wilde dezen man te slim af zijn, hem in het net drijven, desnoods met hem vechten en op een morgen vroeu opstaan om hem te zien ophangenHet was voor een deel ook een zaak van plicht, maar het persoonlijke element was toch het sterkst. Misschien was dat verkeerd, dacht Jas per, maar het was nu eenmaal niet anders. Hij had lief en hij haatte. Alle redeneerin gen over plicht en vaderlandsliefde kon den daaraan niets veranderen. Zijn heftig ste begeerten en zijn wilde driften waren gewekt. Hij was een man en zou zelf het werk der vergelding volbrengenen het tegelijk zoo doen dat Nance geen leed be rokkend werdMaar dat dit laatste ook bij hem woog zou hij zichzelf in zijn booze, stemming zeker niet hebben toegegeven. Jasper was sedert even over twaalven van huis geweest. Jack Bumnstead was ner- vens te vinden en Jas;:er ging zelf de stal binnen om Devil Dick af te zadelen. Daar vond hij een vreemd paard. De oude mrs. Ditch, de huiseboudster kwam hem in de gang tegenze had blijkbaar veel zorg besteed aan haar grijze krullen en ze had een zijden lint aan haar muts. Master Jasper, mr. Winter is een paar uur geleden aangekomen. Ik heb het diner maar afgeruimd, maar ik heb wat koud eten voor u klaar gezet. Wat! Mr. Jeremy? Mrs. Ditch keek zedig. Jeremy Winter was een man die altijd de vrouwen, van welk karakter en wejken leeftijd ook, in een soort teedere verwarring bracht. Jasper haastte zich naar de eetkamer. In de Chippendale armstoel bij het venster zat een niet-groote, gespierde man met een krachtig gezicht een lange pijp te rooken. Hij keek de wereld in met verstandige, vroolijke oogen. Hij had den kop van een ouden Romeinstrenge, scherp-geteekende trekken, waarvan elke lijn kracht uitdruk te en een beetje cynischen, vriendelijken mond. Wel Jeremy.... Hij is 't, jongen. Druk me maar aan 't hart Zij lachten en schudden elkaar de han den met een blijdschap die verried dat zij een vriendschap voor elkaar voelden, zoo sterk als flinke mannen maar voor el kaar voelen kunnen. Wat kom je hier doen?. Een stoel en een bed vullen Prachtig kerelWe hebben je in meei dan een jaar niet gezien. Waar is Squire Kit heb je hem al gesproken Jeremy stopte met zijn pink de tabak in zijn pijp vaster. Die knapt boven een uiltjeIk ben blij dat ik je zie, jongen. Bruin en lustig, hèondanks den gebroken arm van een poosje geleden. Je ziet dat Jack Bumpstead geen nieuwtjes verteltEn hoe gaat het met dien ouden Goffin? Ik heb een pond snuif voor hem meegebracht. Jeremy Winter was een heerschap die heel wat wisselvalligheden en avonturen beleefd had en zijn schilderachtige carrière culmineerde voor het oogenblik in de stichting van een schermschool in een stille straat in de buurt van St. James. Jeremy en Jaspers moeder waren neef en nicht geweest en al twintig jaar kwam Mr. Winter met regelmatige tusschenpoo- zen op Rush Heath binnenvallen, nooit met veel geld in zijn zak. maar altijd in een vroolijke stemming en met een ondeugen- den glans in zijn oogen. Hij wist verhalen te vertellen uit Canada, uit Oost-Indië, van zijn dienst in het Oostenrijksche leger en wild-romantische avonturen in Spanje. Er was iets onweerstaanbaar-aantrekkelijks aan dezen man. Hij was taai, vlot, geestig, goedkeuring en evenzeer meester van het korte, rake woordenspel als op den degen. En zijn zonnige glimlach ontwapende ieder een. Jasper zette zich aan tafel. Na zijn ver- moeienden t-ocht had hij ondanks de door stane emoties, een gezonden honger en hij at met smaak het brood met vleesch dat Mrs. Ditch voor hem had klaargezet. Dt> komst van Jeremy Winter beschouwde hij als van de meest welkome toevalligheden die hadden kunnen gebeuren. Men kon Je remy dingen vertellen die men tegen geen ander zou kunnen uitspreken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9