STADSNIEUWS Firma G. H. MAAT - WIJNKOOPERIJ ACADEMIENIEUWS Burgerlijke Stand RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 20 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD - PAG. 3 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Febr. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 785.2 te Stornoway Laagste barometerst.: 754.3 te Vardo. Verwachting tot den avond van 21 Febr.: Meest matige Noordelijke tot Noord-Oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijn lijk droog weer. Iets kouder. Gemiddeld over het geheele gebied is de barometer gestegen. Op IJsland is alweer een daling ingetreden, doch boven Schot land ligt een 785 kern en de laagste stand in het Noorden van Scandinavië is ruim 17 m.M. hooger dan gister. Ook in het Zuiden is de luchtdruk nog gestegen. Door de daling op IJsland en het doorstijgen van den barometer boven Scandinavië is een langere duur van Noordenwind met guur weer onwaarschijnlijk geworden. Over het geheele Oostzeegebied en Zwe den waait een stormachtige Noordenwind #n vooral in het Noorden van Scandinavië is de temperatuur gedaald. Op IJsland bracht Zuidelijke wind een sterke tempera tuurstijging. Voor onze streken is een aanvankelijk matige later afnemende Noor delijke tot Noord-Oostelijke wind met eenige daling van temperatuur te ver wachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 4.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.49 uur tot Zondagmorgen 6.40 uur; van Zondagna middag 5.50 uur tot Maandagmorgen 6.39 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 21 Februari voorm. 2.15 uur en nam. 2.40 uur; Maandag 22 Februari voorm. 3.05 uur en nam. 3.30 uur. STILLLE ARMEN. In dank ontvangen: K.-K. Schilderspa- troonsgilde „St. Lucas" door den Eerw. Heer H. J. Bangert 20.Een dienstmeis je M. 0.25. Het deel der Stille Armen van een meevallertje L 2.50. God loone U St. Vincentius .bidt voor UT Verder vriendelijk aanbevolen. JAC. CREYGHTON, President Bijz. Raad der St.-Vin- tiusvereeniging. Rijnsburger weg 149, Giro 131200. COLLECTE LEIDSCH CRISIS-COMITÉ De collecte, welke verleden Woensdag ten bate van het. Leidsche Crisis Comité is gehouden, heeft 1769.79 opge bracht, plus 2 Zwitsersche francs. Het comité is dankbaar voorde ontvangen steun en medewerking, doch verzoekt de Leidsche burgerij met aandrang haar milddadigheid niet te laten verslappen. Woensdag is offerdag. A.s. Woensdag zal het bekende groene busje weer worden gepresenteerd. De K.R.O.-film. De belangstelling in de K.R.O.-film was gisterenavond zóó groot, dat de zaal der St. Jozefsgezel.en aan het Rapenburg bijna te klein bleek om alle bezoekers te bevat ten. En laten we dadelijk zeggen, dat de film deze be.angstelling ten volle verdien de. Ze is, als propaganda-film, technisch goed verzorgd en we.sprekend van beeld. Toen bij 't begin van de eerste acte het beeld van pastoor Perquin, den geestelijken vader van deze machtige Katho.ieke bewe- ging, op het doek verscheen, werd dat beeld spontaan oegioet met een hartelijk applaus. De drie acten voor de pauze toonden ons in aanschouwelijke bee.den de opkomst en de ontwikkeling van den K.R.O. van het begin harer stichting tot heden toe. Deze drie acten zijn zeer interessant. Ze voerden ons van het kleine kantoor te Amsterdam in de Spuistraat naarr het groote perceel op de Heerengracht waar we de studio betra den en konden waarnemen, dat een kolos saal werk daar wordt verricht. Ook den zender te Huizen mochten «we in oogen- schouw nemen. -D0 drie acten na de pauze vielen zeer m den smaak van het publiek. Godsdienst en cultuur, ontwikkeling ontspanning Gevestigd sedert 1833 LEIDEN dat de schijn verdwijnt. Wegens „Gif gas", dat hier en daar al te dramatisch is opgezet, kan het programma alleen j voor volwassenen worden goedgekeurd. De 4de acte, gewijd aan den godsdienst, liet niet na indruk te maken door den in vloed te staven van het godsdienstig half uur, de troost waar te nemen die de zieken vonden door het ziekenuur en de innigheid te gevoelen van het Zondagsche avondge bed. De 5de acte stelde ons op de hoogte van babyverzorging, liet de vrouwen genieten van het aan haar toebedeelde uur, hield de jongelui in spanning bij 't zien van een voetbalwedstrijd en deed ons allen lachen, toen we zagen hoe de kleine kleuters zich opwonden bij het kinderuurtje. Zoo zouden we ook de zesde acte kunnen beschrijven, die gewijd was aan de ont spanning, kunst en tooneel, muziek en gra- mofoon enz. Doch laten we, om niet te lang te worden, de bespreking van deze goede propagandafilm eindigen met dezelfde woorden, die aan 't slot op her doek ver schenen: „Geen Katholiek buiten den K.'R'.O.". DE BEELDENRIJKDOM VAN ONZE TAAL. Lezing van mej. H. S. S. Kuyper. Gisteravond heeft op uitnoodiging van de afd. Leiden der Maatschappij tot be vordering van woordkunst mej. H. S. S. Kuyper uit 's-Gravenhage een voordracht gehouden over het bovenstaand onderwerp. Gebrek aan ruimte noopt ons een verslag tot Maandag te laten liggen. „GELOOF EN WETENSCHAP". In de kleine zaal der Stadsgehoorzaal hield „Geloof en Wetenschap" gisteravond een vergadering, waarin als spr. optrad de heer J. B. Wilmink, leeraar aan de Gem. H. B. S. te Leiden met „Reisindrukken uit Ned. Indië." De bijeenkomst werd geopend door den voorz., ir. F. Guljé. die na den Chr. Groet, met een hartelijk woord van welkom alle aanwezigen, bijzonder den heer Wilmink, begroette en den laatste met een kort woord bij de aanwezigen inleidde. De heer Wiimink, die hierna het woord verkreeg, zeide met buitengewoon genoegen deze lezing te houden omdat hij daardoor de kennis over Ned. Indië kan vergrooten. Spr. wil vooraf even op enkele zaken zaken wijzen en wel hierop, dat wij toch wel wat meer waardeering mogen hebben voor wat Nederlanders in Indië hebben gedaan. In dit verband vertelde spr. van het enthousiasme waarmede de bekende Kara- korumreiziger Visser Indië bad bereisd en ook spr. was door dit land in zijn schoon heid betooverd geworden. Tot zijn reisbe schrijving overgaand gaf spr. eerst aan de hand van een landkaart de reisroute. Beginnend in Genua, waarvan spr. een foto liet zien van de „Kermis der IJdel heid" het beroemde Cmpo Santo waarna de Stromboli. de straat van Messina, de. haven van Port Said met verschillende ta fereeltjes werden vertoond. Vervolgens het Suez-Kanal, de tropische pracht in Co lombo. Deli en Medan en daarop aanslui ten^ de veheele tocht naar Ned -Tndië Het leven op de tabaksondernemingen te Deli werden door spr. behandeld, waarna het gezondheidsoord Brastani en vooral de Bataklanden. de menschen, de woningenen de prachtige natuur bewondering schienen. Batavia met bet gebouw van den Volksraad, de p'antentuin, het Friesche stainboekvee in Lembang on een mode'boerderii, Prean- ger, de hoogvlakte van Bandoeng, te veel om op te noemen, werden door spr. in foto's vertoond en op interessante wijze toege licht. Vervolgens gaf spr. eenige vulcano- logische bijzonderheden. Na de pauze besprak de heer Wilmink het karakter der inheemsche bevolking, de bescheidenheid en de onderdanigheid en de inheemsche gewoonten en ceremo nies, de Boroboedoer en andere tempels, waarvan hij verschillende fragmenten toon de. De mentaliteit der bevolking bij arbeid en handel behandelde spr. bij foto's van bevloeiingswerken en het verzorgen van tochten e.a. Dan volgde het leven in de kampongs, de zout makerijen, de suikervelden, soms 2C.000 H.A. groot, de rijstvelden, en de olieleidingen, die open langs de wegen lig gen. Ten slotte liet spr. zien de tinwinning op Billiton, Atjeh' met zijn wildernissen, Kotjaradjah met de Moskee, Indrapoera met de Chineesche graven en de Sabang- baai, vanwaar de tocht weer naar huis be gon. Na afloop van deze interessante lezing, waarop een hartelijk applaus volgde, be dankte de voorzitter den spr. in hartelij ke bewoordingen voor diens interessante lezing, de verzekering gevend dat de be langstelling voor Indië zeker hierdoor was vergroot. Hierna sloot de voorz. de bijeenkomst met den Chr. groet. De inbraak bij de fa. Brilt. Do politie alhier heeft hedenmorgen ge arresteerd vier jongens van 1718 jaar, die de daders bleken te zijn van de deze week gep eegde inbraak bij de fa. Brill aan den Oude Rijn. Zij legden een bekentenis af en verklaarden door een openstaande deur te zijn binnengekomen. Na verhoor zijn zij door de po.itie op vrije voeten gesteld. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 627. Ph. P. Deumer, Hooi gracht 86. Leiden, Middelstegracht 67, Siga renfabriek. W ij z i g i n g. 300. Coop. Verbruiksverecni- ging „Helpt Elkander" G. A. Katwijk. Voor straat 49 en 49a. Bakkersbedrijf. Uittr. 2e secr C. van Rhee, Katwijk a. Zee, N. 2e sec.: P. Ruwhof, Katwijk aan Zee. HET R. K. BEMIDDELINGSBUREAU. Naar het voorbeeld van verschillende an dere afdeelingen der R. K. Vereeniging tot Bescherming van Meisjes heeft ook het Be stuur der vereeniging te Leiden getracht voor hare arbeidsbemiddeling samenwer king te verkrijgen met de Gemeentelijke Arbeidsbeurs. De omstandigheden zijn ook voor de dienstboden niet zoo rooskleurig als eenige jaren geleden. Er zijn tijden ge weest, dat wij tien vacante betrekkingen moesten inschrijven tegen één aanbieding van een betrekkingzoekend meisje. We kunnen gerust zeggen dat de zaken thans in omgekeerde verhouding staan. De ma laise, die vele menschen noopt hun dienstpersoneel te benerken of af te schaffen, de werkloosheid in de fabrie ken, de vele Duitsche meisjes die in N» derland werk komen zoeken, dit alles zijn factoren, die bijdragen tot den toe stand dien we op het oogenblik beteven Het ligt daarom voor de hand. dat wij uitzagen naar uitbreiding der mogelijk heid, onze R. K. meisjes op een vlugee wiize aan werk te bplnen. Reeds meer dere malen ondervonden wij hierbij een zeer aangename medewerking van de rijde der Oemeenteliïke Arbeidsbeurs Dit bracht het bestuur der Zita-Vereeni- ging tot nadere besorekinrr^n met d^r Directeur der Gemeentelijke Arbeids beurs, den heer P. C. Wijkmans. die ons voor een bliivende samenwerking wel- wi1,o« 7"n b"ln toezegde. Het feit, dat de leiding der Arbeidsbe middeling voor vrouwen in handen is van een R. K. dame. mej. Eskene, is voor onze nieuwe plannen een uiterst gelukkige om standigheid. Immers, wij kunnen thans met voldoende waarborg de belangen onzer werkneemsters en werkgeefsters aan de beproefde vakkundige leiding van mej. Eskens toevertrouwen. Bovendien blijft de H. K. Vereeniging tot eRscherming van Meisjes zich, als tevoren, belasten mte het Stad-sonderzoek en worden de ontspan ningsavonden voor de meisjes op denzelf den voet voortgezet, zoodat het contact emt de meisjes verzekerd blijft Ook kun nen de noodige inlichtingen door ons wor den ingewonnen, eventueele klachten over gedrag of aanvragen om controle worden aangebracht. Verzoeken hieromtrent zijn te richten tot de afdeeling Stadsonderzoek, adres mejuffrouw J. Straathof, Pieter de la Uourtstraat 3. Ten overvloede dient nog medegedeeld, dat de arbeidsbeiddeling voorbaan koste loos zal geschieden, en dat het adres der Geeentelijke Arbeidsbeurs is Garenamrkt, hoek Levendaal, tel. 1007. Namens het bestuur der Zita-Vereeni- ging, afd. Leiden der R. K. Vereeniging bot Bescherming van Meisjes. fr. GODFRIED DOLLE, O.F.M. Het Crisis-Comité tille Rijn No. 3, zal Maandagvond a.s. vanaf 7.30 uur wederom toegangskaarten uitreiken voor de bioscoop voorstellingen in hot Luxor-Theater van Dinsdagmidag en Donderdagmiddag a.s. voor ondersteunde werkloozen. Zij, die hiervan gebruik wenschen te maken, dienen hun stempelkaart van Maatschappelijk Hulpbetoon en Arbeids beurs zoomede de controlekaart van het Crisis-Comité wanneer zij die hebben ont- vangen, mede te brengen. Op 23 Februari a.s. zal het 40 jaar geleiden zijn, dat de commies bij de Ne- derlandsohe Spoorwegen, de heer H. M. J. Janssen, in dienst trad bij de voor malige Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij. Het zal dezen sympathie ken ambtenaar op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Gistermiddag omstreeks half vier was men ten huize van de fam. J., Oegst geesterlaan 21, bezig gordijnen in ben zine te wasschen en daarna op te strij ken. Bij deze laatste bewerking vloog een der gordijnen in brand. Eenige beamb ten van de tram bluschten het vuur met zand. Mevr. J. had liohte brandwonder opgeloopen. De brandweer behoefde geeD dienst te doen. BIOSCOPEN. Luxor. „Der Draufganger", een Ufa-film van Richard Eichberg, is een sterke speel film van Hans Albers, die in zijn voor treffelijk spel terzijde wordt gestaan door Gerda Maurus, Martha Eggertih en Senta Soeneland. Hans Albers toont in zijn rol van Hans Roeder bij de Ham- burgsche havenpolitie groote bekwaam heid als detective en uit de gevechten, die hij voert en de hinderlagen, die hem gelegd worden, komt hij natuurlijk steeds als overwinnaar te voorschijn. Als tweede film gaat voor de pauze Tingel-Tangel, een circus en variëté-film met Ernst Verebes in de hoofdrol. Beide films voor volwassenen. Trianon. De sombere stemming, door de film „Gifgas" teweeg gebracht, wordt volsla gen weggeblazen en weggelachen door de jolige film „De Ooievaar staakt", wel ke na de pauze draait. „Gifgas" ie geen oorlogsfilm, maar geeft wel een ver-' schrikkelijk beeld, hoe een gas-oorlog zou werken. De klucht „De Ooievaar .staakt" is een onschuldig en handig verhaal van een meisje, dat een schijn-huwelijk sluit ton gunste van haar vaders brandkast, 'iia-r het schijn-huwelijk bevalt zóó best. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren J. Slager (Schoonhoven) en Th. Bakker (Scheveningen); Candidaatsexamen Chineesoh-Japansch de heer R. M. van Gulik (Beek). Berichten reeds In een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. BINNENLAND. EEN ONTROUWE KASSIER. Twintig duizend gulden verduisterd. Als verdacht van verduistering is in den afgeloopen nacht van zijn bed gelicht en naar het politiebureau overgebracht de 29- jarige R. W. Rodenhuis, kassier bij de ge meente-ontvanger, afd. belastingen te Apeldoorn. Naar wij vernemen zou er een tekort geconstateerd zijn van ongeveer 20 000. De verduistering moet zijn ge- pleegd over een tijdsverloop van 5 a 6 jaar. In verband met zijn inkomen was het opge vallen, dat de gearresteerde boven zijn stand leefde. Hedenmorgen heeft de recher che een uitgebreid onderzoek ingesteld. De boeken van den kassier zijn in beslag genomen. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisterenmiddag omstreeks half vijf wilde de 25-jarige P. de J. te Oud-Karspel in zijn schuit die in de Ringsloot was gelegen, stappen. Hij gleed uit, geraakte te water en verdronk. BRAND IN EEN OPSLAGPLAATS. Hedenmorgen omstreeks half zeven is brand uitgebroken in een groote opslag plaats aan de Oostadmiraliteitskade te Rotterdam, die behoort tot het complex van de N.V. R. D. van Zwieten, in limona de, bier en wijn, welke firma het pand, waarin voorheen de firma De Haas was ge vestigd op wier kantoor in November 1928 de geruchtmakende moord op den heei Lans heeft plaats gehad, in gebruik heeft Naast dit pand is een houten opslagplaats, die vanaf de Admiraliteitskade tot aan de schuttingen van de tuinen der huizen aan den Oostzeedijk doorloopt, geheel afge- bra nd. Het vuur is begonnen in een klein houten expeditiekantoortje op de binnenplaats en heeft zich vandaar, via een gang, medege deeld aan de loods, waar veel pakmate- riaal, stroo, kisten, papier, fleschjes limo nade en 27 cylinders koolzuur waren opge slagen^ De brandweer is met veel materiaal uit gerukt. Met drie autospuiten, één drijvende stoombrandsouit en veel sla neen wagens, werd het vuur bestreden. In totaal waren twintie slangen uitgelegd. Loods en kantoortje zijn geheel afge brand. De oorzaak van den brand is onbe kend. De stoffeerder de Korte, die op den Oostzeedijk woont, en die desti'ds den moord "p den heer Lans ontdekte, was de eerste, die heden de brandweer waar- schnwde DE MOORD-ESCHAUZIER TE DEN HAAG. Do Haagscne reciubank veroordeelde heden den verd. J. A. J. H. Konings we gens moord op den heer Eschauzier en va.schheid in geschriften tot 20 jaar ge vangenisstraf en den verd. Fenaere we gens medeplichtigheid aan doodslag tot 5 jaar gevangenisstraf. De officier van Justitie had tegen de verdachten resp. 16 en 4 jaar gevangenis straf geëisoht. Heel eigenaardig is de uitspraak van de re..itoan^., dat verd. Rentiers s aan medeplichtigheid niet aan moord maar aan doodslag. Men zal dat aldus moeten verklaren, dat de rechtbank heeft aangeno men, dat verd. P. geen aandeel heeft gehad aan den voorbedachten raad. Moord is im mers doodslag met voorbedachten raad. Naar wij vernemen, zijn de beide ver dachten voornemens van dit vonnis in hoo ger beroep te gaan. LEIDEN. Geboren: Elisabeth Hermina d. van W. Zorge en E. Lames Johanna d. van A. C. Bocxe en C. van der Zwet Lambertus z. van J. Rodenburg en C. Crispijn Johannes Adrianus z. van A. Plantenga en F. C. Plug Jacoba Wil- helmina d. van L. B. Hoogeweg en H. H. Degger Susanna d. van L. van Kuijen en E. Brouwer Anna Hendrika Cor- dula d. van J. G. Berk en H. M. Kuipers Catharina Wilhelmina d. van H. J. Fennes en O. C. Lange Reinier Jan z. van J. R. Bloot en 0. J. BijleveRL Ondertrouwd: K. Bakker jm. 21 j. en M. C. van der Ham jd. 21 j. Overleden: W. van der Oest m. 81 j. P. Klooe z. 15 j. J. H. Molen dijkSchilthuizen vr. 28 j. 0. O. Hoo- genboom dr. 11 mnd. BIOSCOPEN. lüSSI.'Xfl Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. DE GROOTE SLAG RONDOM SJANGHAI. IN VOLLEN GANG De Chlneezen bieden sterken tegenstand. SJANGHAI, 20 Februari (V.D.) De groote slag rondom Sjanghai is in vollen gang. De Chineezen bieden overal grooten tegen stand. Nadat de Japansche aanval door vlieg tuigen was geopend, probeerden tegen 10 uur Japansche troepen tusschen Woesoeng en Kiangwan een doorbraak te forceeren, terwijl bij Sjapei en in de omgeving van het Noorder station, waar men eigenlijk een feilen aanval had verwacht, het vuur slechts zwak werd gehandhaafd. De Japansche stormtroepen de den een uitval in Westelijke richting van Sjapei en vanuit het Wengkioeng-district een aanval op Kiangwan met het doel de spoorlijn naar Woesoeng in handen te krijgen. Van te voren hadden Japansche bombardements-vlieg- tuigen ook Kiangwan gebombardeerd. SJANGHAI, 20 Febr. (V.D.). De Japan ners slaagden er bij hun eerste bestorming in Kiangwan binnen te dringen, doch door den energieken tegenaanval dar Chineezen moes ten zij dit strategisch zoo belangrijke punt bijna dadelijk weer ontruimen. Op sommige plaatsen is het Japansche front teruggedron gen. Toen de Japanners hun tanks in het vuur brachten, werden deze begroet door het ver dekt opgestelde 10 V3 c.M. geschut der Chi neezen, dat door de Japansche verkennings vliegtuigen waarschijnlijk niet kon worden waargenomen en waarmede de Japanners der halve geen rekening hadden gehouden. Een aantal tanks werd buiten gevecht gesteld, ter wijl de ove-'gen tot den terugtocht werden gedownegen. Tegen 11 uur hedenmorgen had den de Japanners hun tweeden aanval gedaan en waren zij erin geslaagd het gebouw van de sportclub, dat aan den buitenkant van Kiang wan ligt, weer te bezetten. SJANGHAI, 20 Febr. (V.D.). Uit de be richten van het gevechtsterrein blijkt, dat de gevechten zich concentreeren rondom het dorp Kiangwan, dat gedeeltelijk in vlammen staat. Ten Noorden van Kiangwan zijn de Japanners in de voorste verdedigingslinie der Chineezen gedwongen. Tegen 11 uur hedenmorgen had- waarschijnlijk overeenkomstig een te voren opgesteld plan teruggetrokken op hun tweede verdedigingslinie. LEIDEN, 20 Februari. Eieren. Aantal 25987. Kipeieren 3.304.50, kuikeneieren 2.90 3.10, eendeieren 4, Handel matig. 19 Febr. „Ons Belang". Groenten. Per 100 stuks: Rabarber 713, Seldery 1 3, Pieterselie 24.50, Roode Kool 1 4.70, Savoy e kool 1.205, Groene Kool ƒ3—4 Prei 3—8.40. Rapen 1.75—2, Per 100 K.G.: Spruiten 39, Spinazie ƒ3141, Witlof f 816, Uien 711, Boerenkool 6 9, Waspeen 27, Aardappelen 57, Krote n13.50, id. gek. 49. 20 Febr. Turf. Aanvoer fabrieks turf ƒ9, lange turf 100 000: 7—8. 20 Febr. Boter. prima fabrieksboter (controle 1.50, id. boerenboter 1.401.55, Aanvoer 28/8, 12/16 vaten, wegende 715 K.G. Handel matig. ZEVENHOVEN. 17 Febr. Eieren. Aan voer 4067 stuks. Kipeieren 34.10, eend eieren 3.203.50, kippen 1.per stuk, boter 4951 ct. kool 37 ct. per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 18 Febr. Bloemenveiling. Bartigon 16—21, Will. Pitt 1419, Prosperity 1011, Prina v. Oostenrijk 1214, Prof. Rouwenhof 18, Cram. Brill. 810, Theeroos 1215, La Reine 1314, Murillo 1113, Copland 12-- 15, Mr. v. d. Hoef 19—21, Rose La Reine 1213, Flamingo 1213, Le Notre 1719, Ged. de Wet 1718, Ibis 14, Peach Blos som 1617, Couronne d'Or 1718, Gele Prins 1417 oent per dozijn. Narcissen: Bic. Vistorta 0.400.80, Laurens Koster 0.801.10, ürnatus 0.20, Emperor 0.50 ppr 100. VEURLEIDSCHENDAM, 17 Febr. Vrije veiling. 23456 kipeieren: 3—4.15. 1317 eendeieren: 33.50, kippen 0.801.70, een den J 0.901.30, konijnen 0,902.75, duiven 17—35 ct BOSKOOP, 19 Febr. Bloemen. Rozen: Ellen Poulse 54100, Verdu 47. Diversen. Tulpen 714, Cerasus Hisakura I 370, Seringen 40 100, Prunus triloba I 4060, Prunus II 2035, Cerasus Hisakura II 210, id. Resoa I 200 250, id. id. II 100180, Narcissen 1012, Eieren per 10 3539. ALPHEN AAN DEN RIJN. 19 Febr. Groen ten. Per 109 K.G.: Peen 3.503.90. Knol rapen 4.20, Spruitkool I f 4.408.20, Kro ten 2.903.10. Uien 5.50. Brusselsch Witl. 13.60. Per 100 bos: Seldery 1.902-30, Prey ƒ3.10—4.10, Andijvie 1.10—3.70. Aan voer eieren 8313 stuks. Kipeieren 33.60, eendeieren 3. NOOTDORP, 17 Febr. Vrije veiling. Aan voer eieren 5878, Kipeieren 3.204.10, eend- ceren 3.103.20. hanen 90 ct. kippen 0.75 1.90, bloemen 1014 ct per bos. Potbloe- men 2535 ct per stuk.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3