SPORT KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING AGENDA UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 20 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ONGUNSTIGE TOESTAND IN DE MIJNINDUSTRIE. Besprekingen tusschen regeering en mijndirecties. Kaar wij vernemen zyn er onderhande lingen gaande tusschen de mijndirecties en de Regeering voor eventueele bescher mingsmaatregelen ten bate der Neder- Landsche mijnindustrie. Naar men aan de „Msbd." meldt wordt Zaterdag niet gewerkt aan de vier Oranje Nassaumijnen en op de mijnen Laura en Julia. OVERLEG IN HET TEXTIELCONFLICT Volgende week weer een conferentie. Naar het „Hbld." verneemt zijn in de Woensdag te Amsterdam gehouden confe rentie van werkgevers en werknemers in de textielindustrie de volgende voorstel len gedaan de werkgevers achten een loonsverlaging van 10 pet. een economi sche noodzakelijkheid en ze zijn genood zaakt, daaraan vast te blijven houden. Zij willen echter de tweede loonsverlaging van 5 pet. eenige maanden later invoeren. Gistermorgen heeft het hoofdbestuur van de „Eendracht'' met een deel van de loden van de afd. Ensohede vergaderd. Wij vernamen, dat de vergadering afwijzend tegenover de voorstellen stond, aangezien zij de tweede loonsverlaging van 5 pet. niet wenscht te aanvaarden. Voorts vernamen wij, dat op 26 Februari te Amsterdam opnieuw een conferentie zal worden gehouden, waarin de arbeiders organisaties zullen mededeelen, hoe hun leden tegenover de voorstellen staan. DE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. H. M. de Koningin zal het derde gebouw openen. H. M. de Koningin zal op 15 Maart as. den eersten dag der 26ste Kon. Nederland- sche Jaarbeurs, het derde Jaarbeursge bouw te Utrecht officieel openen. DE INTERPELLATIE-BOON. De Kamer-overzichtschrijver van het „Handelsblad" geeft als zijn oordeel: Dat de minister van Waterstaat zich door den voorzitter van den K. R. O. en de N. C. R. V. zijn besluit betreffende de zendtijdverdeeling heeft laten dicteeren, is na het debat van gisteren niet vol te hou den. Men had hem schriftelijk een advies doen toekomen en nu was er heel wat in dat advies, warmee hij zich kon vereeni gen, maar ten slotte kwam hij toch tot een zelfstandige beslissing. We willen ronduit erkennen, deze rede neering zeker plausibel te achten ala blij ven wij het betreuren, dat de minister het niet meer noodig heeft gevonden nog eens het oordeel van den Radioraad in te win- DE VERWERPING DER PACHTWET. De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond. Op een dezer dagen gehouden vergade ring van het hoofdbestuur van den Katho lieken Nederlandschen Boeren- en Tuinders bond is besloten de noodige stappen te doen bij het bestuur der R.-K. Staatspartij naar aanleiding van de verwerping van de Pachtwetten door de Eerste Kamer. Het hoofdbestuur heeft nu het volgende schrijven gericht tot het bestuur der R.-K. Staatspartij. „De verwerping van de voorstellen van wet tot nieuwe regeling der pacht en tot regeling der pachtcommissies door de Eer ste Kamer op 5 Febr. j.l. is, zooals U be grijpen zult, voor den Katholieken Neder landschen Boeren- Tuindersbond een bit tere teleurstelling geweest. Van zijn stich ting in 1896 af heeft onze Bond onafgebro ken geijverd voor een wettelijke herziening van het pachtcontract, waarbij steeds in het middelpunt van de actie heeft gestaan: het toekennen van het continuatierecht aan den pachter. Zonder dit recht, dat zeei juist is genoemd: „de hoeksteen van het gebouw der rechten van den pachter", is, naar de herhaaldelijk door onzen Bond uit gesproken meening, de rechtspositie van den pachter niet behoorlijk te regelen. „Bij de herziening van het R.-K. Staats program in 1921 (het gewijzigde program is vastgesteld op 13 Mei 1922) is op verzoek van den Algemeenen Bond van R.-K. Rijks- kieskringorganisaties door ons bestuur ad vies uitgebracht inzake wijziging en aan vulling van het R.-K. Staatsprogram. Het bestuur adviseerde toen het reeds op het program voorkomende artikel 12: „Herzie ning der wettelijke regeling van het pacht contract ter verzekering van de belangen en rechten der pachters" te handhaven. Als toelichting werd daarbij gevoegd, dat daarbij een viertal punten in acht genomen dienen te worden, w.o. „de vaststelling van een onder zekere voorwaarden den zitten- den pachter toe te kennen continuatie- recht." Dit advies is toen door den Algemeenen Bond overgenomen, zoodat vaststaat, dat de formuleering van dit programpunt uit de landbouw-paragraaf het continuatierecht impliceert. Desniettemin hebben een 6-tal Katho lieke leden van de Eerste Kamer, die toch op bet R.-K. Staatsprogram zijn gekozen, gemeend te moeten helpen verwerpen de beide wetsvoorstellen, waaraan de Ka tholieke Tweede Kamerfractie in haar ge heel hare steun had gegeven. Wij achten dit een schending van het R.-K. Staatsprogram en spreken nadruk kelijk het vertrouwen uit, dat de bevoegde politieke instantie niet zal nalaten ten scherpste hare afkeuring uit te spreken over de handelwijze van bovengenoemde 6 Katholieke leden der Eerste Kamer. Hierbij echter zal men net niet mogen la ten. Overwogen dient te worden wat de R.-K. Staatspartij in de huidige omstandig heden kan doen, om het bewuste program punt zoo spoedig mogelijk tot verwezenlij king te brengen en den weg naar het Staatsblad te banen voor een nieuw wets ontwerp, waarin de belangen en rechten van den pachter door middel van een ruim uitgemeten continuatierecht volledig zijn verzekerd en veilig gesteld. In verband hiermede zouden wij het bij zonder op prijs stellen, indien uw bestuur met ons bestuur een bespreking zou willen houden, ten einde in gemeen overleg maat regelen te beramen ter bereiking van dit doel." BIl.JARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd D.OJ5. I KI. Rustoord voor de comp. L.B.B. Ie kl. luidt: J. v. d. Hulst (Kl. R.) 200 12 81 16.66 A. Verstraaten (D.O.S.) 33 11 10 3.00 Jac. J. v. d. Meer 200 30 30 6.66 N.N. 78 29 22 2.73 G. R'iet-broek 150 35 15 4.28 P. Honee 139 34 12 4.08 P. v. Ruiten 141 50 11 2.80 A. J. Offenberg 150 50 12 3.00 Kl. Rustoord 2 punten. D.O.S. 0 punten Pater Ceslaus Micklinghoff O.P. t Op 48-jarigen leeftijd is in de pastorie te Neerbosch overleden de Zeereerw. Pater Ceslaus Micklinghoff O.P., oud-pastoor van eon parochie der Dominicanen te Alkmaar. de deze steunregeling zoo goed mogelijk te doen zijn, werd besloten steunbonnen aan te vragen, voor welken verkoop spr. aller me dewerking vraagt Het financieel verslag, uitgebracht door den heer A. Kerkvliet geeft aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 1374.17. Nadat de penningmeester nog verslag had uitgebracht aangaande Herw. Levenskr., deelde namens de financieele commissie de heer van der Lin de mede. boeken en bescheiden van den pen ningmeester in orde te hebben bevonden, waar voor hem dank wordt gebracht Aan het jaar verslag van den secretaris ontleenen we het volgende: het aantal leden bedraagt 182 en ging met 16 vooruit Bovendien zijn de finan ciën niet ongunstig, voorts kwam een steun- verleening tot stand. Naast een algemeen crisis-comité, werd op gericht een katholiek crisis-comité. Voorts deelt de secretaris in zijn verslag mede, dat aan het gïven van vakonderwijs voor jeugdige werkloozen wordt gewerkt Spr. beslui* zijn verslag met een opwekking tot propaganda voor grootmaking der R.K. organisatie. De secretaris bracht vervolgens nog een kort ver slag uit over het wel en wee der verschillende afdeelingen, waaruit we het volgende aan stippen. Het ledental der afd. typografen bleef stabiel, de steenfabrieksarbeiders tellen 65 le den ,de transportarbeiders gingen met 15 leden vooruit, waardoor het aantal tot 54 steeg. Deze afdeeling herdacht haar 12 Y, -jarig bestaan. Het ledental der afd. werkmeesters bleef stabiel en hoewel de afd. St Deus Dedit met 2 leden achteruitging, is het verheugend dat zij dit jaar in bezit van eigen vaandel kwam. De retraite-club kon een aanwinst van 8 nieuwe leden boeken. Spr wekt de leden op zich als lid bij de club aan te sluiten. Nog werden gememoreerd Eerbied in Gods Huis. Herw. Levenskracht, waarvan de gevoerde sa natoria actie niet geheel aan de verwachting heeft voldaan. Spr. besluit met bijzonderen dank te brengen aan den Deken en Geestelijk adviseur, voor hetgeen beide voor den bond hebben gedaan. Inzake bestuursverkiezing, was bij het be stuur slechts een candidatenlijst ingekomen, ten name van den heer A. W. van Hermert, doch, zooals reeds gemeld, werden de drie periodiek aftredende bestuursleden herkozen, terwijl tevens de heer Ruyssenaars door zijn herkiezing als voorzitter weder de hamer zal hanteeren. Als leden der centrale commissie werden be noemd de heeren Vester en van der Linden. De rondvraag leverde niet veel zakelijks op. Hierna sluiting met den chr. groet. Gevonden voorwerpen. 2 brillen, 1 werk schoen, 2 bokken, 1 vulpen, 1 taschje met in- inhoud, 1 gouden ring, 1 reisdeken, 1 brei- mandje: Poging tot oplichting. - Deze week ver voegde zich bij een waschmachine-fabrikant alhier een vreemde koopman, die voorgaf een 2000 tal machines te willen koopen. De man liet zich verschillende machines demonstree- ren en na opgave van zijn adres benevens een bankinstelling te Amsterdam, beloofde hij des avonds terug te zullen komen. De fabrikant had intusschen te Amsterdam geinformeerd, waarbij bleek, dat adres en bankinstelling on bekend waren. Inderdaad kwam 's avonds de koopman terug, waarbij hij de fabrikant zeide, dat de koop wel zou doorgaan. Op het oogen- blik verkeerde hij evenwel in een moeilijk par ket, de bezoeker had n.l. in de courant ge lezen, dat een familie-lid door een ijsongeluk om het leven was gekomen. Hij verzocht daar om den fabrikant hem 10 gulden te willen leenen, doch toen deze hem mededeelde, dat bij informatie bleek, dat 's mans adres en door hem genoemde bankinstelling onbekend wa ren, vond de gewaande kooper het maar be ter ijlings de vlucht te nemen, LEIDERDORP Gevangen gezet. Onze plaatsgenoot J. F. is op last van den Officier van. Justitie ge vankelijk naar den Haag overgebracht en in gesloten in het Huis van Bewaring, terzake van het niet nakomen der voorschriften van de j.l. plaats gehad hebbende volkstelling. ZEVENHOVEN Bestaar waterleiding. In verband met de aftreding van den voorz. van de waterleiding „de Elf Gemeenten" van het lid van Gedepu teerde Staten, den heer van Boeijen, is tot voorz. van genoemde stichting in de algemee- ne vergadering gekozen de heer W. J. Bocxe, burgemeester dezer gemeente. In de plaats van den heer Rocxe werd gekozen de heer P. M. M. v. d. Weijden, burgemeester te Nieuw koop. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vinc«ntau» Bibliotheek, geopend avonds van 7.308.30 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Om gang, Clubhuis „St. Antonius", Hazewindsteeg, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: De Jager, De Graaff, Kist, Reüaud en Timmermans. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Febr. a.s. waarge nomen door apotheek W. Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. Het bonnenstelsel. Aan de orde kwam de beslissing, om trent het al- of niet invoeren van het bon nenstelsel bij de steunverleening aan werk loozen. Hieromtrent werd een uitvoerig prae-ad- vies van B. en W. uitgebracht, waarin zij zich uitspraken voor het bonnenstelsel. Na bespreking werd dit voorstel in stemming gebracht, waarover eveneens de stemmen met 55 staakten. Voor stemden de heeren Van der Hulst, de Geer, Vester, Nijssen en Van der Laan. Tegen de hee ren Witteman, Van Reisen, de Groot, Jansz en Spierenburg. De beslissing wordt derhalve ook genomen in de volgende ver gadering. Belastingverhooging. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening tot heffing en in vor dering van opcenten op de gemeente-fond» belasting, en tot vaststelling van het aan tal opcenten voor den dienst 1932. De voorzitter licht dit nader toe. Het aantal opcenten voor het belastingjaar 19321933 zal gesteld ometen worden op 75, wil een uitsluitende begrooting verkre gen worden. Ofschoon dit getal een bedui dende verhooging van den belastingdruk betekent, meenen B. en W., dat aan de noodzakelijkheid daarvan, niet zal kun nen worden ontkomen, waarom wij dan ook dit voorstel doen. Na uitvoerige besprekingen tusschen de heeren van Reisen, Spierenburg, van der Laan en de voorzitter werd ten slotte overeenkomstig het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming besloten. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de voorschotten op de exploitatiever goedingen der bijz. scholen over 193*2. De voorzitter licht ook dit voorstel toe. Het vorig jaar ia een bedrag van 14.80 per leerling verleend. Thans stellen B. en W. voor een bedrag van 1*2.per leer ling te verleenen, gezien de tijdsomstan digheden. Hierna werd zonder hoofdelijke stem ming besloten aan de Schoolbesturen de volgende bedragen uit te keeren: R. K. Jongensschool 1300.A. K. Meisjes school 1300.Cbr. School 700.en bijz. school verbonden aan de B. N. S. 350. De Rijkssteunregeling aan vaard. Aan de orde werd gesteld de bespreking tot aanvaarding der rijksregeling voor werkloozen. Na gehouden algemeene beschouwingen werd besloten in princiep deze rijksrege ling te aanvaarden, waarna werd overge gaan tot de behandeling van het regie ment. De voorzitter licht een en ander nader toe. Aan uitgetrokken gehuwde werkloo zen wordt een bedrag uitgekeerd vaii 10.20 plus 0.75 per lid van het gezin boven de twee, 2.50 toeslag op huishuur en in den winter 1.kolentoeslag alles per week. Met gehuwde worden gelijkge steld de kostwinners. Voor gehuwde kost gangers is het bedrag vastgesteld op 6 per week. Voor dubbel uitgetrokken en ongeorga niseerde werkloozen worden deze uitkee- nngen voor gehuwden en kostwinners en kostgangers resp. 8.50 plus genoemde toeslagen en 5. Geciurende de besprekingen stelde de heer de Groot voor deze bedragen buiten de bedragen voor de toeslagen te bepalen op 11 voor de gehuwden en kostwinners en voor de kostgangers op 8 per week, welk voorstel door den heer Witteman werd ondersteund. Dit voorstel werd na gehouden stem ming verworpen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren de Groot en Witteman. Het voorstel van B. en W. werd uit voerig besproken en nader toegelicht, waarna het zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een raadscommissie van 3 personen, belast met het uitbrengen van een ver slag omtrent het ontwerp-regiement van orde voor de raadsvergadering. Na ge houden stemingen werden -benoemd de heeren Van der Voet, Spierenburg en de Geer. Bij den rondvraag klaagde de heer Nijs sen over de gladheid van de wegen en \roeg waarom geen zand gestrooid was. De voorzitter zegt, dat er zand ia ge strooid, doch dat er een keer zand tekort was, waardoor niet alle wegen bestrooid konden worden. De heer Spierenburg stelde eenige vra-i gen over het Waterleidingbedrijf, welke door B. en W. werden beantwoord. Hierop ging de Raad in comité-generaal. LEIDSCHENDAM Werkloozenzorg. In navolging van andere plaatsen is het ijverige bestuur van den R.K. Volksbond alhier er eveneens toe overgegaan om de R.K. werkloozen een gelegenheid te geven, waar zij zich op gepaste wijze kunnen verpoozen. Door den pastoor en het Patro- naatsbestuur werd de benedenzaal van het Patronaat hiervoor beschikbaar gesteld, ter wijl verschillende winkeliers hun goeden geest hiervoor lieten blijken, door het schenken van koffie en thee en het noodige rookmateriaal. Wij hebben er dezer dagen eens een kijkje genomen en zagen daar een 70 a 80 personen zich bezig houden met kaartspelen en diverse andere spelen, waarvoor door andere nering doenden ook levensmiddelen als prijzen be schikbaar waren gesteld, terwijl het bestuur van het Wit-Gele Kruis nog eenige niet afge haalde prijzen beschikbaar stelde. Bij een be zoek van den burgemeester aan het lokaal, mocht het comité diens goedkeuring en dank voor dit werk ontvangen. Om dit mooie werk echter te blijven vol houden, heeft het comité ook verdere hulp noodig en doet een beroep op hen, die hun vrijen tijd hiervoor beschikbaar willen stellen, terwijl giften in geld zoowel als in natura gaarne en dankbaar in ontvangst worden ge nomen door den heer A Zandwijk, Voorburg- sche Weg 17, Veur. ROELOFARENDSVEEN Palronaatstenloonstelling. De tentoon stelling ten bate van het Patronaat en de Ge- zellenvereenigng belooft schitterend te wor den. Duizenden potten en bloemen zijn aange voerd en gerangschikt rondom een spattende fontein. Onder de aangebrachte planten be vinden zich vele nieuwigheden en zaailingen. Honderden stukken huisvlijt en teekeningen maken de tentoonstelling nog interessanter. Hedenmiddag heeft de feestelijke opening plaats door den burgemeester. Door het vele werk, dat de jongens van het Patronaat en van de Gezellenvereeniging zich hebben getroost om de tentoonstelling te doen slagen, heben zij hun groote sympathie ge toond voor hun jeugdleider kapelaan N. Bijl. Hier wordt het met recht „gezegd met bloemen". GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT ALPHEN AAN DEN RIJN Volksbond. Donderdagavond werd in het Patronaatsgebouw de jaarlijksche algemeen vergadering van den R.K. Volksbond gehou den, onder voorzitterschap van den heer A. F. Ruijssenaars. Deze opende de vergadering met den chr. groet en gaf, na een woord van welkom, in het bijzonder tot hoogeerw. Deken en den geeste lijk adviseur, een uiteenzetting over datgene, wat door den bond in het afgeloopen jaar was gedaan. Punt 2 bevatte gezamenlijk zingen van het Bondslied, terwijl daarna de notulen der vo rige vergadering na lezing werden goedgekeurd De voorz. doet vervolgens mededeeling, dat door het bestuur afwijzend werd beschikt op een verzoek van de Alphensche Bestuurders- bond betreffende een aan B. en W. te richten adres inzake steunregeling en werkloozen zorg. doch zegt, dat in de eerstvolgende raads vergadering een wijziging der steunregeling aan de orde zal worden gesteld, welke waar schijnlijk zal inhouden het verstrekken eener huurtoeslag. Met nadruk waarschuwt spr. alle arbeiders om hun huishuur bij de huureige- naars te betalen, daar bij niet nakomen dezer verplichtingen, dit voor hen zeer schadelijke gevolgen zal meebrengen Vervolgens sprak de voorz. nog een op wekkend woordje ten gunste van steun aan de stakende textielarbeiders in Twente. Ten ein Gïsterenmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente onder Voorzitterschap van den Burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve de heer van der Voet, wegens ziekte. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna hij den leden van den Raad alsong een voorspoedig nieuwjaar toewensohte voor zich en hunne gezinnen, alsmede de geheele gemeente. Spreker re leveerde in het kort hetgeen in het afge loopen jaar door den Raad is' besloten en gaf eenige cijfers omtrent bevolking, werk loosheid, bouw- en woningtoezicht enz. In het bijzonder ging spreker na hetgeen voor de leniging van de werkloosheid en voor de noodlijdende bloembollenkweekers tot stand is gekomen. De heer L. van der Geer oudste lid in jaren, dankte den voorzitter voor zijn wen- schen voor 1932 en wenschte wederkeerig hem een voorspoedig jaar toe. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. De voorzitter drukte zijn leedwezen er over uit, dat de heer Van der Voet deze vergadering wegens ziekte niet kon bijwo nen en wenschte hem een spoedig her stel toe. Ingekomen was een verzoekschrift van den heer P. Lemmers e. a. om wijziging van de politieverordening dezer gemeente, ten aanzien van het losloopen der honden, die schade veroorzaken in hunne bloem- bollenbedrijven. Tevens was een schrijven ingekomen van de gemeente Noordwijkerhout om de poli tieverordening te wijzigen inzake houtver koop. De voorzitter zegt, dat B. en W. met voorstellen zullen komen. Zonder hoofdelijke stemming en bespre king werd besloten de verordening op de heffing van keurloonen van den Vleesch- keuringsdienst in den kring „Lisse" te wij zigen. Verschillende ingekomen goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. Bespreking salarisverlaging; nog geen beslissing. Aan de orde werd gesteld de behande ling der voorstellen tot verlaging van de salarissen van het gemeente-personeel. De Voorzitter deelde mede, dat er 3 voor stellen zijn, t.w. van de heeren Van Rei sen, Nijssen, Spierenburg en Jansze, van den heer Van der Voet en van B. en W. Het voorstel van de heeren Van Reisen e. a. luidt: de salarissen of loonen tot en niet 1300.per jaar met 10 pet.; de sa larissen en loonen boven 1300tot en met 1500.met 15 pet. en de salarissen of loonen boven 1500.met 20 pet., met iD aohtneming van het volgende de korting zal worden toegepast op het gezamenlijk salaris dat*een ambtenaar, gemeente-werk man of gemeente-veldwachter uit welken hoofde ook in gemeentedienst geniet, met inbegrip van inkomsten verkregen uit het gemeentelijk Waterleidingbedrijf. Bovendien stellen zij voor, Ged. Staten toestemming te verzoeken, met ingang van 1 Januari 1932 een korting van 20 pet. te mogen toepassen op de salarissen van den Burgemeester en den Secretaris-Ontvan ger. De motie van den heer Van der Voet luidt: als tijdelijke maatregel 5 pet op de sa larissen van allen, die in dienst der ge meente Voorhout zijn, te korten en wel met ingang van 1 Maart 1932 en verzoeken Ged. Staten van Zuid-Holland, die korting ook van toepassing te doen zijn op de sa larissen van Burgemeester, Secretaris-Ont vanger en Wethouders. Over deze voorstellen zijn de organisa ties gehoord en werden zij bestreden, evenwel is na overleg met de organisatie in B. en W. besloten het navolgende voor stel te doen en wel om gedurende 2 ja- ïen, ingaande 1 Maart a.s., de pensioens bijdrage van de ambtenaren te bepalen van 3 op 8 pet. en dus met 5 pet. te ver- hoogen, geldende voor alle personen in dienst der gemeente Voorhout. Het voorstel van B en W. houdt natuur lijk in, dat zij de aanneming van de voor stellen Van Reis en c.s. en Van der Voet entraden. De heer van Reisen spreekt zijn verwon dering er over uit, dat de organisatie zoo weinig medewerking verleenen en vraagt- zich af, wie of de salarissen voteert de or ganisaties of den Raad. Vervolgens be vreemdt het hem dat B. en W. niets over het voorstel van hem e.a. zeggen en hier op geen toe'ichting geven. Spreker wenscht het voorstel te wijzigen, omdat B. en W. voorstellen 5 pet. pensioensbijdrage meer te verhalen, in resp. 5, 10 en 15 pet. en wenscht hierin geen uitzondering te ma ken voor sommige functionarissen. De heer Spierenburg hield een uitvoerig betoog, waarin hij o.m. statistieken, index cijfers enz. besprak. In deze gaat spreker geheel mee met het betoog van den heer Van Reisen. Over het algemeen raken de belangen van de gemeente de ambtenaren niet veel en laten zij dit langs hun koude kleeren heenglijden. De tijdsomstandighe den eischen een verlaging zooals in hun voorstel wordt weergegeven. De voorzitter zegt, dat het hooren van de organisatie nog- geen beslissing is en dat zij slechts adviseeren. Moeilijk kunnen B. en W. over een voorstel van de heeren Van Reisen c. s. een toelichting geven en spreker verwondert zich op zijn beurt, dat de voorstellers dit zelfs niet hebben ge daan. De ambtenaren vervullen hun plicht sleeds nauwgezet. Wethouder van der Hulst zegt, dat hij niet accoord kan gaan met meergenoemd voorBte! en wijst op de omliggende ge meenten. Met het door B. en W. voorge stelde kan spreker zich vereenigen, omdat dit z. i. gerechtvaardigd is en in overeen stemming met de voorstellen van de na burige gemeenten. Na langdurige discussie over deze voor stellen, waaraan voornamelijk werd deel genomen door de heeren Van Reisen, Spie renburg en den voorzitter werd overge gaan tot stemming. Het gewijzigde voorstel van de heeren Van Reisen e. a. werd verworpen met 4 tegen 6 stemmen. Voor stemden de hee ren Van Reisen, Nijssen, Jansze en Spie renburg. Het voorstel Van der Voet werd in stem ming gebracht, waarbij de stemmen staak ten. Voor stemden de heeren Van Reisen, de Groot, Nijssen, Jansze en Spierenburg. Tegen de heeren Van der Hulst, Van der Laan, de Geer, Witteman en Vester, alzoo 55 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd hierdoor niet in stemming gebracht en zal eerst in stemming komen, wanneer in een volgen de vergadering omtrent het voorstel Van der Voet is beslist.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2