CENTRALE VERWARMING a MET OllEBAANDER SANITAIRE INSTALLATIES UIT DE OMGEVING ZATERDAG 20 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding. Wiel rijder gedood. Gistermiddag omstreeks kwart over 12 wilde de 31-jarige M. Meulendijk uit Asten, die hardhoorend is, op den Bakelsehonweg met zijn fiets plotseling den weg oversteken, omdat aan de andere zijde een vrouw hem een boodschap wilde overbrengen. Op dat moment passeerde juist een vrachtauto. De man werd gegrepen en meegesleurd. De auto kwam tenslotte in een droge sloot langs den weg terecht. M. was on middellijk dood. Dp vrouw werd eveneens nog door de zijwaartsche beweging, die de auto nam, aangereden, doch zij kwam er ▼rij goed af. Den chauffeur van de vraoht- uato treft geen schuld. ONGELUK BIJ HET SLACHTEN. Door een kogel uit een schietmasker getroffen. Te Ylissingen is in een slachtplaats de slagersknecht D., een 21-jarige jongeman, toen een schietmasker, dat aanvankelijk weigerde, op den grond viel en afging door den kogel in de keel getroffen. Onmiddel lijk was medische hulp aanwezig en werd de getroffene naar het nabijzijnde gasthuis gebracht, waar onmiddellijk operatief werd ingegrepen. De getroffene is aan de toege brachte verwonding overleden. Rangeerder gedood. De 44-jarige H., wonende Bloemenweg te Maastricht, raakte op het Stations-empla cement aldaar tussohen de buffers van twee spoorwagens. De man werd ernstig in wendig gekneusd en moest door den G.G. overgebracht worden naar het ziekenhuis Calvariënberg. Des middags is de ongeluk kige aan de gevolgen overleden. Tusschen een lift bekneld. Gistermorgen geraakte de 46-jarige ma gazijnknecht J. Zegwaard uit Schiebroek in pand 46 aan de Nieuwe Haven te Rot terdam met zijn hoofd bekneld tusschen een juist omhoogkomende goederenlift. De man was onmiddellijk dood. ROOFOVERVAL IN EEN CAFé. Vrouw van den caféhouder bedreigd. De caféhouder H. te Meersen deed bij de politie aangifte, dat Donderdagavond tij dens zijn afwezigheid twee mannen zijn café waren binnengedrongen, althans dat beweerde zijn vrouw, die alleen thuis was, en door een der mannen bedreigd werd met: „ik schiet je dood, pas op". De mannen zouden haar geld hebben af geperst. Als signalement gaf ze op twee Duitsch sprekende lange mannen met pet ten op. Een der kerels zou haar, door zijn hand voor haar mond te hebben gehouden, be.et hebben om hulp te roepen. Toen de caféhouder thuis kwam waren de inbrekers reeds verdwenen. „Msb.". Een misdadige burgemeester? Naar de „Limburger Koerier" meldt, heeft de raad van de gemeente Belfeldt (L.) een motie aangenomen tegen den burge meester van die gemeente. Deze motie luidt: „De raad van de gemeente Belfeldt, in aanmerking nemende de vele misdrijven en grove misdragingen door den burgemeester gepleegd, verzoekt het daartoe te willen leiden, dat de burgemeester ontslagen wordt". Deze motie zal aan GecL Staten gezinden worden. Ze is met op 1 na algemeen© stem men aangenomen. De inbraak in Station S.S. te Den Haag. Naar het „Vad." meldt, heeft de Amster- damsche politie gisteravond gearresteerd den 36-jarigen los-vasten spoorwegarbeider H., die verdacht wordt, zich op 1 Februari j.l. te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van f 2000, met braak, in het Station S.S. te Den Haag. De thane aangehoudene hield onder een valsche naam te Amsterdam verblijf. Kantoorbediende voortvluchtig. Van een firma buiten de si~.. Utrecht gevestigd, is een bediende, die iederen Vrij dagmorgen bij een bank te Utrecht het ge.d voor de wekelijksche personeel-loonen, ten bedrage van ongeveer f 6200.gaat halen, gisteren niet bij de firma teruggekeerd. Men dacht aanvankelijk, dat er vertra ging m net s^el kon zijn, doch toen tegen den avond de bediende nog niet terugge keerd was, heeft men navraag naar hem ge daan. Bij de bank werd vernomen, dat het bewuste geld aan den bediende was uitbe taald. Bij informatie aan zijn kosthuis (de ma.i is ongetiuwd en woont op kamers) kwam men te weten, dat hij daar niet ge- geweest was. De firma stelde daarop de politie te Utrecht van het geval in kennis die onmidde.lijk door middel van een radio bericht de opsporing, aanhouding en voor geleiding van den bediende verzocht. De kantoorbediende, de ongeveer 30- j-t- Bid zou a-ma als bij de politie zeer gunstig bekend. jGisteravon laat was echter bij de politie nog geen enkel bericht omtrent aanhouding in eenige plaats, binnengekomen. Aanklacht tegen een rev. soc. gemeente raadslid. Naar de „Msb." verneemt is tegen het revolutionnair-socialistisch gemeenteraads lid van Rotterdam, den heer G. van Burink bij de politie een aanklacht ingediend we gens verduistering van gelden ten nadeele van den werkloozenbond. De politie bewaart over deze zaak een absoluut stilzwijgen en over de gegrondheid van deze aanklacht konden wij dan ook geen nadere inlichtingen krijgen. Zooals wij reeds meldden, aldus het blad, is er de vorige week bij den heer van Bu ring en eenige van zijn part-ijgenooten inge broken, waarbij allerlei papieren doorsnuf feld zijn. Daarvan is aangifte gedaan bij de politie, die de zaak in onderzoek heeft ge nomen. Eenig resultaat heeft dit onderzoek nog niet opgeleverd. In de communistische pers zijn echter artikelen verschenen waar in de houding van den heer van Burink, die zich tot de „klassepolitie" gewend heeft, scherpe critiek ondervindt. In verband met dit alles lijkt het ons lang niet onmogelijk dat de aanklacht, die thans tegen den heer van Burink is inge diend, een wraakneming is. Men zal in ieder geval goed doen met voorloopig de grootste reserve in acht te nemen bij het beoordeelen van het onder havige geval. BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE Openbare vergadering van den Raad der gemeente Rijnzaterwoude Donderdag avond te 7.30 uur. Aanwezig alle leden. Er zijn nog steeds drie vacatures. De voorz. opent de vergadering met ge bed, de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastge steld. De voorz. deelt mede, dat van den voor zitter van het Centraal Stembureau bericht is ingekomen, dat de heeren J. A. de Bruin, P. Jansen, C. van Tol en R. Kroon hunne benoeming tot lid van den Raad hebben aangenomen. Van den heer W. Dorrepaal is bericht ingekomen onder dagteekening van 2 Januari j.l. dat hij als lid van den Raad bedankt. Aan de orde komt dan punt 2 van de agenda: Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden van den gemeenteraad. Tot leden van de Commissie belast met het onderzoek worden aangewezen, de heeren N. Disseldorp, W. Compeer en W. Dorrepaal. De heer Dorrepaal wil echter geen zitting in de commissie hebben. De heer Visser wordt in zijn plaats be noemd. Gedurende het onderzoek wordt de vergadering voor enkele oogenblikken geschorst. Nadat de vergadering heropend is, ver klaart de commissie bij mon-de van den heer Compeer, dat de stukken geheel in orde zijn en -dat de commissie derhalve tot toelating adviseert. Dat zal wel uitgevochten worden De heer Dorrepaal is gedeeltelijk tegen de toelating. Hij is tegen de toelating van de heeren J. A. de Bruyn, P. Jansen en R. Kroon. De voorzitter vraagt op welke gronden. De heer Dorrepaal antwoordt, omdat vol gens zijn meening in strijd gehandeld is met de bepalingen der gemeentewet. Op een vraag van den voorzitter met welk ar tikel dan in strijd is gehandeld antwoordt de heer Dorrepaal: dit zal wel uitgevoch ten worden. Aangezien het de eerste vergadering in het nieuwe jaar is, wil de voorzitter een enkel woord sprekn. Wel is waar geven de drukkende econo mische omstandigheden geen reden om blij te zijn. De toestanden zijn ernstig en beter schap is voorloopig nog niet te zien. De gemeente Rijnzaterwoude verkeert echtei op ht oogenblik in een gelukkige omstan digheid. De financieele toestand der ge meente Rijnzaterwoude baart geen zorgen. De totale schuld der gemeente bedroeg op 1 Januari j.l. 31260.46. De rekeningen slui ten de laatste jaren met mooie batige saldo's. In 1927 nog was de toestand geheel an ders, toen was op een gegeven moment de toestand geheel anders en erg critiek zoo zelfs dat in den Raad en og wel door per sonen waarvan men dit in de allerlaatste plaats verwacht had, de vraag werd ge steld of hot niet het beste was om Rijnza terwoude maar bij een andere gemeente in te lijven. Na dien is het belastingstelsel belangrijk verbeterd, en daarmede is een betere toestand aangebroken. Op bet oogenblik behoeven zelfs geen opcenten op de gemeentefondsbelasting geheven te worden, geheven worden voorts 110 opcen ten op de personeel© belasting, 60 opcen ten op de vermogensbelasting, 20 op de on bebouwde en 80 op de bebouwde eigen dommen. In 1931 zijn enkele belangrijke dingen tot- stand gekomen. Spr. wijst op de Joost- tollenbrug, hij houdt nog steeds vol, dat deze brug niet noodig was geweest. Maar zooals dit hier wel meer gebeurt, wordt strijd gevoerd waar strijd niet noodig is. In 1931 is ook de Stichting de Drie Ge meenten geopend Wij zijn daardoor wat de volksgezondheid betreft een groote stap vooruit gegaan. Ik hoop dan ook dat dit waterleidingbedrijf in de toekomst een heilzaam iets mag zijn voor de ingezete- nen. In 1931 is ook de verlichtingsbelasting afgeschaft en ondanks dat is men er nog in geslaagd de begrooting in de ruimte sluitend te krijgen. De bevolking die met de volkstelling uit 712 personen bestond is weder tot 684 terug geloopen. De verhouding steeds onverkwikkelijker. Jammer is dat Rijnzaterwoude nog een groote schaduwzijde heeft. De groote on- eenigheid die hier heerscht gait de onder linge verhouding steeds onverkwikkelijker maken. Zooals de toestand op het oogenblik is, zou spr. wel boven het Raadhuis willen la ten zetten: „Laat thans alle hoop maar varen." Thans heeft een van de leden van den Raad weer gemeend te möeten bedanken, terwijl ik later een zeer schoon ultimatum van hem kreeg. Aangezien er veel achter de schermen gewerkt wordt, vindt ik het wel eens noodig dat er eens iets in het publiek komt Het zeer schoone ultimatum. De burgemeester leest daarna het ulti matum van den heer Dorrepaal voor, dat als volgt luidt: Rijnzaterwoude 23 Januari 1932. Mijnheer Burgemeester. Daar het bij mij is komen vast te staan dat er bij "de laatste benoeming voor le den van den Raad frauduleus is gehan- dled, dat er benoemd is nadat ik bedankt had voor lid van en Raad dus U had niet mogen benoemen No. 1, No. 2 en No. 5 maar u had moeten benoemen No. 1, No. 2 en No. 4, daar No. 3 niet in eigen plaats mag benoemd worden. Nu geef ik het U nog in ernstige overwe ging om de benoeming van No. 5 in te trek ken en No. 4 te benoemen. Indien U daar op in kan gaan, verwacht ik voor Dinsdag 26 Januari 6 uur n.m. van U schriftelijk antwoord. Indien het antwoord er niet is ga ik op mijn bevindingen van gisteren door daar ik beslist lid van den Raad wil en het ook zal worden, aangezien nu de tijd is aange broken dat u niet uit de warboel zal komen die door U hier is geschapen omdat gij als burgemeester niet eens de gemeentewet kent. w.g. W. Dorrepaal. Ik zal, zegt de voorzitter niet op de be- leedigingen en insinuaties, hier geuit, in gaan. Het teekent precies waartoe deze menschen in staat zijn. In een chaos. Wij zijn thans in een chaos gekomen, waaruit men niet zoo gemakkelijk meer komt. Ik zou de heer Dorrepaal er op wil len wijzen dat ik in het najaar van 1931 bij geruchten vernam, dat de partijen geneigd waren om tot elkaar te komen. Daartoe uit- genoodigd was ik een vatt de eerste die on middellijk bereid was mijn bemiddeling te geven en dit ook gedaan heb. In een ver trouwelijkebijeenkomst i "lip ven besproken de heer Compeer heeft af stand gedaan van zijn wethouderszetel ten behoeve van den heer Dorrepaal. De R.-K. fractie wilde toen een schrifte lijke verklaring van den heer Dorrepaal, dat hij zijn zetel niet weer ter beschik king zou stellen van een ander. De heei Dorrepaal verklaarde, dat hij Dorrepaal was en dat zijn woord als zoodanig genoeg was. Hij woonde nu al 20 jaar te Rijnzater woude, zonder aan de leiband te loopen en dat hoopte hij ook nog 20 jaar tc doen. Dorrepaal was Dorrepaal. De heer Dorrepaal heeft echter nauwe lijks als wethouder een Raadszitting mee gemaakt of hij bedankt voor den heer van Tol. Het spijt mij voor den heer Dorrepaal dat hij zoo onzelfstandig gehandeld heeft, r waar de heer Dorrepaal een man aarmede men binnen de vier muren aangenaam kon samenwerken. Jammer is het, dat het in Rijnzaterwoude door een bepaalde categorie meer te doen om den burgemeester op alle mogelijke manieren, als ik het zoo zeggen mag, te pesten, jammer dat ik dit woord moet zeg gen. Inplaats van om de belangen der ge meente te beharigen. Jammer is het dat de handelingen van den beer Dorrepaal in 'fc openbaar zooveel anders zijn dan in den ge meenteraad of in het College van B. en W. Het kon mij niet schelen, zegt de voor zitter, of men zegt dat burgemeester is Katholiek, daar kan ik niets tegen doen. Ik sta als burgemeester aan de zijde van het recht en daarmede uit. Dat ben ik vol gens mijn ambt en geweten verplicht. Met alle macht, die in mij is zal ik daar dan ook voor strijden. Spr. hoopt ten slotte, dat het hopeloos verdeelde Rijnzaterwoude in 1932 tot inkeer zal komen en dat de rust zal wederkeeren. Hij wenscht de leden van den Raad, voorzoover zij dit van hem willen aanne men, met hunne gezinnen Gods beste ze gen toe. De heer Compeer beantwoordt deze toe spraak. Spr. wees eveneens op de gunstige toestand der gemeente, welke voor een groot deel aan het voorzichtig financieel beleid van den burgemeester is te danken. Daarvoor onze welgemeenden dank. Maar mijnheer de voorz, tot mijn leed wezen is naast deze lichtzijde ook een schaduwzijde, wat ten zeerste te betreu ren is. Stoken in 't geniep. Er worden nog altijd enkele ingezetenen gevonden wier eenige doel het schijnt te zijn ongemotiveerde critiek uit te oefenen op het gemeentebeleid. Deed men dit nog maar met open vizier op ridderlijke wijze dan kon men zich daar tegen wapenen en verdedigen, maar niemand en niets ont ziende gaat men in het geniep te werk, met laster en verdachtmakingen. Men schijnt de meening te huldigen, lieg er maar op los er blijft licht wat van hangen, dikwijls ten koste van iemands goede naam en zaken. Zulks geschiedt in ingezonden stukken enz., men verspreidt zelfs boekjes welks inhoud vol is van leu gen en laster, waarin men tracht het ge zag te ondermijnen en omver te halen. Dit durft men dan te noemen behartiging der ware gemeentebelangen. Een andere naam zou beter op zijn plaats zijn. Een oogenblik hebben wij gedacht dat er weer een oplos sing gevonden was, toen de R.-K. alles had den toegegeven ter wille van den lieven vrede en den heer Dorrepaal benoemd heb ben als wethouder. Wij hebben gedacht in hem te vinden de persoon waarop wij konden vertrouwen, iemand die vrij stond van alle partijen, wars van alle partijpolitiek, tegenstander van alle ongemotiveerde actie, kortom een ge schikt man voor deze post. Maar er is helaas al spoedig een ont goocheling op gevolgd. De man die zelf be weerde op eigen beenen te kunnen staan, heeft al spoedig blijk gegeven dat niet te kunnen of te willen, door te bedanken als raadslid om te redden de oppositiepartij, wat toch nog op een mislukking is uitge- loopen, doordat de benoeming al had plaats gehad. Zoodat hij door zijn overhaast bedanken oorzaak is geworden, dat er weer nieuwe verwikkelingen zijn geschapen en er weer een wethouderszetel vacant is gekomen. Het lijkt er werkelijk veel op dat wij nooit uit dit moeras zullen geraken. Maar laten wij hopen, dat het jaar 1932 ook daar in uitkomst zal brengen. Want gij allen zijt er toch zeker met mij van overtuigd, dat vooral in deze crisistijd alleen door kalm en zakelijk overleg de gemeentebelangen gediend kunnen worden. Ingekomen stukken. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, o.a. van een schrijven van Ged. Staten d.d. 15 Januari 1932, betreffende de huur waarde van de onderwijzerswoning. De Raad besluit de verhoogde huurwaarde te doen ingaan met de nieuwe huurwaarde van de personeel© belasting. Schrijven van den directeur van het Te legraafkantoor te Hoofddorp omtrent hét zich beschikbaar stellen van de secrtarie, om na sluitingstijd gelegenheid te geven tot telegrafeeren en telefoneeren. De Raad besluit deze gelegenheid te geven. Op een drietal verzoeken om ontheffing van schoolgeld wordt afwijzend beschikt. De heer Compeer verzoekt in de beschik king de redenen te willen vermelden. Schrijven van de bewoners van het Mo lenpad, waarin dank gebracht wordt aan B. en W. en aan den Raad voor de ver lichting en de verbetering van het Molen pad. Hoewel de voorzitter en den Raad niet op een bedankje zitten te wachten, (wat zij gedaan hebben was plicht), toch moet de voorzitter even mededeelen, dat hij dit schrijven zeer respecteert en het tot vreugde stemt, ook eens een teeken van dankbaarheid te vernemen. De voorzitter deelt mede dat de begroo- t-ing dienst 1932 zonder ook maar eenmaal terug te zijn geweest, bij besluit van Ged.. Staten d.d. 4/16 Januari j.l. reeds goedge keurd is. Eenige inlichtingen bij den goedkeuringsbrief gevraagd zullen alsnog verstrekt worden. Schrijven van Ged. Staten d.d. 22 Dec. 1931—4 Jan. 1932 waarbij de beslissing van de Kroon inzake bet beroep van den Raad tegen de beslissing van Ged. Staten inzake de niet-toelating van den heer R. Kroon als lid van den Raa-d wordt toegezonden. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener overeenkomst met de gemeente Lei- muiden inzake hulpverleening bij brand. B. en W. stellen voor een overeenkomst met de gemeente Leimuiden aan te gaan tegen een jaarlijksche vergoeding van 100. jaar. De heer Compeer vindt dit wel wat hoog, hij wil probeeren om legen een jaar lijksche vergoeding van 50.gedaan te krijgen dat Leimuiden hulp biedt. De voorz. ontraadt dit ten sterkste. De heer Compeer dient echter toch een voorstel in hetwelk wordt aangenomen met 3 tegen 1 stem. Tegen de heer Visser. Op de begrooting dienst 1932 moet nog een post voor werkverschaffing tot een bedrag van 600 uitgetrokken worden, terwijl aan een deskundige voor het op maken van een beroepschrift 25.zal boeten worden betaald. De post onvoorziene uitgave kan dan met 625 verlaagd worden. Met alg. st. wordt dan deze wijzigng goedgekeurd. De rondvraag afgeschaft. De voorzitter deelt mede, dat aan de hand van het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad de rondvraag in het vervolg zal worden afgeschaft. Tot het stellen van vragen zal van te voren schriftelijk vergunning moeten worden ge vraagd. onder opgave waarover de vragen zullen handelen. Om niemand echter te dupeeren, geeft de voorzitter ditmaal echter nog gelegen heid voor de rondvraag. De heer Dorrepaal het woord verkrijgen de, wil voorlezing van het Koninklijk Be- sluit inzake de niet-toelating van den heer R. Kroon. De voorzitter vraagt of de Raad in zijn geheel voorlezing wenscht. Aangezien nie mand het voorstel van den heer Dorrepaal ondersteunt, wordt niet tot voorlezing van dit lange besluit overgegaan. Niets meer aan de orde zijnde en nie- 1 mand meer het woord verlangende sluit de voorzitter de vergadering. LISSE Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatselij ken correspondent der Arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering staan ingeschreven 353 werkzoekenden, t.w.: 273 landarbeiders, 20 timmerlieden, 10 metselaars, 4 schilders, 5 chauffeurs, 2 kantoorbediende, 1 monteur-las- scher, 2 stoffeerders, 13 schippers, 2 fabrieks arbeiders, 1 machinist, 1 scheepstimmerman, 5 doodgieters, 1 smid, 1 mach. bankwerker, 1 electricien, 1 typograaf, 5 opperlieden, 2 kis tenmakers, 1 autoreparateur, 1 monteur centr. verw. 1 kabel monteur. NOORDWÏJK Bloemententoonstelling. Morgen is het dan de groote dag, dat de Patronaatsjongens van „St. Jeroen", hun kunnen zullen toonen op het gebied van bloembollen forceeren, zoo wel op het gebied van huis-, schuur- als kas- broei. En als wij afgaan op het gepresteerde van vorige jaren en de thans ingekomen in schrijvingen hiervoor, durven wij het exposee- ren hiervan, met volle gerustheid te bestempe len met bloemententoonstelling, daar men thans reeds de groote zaal van het Juvenaat geheel noodig heeft om alle inzendingen te kunnen opstellen. Naar wij van de controle commissie vernamen, zullen er prachtige in zendingen komen, zoodat wij een bezoek aan deze tentoonstelling aan allen aanraden. De tentoonstelling zal direct na de Hoogmis ge opend worden door deD burgemeester, en daarna is ze voor iedere belangetellende te bezichtigen tot 6 uur, voor een entree-prijs van 10 cent. Om de culturele waarde, welke van deze opzet uitgaat, mogen wij verwachten, dat - niet alleen de ouders der Patronaats jongens, doch alle parochianen een kijkje komen ne men, waarmede men dan tevens een blijk geeft met het jeugdwerk in onze parochie te sympathiseeren! 0EGSTGEEST. Crisis-Comité. Inwoners van Oegstgeest! Het Crisis-Comité Oegstgeest doet een dringend beroep op de medewerking van alle ingezetenen tot het verkrijgen van re gelmatig vloeiende inkomsten, daar alleen dan voortdurende steun mogelijk zal zijn. Geheel belangeloos stelden een aantal dames zich beschikbaar om met ingang van a.s. Maandag iedere week huis aan huis gelden in te zamelen. Mogen met uw aller hulp de collectrices kunnen bogen op groot succes! Het Comité krijgt zeer vermoedelijk de beschikking over een partij zwavelzure ammoniak. Iedere tuinder of landbouwer, die meent voor verstrekking in aanmerking te komen, wordt verzocht schriftelijk naam en adres alsmede de grootte van zijn land, op (e ge ven aan het Secretariaat: Warmonderweg WASSENAAR. Gemeenteraad. De agenda der a.s* Woensdagochtend te 10 uur aan te vangen Raadszitting, luidt als volgt: 1. Notulen der laatste twee vergaderin gen. 2. Ingekomen stukken. 3. Beroep schrift A. van Rooyen inzake weigering bouwvergunning slachtplaats. 4. Suppl. ko hier Hondenbelasting 1931. 5. Subsidie Tuinbouwcursus. 6. Subsidie Middelb. Chr. School en R. K. Lyceum Den Haag. 7. Reclame Schoolgeld. 8. Aanwijzing ge deelten Oostdorperweg als bouwstraat. 9. Verhuur haventerrein aan Th. v. d. Barse laar. 10. Verlaging huurprijs haventerrein Scheffer en de Haan. 11. Verhuur van wei land. 12. Verhuur twee woningen bij de school aan de Bloemcamplaan. 13. Voor schot vergoeding art. 101 L. O. wet aan bijzondere scholen. 14. Verkoop stukje straat aan het rijk. 15. Onteigening per ceeltje grond voor aanleg Storm van 's-Gravesandeweg. 16. Wijziging Begrooting 1931 en 1932. 17. Royement gedeelte hypo theek Woningbouwvereniging St. Willi- biordus. 18. Geldleening. 19. Verordening ïegelende den geneeskundigen dienst. 20. Verordening Winkelsluiting. 21. Beant woording van eventueel© vragen. Ds. F. A. v. d. Heijden, t In den ouder dom van ruim 63 jaar is alhier na een kortstondige ongesteldheid overleden ds. F. A. v d. Heijden, iemand die tijdens zijn leven, hier ter plaatse, veel verdienstelijk maatschappelijk werk heeft verricht en zitting had in tal van kerüelijke, sociaie en maatschappelijke instellingen. Aanrijding. Bij het plotseling overste ken van don Rijksstraatweg werd de heer J den H. uit Leiden aangereden door een auto, bestuurd door den heer Z. uit Rijswijk die bij een poging om de aanrijding te ont wijken tegen den auto van den heer Th. den H. uit Leiden opreed. Laatstgenoemde auto werd zwaar beschadigd en werd door garage Jansen weggesleept. De heer J. den H., die aan een zijner beenen en aan het hoofd gewond wend* kon, na ten huize van dr. van Praag te zijn verbonden, zijn weg vervolgen. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkloozen, bedraagt alhier 350. Gevonden voorwerpen. Rijwielbelas- tmgmerk, muziekboek, jutezak, blauwe jongenspet, muilband, deken, glazen col lier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14