KOUSEN. HET HUIS DER VERSPIEDERS VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ongeval met doodelijk gevolg. Gistermorgen omstreeks halfnegen had op den Edammerweg in de Purmer een ongeval plaats, waarbij de 14-jarige jongen F. G., te Edam woonachtig, het leven liet. Hij reed op een rijwiel over den Edammer- weg in de richting Purmerend, waar hij schoolging op de H. B. S. Langs dien weg is de trambaan naar Kwadijk gelegen en waar er ook eemge scholieren in de tram waren, die zich ook begaven naar Purme rend, trachtte de jongen de tram bij te houden. Hij bleef ongeveer midden op den weg in den rook rijden, die uit de machine over den weg sloeg. Een vrachtauto kwam uit de tegenovergestelde richting en Dij het pa-sseeren is de jongen met zijn rijwiel aan het slingeren geraakt en vermoedelijk eerst met de tram en vervolgens met den auto in aanraking gekomen. Hij sloeg van zijn rijwiel en werd bewusteloos van den weg opgenomen. Twee uur achtereen is ge tracht met kunstmatige ademhaling en zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, dooh dit is niet gelukt. De jongen was de eemge zoon van het echtpaar G. „Tel." Tegen een gevel van een huis gereden. Gistermorgen ongeveer half zes kwam een tractor met aanhangwagen van gebrs. Heeremans te Amsterdam over de Amster- damsche brug Haarlem binnen. De chauf feur reed met matige snelheid en kwam niet den tractor veilig den hoek bij de Poort om, maar de 11 1/2 M. Lange aan hang gleed door de gladheid van den weg uit de richting en sloeg tegen den gevel aan van een huis in de Spaarnwouder- straat. De voorgevel werd voor een deel inge drukt er zijn met spoed stutten geplaatst om verdere instorting te voorkomen. Het gedeelte van het dak, dat gevaar van val len opleverde, is op last van de politie weggehaald. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij voorgekomen. In het buis sliep op de bo venverdieping een 70-jarige manhij is er met den schrik afgekomen. De auto was zoo weinig beschadigd, dat de chauffeur, nadat proces-ver baal was op gemaakt, kon doorrijden. Aan de gevolgen overleden. De 80-jarige O. A. van O. te Delft, die verloden week door een auto werd aange reden en ernstig verwond, is tengevolge daarvan overleden. Aan de bekomen verwondingen overleden. Een van de beide slachtoffers, de heer v. d. Borcht, afkomstig uit Halsteren, die Zaterdag j.l., tijdens het vullen •van een tankschip in de haven van Bergen op Zoom, in heete melasse was gevallen en daarbij ernstige brandwonden had bekomen, is Donderdagmiddag in het Algemeen Bur gerlijk Gasthuis te Bergen op Zoom aan de gevolgen overleden. DE SPOORWEGAANSLAGEN. De Moerdijkbrug onder strenge bewaking. In verband met een anoniem schrijven aan deD Procureur-Generaal te 's Herto genbosch, dat de Pullmantrein Amsterdam- Parijs moet verdwijnen, is aaji bet perso neel der groote Moerdijkspoorbrug oen strenge instructie gegeven met oplegging van geheimhouding. Het toezicht vanwege de Nederlandsche Spoorwegen, zoomede dat van de Rijkspolitie, is aan onze groot ste spoorbrug zeer verscherpt. De reizigers van dezen trein behoeven zich bij het pas- seeren der spoorbrug inzake toezicht met ongerust te maken. FEUILLETON. Uit bet Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 31) Een man die door jalouzie bezeten is, doet vaak dingen die met zijn gewone ma nieren van doen volkomen in strijd zijn. De anders zoo spontane en recht-door-zee gaande Jasper toonde zich nu omzichtig en sluw. Zoodra hij het huis in het oog kreeg steeg hij af, vond tusschen de brem een plaats waar hij Devil Dick kon vastmaken aan den taaien stam van een bremstruik en ging te voet verder. Hij liep nog een eind voort en plotseling hurkte hij in de brem neer als een jager die een bert bespiedt. De lijnen van zijn gezicht waren hard en vijandig. Een man liep heen en weer op het gras veld aan den voet van het terras en zwaai de zijn stok heen en weer alsof hij bezig was zich te oefenen in het schermen. Af en toe hield hij daarmee op en trok met de pun* van zijn stok figuren in den grond. Er scheen systeem te zijn in de manier waarop hij op en neer liep. Men zou heb ben kunnen denken dat een militair inge SMOKKELARIJ AAN DE OOSTGRENS. Nieuwe schietpartijen van Nederlandsch gebied af. Wat in Januari gesmokkeld werd. Ecnige weken geleden hebben wij mel ding gemaakt van een schietpartij aan de Nedörlandsch-Duitsche grens bij Sieben- gewald, waar Duitsche douanebeambten bij de achtervolging van een smokkelbende van Nederlandsch gebied af door handlan gers van de smokkelaars beschoten wer den. Sindsdien traden de beambten met veel grootere gestrengheid op en geduren de eenigen tijd bleven ernstige botsingen tusschen smokkelaars en douaniers ach terwege. De laatste dagen evenwel is de verhou ding tusschen „sluikers" en „groenen" weer uitermate gespannen, aldus het „Hbld.", en meermalen kwam het voor, dat op de commiezen van Nederlandsch gebied 1 af geschoten werd. Bij zulk een schietpartij in de omgeving van Schaerbeek werd een Duitsche ambtenaar zwaar gewond. Het is niet gelukt den dader te arresteeren. De smokkelarij per auto neemt nog steeds toe. Tot nu toe volstonden de doua nebeambten er mede, om de smokkelaarn te arresteeren en de smoklelwaar in beslag te nemen, terwijl het aan de verhuurders of eigenaars van de auto's mogelijk was, hun voertuig later terug te krijgen. Alleen in het geval als onomstootelijk kwam vast te staan, dat de auto eigendom van de smokkelaars was. werd ook deze definitief in beslag genomen. Sinds eenige dagen echter worden auto's, waarin smokkelwaar aangetroffen wordt, in beslag genomen, zonder dat er rekening mede gehouden wordt of de smokkelaar al dan niet eige naar is. Voor verhuurders van auto's in het grensgebied is het dus zaak op him qui vive te zijn"! Een goeden slag sloegen in het begin van deze week de douaniers in de omge ving van het Smithofer bosch. Zij stuitten des nachts op twee smokkelbenden, elk vier man sterk, die zware lasten droegen. Direct werd jacht op de smokkelaars ge maakt, die een deel van hun waren weg wierpen. De beambten zetten echter de achtervolging door en slaagden er in alle acht smokkelaars te arresteeren. Met de weggeworpen smokkelwaar, viel den com miezen niet minder dan 30.000 sigaretten en 250 K.G. tabak in handen. Blijkens de officieele maandelijksche op gave van het „Landesfinanzamt" te Dussel dorf werd in de maand Januari in het grensdistrict Dusseldorf in beslag geno men: 300.000 sigaretten, 25.000 pakjes siga rettenpapier, 5000 K.G. tabak, 2000 K.G. koffie, 30.000 K.G. tarwemeel en 4000 K.G. andere smokkelwaar. Voorts werd beslag ge legd op negen vrachtauto's en 140 rijwie len,terwijl ongeveer 1600 personen, als verdacht van smokkelarij werden gearres teerd. Uit deze opgave blijkt, dat .de smok kelarij in het Zollamt Dusseldorf, in ver gelijking met December aanzienlijk toege nomen ia. EEN SNELHEIDSMANIAK INGEREKEND. Na een woeste achtervolging. Een wilde jacht, waarbij snelheden van 80, 90 tot 95 K.M. werden bereikt, heeft een politie-inspecteur van Oversckie gis termiddag gemaakt op een automobilist, die de verkeersregelen had overschreden. De inspecteur reed gistermiddag in een rustig gangetje op den Delftweg achter een paar vrachtauto's, die hij links wilde pas- seeren. Op hetzelfde moment vloog echter in wilde vaart een auto langs hem heen. In zijn snelle vaart raakte de snelheidsdui vel, met zijn wagen het nummerbord van den politie-auto. De inspecteur die even verbluft was over zooveel brutaliteit, zette de man direct na, gaf herhaaldelijk tee- kens, dat de man moest stoppen, doch daaraan stoorde de achtervolgde zich al lerminst. Integendeel, hij gaf nog wat meer gas en reed ten slotte in een duize lingwekkende vaart in de richting van Delft. Nagestaard door verschrikte wandelaars ging het in overminderd tempo door Delft, nieur bezig was om de geschiktste plek ken uit te zoeken voor het aanleggen van aardwerken en het opstellen van geschut. Die man was de Rothan. Jasper herken de hem aan zijn lengte, aan zijn zwarte kleeding, aan het hoogmoedig air waar- -mee hij het hoofd droeg. Alleen de Rothan kon met zooveel zwier een stok zwaaien. De trekken om Jasper's mond werden nog strakker en de blik van zijn oogen nog grimmiger. Zoo vadertje, ben jij het! Dus Tom Stook heeft toch gelijk. De duivel mag weten wat je daar uitspookt. Jasper keek met alle aandacht naar de Rothan. Zoo, zoo 1 Den grond opmeten. Loopgraven en reduits, hè? Dat ik daar niet eerder aan heb gedacht Stonehanger zou voor een Franschen in valler een van de sterkte punten zijn op tien mijl in den omtrek. Hij was een en al oog, want een tweede figuur verscheen op t tooneel. Jasper kon alleen het hoofd en de schouders boven den steenen muur van het teras zien uitste ken. Het was Nance Durell, een witten zonnehoed op het hoofd. Hij zag dat zij naar den hoek van het teras ging en er overheen keek. De witte linten van haar hoed hingen op haar schou der. Ze leunde met haar handen op de borstwering en zag naar het heen en weer loopen van de Rothan beneden. Jasper beschouwde dit alles met een wreed zelfbeklag. Hij was overtuigd dat hij alles begreep van wat zich daar ginds af speelde en hij voelde zich opnieuw als ge stoken bij de gedachte dat die twee daar hem als een onnoozelen jongen bij den neus hadden. De Rothan draaide zich om en zag Nan- Niemand behoeft nu nog MINDERWAARDIGE KOUSEN te dragen. Wij leveren thans CC pi- reeds voor uu lilu. PRIMA LADDERVRIJE ZIJDEN KOUSEN Al onze kwaliteiten zijn met VOLLEDIGE GARANTIE. Zeg U dit niets?? aldus meldt de „Tel.", en vervolgens den kant van Rijswijk op. Nu eens had de in specteur iets van zijn achterstand inge haald, dan weer diende het geluk den voortvluchtige, doch eindelijk gelukte het den inspecteur den man bij de Hoornbrug voor te komen en zijn coorsprong op hem zoover te vergrooten, dat hij tijd genoeg had om zijn wagen tot stilstand te brengen en zelf midden op den weg te gaan staan om zoodoende den snelheidsmaniak tot stoppen te dwingen. Maar ook aan de op geheven armen van den inspecteur stoorde de automobilist zich niet. Kennelijk met het -doel om desnoods politie en al omver te rijden suisde de man rakelings langs hem heen. Deze sprong echter direct weer in zijn wagen en zette de wilde jacht voort. Bij de oude Tolbrug te Voorburg kon hij eindelijk den automobilist arresteeren. Mislukte diefstal van een bontmantel. In een winkel op den Overtoom te Am sterdam, waar bontmantels verkocht wor den, zagen voorbijgangers in het vroege morgenuur, Woensdag een ongewone ma nier van etaleeren. Boven de groote ruit van de etalagekost bevinden zich een aan tal kleine ruitjes. Deze ruitjes staan naar binnen open. In de uitstalkast was een fraaie bontmantel geëtaleerd en dieven hebben zich de moeite getroost een kost baren bontmantel, waarschijnlijk door mid del van een gebogen haak, uit de etalage omhoog en vervolgens door eon boven- ruitje naar buiten te trekken. Het eerste gedeelte van den mantel ging er door, doch de opening bleek te smal en halverwege bleef de zware bontmantel knellen. De da ders hebben de verdere pogingen toen maar opgegeven. Worstdieven. Gisterennacht hebben dieven zich door inklinxming via een dakraam toegang ver schaft tot het gebouw der Eerw. Zusters (Liefdegesticht) te Cuyk. Door het vallen van voorwerpen werd een in de nabijheid slapende zuster wakker; zij maakte alarm waarop de dieven het hazenpad kozen. Men kon nog juist een man door de dakgoot zien wegvluchten. Er bleek een kast gefor ceerd waaruit een partij worst ia ont vreemd. Aan den grond geraakt Gistermorgen is op de Zuiderzee de vrachtstoomboot „Othello" van de Utrecht- sche Asphaltfabriek bij mistig weer uit de éroers geraakt en vastgeloopen tusschen het eiland Marken en het plaatsje Uitdam. Het schip zit met den kop op den dijk. Er is geen gevaar. Hedenochtend vroeg zou de „Henrietta Goedkoop" van de reederij Goedkoop te Amsterdam .uitvaren om de „Otihello" los te sleepen. ce staan. Hij maakte een zwierige buiging voor haar en zwaaide met hoed en stok met overdreven-hoofsche bewegingen. Idioot, smerige spion 1 zei Jasper in zichzelf. Ze praatte nu samen en Jasper kon vaag de klank van hun stemmen onderscheiden. Nance leunde over de borstwering en het leek Jasper alsof ze vertrouwelijk-vriende- lijk tegen den Franschman was, hetgeen niet bepaald geschikt was om zijn jalouzie te bekoelen De Rothan naderde de stoep. Hij ging naar boven naar het terras en zette zich op de borstwering vlak bij Nance. Zijn hoed had hij naast zich neergelegd en hij klopte met zijn stok tegen het metselwerk. Nance scheen zijn gezelschap niet onaangenaam te vinden ten minste zij ging ook zitten en keek hem aan. Ze zetten het gesprek voort. Jasper had visioenen van allerlei ver trouwelijks dat zij samen bespraken. Die vervloekte de Rothan hij leek op heel goeden voet met het meisje. Dit was na tuurlijk de reden dat de Franschman hem bij hun ontmoeting met zulk een spot- tend-overmoedige brutaliteit had aange keken Jasper lag nog steeds geknield in de brem. Woede, verontwaardiging, jalouzie, verbittering, ziedden in hem. Plotseling kreeg hij een inval. Ik moet zekerheid hebben over dien man. Tom Stook moet hem zien! Dat zullen we hebben Hij stond op en liep in gebogen hou ding naar zijn paard terug. Bewijzen dat Monsieur de Rothan Tom Stook's man isAls dat lukt, zal hij er van lusten UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Zaterdag 20 Februari. Huizen. 298 M. Uitsluitend KR O-uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 010.00 Concert door het KRO-Trio. 11.30 Godsdienstig ha.fuurtje. 12.15 Concert door het KRJO-septet. I.45 Pauze. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Het KRO-kunsten6emble. 5.15 Sportpraatje. 5.30 Vervolg concert. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.40 Esperantoles. 7.10 Lezing over kinderhygiëne. 7.40 Gramofoonplaten. 8.00 KRO-salonorkest oj.v. M. v. 't Woud. 9.00 Persberichten. Daarna vervolg con cert. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uitz. 10.00 VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio Drukker. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Radiotooneel, levensliedjes ena Drukker. 12.001.45 Septet o.l.v. Is. Eyl. 2.15 Toespraak door M. v. d. Steen. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Concert door het harmonie-orkest. 3.40 Lezing over Soekarno's boek „Indo nesië klaagt aan". 4.05 Vervolg concert. 4.45 Toespraak door E. Kupers. 5.00 Beoefening der huismuziek. 5.45 Weekoverzicht door Jan Oudegeest. 6.00 Piano-muziek en zang. 6.30 Friesch kinderuurtje. 7.30 Bestuursmededeelingen. 7.45 Concert. VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl. Teuu de Klepperman en VARA-okrkest. Willy Derby en het VAlFJA-tooneel. Tot slot dansmuziek. 11.00 Persberichten. 11.15 Vervolg concert. 12.00 Sluiten Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.202.20 Commodore grand orkest. De actie der witte-band taxi's te A'dam. Gisteravond had zich op het Amstel- veld te Amsterdam wederom een 20 tal chauffeurs van witte-band taxi's verza meld, ten einde later in den avond te de- monstreeren. Inspecteur Schotting van het Verkeers wezen sprak de chauffeurs in een garage toe en bracht hem onder het oog, dat het demonstreeren niet zal worden toegestaan en tot onaangenaamheden zou leiden. Indien de chauffeurs eischen hadden, dan dienen zij langs wettelijken weg deze ingewilligd zien te krijgen, b.v. door een adres te richten aan het gemeentebestuur. Hoewel verschillende chauffeurs deze meening niet deelden, werd besloten, ae- den avond niet te demonstreeren. De chauffeurs verlieten daarop met hun auto's het Amstelveld en reden in verschillende richtingen weg. üp bet Rembrandtplein was zeer veel publiek aanwezig. De politie, die ver sterkt was, behoefde echter nergens op te treden. Sigarenwinkel uitgebrand. Vermoedelijk door het vallen van von ken uit een rookgeleiding ia hedennacht in het gelijkstraatsche gedeelte van per ceel Govert Flinckstraat 146 te Amster dam, waar de sigarenzaak is gevestigd van den heer D. de Vries, brand uitgebroken in de winkelruimte. De eigenaar, die in een achter den winkel gelegen vertrek te bed lag, werd door den rook gewekt. Hij verloor zijn tegenwoordigheid van geest niet; bemerkende, dat de winkel reeds in lichter laaie stond, bracht hij zijn echtge- XVII Binnen een half uur was Jasper weer terug in bet koolveld bij Rush Heath, aan den rand waarvan Tom Stook in het kreu pelhout Dog steeds met snoeien bezig was. Tom, kun je vier mijl achter elkaar wandelen? Jasper vertelde hem zooveel als hij in deze omstandigheden aan een man als Tom Stook vertellen kon. Ik zou je wel achter mij op een paard nemen, maar je bent een te zware knaap. Tom. Laat je kapmes hier maar liggen en loop naast mijn stijgbeugel Onderweg vertel ik je wel meer. En ze gingen op weg naar Stonehanger. Ze liepen langs Bramble End en stal den Devil Dick in Tom's schamele koestal. De slimme Tom had al in de gaten wat Jasper van hem verlangde. Hij nam de lei ding toen zij dwars over de meent gingen. Geen paard in de groeve, Master Jasper Neen. Dan moeten we aan den kruisweg bij Dudden's Eik zijn, dat is de plaats. Weet je het zeker? Daar moet Monsieur langs komen. Hij kan nemen welk pad of hij wil, hij moet den eik aan den kruisweg passeeren, tenminste als hij zich geen weg dwars door het kreupelhout baant en dat zal hij wel niet doen. Jasper was het met Tom eens. Deze ken de de streek op zijn duimpje. Ze sloegen een pad in cUt naar den kruisweg voerde en ook bij den eik uit kwam. De oude, knoestige boom stond in bet midden van een driehoekig grasveld. Er 3.50 Sydney Bay nes en zijn orkest. Fr. Webster, tenor. 5.05 Orgelconcert Reg. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.206.45 Berichten. 6.50 Concert uit Wales. 7.107.25 Lezingen. 7.50 Koorzang. Radiokoor oJ.v. S. Ro binson.-' 8.20 Vaudeville. Jack Payne's dansorkest en variëté-artisten. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 BBC-orkest o.l.v. E. Clark. 11.0012.00 Dansmuziek. Ambrose's band. R a d i o-P a r i s", 1725 AL 8.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert in het conservatorium. 12.50 Gramofoonplaten. 5.20 Concert in Theater Pigalle Parijs. 9.05 Cabaret. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert in restaurant Wivex. I.50—2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Omroeporkest en solisten. 7.5011.20 Dansmuziek. Ouderwetsohe dansmuziek. Polka, Mazurka, wals. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orkestconcert. 10.4011.55 Orkestconcert. II.55 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestooncert. 1.552.45 Gramofoonplaten. 4.20 Vocaal concert. Liederen voor so praan met viool- en pianobegel. 7.20 Vroolijke avond. EysoldtkapeL Daarna tot 12.20 Dansmuziek. B r u 8 s e 1, 509 en 339 M. 509 M.12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek in hotel Atlanta. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 9.00 „Volpone". radiohoorspel in 5 aetcn. 339 M.: 12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „De fideele boer', operette van Leo FalL B o m e, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 AansL van het Operagebouw. Z e e s e n, 1635 AL 3.504.50 Orkestconcert. 9.3511.50 Dansmuziek. nooto op een plaatsje achter het perceel in veiligheid, waarna hij zich om niet ge heel begrijpelijke redenen door den winkel de straat op spoedde. Hier waarschuwde hij een agent en enkele burgers, die daarop via den -xaastbijzijnden brandmelder de brandweer waarschuwden. Deze was spoe dig met haar materiaal ter plaatse; het vuur sloeg op dit oogenblik aan de straat zijde zeer fel uit. De vlammen werden met 4 stralen met kracht aangetast, zoodat het vuur weldra zienderoogen afnam en zich ten slotte geheel gewonnen moest geven. De winkel en het daanachtergelegen ge deelte van de woningruimte zijn echter ge heel uitgebrand. De bewoners van de bo- ververdiepingen hadden kort na het uit breken van den brand in allerijl hun wo ningen verlaten. In den winkel is uiteraard een vrij groote waarde aan een hoop arti kelen verbrand. De eigenaar is verzekerd. Men heeft mij uitgenoodigd mijn me moires te schrijven. Als ik nu maar wist, wat memoires wareu? strekte zich een boBch uit tusschen de twee wegen die hier hamen kwamen en zich op dit punt van elkaar verwijderden. Jasper liet Tom zich in het bosch verschuilen. Zorg dat je uit het gezicht blijft, Tom, maar dat je den man goed kunt opnemen als hij passeert. Ik zou wel graag de klank van de stem van den vreemdeling hooren. Zou je hem dan aan zijn 6tem her kennen Ik heb hem in 't donker hooren spre ken. Als ik hem zien en dan ook nog hóór, dan is er heehnaal geen twijfel meer. Jasper leunde tegen den stam van den ouden eik en kon zoo de beide wegen in het oog houden. De Rothan kon langs bei de komen. Jasper had nog geen kwartier op den utikijk gestaan of hij zag een ruiter aan komen. Het was de Rothan. die in matigen draf reed. Hij zat kaarsrecht in het zadel met het air van een grootgrondbezitter die op een inepectierit over zijn bezittingen is. Jasper wachtte hem op op het uiterste punt van het grasveld tusschen de twee wegen. Tom Stook's bruine facie kwam even tusschen de struiken te voorschijn als het gezicht van een satyr. Hij paste op z'n tellen Toen hij op een vijftig meter afstand van den eik was, herkende de Rothan Jasper. Een licht fronsen van zijn wenkbrauwen verried even zijn ongeduld. Maar hij na derde Jaspar toch met. al de fijne gema nierdheid van een man van de wereld en het. gebaar van een „Grand". Jasper nam zijn hoed af en trad op hom toe. Ik moet u verzoeken halt te houden, sir. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9