|\j f| |R| j LI c§ ff!® UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN C J\ uxüSmk VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: Enna A. van Til, huis houdster, Hoorn 87b, van Rijswijk. F. van Asten, Goeman Borgesiusstr. 14, van Soest. Elisabeth C. Andela, onderwijze res, Hooftstraat 77, van Rijnzaterwoude. J. van Soest en gezin, grondwerker, Nieuw- straat 22, van Hazers-woude. J. J. van Veen, mastenmaker, J ulianastraat 3, van 's Gravenhage. Geertruida M. van Die pen echtgenoote van Tt. Beerepoot, Gouw- slui8scheweg 79, van Hoorn. J. Koster, letterzetter, Conradstraat 2a, van Nijme gen. Th. J. Monteijn, handelsagent, Pr. j Hendrikstraat 78, van Zeist. Maria Pijn- acker, Hooftstraat 231, van Oegstgeest. Josina Bijfers, dienstbode, van Boetselaer- i straat 21, van Rietveld. Theodora B. Steenbreeker, religieuze, Pr. Hendrikstraat 69, van Gendt (G.). Vertrokken: Heintje Wagenaar, Hedastraat 46, naar Leiden, Morschweg 172. D. D. B. van der Hoorn en gezin, boomkweeker, Groeneweg 10, naar Bos- koop. J. Grasdijk, Commies ter Secreta- I rie, Hooftstraat 123, naar Wonseraueel. J. M. Grasdijk, metaaldraaier, Maurifcs- stnaat 37, naar Nieuwpoort» C. M. B. van der Putte, onderwijzer, Paradijslaan 1, naar Barneveld, Amersfoortscheweg 114. Anna Geschwandt, dienstbode, Hooft straat 141, naar Arnhem, Koermondsch- plein 36. J. G. Joor en gezin, los-arbei- der, Julianastraat 45, naar Anna Paulow- na. Geertruida W. M. de Korte, Otweg 15, naar Ter Aar. J. G. Boegheim, scheepm.kn., Steekterweg 91, naar Gouda. Elizabeth M. Offerman, Grypenstem- straat 29, naar Leiden. Maria J. Ellen- broek, religieuze, P. Hendrikstraat 69, aaar Amersfoort. Gerharda M. A. Bos, reli gieuze, P. Hendrikstraat 69, naar Bemmel. Hendrika M. Schooriemmer, religieuze, Pr. Hendrikstraat 69, naar Harlingen. Susanna M. Wippert, religieuze, Pr. Hen drikstraat 69, naar Haskerland. N. Tijs terman en gezin, aan boord, naar Amster dam. Geboren: Wijtse, d. van P. J. van Dolder en L. Posthumus. Sophia Jansje, d. van J. van der Wijk en B. de Leeuw Johannes Lukas, z. van A. ter Bork en D. Hunneman. Simon Maria, z. van P. Kempen en W. M. van Leeuwen. Gehuwd: I. Verwoerd 27 j. en J. Groe nen berg 27 j. H. van Egmond 19 j. en C. H. van Es 19 j. Overleden: Nicolaas Hogervorst 81 j. W. Treur, weduwe van C. Huisman 85 j. M. Harting, weduwe van C. van Rijs- dain 80 j. Gerard us Jacobus van der Mark 9 mnd. M. C. M. Zanardi, weduwe van J. Kohier 87 j. J. Schilthuis echtge noot van J. M. Meulenbroek 72 j. BODEGRAVEN. Vereeniging van Kaashandelaren. De jaarvergadering van de vereeniging van kaashanuelaren alhier, welke j.L Maan dagavond werd gehouden in Hotel Van Haaf ten, was zeer druk bezocht. Na het openingswoord van den voorzitter, werden de notulen goedgekeurd bij acclamatie, nadat de heer v. d. Most een kléine aan- teexemng had gevraagd en verkregen. j Bijna met alg. stemmen werden wederom enkele nieuwe leden aangenomen, na j schriftelijke stemming. Besloten werd geen gevolg te geven aan het verzoek, om deel te nemen aan de Jaarbeurs te Köln m dit jaar, mede in ver- I band met de zeer vele moeilijkheden, wel- ke sommige leden in Duitscbland onder vinden, op verschillende wijze. Een schrijven van den heer Directeur der Posterijen in den Haag, werd voor kennis geving aangenomen, met instemming over den inhoud daarvan. De heer A. H. v. <L Most, heeft mede- deeling gedaan, niet Langer als bestuurs lid dezer vereeniging in aanmerking te kunnen komen, omdat hij tevens ia de voor zitter der Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren; de voorzitter brengt den heer v. d. Most hartelijke woorden van dank voor alles wat hij m het belang der vereeniging heeft gedaan. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek oa. dat de onderlinge samenwerking steeds een zeer goede is geweest; dat het ledenaantal sedert de laatste jaarvergade ring met 14 leden is gestegen, en thans 59 bedraagt, terwijl nog een nieuw lid m een volgenue vergadering geballoteerd zal moe ten worden. Er werden in het afgeloopen jaar zeven leden- en veertien bestuursver gaderingen gehouden. De vereeniging neeit eerst in het voorjaar 10000 circulaires op de kaasmarkten cioen verspreiden om de kaasboeren aan te raden: keert terug naar de oude methode van kaas-maken, en daar na 8200 nieuwe, met anderen tekst, bij iedere kaasboer in Zuid-Holland, en Utrecht, en eeinge in Noord-Holland, per post te doen bezorgen, waarin opnieuw na drukkelijk de oude methode werd aanbe volen. Deze laatste circulaire werd, met begeleidend schrijven, ook gezonden aan alle leden der Ötaten-Generaal, zoowel Eer ste als lweede Kamer. Zonder eenige ;.wij- fel heeft deze actie, welke uitsluitend is uitgegaan van deze vereeniging, een zeer goeue uitwerking gehad. Op uen kaasdag te Bodegraven, in Oct. j.l. gehouden, kwam dit duidelijk in het licht, terwijl ook de handel uuidelijk kan zien, dat de be waar kaas weer veel beter is dan 'n paar jaar geleden het geval was. Met een der groot ste expediteurs werden voordeei ïger vrachtprijzen bedongen, hetgeen voor Bo degraven s kaashandel alweer eenige non derden guldens besparing beteekent. Met alg. stemmen werd door een ledenverga dering besloten, tot deelname aan den op tocht, tijdens de Oranjefeesten alhier. Op 12 Sept. '31 werd het 25-jarig be staan der vereeniging herdacht met het houden van een maaltijd in Hotel Van Haaf ten, waaraan ruim 50 personen heffüen aangezeten, waaronder: B. en W. en twee afgevaardigden van de Kamer v. Koophan del te Gouda; de Ned. Ver. v. Kaash. te Gouda; de Ver. v. Kaash. te Woerden en Leidende afd. Holl Maatschappij v. Land bouw. Medewerking is verleend aan een kaas dag, welke in samenwerking met de afd. Holl. Maatschappij van Landbouw werd gehouden en zeer goed geslaagd mag hee- ten. Hier werd de kaas gekeurd door onze leden: de heeren A. Breekland, J. v. d. Giesen en G. Kooij. Besloten werd in 1932 geen lid te zijn van de Ned. Ver. v. Kaashandelaren te Gouda. Dit belangrijke besluit is gevallen met slechts twee stemmen meerderheid, en ondanks dit geringe verschil van stemmen, is de onderlinge samenwerking onveran derd goed gebleven, wel een bewijs van de innerlijke kracht der vereeniging. Ook werden ernstige pogingen gedaan, om meerdere medezeggingschap te verkrij gen in den Haag, betreffende regeling van crisismaatregelen enz., waarbij de Burge meester van Bodegraven zijn bizonder ge waardeerde medewerking heeft verleend. Het verslag gewaagde van een sleont jaar 1931 voor den kaashandel, en noemde ook de vooruitzichten betreffende 1932 on gunstig, speciaal met het oog op Duitsch- land, waarmede zeer velen leden zaken doen. Het zoo keurig verzorgde jaarverslag oogstte veel applaus, en bovendien den dank van den voorzitter, aan den ijverigen secretaris. De rekening van den penningmeester werd onderzocht door de heeren: C. v. d. Veer, H. J. v. d. Pol en het bestuurslid B Baars; deze commissie adviseerde wi goedkeuring, waarboe bij acclamatie werd besloten. Uit deze rekening bleek, dat per lid ruim 15 gulden werd bijgedragen aan de kas, want de ontvangsten waren over 1931: J 765.01, terwijl in 1931 ongeveer 50 firma's lid der vereeniging waren. Ook de penningmeester had veel blijken van in stemming in ontvangst te nemen voor zijn keurig beheer; de rekening werd met eon batig saldo goedgekeurd. Herkozen werden als bestuursleden de heeren H. H. J. Beijen en A. C. de Meijere, beiden met op 1 na alg. stemmen. In de plaats van den heer v. d. Most, is de heer H. Göbei gekozen. Allen namen hunne be noeming aan. Aan de heeren Joh. P. Veei- man en F. Noordhoek, leden van het stem bureau, werd dank gebracht door den voorz. voor hun werkzaamheden. Besloten werd, een zeer groote partij sluitzegels te laten maken, voor reclame speciaal voor den handel te Bodegraven, geheel voor eigen rekening. Ook werd nog gesproken over het 50- jarig bestaan der kaasmarkt te Bodegra- j ven, op 21 Maart a.s. en de houding der 1 Vereeniging bepaald, voor het geval fiet gemeentebestuur in dit opzicht samenwer king met de vereeniging zou wenschen. Ook werd nog een plan, in verband met hef 50- jarig bestaan dezer markt, voorloopig voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd, door middel van de pers. opnieuw de kaasboeren aan te raden toch vooral de oude methode van kaasmaken te handhaven. De moeilijkheden met het verkrijgen van deviezen (Duitschland) maakt ook een punt van bespreking uit. De heer Beijen zal. als lid der Kamer van Koophandel, dit punt dadelijk bij de Kamer opnieuw gaan be spreken en beloofde zijn volle aandacht aan dit punt te zullen geven. Na de gebruikelijke rindvraag, sluit de voorzitter deze geanimeerde vergadering Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling m deze gemeente staan heden als werklous ingeschreven: 1 stoker, 23 losse werklieden, 6 timmerlieden, 5 fabrieksarbeiders, 2 ma chinisten, 1 bankwerker, 5 Landarbeiders, 6 schippers, 1 smid, 5 metselaars, 4 grond werkers, 2 pakhuisknechts, 5 opperlieden, 2 schilders, 1 houtbeweiker, 1 monteur, 1 kui per, 1 chauffeur en 1 heier. Totaal 73 perso nen. De werkloozen worden er aan herinnerd de „Groene kaart" op den juisten datum te doen verlengen. Slachthuis. In het gemeentelijk Slacht huis alhier werden gedurende de maand Januari geslacht: 70 koeien, 93 varkens, 1240 nuchtere kalveren, 73 gras-kalveren en 15 schapen en geiten. Verloren voorwerpen. Een lichtbruin Tax-hondje. Geboren: Petronella, d. van J. Beens en W. van der Tier. Albert, z. van G. Mur en J. Verweij. Wilhelmina Christi na Maria, d. van S. J. Steenbergen en H. J. Smits. Gehuwd: G. de Kruijf 28 j. en H. Pouw 17 j. Overleden: Johanna Maria van Vliet 64 j., gehuwd met J. J. van der Wal. Gevestigd: C. Schouten van Riet veld. C. Jongenburger van Boskoop. F. C. M. Bloem van Eindhoven. Th. J. Kooijman van Linschoten. J. F. Schintz van Leiden. W. Mundt van Ober-Bell- mansdorf (Duitschl). Vertrokken: J. van Gulik en gezin naar Zwammerdam. J. Oosterman en gezin naar Maarssen. G. P. van der Na gel naar Woubrugge. M. J. Vergeer naar Zegveld. J. Pels naar Utrecht. KOUDEKERK. Loop der bevolking. Werkelijke bevol king op 31 December 1930 volgens de volks telling 9-16 m. en 873 vr., totaal 1819 Ver meerdering gedurende 1931 door geboo:te 31 m. en 16 vr., door vestiging 54 in. en 60 vr. Geheele vermeerdering 85 m. en 76 vr. Vermindering gedurende 1931 door sterfte 8 m. en 6 vr., door vertrek 62 m. en 51 vr. Geheele vermindering 70 m. en 57 vr. Ver schil tusschen vermeerdering en vermin dering 15 m. en 19 vr., totaal 34. BevMking op 31 December 1931 961 m. en 892 vr., to taal 1853. Geboren: Cornelia, z. van A. Goud kuil en C. J. de Jong. Overleden: J. Vereunst 65 j., wedu we van L. de Graaf. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Wit Gele Kruis. Dinsdagavond werd de 1ste jaarvergadering genouden van de vereeniging „Het Wit Gele Kruis" in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer J. P. de Bruyn, opende de vergadering met een woord van welkom tot het niet groote aantal leden. Hij betreurde het, dat er op de 1ste jaarvergadering zoo weinig waren opgekomen. Medeaeeling werd gedaan, dat door Z. H. Exc. den Bisschop tot Geestelijk Advi seur was benoemd Pstoor Meijer, die steeds groote belangstelling voor de vereeniging heeft betoond. De voorzitter vertrouwde, dat wij van onzen geestelijk adviseur steeds de volle medewerking zullen mogen blijven ondervinden. Door den secretaris, den heer H. J. van Mil, werden de notulen gelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Het goeaverzjrgde jaar vei slag gaf een bee.d van de vele werkzaamheden in het eerste jaar van het bestaan. Dankbaar werd geuieuioieerd de volle medewerking der parocliie, bij de oprichting ondervon den. Vol lof was het verslag over de opol- leieude liefde en de ongekende ijver der Eerwaarde Zusters, jammer dat het af scheid, wat toch had moeten komen, voor Zuster Ma. lmmaculata zoo droevig is ge weest. Zuster Wilfrida beeft met dezelfde ijver haar werk overgenomen. In totaal zijn van 1 Mei tot 1 Januan door de Zusters 1907 bezoeken afgelegd, waarvan in de maand Mei 84 en in de maand November het grootste aantal: 375. Dertig personen, verdeeld over 184 maal, zijn op het spreekuur van de Zuster gehol pen. Van de leeds aangeschafte huipruid- uelen is door dertig personen een dank baar gebruik gemaakt. Ook gaf het verslag een overzicht over het ledenaantal. Bij de oprichting bedroeg dit 74, terwijl in den loop van het jaar 59 nieuwe leden werden bijgeschreven. Het verslag werd besloten met den wensch, dat alle zullen begrijpen, dat aan dit schoone werk nooit te veel zorgen en of fers kunnen worden gebracht. Wanneer daarnaar wordt gehandeld, dan zal de ver eeniging onder Gods onmisbare zegen groeien en bloeien en veel leed verzachten tot stoffelijk en geestelijk welzijn van de parochie. Het finantieel verslag gaf aan inkoms ten 655.04 en aan uitgaven 674.20, al zoo een nadeelig saldo can 19,16. Beide ver slagen werden door de vergadering goedge keurd. Tot leden der finantieele commis sie werden benoemd de heeren Chr. Klui- ters, P. Tijssen en J. Verwoerd. De aftredende bestuursleden, de heeren I. J. Klaver en Th. Tijssen en mej. A. Vro- mesteyn werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter feliciteerde de herkozen bestuursleden en vertrouwde, dat zij met denzelfden ijver de belangen der vereeni ging zullen dienen. Na enkele onbelangrijke besprekingen werd deze vergadering gesloten met een woord van dank voor de aangename dis cussies en met een aansporing van den voorzitter om toch alle propagandist te zijn en mede te werken, totdat ook de laat ste parochiaan is ingeschreven als lid van het „Wit Gele Krui»". ROOFOVERVAL. De rechtbank te Rotterdam heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van de beide verdachten van den bankoverval in het bijkantoor van de firma Van 't Hof en Pi- kaar aan de Veerlaan te Rotterdam, waar zij op 10 December jl. den filiaalhouder met een alarmpistool bedreigden en een klein bedrag aan Italiaansch geld wegna men. De rechtbank veroordeelde J. L., 34 jaar, loodgieter, tot 1 jaar gevangenisstraf en den 34-jarigen J. F. H. tot 3 jaar gevange nisstraf. De eisoh luidde tegen beide ver dachten 4 jaar. ONTROUWE POSTBESTELLER. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft gisteren terecht gestaan de 26-jarige be steller der Nederlandsche Posterijen W. A., gedetineerd, die bekende zich te heb ben schuldig gemaakt aan verduistering van twee pakketten, die hem ten vervoer waren toevertrouwd. Deze pakketten had oen onderscheidenlijk bevat een schoor- 9teenlooper en een onderjurk. Deze voor werpen had verdachte aan zijn vrouw ten geschenke gegeven. In zijn requisitoir heeft het O. M., waar genomen door mr. J. S. Loke, opgemerkt, dat een onderzoek is ingesteld naar ver- dachtes geestvermogens. De doktoren heb ben hem toerekenbaar verklaard. Het feil buitengewoon ernstig achtend, eischte het O. M. twee jaren gevangenisstraf met af trek der preventieve hechtenis. De verdediger mr. A. F. J. de Greve, zeide in zijn pleidooi, dat verdachte van zulk een lichtzinnigheid is, dat hij nauwel lijks beseft heeft, wat hij deed. Pleiter drong aan op een voorwaardelijke straf. DE BODEN CREDIT ANSTALT. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche rechtbank deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den procuratiehouder van de Nederlandsche Boden Credit Anstalt. Deze bank stelde zioh het verstrekkon van cre- dieten ten doel; wanneer gegadigden een zeker bedrag hadden gestort voor „onkos ten". hoorden zij verder niets, of verkre gen bericht, dat de credietaanvrage niet kon worden verstrekt, daar ingewonnen „informaties" ongunstig luidden. Toen een groot aantal klachten bij de Justitie in kwam vooral uit het buitenland werd een vervolging ingesteld tegen den procu ratiehouder. De bank stond bij het handels register ingeschreven op naam van zijn vrouw. De Officier van Justitie eischte wegens drie gevallen van oplichting een gevange nisstraf van twee jaar met aftrek van ne gen maanden voorloopige hechtenis. De rechtbank, gisteren vonnis wijzend, achtte de ten laste gelegde oplichtingen bewezen en veroordeelde den procuratie houder tot een gevangenisstraf van twee jaar. POGING TOT DOODSLAG. Het O. M. bij de rechtbank te Roermond beeft tegen den gedetineerden koopman A. F. uit Roermond, wegens poging tot doodslag, gepleegd op de kermis te Tege- len door met een hamer op het hoofd van Jut naar een der kermisvierders te slaan, waardoor deze, doordat hij ter zijde sprong, Blechts licht werd getroffen, twee jaar ge vangenisstraf geëischt. DE BRANDSTICHTING TE NUNEN. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft heden den koopman G. te Eindhoven, die teieoht stond, wegens opzettelijke brand stichting te Nunen, vrijgesproken. De eisóh luidde: 7 jaar gevangenisstraf. ;(p)z /Ë&K 1 1 240 239. Zooals uit Nederland de versche bloemen per vlieg machine worden verzonden of de versche aardbeien, zoo werden de sterren per vliegmachine gestuurd. Op de manden had men zorgvuldig sterren geschreven, opdat iedereen Jcon zien, dat men voorzichtig moest zijn. 240. Naar den koning teruggekeerd, liet de vorst met zijn glanzenden kroon op, onze Keesje zijn kostbare steenen zien, maar hij was zeer verdrietig. Verbeeldt u Keesie. De schoonste steen is verborgen in een spelonk, welke door niet minder dan twee draken wordt bewaakt. De spelonk is omgeven door vulkanen. „Is dat alles", vroeg de agent, „die haal ik, een goede verkeersagent staat voor niets"'. DE MOORD OP DEN RIJKSVELD WACHTER TE HINTHAM. In den nacht van Oude- op Nieuwjaar bezocht de rijksveldwachter Tap te Kerk- dnel, op zijn ronde door het dorp, ook de buurtschap Hintham. Daar is hij door de drie gebroeders R., nl. G., Joh. en J„ over vallen en met messteken om het leven ge bracht. Ter zake van dit feit stonden zij van morgen voor de rechtbank te Tiel terecht. Hun is ten laste gelegd, dat zij tezamen en in vereeniging opzei telijk den surveillee- renden rijksveldwachter van het leven heb ben beroofd, althans opzettelijk zwaar licha melijk letsel hebben toegebracht; subsi diair, dat zij met ernstige verstoring van de openbare orde opzettelijk met vereen de krachten geweld hebben gepleegd tegen dien rijksveldwachter, welk geweld diens dood tengevolge heeft gehad; nog meer subsidiair, dat zij hebben deelgenomen aan een aanval op Tap, welke diens dood ten gevolge heeft gehad. Voor de behandeling van deze zaak bestond zeer groote belangstelling. De pu blieke tribune wa6 geheel bezet. De rechtbank bestond uit mr. A. G. A. Ridder van Rappard, president en mr. W. J. Hofdijk en mr. D. Visser, rechters, mr. G. van Itallie, substituut-griffier en mr. J. J. G. van Everdingen, substituut-officier van justitie. Nadat de officier de ten lastelegging beeft voorgedragen, geschiedt voorlezing van het rapport van dr. Hulst, prosector te Leiden, en van hei rapport van dr. Van Relt, die de lijkschouw heeft verricht. Hieruit blijkt, dat den verslagene veertien doordringende verwondingen zijn toege bracht. De conclusie luidt, dat verstikking door het bloed als doodsoorzaak moet be schouwd worden. De verwondingen op zich zelf zijn niet doodelijk. Het mes is op en kele plaaisen tien centimeter diep in het lichaam doorgdrongen. De toegebrachte verwondingen zijn slagwonden en van ver schillende messen afkomstig. Ook zijn ver killende kleedingstukken van de ver dachten onderzocht. De bovenkleeding van alle verdachten vertoonde verschillende groote bloedvlek ken, die er op wijzen, dat deze een gevolg zijn van een plaats gehad hebbende vecht partij. Zoo drong bij den verdachte J. het bioed tot in zijn ondergoed, terwijl bij den verdachte G. bloed in diens sokken gecon stateerd werd. Ook de modderspatten op den hoed van dezen laatste wijzen er op, dat zij aan een vechtpartij hebben deelge nomen. De geconstateerde bloedvlekken konden onmogelijk van door de verdach ten zelf opgeloopen verwondingen afkom stig zijn. maar wijzen er op, dat zij ont staan zijn door aanraking met een ander die hevig bloedde Het op de kleeren van de verdachten aangetroffen bloed is van dezelfde groep als het bloed bij den ver slagene. Na verhoor van verdachten, en getuigen verhoor wordt tegen ieder der verdachten 12 jaar gevangenisstraf geëischt onder af trek der preventieve hechtenis. De verdedigers van beklaagden mr. van Lidt de Jeude en mr. van Esveld bepleitten vrijspraak bij gebrek aan bewijs. Geen zetkastelein. maar zelfstandipe uit oefening van het koffiehuisbedrijf. Het Haagsche Gerechtshof heeft arrss« gewezen in een procedure tusschen een vergunninghouder-huiseigenaar K. de G. en zekere de R. over vernietiging van een x ergunningso vereenkomst Bij inleidende dagvaarding had de R. nietigverklaring gevorderd van een tus schen partijen aangegane overeenkomst en terugbetaling van een bedrag van 70 maal 30 gulden, op grond dat deze overeenkomst waarbij de R. van K. de G. huurde het perceel Zieken 33—35 tegen een huurprijs van 3640.tevens was een overeenkomst om de ten name van K. de G. staande ver gunning voor dat perceel door de R. zelf standig te doen uitoefenen, in strijd is met de wet. Deze vordering werd door K. de G. be twist, omdat uit de overeenkomst duide lijk de bedoeling van partijen blijkt, en dat deze was, dat de R. in huur verkreeg een koffiehuis, waarvoor hij een jaarlijkschen huurprijs van 3640 zou betalen en dat de R. als zetkastelein zou optreden en de ne ring in sterken drank uitsluitend zou wor den uitgeoefend voor rekening van K. de G., terwijl dan de R. het bedrijf voor het overige voor zijn rekening nam. De Haagsche rechtbank oordeelde dit verweer ongegrond en wees de ingestelde vordering toe. In hooger beroep heeft het Hof thans overwogen, dat de inhoud van het z.g. zet- kasteleinscontract niet den minsten twijfel overlaat, dat de R., die het perceel huur de en daarover dus de beschikking kreeg, daarin het koffiehuisbedrijf met inbegrip van den kleinhandel in sterken drank voor eigen rekening uitoefende en daarbij van een zet kasteleinschap niet de minste spra ke was. Voorts overwoog het Hof, dat de slotbe paling van het contract ieder risico van het bedrijf voor K. de G., uitsloot, terwijl art. 5 van dat contract bepaalt, dat aan K. de G. de bruto-winst van den verkoop van sterken drank, welke daarbij op een zeker bedrag per L. voor de daarbij genoemde dranken wordt vastgesteld, moet worden uitgekeerd. Door den inhoud van dit contract wordt dan ook ondubbelzinnig aangetoond, dat de R. geen zetkastelein was, maar als huurder van het perceel daarm voor eigen rekening en risico het koffiehuisbedrijf in zijn vollen omvang uitoefende, zoodat, waar de huurovereenkomst en het op den zelfden datum gesloten z.g. zetkasieleins- contract, als één overeenkomst zijn te be schouwen, deze ook in haar geheel nietig is. Het Hof bevestigde derhalve het von nis van de rechtbank.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12