SPORT UIT DE OMGEVING VERKIEZINGEN IERSCHEN VRIJSTAAT VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 LONDEN, 15 Febr. 1932. De kiezers van den Ierschen Vrijstaat gaan ter stembus. Aangezien het Iersche parlement, de Dail, in tegenstelling tot het Engelsche, gekozen wordt op den grondslag van even redige vertegenwoordiging, is het onwaar- sciiijnlijk, dat de uitsiag van den strijd u reeüs bekend zal zijn op het oogenblik dat deze brief u onder de oogen komt, ofschoon het mogelijk is, dat één der partijen zoo overweldigenden steun van de kiezers on dervinden zal, dat het eindresultaat ge makkelijk voorzien kan worden. Groot is die mogelijkheid evenwel niet. Algemeen verwacht men dat die partij, weike cie overwinning behaalt, slechts op een zeer geringe meerderheid zal kunnen rekenen. Niemand durft dus iets met ze kerheid voorspellen. Maar op een punt stemmen alle berich ten uit Dublin met eikaar overeen. De kansen van De Valera staan gunstig. Deze regeeringspartij staat „met deui rug tegeu den muur', zij heeft de hoop op de zege praal niet opgegeven, inaar maakt zich geen illusies. Er zijn in den Ierschen Vrijstaat twee groote partijen, n.l. de Regeerings- of Ver dragspartij, aan welker hoofd de tegeu- wouruige president, Mr. Cosgrave, staat en de Fianna hail, of Kepublikeinsche partij, welke aangevoerd wordt door Mr. De Va lera. De kleinere partijen, ofschoon elk op zich zelt numeriek-zwak, kunnen even als üe liberale partij in Engeland een be langrijke rol spelen, indien nóch de Ver dragspartij, nocü de Republikeinsche partij over een volstrekte meerderheid in de Daii Eireann beschikt. De regeering-Cosgrave heeft inhet Par lement wel de grootste, doch geen meer derheidspartij achter zich gehad, en steun de op de onalhaukeiijken, en vaak ook op de boeren- en de Labourpartij. De machtsverhoudingen waren: Regeering 64 zetels. Fianna Fail 56 zetels. Labour 12 zetels. Onafhankelijken 11 zetels. Boeren 6 zetels. Nationale Bond 2 zetels. Onafhankelijk Republikein 1 zetel. De speaker (partijloos) 1 zetel. Totaal 153 zetels De regeering behoeft slechts vier zetels aan de manna Fail te verliezen om haar betrekkelijke meerderheid kwijt te zijn. Zelfs optimisten onder haar aanhangers vreezen, dat haar verliezen aanmerkelijk grooter zullen zijn. Men heeft evenwel in aanmerking te nemen, dat Ierland nog zeer weinig, en Engeland nog in het geheel geen ervaring heelt van de werking van het evenreuige steisel, en dat de pogingen om resultaten te voorspellen hierdoor bemoei lijkt worden. Partijgangers van de Fianna Fail heb ben, zoowel op verkiezingsvergaderingen als in hun bladen, gezinspeeld op de moge lijkheid eener volstrekte meerderheid, het geen dus wil zeggen, dat zij minstens 77 zetels zouden moeten innemen. Anderen meenen, dat De Valera m het gunstigste geval op met meer dan 70 volgelingen zal kunnen rekenen. Waarschijnlijk zal dus veel afhangen van, zoo met de doorslag gegeven worden door de kleine partijen. Er is sprake van dat de Labourpartij na de verkiezingen een bondgenootschap zal aangaan met de Fianna Fail. Cummanna Goediheal (de nar- tij-Cosgrave) daarentegen zal kunnen reke nen op den steun der Onafhankelijken. Men verwacht, dat dezen en de Labourpartij, ongeveer even sterk zullen zijn. In dit ge val kunnen de nog kleinere partijen een belangrijke rol spelen. Het is evenwel waarschijnlijk, dat zij haar houding eerst na afloop der verkiezingen, dus bij de on derhandelingen over de vorming eener nieuwe regeering, definitief zullen vast stellen ofherzien. De Boerenpartij is steeds eenigszins on berekenbaar, doordat het gros barer vol gelingen zich meer door oogenblikkelijke dan door principieele overwegingen laat leiden. De Iersche boeren lijden natuurlijk onder de algemeene crisis, maar zij zijn er op het oogenblik beter aan toe dan de boeren in Engeland. Zij zijn evenwel ge neigd de schuld van eiken tegenslag te ge ven aan de regeering en overdreven waar de te hechten aan de beloften der opposi tie. Aan den anderen kant zijn zij scherp- berekenende zakcnmenschen. Het over en kele weken in te voeren Engelsche tarief- stelsel, dat preferentie verzekert aan de Dominions, zal de positie der lerscht land bouwers en veenoudera tegenover hun voornaamste concurrenten, de Dedien, aan zienlijk versterken en de meerderheid der boeren zou niet de kans willen loopen, dat Ierland onder een republikeinsch oe- wind-De Valera de voordeelen zou moeten derven, welke het als Dominion aan de nieuwe fiscale wetgeving van Westminster ontleent. Met dit artikel opent onze Londen sche correspondent een serie interes- santé brieven over politieke en andere gebeurtenissen in het Britsche Rijk. Deze brief beschrijft de kwestie EngelandIerland naar aanleiding van de verkiezingen, die dezer dagen in Ierland plaats hadden. Van welk belang deze verkiezingen niet alleen voor Ierland, maar ook voor Engeland zijn, wordt in deze correspondentie, waarin de Iersche leiders Cosgrave en de Valera voor het lorum worden gebracht, duidelijk en interessant aangetoond. Het voornaamste en meest principieele verschil tusschen de regeeringspartij en de Fianna Fail bestaat hierin, ctat eerstge noemde zich stelt op den grondslag van het z.g. Iersche verdrag, waarbij Ierland auto noom verklaard werd als lid van het Brit- scne gemeenebest, en dat opgenomen is in de Constitutie van deu Vrijstaat, terwijl de Republikeinsche partij in overeen stemming met haar naam de republiek wil uitroepen, den eed aan den koning wil afschaffen, en die bepalingen van het ver drag wil intrekken, welke de regeering verplichten tot het uitbetalen van de z.g, land-anumteiten en van de pensioenen aan de leden der voormalige koninklijke gen darmerie. Het zijn deze punten, welke vooral ook Engeland interesseeren. Zij immers zijn met gei ijk andere geschilpunten, van lokaal belang, maar betreffen de verhouding tus schen Ierland, Engeland en de andere le den deT Commonwealth. Onder het tienjarig beleid van president Cosgrave zijn de betrekkingen tusschen den Vrijstaat en Groot-Brittanmë voortdu rend verbeterd. Het heeft aan beide zijden van het Kanaal van St. Georges niet ont broken aan onruststokers, die elke verzoe ning en toenadering poogden te fnuiken door het ophalen van oude en het fabricee- ren van nieuwe grieven, maar in weerwil hiervan zijn de officieele betrekkingen steeds vriendschappelijk geweest. Dit is voor een met gering deel te dan ken aan het beleid van William Cosgrave (of, gelijk zijn naam in het Iersch luidt, Liam MacCosgair), een der merkwaardig ste staatslieden van onzen tijd. Men ziet dezen herbergierszoon zijn beteekems met aan. Zondert men zijn levendige, intelli gente oogen uit, dan is hij een bijna kleur loos man. Men zou hem houden voor een ambtenaartje, wiens levensdoel is eenmaal zijn pensioen te trekken. Men kan zich nauwelijks voorstellen dat hij 'n jaar of vijftien geleden gestaan heeft in de voor ste rijen der „rebellen", en in Engelsche „krijgsgevangenschapheeft moeten zucn- ten. Maar nog veel onwaarschijnlijker lijkt het, dat deze beminnelijke, maar schijnbaar zoo onbeduidende man, Ierland uit den staat van anarchie, welke op de Britsche overheersching volgde, heeft bevrijd, om het te maken tot een democratischen ge- zagsstaat; dat hij met ijzeren hand ge welddadige oproeren bedwongen heeft; dat hij met scherp vernuft lerland's positie in de Britsche gemeenebest onnoemelijk heeft versterkt. Hij is de Louis Botha van Ierland. Cosgrave is op-en-top idealist. Wij we ten met of hij van Engeland „houdt". Doet hij dit wel, dan houdt hij ongetwijfeld nog veel meer van Ierland, en alle vriendschap voor Engeland ten spijt,'zou hij er zeer ze ker de voorkeur aan geven lerlands auto nomie te vervolmaken door de uitroeping der republiek. Maar hij verspilt geen ener gie aan het praktisch-onmogelijke. Door zijn ligging, door zijn belangen zal Erin steeds aangewezen zijn op het grootere Britsche eiland, zelfs indien het geheel on afhankelijk werd. Als „Dominion", in het verband eener machtige statengemeen schap, kan heb economisch een plaats in nemen, waarop het als kleine en arme re publiek geen kans zou hebben, lerlands eerste taak is zich innerlijk te herstellen, niet alleen van de gevolgen van Britsch wanbeheer, maar ook van die der onder linge partijtwisten en clan-veeten zonder welke (men vergete dit niet) de Engelschen in de achttiende en negentiende eeuw on mogelijk hun tirannie over het Groene Eiland hadden kunnen vestigen en staan de houden. President Cosgrave en diens partijge- nooten zijn vóór alles Iersche patriotten, die allen lerlands belang op het oog heb ben. De Valera is óók een Iersch patriot, maar vaak krijgt men den indruk, dat ziju haat tegen Engeland nog sterker is dan zijn liefde voor Ierland. Hij zou tn staat zijn de werkelijke belangen van Ierland op te offeren, ten einde bevrediging te schen ken aan zijn ajiti-Britsch temperamem.. Niemand zal ontkennen dat hij gesneden is uit het hout, waarvan men vrijheidshelden maakt, maarais vrijheidsheld leeft hij een paar dozijn jareh te Laat. Ierland heeft thans geen behoefte meer aan heroïke dar- VOETBAL K. FEDERATIE. R. K. S. V. „LEIDEN". Het elftal der R. K. S. V. „Leiden, dat a.s. Zondag op eigen terrein tegen P. F. C. speelt is als volgt samengesteld. H. Simonis J. Pompe H. Goddijn. H. v. Teijlengen S. Brakel L. Groenewegen J. Lek Th. Kerkvliet N. Stokkemans W. Goddijn B. Goddijn Fides PactaL. R. C. Aanvang wedstrijden half vier. HET INTERACADEMIAAL T0URN00I. Wageningen wint den Varsity-beker. BELGIE-NEDERLAND. Een extra wedstrijd te Brussel In October. Het merk „extra-wedstrijd" schijnt aan trekkelijk genoeg. De Nederlandsche en Belgische voetbalvrienden schijnen er al thans niet genoeg van te kunnen krijgen. Immers thans weet de Brusselsohe corres pondent van het „Hbld." uit de allerbeste bron mede te deelen, dat er in October van dit jaar een extra wedstrijd zal komen in het, Heysel Stadion te Brussel. Waarvoor de opbrengst van dezen wed strijd want dat het in dergelijke gevallen alleen om „de duiten" gaat is toch wel ze ker nu weer zou moeten dienen, daar over kon de berichtgever niet inlichten. DU ITSCHLAND—NEDERLAND. Het staat thans vast, dat in den a.s. zomer te Krefeld de internationale wieler wedstrijd DuitschlandNederland voor amateurs zal worden gehouden. M. Zwaan 125 40 20 3.12 A. J. Kantebeen 97 39 13 2.49 T. O. G. 2 en S. D. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. IIde Kroon I voor de comp L. B. B. 2e klasse luidt: A. van Duivenvoorde 64 24 14 2.66 (de Kroon) N.N. (D.O.8.) 125 24 21 5.20 M. Zuiderduin 72 41 15 1.75 H. Rietbergen 125 41 15 3.04 O. v. cL Niet 95 37 10 2.56 J. Chrispijii 125 37 18 3.37 O. Kroon 92 51 10 1.80 C. P. Fasel 125 51 16 2.45 D. O. S. 2 en de Kroon 0 punten. OLYMPISCHE SPELEN DE ATHLETIEK OP DE OLYMPISCHE SPELEN. Conflict tusschen de Intern. Federatie en het organiseerend comité. De Intern. Athletiek Federatie houdt 3 April te Berlijn een buitengewone be stuursvergadering waarop twee belangrijke kwesties zullen worden besproken. De eerste betreft het deelnemen van de athletiek-organisatie aan de Olympische Spelen te Los Angeles. Er bestaat, aldus bericht de „Msb.", momenteel een conflict tusschen de I. A. A. F. en de organisatoren van de Olympi sche Spelen in Amerika dat loopt over de vergoedingen welke het Amerikaansch Olympisch Comité aan de afgevaardigden van de Intern. Federatie had toegezegd om naar Los Angeles te komen. De door de Amerikanen nu aangeboden tegemoetko ming in de kosten van overkomst is be langrijk lager dan de president der Fede ratie, de heer Edstrom, verlangt. Deze maakt er een principieele kwestie van ©n wenscht dat de voorstellen, door hem ge daan, door de organisatoren van de O. S. worden geaccepteerd. Hij wil zelfs de ath letiek bij de Olympische Spelen laten ver vallen indien hem geen genoegdoening wordt gegeven. De tweede kwestie, die aan de buitenge wone vergadering zal worden voorgelegd, betreft een athleet wiens amateurisme aan twijfel onderhevig is. De voorzitter zal be wijzen dat bedoelde athleet de regels van bet amateurisme overtreden heeft. Men weet niet of deze beschuldiging slaat op Ladoumègue, op Nurmi, of beiden, of nog meer anderen. OUDEWETERING. Stille Omgang. -- Deze week heeft de afdeeling Oudewetering en Omstreken in café Klem alhier haar tweede vergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer J. J. de Jong. Tot deze vergade ring waren, evenals den eersten keer, alle parochianen uitgenoodigd. De opkomst was zeer bevredigend. Na opening met den chr. groet en voorlezing van de notulen van de oprichtingsvergadering, welke met bijzondere zorg waren samengesteld, word met de behandeling van de agenda aange vangen. Het eerst kwam aan de orde: vaststelling van statuten. Het bestuur had een ontwerp gereed gemaakt, hetwelk na eenige besprekingen vrijwel ongewijzigd werd vastgesteld. In afwijking van het be stuursvoorstel werd bepaald, dat geen per sonen beueden den leeftijd van 16 jaar aan den jaarlijkschen Omgang mochten deelnemen. Hierna deed de voorzitter verslag van de aangename besprekingen, welke het be stuur met het bestuur van de afdeeling Roelofarendsveen had gevoerd en welke tot volkomen overeenstemming hebben geleid. De afdeeling Oudewetering zal met do afdeeling Roelofarendsveen gezamenlijk en wel per trein naar Amsterdam trekken, alwaar ook in deezelfde kerk het Lof en de H. Mis zullen worden bijgewoond. Voor Oudewetering zal echter een bepaald ge deelte van den trein worden gereserveerd, terwijl ook de zorg voor een lokaal, waar men zich in Amsterdam tot het vertrek van den trein zal kunnen ophouden, aan het bestuur van Oudewetering zal zijn overgela ton. In de algemeene onkosten zal Oude- wttering aan Roelofarendsveen een bijdra ge verleenen van 0.50 per deelnemend lid. Deze regeling werd door de aanwezige loden volkomen goedgekeurd. De voorzit ter deelde nog mede, dat het ledental van onze afdeeling reeds 95 bedraagt. Nadat de voorzitter nog mededeeliug had gedaan van de regeling van de bede vaart werd ovorgegaan tot de rondvraag bij welke gelegenheid de heer P. C. Vessour onder algemeen applaus hulde bracht aan het bestuur, hetwelk met zoo ggroot© voortvarendheid en succes de belangen der afdeeling heeft behartigd. Hierna sprak de heer Jos. Penning de Vries den wensch uit, dat alle leden der afdeeling met groo te ingetogenheid aan don omgang zouden deelnemen, wolke wensch door den voor zitter in een kernachtig slotwoord nog nader werd uitgewerkt. Hierna sluiting met den Christelijken Groet. TER AAR. Geboren: Hans zoon van A. Quartel en Périn. Laurens Lucas zoon van C. J. Sassen en Marout. Ondertrouwd: H. Stok 26 j. en P. Verboom 24 j. j Gevestigd: M. A. Otten van Alko- made. L. J. W. v. d. Laan van Amster- J dam. I Vertrokken: Th. Bijlemeer naar I Rijnsaterwoude. T. J. Lebesque naar IJmuiden. G Verlaan naar Amsterdam. Het interacademiaal voetbaltournooi te Wageningen werd gisteren met de volgen de wedstrijden beëindigd. Halve eindstrijd DelftUtrecht 41 Wageningen IWageningen II 92. Eindstrijd: DelftWageningen I 14. Namens het bestuur der Ned. Corin thians reikte de heer Bulder tijdens den feestmaaltijd op de studenten-sociëteit Ce res den Varsity-beker aan de winnende ploeg uit. Delft won de door den K. N. V. B. uit geloofde medaille en 11 draagmedailles, beschikbaar gesteld door de commissie tot bestuur der Studentensociëteit Oeres. den, doch aan een wijs en bezadigd beleid. En het heeft onversohillig of de Re publikeinen in beginsel weigeren dit te erkennen behoefte aan de meest vriend schappelijke samenwerking met Engeland. Door uitroeping der Republiek zouden de Iersch-Engelsche betrekkingen hopeloos gecompromitteerd worden. Dit zou voor Engeland een politiek gevaar en een eco nomisch nadeel zijn. Voor Ierland evenwel zou het een economische ramp zijn. Een overwinning van De Valera zal ge varen opleveren, die niemand miskennen mag, ook al hoeft men bewondering voor den moed en de vurige vaderlandsliefde j van den Republikeinschen leider. Maar de eenige hoop zal dan zijn, dat juist zijn va- I derlandsliefde hem tot gematigdheid stem men zal. SCHAATSENRIJDEN S0NJA HENIE VERLOOFD? Naar gemeld wordt zou de bekenwe schoonrijdster Sonja Honie zich binnen kort verloven met den ijshockey- en tonnis speler Gustav Jaenecke uit Berlijn. Voorts wordt nog gemeld, dat de Noorsche wereld kampioene en winnares der Olympische Spelen het plan heeft haar wederwaardig heden en herinneringen (zij is n.b. pas 21 jaar oud!) in druk te laten verschijnen. Een Noorsche uitgever zal het boek binnen eenigen tijd uitgeven. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. II T. O. G. I voor de comp. L. R R e kl. luidt: J. Bounian (T.O.G.) 125 50 9 2.50 R. Kantebeen (SD.O.) 121 49 11 2-46 C. Paauw 125 41 10 3.04 J. Slimmers 107 40 15 2.67 N.N. 125 41 16 3.04 N.N. 112 40 18 2.80 IN DEN De gunstige kansen van De Valera. De partij verhoudingen. Wat de republikeinen verlan gen. President Cosgrave en De Valera. lerlands economische afhankelijkheid van Enge land. De mogelijke gevolgen eener republi keinsche overwinning. Door het Bestuur worden pogingen aan gewend om ter gelegenheid van den den interlanden-wedstrijd R. K. Nederland R. K. Duitschland op 29 Mei a.s. te Arn hem, per collectieve reisgelegenheid naar dezen Roomschen kamp te gaan. Degenen, die de reis mee willen maken doen goed zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan het adres Lange Pieterskerk- koorsteeg 17. Waar het misschien mogelijk is, dat er op dien dag extra treinen naar Arnhem zullen loopen, is het nu nog niet definitief le zeggen welke reisgelegenheid zal worden gebruikt. Men geve zich echter spoedig op! KON. NEDERL. VOETBALBOND. Oefening Nederlardsch elftalspelers. De wekelijksohe oefeningen op het V. U. C.-veld te Den Haag zijn gisteravond weer aangevangen. Behalve Nederlandsche elf talspelers zullen aan deze oefeningen ook deelnemen een aantal eventueele voor het vertegenwoordigend elftal in aanmerking komende spelers. Het voornemen bestaat voorts om vóór den wedstrijd in Antw-erpen een oefenwed strijd voor het voorloopig Nederlandsch elftal te houden, waarbij gehoopt wordt, dat een goede Engelsche tegenpartij bereid kan worden. Van Reenen speelt voorloopig niet. Naar wij vernemen zal de Ajax-midden- voor van Reenen voorloopig niet spelen. Hij ondervindt hinder van zijn enkel. Gis teren is hem in verband met deze blessure een gipsverband aangedaan. De Ajaxied zal zeker drie weken niet in wedstrijden kunnen uitkomen. Men hoopt evenwel, dat hij in de a.s. kampioenswedstrijden van Ajax weer in het elftal kan uitkomen. 0m den N. V. B.-beker. Voor de tweede ronde om den N. V. B.- beker, op Zondag 28 Februari, zijn volgens de „Sportkr." o.m. de volgende wedstrij den vastgesteld: AlphenB. F. C.; Lug- dunumB. E C.; AlphiaHillinen; O. N. A.-L. F. C.l U. V. S.Steeds Hooger. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag competitie. Het programma voor morgenmiddag luidt als volgt: Eerste klasse. A. R. C. 1L. R. C. 1; Quick Boys 1 Rijnsb. Boys 1; S. G. O. 1S. L. F. 1. Tweede klasse. L. R. C. IIQuick Boys 2; Ons Clubje 1—S. C. O. II. Derde klasse A. Rijnsb. Boys 3A. R. C. 3; Terleede 3 Quick B. 3; PegasusL. R. C. 3. Derde klasse B. 8. L. F. 2—D. V. E. 2; L. R. C. 5—Fides Pacta (L. M. C.-terrein). Hij was z'n „Soesje" kwijt... Zondagmiddag vóór een der talrijke in gangen van ons grootsche Stadion te Am sterdam. Duizenden haasten zich naar binnen om hun plaatsen in te nemen. Midden in de groote menigte bevindt zich een kleine knaap, in de hand een toe gangskaartje, dat duizenden hem zouden benijden, en desondanks huilend, huilend, zonder eind. Ik ben m'n soesje kwijt, en nou kan ik er niet in. En inderdaad, z'n kaartje, mist het „soesje", het controlestrookje. Het is he laas waardeloos. Maar juist als een me delijdend controleur van zins schijnt de hand over het hart te strijken en het voet- balliefhebbertje toch maar toe te laten, komt een ander op het idee de kaart eens wat nader te bekijken. En wat blijkt? Dat de kaart opMaart 1929 gedateerd was. Wie weet hoe dikwijls de looze guit dus al met z'n verloopen kaart, die hij vermoe delijk drie jaren geleden van de straat opgeraapt heeft, naar binnen gesnapt is, dank zij zijn truc. Die thans echter helaas voor hem mislukte„Spkr." WIE! RENNEN DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. BroccardoTietz winnaars. Gisteravond eindigde onder groote be langstelling de 27ste Berlijnsche Zesdaag- sche precies om 11 uur. Winnaars werden de Franschman Broccardo en de Duitscher Tietz met rondenvoorsprong op de andere koppels. De Hollanders van Kempen had den hun puntenaantal nog aanzienlijk ver groot. doch eindigden niettemin op de vijf de plaats met vier ronden achterstand. De einduitslag luidt: 1. BroccardoTiets (FrankrijkDuitsch land) 256 punten; op 1 ronde achterstand: 2. RauschHuertgen 297 punten; 3. op twee ronden achterstandCharlierDeneef (België) 250 punten; 4. op drie ronden ach terstand: RiegerPreuss (Duitschland) 226 punten; 5. op vier ronden achterstand: Piet en Jan van Kempen 426 punten; 6. SchoenGoebel (Duitschland) 256 punten; 7. op vijf ronden achterstand: KrollFun- da 189 punten; 8. op zes ronden ach terstand: SiegelThierbach 268 punten. Door het winnend koppel werd afgelegd 3133 km. De laatste middag en avond van de Ber lijnsche zesdaagsche zijn zeer spannend geweest. Gistermiddag kort voor 4 uur heeft Dinale opgegeven, terwijl gisteravond kort voordat de hal voor de laatste uren ontruimd werd, ook het koppel Dühlberg Braspenning opgaf, zoodat de laats!e uren door 8 koppels aan den strijd deel genomen werd. De laatste uren veranderde het veld tel kens. Kroll deed kort voor het ontruimen van de zaal een poging om uit te loopen, waardoor nog een wilde jacht ontketend j werd, waarbij het niet altijd fair toeging. I Zoo reed Goebel Funda overhoop, waarvoor Goebel een boete opgelegd werd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11