HARTE KELT'S JENEVER STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 n Literflesschen f. 3.40 in Va Literfl. f. 1.75 exclusief glas 968 ALOM VERKRIJGBAAR! TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisterenmiddag omstreeks half vijf wilde de 25-jarige P. de J. te Oud-Karspel in zijn schuit, die in de Ringsloot was gelegen, 6tappen. Hij gleed uit, geraakte te water en verdronk. ONDER SOUVEREINEN. De „Vorst van Geleen" schrijft aan de Regeering. Mr. Fr. Leufkens heeft, naar het „Vad." meldt, den volgenden brief aan onze Re geering geschreven: Dr. Frans Jacobus Leufkens, landsheer van Geleen-Wachtendonk, heeft de eer U beleefd er van in kennis te stellen, dat hij is zoon en rechtsopvolger, blijkens akten van 17 Januari 1S90, 25 December 1890 en 15 Febr. 1930, van Hubert Frans Leufkens, eigenaar en landsheer, volgens landsrecht van Geleen en vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Maastricht, van 30 Juni 1877, van Dammerscheid, landgoed en heerlijk heden, achterkleinzoon en rechtsopvolger blijkens akten van 20 Mei 1S02, 28 Februari 1S03, 11 Augustus 1859 en 12 Mei 1863, van Nicolaas Leufkens, leenbezitter, blij kens akte van 11 Augustus 1785, van Dam merscheid voormeld, zoon en rechtsopvol ger, blijkens akte van 27 Februari 1811, van Nicolaas Leufkens, leenbezitter van Dam merscheid voormeld, rechsopvolger, blij kens akten van 12 Maart 1749 en 13 Febr. 1753, van Johan Willem van Elmpt tot Dammerscheid voormeld, leengoed van i Schinne. landgoed en heerlijkheid behooren de, blijkens akten van 20 Augustus 1609, 8 Maart 1740, 16 Mei 1740 en 1 Mei 1787, met Amstenrade, landgoed en heerlijkheid (Amstenrade. Oisbeek, Merkelbeek, Rin- gelra-de, Brunssum, Jabeek, Echinveld) en Wachtendonk, landgoed en heerlijkheid, blijkens akten van 20 Augustus 1609 (voor meld), 11 Augustus 1649, 5 September 1726 J (testament van Maria Dorothea van Salin) en 7 April 1788, tot Geleen. landgoed (Sint Jans-Geleen) en heerlijkheid (Geleen- Suapbeek). verheven, blijkens akten van 16 Mei 1654, 20 December 1663 en 2 Sep tember 1776, met toebehoorende landgoe deren en heerlijkheden, tot ondeelbare en onvervreemdbare landshoogheid (superio- ritas territorialis) van graafschap van Cas- tilië. van welke alle voormelde landgoede ren en heerlijkheden, bij tractaat van 's-Gra. venhage van 26 December 1661, de Staten der Vereenigde Nederlanden voor altijd af stand hebben gedaan in eigendom, superio riteit (landshoogheid) en souvereiniteit. DE TELEFONEERENDE BIG. Of de malaise in den varkenshandel. Het gebeurde zeer onlangs in een lande lijke gemeente onder den rook van Hel mond. De vroedschap van genoemde lan delijke gemeente had met ernst en wijs be raad de behartiging van enkele min of meer belangrijke gemeentezaken weer achter den rug en ingevolge het goede ge bruik gingen zij bij „Hanneske" een borrel pruuven of een puntje drinken om onder het genot hiervan, wat na to kaarten over do zoo juist op 't „zolderke" besproken zaken en andere dingen des levens. Daar de crisis onder beido categorieën gerangschikt kan worden, werd er natuurlijk over ge praat. De omvang en ernst er van werd eerst in vrij algemeene opmerkingen door de vroede vaderen vertolkt, doch toen door een van de zeven-schaar daadwerkelijk ge ïllustreerd. Als wel heel overtuigend be wijs, hoe diep de crisis in het boerenbe drijf speciaal in de varkensfokkerij en -mesterij doorwerkt, vertelde een der landbouw-vertegenwoordigers, dat hij er heel ernstig aan gedacht had een^ nest jonge biggen zonder meer het veld in te jagen. Hij had echter nog medelijden met de dieren en ontnam den Nimrods in de streek de kans om nog eens op de zwijnen jacht te gaandoor de biggetjes zijn collega's in den Raad, den burgemeester incluis, aan te bieden Onder een lach hap ten de burger-raadsleden op dit smakelijk cadeautje in nabije toekomst toe; den be roepscollega's interesseerde het aangebo den presentje minder. Dat de landbouwers-afgevaardigde de vrijgevigheid niet bij wijze van spreken demonstreerde, werd den volgenden mor gen bewezen, toen een der wethouders twee biggetjes in den aanvalligen leeftijd van vier weken kreeg thuis bezorgd. Toch verrast, voelde hij zich gedrongen den hee- ren op 't „zolderke" met zijn levende aan winst in kennis te stellen. In de eene hand greep hij den telefoonhoorn, in den ande ren arm nam hij een der biggen, een kneep in het roze oor en „knor, knor, present!" luidde de later nog in andere woorden overgebrachte boodschap, dat de daad op het woord was gevolgd 1 Naar wij verder nog uit betrouwbare bron vernamen, overweegt een der raads leden ernstig van het hem toebedeelde varkentje onmiddellijk bacon of zult te maken, terwijl de burgemeester nog uitziet naar een degelijk kosthuis om aan zijn pre sent gekregen big eerst carbonade en ham 1 te laten groeien! „Msbd." „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Plaatselijk Comité Leiden. De afgevaardigden van vakvereenigin- gen en onderafd. van den R. K. Volksbond worden er aan herinnerd, dat de Jaarver gadering van bovengenoemd comité zal plaats hebben op Vrijdag 4 Maart a.s. des avonds te 8 uur in het Bondsgebouw. De agenda van dien avond bevat jaar verslagen secretaris en penningmeester en bestuursverkiezing. Vervolgens zal de voorzitter de heer H. Lombert belangrijke mededeelingen doen. De afgevaardigden ontvangen nog na dere beriohtgeving. CLUBHUIS ST ANTON I US. De secretaris van het St. Antoniuspa- tronaat zendt ons ter opname het vol gende rapport 1931 beirettende de werk wijze van dit Patronaat: In verband met de nieuwe richting in het Patronaat werd door ons in 1931 bet nieuwe systeem in toepassing gebracht. In Februari 1931 weid een aanvang ge maakt met de opnebung van verplichte groepen en vrije clubs. Op 9 Febr. zijn dan ook de eerste 4 groe pen gevormd, waarin de geestelijke ver zorging hoofddoel is., De Weleerw. Directeur heeft 2 dezer groepen en de neeien A. eu L. van Eisen ïeoer een voor hun leaeuing genomen. In de groepen is benandeld: door den Weieerw. i/irecteur „mturgie door den heer A. v. Eisen Bijbeisclie Gesch., Gods dienstleer en actueeie onderwerpen, Zede lijk inzicht verbetereu; door tien neer L. v. Eisen: Algein. Gescniedenis; ApoiogieR en Zedelijke voorlicütmg. Vanuit de verplichte groepen hebben zien de vrge eiuos gevormd en noemen wij eerst de scmiuer- en teenenciuos: „Kwast en Penseel 14 leden, jeugdl. L. v. Eisen; „Bt. Lucas 16 leden, jeugdl. A. v. Eisen. Het doel der clubs wordt voldoende door den naam aangegeven. Als der.de club kunnen we noemen: de postzegelclubs A. en B., resp. 10 en 7 le den, jeugdi. de heer J. v. Kampenhout. In deze clubs wordt getracht op aeunge en nette wijze te leereu, hoe zij hun albums hebben te verzorgen. De vierde club welke is gevormd is de Figuurzaagclub en telt lenen. Deze club staat onder leiding van den heer van lol. Het doel is: üet vervaardigen van prao- tische huish. artikelen enz. Als vijlde club kunnen wij noemen: de declamatie- en ontvvikkelingsclub, welke 15 leden telt. Deze ciub staat onder leiding van uen heer \V. Heijdeman. Deze heert ten doel de leden ontwiKnenng en gevjel voor kunst bij te biengen door hen te ia- ten declameeren. Verschillende mooie ge dichten en verzen werden reeds met ge voel voorgedragen, lot onze tevredenneid zijn wij hierin dan ook geslaagd door het succes met de Kerstviering in net Patro naat, welke geheel werd verzorgd door de eerste leden van deze club. Voorts werd getraent bij de leden mu zikale ontwiKkeiuig te bevorderen, nn werd een stnjüors.esi,je opgericnt, maar door vertreji van 2 le^en moest men tut opge ven. Gok hebben wij gepio-beeid een zang- club op te rienten, waarin wij eenter niet konden slagen. De leertijd der leuen van 12 tot 17 jaar, waarin zij te kampen hebben met 't overgaan der stem, ls daarvoor niet geschikt. Wij hebben echter bij eventueele fees telijke gelegenheden, de medewerking van het zangkoor der jougciisoongregatie. Voor de viering van het meistieest m het Patronaat hebben wij ook de hulp in geroepen van den heer Vreeburg, uie met een jongenskoor, gevormd uit de school gaande jeugd hieiaan heeft medegewerkt. De sportbeoeleiiing is ©en al lang ge voelde behcelte in het Patronaat. Een commissie heelt zich reeas gevormd. Door eenige bestuursleden en jeugdlei ders werd in den aigeloopen zomer deel genomen aan een cursus in buitenspelen. Deze cursus was uitgeschreven door üet Juvenaat in het Bisdom Haarlem. In verband hiermede is reeds naar een geschikt terreur uitgezien. Het totaal aantal leden van het Patro naat bedraagt zestig, leeftijd van 1217 jaar. In het aigeloopen jaar hebben wij ge constateerd, dat de middenstand zich ook niet afzijdig houdt van het Patronaat en wij mochten reeds eenige leden inschrij ven. Mochten wij dus bij 't einde van 1931 constateeren, dat ons meer persoonlijk ideaal: „de doorvoering van ons nieuwe werkprogram al gedeeltelijk is bereikt, toch mogen we nog lang niet tevreden zijn. Voor Christus, onzen Koning, God wil het! Met deze leuze zetten wij weer onzen nieuwen jaargang in. Wio versagen wil'? Wij niet. Daarvoor is ons te neilig het ideaal, in de zorg ons toevertrouwd, in den plicht die wij op ons namen, met onze zwakke krachten mede te wei ken tot het behoud, geestelijk en stoffelijk van de schoolvrije Roomsche jeugd. Met opgewektheid dan ook en vol goe den moed hebben wij clan eenige punten onder uwe aandacht gebracht, verwach tend, dat ook gij met opgewektheid ze zult aannemen en met ijver en heilig enthousiasme ons zult helpen tot verwe- j zenlijking van ons doel. R. K. COMMISSIE VOOR WERKL00ZENZ0RG. Bij den penningeester van de R. K. Commissie voor Werkloozenzorg zijn na de laatste opgaven de volgende bedragen binnengekomen Vergadeiing Bouwvakarbeiders „St. Jo seph", ƒ4.60; Jaarfeest „Bt. Paulus" 20.Jaarfeest „H. K. W." 25.Jaar- leest „Bt. Kaphaël" 20.25; Jaarfeest „St. Chnstoffer 18.18)4; Jaarfeest R. K. Vrouwenbond 35.Dansavond Kath. J. M. Ver. 14.02)4; Bus Bondsgebouw 3.71; Onder letter P. B. H. 2.50; N.N. door bemiddeling Hoogeerw. Deken 2.50; Firma Wijtenburg 50 pakjes rooktabak; R. K. Klubo Esperantista J 10. De commissie biengt hartelijk dank aan de vereenigmgen, weike haar in de gele genheid meiden voor de werkloozen te collecteeren. Voor de overige gitten in geld en naLura de hartelijke dank van de com missie. Wij blijven ons werk aanbeveien aan de besturen van alle vereenigingcii. Laat collecteeren op uw vergaderingen, enz. Denkt aan onze telefoonnummers 721 CHRISTEL. ORATORIUM VEREEN. „C0N AM0RE". Uitvoering „Beisazar' van G. F. Handel. Het is te begrijpen, dat de tekst van „Beisazar" bewerkt door Chïiriea Jeunes een teüst vol ciramatiscue eliecten den componist Hanae. bijzonuer aantrok. Hij, die volgens TJomain Ko.land. als inuziekdra- maticus door geen enkele zijner tydgenoo- ten werd overtiofien, gat zich met zijn voile kunstenaarskracht aan dit werk en schiep een opus, dat ook voor onzen tijd zijn waar de ten vo.e behouden heelt en telkens ver rast door de bijzondere eifecten, die met eenvoudige middelen worden bereikt. Het werk behandeldt den val van het Ba- byionisohe rijn, dat door Cyrus (Kores) den vorst der Perzen, wordt ten onder ge bracht. En door dit gebeuren loopt als een zilveren draad de .iefderijke bedoeling, die, naar het verhaal van den Bijbe.. God heeft met Zijn uitverkoren volk, het door de Ba- bylonièrs geknechte Israël. Want, Cyrus is slechts middel in Gods hand om dit Israël de vrijheid te hergeven en straks hun stad (Jeruzalem) en tempe. te herbouwen. Als Babe., omringd door de Perzische le gerscharen, ernstig bedreigd wordt, roept Belsazar zijn rijksgenooten en hun vrouwen op tot een feestmaal ter eere van Sesach, den Bacchus der Babyloniërs. Tartend laat hij daar de heilige vaten uit Jeruzalem s tempe, brengen, om bij het slempmaal te dienen en spot met den God van Israël. Dan verschijnt aan den paleiswand een hand, die woorden schrijft voor Belsazar, zijn bovo.ingen, zijn toovenaars en zijn wij zen onverstaanbaar. Ontzetting grijpt de feestvierende schare aan. En als straks, op Belsazar s wensch binnengeleid, Daniël de profeet uit het gesmade Israël, de onbegre pen sprake verklaart, verandert de .ontzet ting in rouw. Spoedig wordt het aangekondigde oor deel vervu.d en trekken de overwinnende Perzen de laatste sterkte binnen. Cyrus er kent zich middel in Gods hand tot hoogere doeleinden en verzekert Daniël en den Is- raëliteiten van de naderende vrijheid. Be grijpelijk dat hierna een triomfeerend slot koor het werk besluit. Moge deze korte samenvatting van den inhoud van dit belangwekkende oratorium hier vo staan. Een eenigszins uitvoerige be- hande ing zou te veel plaatsruimte vragen. Voor hen, die iets meer willen weten over de voornaamste motieven uit het werk en andere bijzonderheden, verwijzen wij naar twee vervolg-artikelen van de hand van den heer Leo Mens gepubliceerd in ,.De Lof- stem" van Januari en Februari van dit jaar. Voor solisten, orkest en overige medewer kenden verwijzen wij naar de advertenties in dit blad. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De werkman J. B. te L e 1 d e n is in verzet gekomen van een vonnis van den politierechter, waarbij hij wegens mishan deling van den aannemer de V., uit Leeu warden tor een week gevangenisstraf werd \eroordeeld. Verdachte beweerde zich verweerd te hebben tegen de V die hem met een flesch op het hoofd wilde slaan, teneinde kracht bij te zetten bij een aanmaning om gekocht sloopershout te betalen en toonde een soortgelijke flesch als waarmede hij bedreigd was. Get. de V. ontkende gedreigd te hebben, doch twee getuigen k décharge verklaarden dat de V. een slaande beweging met de fiescb had gemaakt. Het O. M. achtte geen termen aanwe zig den oorspronkelijken eisch te wijzigen De politierechter veranderde de straf in een geldboete van 20 subs. 8 dagen hech tenis. Hoelang bent u nu al doofstom? Van mijn geboorte af, meneer. WASSENAAR. NIJVERHEIDSONDER WIJS. De Katholieke leden uit het bestuur getreden. In het Wapen van Wassenaar" hield do vereeniging voor Nijverheidsonderwijs een ledenvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer J. H. Kimman, doet deze het voorstel om den heer Gerhardt, directeur eener ambachtsschool te Rotter dam, en wonende alhier tot adviseur te be noemen. Hierover werd nogal van gedachten ge wisseld. Op voorstel van dr. Ph. J. Iden- burg werd evenwel besloten, dit voorstel tijdelijk op te schorten, totdat over een meer belangrijke kwestie, waarbij over de toekomst der vereeniging zal worden be slist. zal zijn besloten. Voorts deelt de voorzitter mede, dat de autocursus een waar succes is. zij mar cheert prachtig en een 30-tal cursisten volgt trouw de lessen. Hierop werd door den voorzitter het verloop der vorige ledenvergadering ge schetst. waarbij kapelaan Heemskerk, bij het vaststellen der reglementen zich met de strekking van art. 4 voor wat betreft de redactie omschrijvende het doel. niet kon vereenigen en dan ook ten slotte de versadering heeft verlaten, met de mede- deeling. dat hii verder aan deze vereeniging op dien grondslag geen medewerking meer won en wilde geven. In diezelfde vergadering werd toen het Dag. Bestuur gemachtied. over een Theor. avondcursus onderhandelingen aan te knoopen met het bestuur van het Patro naat. Spreker zal van het verloop dezer be sprekingen een zoo objectief mogelijke uit eenzetting geven. Bij pastoor Tholenaar kwam het be stuur en deze uitte zijn bevreemding dat spreker en den secretaris, den heer van Os hun medewerking verleenden aan de op richting van een Nijverheidsschool op neu tralen grondslag. Hij verwees hen naar den Deken te Leiden, en deze wees hen op het verkeerde van den ingeslagen weg. daar de Kath. Overheid, ook ten opzichte van het Nijverheidsonderwijs, den principieelen we? bewandelt. Hieron vola-den nog een bespreking met pastoor Tholenaar en met de drie pas toors ter plaatse waarbij tegenwoordig was dr. Verhoeve, directeur van 't Centr. Bu reau van Kath. Onderwijs, en heeft men naar een uitweg gezocht. Ten laatste is men tot de slotsom gekomen dat Katho lieke medewerking alleen dan mogeliik was. wanneer art. 4 wordt veranderd in dier voege dat deze vereeniging zich en kel ten doel stelt de nrooaganda en de be- vorderine van het Nijverheidsonderwijs, en dat naast deze vereeniging een neutralen Nijverheidsonderwijs-vereeniging wordt on gericht, en dus met schrapping van de woorden oprichting en instandhouding, dan was eventueele samenwerking eerst moge lijk. Het bestuur heeft deze kwestie meer dere malen besproken en kon niet tot over eenstemming geraken om met een defini tief voorstel bij de leden te komen. Er staan dus twee wegen open. of wijziging van het doel. dat is de ideëele kant, of de statuten blijven zooals ze zijn. de vereeni ging blijft zelf cursussen oprichten, doch in het laatste geval zullen de Katholieken moeten uittreden. De voorzitter zegt geen anderen weg te weten, dan dat de leden in deze penibele kwestie een beslissing zullen nemen. Spreker betreurt het dat hij, die zelf den stoot tot oprichting heeft gegeven, hangende deze kwestie als het ware werk loos is moeten blijven, gedurende welken tijd de vereeniging al ver op weg ha-d moe ten zijn. Evenwel is het de vereeniging toch ge lukt voor een 6-tal Katholieke jongens plaatsins te krijgen op een ambachtsschool te Den Haag en ook voor eenige leerlingen van de O. L. school van den heer Peere boom op de Ambachtsschool te Leiden. Het groote werk evenwel is helaas niet voortgezet kunnen worden en er is niet veel tijd meer te verliezen. De heer Janzee vindt het een moeilijke kwestie. Een gToot gedeelte van het be stuur is tegen verandering der statuten. De heeren Idenburg èn Verschool be treuren deze .gang van zaken, maar ge voelen er niet voor de statuten te wijzi gen. De voorzitter zegt, het moeilijk te vin den nog langer neutraal te blijven. Hij zegt dat het Patronaat reeds lang Nijver heidsonderwijs geeft, doch dat het be stuur feitelijk een weinig was ingedom meld,, anders had het naar zijne meening tot grooter bloen kunnen komen. Wanneer beide scholen nu elk hun eigen weg zullen gaan. en daar 70 tot 80 pet. der leerlingen die hiervoor in aanmerking komen tot de Katholieken behooren. zal het voor deze vereeniging wel eens een fiasco kunnen worden. Daarom wil hij de grondgedachte dezer vereeniging wijzigen dan is prac tise!) reeds veel gewonnen, en alles blijft broederlijk bijeen. Hij geeft volmondig toe dat het moei lijk zal zijn twee cursussen te houden. De heer Boender zegt. dat in de vorige ledenvergadering duidelijk den wensch der leden is geweest, de statuten te houden zooals ze nu zijn. Hij is bang dat bij het tot stand komen van twee scholen, beiden noodlijdend zullen worden en langzaam, tot sterven gedoemd. Wanneer er evenwel geen concurrentie is vindt men het echter al gauw goed, en wordt het een sleur, zoodra echter een an der het hoofd opsteekt tracht men elkaar vliegen af te vangen. De heer Hofman, wil om tot een oplos sing te komen, de koek aansnijden omdat het niet mogelijk is de Katholieke leden te overtnuigen. Hij stelt daarom voor dat een der Kath. leden een voorstel tot wijziging der statuten zal indienen en dat de leden zich hierover bij stemming zullen uitspre ken. Ten slotte stelt de heer van Os voor, dat de vereeniging het bestuur zal verzoe ken om met een voorstel tot statutenwijzi ging op de volgende vergadering te ko men. Dit voorstel in stemming gebracht wordt met algemeene stemmen verworpen, tegen de 4 katholieke leden. De heeren Kors. van Adrichem en van den IJssel zeggen vervolgena hun lidmaat schap op. De voorzitter zegt ook genood zaakt te zijn zijn bestuursfunctie bij deze neer te moeten leggen, hoewel het hem per soonlijk zeer spijt en hij doet dit slechts noode. en hij wenscht dat degenen die de zen taak zullen overnemen, de zaak gron dig zullen voortzetten en dat de vereeni ging zal blijven groeien en bloeien tot heil van Wassenaar. Applaus. Ook de heer van Os legt zijn secretaris- functie neer en onderschrijft den wensch van den beer Kimman. Ook hij wenscht de vereeniging alle goeds. De heer Boender vindt het verscheiden van den voorzitter en secretaris om deze principieele gronden zeer jammer Zij wa ren beiden met hun peheele hart en ziel de zaak van het Nijverheidsonderwijs toege daan. Hij kan zich dan ook indenken, dat zij met bloedend hart afscheid nemen, en hij dankt hen beiden, ook namens de ver eeniging voor het werk dat zij voor deze vereeni?ing hebben gedaan Hierop neemt de heer Peeerboom als vice-voorzitter de voorzittersfunctie over. Besloten wordt een commissie van bij stand te benoemen, n.l. de heeren dr. Ph. J. Idenburg en de heer Gerhardt, Er zal zoo spoedicr mogelijk een ledenvergadering worden belegd waarbij de in de ontstane vacatures zal worden voorzien en de ver dere zaken zul'en worden behandeld Hierna verklaarde hij deze vergadering voor gesloten en werd overgegaan tot een bestuursvergadering. (Door een vergissing ter zetterij is dit verslag, dat gisteren reeds gezet was, in een gedeelte onzer oplage niet geplaatst). H00GMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield Woensdagavond haar gewone maandverg. in de zaal van Café Hillebrand. Na ope ning, het lezen van de notulen en het zin gen van het Bondslied kwamen aan de orde ingekomen stukken, o.a. verzoek van de Tooneelver. „St. Genesius" om de ge maakte onkosten van de 2e uitvoering uit den bondskas te betalen. Dit werd met alg. stemmen goeugekeurd. Daarna een circulaire van Kapelaan G. Horee, om een offertje voor een te bouwen noodkerk als eerste begin der nieuwe parochie aan den „He^senüerg by de mijn Oianje-Nas-sau te Heerlerheide. Het voorstel van het be stuur om 2.50 uit de bondkas te trekk«n werd goedgekeurd. Op voorstel van een der leden werd ook nog een collecte gehouden voor dit schoone doel. Deze collecte bracht op 4.40)4. De voorz. dankte allen voor hun offervaardigheid voor dit schoone doel en hoopt, dat God- hen daarvoor zal zege- De kasnazieners brachten een gunstig rapport uit, waarvoor de voorz. allen dank zegde. De secr. van het plaatselijk comité gaf een keurig verslag van „Herw. Levens kracht", en dankte tevens alle milde ge vers. De voorz. dankte den secr. voor zijn breedvoerig verslag. Daar niemand iets had voor den rond vraag sloot de voorz. deze verg. met ge bed. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 1.39)4. WARMOND. Stand der bevolking. Het aantal in woners dezer gemeente bedroeg op 1 Jan. j1-. 2982. Gedurende de maand Januari wer den geboren 7 personen, overleden 3 perso nen, gevestigd 11 personen en vertrokken 20 personen, zoodat het bevolkingscijfer op 1 Februari bedroeg 2978 alzoo een achter uitgang van 4 personen. Slachtoffer van zijn plicht! De heer H. van Hulst, Voorzitter der Warmondsche IJsclub wilde probeeren of het ijs sterk genoeg was, om bereden te worden door ae schaatsenliefhebbers. Toen hij eenmaal op het ijs stond, kon dit zijn gewicht niet dragen met het gevolg, dat hij er doorzak- c^te en in de diepte verdween. Slechis met groote krachtsinspanning wist hij zich weer boven te werken en niet dan met uiterste moeite aan den kant te komen. Als voor zitter had hij daadwerkelijk aangetoond oat het ijs voor zijn leden niet betrouw baar was. Werkloozen. Volgens mededeel ing van den oorrespondent der arbeidsbemid deling waren dd. heden ingeschreven 74 werkloozen. Enkele dezer werkloozen zijn door de gemeente te werk gesteld. WISSEL-NUThKh 1 \G KN iAMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn - 58.67 '/2 Londen 8.51 New York 2.47 Parya 9.74>'2 Brussel 34 50 Zwitserland 48 30 Miiaau 1*2.85 Madrid 19.20 Uslo 46.40 Kopenhagen 47. Stockholm 47.75 Weenen 35 25 Praag 7.321/j Boedapest Prol. 1 1/2

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10