HET HUIS DER VERSPIEDERS WOENSDAG 17 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. NIJMEEGSPH BANKIER VERONGELUKT. Met zijn auto tegen een boom gereden. Mr. J. C. v. Oordt, directeur van de Gel- dersche Credietvereeniging te Nijmegen was Maandagmiddag met zijn auto van Nij megen naar Kleef vertrokken voor een transactie op de Deli Bank te Kleef. Toen mr. v. O. op het uur, dat hij in Nijmegen kon verwacht worden nog niet terug was, werd te Kleef geinformeerd en daar kwam inen te hooren, dat mr. v. O., die een groot bedrag aan marken in zijn auto meevoerde, nog niet was aangekomen. Intusschen kreeg de Nijmeegsche politie van de grensautori- teiten mededeeling, dat onder Kranenburg vermoedelijk een Nijmeegsche auto geslipt was en de bestuurder er ernstig aan toe was. Een kennis en een familielid gingen naar Kranenburg. Daar bleek dat mr. v. O. op den weg vermoedelijk onwel geworden is of oververmoeid was, zijn auto gedraaid heeft en den terugweg naar Nijmegen had aanvaard. Hij is toen onder Kranenburg op den- gladden asfaltweg geslipt en de auto is daarop met groote kracht tegen een boom gebotst, zoodat de motor geheel werd inge drukt. Dé bestuurder is toen door de voor ruit geslagen en bewusteloos op den weg blijven liggen. Hier werd hij opgenomen door voorbij gangers terwijl een inmiddels ontboden ge neesheer uit Kranenburg een ernstige schedelbreuk constateerde. Mr. v. O. werd overgebracht naar het ziekenhuis te Kranenburg waar hij na eeni- ge uren, zonder tot bewustzijn te zijn geko men, overleed. Vleeschauto over den kop ge slagen. Gistermorgen omstreeks 9 uur reed op den rijksweg NijmegenDen Bosch bij Grave een groote vleeschauto van den heer Welling uit Borculo met bestemming Oss. Van tegenovergestelde zijde naderde een personenauto van den heer Janssen uit Den Bosch. Plotseling slipte de personenauto en kwam voor den vleeschwagen terecht. De bestuurder van deze laatste auto remde zóó krachtig, dat het voertuig over den weg slingerde, tegen een telefoonpaal botste en na een zwaai in het rond gemaakt te heb ben omsloeg. Doordat de wagen met de wie len achter de teifoonpaal bleef haken werd voorkomen, dat hij van den hoogen dijk sloeg. De vleeschauto werd geheel in el kaar gedrukt, terwijl van de personenauto alle ruiten braken. De inzittenden van beide wagens kwamen er met vrij ónbeteekenende vewondingen af. Vrachtauto tegen een boom. Drie personen gewond. Maandagmiddag is te Leur de expediteur S. van Ewijk te Horssen, doordat de stuur inrichting van zijn auto defect geraakte, tegen een boom gereden. In de vrachtauto zaten zes personen. De wagen werd van vo ren in elkaar gedrukt. Drie personen lie pen tamelijk zware verwondingen op. Nadat zij ter plaatse verbonden waren, werden zij per auto naar hun woning overgebracht. Het auto-ongeluk te Heemstede. Het lijk gevonden. De politie te Heemstede is gistermorgen voortgegaan met het dreggen in de Leid- sche vaart en heeft te 7 uur het lijk van den heer Glimmerveen gevonden. Het l£g niet ver van de plek, waar gisteravond de auto in het water is gereden. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 29) De Robhan ging naar zijn paard terug dat rustig bij het stoepje stond. Wilt u me even den weg naar uw stal wijzen, Durell Kent u dien niet meer? Niet zoolang er onbescheiden blikken in de buurt zijn, sir. Bovendien.... Durell liep met hem mee en ze gingen de buitenpoort door naar het stalplein, kwamen David Barfoot tegen en Durell gaf hem een te eken om het paard over te nemen. Ze gingen in de richting van het struik gewas, en' liepen heen en weer op een van de wild-overwoekerde paden. Laurier- en hulstboompjes onttrokken hen aan het ge zicht. De Itothan was in een cynisch-vroo- lijke stemming. Hij sprak met Durell over de gebeurtenissen van den afgeloopen nacht De heele bevolking was door een pa- nischen schrik aangegrepen. Als hazen zoo bang waren ze! Wat? U bent teleurge steld? Neen, deze plotselinge schrik is toch niet verkeerd geweest. We hebben nu eens kunnen zien wat we aan de menschen hier hebben. Ik heb gehoord, dat ze op sommige plaatsen de troepen absoluut niet Auto in het Boterdiep. De inzittenden gered. Even buiten Middelstum is Maandag avond een auto. waarin vier personen zaten, in het Boterdiep gereden. De inzittende wisten boven op den auto te klimmen en door hulpgeroep de aandacht te trekken van omwonenden. Met behulp van ladders zijn ze gered. De auto werd vernield. Kleine voerman onder den wagen. Te Doornspijk is, naar de „Tel." meldt, een doodelijk ongeval gebeurd. Het 10-jarig zoontje van den landbouwer E. Ponstein had. met een paard en wagen hout opge haald. Terwijl het ventje naast den wagen liep schrok plotseling het paard met het gevolg, dat de jongen onder de wielen van den wagen is terecht gekomen. Eenige oogenblikken daarna is het jeugdige slacht offer aan de bekomen verwondingen over leden. HET IJSONGELUK TE HAALDEREN. Begrafenis der slachtoffers. Gisterochtend zijn te Bern mei begraven vier slachtoffers van het ijsongeluk te Haalderen. Onder klokgelui werden de kisten uit het Sb. Ludwina-Gesticht uitge dragen en naar de kerk gebracht, die tot in de uiterste hoeken bezet was. De Re quiem droeg een bijzonder plechtig karak ter. Na afloop van de kerkelijke plechtigheid werden de baren door leden van de Sts Vincentius-Vereeniging grafwaarts gedra gen. Duizenden volgden den lijkstoet, die onder de diepste stilte grafwaarts schreed. De baren werden gevolgd door de leden van de Katholieke Jeugd vereeniging met omfloerst vaandel. Toen de kisten in de gemeenschappelijke groeve waren neergelaten, heeft een jon genskoor gezongen, waarna de burgemees ter van Bemmel, de heer Harckenrath, het woord voerde. Niet alleen in Bemmel en omgeving, aldus spr., maar door het ge- heele land is een schok van ontroering ge gaan. Voor ons menschen is het met te be grijpen, waarom dit moest gebeuren, maar wij weten, dat de beschikking ligt in han den van Hem, Die alles beschikt. Woorden van innige deelneming en ver troosting richtte spr. tot de ouders en fa milieleden, waarbij hij de hoop uitsprak dat God hun de kracht zou geven, het ieed te dragen. Öpr. eindigde met oen eerbiedig vaarwel aan de overledenen. De K. J. V. heeft hierna langs de groe ve gedetineerd, waarbij een vaandelgroet gebracht werd. Nog een slachtoffer van het ijs. Te Leeuwen-Beneden is de 11-jarige Ja cobs door het ija gezakt en verdronken. Nekkramp. Te Eindhoven is een 2-jarig kindje van den heer B. uit de van Brake.straat in het R. K. gasthuis aldaar aan nekkramp over leden. BRANDEN. Brand te Amsterdam, In de uurwerkzaak van den heer J. Lo- rist te Amsterdam, gevestigd J. P. Heye- straat 79, heeft gistermiddag een kleine uitslaande brand gewoed. Wat de oorzaak betreft, is komen vast te staan, dat de zoon van den heer Lorist bezig is geweest met het schoonmaken en repareeren van een wekker, waarbij hij behalve benzine en nafta, een brandende soldeerlamp heeft gebruikt. Toen hij zijn werk eenige oogen blikken m den steek niet om wat sigaren te halen, bemerkte hij bij zijn terugkomst dat de werkplaats in lichter laaie stond. De werkplaats en de winkelruimte zijn vrijwel geheel uitgebrand, waarbij een aan tal klokken en andere uurwerken het le ven hebben gelaten. in de handt hebben gehad. Heele compag nieën zijn op den loop gegaan en moesten achternagezeten en teruggebracht worden door de cavalerie. Het is een feit, hoor Durell bleef even norsch kijken. Misschien hebt u gelijk, dat het goed voor ze geweest is. Het is uitstekend geweest. We moes ten iederen nacht zoo'n grapje hebben. Dan bleef er van het kleine beetje moed hier in de buurt heelemaal niets meer over. Om- geoefende troepen zijn niet bestand tegen de afmatting van voortdurend loos alarm. Ik was tè gelukkig. Ik dacht dat het Groote Moment gekomen was De Rothan keek hem spottend-onderzoe- kend aan. U bent te opgewonden, sir, te opge wonden. Toch niet. Maar ik smacht naar het Groote Oogenblik. Bij het huis luidde een bel en de twee mannen gingen terug. Nance had de thee klaar gezet in de Gothische woonkamer. De Rothan slaefde zich met hoofsche ge dienstigheid uit om een stoel voor haai: klaar te zetten. U had in Eastbourne moeten zijn van ochtend. miss Nance. Een menigte vroo- lijke jongelui, allemaal in de beste stem ming omdat ze gered waren van den inval. Ze waren allemaal in hun beste plunje om er in weg te loopeu als het noodig was geweest. Neemt u uw dochter nooit mede naar het vroolijke gedoe van de kustplaat sen, mr. Anthony? Durell gromde terwijl hij somber over zijn theekop gebogen zat. Neen. U houdt niet van vroolijke menschen. Ik heb het land aan ze, zei hij uit de Brand in een wasscherij te Rotterdam. Veel wasch- goed verloren gegaan. Gistenniddag omstreeks vier uur brak te Rotterdam brand uit in de wasscherij „Kralingen" van do wed. J. L. Lefebre aan de Jeruzalem straat 16. Het pand bestaat uit twee verdiepingen, beneden de wasscherij, daarboven de dro gerij. Het vuur is ontstaan in de drogerij. Per soneel dat iri de wasscherij bezig was, be speurde den brand en poogde eerst met een slang op de eigen leiding het vuur te blusschen, wat evenwel niet gelukte. De brandweer, die inmiddels gewaar schuwd was, verscheen met veel materiaal ter plaatse. Door drie slangenwagens en oen motorspuit werd met zes stralen ge werkt onder leiding van hoofdman Van Öil- levold. De vlammen sloegen eerst aan de ach terzijde uit het pand en kort daarop ook aan de voorzijde. Het personeel moest in allerijl de vlucht nemen. Na drie kwartier spuiten had men den brand onder de knie, waarna er nog eenigen tijd werd nagespo- ten. Het woonhuis van de eigenaresse dat naast de wasscherij gelegen was, kreeg evenals de afdeeling wasscherij, veel wa terschade. Toen de brand uitbrak, heeft men nog kans gezien een partij waschgoed uit de wasscherij in veiligheid te brengen. Üp de drogerij, die geheel is uitgebrand, is ech ter veel waschgoed verloren gegaan. Het dak is op verschillende plaatsen doorgebrand. De schade wordt door verzekering go- dekt. Brand te Broekheurne. Te Broekheurne onder de gemeente Lon- neker is in den nacht van Maandag op Dinsdag de boerderij van den heer Wol- berink geheel afgebrand. De brandweer werd eerst gewaarschuwd toen het huis bijna- geheel verbrand was. Het vee werd gered, doch de inboedel is bijna geheel een prooi der vlammen geworden. Alles is verzekerd. Branden te Lonneker en Enschedé. Te Broek Heurne, gemeente Lonneker, is gisternacht de boerderij van den lieer Wol- ferink geheel afgebrand. Het vee werd ge red, doch het gelukte slechts een klein deel van den inboedel in veiligheid te brengen. De oorzaak is onbekend. •Verder brandde gistermorgen de schil derwerkplaats van den heer Bennink aan de Tubantiastraat te Enschedé geheel uit. De brand ontstond, doordat de knecht een busje terpentijn op een brandende benzine lamp liep vallen, waardoor alles in een oogenblik in lichter laaie stond. Een perso nenauto en een groote hoeveelheid verf is verbrand. In beide gevallen dekt de verze kering de schade. Boerderij verbrand. Maandagavond half zes werd het dorp Spijk (Gr.) in rep en röfer gebracht door een feilen uits'.aanden brand in de schuur van M. FÜkkema, voerman aldaar. De brand breidde zich spoedig uit tot het woonhuis. Dank zij het- flink optreden van de brand weer van Appingedam, die binnen een half uur ter plaatse was en het vuur krachtig aantastte, bleven de belendenden perceelen gespaard. Het vee kon intijds worden ge red. De oorzaak van den brand is onbe kend. Indien de wind krachtiger geweest was, zou de omvang van de ramp in dit dicht be bouwde deel van het dorp niet te overzien zijn geweest. De brandweer is een groot deel van den nacht bezig geweest de smeu lende massa's hooi en brandstoffen nat te houden. POGING TOT TREINONTSPORING. Nabij Hilversum. Einde der week van 16 Februari heeft op het baanvak AmersfoortAmsterdam, op grondgebied der gemeente Hilversum, een poging tot ontsporing van een der tusschen de wissels een stuk rails was ge- avondtreinen plaats gevonden, doordien stoken. Door een gelukkige samenloop van volheid van zijn hart. Och, och, en ze zeggen nog wel al tijd dat mijn arm Frankrijk zoo vroolijk is Waarom zou een mensch niet vroolijk zijn, sir, waarom zouden we lange gezichten zetten De goede God wilde niet dat we ongelukkig zouden zijn. Wat zegt u, miss Nance? Welwillend betrok hij ook haar in de conversatie. Soms is het moeilijk om vroolijk te zijn, Chevalier. Volkomen waar. Maar als een meisje jong is en aanbiddelijk!Houdt u niet van mooie kleeren? Ze glimlachte: Zooveel als elke vrouw dat natuurlijk doet 1 Kijk dat is eerlijk 1 Ik geloof niet aan de oprechtheid van een vrouw die beweert dat ze geen kleine ijdelheden heeft. Durell kwam er tusschen, ongeduldig zijn schouders ophalend. Er zit al genoeg nonsens in zoo'n meisjeshoofd, de Rothan. Het is niet noo dig dat U er nog wat bijvoegt. Ik ben het niet met u eens, waarde vriend. Er zijn vrouwen en vrouwen. En naaste bloedverwanten missen dikwijls hee lemaal den juisten kijk. Als ik in uw plaats was, Mr. Anthony Maar dat bent- u nu eenmaal niet, sir. Laten we liever niet over zulke persoon lijke dingen spreken. De Rothan gaf Nanc© een blik van ver standhouding. Goed, laten we dan over onpersoon lijke dingen spreken. Ik zag allerlei soorten brave Engelschen het zee-terras in East- bourrte op en neer flanceren. Ze zagen er allemaal zoo degelijk uit, dat een gooJ-ee- kleede vrouw aanstoot zou geven. En En gelschen zijn zulke barbaren, dat als iemand UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 18 Febr. Huizen, 298 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoon. 10.15 Voor de zieken. 10.25 Gramofoon. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 KRO-orkest o. L v. Joh. Gerritsen. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Voor de vrouw. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.45 Celloconcert (2 celli en piano). 6.45 Kiuples. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.45 Persber. 8.00 Lezing over de zending. 8.30 Concert door het Harmonie-orkest o. L v. P. v. d. Hurk. Dubbelkwarlet v. d. Kon. Utr. Mannenzangver. 9.00 Lezing over Maroeco. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persber. 10.451U0 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitz. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Concert. E. Matthei: zang en J. Cailcnbach: piano. 11.00 Kniples. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Gramofoon. 12.15 AVRO-Klein orkest o. 1. v. N. Treep. 2.00 Pauze. 2.30 Gramofoon. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoon. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 6.30 fcjportpraatje. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Gramofoon. 8.15 Caeciliaconcert. Concertgebouwor kest o. 1. v. Pierre Monteux. H. Gals: so praan. 10.30 Persber. 10.45 Gramofoon. 11.0012.00 Dansmuziek. Billy Mason ©n zijn orkest. D a v e n t r y, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Crgelconcert. (Cinemaorgel). 1.20 Gramofoon. 1.35 Sted. Crkest van Birmingham. 2.05 Lezing. omstandigheden is de poging niet geslaagd. In het belang van het politioneel cn jus titioneel onderzoek bepalen wij ons, aldus de „Gooische Post", tot deze beknopte ver- me.ding, die om dezeifde redenen eerst thans geschiedt. Het spreekt vanzelf, dat het toezicht op de spoorwegen is verscherpt. Intusschen is tevens een strenge instructie aan het spoor wegpersoneel verschenen met oplegging van geheimhouding jegens derden omtrent alles, wat hun over dit onderwerp ter oore komt. DRAMA OP EEN POLITIEBUREAU. Arrestant richt een revolger op zichzelf. Dinsdagmiddag heeft ten politiebureele te Maastricht een arrestant zich met een revolver in de borst geschoten. De agent-rechercheur V. herkende in de Groote Straat in den arrestant den schrijn werker Q. J. B. B. uit Verviers, dien hij als verdacht van kerkdiefstal, gepleegd te Eysden, naar het politiebureau overbracht. Hier heeft de arrestant, kans gezien om tij dens het fouilleeren een revolver te trek ken, op zichzelf te richten en af te vuren. De gewonde is naar het ziekenhuis Oalva- riënberg overgebracht. Een gestoorde vrijage. Zaterdagavond geraakte de zoon van A. Jongman, wonende te Blokzijl, slaags met de verloofde van zijn zuster, aldus meldt het „Volk". Reeds een paar maal had hij er zijn zuster, die pas zestien jaar is, op gewezen, dat zij voor een dergelijke verhou ding nog te jong was. De beide ouders ech- een nieuw model hoed opheeft, allo an deren de halzen uitrekken en elkaar giche- lend met de ellebogen aanstooten. Sommi gen probeeren bij hun degelijkheid ook nog vroom te zijn. Ik denk bijvoorbeeld aan miss Rose Benham, die daar in haar groen rijtuigje was. U hebt zeker wel ken nis met haar gemaakt, miss Nanoe? Neen. Een karakter, hoor. Ze had mr. Jas per, haar neef, bij zich. Hij was niet van haar weg te slaan. Ik hoor, dat ze spoedig zullen trouwen. Miss Benhara is leelijk, maar ze heeft een uitdagende brutaliteit over zich. Een kort wipneusje, een scher pen, harden mond, uitdrukkingslooze oogen. Er zijn nog mannen die op zulke vrouwen verliefd worden 1 Mr. Benham is in haar netten verstrikt. Hij praatte luchtig, onverschillig en zonder zijn nieuwsgierigheid te laten mer ken, observeerde hij Nance voortdurend. Durell bewoog onrustig op zijn stoel heen en weer; zijn blik werd steeds donkerder. U deed beter hier niet over mr. Ben- ham te praten, Chevalier. De Rothan keek hem met gehuichelde verbazing aan. De jonge man hoeft een slechte repu tatie, zei Durell. Ik weet wel, zei do Rothan, dat het een beetje losbandig jongmensch is maar madame zijn nicht zal wel een wakend oog op zijn gedrag houden. Gedurende de rest van zijn bezoek was de Rothan heel galant voor Nance; hij be trok haar telkens in het gesprek met be- wonderenden eerbied. Niemand kende be ter de geheimen van dcn-oharmeur-spelen dan de Rothan. Hij beschikte bovenal over een langdurige ervaring 1 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Strijkkwartetten van Brahms. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 en 7.50 Lezing. 8.20 Revueliedjes. Orkest en koor. 9.20 Berichten Lezing. 9.55 Concert. S. Logan: bariton. P. Co chrane: viool. R. Les: piano. 10.50 Kerkdienst. 11.1512.20 Dansmuziek. Jack Payne en zijn orkest. „Radio Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoon. 9.05 Gramofoon. 9.20 Orkestconcert o. 1. v. Walt her Stra- ïwn, Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert in Hotel Palace. 2.50 Deensche liederen. 3.101.20 Concert in Rest. Wivex. 7.309.35 Omroeporkest o. 1. v. O. Fried. I. Andresen: bas. 10.1011.50 Dansmuziek. Kai Julian en zijn band. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orkestconcert. 11.2012.10 Populair concert. 12.251.50 Werag-orkest. Dansen en mar sehen. 1.50 Gramofoon. 4.205.20 Solistenconcert (viool, viola, cello). Weragstrijkkwartet. 7.20 „Don Carlos", dram. gedicht va a Schiller. 10.2011.20 Dansmuziek. Brussel, 509 M. en 339 M. 509 M.: 12.352.05 Gramofoon. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoon. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Hr. Kumps. 339 M.: 12.352.05 Gramofoon. 5.20 Concert v. d. Kath. VL Omroep. 6.50 Gramofoon. 8.20 „Het spel van de 7 Zotten", Sack. 8.55 Gramofoon. 9.50 Gramofoon (Lehar). Rome, 441 AL 7.20 Gramofoon. 8.20 Symphonieconcert o. L v. O. do Fa- britius. Z e e s e n, 1635 M. 3.504.50 Orkestconcert. 7.45 Orkestooncert. 9.05 Omroeporkest en solisten. 9.3511.50 Dansmuziek. ter vonden het heel goed en zoo verscheen Zaterdagavond de verliefde jongeling weer als gewoonlijk bij Jongman, om eenige ge zellige uren bij zijn meisje door te brengen. Dit viel echter niet mee. Want nauwelijks aangekomen, ontving hij van den zoon des huizes opdracht het huis to verlaten. Het jongemensoh was mot van plan hieraan te voldoen, hij trok zijn mes om den zoon van Jongman te lijf te gaan. DeZe gaf echter flink partij, met het gevolg, dat de geliefde van zijn zuster binnen korten tijd hevig bloedend op straat stond. Terwijl echter de twee jongelui aan het bakkeleien waren, greep vader een stuk hout en sloeg daarmee zijn zoon een gat in het hoofd. Nadat de patiënten door een dokter verbonden waren, is de vrijer uit Vollenhoven naar huis gefietst, terwijl do zaak verder in handen van de politie is ge geven. Onbetrouwbare smokkelaars. To Nieuwe Schans kwamen eenige Duit sche smokkelaars bij den winkelier T. ta bak enz. koopen. Afgesproken werd, dat er een zou blijven om af te rekenen, terwijl an deren met zakken smokkelwaar zouden vooruitgaan. Na afrekening bemerkte de winkelier, dat de Duitschcr hem waardelooze valuta-mar ken in betaling had gegeven. Hij riep eenigo buren te hulp, die den smokkelaar in bo dwang hielden en belde ijlings de politie op, die den bedrieger achter slot en grendel zette. De zoon van T. kon de smokkelaars nog achterhalen en kreeg nog een zak tabak terug. Maar Nance zat op heete kolen om weg te komen. Toen haar vader opstond om zijn pijp te halen vond zij daarin een ge schikte gelegenheid om het vertrek te ver laten en zij vluchtte naar haar eigen ka mer. De Rothan moest wel de vriend geweest zijn die haar vader omtrent Jasper Bon ham had ingelicht. Anthony Durell sprak overigens immers geen mensch en er scheen een eigenaardige intimiteit tus schen die beiden te bestaan. Ze stond voor den spiegel en het was als of ze haar eigen spiegelbeeld vragen stel de. Waarom waren do Rothan en haar va der vrienden? Had de Rothan die leelijke praatjes op Stonehanger gebracht? Als hij er verantwoordelijk voor was, veranderd© dat dan iets aan de zaak Zonder twijfel, maar zij zelf had Jasper met zijn nicht samen gezien. Dat deel van de verhalen scheen waar. Maar in elk geval wantrouwde zij de Ro than in hooge mate. XVI Ondertusschen was Jasper Benham aan het einde van zijn geduld hij was verbluft en onthutst, door de ontmoeting. Nance's vreemde vijandigheid had er niet toe bij gedragen om hem sneller een besluit te doen nemen. Zijn gevoel voor het meisje was te diep dan dat hij zich een gemakke lijke wraak had kunnen verschaffen. Maar toch begreep hij haar houding niet. Want gesteld al dat Anthony Durell een Fransoh spion was en Nance hot wist en haar va der wilde beschermenwelke reden had zo om hèm met zooveel argwaan te behan delen? Wat moest hij doen? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9