WAALS EXCEPTIONEELS AANBIEDING VAN MODERNE WOON- E N ZITKAMERS WOENSDAG 17 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT HAARLEMMERSTR. 130-136 Complete Woonkamer, 2 Arm- fauteuils, 4 Stoelen, Trektafel, 7c Dressoir Eiken Dressoirs 18.75 - 22.75 - 26.75 Compl. Woonkamer in zeer solide en mod. eiken uitvoering, 2 Armfanteuils, 4 Stoelen m. veerende zittingen, trektafel, moderne dress, m. smaakv. eoromandel opleg 99 75 Eiken Trektafels 19.75, 16.75.13.75.9.90 Complete Zitkamer 2 crapeauds en 4 stoeien, solide bekleedingstof cr met bij ettafel 00*"" Eiken Theemeubelen 11.75. 10.75. 7.75, 6.75 Complete Zitkamer, zeer fraaie moderne uitvoering, 2 crapeauds met doorloopcnd eiken voorstijlen, bekleed met iiq moderne handgeweveu stof li2*. Moderne Spiegels 22.- 15.- 13.- 9.75 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Febr. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 780.3 te Malinhead en Shields. Laagste barometerst.: 740.1 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 18 Febr.: Zwakke wind meest uit Noordelij ke richting. Gedeel telijk bewolkt. Wei nig of geen neerslag zelfde temperatuur. Het gebied van hoogen druk, waarvan de kern over de Britsche eilanden bijna niet afnam, breidde zich Oostwaarts tot over Oost-Duitschland uit, waardoor over een groot deel van Duitschland en ook over Frankrijk windstilte intrad, zoodat tenge volge van uitstraling zich lichte tot mati ge vorst kon ontwikkelen. In Scandinavië deed een hoog Noordelijk gelegen depres sie de barometer in bet Noorden sterk da len, terwijl aldaar ook de vorst onder de pressie-invloed verdween. Alleen het Zui den van Zweden heeft nog matige vorst Een nieuwe niet zeer diepe depressie na dert IJsland. Voor morgen is in onze om geving zwakke wind meest uit Noordelijke richting te verwachten en een toestand, die niet veel van die van heden verschilt. Het is echtér niet onmogelijk, dat de be trekkelijk hooge temperatuur van de Noord zee morsen tusschen de beide kernen van hoogen druk, nl. over Engeland en een nieuwe, die zich over Wesfc-Dnitschland vormt, aanleiding geeft tot ontwikkeling van den depressie-achtigen toestand met zwaarder bewolking. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 2.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 5.43 uur tot Donderdagmorgen 6.46 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 18 Februari voorin. 11.45 uur en nam. 12.10 uur. PROF. J. E. HEERES OVERLEDEN. In den ouderdom van 73 jaar is te Den Haag overleden mr. J. E. Heeres, oud- hoogleeraar en oud-lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal. De thans ontslapene, die bekend stond als een uitnemend kenner van de geschie denis van Nederlandsch-Indië. werd den 30en Mei 1858 te Zuidhorn geboren. Na het gymnasium te Groningen te hebben bezocht, voltooide hij zijn studiën aan de Rijksuniversiteit daar ter plaatse, zoowel in de rechtswetenschappen als in de Ne- derlandsche letteren. In 1885 volgde zijn promotie. Drie jaren later werd hij ambtenaar aan het Algemeen Rijks Archief waarbij hij eenigen tijd later tot adjunct rijks-archivaris werd benoemd. In 1897 zag mr Heeres zich benoemd tot hooffleeraar aan de Indische Instelling te Delft, en in 1902 werd hij hoogleeraar aan de Leidsehe Universiteit om onderwijs te geven in de geschiedenis van Nederlandsch Tndië en de Historie en Methode der zen ding. Van 1914 tot 1918 had prof. Heeres Heeres voor de Liberale Unie zitting voor het toenmalige Kiesdistrict Leiden in de Tweede Kamer. In later jaren behoorde prof. Heeres lot de Democratische partij van welke par tij bij een der oprichters en aan welker hoofd hij tot aan zijn dood als voorzitter heeft gestaan. In den loop der jaren zijn tal van weten schappelijke werken van zijn hand ver schenen. De teraardebestelling varj hot stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Zaterdag te 2 uur op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen. Sedert enkele dagen is de Marekerk weer voorzien van een klok, die tevens 's avonds verlicht is. Men kan thans weer zien hoe laat het is. DE NIEUWE R.K. H. B. S. De ligging van het ontworpen gebouw voor de R.K. H. B. S. alhier is evenwijdig aan de Mariënpoelstraat, doch ongeveer 20 M. terug, zoodat de klaslokalen door een tuin van den weg worden afgesneden. In het plan werd er naar gestreefd de voor elk lokaal zoo gunstig mogelijke lig ging te bereiken. De klaslokalen op het Zuid-Westen; het teekenlokaal heeft ook op het Noorden ramen, waardoor aan den eisch van licht zonder zon kon worden vol daan. Achter het teekenlokaal, in een voor uitspringend punt van het terrein komt de botanische tuin te liggen. Het gebouwencomplex bestaat uit de verschillende klaslokalen en lokalen voor Natuurkunde, Scheikunde, Scheikunde practicum. Natuurlijke Historie en Teexe- nen, elk met de bijbehoorende kabinetten. Door de gymnastiekzaal te verbinden aan het overblijflokaal wordt een groote ruimte gevormd, die als aula dienen kan. De gymnastiektoestellen kunnen in een kleine ruimte worden ondergebracht. Bo ven dit gymnastieklokaal en het overblijf lokaal is een groote kapel ontworpen, die met een zware houten kap afgedekt wordt. Het koor is met gemetselde gewelven van boven afgesloten. Voor de huisvesting van de Patera is links van de school een klooster geprojec teerd. Dit staat in verbinding met de ka pel en met de school. Er is naar gestreefd het geheele ge bouwencomplex als een eenheid op te los sen. Beschuttend liggen de lessenaars-daken over de gebouwen. Door de verschillende hoogten der daken komen de meer of min der belangrijke deeien van het gebouw, welke zij overdekken van zelf sprekend tot uitdrukking. De ramen zijn op rythmische, zoo logisch mogelijke manier m de gevels verdeeld. Lucht en licht kan volop binnen treden, twee voorwaarden voor een goed en hygië nisch gebouw. Het ligt in de bedoeling de school te voorzien van centrale verwarming en mo derne installaties ten behoeve van het 'jQ- derwijs op natuurkundig en ander gebied. Er is niet gezocht om een rijke, noch om een versierde school te maken. De moder ne architectuur gaat een andere wg op. Ze tracht te voldoen aan de velerlei nuttig- heidseischen op zoodanige wijze, d;* daar door van zelf schoonheid ontstaat. De sta len ramen geven een ander aanzien, dan de gewone zwaardere houten kozijnen met ramen, en verlangen van den bouwmeester een andere wijze van verwerken dan deze, ook in aesthetischen zin. In het gebouw is gestreefd bij het ont werpen naar eenvoudige groote vormen, naar een goede bouwkundige uitdrukking van een H. B. S., waar de jongens opge leid worden tot mannen van Stavast. De plannen zijn ontworpen door het ar chitecten-bureau ir. H. Thunmssen en J. Hendricks, architecten B.N.A. Don Haag. A. Maartense zeventig jaar. De heer A. Maartense, bode der Ge meentewoningen alhier, viert heden zijn zeventigsten verjaardag. Het bestuur van de Stichting tot beheer en exploitatie van woningen heeft hem deswege heden ten zij nen huize gehuldigd. De voorzitter, prof. mr. A. S. de Blécourt, dr. M. D. Horst en de secretaris, mr. H. R. Goudsmit, compli menteerden hem en boden hem een vulpen met inscriptie aan. Prof. de Blécourt hield daarbij een hartelijke toespraak, dat het bestuur der Stichting trotsch is op zyn dienaar van zulk een jeugdigen ouderdom. Er staat geschreven: „de grijsheid is een sierlijke kroon". Dit geld voor u, aldus spr., in het bijzonder èn om uw houding en uiterlijk èn om uw innerlijk, uw karakter, uw levenswijze en uw levenswerk. Een on dernemend zakenman kan niet meer ijver en geestdrift voor zijn werk en voor de be langen van zijn zaak aan den dag leggen dan gij voor de Stichting, u w Stichting. Het doet goed m dezen tyd iemand te zien, die met lust zijn werk verricht. Men hoort zoo vaak van menschen, ook van ambtena ren, die het werk met tegenzin verrichten en die de met lusteloosheid verrichte taak diis slecht uitvoeren. Hun, die het werken een vloek vinden, zou ik tweeërlei willen aanraden. In de eerste plaats een advies in te winnen bij die menschen, die tenge volge van de tijdsomstandigheden tot wer keloosheid zijn gedoemd, en hun te vragen, of deze betaalde lediggang inderdaad zoo heerlijk is. Het antwoord zal zyn, dat er niets vervelender ia dan met te werken. En in de tweede plaats zou ik hun de les van den spreukendichter willen voorhou den: „Ga tot de mier, Gij luiaard, zoek hare wegen en wordt wijs", ik zou hun ook kunnen raden: „wendt u eens r«ot Maartense en vraag hem het geheim van zijn opgewektheid en levenslust en hij zal u met den kinderdichter van Alphen ant woorden: „Dat men met vreugd en vlijt zijn werk verrichten moet, „En dat het leelijk staat, als men 't gedwongen doet". De Stichting „Gemeentewoningen" is een nuttige Stichting, een zegen voor deze Ge meente; ik zeg het, zonder grootspraak, want dien zegen dankt Leiden naast haar secretaris mr. H. R, Goudsmit en het be stuurslid dr. Horst, bovenal en in de aller eerste plaats aan haar trouwen dienaar Maartense. Dagelijks laat gy uw geoefend oog van oud-politieman over de woningen en bewoners gaan. Die bewoners zijn voor het meerendeel als gy, ordelijk en netjes. Maar er zyn er ook bij, die het ongeluk gehad hebben jaren lang krotbewoners to zijn .geweest. Het krot trekt zijn bewoner omlaag, gelijk de frissobe woning gunstig werkt op het zedelijk peil van den bewo ners. Intusschen iemand uit een krot in de Stichting overgeplaatst, is met onmiddel lijk een ordelievend huurder. Daartoe moet hij worden opgevoed. Die moeilijke taak eisoht geduld, vriendelijkheid en als 't moet gestrengheid. In één woord: tact. Die tact bezit gij in hooge mate. Gij waakt ervoor, dat alle dingen met orde geschieden. Ver vuiling en vermeiing der gebouwen en wanbetaling gaat gij tegen. Klagen andere womngvereemgingen over oninbare pos ten en tekorten, bij onze Stichting komen die, dank zij Maartense, niet voor. Zoo dient gij met alleen het belang van de Stichting, doch ook van d« bewoners, die gij opvoedt tot netheid en orde. En slecnt» als er onwil in het spel is, haalt de oud- politieman Maartense zijn zakboekje voor den dag en draagt voor tot onruuning. Men hoort vaak van maatschappelijk werk. Welnu, ik aarzel met het te zeggen, dat gij in allen eenvoud en stille beschei denheid dagelijks maatschappelijk werk verricht, dat van groote beteekenis is voor het welvaren van Leiden. Inderdaad voor u is de grijsheid een sier lijke kroon. Draag dien kroon nog vele lange jaren en wees hartelijk gelukge- wensckt met dezen dag". Eerste-luitenant G. J. Gelderman, van hot 6e regiment veldartillerie alhier, wordt 1 April overgeplaatst bij het 4e regiment van het wapen te Ede. De dienstplichtigen der lichting 1932, aangewezen voor do officiersopleiding bij het 4e regiment infanterie, die bij het voor oefeningsinstituut in den rang van ser- géant-titulair aangesteld, aan het examen voor vaandrig voldoen, doch nog niet in dien rang zijn aangesteld, worden 4 Juli bij hun korps ingelijfd en vertrekken 3 September d.a.v. met groot verlof. De Sanatorium-Commissie der Ond.-Off.- Ver „Ons Belang", afd. Leiden, verzoekt ons te willen mededeelen dat de verloting van de Sanatoriumloterij, in tegenstelling met het gestelde op de loten, zal plaats hebben op Dinsdag 23 Febr. a.s. in „Den Burcht" des avonds te 8 uur. Welwillende medewerking wordt ver leend door „De Oude Jagerband", onder leiding van den heer A. W. Huguenin. Bij de door den directeur van Gemeen tewerken gehouden aanbesteding van be stek No. 5 „Levering van Hout" waren laagste inschrijvers: perc. 1 (vuren- en gre nenhout-: N.V. Houthandel v.h. P. Rot Czn. Westzaan 2890.97, perc. 2 (gecreosoteerd dennenhout, idem dennen perkoenpalen en ongecros. grenen palen N.V. Fabriek tot houtbereiding tegen bederf „C. Miran- dolle" Rotterdam ƒ798.64; perc. 3 (eiken hout): N.V. Damon's Houthandel, Den Bosch 1055.. perc. 4. (gecreosoteerd beu kenhout): N.V. Hupkes' Houthandel, Die ren 725.50. Voorts werd aanbesteed bestek No. 6 „Voorzieningen aan Gemeentegebouwen" in 10 perccelen. Laagste inschrijvers waren: perc. 1. A. J. Langeveld 573perc. 2. W. Hoogstraten 482; perc. 3 A. J. Lange veld ƒ613; perc. 4. J. v Katwijk en A. van Hoven 837perc. 5. v. Caneian 104 perc. 6. P. Kooreman ƒ275; perc. 7. v. Hou ten en Ligtvoet 707 perc. 8 v. Houten en Ligtvoet Leiden en fa. P. H. v. Leeuwen, Zwijndrecht, ieder voor 472perc. 9 v. Houten en Ligtvoet ƒ126; perc. 10. van Houten en Ligtvoet 392. Waar geen woonplaats vermeld is deze Leiden. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 5645. Den Hertog en Woudenberg, Sassenheim, Zandslootkade 14. Kweeken van en handel in bloembollen enz. N. N. G^volm.: J. J. van den Bosch, Sassenheim. 789. Naamlooze Vennootschap Technisch Bureau v.h. van Duuren. Leiden, Lange Mare 74. De statuten zijn gewijzigd. 3033. G. van der Poel, Oegstgeest, Hooge Morschweg 26. Melk en boter. Bovenge noemde handelszaak is met ingang van 1 Sept. 1931 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma G. van der Poel. Venn.: G. van der Poel, Oegst geest en J. van der Poel, Oegstgeest. 1250. B. Schekkerman. Leiden, B ree straat 103 cn 105. Dameshoeden en dames- confectie. N. M.E.: J. Hellbach, Leiden. Hélène. N.V. Het Neder landsch Tooneel. Of de vijfde abonnementsvoorstelling alle aanwezigen de schouwburg was ge heel bezet heeft kunnen bevredigen, valt te betwijfelen. En toch moet er aanstonds worden getuigd, dat de drie personen, die dit stuk speelden, het sobere gegeven vol maakt voor het voetlicht hebben gebracht. Maar „Hélène" is voor dezen tijd, waar in de mensch tot steeds grootere snelheid en activiteit gedwongen wordt, wat al te sober, wat al te langdradig. Het is een tooneelstuk, zooals de uitge sponnen psychologische romans uit vroeger dagen en die nu nog maar weinig bekoring schenken. Hélène is getrouwd met Henri en het geheele eerste bedrijf wordt gevuld met een dialoog over hun wederkeerige rela tie, wat het zij volmondig erkond door Vera Bondam en Cees Laseur prach tig wordt weergegeven. Dan komt de vriend, die zich op Hélène verliefd. Henri merkt dit en laat Hélèno kiezen. (2e bedrijf). Hélène heeft gekozen, maar zij voelt tenslotte, dat de ander haar gevoelens heeft meegesleept en zij kan Henri niet verlatenook om hun kind dat stiorf. (3e bedrijf). De schrijver van dit stuk heeft het zich niet gemakkelijk gomaakt. Alle moderne hulpmiddelen heeft hij versmaad. Er is niets dan een mooi huis, er zijn niets dan ontroerende dialogen tussohon twee hoog staande zielen. Dat het publiek door een langdurig ap plaus ook dit bleek te kunnen waardeeren pleit voor haar kunstzinnige smaak, maar vooral voor de venerabele prestatie der drie artisten, die zoo volmaakt een heelen avond met dit stuk wisten te boeien. LAATSTE BERICHTEN MASSA-ONTSLAG IN HET MIJNBEDRIJF. Zooals gemeld, is aan een 500-tal arbei ders op de particuliere mijnen ontslag aan gezegd. In verband hiermede wordt nader vernomen,'dat op de Oranje-Nassaumijn II aan 137 man ontslag per 1 Maart is aange zegd, op de Oranje-Nassaumijn IV aan 51 man. op de Oranje-Nassaumijn I aan 35 man; op de Laura en Vereeniging aan meer dan 100 man, op de Julia aan 80 man, op de Domaniaie Mijn aan 70 k 80 man, op de Willem Sophie aan 2 a 3 man. Bij de laatste mijn dient te worden opgemerkt, dat over de laatste maanden reeds meer dan 100 ar beiders zijn ontslagen. De positie bij de staatsmijnen is in verband met de beper king van den afzet in het buitenland en de concurrentie op eigen markt van dien aard, dat er zal worden onderzocht of niet dient te worden overgegaan tot inkrimping van het personeel. Op het oogenblik is het nog niet tot een massa-ontslag gekomen. Het grootste percentage der op de particuliere mijnen aangezegde ontslagen, wordt ge vormd door buitenlanders. FELLE BRAND TE LAGE ZWALUWE. Veel vee omgekomen. Gisteravond omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in den groeten landbouw- schuur van den landbouwer A. A. Keiler aan de Onderstraat te Lage Zwaluwe. In korten tijd stond de met veel graan ge vulde schuur in lichte laaie. In de aangren zende stallen stonden 28 melkkoeien, waar van er 26 in de vlammen zijn omgekomen. Ook twee paarden en drie varkens ver branden. De tegenover gelegen landbouwschuur van den heer J. van den Engelsen werd eveneens door het vuur aangetast en ver woest. Hier kon het vee worden gered. Ook de in de nabijheid staande groote vlas schuur van den heer C. B. do Visser, waar in 300.000 kg. geroot en ongeroot vlas was opgeslagen, werd een prooi der vlammen. De brandweer bestreed het vuur met twee handspuiten en drie slangen op de waterleiding. Met groote moeite werd ver dere uitbreiding van den brand voorko men. Eenige in de nabijheid gelegen woon huizen liepen nog schade op. Do brand die tot ver in den omtrek zichtbaar was, trok groote belangstelling van nieuwsgierigen, zelfs uit Breda. De oorzaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting. De eigenaars van de drie afgebrande landbouwschuren waren verzekerd. Een Koninklijke brandspuit onder den hamer. Bij de houtverkooping van do Kon. Hout vesterij „Het Loo" is o.m. verkocht een oude brandspuit, met op de eene zijde de letters: „Koninklijke Brandspuit Paleis Het Loo" en op de andere den naam van den leverancier: I. I. Fischer te Nijmegen. Omtrent deze antieke spuit het volgende: Het was in de eerste jaren van de Regee ring van Koning Willem III, dat op de Ve- luwe herhaaldelijk branden voorkwamen, waarbij moedwil dikwijls niet was buiten gesloten. Dit ging zoover, dat bekend werd gemaakt als een schrikbeeld voor anderen, dat, de eerste van wien bewezen werd, dat hij brand had gesticht, zijn loven zou boe ten aan de galg. Dit droevig lot trof in 1852 een ingezetene van Apeldoorn, een zekere B., aan wien inderdaad die straf voltrok ken werd. De Koning zelf had voor de be scherming van het paleis beter brandmate riaal noodig geaoht en liet deze brandspuit aankoopen, in die dagen natuurlijk een van de allernieuwste constructies. Bij voorko mende branden in de omgeving rukte oo-k het paleis-personeel met de spuit uit en deze overtrof in hare uitwerking verre die, welke te Apeldoorn dienst deden. Dit wek te natuurlijk de jaloezie der Apeldoornsche spuitgasten en zoo gebeurde het op een keer bij een brand in de Hoofdstraat, dat dezen aan hun verkropt gemoed lucht gaven door hunne Loosche collega's met hun bluschmateriaal nat te spniten. Toen de Koning dit hoorde, verbood hij voortaan alle verdere hulp bij voorkomende branden en hiervan is nimmer afgeweken. Het laatst heeft deze spuit in het openbaar dienst ge daan bij het in vlammen opgaan van de Groote Kerk aan de Loo'.aan in Maart 1890. Bij den verkoop is de spuit niet in sloo- pershanden gevallen, doch in het bezit ge raakt van den heer G. F. Loois, electrische smederij Het Loo, die haar als curiositeit zal opkalefateren. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Hendrikus Johannes z. v. D. J. Vijlbrief en C M. Kok. Willem Cornelis Antonius z. v. W. C. A. van Kerk hof en C. J. van Weizen. Overleden: P. E. van don Heuvel— Esderts wed. ?9 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. TELEGRAMMEN HET BEROEP VAN DEN V.B. RAAD OP JAPAN. Ontstemming te Tokio. TOKIO, 17 Februari (V.D.); Het dringen de beroep van den Volkenbondsraad op J&- pan om de vijandelijkheden in China te sta ken, heeft in vooraanstaande Japansche kringen groote ontstemming gewekt en ve len verwachten als gevolg ervan, dat Japan zich uit den Volkenbond zal terugtrekken. Officieel commentaar is tot nog toe niet ge geven, aangezien de regeering de pas ont vangen nota nog bestudeert. Japansche aanval op de Woesoengforten wederom afgeslagen. SHANGHAI, 17 Febr. (V.D.). Een nieu we poging der Japanners om de Woe soengforten na een zware artilleriebeschie ting te bezetten, is door drie Ohineesche ïegimenten afgeslagen met groote ver liezen voor de Japanners, die zich weer in hun stellingen moesten terugtrekken. Een nieuwe Japansche aanval wordt voorbe reid. die waarschijnlijk zal plaats vinden binnen het kader van het groote offensief dat binnen 24 uur verwacht wordt. W1SSELN UT F. R KI NGF.N (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 68.62* /2 Londen 8.521 New York 2.46~/$ Parijs 9.733/4 Brussel 34 50 Zwitserland 48.25 Milaan 12.85 Madrid 19.10 Oslo 46.50 Kopenhagen 47. Stockholm ..mmmm»»»*, 47.75 Weenen 35.25 Praag 7.32 Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. De vaste stemming in Wallstreet. had weinig invloed op de stemming te Amster dam. Weliswaar waren de koersen niet veel hooger, maar de noteeringen waren toch meerendecls iets boven do prijzen van gisteren. De crediet uitbreiding in de Ver- eenigdo Staten maakt hier een punt van discussie uit, doch algemeen wordt to dien aanzien, de noodige voorzichtigheid in acht genomen. Dit uit zich in een zeer geringe ondernemingslust. Het levendigst ging het nog toe in Amerikanen, die zich algemeen belangrijk konden verheffen. Op de locale markt vormdo zioh een hoekje in Kon, Olies, die enkele pets. avanceerden. De Amerikaansche_ oliesoorten waren eveneens iets hooger. Aceoustickcn op vrij grooten schaal verhandeld; het aanbod had de overhand, zoodat een verlies van 3 pet. moest worden opgeteekend. Unile vers op peil. Philips iets hooger. Aku's verwaarloosd. Suikers hadden oen kleine markt en bewogen zich op ongeveer de prijzen van gisteren. Tabakken en Rub bers op den achtergrond, evenals Mijn- waarden. Scheepv. konden zich handhaven Duitsche obligaties op peil. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 17 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd. 311 vette kalveren: le kwal. 6-168 cent, 2e kwal. 5662 cent en 3e kwal. 4652 cent per kg. levend gewicht: 35 nuchtere kalveren 5 10 per stuk; 800 varkens: vlooschvarkens wegende van 90110 kg. 3334 cent, zware 3233 cent en vette 2831 cent por kg. slachtgewicht. WOERDEN, 17 Febr. Kaas. Aanvoer 84 partijen, met rijksmerk le kwal. 2933, idem 2e kwal. 2527. Handel matig. VEUR, 16 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd ui café „Het Wapen van Vour" 22107 stuks Prijzen: 21678 kippeneieren f 3.25—4.40, 429 eendeneieren 3.053.90 por 100 stuks 138 kippen 0.701.70, 42 eenden 0.70— 1.05, 38 konijnen 0.753.10 en 22 duiven 2035 cent por stuk. VOORSCHOTEN, 16 Febr. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 3.504.70, eenden eieren 3.504.00 per 100 stuks; kippen 1.101.20, konijnen 0.90&£0 cn duiven -'20 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3