UIT DE OMGEVING WOENSDAG 17 FEBRUARI 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 H1LLEG0M. Volksbond. Gisteravond hield de af- deeiing Hillegom van den Ned. H". K. Volks bond de jaarvergadering in Hotel Sister- mans. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer C. Seijsener, werden de notulen goedgekeurd. Vervolgens las de secretaris een keurig gestyleerd en zeer zakelijk jaarverslag, waarin hij al het gebeurde in het afgeloopen jaar aardig onder de loupe nam. Een flink applaus was de dank voor dit mooie stuk werk. Uit een duidelijk financieel verslag van den penningmeester bleek, dat de kas sloot met een batig ka-s-saldo van f 311.93. De controle-commissie rapporteerde haar ac- coord bevindingen. Vervolgens had de stemming plaats van 3 bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren A. M. Waterreus en G. v. d. Meij en wegens een' vacature door het ver trek van den heer F. Selhorst. Als candi date waren ingekomen de beide aftreden den, benevens de heeren L. A. Pieters, C. Broekhof, B. Mense en Th. van der Hoorn. Gekozen werden A. M. Waterreus, L. A. Pieters, en C. Broekhof. Den heer C. v. d. Meij werd dank gebracht voor alles wat hij gedurende zijn 6-jarig bestuurslidmaat schap voor den Bond heeft gedaan. Tot lid van de controle-commissie werd aangewezen de heer K. Asper. Bij de ingekomen stukken was o.m. een brief van het Gemeentebestuur inzake cur- Bus voor werklooze vrijgezellen, benevens een brief van de R. K. Harmonie „Cres cendo", waarin verzocht wordt om bijdra gen in de kosten ter opleiding van jonge muzikanten. Over dit punt werd breedvoe rig gesproken, met het resultaat, dat het Bestuur werd opgedragen in overleg met Crescendo, deze aangelegenheid voor den Bond zoo voordeelig mogelijk te regelen. Hierna werd door den heer H. Kuipers een uiteenzetting gegeven van het doel en do werking der Coöp. Levensverz. Mij. „Concordia". Bij de rondvraag werd gesproken over: een brandstof inkoopvereeniging, over be vordering van Boomsche voetbalsport, aan sporen tot het zingen van de strijdliederen; bevorderen der huishuurverlaging, ofwel op richten van een huurdersvereeniging, eerder doen bezorgen der convocaties der vergade ringen, terwijl de heer van Putten er op aandrong, eventueele feestelijkheden in het vervolg te doen opluisteren door leden van den Bond, waaronder ook humoristen en pianisten zijn. Uit de beantwoording der verschillende vragen bleek, dat bijna alles de aandacht had van het Bestuur. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Stille Omgang. De afd. Katwijk van den Stillen Omgang hield een ledenverga dering in het Parochiehuis. Pater Frigge uit Leiden, die met het bestuur van de afd. Leiden tegenwoordig was, opende de verga dering met. gebed en memoreerde wat wij len de heer Boskamp voor de afd. Katwijk had gedaan. De vergadering bad een kort gebed voor de zielerust van den overleden voorzitter. Na het jaarverslag van den secretaris volgde verkiezing van een voorzitter. Na drie stemmingen was hiervoor gekozen de heer v. d. Lubbe. Daar deze reeds in het bestuur zitting had, moest nog een verkie zing plaats hebben voor bestuurslid. Hier voor werd gekozen de heer F. J. Luyten. Dan eenige mededeelingen. Allereerst dat de Stille Omgang zal plaats hebben in den nacht van 5 op 6 Maart. Katwijk gaat met de eerste groep te 10.47 uit Leiden. In Lei den komt men 5s morgens aan' te 6.25 uur en te 6.40 uur gaat de eerste tram uit Lei den naar Katwijk. De spoorkaartjes zijn verlaagd van f 2.25 op f 1.75. Het financieel verslag kon wegens onge steldheid van den penningmeester niet uit gebracht worden. Pater Frigge zette dan eens uitvoerig uit een, waar de contributie voor gebruikt wordt. Deelde verder mede dat Pater Cre- mer de toezegging gedaan heeft alhier in een propaganda-vergadering te willen spre ken over den Stillen Omgang. Z.Eerw. hoopte, dat nog velen in de parochie als lid zouden treden. Vervolgens gaf Z.Eerw. nog eenige wenken voor den nachtelijken Omgang. Van de rondvraag werd door enkele le den gebruik gemaakt. De vragen werden tot aller genoegen door Pater Frigge beant woord. Dan sluiting der vergadering met gebed. KATWIJK. „De Verpleging". De vereeniging tot uitkeering bij opname in een ziekenhuis „De Verpleging" hield haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer G. van Duyn. De vergadering was bezocht door 140 leden. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Dijkdrenth vernamen we dat het aantal betalende leden op 31 December 1.1. 7804 bedroeg en 5040 kinderen beneden 16 jaar. Er werden in 1931 in de Ziekenhuizen te Leiden verpleegd 247 patiënten met 6786 verpleegdagen. Dit eischte de som van f 16.767.—. Hiervan overleden 17 patiënten. Met de Ziekenauto werden 460 leden vervoerd en 300 reiskaarten werden verstrekt. Het Ope ratie-fonds heeft 12.301 leden. Uit het financieel verslag vermelden we dat de inkomsten bedragen f 14.369.07, de uitgaven f 12.219.44, batig saldo f 2149.63. Dé verlies- en winstrekening sluit met een bedrag van f 23.921.47. De cijfers van het Operatie-fonds zijn: Inkomsten f 2374.15, uitgaven f 555.87, batig saldo f 1818.28. De aftredende bestuursleden de heer G. van Duyn, K. Dijkdrenth en D. C. van Leeuwen werden met bijna algemeene stem men herkozen. KUDELSTAART. Kiesvereeniging. De B. K. Kiesvereeni- ging Aalsmeer I hield haar jaarvergadering. De voorzitter opende met den Christelijken groet en sprak een kort welkomstwoord. De secretaresse, Mej. A. Hoogeboom, en de penningmeester, de heer A. O. de Boer, kregen voor accurate notulen en richtig ge houden beheer der geldzaken het applaus der vergadering en een welgemeend dank woord van den voorzitter. De afgevaardigde naar de Haarlemsche vergaderingen, de heer C. Hoogeboom, bracht keurig verslag uit en werd op dezelf de wijze beloond. De aftredende bestuurs leden, de secretaresse Mej. A. Hoogeboom en de heer P. J. Buskermolen, werden bij acclamatie herkozen. Nu volgde een zeer belangrijk punt n.l. mededeelingen. De voorzitter kon tot zijn groote vreugde de zeer verblijdende mede- deeling doen, dat op Woenslag 24 Febr., half 8, onze kiesvereeniging de hooge eer zal te beurt vallen, dat alle de Kamerleden, door de Katholieken van Noord-Holland af gevaardigd, ons komen bezoeken. De heer Kortenhorst zal dan een rede houden over de tegenwoordige crisis, terwijl ook de heer Chr. v. d. Bilt en Mej. A. Meier de vergade ring zullen toespreken. Hij spoorde de 40 aanwezige leden ten zeerste aan, voor deze vergadering zooveel mogelijk propaganda te maken, opdat de groote zaal dan vol moge loopen. Ook aan de dames het verzoek, dien avond, waar ook een dame het woord zal voeren, aanwezig te willen zijn. Volgde nog een kleine verloting, een kort dankwoord en sluiting met den Chr. groet. LISSE. St Barbaravereeniging. Gisteravond hield de St. Barbaravereeniging haar 29e jaarvergadering in het Bondsgebouw. De opkomst was matig. De voorzitter, de heer W .Sprengers, opende op de gebrui kelijke wijze de vergadering en heette al len welkom. De notulen werden gelezen en zonder aanmerkingen vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging in het afgeloopen jaar niet minder dan 31 maal haar droeven plicht heeft moeten vervullen en wel 13 maal voor leden van St. Barbara, 17 niet-leden en een maal gratis voor een bewoner van Huize „Pius". De voorzitter dankte het korps vaste dra gers voor hun bereidwilligheid. Vervolgens verwelkomde hij den nieuwen Geest. Adv., kapelaan Schotten en hij hoopte dat deze steeds de vereeniging met raad en daad ter zijde zou staan. Uit het finantieel verslag bleek, dat naast een ontvangst van 2492.16 een uit gave viel te boeken van 1635.06, zoodat een voordeelig saldo viel te boeken van J 857.20. Uit het verslag van de verificateurs bleek, dat de bescheiden volmaakt in orde waren. Bij de mededeelingen stelde bet Bestuur voor de draagpenning wederom vast te stellen op 2.50. In de parochie van de H. Engelbewaarders zal propaganda gemaakt worden voor de vereeniging. Bei de punten werden goedgekeurd. Voorts snelde het bestuur voor het contract met den houder van den lijkwagen met 2 jaar te verlengen, dus alzoo tot Maart 1934. Na ampele bespreking werd dit voorstel aan genomen. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende leden bij enkele candi- daatstelling werden herkozen. Hierna hield de Geest. Adv. een korte rede, waarvan de grondtoon was, dat bij het eindigen van een kort en soms zwaar leven op aarde, een nieuw, eeuwig leven begint. Z.Eerw. vond een aandachtig ge hoor en de voorzitter bracht hen een har te dankwoord. Bij de rondvraag feliciteerde de heer A. Th. van Kesteren den voorzitter en an dere bestuursleden met hunne herbenoe ming. Voorts drong hij er op aan dat allen zouden medewerken de vergadering van Donderdagavond ..Ziekenhuiszorg" te doen slagen. De heer Jansen zag gaarne de plechtigheid op het berkhof vergrooten om bijv. ^en kort gebed te storten voor de overledenen. De voorzitter zeide, dat St. Barbara dat bij het afhalen van het lijk in het sterfhuis doet. Hierna sluiting. RIJNSBRUG. Bloemenhandel. Het gaat de laatste dagen zeer slecht in den bloemenhandel, met zeer lage prijzen. Betaald werden per dozijn: Prosperity 69 cent; Peach Blos som 1622 cent; Theeroos 15—20 cent; William Copland 1014 cent; William Pitt 2026 cent; Oram. Brilliant 5—8 cent Vuurbaak 1822 cent; Herman Schlegel 810 cent; Sanders 2228 cent; La Beine 69 cent; Mr. van der Hoeff 18—24 cent; Azalea 1620 cent; Murillo 1316 cent; Prins van Oostenrijk 1215 cent; Gele Prins 1823 cent; Flamingo 58 cent; Couronne d'or 18—24 cent; Fred. Moore 811 cent; Vietoir d'Olivierre 2128 cent; Progression 14IS cent. Hyacinthen f 2.10— f 4.30 per 100. Narcissen f 0.30f 0.70 per 100. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente vergadert op Donderdag 18 Febr. des nam. half acht uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. On derzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden van den gemeenteraad. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel B. en W. tot het aan gaan eener overeenkomst met de gemeen te Leimuiden inzake hulpverleening bij brand. 5. Wijziging beferooting dienst 1931 en 1932. SASSENHEIM. OPENING NARCISSENTENTOON STELLING. Uitreiking van de zilveren wisselbeker. Gistermiddag had onder groote belang- stel.ing de officieele opening plaats van de jaarlijksche tentoonste.hng van narcissen in het gebouw „Bloemlust". Onder de belangstellenden merkten wij op Burgemeester en Wethouders en de ver tegenwoordigers van het H.B. van de Alg. Ver. voor Bloembo.lencultuur, de heeren Braam, Voors en A. Warnaar Jzn. De heer Kre.age was door ziekte verhinderd. De jury bestond uit de heeren Ohr. Eggink, Voorschoten, W. v. d. Laan, Voorhout, D. W. Lefeber, Lisse, J. H. Dix, Heèmstede en J. v. d. Wilden uit Noordwijk. Voorts het bestuur der plaatselijke afd, van de Alg. Ver. voor bloembollencultuur, alsmede de inzenders en genoodigden. Het openingswoord werd gesproken door den heer G. Vlasveld, voorzitter van de afd. Sassenheim, die a.len in onze schoone bloemenhof verwelkomde. In dezen tijd van guur en koud weer, vindt men hier warmte kleur en schoonheid. Jammer is het. dat ons mooie vak zoo'n zwaren tijd doormaakt. Maar bij de bollenjongens is het niet de ge woonte om bij de pakken neer te zitten cn de tentoonstelling van heden geeft daar van een overtuigend bewijs, gezien de vele verbeteringen, die weer verkregen zijn. Den vakmenschen wordt hierbij weer gelegen heid gegeven, de nieuwe aanwinsten te ver gelijken. Daarom is het bestuur de actieve tentoonstel, ings-commisie zeer erkentelijk en wenscht het deze ook ditmaal geluk met het behaalde succes. Hierna nam de Burgemeester het woord, die met genoegen van zijn belangstelling blijk gaf, hoewel eenigszins met gedrukt heid, toch anderzijds met opgewektheid. Spr. gaf de aanwezigen in zekere mate een berisping om niet steeds over den moeilij ken tijd te spreken, want het bol.envak heeft naast de materieele zijde ook de ideeële zijde hoog te houden, welke zoozeer naar voren komt op deze tentoonstelling. Spreker koesterde de grootste bewonde ring voor hen, die de natuur zoo voortreffe lijk weten te leiden, die aan deze edele be zigheid hun kennis en hart wijden. Moge daarom de hoop op betere toekomst de grondtoon van deze tentoonstel'ing zijn. Vervolgens richtte spr. eenige woorden tot de heeren v. Leeuwen, winnaars van de zilveren wisselbeker. Van de Lissensche kistenfabriek was een verguld zilveren medaille beschikbaar ge steld, welke werd uitgereikt door den Bur gemeester, onder toepasselijke woorden, aan .de firma Papendrecht v. d. Voet. Hierna was het officiee e gedeelte afge loopen en konden de bezoekers de tentoon stelling in oogenschouw nemen. Bezien we deze tentoonstelling, dan blijkt hoe de inzenders gewedijverd hebben om hei beste naar voren te brengen, wat in het vak te .bieden valt. Naast de inzendingen van de beide bekroonde firma s zijn ook vertegenwoordigd met mooie inzendingen de heer G. Zandbergen, de firma's Trylink en Warnaar en Oo. De Fa. O. G. v. Tuber- gen Jr. uit Haarlem heeft de tentoonstelling opge uisterd met nieuwe soorten Freesia's. Ook de heer G. Haver verdient vermelding met mooie collectie Triumphtulpen. Fa. El- dering en Zn. uit Overveen is vertegen woordigd met een groote collectie nieuwe crocussen. De heer A. 't Hart is aanwezig met een collectie cactussen. Voorts weer in tallooze variëteiten Sassem's product bij uitnemendheid: Narcissen. Hiervan beslaat de Firma P. v. Deursen een groot deel zoo ook P. v. d. Nouland, Voorhout; C. Vink, Noordwijk; M. v. War veren en Zn.. Hille gom en D. W. Lefeber, Lisse. Het is zeker voor iederen bloemenliefhebber de moeite waard, om een kijkje te nemen. Floris Schouten Vrouwenpolder. De vergadering van stemgerechtigde Ingelan den werd gehouden op Dinsdag 16 Februari 1.1. in hotel „Het Bruine Paard". De reke ning werd vastgesteld met een totaal ont vangst van f 6730.88 1/2 en uitgaven van f 6063.41, zoodat liet batig saldo bedraagt f 667.47 1/2. De omsiag werd over 1931 be paald op f 17 per H.A., makende over de grootte van den po.der, zijnde 192.49.85 H.A. f 3272.48. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld op ontvangsten en uitga ven op f 6397.45 1/2 waarin, evenals bij- de rekening, zijn begrepen de opnemingen en terugstortingen van kasgeldleening. De om slag werd voor 1932 begroot op f 16 per H.A. f 3079.98. In de Commissie voor het nazien van de rekening en begrooting, bedoeld in art. 136 van het A.gemeen Polderreglement, wer den bij acclamatie gekozen de heeren H. Slegtkamp, J. Philippo en C. Homan en tot Plaatsvervangende leden de heeren J. P. Warmerdam, N. Breedijk en W. J. van Bijn. Besloten werd tot het stichten van een bemalingsfonds. Dit fonds zal worden ge vormd uit de gestorte bedragen wegens het verkleinen van den boezem van den polder Het crediet (kasgeld.eening) werd met f 500 verhoogd. In de vacature van den heer J. W. Marbus, Poldermeester, werd voorzien door de benoeming van den heer G. H. Heijnes als zoodanig. De heer G. H. Heijnes verkreeg 33 stemmen, terwijl 14 stemmen werden uitgebracht op den heer N. Bree dijk. Bij monde van den heer W. J. van Bijn (de heer E. J. Speelman, voorzitter, was wegens ziekte niet aanwezig) werd den heer J. W. Marbus dank gebracht voor het vele nuttige werk verricht in het belang van den polder. De heer Marbus werd door de ver gadering van Ingelanden van 5 Maart 1902 tot Poldermeester gekozen, zoodat hij 30 ja ren deze functie met groote activiteit heeft vervuld. Medegedee'd werd nog, dat de molenaar N. Berkhout binnenkort 't feit zal herden ken, dat hij 50 jaren is werkzaam geweest als zoodanig. Werkloozenontspanning. In het Con- cordiagebouw is de laatste dagen een span nende damwedstrijd gehouden, waarvoor niet minder dan 45 deelnemers zich hadden opgegeven. Door den heer Verlint was een barometer beschikbaar gesteld; tevens wa ren doosjes sigaren en tabak door andere winkeliers geschonken. Gisteren zijn deze prijzen aan de winnaars uitgereikt onder toepasselijke woorden door den heer Dek ker, secretaris van het comité. ST0MPWIJK. Fropagandaclub. Maandagavond werd wederom een ontwikkelingsavond gehou den voor de leden van de Propagandaclub „St. Paulus". Na een welkomstwoord door den voorz., den heer C. v. d. Zijden, nam kapelaan Verkleij het woord. In een leerzaam betoog handelende over Hypnotisme, Occultisme, Spiritisme en zwarte kunst, gaf de eerw. spreker zijn toehoorders een duidelijk in zicht van dit actueele onderwerp. Van de rondvraag werd ruim gebruik ge maakt. Na een dankwoord sloot de voorz. deze goed bezochte vergadering. Loop der bevolking. Loop der bevol king gedurende 1932. Geboren 158 personen, gevestigd 461 personen, totale vermeerdering 619 perso- Overleden 44 personen, vertrokken 470 personen, totale vermindering 514. De netto toename bedroeg dus in 1931 totaal 105 personen, zoodat de bevolking op 31 December 1931 in totaal bedroeg 5217 personen en wel 2670 mannen en 2547 vrouwen. Gesloten huwelijken 43, ontbinding 1 hu welijk. Levenloos aangegeven 6. Nu volgens de volkstelling 1930 het aan tal inwoners van Stompwijk boven de 5000 zielen gekomen is. zal volgens de art. 34 van de Gemeentewet deze Gemeente zelf standig een Burgemeester moeten hebben, zoodat combinatie van het ambt met Veur niet langer mogelijk is. Wellicht, dat de pe riodieke aftreding in Maart a.s. van Bur gemeester Keijzer ons nog verrassingen brengt. Geboren: Daniël Giisbertus z. van C. H. van Kempen en J. M. Schrader. Hen- drika Adriana Theresia d. van N. S. On derwater en M. C. Vollebregt. Gehuwd: v. Vermeer en J. Haster. Overleden: C. A. Stijnman 61 j. C. G. Ooms 16 j O. J. Doelman 18 d. J. Th. v. d. Kraan 76 j. TER-AAR. Chr. Boeren- en Tuindersbond. In het café „Het Centrum" te Aardam werd Maandagavond de leden-jaarvergadering gehouden van den Chr. B. en T. Bond afd. Ter Aar, onder voorzitterschap van den heer C. van Spronsen. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat het ledental vooruit gegaan is; momenteel zijn er 27 leden De voorz. deelde mede. dat de L. T. B. afd. Langeraar, aan de leden van den Chr. B. en T .B. geneigd is, tegen gelijken prijs Kunstmest te leveren. Met algemeene in stemming werd dit begroet. De heer Verduijn, die naar de gecombi neerde vergadering te Alphen was geweest van de „Melkfederatie". deelde mede, dat binnen korten tijd ook in Ter-Aar zoo'n dergelijke bijeenkomst zal gehouden wor den. VEUR. Geboren: Anthonius Cornelis z. van A. de Korte en A. G. Paardekooper. Ali- da Elisabeth dj. van W. P Berk en M. v. d. Werf Joha. d. van C. H. Kostering en G. S. Nijs. Cornelis Franciscus Maria z. van G. A. Kulker en A. M. Boon. Gehuwd: J. Q. Nieuwenbroek en M. A. A. v. Laarhove. Overleden: J. van Elk 46 j. WASSENAAR. Wassenaar en Omstreken. In het „Wapen v. Wassenaar" hield bovengemel de Tuinbouwvereeniging een ledenverga dering. Na opening door den voorzitter, den heer A. G. van Tol, werden vier nieuwe le den toegelaten. Door den voorzitter worden tot juryle den ter keuring van het ingezondene be noemd de heeren G. A. Henkes, W. D. Schnitzler en G. v. d. Berg. Hierop wordt het woord gegeven aan den heer B. Laarman tot het houden eener lezing over het onderwerp „De „oude" broeierij op de „oude" buitenplaats." Spreker schetste in eenvoudige doch niet temin zeer duidelijke en leerzame wijze de voordeelen uiteen van het broeien en ver vroegen op de oude wijze, vooral ook wat het gebruik betreft voor het stekken en om goede en mooie planten te kweeken. Spreker schetste hoe vroeger een der gelijke broeibak werd aangelegd Er werd ter diepte van 1 1/2 Meter grond uitge graven, dit gat gevuld met blad en hierop een laag broeimest ter dikte varieerende van 50 tot 80 c.M. al naar dat de bestem ming van een dergelijke broeibak was. Hierover een weinig teelaarde, waarna de te vervroegen groente zooals bloemkool snijboonen, radijs, komkommers, meloen en derg. in deze broeibak werden uitgeplant of uitgezaaid. Verder hoe na afloop van deze producten deze bakken werden ge bruikt om de potplanten in te graven met het glas op palen daarboven, waardoor zeer prachtige resultaten zoowel wat bloei als vorm te verkrijgen zijn. Onder applaus beëindigde de heer Laarman zijn lezing. Na de pauze bracht de jury bij monde van den heer Schnitzler verslag uit. Voor de prijsvraag: de mooiste groep voor het puntenstelsel bevattende 1 Lae- lia Anceps1 pot Tulp Prins van Oosten rijk; 1 pot Mr. van der Hoeff1 Poetaz Laurens Koster en 1 pot Hyacinth Ger trude, ingezonden door den heer J. v. d. Kroft, werd een eersten prijs toegekend. Verder voor het puntenstelsel aan den heer H. v. d. Burg: pot met Narcis King Alfred 7 p.cyclame Perl von Ollendorff 10 punten met lof; Bosè Zellendorf (zaad- plant) 10 p.; Weis Dame 10 p.; Cattloya 10 p. den heer J. Anderson voor Peeren: Comtesse de Paris 9 p.Passe Crassane 10 p.Olivier de Serres 7 p.Kleipeer 5 p.; Appels: Goureinette 6 p.; Paradijs 6 p.; Zaailing 8 p.; Zoete Camnagne 4 p.Zoete schijfje 5 p.Appel zoet 7 p.Bellefleur zuur 6 p. De heer J. B. Laarman voor 1 Amarillus Hybride 10 p. 1. Anthurium Scherzirianum 8 p.; den heer H. C. Voorhoeve 1 Francis cus Hybride Bruntelsia 10 p. Naar aanleiding van de gehouden lezing werden door een drietal leden vragen ge steld, welke allen door den heer Laarman werden besproken, waarna bij monde van den heer J. Bijn vis, verslag werd uitge bracht was betreft de gehouden jaarver gadering. De uitgaven hadden beloopen 169.29. de inkomsten 152, zoodat aan de viering uit de kas moet worden bijge sprongen voor het bedrag ad f 17.29. Den heer Bijnvis werd door den voorz. dank ge bracht, ook voor wat betreft het organisee- ren. Na breedvoerige besoreking werd be sloten de toelage per lid voor excursies te verminderen tot 1.en slechts voor één excursie, welk voorstel met overgroote meerderheid van stemmen werd aangeno men. Besloten werd ditmaal een excursie te organiseeren naar Nijmegen met toelage en een excursie naar Botterdam geheel voor eigen rekening. Hierna sluiting. Ongeval. De werkman B. uit Breda kreeg op het bouwwerk van den heer B. aan de Houtlaan, een stalen raam op den rechterarm, tengevolge waarvan deze brak, terwijl hij voorts in het gelaat ge wond werd. Dr. Louwerse verleende de eerste hulp, waarna de man per ziekenauto van den beer Goemans is overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Gevonden voorwerpen. linkerschaats, vulpenhouder en muilkorf. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TAJANDOEN vertr. 16 Febr. van Am sterdam naar Liverpool. TABAK AN vertr. 16 Febr. van Amster dam naar Batavia via Antwerpen, KON. NED. STOOMB. MIJ. FLORA arr. 14 Febr. New York. IRIS Vigo-Amsterdam pass. 16 Febr. te Dungeness. JUNO arr. 16 Febr. van Triest te Fiume. TIBERIUS arr. 17 Febr. van West^Indië te Amsterdam. VESTA vertr. 16 Febr. van Rotterdam naar Amsterdam. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN arr. 15 Febr. van Kaapstad te Zanzibar. SIGLI vertr. 15 Febr. van Belawan naar Rangoon. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIJKERK (thuisr.) arr. 15 Febr. te Rar- es-Salaam. E ANDFONTEIN (thiusr.) vertr. 16 Febr. van Marseille. HOLLAND—BRITSCH-INDlë LIJN. STBEEFKERK vertr. 16 Febr. van Am sterdam naar Botterdam. KON. H0LL. LL0YD. AJAX, Amsterdam naar Brazilië, vertr. 13 Febr. van Madera. GEB WIN vertr. 16 Febr. van Amsterdam naar Brazilië, via Antwerpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCHMONAR, Rott.-Vanc. vertr. 14 Febr. van Portland (Ore). HOLLAND-OOST-AZIe LIJN. SEROOSKERK (thuisr.) arr. 15 Febr. te Shanghai. ZUIDERKERK vertr. 16 Febr. van Rot terdam naar Hamburg. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. USTROOM arr. 17 Febr. van Wesb-Afri- ka, L v. Havre te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LL0YD. SLAMAT (uitr.) vertr. 16 Febr. nam. uur van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Japan-Rott. vertr. 13 Febr. van Shanghai. ALCINOUS, AmsterdamSwansea, pas seerde 15 Febr. Mumbles. MACHAON vertr. 13 Febr. van Yokoha ma naar Amsterdam. MENTOR vertr. 16 Febr. van Rotterdam Daar Hamburg.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10