WAALS KERKNIEUWS RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW STADSNIEUWS AGENDA Onwetaieid kast geld. „Gentleman" wint veld ZATERDAG 13 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 III fit fl 1 c MEUBELEN vindt U bij WAALS in de grootste sorteering, de beste iwaliteiten, de voordeeligste prijzen HAARLEMMERSTR. 130-136 Eiken Tafel met twee uittrekbladen, soliede constructie 9.90 Eiken Dressoir met spiegel-opzet, een degeljjk meubel van flinke maat 18.75 Eiken Dressoir moderne uitvoering met zeer fraaie coromandel- versiering 29 Eiken Theemeubel met gebogen glasdeur, inwendig bekleed m peau de pêche 11-75 Salon Garnituren 2 crapeauds en 4 stoelen 51.00 - 62 00 -72.50 32 50 Huisk Garnituren 2 Faut. en 4 stoelen m. kunstleer bekl. 19.40, 24 50, 29 50, 34.50. Met moquette bekl. 23 50,28.50.33.50.38 50 E.E. PATERS CARMELIETEN. Op het Provinciaal Kapittel der Eerw. P.P. Carmelieten, gehouden in het kloos ter van Sao Paulo (Brazilië) werd gekozen tot Provinciaal Pater Cyrillus Therver; tot secretaris der provincie: Pater Canisius Mulderman; tot definitoren: Pater Scbas- tianus Boerkamp, Pater Leopold us Wijs- bek, Pater Baptista Blenke en Pater Am- brosius Vroling; tot custos der Provincie Pater Wilhelmus Meyer en tot afgevaar digden voor het Generaal KapittelPa ter Alexander Beynders en Pater Matheus Ketelaar. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag en Dinsdag geen audiëntie verleenen. VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTEN. In het landelijke Limmen woont een win kelierster m manufacturen. In de maaQd April van het vorige jaar bracht de bij haar en haar hoogbejaarden vader inwo nende neei een vriend mee, uit Amsterdam, welke hij voorstelde als een „betrouwbaar koopman". Aldra, het liep immers naar Mei, deed de liefde haar intocht in het hart van ge zegde winkelierster en zij en de „koopman" smeedden trouwplannen. Korten tijd later werd de zakenrelatie uitgebreid tot een koopman uit Bus sum en werden plannen beraamd om de affaire te vergrooten. Echter was daarvoor ge;d noodig en dit zou verkregen worden aller eerst met behulp van een crediet-hypotheek op het reeds belaste, bescheiden winkelhuis te Limmen. Hiertoe werden ook een advo caat en een notaris te Amsterdam in de arm genomen. De „koopman bewerkte dit voor de winkelierster, er werd een valsch taxatie-rapport vervaardigd 8000 met een eentje er vóór. De valsche handtee- kening ontbrak niet. Er kwam nog een akte tot stand, waarin valeohelijk werd gecon stateerd, dat de Bussumsohe „koopman" een vordering op de winkelierster had van 8800 en bereid was daarenboven nog 1200 te leenen, waarna een hypotheek zou worden verleend van 9400.Dienzelfden dag werd toen alvast 600 uitbetaald, waarvan d® juffrouw 100.ontving en de advocaat 200. Van de rest hebben de hee- ren met de winkelierster en een pleegzusje een vroolijken met champagne besproeiden avond in Amsterdam gehouden. Binnen de maand zou nog 600 Hypotheek worden uit betaald, ook aan de gemachtigde van do winkelierster, zijnde meergemelde Amster- damsche koopman". Er gebeurde nog meer; er werd een, dus onware, hypotheeüakte opgemaakt tot een bedrag van lO.OuO. Voor een bedrag van 600 aan contanten had de Bussumscne oopman dus een vordering op de winke lierster van 10.000. Gistermorgen heeft do „koopman", een 27-jarige inwoner van Amsterdam en goede bekende van de Justitie, voor de reohtbaQk terechtgestaan, verdedigd door mr. Schok king. Verdachte verlangde onmiddellijk na den aanvang, dat de neei van de winkelierster, «die in Duitschland blijkt te vertoeven, ook gehoord zal worden. Aly de neef niet komt, aldus verdach te, ben ik niet te spreken, dan doe ik hier geen mond open! Hij alleen kan getuigen, dat het nooit de bedoeling is geweest, de juffrouw uit Limmen op te lichten, maar wel den koopman uit Bussum, dat is een geboren oplichter, hij is de grootste boef in Nederland Verdaohte is uitermate lang van stof en beeft ongeveer een half uur noodig om zijn lezing van de zaak te geven. Het oenige voorcieel, dat ik er van heb gehad, beweert ihij, is 'n paar schoenen van 6.90. Wat de naderhand verduisterde goede ren betreft, verklaart hij, dat de winkelier eter op advies van den advocaat een groote partij op crediet had gekocht. Die heeft verd. later weer verkocht beneden inkoops prijs en de opbrengst ad 260 gehouden. Deze verduistering bekende hij. Het getuigenverhoor leverde weinig nieuwe gezichtspuuten op, alleen toen de Bussumsohe koopman voor het hekje stond, was er 'n incidentje, toen deze getuige be weerde, dat hij terstond na de valsche akte een contralettre heeft afgegeven, waarin staat, dat hij niet een vordering van 8800 op de winkelierster had. Verd. protesteerde hiertegen heftig en verweet hem z'n groote onbetrouwbaar heid; hij sprak van brandstichting in een oud huis dat 100 pet. boven de waarde ver zekerd zou zijn geweest- De president, mr. Huijzinga, suste het geval met de woorden: Laten wij ons nu tot één strafzaak tegelijk bepalen. Nadat de advocaat, tegen wien ook een strafzaak loopende is, zich van het afleg gen van getuigenis verschoond heeft, wordt de verdere behandeling geschorst tot Woensdag a.s. De officier zal inmiddels probeeren den neef alsnog uit Duitschland te doen overkomen. „Tel." BEDRIEGELIJKE BANKBREUK EN FLESSCH ENTREKKER IJ. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft terecht gestaan de 33-jarige koopman A. v. G., gedetineerd, verdacht van bedriegelijke bankbreuk en flesschentrekkerij. Verdaoh te, die in begin September in staat van fail lissement was verklaard, zou ter bedriege lijke verkorting van de rechten van zijn schuldeischers, verzuimd hebben aan den curator in zijn faillissement, mr. G. C. A. Os kam, mededeeling te doen van het bestaan van een groote partij manufacturen, dekens, kunstzijde, mantelstoffen, enz. Voorts was hem ten laste gelegd, dat hij in Augustus, wetende, dat zijn faillissement niet te voor komen was, een bedr.ig van 720 aan een zijner schuldeischers, n.l. zijn vader, had betaald en ten slotte dat hij in het tijdvak van Juni tot September bij een groot aan tal fabrikanten groote partijen goederen heeft gekocht, in totaal voor ongeveer 15.000, zulks terwijl hij wist, dat hij die goederen niet zou kunnen betalen. Bij de behandeling van deze zaak werd een groot aantal getuigen gehoord. Het O.M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, achtte de drie ten laste ge legde feiten bewezen en eischte twee jaar ge vangenis straf. De verdediger, mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom, achtte het bewijs niet geleverd en ooncludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 25 Februari. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. De rechtbank te VHertogenbosch heeft een arbeider uit Eindhoven een gevange nisstraf van vijf jaar opgelegd terzake van het feit, dat hij te Geldrop de weduwe Ver stappenv. d. Burgt, uit wier woning hij een kistje met geld had gestolen en die hem op zijn vlucht trachtte tegen te houden, een aantal messteken had toegebracht, waaraan zij twee weken later overleed. De officier van justitie had acht jaar geëischt. SCHULDMISDRIJF. De Vierde Kamer der Amsterdamsohe Rechtbank heeft overeenkomstig den eisch een automobilist te Amsterdam wegens het veroorzaken van letsel door schuld ver oordeeld tot vier maanden hechtenisstraf. De automobilist zou bij Naarden met een snelheid van 100 K.M. hebben gereden, zoo dat bij de kruising Hinlooperlaan—Amere- foortsche straatweg een aanrijding met twee fietsers niet was te vermijden. Dc fietsers, een heer en dame uit Bussuui, werden tegen den weg geslingerd en zwaar gewond. Ter terechtzitting was gebleken, dat de automobilist een weddenschap had geslo ten met een motorrijder wie het hardst kon rijden. Toen was de aanrijding geschied, terwijl bovendien, volgens een deskundi ge, de voetrem niet in orde was. INGEZONDEN STUKKEN Kindertoeslagfonds voor het Bloembollenbedrijf. De tweede uitbetaling van het Toeslag fonds over het contractjaar 19311932 is vastgesteld als volgt: Op Donderdag 18 Febr. a.s.: Te Hillegom des avonds van 79 uur in den R. K. Volks bond; te Lisse des avonds van 70 uur in den R. K. Volksbond; te Sassenhsim des avonds van 79 uur in de K. S. A. Op Vrijdag 19 Febr. a.s.: te Noordwijk des avonds van 7.308.30 uur in het Juve naat; te Bennebroek des avonds precies te 7 uur in den R. K. Volksbond. Op Zaterdag 20 Febr. a.s.: Te Overveen precies te 2.30 uur in de St. Alloysiusschool te Noordwijkerhoüt des avonds precies te 6.30 uur ten huize van J. v. d. Voet, Nieu we Duinstraat F 24; te Voorhout des avonds precies te o uur in het Patronaat; tc Heemstede precies te 4 uur in den R.K. Volksbond. GEMEENTERAAD. Aan de agenda van de Raadsvergadering van a.s. Maandag is toegevoegd: Voorstel tot verkoop aan J. W. Reyne- veld, van een gedeelte bouwterrein, gele gen aan de Kernstraat, kad. bekend Sec tie M. No. 4534 (oud), ged. De heer J. W. Reijneveld heeft ver zocht een bouwterrein aan de Kernstraat, groot pl.m. 650 M.2 voor zich of voor zijn nader te noemn lastgevers te mogen koo- pen voor de stichting van eenige wonin gen. De met den adressant gevoerde onder handelingen hebben er toe geleid, dat deze accoord gaat met den gevraagd-den prijs van 10.per M.2 en met de aan den ver koop te verbinden gebruikelijke voorwaar den. DE HUT VAN 00M TOM. Filmvoorstelling. Door de Excelsior-bioscoop uit R'dam die indertijd met de vertooning van „De Eeuwige Stilte", groot succes heeft gehad, zal Maandag en Dinsdag a.s. in de Stads gehoorzaal een vertooning worden gegeven van het imposante filmwerk „De Hut van Oom Tom". Deze film is geen „kinderfilm" maar een prachtige' bewerking van het we reldberoemde boek van Mevr. Beecher Stowe s boek „Unc.e Tom's Cabin", dat zoo een invloed heeft gehad op de afschaffing van de slavernij in de Vereenigde Staten. Allen die dit boek gelezen hebben en wie heeft dit niet? zullen ongetwijfeld deze film willen zien en zich daardoor de be kende personen uit de Negerhut opnieuw voor den geest willen roepen. Men zie voor bijzonderheden de advertentie van heden. Voor bezitters van de R. O. F.-toestellen is het bovendien van niet te onderschatten belang dat de fabriek in Leiden is geves tigd, zoodat men door de onmiddellijke service practisch geen dag zonder muziek behoeft te zatfcen. Besluiten we met het nieuwe product het succes toe te wensohen dat het zeker verdient. j I MUZIEK. weekh'ns wilskracht. Herdenking 30-jarig bestaan. Bovengenoemde harmonie-kapel heeft gisterenavond voor een goedbezette Ge hoorzaal een invitatie-concert gegeven ter viering van haar zesde lustrum. Onder de zeer gewaardeerde leiding van den heer Dik werd een reeks muziekstukken uitgevoerd, die na serieuze voorbereiding uitstekend slaagden. Zien wij het feestprogramma aan dan valt ons onder de verschillende festivitei ten als: receptie en sluitingsfeest op: een rondwandeling met muziek op Zaterdag avond a.s. door Leidens veste. Deze atten tie zal ongetwijfeld in den smaak vallen der Leidsche burgerij. Na een welkomstwoord van den wa a nee menden voorzitter, den heer Verver, werd aangevangen met de uitvoering van het programma, waarvan het eerste nummer een opgewekte inslaande marsch vermeldde van kapelmeester Dik's hand. Waarom hooren wij door andere harmonie-orkesten nooit iets van diens muziek? Behalve de 'Rktterdamsche-diergaarde marsch (Marsch opgedragen aan het Bestuur van de Rotter- damsche diergaarde, waar deze kapelmees ter vaak geconcerteerd heeft) hoorden wij een smaakvollen, mooi geinstrumen teerden wals van hem, zwierig, sierlijk en met fan tasie geschreven. Wij weten zeker, dat ka pelmeester Dik met zijn composities voor harmonie-orkest veel succes heeft in het buienland en deze daar graag uitgevoerd worden. Met zorg voor toon en voordracht werd deze Concert-wals uitgevoerd. De prettige, vroolijke muziek van Sappe had eveneens veel succes. Behoudens de num mers voor harmonie geschreven, troffen wij enkele arrangementen aan. Hier mag iets tegen te zeggen zijn. aan den anderen kant krijgt men toch ook muziek te hooren, waarvan het oeil niet te verge'iiken is met wat gewoonlijk in het populaire genre wordt geboden. Als de arrangementen maar goed getroffen, we! overwogen en smaakvol geïnstrumenteerd zijn. Zoo honyden wij een fantasie over de Opera „Mignon" van Thomas, die ons het minst-geslaagd voor komt. terwijl de Hongaarsche dansen van Brahms het weer zoo goed deden van klank en rhythme. Een woord van lof voor den hoornist, die zoo verdienstelijk zijn partij blies in „Anse'us" van Massenet, evenals de hoboïst, die in de ,.Lohengrin"-fantasie zijn motie,ven uitzong. Verder noem ik de ïe clarinet, die de verschillende solopartijen met zoo'n toewijding spee'de. Er is bij dit corps steeds een streven naar wat goeds, naar kleur, naar toon, naar voordracht. Een harmonie-kanel moet eigenlijk in de open lucht musiceeren, want bij een bezetting van een vijftig man wordt de kleur, de toon, gauw te dik-oappie en zouden wij wiTen zeggen niet meer, niet de uiterste klank uitbuiting. Maar wat ruw is wordt door den kapelmeester geweerd: veel aandacht wordt hieraan gewijd. Waar wij ons bij een uitvoering voor harmonie steeds op ver heugen en bij een goede vertolking na vol ledige klankuitstorting toch ook het p.p. zijn plaats heeft, zijn de marschen, waarvan wij er nog twee te hooren kregen: „Marche aux flatnbeause" van Meyerbeer en een in vo'le glorie gespeelde Finale. Tenslotte een gelukwensch voor dit corps, dat vanaf zijn oprichting serieus werkt; en een woord van waardeering voor den leider, die met kennis en fleurige mu zikaliteit zich zoo t-oegewijd geeft om zijn mannen hooger op te voeren. Dankbaar en veel applaus, telkens, en telkens weer! Gratis bioscoop voor de werkloozer». Het Luxor-Theater alhier heeft voor de komende week wederom twee gratis voor stellingen voor werkloozen aangeboden aan Het Crisis-Comité en wel voor Dinsdagmid dag en Vrijdagmiddag a.s. Toegangskaarten voor deze voorstellingen zullen bij het Bureau van het Crisis-Comité, Stule Rijn No. 3, verkrijgbaar zijn op Maan dagavond a.s. en wel van 8.309.30 uur voor de Dinsdagvoorstelling en van 8.309.30 uur voor de Vrijdagvoorstelling. Zij die hiervan gebruik wenschen te ma ken moeten zich daartoe op de bovenver melde uren aan de Stille Rijn No. 3 ver voegen met medeneming van hun stempel kaart van Maatschappelijk Hulpbetoon of de Arbeidsbeurs. Degenen, die reeds een contröle-kaart van het Crisis-Comité ontvingen, dienen deze mede te brengen. De tot nu toe door de directie van het Luxor-Theater gegeven voorstellingen heb ben telkens veel bezoekers getrokken. Ook Donderdagmiddag was het weer vol. De vertoonde films, speciaal de militaire klucht „Op Inspectie" wisten de aanwezigen van begin tot einde te boeien. Als speciale attractie was er tevens nog muziek en zang. We wenschen er echter de aandacht op te vestigen, dat niet alle ge zongen liedjes ons bijzonder geschikt ge kken voor deze bijzondere voorstelling. Alles, wat de werkloozen eenigszins kan prikkelen dienst verre van hen gehouden te worden. Zij moeten vroolijke entspanning kunnen genieten. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentiu^ Bibliotheek, geopend 'e avonds van 7.30—8.30 uur. Vrijdag. „De Despoot" Jubileum Louis de Vries. Schouwburg 8.15 uur. Dinsdag. „Helene", Nederl. Tooneel, 5e abonnementsvoorstelling, Schouw burg, 8.15 uur. De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen door de doktoren: Van Bockel, Jasperse, Meijboom, en Rassere. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. BIOSCOPEN. Trianon. Na onze uitgebreide bespreking van gis teren over het filmwerk „Zwei Menschen", dat gisteravond voor het eerst in het Tria non-Theater ging, vermelden wij nu slechts nog, dat het voorprogramma werd aange vuld met eenige kunstzinnige bij-films, als o.a. „Het Pieremnt" van Teunissen. Daarbij nog enkele Parïjsche liedjes, jour naal e.a„ die ook dit voorprogramma zeer aantrekkelijk maken. Luxor. Het programma van deze week is voor de pauze van zeer gevarieerde samenstel ling. Na het journaal en een aardige tee kenfilm krijgen we een mooi stukje cul tuurfilm in den tocht van een aantal berg beklimmers van den Amerikaanschen Matr terhorn. Daarna het derde Ufa-cabaret>- programma en als hoofdfilm „Een vrou wentemmer". Deze film speelt in Califor- nië, waar een jongeling blijk geeft de kunst te verstaan paarden en vrouwen te kunnen temmen. Al is de wijze, waarop zulks geschiedt wel wat naief, 't is tooh een amusementsfilm, die het doet. Na de pauze draait „Feestredenaar op bestelling" met Willy Forst in de hoofd rol van Carry Clips, redenaar op bruilof ten, begrafenissen, enz. enz. Na enkele voorproefjes van Clips' redenaarstalent bij een bruiloft en een doopplechtigheid, zien we hem spreken in de plaats van een pro fessor, die een spraakgebrek heeft en van de „Moderne Club" een uitnoodiging heeft gekregen om een lezing voor zijn jongste, bekroonde werk te houden. Achter een gor- daan verborgen leest Clip's de op schrift gestelde rede van prof. Wielander voor, terwijl deze slechts de mondbewegingen maakt. Dit geeft natuurlijk tot velerlei moeilijkheden aanleiding, maar meer nog wordt zulks het geval, wanneer de presi dente van de club zich tot den professor aangetrokken gevoeld, hetgeen de film tot in bijzonderheden laat zien. Casino. Dat van een onbeduidend, onzinnig sce nario nog wel wat gemaakt kan worden bewijzen Lien Deyers als Lissy Erkmeyer en Max Hansen als de arme baron Von Storck door hun goed spel in „De Harle- kijn" een film, toelaatbaar voor volwasse nen, ofschoon het slot niet ieder zal be vredigen, al zal de film hem een paar uren amuseeren door de leuke situaties, die ze bevat. Voor de pauze „Het geheim van de hoe ve" een goede Wild-West-film Nederland in klank en beeld met het lichten van de Stanfries; een gekleurde Indianenflim en „Voorjaar in den dierentuin" met zeer in teressante opnamen. Alles bij elkaar een goed programma. WIE VRAAGT AAN DE DEUR. Er wordt veel ellende geleden in dezen tijd van wereldcrisis. Nu de vorst is ingevallen wordt de nood verscherpt. Er wordt dan ook veel gevraagd aan de deux, en zonder twijfel wordt er veel gegeven. Wij wil.en met aandrang den raad geven: geef niet aan de deur. Omdat gij niet kunt beoordeelen of het waar is, wat men U vertelt. Omdat gij in de meeste gevallen onmoge lijk die hulp kunt bieden, die daar inder daad noodig zou zijn. Gij geeft een kleinig heid, maar dat is veel te weinig. Omdat de ervaring leert, dat dikwijls het aan de deur weggeschonken geld of brood slecht wordt besteed. Omdat gij door te geven, de armen ge went om te vragen, hen maakt tot bedelaars en hen vernedert. Dus: niet geven aan de deur. Maar wat dan wel? De menschen die aan de deur hulp komen vragen zijn niet alle, maar wel velen van hen in nood en armoede. Zij moeten geholpen worden. Steun daarom de instellingen, z ij zullen het werk doen, stelt g ij ze daartoe in staat. Z ij kunnen beoordeelen, hoe inderdaad de toestand is van den behoeftige. Zij kunnen geven, wa-t noodig is om hem uit zijn ellende te helpen (als zij tenminste vele giften en contributies krijgen). Z ij kunnen hem verder bijstaan, want bijna altijd is er meer noodig dan geld al leen. De meesten die dit lezen, zullen onzen raa-d natuurlijk niet opvolgen. Als er weer een arme komt aan Uw deur, zult ge het niet over U kunnen verkrijgen hem ledig heen te zenden. En de instellingen van al lerlei aard, die zoo prachtig werk doen, blijven kampen met geldgebrek. Maar geef gij U dan de moeite te contro leeden, of Uw goedhartigheid goed ge plaatst was: vraag den arme zijn naam en adres en verzoek ons bureau, gevestigd Lammermarkt 67, telef. 1052, U even in te lichten, wat het voor gezin is. En tot allen die onzen raad wel willen volgen, zeggen wij: geeft thans rijkelijk, aan diaconie of armbestuur van Uw kerk, aan de vereeniging of het gesticht waarin gij vertrouwen hebt. en ook aan het Crisis- Comité, waarvoor de Leidsche Dagbladen en de Twentsche Bank, Breestraat 81. gaar ne giften in ontvangst nemen (postrekening van het Crisiscomité 188690). Het Bestuur van den Armenraad, G. A. SMIT, voorzitter. P. A. VAN TOORENBURG, secretaris. Op 23 en 24 Februari a.s. zal prof. dr. P. Nolf, hoogleeraar in de physiologie te Luik, des morgens te kwart over tien in de collegezaal van het Anatomisoh La boratorium voordrachten houden over: „Linnervation costérique". De R. 0. F. 1932. Prettig is het toch te ervaren, dat ook de in Leiden gevestigde radio-industrie niet stil zit en in het leveren van deugde lijk fabrikaat voor de allergrootsten op dit gebied geenszins behoeft onder te doen, ja, dezen in sommige opzichten nog over treft, en wel, omdat hier niet direct de groote massa-fabncatie wordt beoogd. Hierdoor heeft men telkens gelegenheid met de steeds weer verschijnende nieuwig heden en verbeteringen en met minder de zich steeds wij^gende omstandigheden in den aether, rekening te blijven houden, zon der dat het publiek eerst een groot kwan tum behoeft weg te koopen. De in Leaden gevestigde Rijnlandsohe Ontvangtoestellen Fabriek, die de hier zoo populaire R. O. F. toestellen fabriceert, in den volksmond Rof's genoemd, komt thans met een toestel zoo billijk, dat er o.i. bijna voor niemand meer een beletsel be staat om zich radio aan te schaffen. Zoo n prijs geeft men in korten tijd uit voor distri butie, en dan heeft men het ideale bezit van een eigen toestel met alle stations. Maar er is meer: men is gelijktijdig be zitter van een allersierlijkst slank meubel tje, dat zich overal laat plaatsen, en waar in toestel en een zeer mooie luidspreker zijn ondergebracht, dus één geheel. Door gebruikmaking van de lng. Idzer- da dempingsreductie, waarvan de fabriek het toepassangsrecht heeft gekocht, is een uiterste soepele terugkoppeling en de te vens verhoogde selectiviteit verkregen, me de door toepassing van nog eenige nieuwe technische kneepjes. De bediening is uiterst eenvoudig, en geschiedt door slechts drie kleine knop jes, zonder meer, eenvoudiger kan het met, en de verlichte schaal laat aan duidelijk heid niets te wenschen over. Alle stations komen mooi door, en de weergave is buitengewoon helder. De con structie is van zoo n soliede aard, dat de fabriek er twee jaar garantie op geeft. Hier hebben we dus een Leidsch fabri kaat dat o.i. evenals zijn R. U. F.-voor gan gers gretig koopers zal vinden en in nog grooter mate populariteit zal verwerven. Wijnhandel Gedistilleerd E.7.CÖ/TER ALP HEN 7o RYN TEL.242 RAALHUU7TRAATZ08 LEIDEN— /TEEN/TRAAT 8 TEL.1361 PER LITER f 3.25 ZIET ONZE ETALAGES

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2