CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 13 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 VOORHOUT. Werkloozenzorg. Gisteren heeft in het Parochiehuis alhier een bijeenkomst plaats gehad, uitgeschreven door den Bestuurs raad van den R. K. Vo.ksbond, ter bespre king van hetgeen in iiet be.ang der werk- loozen in deze gemeente gedaan kan wor den. De Voorzitter van den R. K. Volksbond, afd. Voorhout, de heer F. M. Angevaare, opende deze bijeenkomst. Doel dezer bijeenkomst is hoofdzakelijk om de werkloozen een tehuiB te bezorgen in den tijd van werkloosheid en wel de R. K. en Chr. georganiseerde arbeiders. Het onderbrengen van de werkloozen in een ge bouw heeft het voordeel dat zij bezig wor den gehouden met huisvlijt, lectuur, gezel- schapspelen enz., terwijl zij dan niet meer behoeven leeg te loopen op straat. Spr. heeft van de kerkelijke en burger lijke overheid toezegging gekregen van hun ne medewerking en is hiervoor dankbaar. Het initiatief is uitgegaan van den be stuursraad van den Volksbond, doch deze raad heeft gemeend hierin samenwerking te zoeken tusschen de R. K. en Chr. orga nisaties. opdat zoowel de R. K. als Chr. ge organiseerde werk.oozen een onderzak zul len hebben. Voor de verdere ontwikkeling van het program hebben wij ons ingedacht een eece-comité, een oomité en een werk comité te moeten benoemen. Hierin hebben wij Sassenheim tot voorbeeld genomen. Het •werkcomité kan zich dan bovendien nog bezig houden met het eventueel verleenen van voeding, kleeding en dergelijke in be hoeftige gezinnen indien zulks mogelijk is. Spreker besloot met den wensch dat Voor hout de charitas nog zal kunnen beoefenen en dat de gevraagde medewerking zal wor den ver.eend. Vervo.gens deelde de voorzitter mede dat bericht van verhindering is ingekomen van de heeren G. Bulten, W. van der Laan. Dr. Bots en P. J. van der Hulst. Na eenige besprekingen werden drie co mité s samengesteld. Om zitting te nemen in het eere-comitó zullen worden aangezocht de Burgemees ter, de Pastoor, Dominé, Kapelaan en 1 Broeder-Overste van de Nijverheidsschool, en de heeren VV. van der Laan, H. A. G. I Bots, P. van Reisen, J. W. van fteisen, O. I Jansze. F. M. Angevaare, L. Prins, D. Hoogduijn en Mevr. Bots voor de Eiisabeth- vereeniging. Het comité is samengesteld uit voor den N.H. Kerkeraad J. van den Berghe; N.H. Diaconie C. van der Tang; N.H. Kerkvoog dij W. Drost; R. K. Kerkbestuur C. J. Zon- I neveld; R. K. Armbestuur P. J. van dér "Hu.st; L.T.B. J. W. van Reisen; St. Deus- Dedit- W. van der Ploeg; Gemeenteraad J. 1 van der Voet; wethouders P. L. van der Hu 8t; Hanze C. van Velzen; Chr. Land- arbeidersbond D. de Vruiïi; Bouwvakarbei- dersbond B. Lucassen; Patronaatscommis- sie G. M. Prins; Secretaris W. van Elk; Boerenleenbank S. P. Warmerdam; R. K. Volksbond Andr. de Groot; Exploitatie commissie H. A. Allard. Het werkcomité is samengesteld uit de heeren P. L. van der Hulst, voorzitter; W. van Elk, secretaris; J. van dén Berghe, penningmeester, C. J. Zonneve.d, W. van der Ploeg. B. Lucassen, H. A. Allard, D. de Bruin en G. van Rhenen, leden. Getracht zal worden het Parochiehuis te krijgen als tehuis voor de werkloozen en wel van des morgens van 9—12 en des mid dags van 3 tot 4.30 uur. uitgezonderd Zater- Nadere aankondigingen zullen hierom trent plaats hebben. Een beroep zal worden gedaan op de ingezetenen voor dit doel. Men kan het steunen in geld en in natura. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Begrijpelijk is het, dat de vorst niet bevorderlijk is aan den han del en de prijzen daar ©enigszins onder lij den. De straathandel heeft door de vorst met veel moeilijkheden te kampen. Er wor den nog, zooals al ©enigen tijd het geval is, met deze prijzen dagelijks kapitalen door de trekkers verloren. De prijzen waren per dozijn: La Reine 6—9 ct., Theeroos 16—21 ct., Courónne d Or 20—26 ct., Mr. v. d. Hoef 19—23 ct., Pros perity 910 ct., Herman Schlegel 911 et*, Flamingo 8—10 ct., Fred. Moore 10—13 cu, Gele Prins 20—25 ct., ibis 12—18 ct., Prins van Oostenrijk 12—17 ct., Murillo 13—17 ct,. Victoir d'OLivierre 24—30 ct., Cramoisie Bnllant 69 ct., Progression 1622 ct*, Peach Blossom 20—27 ct-, Azalea 17—22 ct., Vuurbaak 20—24 ct., Generaal de Wet 20— 24 ct., William Copland 14—17 ct., Sanders 26—30 ct., William Pit 2431 ct., Le No tre 19—30 ct., Bartigon 15—22 ct., Hyacin t/hen per 100 2.40—5.90, Narcissen: Lau rens Koster 0.60—1.10, Ornatus 0.50— 0.60, Watkin ƒ0.40—0.60. WARMOND. Landarbeiders. Onder zeer groote be- mngstelling had in hotel „de Zon" een ver gadering plaats van de afd. Warmond van den Landarbeidersbond St. Deus Dedit, waar als spreker uitgenoodigd was de heer Salm, lid van het Hoofdbestuur, en in welke vergadering werd behandeld het nieuw op te maken contract met de bloe mistenpatroons. De voorzitter sprak een hartelijk welkom tot de aanwezigen, in- zonder tot den heer Salm en het verheugde spreker, dat zoo velen ter vergadering wa ren gekomen, hetgeen, gezien de belang rijkheid der besprekingen niet verwonde ren was. De heer Salm, het woord verkrij gende, zeide, dat de onderhandelingen tot beden nog niets gevorderd waren. Wan neer de afdeelingen, aldus spreker, omtrent deze aangelegenheid een vergadering hou den, gaat een der hoofdbestuursleden deze vergadering bijwonen teneinde te beluiste ren of een basis aanwezig schijnt te zijn waarop onderhandeld kan worden. \^ij ontkennen geenszins, aldus spreker, dat het bloemistenbedrijf harde tijden door maakt, en wij zijn bereid om onderzijde ook een offer te brengen. Wij hebben voor gesteld, aldus spr., dat het loon der arbei ders zou worden verlaagd met 10 pet, maar de patroonsvereeniging wenscht een veel ingrijpender verlaging. Hun voorstel kan onmogelijk een onderwerp van beraadsla ging uitmaken, want op het loon dat zq voorstellen kan een arbeider onmogelijk ingaan. Op onze districtsvergadering is goedgevonden, aldus spreker, dat genoe gen genomen zal worden met een loon van 22 gulden per week, maar dit is ook het uiterste. Gaarne zou ik omtrent dit voor stel de meening van de leden vernemen. Over deze aangelegenheid ontspon zioh een zeer geanimeerde en zeer drukken dis cussie en nadat nog doqr verschillende le den aan den heer Salm vragen waren ge steld, die tot genoegen werden beant woord, werd tot stemming over het voor stel van het district overgegaan. De uit slag der stemming werd niet bekend ge maakt, wijl men vreesde dat dit de be sprekingen zou bemoeilijken. Hierna wer den nog eenige zaken van huishoudelijken aard afgedaan waarna de bijeenkomst door den voorzitter onder dankzegging aan den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting over deze belangrijke kwestie werd geslo- ten. Bloembollententoonstelling. Door het gemeentebestuur is aan het Bloembollen- bestuur afdeeling Noordwijk voor de al daar te houden bloembollententoonstel ling «Flora 1932" een gouden medaille be schikbaar gesteld. Onbewoonbaar verklaarde woning. Naar men ons mededeelt is door Ged. Sta. ten aan het Bestuur van den Broek en Simontjespolder tot 1 April a.s. onthef fing verleend tot den bouw van een nieuwe molenwoning in bedoelden polder. Mocht op deze datum nog geen nieuwe woning gebouwd zijn of althans een besluit geno men zijn om binnen een bepaalden tijd tot bouw van een woning over te gaan, zal de molenwoning onherroepelijk moeten worden ontruimd. HAARLEMMERMEER Vertrokken: L. A. Café (gehuwd met M. Weij) van Leirauiderdijk 329, naar Aals meer, Slomraeerkade C Tjalma van Zwa- nenburgerdijk 376. naar Amsterdam, Willems parkweg 62 W. Tant can Sportveldweg 25 naar Amstehrdam, Jacob van Lenneostraat 396. 1 T. Dijt. van Leimuiderdijk 298 naar Heilo. St. Willebrordusgesticht Corstiaan R. Molenaar (met gezin) van Badboevelaan 95 naar Aalsmeer. Oosteinderweg 337 Al- dert Tas (met gezin) van Aalsmeerderdijlc 563 naar Aalsmeer, Uiterweg 407 Gijsbert en Jan de Vormer, van tJweg 763 naar Rot terdam. p.a. mej. Dekker. Beijerlandschelaan 77 S. en L. de Vormer, van IJweg 763 naar Haarlem. Cruquiusstraat 12 J. Bout (mét gezin) van Sloterweg 56 boven naar Am sterdam. Wavenstraat 101. II J. Trouwen, van Bennebroekerdijk 156 naar HaarJemmer- liede c.a. Zu'd-Scbalkweg no. 36 p.a. H. van Brugge L. M. G. G. Burton, van Kruisweg 1007 naar Sassenheim, Hoofdstraat 354 A. J Goossens, van Cruquiusdiik 11 naar Uit hoorn, Schans 3 Alma L Bogaart. van Ol menlaan 76 naar 's Gravenhage. Pahudstraat 81 Hillia van Prooijen van Hillegommer- f dijk 56 naar Haarlem, Bosch- en Hovestraat 1 15 Gijsje Kurvink. van Cruquiusdijk 206 naar Bloemendaal, Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort. Gevestigd: E. Wonkelman met gezin van Haarlemmerliede c.a.. Spaarndammerweg 4 naar Wilhelminalaan 38 Pieter Bakker (met gezin) van Amsterdam. Bnetzelacrstraat 88 huis naar Olmenlaan 83 Frans J. Hui- zinga (met gezin) van Amsterdam, Sloter weg 1236 naar Burgemeester Amersfoordtlaan 25 D Treffers (met gezin) van Haarlem, Lange Hofstraat 13 rood naar Vijfhuizerweg 524 Hendrik Bakker, van Heemstede Land- zichtïaan naar Kruisweg 1575 Aloysius F. C. M. Beerde van Tilburg, Nieuwlandstraat 10 naar Marktolein 16 W. J. Pl^ van der Wart van Goes, Oostsingel 148 naar Marktlaan 12 G. Visser, van Rotterdam, van Spaanstraat 7 B naar Aalsmeerderdijk 7 Gerard Uiter- waal, van Amsterdam, 2e Looierdwarsstraat 14 naar Nieuwemeerdijk 381 W, Tensen, van Sassenheim. Hoofdstraat 11 naar IJweg 1 1760 A. C. Betjes, van Aalsmeer, Wete ringstraat 17 naar Aalsraeerderweg 840 C. L. van der Veen,- van Amersfoort, Brouwer straat 21 naar Sloterweg 61. SASSENHEIM. DE AUTODIEFSTAL. Drie personen aangenoutien. In aausiuiuug aan net benout in zake den Jiaagscneu auwmiubieliiandelaar, Jie hier met ueu omangs te üassennemi geso ien automobiel weru aaiigeuouucu, kunnen wij nog uieiueu dat ueze automobieluande- laar ueen verklaard, dat hij deu wagen in opuracht van e«n garagehouder naar Auisteroain moest brengen, vanwaar de auu> per vrachtauto naar Sneex zou wor den gezonden. Bedoelue garagehouder be weer ue den auto van iemand uit Wasse naar tegen kwitantie te Hebben geaooht. De kwitantie kon hij echter niet toonen, aangezien hij deze aan zijn broer had af gegeven. Ook een Duitscüer, die in de ga rage werkzaam was, scheen meer van het geval te weten en werd aan een verhoor onderworpen. Ten slotte werd, in samen werking met de Haagsche recherche, tot de arrestatie van drie personen overge gaan, waarvan twee naar Sassenheim zijn overgebracht en de derde in Den Haag in voonoopige bewaring is gesteld. De per soon te Wassenaar, uie den wagen zou heb ben verkocht, was nog niet te vinden. De politie zet het onderzoek voort. Waar- sohijnlijk ls men hier op het spoor geko men van een bende autodieven en helpers. 0EGSTGEEST. Benoeming gemeente-ontvanger. De aanbeveling door B. en W. voor de benoe ming van een gemeente-ontvanger is op gemaakt als volgt: 1. A. C. Öommeling te Leiden. 2. C. Doordijn te Ooitgensplaat. HILLEG0M. R. K. Postpersoneel. Gisteravond hield de afdeelmg Hiilegom en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van P. T. T. Perso neel „8t. Petrus" een ledenvergadering ui Hotel „Flora". De opkomst wae best. In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer J. Heemskerk, de werkloosheid, de crisis en de salarisverlaging. Hierna werden eenige ingekomen stuk ken behandeld, waaronder een brief van de Vakgroep Zuid-Holland om subsidie. Door deu heer van Lierop, voorzitter van de Vakgroep Zuid-Holland, wordt dit schrij ven toegelicht. Door den voorzitter worat medegedeeld, dat het bestuur der afdee- ling voorstelt, om aan de Vakgroep voor dit jaar ©en subsidie te geven van 15. benevens de helft van de reiskosten voor degenen, die de Vakgroepvergadering be zoeken. Door de vergadering wordt dit be stuursvoorstel met algemeene stemmeu aangenomen, terwijl door den heer de Beos nog wordt medegedeeld, dat het bestuur ook een zelfde houding wenscht aan te ne men voor eventueel nog te stichten vak groepen voor andere categoriën. Hierna is het woord aan den spreker voor deze vergadering, de heer M. P. Ooms van Rotterdam, Hooidbestuurder van den Bond „St. Petrus". Op zeer zakelijke en duiueiijke wijze behandelde ueze spreker zijn onuerwerp: „Wat beteekent de Bond „St. Petrus V' en vond daarbij een aandach tig geüoor, terwijl een dankbaar applaus hem beloonde. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele leden gebruik gemaakt, welke tot tevredenheid werden beantwoord. De voorzitter dankte namens de vergaue- ring den heer Ooms voor diens leerzaam betoog. Bij de rondvraag sprak de heer de Wit (Bennebroek) over njwieldiensien en be- stedeis-unilorm, terwijl uoor den heer van de Loo (Hiilegom) gepleit werd v<?or de in September a*s. te Houden Bonda-retraite. Met nog een opwekking van den Heer van Lierop om op 21 Februari a.s. de te Den Haag te Houden Vakgroep-besteileis-ver gadering bij te wonen, sloot de voorzitter met woorden van dank voor opkomst en zakelijke besprekingen deze zeer geani meerde en leerzame vergadering met den chr. groet. OUD-ADE. Kiesvereeniging. Donderdagavond hield de R. K. Kiesvereeniging Oud-Ade en de Kaag haar jaarvergadering bij J. v. d. Hulst, 'le ongeveer 8 uur opende de voor zitter met gebed de vergadering, en sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst der leden. Door 28 leden werd de presen tielijst geteekend. De secretaris las de no tulen der vorige vergadering en bracht te vens jaarversja.g uit van het afgeloopen jaar, hetgeen beide zonder aanmei kingen door de vergadering werd goedgekeurd. De penningmeester deed verantwoording der inkomsten en uitgaven en sloot zijn boe ken met een batig saldo van 97.35. Door de heeren J. v. d. Foei en C. v. d. Werf werden de boeken van den penningmeester nagezien en verklaarden, dat alles in de puntjes in orde was. Wegens periodieke aftreding van secre taris en penningmeester besloot de verga dering deze bij acclamatie te benoemen. Beiden namen hun benoeming weer aan. Vervolgens herdacht de voorzitter het over lijden van Uastoor W. J. J. v. Stralen, die zoo plotseling van ons is heengegaan. Spr. herinnerde eraan hoe hij altijd bij elk ver schil wat m de Kiesvereeniging mooht voor komen, dit wist bij te leggen. Bij de rondvraag bracht de heer Jac. Penning, lid van deu Gemeenteraad, dank aan bestuur en leuen voor het vertrouwen in hem gesteld en hoopte met Gode ou- misbaren zegen en kracht steeds voor 't belaag der gemeente te strijden. De heer J. Opdam sprak over de ver deeldheid en oneemgheid der afdeelingen der Kies vei eenigingen in Alkemade. hLij meenue, dat hier toch wel iets tegen te doen is, vooral wat betreft het uitkomen van lijsten l Je Gemeenteraads-verkiezin- gen. Do voorzitter antwoordde, als oe- stuurlid der Centrale, op de eerstvolgende vergadering hierover te zullen spreken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de goede opkomst tegen 10 uur de verga dering met den ohnstelijken groet. WASSSEN AAR» Hardrijderij. Us en weder dienende organiseert de Wassenaarsche ijsvereeni- ging voor hare leden a.e. Maandag nam. 2 uur een hardrijderij over 1000 M. Deze wordt gehouden op de Watering tusschen de Haven en de Molen, terwijl des avonds lampion-rijden plaats heeft op de Pauw vijver. Voorts staan voor Woensdagmiddag kinderspelen op het programma. BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 ALFHEN AAN DEN RIJN. HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITE. waarvan onze Burgemeester dr. H. J. Lo- vink eere-voorzitter is, brengt ter kennis, dat de geldmiddelen gaan ontbreken om de aangevangen steun in den vorm van kleeding, dekking, schoeisel enz. te kun nen voorzetten. Reeds meer dan 500 gezinnen zijn ge heel of gedeeltelijk geholpen doch steeds komen nog meerdere aanvragen in die voorziening behoeven. Het Comité doet nogmaals een dringend verzoek om geldelijke steun en een beroep op uwe Gemeenschapszin Offervaardigheid en Milddadigheid. Zou dit tevergeefsch zijnït Neen natuurlijk. Helpt 't Comité en draagt uw gave weder af aan de dames en heeren die a.s. 16 en 17 Februari wederom bij u zullen aankloppen. Deze collecte wordt door alle geestelijke en wereldlijke autoriteiten hartelijk aan- bevoelen. Het Plaatselijk Crisis-Oomitè Alphen aan den Rijn deelt mede, dat zich aange boden hebben plaatselijke Vereenigingen die ten bate van het Comité 't een of 't andere willen doen. 't Spreekt vanzelf, dat dit op hoogen prijs wordt gestold en zeer wordt gewaar deerd. Mag 't Comité door dezen allen oproe pen, die in staat zijn om hun medewerking te verleenen, 't zij door b.v. een transport middel of een lokaliteit beschikbaar te stellen, eenig drukwerk te verschaffen of door 't doen aanbrengen van een versie ring als anderszins zoo mogelijk gratis hulp te willen verleenen en op een eventueoi verzoek van de een of andere vereenigiug goedgunstig te willen beschikken. Het Comité zegt door dozen een ieder daarvoor reeds bij voorbaat hartelijk dank. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaats genoot P. Paardekooper den dag, dat hij 25 jaar werkzaam was geweest bij de N.V Wer- nink's kalfabrieken. De jubilaris werd ten zij nen huize in den namiddag door den heer Wernink in waardeerende bewoordingen toe gesproken en gecomplimenteerd, onder over handiging eener enveloppe met inhoud. Van het personeel ontving de jubilaris een berlnne- rings-inscriptie, vervat in lijst, terwijl hem ge durende den dag nog vele blijken van belang stelling bereikten. Meik-federatie. Maandag a.s. 's morgens om 10 uur zal alhier, in hotel ,,De Vergulde Wagen" een groote vergadering worden ge houden voor landbouwers en veehouders, ten einde te komen tot de oprichting eener melk- federatie. Verschillende sprekers zullen over dit onderwerp het woord voeren. Zie de ad vertentie in dit nummer. Gevonden voorwerpen. een breimandje, een zw. vulpenhouder, een damesportemonnaie een rijwielplaatje. Aanhouding. Door de politie werd giste ren aangehouden de 1-jarige v. d. W., die zien den laatsten tijd aan verschillende diefstallen in onze gemeente heeft schuldig gemaakt, door o.a. op verschillende plaatsen dynamo's van electrische rijwiellampen te ontvreemden. Stille Omgang. Gisteravond werd door het Genootschap van den Stillen Omgang, in de St. Josephzaal de goed bezochte jaarver gadering gehouden. De bijeenkomst werd doqr den voorz. met den chr. groet en de gebruike lijke korte toespraak geopend. Nadat de aanwezigen gezamenlijk het Mi rakel-lied hadden gezongen, volgde onveran derde vaststelling der notulen. De rekening van den penningmeester werd onder dank voor zijn richtig beheer goedgekeurd en sloot met een batig saldo van 51.24H- De secretaris bracht een goed verzorgd jaar verslag uit, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. Het aftredend bestuurslid, de heer W. W. van Leeuwen, werd bij acclamatie her kozen. Mededeeling werd gedaan, dat de stille <pm- gang voor Alphen zal plaats hebben van 12 op 13 Maart, met de algemeene intentie „Red ding uit de economische crisis die op maat schappelijk en godsdienstig gebied zulke fu neste ge/olgen heeft". Werklooze leden kun nen de reis ad 50 ets. medemaken, mits zij 1 Januari reeds lid waren van het Genootschap, waarvoor zij slechts de helft der contributie behoeven te betalen. De voorz. en de deken spoorden de aanwe zigen aan, van de spaargelegenheid gebruik te maken, waarvoor iederen Zondag na de Hoog mis in de zaal een bestuurslid aanwezig zal zijn. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat de reis als gewoonlijk per boot zal geschie den. De secretaris verzoekt bij eventueele verhuizing der leden, opgave van het nieuwe adres. De deken sprak daarna het slotwoord, waar in spr. den wensch uitsprak, dat het Genoot schap, hetwelk een der schoonste vereenigingen der parochie is, in ledental moge toenemen. Spr. vertrouwt, dat vele leden dit jaar aan den omgang zullen deelnemen. God laat de crisis toe, maar het gebed der trouwe leden zal on getwijfeld hebben hieraan een einde te ma ken. D? grooten der aarde, aldus spr., mee- ne het in hun conferenties zonder God te kun nen stellen, maar moge God hea doen begrij pen hun nietigheid en in zijn goedheid de wereld barmhartig zijn, door zijn straffende hand terug te trekken. Na dit slotwoord volgde op gebruikelijke wijze met den chr. groet sluiting der bijeen komst. KOUDEKERK Schoolverzuim. Ic de laatst gehouden vergadering van de Commissie tot'wering van Schoolverzuim, weiden lot voorzitter en secre taris herbenoemd, resp. de heeren N. P. Sleg- tenhorst en A. Mieog, terwijl lot hun plaats vervangers werden aangewezen de heeren J. van Ommeren en A. Zuijdwijk. Geboren: Johannes z. van J. Kagenaar en G. van den Bosch. NOORDEN. Ook een record. Uit het gezin van C. V. alhier bezoeken niet minder dan 8 kin deren de lagere school, daartoe behoort één tweeling. BODEGRAVEN Geboren: Dominicus Romarus Josephus z. van J. van der Tier en Y. C. C. Teernstra Johanunes Anthonie z: van C. van Wijk en B. van den Heuvel Margaretha Johanna d. van E. J. van Velzen en M. C. Verkley. Getrouwd: T. Sluijk 25 j. en M. C. van Dam 18 j. Overleden: Cornelia Windhorst 87 j. wed. van G. Uittenbogaard. Vertrokken: N. Veerman, naar 's Gra venhage. Verloren. 1 bril in étui 1 rood ge schilderd Chevrolet reserve autowiel met ban den merk „Englebert", maat 30 x 5 en 1 paar zwarte beenpijpen. Gevonden. een bruine ceintuur In lichtingen politiepost Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente slaan heden als werkloos ingeschre ven: 1 stoker. 23 losse werklieden. 6 timmer lieden, 5 fabrieksarbeiders, 2 machinisten, 1 bankwerker, 6 landarbeiders, 6 schippers, 1 smid, 5 metselaars, 4 grondwerkerse 2 pak huisknechts, 5 opperlieden, 2 schilders, 1 houtbewerker, 1 monteur, 1 kuiper, 1 chauf feur en 1 heier. Woningbouw. Door B. en W. fs aan P. de Jong vergunning verleend tot den bouw van 2 arbeiderswoningen voor rekening van H, Costerus. NIEUWKOOP. Benoeming. In de gisteren gehouden vergadering van het algemeen bestuur der Stichting Drinkwaterleiding „De elf Ge meenten" werd tot lid van het dagelijksch bestuur benoemd de Edelaohtb. heer P. M. M, van der Weijuen, Burgemeester alhier, zulks in de plaats van den heer fl. van Boeijen te Voorburg, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, die bedankt had. Fitter-waterleiding. lot fitter van de waterleiding is benoemd en hoeft zich al hier gevestigd Jac. Huisman, uit Hardinx- veld, die tevens belast wordt met de iu- nnig van de taneikosten. Hij woont in het Zuidoinde, wijk A. No. 136c. Werkloosheidsvoorziening. In de maand Januari werd door de vier alhier aanwezige werkloozenkassen uitgekeerd 1574.66 en wegens werkverschaffing door de Gemeente uitbetaald 1290.48. NIEUWVEEN Geboren: Amoldus Joannes z. van H. Eg berts en J. A. Mank Teuntje Cornelia d. v. G. Verkerk er A. M. Weststeijn. Overleden: Theodoras Everardus Copray 74 j. wedur. van A. Arnolda Nijs Dirkje v. d. Rijst 71 j. Matthijs v. Boekhoven 75 j. Antje Rijnders 2 j. echtg. van A .Roos. UITHOORN Crisls-comilé. Beknopt verslag vergade-» ring plaatselijk crisicomité gehouden op 9 Fe bruari des avonds half acht ten Raadhuize le. Aan het nationaal crisis-comité zal een gelijke bijdrage 400) als van de gemeente ontvangen worden gevraagd. 2e. Besloten 10.000 K.G .zwavelzure ammo* nfak te bestellen. 3e. Twee sub comm. werden Ingesteld om na te gaan op welke wijze de ontvangen gelden het doelmatigst worden besteed. WOERDEN. Zuster Symphorlenne. f Zaterdagmorgen te half zes is in het Pen sionaat alhier overleden de Eerw. Zuster Symphorienne (in de wereld mej. G. J. van Dijk. geboren te Utrecht). Een kortstondi ge ziekte heeft een eind aan haar wortc- zaam leven gemaakt. Een week geleden kreeg ze longontsteking, die dusdanig ver ergerde, dat zij al spoedig van de laatste H.H. Sacramenten moest worden voorzien. De overledene bereikte den leeftijd van 68 jaar. Zeer vele oud-loerlingen van het Pen sionaat zullen haar gekend hebben. Als kind heeft ze haar opleiding zelf hier go- had, terwijl na haar intrede in de orde dor Penitenten Recollectinen van Roosendaal haar verblijf als Zuster een aanvang nam in Woerden. Onafgebroken is zij ruim veer tig jaar werkzaam geweest op het Pensio naat zoowel als op de buitenschool. In on verdroten ijver deed zij sinds langen tijd allerlei adnnnistratiewerk. De reeks ten toonstellingen ten bate van de Missie, wel ke in het Pensionaat werden gehouden heb ben hun succes voor een groot, deel ook aan haar te danken gehad. In alle opzich ten gaf zij zich voor anderen. Het ploLselin- ge einde van dit bescheiden verdienstelij ke leven bracht dan ook droefheid bij al haar mede-Zusters. Mogen allen die haar kennen, haar m bun gebeden gedenken. De uitvaart zal plaats hebben op Maandag 15 Februari te 9 uur. In een bijt geraakt. Onder de gemeen te Kamerik zijn gisteren de 10-jarige F. G. en de 8-jarige N. R., toen zij zich op het ijs waagden, in een bijt terecht gekomen. Eenige omwonenden bonden zich spoed'.g, zij het met eigen levensgevaar, ter hulp be geven. De tweede kwam er met een koud, nat pak af, maar de eerste was reeds in bewusteloozen toestand. Door directe too- passing van kunstmatige ademhaling kon den de levensgeesten echter weer worden opgewekt. Een woord van hulde komt toe aan de kranige redders.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11