UIT DE RIJNSTREEK SPORT HISTORISCHE HERDENKING DONDERDAG 11 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OVERVAL OP EEN BANK TE SOEST. Voor de rechtbank te Utrecht hebben te rechtgestaan twee Italianen: een 45-jarige mijnwerker er een 3*-,arige bakker, beiden zwervende, thans gedetineerd. Zij hadden in Januari ingebroken in het kantoor der Middenstandsbank te Soest, doch waren daar ontdekt door den directeur dier bank, den heer Van Schaik, terwijl zij zich in de couponkamer verborgen hadden. Daarbij werd de bakker door een revolverschot in het been getroffen, welk schot afgevuurd moet zijn door den mijnwerker. Allereerst werd gehoord de mijnwerker die ^erxiaarde dat hij met den bakker een wande.ing was gaan maken vanuit Hilver sum en dat men niet voornemens was ge- wees' cm te gaan inbreken, doch buiten de genoemde g-uiuy-i <e in een pakje een aan tal inbrekerswerktuigen had gevonden. De bakker b eek nog niet geheel genezen van bet schot in zijn been. Hij deelde mede, dat de inbrekerswerktuigen gevonden wa ren. Men had niet de bedoeling gehad om bij de bank in te breken maar wel om er gens zijn slag te slaan. Tevens toonde men hem twee maskers welke de bakker ver klaarde te hebl»en vervaardigd zonder dat de mijnwerker daar iets van wist. De officier van justitie achtte bewezen poging tot diefstal door inklimming Het is niet het eerste feit dat deze verdachten hebben gepleegd, want de revolver van den mijnwerker b eek te zijn gestolen bij een in braak m een bank te Kerkrade. Ook was een fiets gevonden die een der verdachten in gebruik had gehad en die tevens bleek gestolen te zijn. Spr. eischte tegen beiden een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 23 Februari. BODEGRAVEN. WIT-GELE JCRUIS. Belangrijke Ledenvergadering. In het Patronaat hield deze veieeniging haar jaarvergadering onder presidium van den heer E. Bogaert. Wegens de erge koude waren niet zoovelen opgekomen, wat jam mer, doch verklaarbaar is. De Geest. Adv., de Zeereerw. Heer Pas toor F. A. Keet, was mede aanwezig. Na het welkomstwoord, hieid de voorzit ter een korte inleiding, waarbij hij vooral wees op het groote nut der vereeniging en drong aan én op moreelen èn finantieelen steun voor 1932. Te meer, daar de toestand niet gunstig, ja uiterst somber is. Notulen en jaarverslag bracht de secre taresse, Mevr. Aengenent, waarvoor zij den dank de vergadering mocht ontvangen. Uit het jaarverslag noemen we: De «zuster bracht 1922 bezoeken in 1931, vo.ledig ver pleegd werden 76 patiënten; in "Sept. 1.1. be haalde de zuster haar dip.oma als enque- trice T.B.C.-bestrijding; door eenige dames werd f 100 gecollecteerd voor het Wit-Gele Kruis-bloempje, waarvan een vierde deel voor onze vereeniging was; een moeder cursus was met succes gehouden. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer J. van Vliet, zijn in mineur opgesteld verslag uit. De 350 leden brachten f 616.85 aan contributie op, aan verpleegge.d f 64.50, giften f 50. Totale ontvangsten f 1920.22. Van de uitgaven: aan salarissen f 1329.45; aan ma-gazijnbediening f 100; kinderuitzen ding f 25; magazijnartikelen f 167.57. Totale uitgaven f 1912.66, zoodat per 1 Jan. f 7.56 in kus was. Met recht mocht de penningmeester vra gen: Hoe kom ik aan de centen om de zus ter haar salaris tot 1 Juni te voldoen? Ook deze functionaris ontving dank voor zijn beheer, dat door de heeren C. Groenendijk en M. Stolwijk was gecontroleerd en in orde bevonden. Hierna volgde de uitslag van den scha pen aan- en verkoop. Gekocht waren 57 schapen voor f 1191.42, opbrengst was f 908.25, zoodat een verlies te boeken was van f 283.18 tegen een winst van het vorige jaar van f 375.38. Wel een tegenstelling!! De begrooting voor 1932 bracht als van zelf sprekend veler tongen in beweging, besloten werd om met een lijst alle leden der vereeniging te bezoeken, om door het storten van een gift-in-eens het te kort van f 400, nog te beta'en salaris over 1931, aan de zuster te kunnen dekken. Heeft de7.e lijst geen voldoende succes, wat we niet hopen, dan volgt nog een collecte in de kerken. Op de begroeting werden de verpleeg- ge'den nog op f 200.gebracht. Volgens de Prov. Overste zal de zuster over 1932 met f 200 minder aan salaris tevreden zijn, doch de f 400 zie boven) moeten voldaan wor den. De begrooting werd daarna goedge keurd. Na stemming werden de dames Aenge nent en Verwoerd en de heer van Soest (parochie Meye) herkozen verklaard. Bij de rondvraag kwam de cursus E. H. B. O. nog ter sprake. Dr. van Beek zal deze nog geven. De voorzitter bracht dank aan den Geest. Adv.. de leden en 6loot de vergadering met den Chr. groet. Waar er uit de vergadering de uitdrukke lijke wensch naar voren gebracht werd, het Wit-Gele Kruis te behouden en vooral we gens gebrek aan contanten niet op te hef fen, hopen we, dat de lijst met giften-in eens succes moge hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Bij het achteruitrijden reed gisterenmiddag een autobus van den auto- busdienst AlphenGouda de huisvrouw van Y. omver. De vrouw die onder de wa gen terecht kwam moest zich direct onder geneeskundige behande.ing stellen, hoewel zij uitwendig niet verwond b.eek te zijn. De bestuurder A. v. V. uit Boskoop deed van het ongeval zelf aangifte bij de politie en beweerde van te voren te hebben gesig naleerd. De vrouw beweert echter bp**n sig naal te hebben gehoprd. De Raad kwam Dinsdagmiddag in spoed- 1 vergadering bijeen. Voorzitter is de burge meester. Afwezig met kennisgeving de hee ren D. Dorrepaal en K. Reijneveld. De vergadering wordt door den voorzit ter met gebed geopend, terwijl het lezen der notulen wordt uitgesteld tot aan het eind der vergadering. Eenige ingekomen stukken, waaronder een schrijven van B. en W. van de gemeen te Welh om adhaesie te willen betuigen aan een door den Raad dier gemeente aari de Kroon gericht adres om tot instelling van een Ministerie van Landbouw over te gaan, worden voor kennisgeving aangenomen. Punt 3. Aangaan geldleening groot f 30.500.— k 5 1/4 's jaars. De voorzitter zegt, dat het in verband met dit punt gewenscht was den Raad in een spoedeischende vergadering bijeen te roepen. Na ve e moeilijkheden zijn B. en W. er in geslaagd door tusschenkomst van de Alphensche Bank een leening te plaatsen bij de N.V. Amsterdamsche Maatschappij van Levensverzekering te Amsterdam groot f 30.500 tegen een rentevergoeding van 5 1/4 per jaar met een aflossing in tien jaarl. termijnen, evenwel met algeheele uit sluiting van conversierecht. Deze leening is benoodigd tot gedee telijke dekking van den bouw van twee brugwachterwoningen bouw van een Berre bij de dokterswoning en deelname in het maatschappelijk kapi taal van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten, alsmede dekking van de destijds gedane buitengewone aflossing der leening per resto groot f 23.400. De heer Lieverse vraagt of Gedeputeer de Staten wel goedkeuring aan dit besluit zu.Ien ver eenen, daar de leening op korten termijn wordt afgelost. De voorzitter antwoordt, dat dit in ver band met de tègenwoordige tijdsomstandig heden wel geen bezwaar bij Ged. Staten zal opleveren. De jaarlijksche aflossing van de in December afgeloste leening bedroeg f 2500.zoodat er voor het nieuw te lee- nen bedrag f 500.bij komt. Een 'eening op langen termijn met uits uiting van con versierecht zou wellicht bezwaren bij Ged. Staten ontmoeten. Algemeen wordt besloten op bovenge noemde voorwaarden de geldleening aan te gaan. Punt 4. Verleenen van bijslag op de uit- keeringen uit werkloozenkassen. De voorzitter zegt, dat vo'gens de be staande steunrege ing de georganiseerden, waarop deze regelin? niet van toenassing is, in sommige gevallen ten achter komen bij de ongeorganiseerden en dat hierin een onbillijkheid is gelegen. B. en W. stellen daarom voor om aan werkloozen, die een uitkeering ontvangen uit hun werkloo/en- kas, een bijs'ag te ver'eenen tot ten hoogste zoodanig bedrag als zij meer zouden ont vangen wanneer zij als ongeorganiseerden krachtens de steunregeling steun zouden ontvangen. De heer Lieverse zou om alle moeilijkhe den te voorkomen voor gezinshoofden een vast bedrag ad f 15.willen bepalen en zoo noodig toenassing van een bonnenstelsel. Voorts informeert de heer Lieverse of het waar is, dat de gemeente bij wijze van werkverschaffing werken laat uitvoeren bij particulieren, terwij! de heer de Jong in lichtingen vraagt over de toepassing van de steunrege'ing. De heer Van der Lee is voor verlaging van de steun, opdat de menschen eerder aan het werk zullen gaan en de gemeente niet altijd kan blijven zorgen. Op deze wijze worden de loonen kunstmatig omhoog gehouden. De voorzitter beantwoordt de sprekers uitvoerig en moet het denkbeeld van den heer Lieverse om voor gezinshoofden een vast bedrag ad f 15.te bona'en ontraden, daar hiermede een onbillijkheid tenopzichte van de irootte van het gezin za1 blïiven be staan. Wat de uitvoering van werken bij particulieren betreft antwoordt de voorzit ter, dat het noodzakelijk was, dat de sloot van den heer Opnelaar in verband met de veelvuldig voorkomende tvphusgeva len, dichtgemaakt werd. Daar hieraan groote kosten verbond waren en niet gevorderd kon worden dat de heer Oppelaar dit werk uitvoerde, heeft de gemeente de sloot door werk'oozen laten dichtmaken, terwijl de heer Oppenhaar gezored heeft voor het be noodigd materiaal. Hiermede is du6 een nuttig werk in het belang van de Volksge zondheid der gemeente tot stand gekomen. Oolc 't lossen van steenkolen is op aanvraag van den betrokken fabrikant door onze werkloozen geschied voor het daarvoor gel dende tarief op kosten van den belangheb bende. Daar staat de gemeente verder bui ten. Voorts bestrijdt de voorzitter uitvoerig de meening van den heer van der Lee in zake het drukken der loonen, door ver schil ende voorbeelden. Een der werkloozen heeft een aanbieding van een landbouwer gehad om voor f 10.te werken, met de mededceling. dat de gemeente het restant maar moest bijbetalen. Dit gaat echter niet OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE WINTER SPELEN TE LAKE PLACID. DE BOBSLEIGH-WEDSTRIJDEN. Amerika winner twee persoons bob. LAKE PLACID, 10 Febr. (Reutor Spe cial). De snelheid bij de finale der bob sleigh-wedstrijden was zoo ontzettend groot, dat de haren der toeschouwers ten VAN KOUDEKERK den goeden kant uit en wanneer zou men met dit systeem moeten eindigen. De heer Lieverse zegt dat het lossen van steenkolen beneden den gebruikelijken prijs is geschied. De voorzitter zegt dat hij dit betwijfelt, maar dat hij zich hier overigens buiten heeft gehouden. Wat de vraag van den heer de Jong be treft, antwoordt de voorzitter, dat de steun niet meer dan 65 van het laatste ver diende loon mag bedragen, kan dikwij s aanleiding zijn, dat de kindertoeslag niet altijd ten volle medegerekend wordt, doch bij het uitkeeren van loonen wordt ook geen rekening met de grootte van het gezin ge houden. De heer de Jong wijst or op, dat de over heid wel rekening met de kindertoeslag houdt en zegt nog, dat vo'gens de gewijzig de Rijksregeling in sommige gevallen tot 70 van het geldende loon mag worden uitgekeerd. De heer Lieverse is van meening, dat de Gezondheidscommissie had kunnen ver plichten, dat de sloot door den eigenaar dichtgemaakt had moeten worden, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze hiertoe niet verplicht kon worden. Na eenige besprekingen wordt ten slotte het voorstel van B. en W. aangenomen, waarbij zij tevens gemachtigd worden met de gewijzigde rijksregeling rekening te hou den. Hierna wordt een besluit tot wijziging van de begrootinsr dienst 1931 vastgesteld. De voorzitter licht deze toe en zegt dat er in de Hoogewoerd een lantaarn bijge plaatst is, in verband met een ingekomen adres. Het voorschot bedee d bij art. 101 adres. Het voorschot bedeeld bij art. 101 der L. O. wet 1920 voor de Ned. Herv. school voor 1932 wordt vastgesteld op f 1435.02. De kostorij8 per leerling bedroeg in 1930 plm. f 14.67 Punt 7. Machtiging tot aanstelling van een deskundige voor het Bouw- en Woning toezicht. De voorzitter zegt, dat den heer Qualm met ingang van 1 Februari ontslag was verleend, doch in verband met het uitblij ven van de bes'issing van den Pensioenraad inzake het geneeskundig onderzoek, stellen B. en W. voor den datum van ontslag in te trekken en eerst den uitslag van het onder zoek af te wachten. Voorts stellen B. en W. voor om voor het Bouw- en Woningtoezicht een meer deskundige, die in staat is geheel zelfstandig te beoordeelen, te benoemen en we' tegen een vergoeding van voorloopig f 75.— per jaar en Het sa'aris voor den ge meente-opzichter, die dan belast zal worden met de dageliiksche werkzaamheden, vast te stellen op f 225.per jaar. De heeren van Esrmond en de Jong ach ten het salaris eenigszins aan den lagen kant en informeeren naar de toepassing van de bepaling van 3% voor buitengewone werken. De heer van der Lee zag liever beide functies in één persoon vereenigd, door iemand van buiten de gemeente. De voorzitter zegt dat voor het toezicht op buitengewone werken 3 wordt be taald aan dengene. wien het toezicht wordt opgedragen, zoodat de gemeenteraad daar in gehee' vrij is en is van meening, dat het voorgeste'de loon wel voldoende is. In het algemeen is het gewenscht, dat het dage- lijksche opzicht aan iemand uit de gemeen te wordt opgedragen. Als nu wordt besloten B. en W. overeenkomstig hun voorstel te machtigen. Rondvraag. De heer van der Lee vraagt of er geen anderp ge eeenheid is voor het houden van vergaderingen, daar de Openbare school biina elke avond in gebruik is en het meu bilair hierdoor beschadigd wordt. De voorzitter zegt dat geen andere ge'e- genheid hiervoor beschikbaar is en dat deze zaak de aandacht van B. en W. heeft. De heer Lieverse vraagt of B. en W. al een nieuwe Politieverordening gemaakt hebben, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze verordening dezen winter nog ge reed zal komen. De heer Slegtenhorst besoreekt de ver vallen toestand van de wisselo'aatsen in den Lagewaard en vraagt of hierin geen verbetering kan worden gebracht door de werkloozen. daar dit toch ook een alge meen belang is. De voorzitter wijst er op. dat de gemeen te niet tot onderhoud verp'icht is. daar het een particulier eigendom is, doch snreker is wel bereid met de eigenaren hieromtrent overleg te plegen, om tot verbetering te ge raken. Tens'otte deelt de voorzitter nog mede, dat de opmerking, gemaakt in de vorige vergadering door den heer Reijneveld, op het niet voldoende controle houden op de straatverlichting door den gemeente-werk man, ongegrond gebleken is. zoodat den ge meente-werkman geen schu'd treft. Na lezing der notulen, welke onveranderd worden vastgesteld, wordt de vergadering gesloten. berge rezen en het op sommige oogenblik- ken wel een rit des doods leek. De ongeveer 10.000 toeschouwers juich ten nu eens de deelnemers toe dan weer gaven zij uiting aan hun afgrijzen. In den grooten eindstrijd verbeterden de Amerikanen Stevens en Adams hun eigen zoowel als de gisteren gemaakte re cords. Hun tijd wa3 1 minuut 57.68 secon den, terwijl het totaal der door hen ge maakte tijden 8 minuten 14.74 seconden be droeg. De Zwitsers Capadrutt en Geier, die gisteien eersten waren en het bestaan de record versbeterden, waren heden twee de met totalen tijd van 8 minuten 16.28 se conden. Vervolgens kwamen aan de eind streep Heaton -Minton (Amerika), Papa- na—Hubert (Roemenië). Kilian- Huber Duitschland) en MontelaraGasini (Ita lië). BIJ HET DRIEJARIG BESTAAN VAN EEN OUDEN GEVEL. Een dichterlijke toekomstdroom. 't Is morgen feest in onze stad. Daarom dit feestgeruisch Bij het driejarige bestaan Van 't afgebrand Stadhuis. 't Is morgen feest. Sta oven dus, Al is het koud en kil, Bij 't stofflijk Stadhuisoversehot Een klein momentje stil. Dan ziet U daar in 't midden van De oude Sleutelstad Een gevel, een stellage en Een schutting, onbeklad. De koopmansgeest van 't stadsbestuur Had ééns zich botgevierd En één jaar lang die schutting met Reclame opgesierd. Maar zie de fijne kunstzin kreeg Toch weer de overhand Op zucht naar winst en voordeel en Koopmannelijk verstand. Dat alles siert de Breestraat als Een stille mijmerij Aan 't grijs verloden van 't Stadhuis, Die schutting hóórt er bij. Zoo min als d'oude gevel eens Ik weet goed wat ik zeg Mag nu ook dat historisch stuk, Die oude schutting, weg. Want eind'lijk heb ik nu beseft De daad van 't Stadsbestuur, Waérom dat alles daar zoo bleef Reeds jaren, uur na uur. Waarom is Rome zoo beroemd, De oud Romeinsche stad? Omdat het uit den»ouden tijd Zijn muren over had. SKILOOPEN. De Zweed Utterstrom Olympisch kampioen. LAKE PLACID, 10 Febr. (ReutorB Spe cial) De Scandinavische skiloopers be haalden en groote overwinning in den he den gehouden skiwedstrijd, waarvan het parcours 18 K.M. lang en buitengewoon moeilijk was, daar eenige malen aanzien lijke hoogte-verschillen, moesten worden overwonnen. Hierbij kondon de Scandina- viërs duidelijk hun groote bekwaamheid toonen, hetgeen overigens ook in het re sultaat tot uiting kwam. De Olympische kampioen van 1928, de Noor Grottums- braaten, was niet in vorm en zakte aan aan den eindstreep volkomen uitgeput in el kaar. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De uitslag was: Eerste Utterstrom (Zwe den) in 1 uur 23.7 minuten. Tweede: Vick- strom (Zweden) in 1 uur 25.7 minuten. Derde Saarinen (Finland) in 1 uur 25.23 minuten. Vierde Lapalainen (Finland) in 1 uur 26.51 minuten. Vijfde Rustadstuen (Noorwegen) in 1 uur 27.6 minuten. Zesde Grottumsbraaten (Noorwegen) in 1 uur 27.15 minuten. LAKE PLACID, 10 Febr. (Reuters Spe cial). In den gecombineerden skiwedstrijd nam de Noor Grottumsbraaten de leiding vervolgens kwam de Noor Stenen, daarna Kuriyagawa (Japan), Vinjarengen (Noor). Tsuboka wa (Japan), Barton Rolterud (Noor), Szech (Polen), Feistauer (Tsjech), Bosio (Oostenrijk). IJSHOCKEY. AmerikaDuitsc'nland 8—1. LAKE PLACID, 10 Febr. (Reuters Spe cial). De ijshockey-wedstrijd tusschen Ame rika en Duitschland werd met 8—0 door Amerika gewonnen. In de eerste periode scoorden Chase en Palmer (2—0), in de tweede periode maakten Everett en Gar rison (4—0) en in de derde periode maakte Bent twee punten. Palmer en Garrison ieder een (80). De Duitsche doel verdedi ger Leinweber speelde schitterend en red de in do eerste periode talrijke malon. SCHOON RIJDEN. De overwinning van Schaefer. LAKE PLACID, 10 Febr. (Reuters Spe cial). De Oostenrijker Schaefer, die kam pioen 8choonrijden voor heeren werd, maakte voor de verplichte figuren 1553 punten, voor vrije figuren 2049 punten, Grafstrom maakte resp. 1496 en 1018.5 p., Gilson 1477.6 en 970.7, Nikkanen 1450.8 en 959.3, Baier 1404 en 390.8. DE DAMESWEDSTRIJDEN. Sonja Henie opnieuw kampieon. LAKE PLACID, 11 Febr. (Reuters Spe cial). Een groot aantal toeschouwers woon de de wedstrijden schoonrijden voor dames bij. In het bijzonder blonken Sonja Henie (Noorwegen). Fritzi Burger (Oostenrijk), Nulten (Zweden) en Samuel (Canada) uit Sonja Henie reed feilloos. Mej. Nulten viel na een luchtsprong, doch herstelde zich meesterlijk. Graaf von Rosen verzocht mej. Nulten, die op eeni- gen afstand van hem reed, bij hem te ko men om een ruiker die hij haar wilde aan bieden, in ontvangst te nemen. Zij weigerde waarop hij tot groot vermaak der toeschou wers naar haar reed en de bloemen overhandigde. Omdat het nog een stukje muur, Beroemd door heel de aard, Van 't oude Colosseum daar Zorgvuldjg heeft bewaard. Vraag dus niet meer, waarom dat al Daar toch zoo lang blijft staan, Dat heeft ons wijze stadsbestuur Voor 't nageslacht gedaan. Daar worden over duizend jaar Touristen heengebracht Die peinzen zullen over wat Daar is tot stand gebracht, En duizend jaar is niet zoo lang, Wees niet zwartgallig, kom, Vannacht, zoo om een uur af twee. Zijn er al drie van om. Voelt U dan niets voor Uwe stad, Zelfs niet op dit festijn, Die eenmaal als een Rome of Athene groot zal zijn Breng liever dank aan 't stadsbestuur Voor deze groote daad, Dat daar de roem van deze stad En nog haar grootheid staat. Bedenk, dat daar drie jaar goleên, Gij hebt het zelf aanschouwd, Een brand de toekomst dezer stad Voor goed heeft opgebouwd. Wij hebben jarenlang geklaagd Of dit zoo blijven moest, Nu weet ge de bedoeling, dus Houd U voortaan nu koest. Dank, stadsbestuur, recht hart'lijk da*»V- En 'k vraag op dit festijn Excuus en waar de centen toch Der brandverzeek'ring zijn. Dat vraag ik voor mij zei ven niet, Neen, Vroede Vaad'ren, nee! Maar 'k denk, nu 't Stadhuis toch niet komt Aan 't Crisis-comitó I TROUBADOUR. Sonja Henie verloor slechts zevon pun ten en behield gemakkelijk het kampioen schap. Fritzi Burger werd tweede en ver loor 18 punten. Miss Vinson Amerika) ver loor 23 punten, miss Samuel 28 punten. Vervolgens werden genoteerd Deligne (Bel gi6), Taylor, Colledge, Pilips, Joan en Dix (allen Engeland). De stand na zeven dagen. LAKE PLACID, 11 Febr. (Reuters Spe cial). Aan het einde van den zevenden dag van de Olympische Winterspelen gaan volgens de uitslagen der tot dusver gehou den wedstrijden de Vereenigde Staten aan het hoofd met 78 punten; daarop volgen Canada met 36, Noorwegen mot 27, Zweden met 22, Oostenrijk met 15, Finland mot 10, Zwitserland met 5, Duitschland mot 4, Roemenië met 3, Italië met 1 on Bolgiö eveneens met 1 punt. SCHERMEN Competitie Loidsche Schermbond. Gisteravond had een ontmoeting plaats op sabel tusschen de sohermvereeniging „'t Vierde I" en de sohermvereeniging „Leiden I" in de sohermzaal van het 4e Regiment Infanterie. De wedstrijd, welko door den heer E. C. do Jager op uitmuntende wijze word go- leid, had een vlot verloop. Leiden wist met 12 tegen 4 gewonnen partijen overtuigend te winnen, 58 gego- \en en 37 ontvangen treffers. Persoonlijke resultaten: voor Leidon: Schramp 3, Dreef 4, Haneveld 3 en Volkers gewonnen partijen. Voor ,,'t Vierde": Hoogeveen 1, Boogert 1, en Nijenhuis 2 ge wonnen partijen. DAMMEN Eerste klasse competitie. Hieronder volgt de uitslag van de ont moeting L. D. V. (Leiden)Scheveningon II L. D. V. Sohcveningen II B. SlegtenhorstH. Phiolix 11 I. Tcleng—J. Roskam 11 J. VermeulenP. C. Hageman 02 J. A. BernsenH. Lochmans 20 S. v. d. Wijngaard—N. v. Baarle 11 J. Klinkenberg—F. Tinga Sr. 20 H. de WaterP. v. d. Neut 02 W. Kleijn—L. Hoogvliet 11 M. SwerisA. de Jong 20 J. C. den DekkerP. de Ruyter 20 Totaal 12—8 De ontmoeting tusschen de beide Leid- sche vereenigingen C. L. D. V. en L. D. V. had het volgende resultaat. C. L. D. V. L. D. O. J. KleerB. Slegtenhorst afgebr. C. Gastelaars—I. Teleng 20 C. de JeuJ. Vermeulen 11 M. OptendreesJ. A. Bernsen 11 G. van Zwieten Sr. S. v. d. Wijngaard 20 G. van Zwieten Jr.J. Klinkenberg 02 T. D. v. d. Bosch—H. de Water 02 C. Meinema—W. Klein 02 N. van der MeijM. Sweris 02 Jac. LavenJ. C. den Dckkor 02 Voorloopige uitslag 612

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7