STADSNIEUWS DONDERDAG 11 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. Ss >3 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Febr. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 784.1 te Thorshaven. Laagste barometerst.: 753.8 te La Coruna. Verwachting tot den avond van 12 Febr.: Zwakke later wel licht matige wind uit Noord-Oostelij ke richtingen. Ge deeltelijk bewolkt. Weinig of geen sneeuw. Meest ma tige vorst des nachts en lichte vorst over dag. Over Scandinavië en Noord-Engeland is gisteren en hedennacht de barometer flink gedaald, terwijl in Frankrijk een geringe stijging optrad. Daardoor nam de krach tige tot stormachtige Oostelijke tot Noord- Oostelijke wind aanzienlijk in sterkie af. De hooge druk in het Noord-Westen hield echter vrijwel onveranderd stand en werd alleen in den kern van minder beteekenis. Id Zweden werd de vorst veel minder streng, in Sarna (Midden-Zweden) steeg de temperatuur zelfs 26 graden Celsius. Aan de Noorsche kust valt echter plaat selijk weer afkoeling op te merken. In Duitschland cn Polen bleef de vorst nog streng. Ook tot in Frankrijk drong de vorst door, in Biarritz vroor het hedenmorgen vier graden, in Marseille zes graden. Over het algemeen was de neerslag gering. Het laat zich aanzien, dat de vorsttoesfcand nog wel eenige dagen aan blijft houden, hoewel minder streng dan gedurende het afgelocpen etmaal. Het heeft de laatste dagen in het Noor den al aardig gevroren. Reeds^ hedenmid dag zullen hier en daar de ijsbanen worden geopend. Vermoedelijk zullen de ijsbanen in de stad Groningen morgen worden openge steld. De ijsbaan te Soest is hedenmiddag om 1 uur geopend. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 1 gr. onder o. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 5.32 uur tot Vrijdagmorgen 6.58 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 12 Februari voorm. 6.05 uur en nam. 6.30 uur. STAOGENOOTEN! De nood stijgt voor velen onzer mede burgers. Met groote voldoening heeft het Crisis- comité ondervonden, dat velen Uwer reeds een gift hebben toegezonden. Toch zal het Comité, wil het de zware taak naar behooren bunnen vervullen, over veel gróo- ter bedragen moeten beschikken en zal slechts een geregelde stroom van gelden het daartoe in staat stellen. Het Comité heeft daarom naar een ma nier omgezien, welke tot versterking van zijne middelen .kan leiden. Een groote schare van dames heeft zich bereid verklaard, voortaan eiken Woens dag huis aan huis gelden in te zamelen, waarvan de baten uitsluitend ten goede zullen komen van stille armen en crisis slachtoffers. Het roept de medewerking van een ieder in met het vaste vertrouwen, dat U en Uwe huisgenooten gaarne wekelijks een kleine of grootere gave hiervoor wilt be stemmen. Met uw aller hulp zullen steunverkrij- genden, doch ook collectrices en Crisisco mité u zeer dankbaar zijn. Namens het Crisiscomité Leiden: Mr. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Eere-Voorzitter. Mr. A. J. ROMIJN, Voorzitter. Ir P. FEHMERS, Vice-Voorzitter. Ir. A. M. TOUW. Secretaris. P. A. VAN AGGELEN. 2e Secretaris. G. R. D. CROMMELIN. Penningmeester giro-rekening 188690. Mej. D. M. J. COEBERGH, 2e Penningmeesteresse. DE IJSBAAN GEOPEND. Hedenmorgen is de baan der Leidsche IJsclub voor de schaatsliefhebbers open gesteld. Wel wat laat en geheel onverwachts heeft de vorst haar intrede gedaan en eerder dan we vermoed hadden heeft het bestuur der Leidsche IJsclub de schaats liefhebbers in de gelegenheid gesteld van deze heerlijke wintersport te genieten. Het ijs is mooi, maar nog niet zoo heel •terk. Zelfs kon het gedeelte van de ijs baan, dat tegen den Maredijk ligt, nog niet worden opengesteld. 't I3 te hopen, dat niet teveel liefheb bers zich laten verleiden om de baan te beproeven, want anderB zal zij spoedig stuk gereden zijn in welk geval zij dan ook be dorven zou zijn. GEMEENTERAAD. III. DE CENTRALE RIOLEERING. Voor den afvoer van het rioolwater uit het zuidelijke rioolgemaal, tot den bouw waarvan werd besloten bij Raadsbestuit van 30 November 1931, zal een persleiding moeten worden aangelegd, gaande van het gemaal aan het Plantsoen door de Geere- gracht, de Nieuwebrugsteeg en den Nieu wen Rijn, naar het in uitvoering zijndo riool in de Middelstegracht. De leiding zal worden gemaqkt van ge goten ijzeren buizen en inwendig e?n wijdte krijgen van 450 m.M.,; haar lengte zal ongeveer 340 m. bedragen De kruising met den Nieuwen Rijn zal geschieden door middel van een ter hoogte van de Nieuwe Brugsteeg te leggen zinker, terwijl voor de kruising met het Levendaal gebruikt zal worden een syphon, welke even onder den bodem der toekomstige riolen aldaar, doch nog boven den grachtbodem, zal komen to liggen. De kosten van oen en ander worden ge raamd op pl.m. 17.000, welk bedrag, ge lijk ten aanzien van de uitvoering van de werken der centrale rioleering gebruikelijk is, uit geldleening zal kunnen worden ge vonden. Ontslag. B. en W. stellen voor aan den heer B. J. J. N. Troost, op diens verzoek, eervol ontslag te verleenen als Regent van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis, onder dankzegging voor de als zoo danig bewezen diensten. Huurwisseijng. Bij raadsbesluit van 29 September 1930 werd aan C. ten Haken, alhier, tegen een huurprijs van 500 per jaar, verhuurd de woning aan de Heerenstraat no. 48, zulks tot 1 Mei 1931. met bepaling, dat de huur met 1 Mei telkens voor een jaar wordt ge acht te zijn verlengd, indien zij mot drie maanden te voren door een der partijen is opgezegd. De heer Ten Haken richtte zich tot B. en W. met het verzoek de huur van dit huis over te schrijven op naam van den heer P. van der Burg. alhier, die bereid is de huur over te nemen tegen den gelden den huurprijs en onder de bestaande voor waarden. De heer Van der Burg is voorne mens den in het pand gedreven vischhan- del voort te zetten. Van den heer H. Regeer Jr. kwam een gelijksoortig verzoek in, nl. om de huur van het pakhuis aan de Vrouwenkerksteeg no. 10 te mogen overdoen aan J. la Brujère. Bedoeld perceel werd bij Raadsbesluit van 29 Juni 1925 aan den heer Regeer verhuurd, legen een huurprijs van J 130 per jaar, en wel tot 1 Mei 1928, met bej>a- ling dat de huur daarna telkens voor een jaar wordt geacht verlengd te zijn, indion zij niet drie maanden te voren door een der partijen is opgezegd. De heer LaBrujère, die bereid is de huur over te nemen, kan zich vereenigen niet den geldende huurprijs en de be staande voorwaarden. Het ligt in zijn voornemen het pakhuis te gebruiken als bergplaats voor tweedehandsch schoe nen, kleoren, enz. Overneming grond. B. en W. stellen voor te besluiten koste loos in eigendom en onderhoud bij de ge meente over te nemen: a. van W. Oudshoorn Sr. te Loiden het strookje grond ter grootte van pl.m. 8 M2., deel uitmakende van het perceel kadas traal bekend gemeente Leiden, sectie P no. 1730, gelegen aan den Morschweg; b. van S. P. J. de Groot te Leiden het strookje grond ter grootte van pl.m. 25 M2., deel uitmakende van het perceel kad. bekend gemeente Leiden, sectie E no. 1303 gelegen aan de Jan van Houtkade. Verkoop grond. Van de N.V. Bouw- en Exploitatie Maat schappij „Ons Eigendom" is een aan vraag ingekomen om het bouwterrein aan de Oostzijde van de Cobetstraat, groot pl.m 1245 M2., te mogen kooperi ten behoeve van de stichting van een vijftal woningen De gevoerde onderhandelingen hebben er toe geleid, dat deze N.V. acooord gaat met den gevraagden prijs van 9.10 per M2. en met de aan den verkoop te verbin den gebruikelijke voorwaarden. De Leidsche Duinwater Mij. De N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij vraagt haar goedkeuring te wil len verleenen aan een plan tot plaatsing van een nieuwen electromotor met centri- fugaalpomp, behoorende tot de installatie van haar bedrijf in de gemeente Katwijk. In verband met het toenemende water verbruik is de capaciteit van de bestaaando luwoliemotor-pompinstallatie te klein ge worden. De nieuwe pomp zal een grootere capaciteit hebben en zoodanig worden geplaatst, dat zij zoowel electnsch als door middel van den bestaanden ruwoliemotor zal kunnen worden aangedreven. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Bij Raadsbesluit dd. 3 Augustus jl werd de voor de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor 1931 be schikbaar gestelde subsidie van 215.000, verhoogd met 50.000, en dus gebracht op J 265.000. Blijkens schrijven van genoemde Com missie kan ook met 't bedrag van 265.000 Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Hendrik, z. v. P. do Ronaijn en G. van der Ende. Janna Antonia, d. v. D. Sluimer en J. A. van der Velden. Sigrid Mina Mata, d. v. A. Woltersdorf en M. Heinemann. Jacobus, v. J. Lit en E. van der Lucht. Pieter. z. v. O. Brandt en M. H. Hofkes. Gerigje, d. v. A. Bleijen- berg en A. Leijsenaar. Ondertrouwd: F. F. K. Gröning jm. 22 j. en B. Bröcker jd. 20 j. Gehuwd: A. Borst, jm. en S. Hoog stad jd. H. S. Djie jm. en Ch. L. Martini jd- H- van Duuren wed.e en G. M. West- hoff gesch. vr. J. Hoppenbrouwer jm. en C. van der Blom jd. W. de Wit jm. en S. van der Blom jd. Overleden: D. Pijpers-de Kok, wed.e 88 j. J. Segijn-Teske, wed.e 91 j.. J. Klink, m 77 j. niet wordon volstaan en is aanvulling daarvan met 15.000 alsnog noodig. Vermits de ontvangst aan „personeele belasting', t. w. hoofdsom en opcenten, pj.m. 45.000 hooger zal zijn dan bij de be grooting is geraamd, kan in de dekking van de hierboven genoemde som van 15.000 worden voorzien. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Buitengewone ledenvergadering. Gisteravond kwamen bestuur en leden van bovengenoemde vereeniging in een buitengewone ledenvergadering bijeen in het Eigen Huis. Daar de aftredende voor zitter verhinderd was, opende de secreta ris, de heer B. Vreeburg, de zeer druk bezochte bijeenkomst met den Chr. Groei Hij heette allen welkom, in het bijzonder den moderator, den welcerw hoer L. Gudde en verzocht verder de aanwezigen mede te willen helpen aan de vlotte af werking der belangrijke agenda, die o.a. 'net kiezen van een nieuwen voorzitter en I de^ behandeling van een geheel wijzigd huishr. reglement vermeldde. Na de voorlezing der notulen der vo rige ve-g.. die onveranderd werden goed gekeurd en enkele ingekomen stukken stukken door den 2en secr. den heer W. Sandman, was de bestuursverkiezing aan de orde. Voordat men tot de stemming overging, vroeg de heer H. Engels even het woord en wees de leden in een korte toespraak op de belangrijkheid en de ernst van de verkiezing van een nieuwen voorzitter. Hij wees er vooral op, dat in de laatste jaren de organisatie van den Kath. Jongen Middenstand is uitgegroeid tot een beweging, die in heel het land haar invloed heeft doen gelden. Als zoo danig mag do beteokenis van de K. J. M. V. niet onderschat worden en daarom meende de heer Engels de leden er na drukkelijk op te moeten wijzen, dat alleen iemand gekozen moet worden die van de groeiende organisatiegedachte in de K. J. M. V. het juiste begrip heeft en die boven dien daar, waar het noodig is, voor het welslagen van die gedachte een offer wil brengen Dat dit laatste zeer zeker niet denkbeeldig is, toonde spr. aan door eenige ervaringen uit eigen bestuurstijd mede te deelen. Daar het bestuur ditmaal geen candidaat had geadviseerd, meende spr. in het belang van de vereeniging den heor P. Knaap te moeten adviseeren, omdat deze in het verleden reeds had bewezen het waarachtige belang van de ver. uitslui tend en alleen te willen dienen. De hierna gehouden stemming had tot uitslag, dat de heer Knaap gekozen werd met 36 van de 49 geldig uitgebrachte stem men. De heer B. Vreeburg verzocht den nieuw-gekozen voorzitter zijn plaats aan de bestuurstafel te willen innemen. De heer Knaap gaf aan deze vriende lijke uitnoodiging gehoor en dankte allen voor het vertrouwen, dat men in; hom stel de. Hij hoopte dit vertrouwen niet te be schamen. Spr. wilde zijn krachteu geven aan de bevordering van den bloei van P. P. Daarom hoopte hij op een langdurige en prettige samenwerking met het bestuur en met de leden. Verder herdacht de heer Knaap nog den afgetreden voorz-ttcr. den heer H. de Graaf. Hij bracht hem dank voor hetgeen deze in zijn kortstondige voorzitterschap van P. K. heeft gedaan. Hierna was de behandeling van het eon- cept-huish. reglement aan de orde, dat op gesteld was door een commissie bestaande uit de heeren B. Vreeburg, J. Diebcn en H. Engels. De artikelsgewijze voorlezing le verde geen moeilijkheden op, zoodat met eenige geringe wijzigingen of toevoegingen he' nieuwe huisb. reglement word goedge keurd. Vervolgens bracht de kascoramissie haar verslag uit bijmonde van den boer W. R ijsbergen. De commissie had de fmantiën in orde bevonden, terwijl er geen redenen waren tot bijzondere opmerkingen. Voor het jaar 1932 werd de kascommis- sie samengesteld uit de heeren W. Rijsber- gen, L. Geyer en W. Pierrot. Van de rondvraag, die hierna volgde werd een overdadig gebruik gemaakt, waarna deze geanimeerde ledenvergade ring op gebruikelijke wijze werd gesloten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 348. Firma W. L. Christiaanse Gebr. Zandvoort (f.), Leiden, Maarsmansteeg 12. Hoofdz. Leiden, Hoogl. Kerkgfacht 9. Vleeschhouwerij. Overl.: Beh. v.h. fik: W. van Niekerk, Leiden, dd. 7 Febr. 1932. 2749. Naamlooze Vennootschap Boekbin derij en Linicerinrichting v.h. firma J. G. Pul'.e Leiden, Oude Rijn 34. De statuten' zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. thans: N.V. Boekbinderij v.h. firma J. G. Pulle. 5818. N.V. Centrale Bakkerij. Noordwij- kerhout, Schoolstraat 35. Vest. fik: Noord- w ijkerhout Schoolstraat 35, onder den naam P. C. J. Ma rij en en; Noordwijkerhout Havenstraat 10. onder den naam J. Seyse- ner; Noordwijkerhout, Dorpsstraat 44, on der den naam J. van Eeden; Noordwijker hout: 's-Gravendamscheweg 19, onder den naam J. v. d. Klugt; Noord wijk, Kerkstraat 38 onder den naam M. J. West erop; Noord- wijk. Bronckhorststraat 50, ondor den naam G. C. v. d. Burg. De werkloosheid. Op den 10en Februari waren bij de Ge meentelijke Arbeidsbeurs 2807 (v. j. 1547) werkzoekenden ingeschreven. Het aantal in de gemeente Leiden voor den dienstplioht lichting 1933 ingeschreve nen bedraagt 706 personen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaat s-examen Indisch recht de heer J. H. Boelen (Den Haag). LAATSTE BERICHTEN VECHTPARTIJ TUSSCHEN FRIEZEN EN GRONINGERS. In een café in de Raamstraat te Gronin gen heeft een hevige vechtpartij plaats ge had tusschen twee Friezen en twee Gronin gers. Eén der Friezen wierp een geopend mes naar zijn tegenpartij, terwijl de andere Fries zijn tegenstander met een mes in de hand stak. De Groningers lieten zich ook niet onbetuigd en sloegen er met stoelen op los. De caféhouder wist de vechtenden op straat te werken, waar het gevecht werd voortgezet. Een agent, die de vechtenden trachtte te scheiden, werd met een stoel be dreigd, waarop hij zijn sabel trok en een der vechtersbazen, een zekere H. G., een flinke klap gaf. tengevolge waarvan een oor van deze er bij hing. Hiermede eindigde het gevecht. De politie-dokter verbond de gewonden in een nabij zijnde politiepost, De twee Friesche messtekers zijn gearres teerd. GEBOEID ARRESTANT ONTSNAPT. Te water geraakt en ingerekend. Hedenmorgen omstreeks half tien stond een celwagen klaar aan den westelijken uit gang, van het Centraal Station te Amster dam om een arrestant m ontvangst te ne men. Ev enlater arriveerde deze in gezel schap van een sergeant van de militaire po litie en van een Rijksveldwachter. Hoewel de man ge-boeid was. wist hij zich op een gegeven moment los te rukken. Hij zette het op een loopen in de richting van de rij wielstalling tegenover de oostelijke uitgang. Hij rende de steiger af en raakte te water. Hier kwam hij, waarschijnlijk door de koude- tot bezinning en krabbelde weer op den wal. Een agent wist hem hier, na een korte worsteling, te overmannen en hem weer naar den celwazen Ie brengen, waar mede hij naar het Paleis van Just'tie werd gebracht om voor den Officier geleid te worden. TELEGRAMMEN DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Rede van den Sovjet-vertegenwoordiger Litwinof. GENEVE, 11 Febr. (V. D.) Toen he denmorgen de Russische Volkscommissa ris van Buitenlandsche Zaken Litwinof het spreekgestoelte betrad, om het stand punt der Sovjetunie ten aanzien van de ontwapening uiteen te zetten, was de zaal tot op de laatste plaats bezet, want er bestond groote belangstelling voor deze met spanning tegemoet geziene rede. Litwinof critiseerde sterk de Fransche veiligheidsthese. Veiligheid tegen den oorlog kon slechts verkregen worden door een volledige en algemeene ontwa pening en afschaffing van alle catego- riën van wapenen als middel om toe komstige oorlogen te vermijden. De on derhandelingen over de z.g. veiligheid die onder leiding van den Volkenbond waren gevoerd, hadden de internationale verhoudingen slechts verscherpt en het uitbreken van den oorlog in het Verre Oosten niet kunnen verhinderen. Litwinof gaf uiting aan zijn vrees, dat het conflict in het Verre Oosten slechts een begin van een nieuwen wereldoorlog zou zijn. Nooh de internationale organi saties en pacten, noch de pub'ieke opinie of een beperking en vermindering der bewapeningen, zouden in staat zijn een oorlog te voorkomen. Er bepraat thans nog slechts één uitweg: veiligheid tegen den oorlog door afschaffing van alle be is aneningen Uitvoerig berprak Litwinof de Fran sche voorstellen. Een nieuwe algemeene ontwapeningsconferentie zou noodig zijn om ook maar eenige punten van deze voorstellen in werkelijkheid om te zet ten. Do FranBche voorstellen waren niets anders dan het bekende Protocol van Genève. Een waarborg dat het interna tionale Volkenbondsleger werkelijk in dienst van vrede en gerechtigheid ge bruikt zou worden, bestaat niet. Litwi nof verklaarde zich dan ook zeer beslist tegen de Fransche plannen. Hij eisohte onbeperkte en volledige afschaffing van alle legers en bewapeningen van elke soort. MUSSOLINI BIJ DEN PAUS. ROME, 11 Februari. (V.D.) Hedenoch tend heeft, zooals aangekondigd, het be zoek van Mussolini aan Z. H. den Paus plaats gevonden. De audiëntie duurde een uur en 5 minuten. Omtrent den inhoud van BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Goedgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. het gesprek, dat de Paus en Mussolini heb ben gevoerd, is nog nieta bekend, doch Mussolini zou zich tegenover een zijner kamerheeren hebben uitgelaten, dat hij over het resultaat van het onderhoud ten zeerste voldaan is. Mussolini werd langs do Gouden Trap tot den Paus toegelaten. Na de audiëntie stelde Mussolini zijn gevolg aan den Paus voor, om. den minister van justitie, don Ita- liaanéchen ambassadeur bij den H. Stoel, den onder-staatssecretaris van hot minis ter-presidium enz. Vervolgens bezocht Mus solini den kardinaal-staatssecretaris Pa- celli en begaf zich vervolgens in gezelschap van den oppersten k&meiheer van den Paus een eenige pauselijke dignitarissen naar de St. Pieter. Na een kort bezoek aan de Saoi'.mentskapol, knielde Mussolini voor hot hoofdaltaar. Door do sacristie verliet <ie Duce de basiliek om naar heir Palazzo Venezia terug te koeren. Langs den geheelen weg stonden troepen opgesteld, terwijl een groote menigte langs den weg geschaard stond. Later op don ochtend legde de kardinaal-staatssecretaris Pacelli een tegenbezoek af bij Mussolini in het Palazzo Venezia. De Paus heeft den ltaliaanschen minis ter van Justitie en don minister van finan ciën het grootkruis van de JSt. Pietcrs-orde verleend. JAPANS HOUDING TEGENOVER CHINA. Bombardement van vluchtelingenkamp. SHAN HAI, 11 F br. (V.D.). Hedenmor gen tegen negen uur plaatselyl.cn tijd, hebben Je Japanners hun nieuw offensief tegen dc Woesoengfoiten ingezet met een hevig bombardement van hun geschut-, terwijl ..a Japanse'e infanterie onder dek king van een spervuur van machinegewe ren oprukte. Japansche bombardementsvliegtuigen hebben het vluchtelingenkamp van de commissie tot hulpverleening aan de slacht- c..ers .1 de overst.oomingsramp gebom bardeerd. Veertig vluchtelingen werden hieibij geJ De rispecteur der commis sie heeft terstond krachtig bij den Ja- nnnsr' 1 raai gep-otes'eord. ZES PERSONEN VERMOORD OP EEN BOERENHOFSTEDE. PARIJS, 11 Febr. (V.D.). Op oen kleine boerenhofstede in de nabijheid van Agen, niet ver van Bergerac, zijn zes personen vermoord, en wel een 77-jarig familielid, do 52-jarige eigenaresse van de boerdorij. haar 29-jarige schoonzuster met haar beide kin deren van acht jaar cn vier maanden, en een 70-jarig familielid. Alle s'achfcoffers werden met een bijl in hun bed doodgesla gen. De echtgenoot van de jonge vrouw en vader van de beide kinderen, was tijdens het drama niet thuis, aangezien hij juiRt Maandag naar een zwager in een nabijge legen plaats was vertrokken, en pas Woens dag na de ontdekking van den moord terug keerde. Men weet niot zeker of hij iets met de aangelegenheid te maken heeft. Drie personen door de kou om het leven gekomen. LONDEN, 11 Februari (V.D.). Nadut do winter in Engeland tot nu too de zachtste was, die men sedert 23 jaar heeft gekend, iB gisteren p'otseling een scherpe koude in gevallen, die gepaard ging met sneeuwjach ten. Drie personen zijn gisteren tengevolge van de koude om het leven gekomen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: rabarber 8—14, selderie 2.20 4.50, pieterselie 1.802.40, roodelcool 1.10—3.00, savoyekool 1003.40, groe- nekool 100—250, prei 1.103.50; per 100 kg.: spruiten 5—14, spinazie 30—35, witlof 710, uien 5.90S.boeren kool 3—6, waspeen f 18, kroten 1.50 2,40, kroten (gek.) 5—7. GOUoA, 11 x.br. Voe. Aangevoerd in totaal 917 stuks, waarvan 181 slachtvar- kens 13.5—14.5 cent, vette 13.514 cent en Zouters 10—11 cent per pond, levend 2 pet korting; C37 magere varkens f 9—14. 147 biggen 26, 2 runderen. 283 nuchtere klveren 48, 3 schapen en 5 bokken en ceiten f 25 per stuk. Handel alle soor ten stug. Ke.as. Aanvoer 133 partijen. Prijzen le kwal. met ri.jksmerk 2932, 2e kwal. 25-°7. Handel matió. Boter. Aanvoer 983 ponden. Goeboter 6570 cent. weiboter 5560 cent per pond Handel matig. Eic.-in. Aanvoer 61300 stuks. Prijzen: l.irmeneiercn 34 en eendeneieren 3.50 —3.75 - 'f' stuks. Handel matior. WISbELNO'JI KHl\i:i-\ (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.05 Londen 8.52 New York 2.48U, Parijs 9.763/4 Brussel 34 60 Zwiteerland 48 45 Miiaan 12.85 Madrid 19.85 Urio 46.50 Kopenhagen 47.— Stockholm 48.— Weenen 35.25 Praag 7.(51/2 Boedapest Prol. 11/2

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3