HET HUIS IN DE WIND LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN KERKNIEUWS NED. OOST-ÏND1E FAILLISSEMENTEN WOENSDAG 10 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 MAAR BINNEN DE RUST NA DEN STORM. Een retraite in het Psychopathen-asyl. Midden in den dag staan we ineens, even buiten de stad maar, te midden van water en van land. Eén telefoontje is reeds genoeg ons men- schen van ons vak daarheen te brengen. Ook daar kan copij zijn. Het waait. Daar in de vlakte veel har der dan in de stad. Het water huivert en de boomen ker men, zwaaiend met hun lange, magere armen. Boven dat land zwieren flarden wolken door de lucht. Het wordt steeds kouder op den eenza men weg daarheen, want de wind heerscht daar, ongehinderd door rechte, lange rijen van hooge huizen. En die wind blijft bij je en huivert om je heen in dat land van water en klei, een plekje, dat wij nauwelijks kenden. Een bruggetje, een grootsch aandoen de, maar toch gemoedelijke spoorwegover gang, want de overwegwachter opent de boomen op het vriendelijk verzoek van een in de verte opgeheven hand. Want immer vangeeren daar de treinen. Zoo kwamen we waar de telefoon ons nep en waar we dus moeten zijn. Daar is het huis m de wind. Het staat in een landelijke omgeving, die ons treft. Bieede slooten aan weerszijden van den weg met groene bermen, spookachtige boo men en wat kreupelhout. Het huis is groot, somber en met tra lies. We gaan over een bruggetje door een poort en wéér over een bruggetje, totdat we voor den ingang van het huis staan. Als in de middeleeuwen. Als we dan eens rondzien, krijgen we den indruk van het leven in een pa triarchaal tijdperk. Wij staan op een plein, een afgesloten heid door water, dat aan alle kanten om dit kleine eilandje heenstroomt. Ik weet wel met of het een eilandje js, maar zóó lijkt het er op. Het bruggetje, dat ons over dat water bracht, kan gesloten worden met een groot ijzeren hek en aan den binnenkant daarbij hangt een bel. een groote, zware bel in een soort van duiventil. Achter ons, tegenover het groote huis, dat alles be- beerscht. staan kleinere huizen van ver schillende grootte, met gras- en bloera- perkjes. Een klinkerstraatje loopt er langs die huizen en huisjes. Het is er stil, alsof we ineens, nog levend, uit de wereld wegge nomen zijn en geplaatst in een andere wereld, zonder levensgevaarlijke auto 8, getoeter en gebel en duizenden jachtende menschen. Zoo moeten de menschen uit de stille stadjes der Middeleeuwen hebben ge leefd. Zoo denk ik het mij in, al is daar op dat oogenblik ook geen mensch te zien. Aan de overzijde is wel een voetbalveld, dat dit gedroomde sprookje verstoort, maar zoo heel modern is het niet; een stuk vet land met goalpalen, die je ge makkelijk over het hoofd kunt zien of wegil enken. Wij staan voor den ingang, een zware deur, waarboven een eenigszins verweerd stuk beeldhouwwerk naar vroeger eeuwen wijst. De bel klinkt hol en een sleutel knarst in het slot. Een wijde witte hal neemt ons op. Wij zijn binnen in het Psychopa then-asyl aan de Pesthuislaan. Daar is een retraite voor katholieke verpleegden en men heeft ons gevraagd eens een stukje van die retraite te gaan beleven. Een tweede deur, die ook op slot is en roor ons geopend moet worden, brengt ons in een gangetje naast de kapeL De stem in de stilte. We hooren de stem van den Pater, die eenvoudig en overtuigend zijn retraitanten toespreekt. Het is de Dominicaner Pater A. J. Fennell, die zijn conferentie geeft. Dan treden we binnen. Het is feitelijk de dubbele kapel die nu in gebruik is. De eene helft is de katholieke afdeeling met altaar en priesterkoor, de andere helft waar de banken staon voor de Protes- tantsche verpleegden. Als er voor de laatsfen dienst is, gaan de tusscbendeuren dicht. Nu wordt de geheele ruimte gebruikt, want het katholieke deel der kapel is ge heel priesterkoor, en de kerkgangers ne men plaats in de banken in het andere gedeelte. Op de katheder, die op het priester koor staat, zit nu Pater Fennell, en spreekt. In de banken een tiental verpleegden, die aandachtig luisteren. Zij zijn van verschillende leeftijden, uit verschillende standen en verschillende milieux hier geplaatst, omdat de stroom van het leven deze menschen te sterk was ondanks zich zelf. Zij zitten daar, in de groote, wijde ban ken aandachtig luisterend, gekleed in hun eigen wat sjofele dagelijksehe bur- gerkleeding, in een oud manchesterpak of in de blauwe werkkleeding van het asyl. Die menschen daar nu zoo te zien, geeft je de overtuiging, dat zij zich, deze tenminste, vereenigd hebben met hun ge dwongen verblijf in dit huis. Ze hebben zich aan elkander aangepast en leven hier een ander leven dan ginds in die woelige wereld, in een eentonigheid misschien wel. die hun ziel wel eens in opstand brengen zal, maar rustig en vast. Al« de conferentie ten einde is. slaan zij een kruis en schuifelen heen. En een van hen. die de functie van koster ver vult. doet zijn werk met openhartige blij moedigheid. De vele sleutels. Ook wij gaan heen. Door een deur, die voor ons geopend en weer gesloten wordt. En wéér een deur eu nog een, die ook alle weer gesloten worden. Zoo gaat het daar met alle deu- En als we door de groote voordeur zijn heengegaan en we bporen alwéér de sleu tel achter ons draaien in het groote slot en we gaan langs het klinkerstraatje en over het bruggetje de Pesthuislaan weer in, waar de wind waait om dit groote huis, dan komen ons ineens drie verpleeg den voorbij, die vrij en onbespied hebben rondgewandeld en nu terugkeeren in hun gedwongen verblijf. En wij verbazen ons over de vele sleutels van dit huis. om die menschen te bewaken, opdat zij niet de vrijheid zouden verkiezen boven dit huis, waaromheen de wind waait, maar waar binnen het dezer dagen voor verschillen den van hen rustig werd, door de vrede, die in hen kwam. Hedenmorgen is deze retraite geslo ten. Om acht uur werd een H. Mis voor de retraitanten opgedragen in de kapel van het asvl. waaronder verschillende van hen, ter H. Tafel naderden. Pater Fennell hield nog een korte pre dicate vanaf het met bloemen versierde altaar en toen waren deze dagen voorbij. Misschien wel dagen, die voor een of meer van hen het verdere leven beheer- schen zal. En gaarne voldoen wij aan het verzoek van Pater Fennell. zijn dank en dien an deren te brengen aan de bestuurders van dit huis voor deze dagen van geestelijke rijkdom. Daarbuiten de wind om het oude huis. Binnen schuifelen kalme passen naar een nieuw leven EXPORT TUINBOUWPRODUCTEN NAAR ENGELAND. De gevolgen van het algemeen invoerrecht van 10 pCt. ad valorem. Zware slag voor onze tomaten-cultuur. Zooals men weet, is de vorige week bij het Lngelsche Lagerhuis een wetsontwerp ingediend tot beffing van een algemeen in voerrecht van 10 pet. ad valorem. Wij hebben mr. Niomöller, den secretaris van net Uenlraal Bureau van Veilingen in Nederland, die ons destijds in een inter view zulk een helder inzicht gaf in de be- teekenis voor onzen tuinbouw van de En- gelsche heffingen op tuinbouwproducten gevraagd, wat de invloed zou zijn van het thans bij hét 'Lagerhuis ingediende wets ontwerp op onzen tuinbouw. De weinige lichtpunten voor onzen tuin bol, w, aldu3 mr. .Niemóller, waarop ik in on3 vorig onaerhoud kon wijzen, worden door dit wetsontwerp aanmerkelijk verduis terd. Onze aardappelen en vruchtenpuip, weike kracnlens de eerste maatregelen nog vrij van rechten in Engeland zouden kun nen worden ingevoerd, worden nu ook met een tarief van 10 pet. van de waarde be last. De aardbeien van den kouden grond val len ecnler nog niet onder dit wetsontwerp, daar zij in een andere speciale wet ge noemd zijn. Bijzonder slécht staat het er echter voor met onze tomaten, die zooals men zich herinneren zal, in de eerste lijst van tuin- bouwartikelen, welke belast werden, niet waren genoemd. Later is een aanvullings lijst verschenen, waarin alleen de tomaten waren opgenomen. Daarin is bepaald, dat het invoerrecht op tomaten in de maanden Juni en Juli zal bedragen 16 oent per K.G. en van Augustus tot en met October 8 oent per K.G. Wanneer men weet, dat in Juni 1931 de prijs der tomaten op de veiling al hier was 30 oent per K.G. en in Augustus 9 cent per K.G., dan zal men begrijpen, dat heffingen, zooals door Engeland worden toegepast, ruïneus zijn voor onzen export. Als wij dit jaar eenzelfde hoeveelheid to maten naar Engeland zouden exporteeren als in het afgeloopen jaar, n.l. 54 millioen K.G., dan zou daarop een invoerrecht ko men van 6 millioen. Volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de statis tiek was de waarde van de naar Enge- larig geëxporteerde hoeveelheid tomaten 8.800.000, dus het invoerrecht zou onge veer yK van de waarde bedragen. Maar zooveel zal er dit jaar heusch niet naar Engeland worden uitgevoerd. Wan neer de tomaten-export bij deze hooge n- voerrechten 1/10 deel van de hoeveelheid van het vorig jaar bedraagt, dan zal het mooi zijn. Maar niet voor onzen tuinbouw, die een allersombersten tijd tegemoet gaat. „Msbd.1 BANKOVERVAL TE SOEST. Voor de Utrechtscbe rechtbank stonden gisteren terecht een 45-jarige mijnwerker en een 34-jarige bakker, beide Italianen, verdacht van poging tot diefstal met braak in een bankgebouw te Soest. Het O. M., waargenomen door jhr. Gre- ven, achtte poging tot diefstal door mid del van inklimming bewezen en eischte voor beide verdachten anderhalf jaar ge vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Opruiing tegen het gezag. Voor veertien dagen hebben wij melding gemaakt van de zaak van een los werk man, die voor de Amsterdamsche Recht bank terecht stond wegens opruiing tegen het gezag. De man had in een vergadering ran arbeiders, waar het optreden der po litie werd besproken en gecritiseerd, het woord gevoerd en op een interruptie welke wapens men dan tegen de politie zou kunnen gebruiken geantwoord, dat „men toch wel een flesch vitriool of peper in den zak zou kunnen steken." De verdachte en enkele getuigen ver klaarden dat het gesprokene niet was ge weest in dien zin. dat de aanwezigen wer den aangespoord de genoemde middelen te gebruiken, doch de/e eventueel bij zich te hebben om zoodoende de politie, wanneer zij dergelijke wapenen tegen zich wist, tot gematigder optreden te brengen. De Officier van Justitie noemde het op treden van verdachte een ernstig vergrijp tegen de openbare orde en had deswege acht maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank heeft in deze zaak *hans uitspraak gedaan en den verdachte ver oordeeld tot veertien dagen voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Benoemingen in het Aartsbisdom Utrecht. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrooht heeft benoemd tot Rector te De Lage Vuur- sche den Weleerw. heer H. S. Mölder, om gezondheidsredenen en tot Pastoor te Soest (O. L. Vr. Onb. Ontv.) den Weleerw. heer A. G. Smit. SALARISSEN VAN INDISCHE AMBTENAREN. Geen verdere korting. Anefca seint uit Batavia: Niettegenstaan de de financieele moeilijkheden heeft do regeering medegedeeld, dat een verdere korting op de salarissen der gouverne mentsambtenaren nog niet noodig is, wel ke mededeeling bij den Volksraad een groote opluchting veroorzaakte. Uit Leiden vertrokken. M. Akkerman, Rilland Bath, Adr. Bu- teijnw. BG4. S. E. L. Arends, Den Haag, Riouwstr. 135. H. Beek, Haarlem, Duin- vlictsl. 6. Jhr. W. Ha den Beer Poortu- gaal, Den Haag, Amaliastraat 14. J. D. van den Berg. Den Haag, J. v. Nassaustr. 93. E. Chr. Bink, Voorburg, L. v. Mid denburg 13. N. Bleckmann, Nijmegen, Berg en Dalschew. 134. A. Blok, Zoeter- woude, H. Rijndijk 263f. A. A. Bliim, Den Haag, Anemoonstr. 9. G. Bockweg, Rot terdam, t. Jansstr. 15b. J. Boef, Bode graven, Wilhelminastraat 60. H. Boot, Haarlem, Marnixstr. 124zw. L. M. Broeckman, Soest, Spoordwarsstr. 4. M. B. Catijn. Ginneken. Markt 8. N. van Delft, Don Haag, Rijnstr. 17. P. Ph. Deumer en fam., Wissekerke, Vredestein. L. van der Mee—van Dijk, N.-O.- Indië. J. Doeve, Den Haag( v. Beuningenstr 35. A. J. van Duuren en fam., Amsterdam, Baarsjesweg 157III. W. Ferwerda, Den Haag, Dunklerstr. 10. H. H. Fuhreng, Den Haaf. Frankenslag 142. G. C. Goo- zen, Zoelerwoude. Weipoort 16. M. van Graas, Haarlem, Ridderstr. 17. J. de Groot. Oegstgeest, Wilhelminaprrk 14. P. M. Haak en fam., Leiderdorp, Hoogma- deschew. 7. H. J. Slcgtenhorstvan der Heide, Den Haag, v. Nijtenstr. 6. A. M. den Hollander, Alphen aan den Rijn, Gnephoek 70. P. N. Hoogendam, Voorburg, Kerkstraat 39. C. J. van der Hoorn, Alkemade B486. F. Kelderhuis, Texel, Kool. J. B. Kleyn. Den Haag, Bronovo. J. H. Korswagen, Den Haag, Stuivesantpl. 21. A. Laacks, Duisburg (Did.), Bugelstr. 17. M. Laack. id. id. H. J. J. ter Linden. Hilversum, O. Amersf. weg 13. M. Lingowski, Amsterdam v. Eeghenstraat 76. G. A. van Maaren, Oegstgeest, Terweeweg 62. G. Marijt en fam., Noordwijk, Duinweg 27. W. E. v. d. Mee. N.-O. Indië. S. P. Nieboer, Oegstgeest. L. F. L. Noordtzij, Utrecht, Emmaklinick. Th. Henderson—van Oos ten. Den Helder, de la Reystr. 22. E. Peiger, Den Helder. H.M. Wachtschip. A. Pikart en fam.. Leiderdorp. Hoogmade- schew 5. A. Reedijk, Den Haag, Oud- Rozenburg. F. J. Rietmeüer, Arnhem, Achter de Toren 5. F. M. Rodermond, Amsterdam, F. C. Hooftstr. 8. E. de Boeff Romijn, Dordrecht, le Kunstminhof L P. Rozenswaig en fam., Den Haag, R. K. STAATSPARTIJ. VERGADERING VAN HET PARTIJBESTUUR. Op Zaterdag 6 Februari j.l., 11 uur v.m., hield het Partijbestuur der R. K. Staats partij een vergadering in het Parkhotel te Amsterdam. Afwezig was de heer mr. Bo- maiis (Haarlem). Voor den heer Van Voorst tot Voorst (Gelderland) was aanwezig diens plaatsvervanger, de heer Th. Schaars. De overige bestuursleden waren aanwezig. 1. Na opening door den voorzitter, mr. Goseling. en na behandeling van ingeko men stukken deed de voorzitter eenige me- dedeelingen namens het D. B. Als onder-voorzitter is door het D. B. aangewezen de heer mr. J. Houben (Til burg), en als penningmeester de heer mr. E. baron, Van Voorst tot Voorst (Gelder land). A's redacteur van het partij-maand schrift, dat deze maand zal verschijnen, werd aangewezen de Partijsecretaris, terwijl de algemeene richtlijnen voor de redactie werden vastgesteld. Het Centraal Adviesbureau voor Ge meentepolitiek is reeds in volle werking ge treden en mag zich in groote belangstelling verheugen. Als gedeleeeerd lid van Ket Partijbe stuur in het Bestuur der Federatie van Bon den en Centrales van R. K. gemeenteraads leden in Nederland werd aangewezen de heer Van Voorst tot Voorst, lid van het D. B. 2. Goedgekeurd werd een reglementswij ziging van de R. K. Rijkskieskringorganisa- tie Leiden. 3. Het schriftelijk vers^g door den Par tijsecretaris uitgebacht over de vergade ring d.d. 9 Januari 1932 van het Comité Exécutief van het Internationaal Secreta riaat van Katho'ieke Partijen, werd na mondelinge toelichting voor kennisgeving aangenomen. Jongeren-organisatie. 4. Op verzoek van 't D. B. werd 'n korte schriftelijke uiteenzetting eegeven over den stand der werkzaamheden der Com missie voor het vraagstuk der Jongeren-or ganisatie. Het over'eg met de afvevanrdie- den der verschillende Jeugdorganisaties is beëindigd. Naar aanleiding daarvan wil ae Commissie zich nader beraden, alvorens haar rappor uit te brengen. Het P. B. nam met belangstel'ing kennis van de werk zaamheden der Commissie en vertrouwt snoedig tot een beslissing te kunnen komen. Met voldoening werd geconstateerd, dat in verschillende krincren voor dit vraagstuk groote belangstelling bestaat. Pastoor Overmeer deelde mede. dat men in Fries land voor'oopig reeds begonnen is, geheel in den geest van den opzet der Commissie en dat deze actie zeer veel medewerking ondervindt. Deze mededee'ing gaf den voorzitter aan leiding Friesland te danken voor de activi teit. welke in dien Kieskring wordt ontwik keld, en het gouden jubilé van den Frie- schen Bond te herdenken. Werkprogram 1931 5. Vastgesteld werd het werkprogram voor 1932. a. Politieke Bijeenkomst Amersfoort; op 2 en 3 April 1932. Als onderwerp werd ge kozen: „Wat beteekent het parlementair stelsel, nu en in de toekomst, voor het wel zijn van het Nederlandsche volk!" De inleiders voor dit onderwerp zullen zoodra mogelijk worden bekend gemaakt. b. De Voorjaars-Partnraadsvergadering zal worden gehouden in Nijmegen, in de tweede helft van Mei. Een der agenda-pun ten zal zijn de behande'ing van de wijzi gingsvoorstellen van het Kiesreglement. Na het reglementair voorgeschreven overleg met den voorzitter van den Partij raad zullen datum en definitieve agenda worden gepubliceerd. c. In de Najaars-Partijraadsvergadering komt het program-1933 aan de orde. In den loop van den zomer zal het P. B. het ont werp daarvan vaststellen. Het D. B. heeft bereids de eerste stappen gezet ter uitvoe ring van de voorbereidende procedure vol gens art. 15, lid 8 Partijreglement. d. In October 1932 zal de procedure in het Kiesreglement voorgeschreven voor de candidantstelling 1933 een aanvang nemen. De toestand in Spanje. 6. Op voorstel van het D. B. werd be sloten aan de Spaansche regeering een pro test-telegram te zenden van den volgenden inhoud Het Bestuur der R. K. Staatspartij in Xeder'and. staatkundige organisatie, waarbij 367.000 Katholieken zijn aan gesloten, protesteert tegen de maatre gelen door de Spaansche Regeering ge nomen tegen de Spaansche geleofsge- nooten, de religieuzen en in het bijzon der tegen de Jesuïten. GOSELTNG, voorzitter. TEULINGS, secretaris. 7. Na gehouden rondvraag werd de. ver gadering om ruim 1 uur geschorst. Kiesreglement. 8. Om 2 uur werd de vergadering her opend en werd aan de orde gesteld de be handeling van het voorstel tot wijziging van het Kiesreglement 1927 op verzoek van het P. B., ontworpen door de Commissie tot toetsing van het Kiesreglement 1927 aan de daarmede in de nractijk opgedane erva ringen. Van deze Commissie waren mede ter vergadering aanwezig de heeren Kuiper, Suring en Kevenaar. Na uitvoerige bespreking werd het voor ste! der Commissie, behoudens enkrle klei ne wijzigineen door het P. B. overgenomen. Her zal als voorstel van het P. B. aan den Partijraad worden voorgedragen. Zoo spoe dig mogelijk wordt het ontwerp gepubli ceerd. De Kieskringbesturcn zullen worden uitgenoodigd het ontwerp in de plaatselijke Kiesvoreenigingen te doen behandelen, en op grondslag de^er behandeling tijdig amen dementen in te dienen. De vergadering werd om 5 uur ges'oten. Mijdrechtstr. 10. A. W. Weebervan Schenhof, Den Haag, Sinj Semijnsw. 101. M. A. M. Schilte. Apeldoorn. Soeren- schew. 172. M. Schouten. Barsingerhorn, Haringhuizen D41. D. Stuurman. Schoon hoven. Oude ESingel. J. W. Velthuis er« fam.. Den Haag. Frambozenstr. 120. G. J. van Velzen. Amsterdam. Osdorperw 944. N. Vreeken. Voorschoten, Veurschew. 9. H. P. Wolvekamp. Delft. Willemstraat 21. J. Wijnstekers. Baarn. Krugerlaan 11 M. J. Zirkzee, Groningen, Oostersingel 26a. In Leiden gevestigd; J. G. Akkerman, Stationsweg 55a H. A. A. Bakker Koninginnelaan 19 P. van OostenVan Beelen, Pr. Frederikstraat 2 F. T. Biesjot, meubelmaker. Prinsen straat 43a A. Borst, fabrieksarbeider, Catharinastraat 12 C. van de Boven- kamp en familie, bedrijfsleider, Leeuwe rikstraat 33 A. Breewel, dienstbore, Haagweg 92 L. vora Brocke, dienstbode, Haarlemmerstraat 48a H. Brokemper, dienstbode, Papengr. 6 W. Brouwer en familie, Morschweg 176b C. P. Huijs, reiziger. Burgsteeg 2 S. C. H. Coenders, collectant L. d. H., Lammermarkt 36 G. Dreef, dienstbode, Geeregracht 3 P. Dubbelaar. Witte Rozenstraat 33 W. J. Elburg, kantoorbediende, Botermarkt 25 B. Espelage, dienstbode, Rijnsb. weg 95 J. van der Graaf, Bloemistenlaan 4 L. J. de Groot, kruidenier Haven 28a F. B. H. van den Heuvel, dienstbode, Heeren gracht 21 A. OvervlietHoek en familie Kastanjekade 13 K. Hofmann, Hoöge- woerd 57 M. W. Jongsma, Merelstraat 44 Chr. E. VeltmanKamerlang en fa milie, L. Rijndijk 90a H. Kern, Zoeter- woudsche Singel 106 M. A. J. Kieft, Gor testraat 98 G. de Ronde—Kleingeld, Rijnsb.weg 10 G. G. Hendrix—Klijmij, Vollersgracbt 36 J. L. Koningsveld, han delsagent, Stationsweg 55a F. Kranen burg. Rapenburg 58 A. M. C. Kuyper, Oegstgeesterlaan 7 E. Kuijt, Merelstraat 48 J. Chr. C. van Loggerenberg en fa milie, W. Rozenstraat 10a C. ter Meer en familie, koopman, Zoeterw.weg 74 H. H. Mol, kantoorbediende, aan boord G. do Mooij, dienstbode, Rijnsb.weg 101 F. A. J. M. Mutsaers, Hooeewoerd 126 J. Noort, dienstbode, H. Morschweg 41 J. J. Oliemans, de Laat de Kanterstraat 1 C. W. Oostveen, kinderjuffrouw Gerard Doustraat 95 F. J. van Os en familie chauffeur, Morschweg 13 G. Overbeek, dienstbode. Papengracht 6 G. Preihs, dienstbode, Driftstraat 36 H. O. K. Pressler, verfmees eh, Fagelstraat 43 A. II. Prins en familie, rijksveldwachter, van Limburg Stirumstraat 2 J. E. van Rom- pu en familie, schilder, Maresingel 26 E. Sado, modiste, Lceuwerikstraar 9 J. Sannes, Oegstgeesterlaan 26 J. H. Mo lendijk—Schilthuizen, Utr. Jaagpad 8 K. H. Schumann, etser. Noordeinde 47 A. J. Seidl. Dienstbode, Maredijk 90a E. Speckenbach, monteur, Utr. Jaagpad 25 H. Tillema, Breestraat lila H. H. Velt man, kantooi bediende. Aloëlaan 9 J. Vlasveld en familie, chauffeur monteur, Julianastraat 69 J. Chr. Vollgraff, Rood borststraat 17 G. J. M. Voorham, sla ger Turfmarkt 10a D. J. van der Werff, zendeling, Plantsoen 9a J. Westra en familie, ingenieur, Haagweg 190 M. Weijers. dienstbode, P. K. Choorst. 15 E. J. Wijntjes, Haven 14. Ui gesproken; Chr. Bekooy, metselaar te Wasse naar. Cur.: mr. G. H. M. R. Dahmen, den Haag. Opgeheven: P. Steyn te V oorschoten. Ober, krijg ik nog een glas watert Ik heb er nu al driemaal om gevraagd, O, neem mij niet kwalijk meneer. Ik dacht, dat u een grapje maakte.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7