SPORT ROODE DUIVELS-ZWALUWEN 3-6 STADSNIEUWS WOENSDAG 10 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE WINTER SPELEN TE LAKE PLACID. Een verdiende overwinning. Matig spel. Snelle Zwaluwenvoorhoede. De Boer speelt uitstekend. LANGERAAR. Personalia. Voor het examen coupeu se der Eerste Ned. Modevakschoolvereeni- ging is geslaagd mej. G. Valentijn. SASSENHEI M. Personalia. Mej. C. Bette behaalde bet diploma coupeuse van de Eerste Ned. Modevakschoolvereeniging. Crisis-comité. Gisteren is alhier op gericht een afd. van het Nationaal Crisis comité. Door den burgemeester daartoe uitgenoo- digd waren in het vereenigingsgebouw van de Ned. Herv. Gemeente vertegenwoordi gers aanwezig van kerk- en armbesturen, de plaatselijke geestelijkheid, sociale en standsorganisaties en enkele autoriteiten uit de gemeente. Na een welkomstwoord door den burge meester, zette deze het doel van de bij eenkomst uiteen, en gaf eenige richtlijnen aan, welke het comité zal volgen. Het re sultaat van dit betoog was niet ongunstig, want op de vraag van den burgemeester ■werden alle aanwezigen bereid gevonden in het comité zitting te nemen. Het werk program werd daarna breedvoerig ontwik keld, waaruit weer volgde de samenstelling van twee werkcomité's. Het eerste met het doel "het beheer der goederen in natura welke speciaal aan do arbeidersgezinnen ten goede zullen komen, en het tweede en voornaamste comité, het beheren der financiën. Op voorstel van den heer Speel man zullen de comité-leden zelf op de dub beltjes uitgaan. Een en ander staat in het teeken der naastenliefde, en wij hopen en verwachten groote resultaten van deze op richting. WARMOND. „St. Mathias." Onder zeer groote be langstelling gaf de R.-K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Mathias" een vas tenavond-uitvoering in hotel „De Zon". Te ruim acht uur opende de voorzitter de bij eenkomst waarbij hij de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Hij twijfelde niet of de aanwezigen zouden geen spijt hebben dat zij dezen avond voor Mathias hadden gereserveerd want het programma beloof de een kunstvolle en amusante avond. Spr. bracht nog een woord van dank aan den secretaris, den heer H. A. G. M. Walen kamp, voor de samensteling van dit pro gramma hetwelk allen lof-verdiende. Vervolgens was het woord aan de afdee- ling harmonie. Wij zouden in herhaling treden, wanneer wij er weer toe zouden over gaan de muzikale capaciteiten van dit corps te prijzen, want als steeds verdienen de uitgevoerde stukken allen lof. Vooral het ballet uit de „Faust" werd uitmuntend gespeeld en dit is een stuk dat aan de mu zikanten zeer hooge eischen stelt, zoowel op technisch als artistiek gebied. Het korps had na afloop een hartelijk applaus in ontvangst te nemen en had dit onder lei ding van den heer Dik, zeer zeker ver diend. Nu kwam de afdeeling tooneel voor het voetlicht met de klucht in drie bedrijven „De onuitstaanbare". In dit tooneelgezel- schap schuilen zeer goede krachten, die spelen alsof het hun beroep was. Mimiek, voordracht, uitspraak alles was perfect. Deze drie factoren moeten een stuk als dit doen slagen. Speciaal een woord van hul de verdienen de heeren A. Koppers, J. van Stijn en G. van Diik, de drie personen, door wie 't stuk gedragen werd. Hiermede willen wij echter aan de andere spelers niets tekort doen, want ook zij waren rol vast. Als steeds werden de entre-acten en de pauzen opgeluisterd door muziek van het Warmonds muziekensemble. dat onder leiding van I. te Wiel voor een prettig stukie muziek zorgde. „Mathias" kan terug zien op een zeer geslaagden avond. Crisis-comité. Naar men ons mede deelt is hier ter plaatse voor het Crisis- comitéé bijeen gebracht tot heden 1183.36 Mede werd ontvangen van de firma S. G. van Stijn een tiental molton dekens, van de de heeren J. en H. Kortekaas en Meyer aardappelen, van den heer J. Uit den Boogaard 50 K.G. spek en van den heer v. d. Horst melk en eieren, van den heer A. C. de Vroomen 14 paar schoenen. Noe dagelijks komen bij het comité giften binnen en voor nog meerdere giften in na tura houdt het comitéé zich zeer aanbevo len. DE BOBSLEEWEDSTRIJDEN. De Zwitsers verbeteren een record. LAKE PLACID, 9 Febr. (Reuter Spe cial). In de eerste ronde van de twee mans bobsleewedstrijden hebben de Zwit sers Capadrutt en Geier het bestaande record van 2.9 minuten verbeterd. leg den het parcours in 2.5 minuten 88/100 se conde af. De Duitsche bobslee, bestuurd door Huth kwam als tweede aan in 2.11 •minuten 53/100 seconde. LAKE PLACID, 9 Febr. (Reuter Spe cial.). He gecombineerd resultaat der twee eerste ronden Bobsleewedstrijden met den tweemansbob luidt: Eersten waren de Zwitsers Capadrutt en Geier; totale tijd 4.13.09 minuten; tweede was de tweede Amerikaansche ploeg Stevens-Adams in 4.17.37 minuten; derde de tweede Duitsche ploeg. Daarna volgden de Roemenen, Italianen, Belgen, Franschen en Oostenrijkers, Stevens en Adams sloegen opnieuw een record, door een parcours af te leggen in 2.4 minuten, plus de fractie van 1 seconde. Ze slaagden hierin door de ijzers vóór den start te verwarmen, waardoor deze in de sneeuw wegzakten, hetgeen een snellere vaart veroorzaakte. DAMESSCHOONRIJDEN. Sonja Henie favoriet LAKE PLACID, 9 Febr. (Reuter Spe cial). De gewichtigste sport van heden werd beoefend door de toeschouwers, die zich overgaven aan gissingen tijdens het schoonrijden der dames. De Oostenrijksche Fritzi Burger begon en deed groote moeite de overwinning te behalen op haar rivale, de kampioene Sonja Henie (Noorwegen). Soherpe kijkers waren gericht op het bord, dat de resultaten aangeeft. Tever geefs trachtten de toeschouwers de daar op vervatte aanduidingen te begrijpen. Algemeen heerschte overeenstemming, dat Sonja Henie waarschijnlijk haar titel zal behouden met klein verschil op Fritzi Bur ger, de Amerikaansche Mabel Vinson, de Canadeesche Constance Samuel en de Zweed sche Vivann Hul ten, die haar dicht benaderen. 1000 m. hardrijden dames in 2.12. LAKE PLACID, 9 Febr. (Reuter Spe cial). Miss Brookspotter (Canada) vesiig- de bij een demonstratie 1000 m. hardrijden een nieuw record in 2 min. 1.2 sec. (Naar men aan het „Hbld." van bevoegde zijde verzekerde, kan hier geen sprake zijn van recordverbetering, omdat het een de monstratie is en er geen 1000 m. wedstrijd voor dames door Amerika aan den Interna tionalen Schaataenrijdersbond is aange vraagd. Het record blijft dus op naam van mevr. Nehringowa, Polen in 2 min. 16.4 sec.). IJSHOCKEY. LAKE PLACID, 9 Febr. (Reuter Spe cial. De IJsliockeywedstrijd tusschen Ca nada en Polen werd door Canada met 100 gewonnen. Canada behaalde dus een verpletterende overwinning. Het won achtereenvolgens vijf wedstrijden en zal hoogstwaarschijnlijk den kampioenstitel wel behouden. De laatste match speelt Ca nada op den Finaledag. Het weer is schitterend. Toch concen treerde de grootste belangstelling zich in de arena voor het kunstschaatsrijden. Overal ziet men skiloopers oefenen voor de wedstrijden van heden. Noorwegen hoopt te zullen overwinnen, ofschoon er in het kamp teleurstelling heerscht omdat de Noorsche deelnemer het eerst zal starten. Ongeluk bij het oefenen. De belangstelling voor den traditioneelen voetbalwedstrijd op Mardi Gras: Roode DuivelsZwaluwen, was maar zeer gering. Zoo kon het gebeuren, dat toen de ont moeting precies op tijd aanving, slechts 5000 toeschouwers het reusachtige Heysel- stadion te Brussel vulden. De slechte op komst van het publiek kan trouwens ook geweten worden aan het weer, dat nu niet bepaald aangenaam was. Gelukkig was de regen opgehouden. Als scheidsrechter Charlier laat aanvan gen stellen de volgende ploegen zich op: Roode Duivels: Woessadt Scherps Joachim van Egelghem Mertens Cla-essens Noete Secretin De Keyser Crockaert v. Campenhout Mijnders v. d. Broek Ophorst Vente Simons Strijbos P. de Boer Pelikaan v. d. Griendt van Stokken Odijk Zwaluwen. In beide elftallen waren dus nog eenige invallers voor de oorspronkelijk gekozen spelers gekomen. De Zwaluwen winnen don toss en Secretin trapt af. De wind staat, over de breedte van het veld, zoodat geen der partijen hiervan eenig voordeel geniet. De eeiste aanval wordt geieid door den Belgischen rechtervleugel, doch onmiddel lijk wordt de aanval onderbroken en öi- mons gaat er van door. Hij forceert een hoekschop, die echter niets oplevert. In het eerste kwartier is liet spelpeil niet bepaald hoog te noemen. Het is dan ook niet na een fraaie» combinatie dat België de lei ding neemt. Met een even onverwacht als fraai schot schiet van Egelghem onhoud baar voor Odijk iu (10). 1 minuut later trapt van Stokken over het leder heen, waardoor de Keyser een gemakkelijke kans krijgt uit den voorzet van Noet. Odijk tracht nog te redden, doch de Belg brengt den stand op 20. Direct hieröp een fraaie aanval van :1e Zwaluwen, Vente krijgt het leder in goede positie en den achterstand is verkleind Drie d-oelpunten in drie minuten! Het wijst al meteen op de geringe sterkte aan weerszijden van de verdedigingen. Tot nu toe is België iets in de meerderheid ge weest, doch de aanvallen van de Zwaluwen, vooral van den rechtervleugel zijn uiterst gevaarlijk. Geleidelijk komen de Zwaluwen er beter in en het is Simons zelf, die na ruim een halt uur spelen den stand gelijk maakt (22). De Nederlands-ahq voorhoede speelt vrij aaraig, de aanvallen worden op een goede manier opgezet en het verwekt dan ook keeiemaal geen verwondering als vier mi nuten voor het verstrijken van de eerste heiio Ophorst den Hollanders zelfs de lei ding geeft (23). Het tempo van het Zwaluwenaanvals- qumtet is vlugger en vooral Scherps heeft groote moeite zich de Hollanuers van het lijf te houaen. De rust gaat dan in met een 32-stand voor de Zwaluwen. Tweede helft. De tweede helft heeft een overtuigde meerderheid van de Zwaluwen laten zien. Al spoedig vergroot midvoor Ophorst ua Loopuyt en Kielland gewond. Het blad Sport te Zürioh verneemt, dat Zondag bij een skispringwedstrijd te Villars twee bekende springers vrij ern stige verwondingen hebben opgeloopen, nl. onze landgenoot Loopuyt en de Noor Kielland. Onze landgenoot Loopuyt schijnt aan inwendige kwetsuren te lijden, terwijl de Noor een voet verstuikt heeft en zijn enkel heeft gebroken. Sport dringt er op aan, dat de Zwitsersche Skibond een on derzoek zal instellen naar deze niéuwe springsehans te Villars, waar op één dag twee ervaren en bekende springers zulke ernstige verwondingen hebben opgedaan. „Vad." WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE CHICAGO. Na 33 uur luidde gistermorgen om 9 uur het klassement van den Zesdaagsche te Chicago als volgt: 1. AudyPeden 69 punten 1005 km. 100 m.; 2. Rit! erJim my Walthour 47 punten. Op 1 ronde: 3. Horan—Mac Namara 70 punten; 4. De- lilleRodack 56 punten; 5. Kroschel Schenk 53 punten; 6. GrimmBobby Wal thour 36 punten; op 2 ronden: 7. Bulla Wals 73 punten; op 3 ronden: 8. Hill Stockholm 17 punten; op 4 ronden: 9. Mar- tinett—Biesciani 53 punten; 10. Devitta Hhennan 22 punten; op 5 ronden: 11. Le TourneurGuimbretière 41 punten; 12. PijnenburgVannevele 39 punten; 13. Gior- gettiSpencer 33 punten; op 6 ronden: 14 WagnerSmessaert 45 punten. goed individueel spel de soore (24). Kort hierop raakt Scherps geblesseerd en hij moet zich laten vervangen door dan Beerschotspeler Lefevre. De laatste gaat linkshalf spelen, terwijl CLaessens op de backplaats terecht komt. Ondanks het feu, dat het samenspel der Belgen zeer slecht is, kan Secretin na 16 minuten nog een punt maken met een prachtig schot. De spanning zit er dan nog in, maar Ophorst maakt aan alle twijfel een einde, als hij vijf minuten later voor de vijfde maal den Belgischen doelman passeert, die overigens een nogal onzekeren indruk maakt (35). Bij een botsing raakt Woessadt gewond, doch nadat even gestopt is, kan hij zijn plaats onder den lat weer innemen. 27 minuten na de hervatting maakt Ven te er 63 van en alhoewel in het restee- rende kwartier beide ploegen nog eenige kansen krijgen, blijft de stand verder ju- veranderd en komt het einde met een ver diende 63-overwinmng aer Zwaluwen. Nabeschouwing. We kunnen niet zeggen, dat het een goe de wedstrijd is geweest. At en toe werd «vel eens aardig gecombineerd, maar bij deze enkele goede momenten is het dan ook ge bleven. Het spel was nieerendeels onsa- menüangend, het kick and rusüsysteem heeit nog niet afgedaan, dat bleek van middag overduidelijk, 'iwee uitzonderin gen mogen hier genoemd worden. Dat was net aantrekkelijke spel van de Zwaluwen voorhoede en dat van den Belgischen reeii- tervleugel. Spil de Boer kan voorts mot eere genoemd worden, hij ontwikkelt zien steeds meer ais een kracht van beteekems. De Belgische halflime was veruedigead goed, maar van haar voedende taak bracht zij vrijwel niets terecht. Mertens was hier nog de beste. In de Belgische verdediging was alleen Joachim goed te noemen. Scherps stelde zich slecht op en trapte zeer onzuiver weg. Voorts was de Hollandsche voorhoede hem in de meeste gevallen te vlug af. Woessadt in het doel is tegengevallen, Dij was zeer onzeser en een paar doelpunten had hij wel kunnen houden. De Zwaluwen hebben de overwinning verdiend, misschien zouden de cijfers 53 beier de verhouding hebben weergegeven. We zeiden reeas, dat het voorhoedespel opvallend goed was te noemen, terwijl spil de Boer ook al een bijzondere pluun ver dient. v. d. Griendt en van Stokken stelden zich eenige malen totaal verkeerd op. Ove rigens mag hier niet vergeten worden, dat zij reserves waren, daar Diepenbeek en Lelyveld niet van de partij waren. Keeper Odijk toonde zich zeer betrouwbaar, de drie doelpunten, die hij tegen zich zag ma ken waren zeker niet in de eerste plaats zijn schuld. Over het algemeen was het dus een wed strijd, die sterk tegengevallen is. Als voorproelje voor Londag a.s. zegt de ontmoeting niets. De uitslag van Amster dam bujlt nog even onzeser. Doch een ding zal te Amsterdam zeker het geval zijn: Nederland—België in het Stadion a.s. Zon dag wordt een veel interessanter wedstrijd dan den traditioneelen wedstrijd van Mardi Gras. WANDELSPORT Leidsche Politie Sportvereeniging. Het bestuur van bovenvermelde vereeni- ging heeft besloten op Zaterdag 25 Juni a.s. haar tweeden 40 km. marscb te orga- niseeren. Het verwacht een nog grootere deelname dan verleden jaar. Het bestuur heeft echter gemeend de deelname te moe ten openstellen voor dames en heeren, die den leeftijd van 16 jaren hebben bereikt. Het inschrijfgeld bedraagt 0.85 per deel nemer. Inschrijvingen kunnen worden ge daan bij M. F. Frank, Evertsenstraat no. 22 en bij den secretaris J. de Boer, Lom bokstraat no. 63. De inschrijving wordt gesloten op Zaterdag 11 Juni a.s. GEMEENTERAAD. II. VERORDENINGEN BETREFFENDE DE MARKTEN. De Commissie voor den Markt- en Ha vendienst stelt voor een aantal verorde ningen te treffen met betrekking tot ver schillende markten. De fruitmarkt. Betaling bij abonnement De Commissie geeft o.a. in overweging om, evenals voor de Zaterdagsche mark ten, ook voor de fruitmarkt op de Bloemmarkt voor het' hebben van een vas te jaarplaats betaling van het marktgeld bij wijze van abonnement mogelijk te ma ken en het tarief te bepalen op 5.per jaar. De Paardenmarkt. Een andere dag. Marktgeld. Ten einde de paardenmarkt we der tot grooterèn bloei te brengen, heeft de Commissie voor den Marlets en Haven dienst voorgesteld deze markt niet meer op den eersten Dinsdag den dag van de Rotterdamsche veemarkt, waar ook vele paarden worden aangevoerd doch voortaan op den eersten Woensdag van de maanden Juni en September te doen houden. en W. stellen den Raad voor, mede overeenkomstig het advies van de Com missie van Financiën, ook voor deze markt tot heffing van een marktgeld 0.50 voor een paard of hit, 0.30 voor een muilezel of ezel over te gaan. Poelierswarenmarkt. An dere dag en andere plaats. Uitbreiding veemarkt. Verlaging tarief. Aangezien ook de poelierswaren markt sedert enkele jaren een kwijnend bestaan leidt verdient het aanbeveling eenige maatregelen ie nemen, die be oogen ook deze markt weder tot nieuw leven te wekken. De Commissie voor den Markt- en Havendienst verwacht dit doel te bereiken door deze markt op een ande ren dag en op een andere plaats te hou den, alsmede door een verlaging van het tarief. Zooals bekend, wordt deze markt thans des Zaterdags op de Bloemmarkt gehou den. Zoowel dag als plaats schijnt minder juist gekozen. De bezoekers toch van deze maikt, de handelaren in huiden, vellen en pluim\ee, zijn over het algemeen tovens handelaren in nuchtere kalveren, en als zoodanig dus ook, zelfs in de eerste plaats bezoekers van de veemarkt. In dit licht bezien mag ook wederopleving van deze markt worden verwacht, wanneer zij op denzelfden dag als de veemarkt, dus op Vrijdag, en tevens, zooals ook elders, in de onmiddelijke nabijheid van die markt wordt gehouden. Tot dit laatste zal bin nenkort gelegenheid bestaan, wanneer het terrein van de veemarkt is uitgebreid met den grond, die door slooping van het com plex woningen tusschen 2e Binnenvest- gracht, Korte Scheistraat en Lammer markt is vrij gekomen; de 2e Binnenvest gracht is dan voor de poelierswarenmarkt de aangewezen markt. Ook met de verlaging van het tarief het doen vervallen van het minimum-ta rief ad 0.10 kunnen zoowel de Comm. van Financiën als B. en W. zich vereeni gen. Verlaging tarieven veemarkt. Ten slotte geeft de Commissie voor den Markt- en Havendienst, zulks naar aan leiding van een tweetal ingenomen adres sen van de Vereeniging van Varkensfok kers en Mesters te Leiaen en van de Leid sche Maintconnnissie, vertegenwoordigen de uen Zuid-Holianuschen Bond van v ee- nanuelaren, 111 overweging over te gaan tot een verlaging van net marktgeld voor varens, zw<Kxiuer dan 100 kg. en van dat voor graskalveren. Wat het marntgeld voor de varkens zwaarder dan 100 kg. betreft, hetwelk thans J 0.50 per stuit bedraagt, dit is, zooais ook adiessanten opmernen, in ver gelijking met het in anaere gemeenten geldende tarief inderdaad aan uen Imo gen kant. Hen verlaging van dit larief tot j U.35, waardoor het ongeveer het peil bereiken van dat in de voornaamste marktplaatsen in Leiden s omgeving, ver dient aan ook wel aanheveiing. intusschen beteekent een venaging van het marntgeld van J 0.50 tot 0.35 een vermindenng van inkomsten voor de ge meen ie van 3000 tot 3450 per jaar, weik noch door een verlichting van lasten noch althans niet in den eersten tijd door een grooteren aanvoer zal woruen gecompenseerd. De overtuiging echter, dat de bloei üer vette varkeusinarkt zeiis in dezen moeilijken tijd der gemeente een uiier waard moet zijn, heeit, zij het dan ook noode, ten srötte zoowel üe Commis sie voor den Markt- en Havendienst, als ook de Commissie van rinanciën en B. en W. vrijheid gegeven inderdaad een verla ging van het bovenbedoelde marktgeld tot- 0.35 voor te stenen. Benarve een verlaging van het markt geld voor varkens, zwaarder dan 100 kg. verzoekt de tweede adressant, de Zuid- Hohaiidsche Bond van V eehandeiaren, tevens over te gaan tot een verlaging van het marktgeld voor gïaskalveieu. Die voornaamste griet' van adressant tegen het geldende tarief bestaat hierin, dat hier voor een graskalf hetzelfde markigeid moet worden betaald als voor een volwas sen rund, terwijl bijna overal elders, zoo als trouwens door de overgelegde rappor ten wordt bevestigd, voor graskalveren een lager tarief geidt. Naar de meening van de Commissie voor den Markt- en Havendienst bestaat er dan ook aanlei ding, om ook hier tot vaststelling van een gedifferentieerd tarief over te gaan door het marktgeld voor graskalveren, mits tusschen 1 Augustus en 1 Jan. ter markt aangevoerd, van J 0.50 tot 0.30 te verlagen en door voor graskalveren, bui ten genoemd tijdvak ter markt aange voerd, het geldende tarief van 0.50 te bestendigen. De aan deze tariefswijziging vei bonden financieexe bezwaren leggen hier minder gewicht in de schaal, omdat de gemeente daardoor niet meer dan rond J 5U0 per jaar aan inkomsten zal derven, terwijl zelfs verwacht mag worden, dat dit verlies door grooteren aanvoer toi een nog geringer bedrag zal worden geredu ceerd. WASSENAAR. Aanbesteding Kath. Kleuterschool. Dinsdag werd door het Architectenbu reau J. Th. Wouters alhier namens de Pa rochie van den H. Willibrordus, aanbe- steeds den bouw van een R.-K. Kleuter school alhier. Ingeschreven werd als volgt: Fr. Ven nes, te Bussum voor f 35.535. C. v. d. Berg, te Schipluiden f 35.690, Haring, Schip luiden 35.900. N.V. W. Visser en Zn. te Wassenaar f 36.475. Kort en Wiel. Den Haag 36.856. Fa. Nieuwkoop te Leiden ƒ36.980, P. M. v. d. Wal en Kloppers. Am sterdam 36.892. A. Haspers te Wassenaar f 37.449. Fr. Kleinendorst en Florusse, Wassenaar f 37.626, J. van Rijn, Voorburg f 37.790, Zwanenburg en van der Bent, Katwijk 38.574. Fr. Reeuwijk, Sassen- heim. ƒ38.775. S. Strijk ƒ38.780, C. A. Willemsen f 38.793. C. v. d. Hoek. Den Briel f 38.888. Middelkoop, te Vleuten 38.900. De Graaf, Voorschoten 39.250, Groeneweg en Kampen, Wateringen f 39.500. Fr. J. J. Remmerswaal. Wasse naar f 39.600. Gebrs. de Witt. Wassenaar 39.645, Fr. Kokshoorn, Den Haag 39.800, J. Waraaar, Leiden f 39.850, F. L. Smit, Wassenaar f 39.850. L. Geleens. Den Haag f 40.350, Den Ouden, Gouda f 40.480. Boele Heesteren. Den Haag, 40.900. J. Dubbel dam, Vorburg f 41.000, Fa. Zalm te Rijs wijk 47.024, J. Buis, Hoofddorp 47.875, P. v. Es, Den Haag 49.700. LAKE PLACID. 10 Febr. (Reuter Spe cial). Tijdens het oefenen gistermiddag ontwrichtte de Zweedsche skilooper en hardrijder Lindberg den rechterschouder. Hij zal voor de wedstrijden van heden ver vangen worden door Mattson. Tijdens het oefenen heerschte onder de rijders een ze kere nervositeit. De Duitsche kunstrijder Ernst Baier gleed driemaal uit en moest een keer den arm uitstrekken om niet op het ijs te vallen. De toeschouwers applau disseerden herhaaldelijk bij de oefeningen en schijnen den Zweedschen schoonrijder Gillis Grafstroem favoriet te beschouwen voor den Olympischen titel. VOETBAL VAN HEEL AANVOERDER VAN HET NED. ELFTAL? In aansluiting met een vorig bericht betreffende de mogelijkheid van het niet spelen van doelman v. d. Meulen m h"et Nederlandsch elftal, kan thans worden medegedeeld, dat de verwonding zooda nig is, dat het uitgesloten geacht moet worden, dat v. d. Meulen nog voor Zon dag genezen zou zijn. Met v. d. Meulen mist het Nederlandsch elftal niet alleen zijn doelman, doch ook zijn aanvoerder, hetgeen als een ernstig gemis gevoeld wordt. Naar wij vernemen zal v. Heel eventueel met het aanvoer derschap worden belast. „Tel.'" SKISPRINGEN.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10