Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. t DINSDAG 9 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waa rneminpen verricbi id den morgen van 9 Febr. 1932, medegedeeld dooi bet Kon Ned Meteor. Instituut te Op Bild»: Hoogste barometerst.: 781.5 te Haparanda Laagste barometerst.: 758.8 te Marseille. Verwachting tot den avond van 10 Febr.: Krachtige later afnemende Noord- Oostenjke tot Oos telijke wind. Afne mende bewolking. Weinig sneeuw. Lichte tot matige, in het Oosten wel licht strenge vorst. Stormwaarschuwingsdienst. De Bilt seinde hedenmorgen 7.45 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede," De hooge drukking in Scandinavië groeide tot een flinken kern boven 780 m.M. aan, de depressie trok Zuidwaarts en breidde zich over Frankrijk uit. Krach tige tot stormachtige Oostelijke winden waaien over de omgeving van Noord-en Oostzee en brachten de vorst reeds tot de grens van ons land. In Zweden. Finland. Oost-Duitschland en Polen is de vorst streng geworden, in Finland tot 25 graden Celsius onder nul, in "Polen tot 20 graden Celsius. In Fiank rijk is tijdelijk de temperatuur gestegen maar ook daar zal de vorst doordringen. In Noord-Scandinavië begint de baro meter te dalen, maar de kern van de hoo ge drukking neemt nog toe en in verband met het sneeuwdek aldaar is een vorstpe riode van verscheiden^ dagen waarschijn lijk. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 0.8 gr. C. HCHT OP VOOR EIETRC"S ea.- Van Dinsdagnamiddag 7.01 uur tot Woensdagmorgen 7.01 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 10 Febr. voorm. 5.05 uur en Leidsch Crisis-Comité. Door den heer Batenburg, gérant van café-restaurant „Zomerzorg" is aan het Leidsch Crisis-Comité aangeboden om aan 400 kinderen van 514 jaar een maaltijd te verstrekken. Met medewerking van de Ver een. voor Schoo kinderk eeding en -voeding alhier zullen een Woensdag- en twee Za terdagmiddagen in totaal een 420 kinderen van dit fraaie aanbod kunnen genieten. Het menu bestaat uit: soep, vleesch, groenten, aardappelen en pudding. Tevens zal er mu ziek zijn en een poppenkast. De jeugd wordt, derhalve wel een prettige middag bezorgd. Examens Apothekersassistent. In de commissie die hier ter stede gedu rende 1932 belast zal zijn met het afnemen van de examens van. apothekersassistent zijn benoemd: tot lid en voorzitter: prof. dr. L. E. Goester; tot leden: dr. D. H. Welter en mej. C. S. Offerhaus. beiden te 's-Graven- hage, met bepaling, dat eerstgenoemde den voorzitter bij verhindering zal vervangen; tot pl.v. ledenG. F. A. ten Bosch, te 's- Gravenhage; dr. J. S. Meulenhoff, te s- Gravenhage; dr. W. van Rijn, te Rotter dam; A. H. Schirm. te 's-Gravenhageaan de commissie toe te voegen als deskundi gen: mej. C. B. Renaud en J. B. Meynen, beiden te Leiden. Handelsregister K. v K. Nieuwe inschrijvingen. 5916. Naamlooze Vennootschap E ectnsche Apparaten Maat schappij E.A.M. (f). Leiden. Korevaarstraat 2a. Hoofdz.: Amsterdam, Keizersgracht 806. Beh. Fil.: J. J. Wolbrink, Rijswijk (Z.H.). (B.P.) 5915. VeFiVo. (f). Leiden. Morschstraat 13 Hoofdz.: Den Haag, Paul Krugerlaan 254. Handel in levensmiddelen. Beh. Fil.: F. J. van Os, Leiden. Wijziging. 1114. Keus Co. Alphen a.d. Rijn, Hoorn 160. Kaashandel. Uittr. Proc. C. A. Wagenaar, Alphen a .d. Rijn, dd. 1 Jan. 1932. T00NEEL. De Goede Fee. Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel. Een speelsch ding, dit spel van Franz Molnar, dat Adoohe Engers voor ons too neel heeft bewerkt. Gisteravond dartelde deze fee. in de persoon van Annie v. d. Lugt Melsert—v. Les over het Leidsche tooneel en amuseer de een goed bezet huis met haar dwaze in vallen. De „goede fee'' is een glimworm, d.w.z. een juffrouw in de bioscoop, die de late bezoekers met een zaklantaarntje den weg naar hun plaatsen wijst. Een glimworm, die niets bezit, behalve een groot hart, dat zij wil wegschenken, die dwaze dingen doet als zij nadenkt, maar wel eens grap pig juist raadt, als zij intuitief handelt. Zoo had zij eén dwaasheid uitgehaald door zich voor een dame uit de groote we reld uit te geven, als de vrouw van eon advocaat. Zoodoende komt zij in connectie met een rijken Amerikaan (Anton Roe mer), die haar (niet bestaanden) man een belangrijken post wil bezorgen. Om zich ee< echtgenoot te verschaffen noemt zij dan den eersten den besten advocaat, dien zij in het telefoonboek vindt en verheugt zich er op, dat zij als een goed fee, dezen armen advocaat want natuurlijk is hij arm gelukkig zal maken. Hier denkt zij niet na en het komt goed uit. De man een goede sukkel en een prachtig type van Adolphe Engers. die als gast meespeelde is ook inderdaad arm en valt flauw als hem het groote „geluk" in den schoot valt. De droom duurt evenwel maar kort. Want de „fee" verkoopt zich niet voor geld, en alles eindigt als een mislukt avon tuur. Neen niet geheel, want achter 't stuk hangt een klein na-bedrijfje, dat 10'jaar later speelt en vertelt, hoe het later met de personen is afgeloopen. Een aardige vondst, want het doet ons goed den baard aap van een advocaat als een gelukkige huisvader en als professor terug te zien. Molnar doet Bernard Shaw zoo'n beetje na, en zoekt het vermakelijke in het omge keerde van hetgeen men verwachten zou. Dat doet het inderdaad ook goed en 't is in reder geval wel amusant in een Vasten avondstemming. De luchtige toon, waar door weinig blijft hangen, doet over veel kleine hachelijke dingen heenglijden. Annie van Ees was als glimworm weer echt in haar element vooral als zij den kwajongen kan uithangen. De regie was in handen van Cor v. d. Lugt Melsert en -de hand van den mees ter. die zelf onzichtbaar bleef, deed zich merken in verschillende kleine trekjes, wel ke aan het geheel een pittig cachet gaven. DE P0STR00F TE 's-GRAVENHAGE. De Haagsche Rechtbank heeft heden morgen uitspraak gedaau in de zaak tegen den koopman J. H. A. K., gedetineerd ter zake van den bekenden postroof in Sep tember j.l. gepleegd, nabij bet hulppost- kantoor op den Van Lennepweg. Overeenkomstig den eiscfc van het O.M. werd K. die hardnekkig bleef ontken nen tot vier jaren gevangenisstraf ver oordeeld. De ex-medeverdachte in deze zaak, de groentenkoopman F. J. L. J., die, zooals bekend, door den officier van Justitie bui ten vervolging werd gesteld hoewel J. een bekentenis had afgelegd en die hee:t terechtgestaan wegens eenige inbraken in het vonge jaar te Delft gepleegd, werd eveneens overeenkomstig den eis-ch van bet O.M. veroordeeld tot éen jaar gevangenis straf met terbeschikkingstelling van Je Regeering. Wij vernemen, dat de verdediger van K-, mr. M. H. Huygens, hooger beroep heeft aange teekend. DROEVIGE CARNAVALS VIERING. Jongeman doodgestoken. In de gemeente Schinveld is gisteravond, gedurende de Carnavalsviering, de 18-ja- rige Duitscher S. doodgestoken. De politie heeft de veimoedeiijke da ders, waarvan één een Duitse ""ei is, ea de ander een Nederlander, gear estesrj. Boerderij afgebrand Gisteravond brandde te Ruurlo de lard- bouwerswoniug, bewoond ipo»" de faim e E. W. tpt den grond toe if. TT et vee ko worden gered. Yeize<r*i<ng d^. do scha de. Persoonlijke onge.ukke.» kwamen niol voor Dé ooizaak van de brand is onbe kend. Daar ae bor.rderij buiten hei dorp Ruurlo ligt, xon de motorbrandspuit niet tijdig genjsi aanwezig Aanval op een politie-agent. In den afgeloopen nacht 's de ager-t van politie Van de Hoek, te Amersfoort, door den 40-jarigen Gouw op den boek van de St. Anna- en Zogstraat met een mes aan gevallen. De agent wist den man echter met zijn rijwiel van z'cn sf ie houden en kon hem daarna arre^tee-en Het bleek een oude bekende van oe politie te zijn, die eens had gezegd met ee.i agent, die veel op v. d. H. lijkt, te zuil mi afrekenen, omdat deze hem bekeurd ad wegens dronken schap. G. is -ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. De agent v. d. H. is de onderhandelingen, evenwel rekening houdend met alle andere ingediende vo.orstellen. 2. Verlenging van de vlootovereenkom- sten van Washington en Londen, spe ciaal door het toetreden van Frankrijk en Italië. 3. Verhoudingsgewijze vermindering van I do in deze vlootovereenkomsten vastge stelde tonnage-cijfers zoodra alle onder teekenaars van de overeenkomst van Washington ook de tweede overeenkomst geratificeerd hebben. 4. Volledige afschaffing van het duik boot, wapen. 5. HOu treffen en bevorderen van maat regelen tol bescherming van de burger bevolking tegen luchtaanvallen. 6. Volledige afschaffing van den gas-, ohemischeii en bacteriën-oorlog. 7. Verlaging van het effectief der legers, berekend op den grondslag van de be hoefte om de orde in het land te kunnen handhaven en de grenzen te kunnen ver dedigen. 8. Het steunen van voorstellen tot bij zondere beperking van tanks, zwaar ge schut en andere wapens, die als typische aanvalsmiddelen .kunnen worden be schouwd. 9. Beperking van de begrotingsuitga ven voor oorlogsmateriaal, waardoor de qualitative wedstrijd in bewapening kan morden beperkt, nadat quantatieve be perking zal zijn bereikt. Rode van den Duitschen Rijkskanselier Dr. Brüning. Na Gibson was het woord aan den Duit schen Bijkskanselier Dr. Brüning, die de Duitsche eisch van algemeene ontwape ning, die de vervulling van de in het ver drag van Versail'es aan Duitschland ge dane toezegging is. uiteenzet'e. Deze vervulling kon s'echts geschieden door de in het Volkenbondsnact neerge- lecde verplichting tot algemeene ontwa pening. De Duitsche regeering en het Duitsche volkeischen na de eitren ontwa pening de algemeene ontwapening, waar- "F Duitschland juridisch en moreel recht heeft. Brüning wees dan ook de ontweró-con- ventie als gron^s'ag voor de besmekingen af aanee^ien deze met voldeed aan de geringste eischcn van werkelijke ontwa pening en kondigde Duitsche voorstellen aan. die een orartische weg zullen openen voor een algemeene en daadwerkelijke vermindering der bewapeningen. De Rijkskanselier wendde zich vervol gens indirect tegen het Fransehe voorstel, dat hij als een ontwijken van het doel der conferentie beschouwde en dat op den plich'matipen tecemsfand van alle verant woordelijke elementen zou moeten stui- DE STRIJD IN CHINA DUURT VOORT. Een groot Japansch offensief. SJANGHAI, 9 Febr. (Eigen telegram). Gisteren hebben de Japanners het grootste o&fensief geopend dat wi" sedert het begin der vijandelijkheden hebben beleefd. De Enge'sche generaal Mac Maghen heeft protest aaneeteekend tegen het feit, dat Japanners en Chineezen boven de in ternationale concessies vliegen en met bom men werpen. De Chineesche Regeering zegt dat de oorlog van langen duur zal zijn. China wórdt, naar het heet. onder leiding van Tsjang Kai Sjek in vier groote militai re districten ingedeeld. GROOTE FABRIEKSBRAND. SWfNFMl'NDK 9 Febr. (V. D.). - Een reusachtige fabrieksbrand heeft in den af- geloopen nacht de fabrieken van de Panela A. G. Fabriek voor houtbewerking en Houtverecieling in de asch gelegd. Groote voorraden hout boden het vuur rijkelijk voelsel. Alle drie gebouwen met een to taal-oppervlakte van ruim 3000 M.2 zijn to- taai uitgobrand. De schade aan gebouwen, i aan de zeer kostbare machines en mate riaal wordt geschat op meer dan een half millioen mark. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Bomontploffing te Azamgarh. LONDEN, 9 Febr. (V. D Ten ge volge van een bomontploffing te Azam garh, op ongeveer honderd mijl afstand van Allahabad, werden drie politie-beamb- ten en vijf gewone personen ernstig ge wond. Nieuwe plannen van Sir Hubert Wilkins. LOS ANGELOS, 9 Febr. (V. D.). De Amerikaansche poolonderzoeker Sir Hu- bert Wilkins, heeft medegedeeld dat zijn voorpemen om in 1933 een tocht per vlieg tuig over de Zuidpool te maken waarschijn lijk niet doorgaat. Echter heeft hij nieuwe plannen om in genoemd jaar wederom te trachten met een onderzeeër een tocht naar de Noordpool te maken. LEIDEN. Geboren: Hendrik, z. van F. J. van Gessel en G. Dubbelaar. Cornelia Jozua, z. van H. van der Meij en P. do Kluyver. Cornelia, d. van H. van der Meij en P. de Kluyver. Frits, z. van F. H. G. van Duyl en A. Guldemond. Adrianus, z. van F. H. G. van Duijl en A. Guldemoud. Eb- bela, z. van J. Rietkerk en F. Veenetra. Anfconia, d. van C. Kamerman en A. van Zundert. Martina Hendjfika Eerneatina, d. van A. J. van der Voorn en J. Hillenaar. Willem, z. van W. D. A. Truijers en M. Labordus. Christianus Josephu®, z. van D. Singeling en D. van der Steen. Maria Anna Alijda, d. van H. de Mooy en M. A. A. Geijsinan. Maria Jacoba, d. van W. F. van Putten en C. Rsbergen. Gehuwd: C. J. Sfcokkermans jm. en C. Schouten jd. W. van Tongeren jm. en S. Koet jd. J. J. Trap jm. en N. Ver- lind jd. Overleden: W. A. van Niekerlc m. 53 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Goedgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Triancn: Afgekeurd. wegende 49617 kg. prijs met rijksmerk le soort 28—32, 2e soort 2426, handel matig. ROTTERDAM, 9 Febr. Vee. Aanvoer: 168 paarden. 2 veulens, 1159 magere run deren, 880 vette runderen, 220 vette kal veren. 1393 nuchtere kalveren, 141 gras kalveren. 258 schapen of lammeren, 6 var kens, 93 biggen, 17 bokken of geiten. Prij zen per half kg.: koeien 2024, 3032.5 en 3639 cent; ossen 2327, 3032.5 en 3-137 een», stieren 20—23, 2426 en 29 3! cent. vette kalveren 37.542.5, 52.5—55 en 6065 cent, graskalveren 2022 en 24 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 190300; stieren 90350; graskalveren 40—90; werkpaarden 180 —285; slachtpaarden 125180; Hitten 95135; nuchtere fokkalvoien 1018, nuchtere slachtkalveren 57; kalfkoeien 165290. pinken 100150; vaarzen f 140—180; biggen 36, biggen per week f 0.60—1.—. WlSSELNOTKPKfNdKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlnn 58.87U? Londen 8.36 New York 2.48 Parijs 9.7ól/4 Brussel 34 58 Zwitserland 48 40 Milaan 12.95 Madrid 19.05 Uslo 46.50 Kopenhagen 47.10 Stockholm 48 16 W'eenen 35.25 Praag 7.16 Boedapest Prologane 2 pet. BEURSOVERZICHT. De omzetten bleven heden klein, doch de lustelooze tendenz van de laatste da gen was heden bepaald gedrukt gewor den en verschillende toonaangevende soorten kwamen op lager niveau. Eenige affaire ontwikkelde zich weer in Kon. Olies, die van aanbod te lijden hadden; de noteering kwam plan. 3 pet. lager. Do buitenlandsche soorten waren slechts wei nig veranderd. In Industrieelen waron Unilevers het kind van de rekening en deze zagen zich een 3-tal punten ontgaan. Philips vrij goed op peil, doch Accoustie- ken en Aku's waren iets lager. Suikers, die zich in het ochtendverkeer vrij goed konden handhaven, waren in de middag- uien eveneens flauw. H. V. A.'s enkele punten lager. Tabakken buiten de atten tie, evenals Mijnwaarden. Rubbers op kalme wijze omgezet, waarbij de notee ring onder die van gisteren kwam te lig gen. Scheepv. stil en weinig veranderd. Amerikanen over de geheele linie lager Duitsche en Nederlandsche obligaties wei nig veranderd. VOORTZETTING DER ALGEMEENE BESCHOUWINGEN TE GENEVE. Amerikaansche voorstellen. GENEVE, 9 Febr. (V. D.) Voor de plenaire zitting der Ontwapeningconfe rentie van hedenmorgen bestond weder om groote belangstelling. De algemeene beschouwingen werden voortgezet met een rede van den Amerikaanschen am bassadeur Gibson en vervolgens van den Duitschen Rijkskanselier Dr. Brüning. Gibson diende het Amerikaansche ont- wapeningsprogram in, bestaande uit de volgende negen punten: 1. Behandeling van het ontwapenings- vraagstuk op den grondslag van de ont- werpconventie als algemeene basis voor LEIDEN, 8 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: selderie 1.102.40, pieter selie 0.80—1.80, roodekool f 1.00—3.—, savoyekool 0.80—2.90, groenekool 0.60 2.50, prei 1.002.50; per 100 kg.: sprui ten 36, spinazie 3040, witlof 79 uien 6.107.boerenkool 25, was- peen 1—6, kroten 1.50—2.—, kroten gek. 4—7. Melkveiling. Aanvoer 104045 liter. Hoogste prijs 7.G0, laagste 5.90. 9 Febr. Vette varkens. Aanvoer 288 stuks. 271 zwaar 3031 cent en 17 licht 26—28 cent per kg. levend gewicht in cen- len. Zouters nihil. Handel: tamelijk vlug met kleine aanvoer. BODEGRAVEN, 9 Febr. Kaas. Aange voerd 138 partijen Goudsche kaas, waar onder 137 met rijksmerk, totaal 5513 stuks J. J. ZANDBERGEN. M. C. ZANDBERGEN— Z wet8loot. Leiden, Morschweg 23. 1115 Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd: Mevr. Wed. W. G. UZURET- Pbaktz en L. DU VAL Wedn van Mevr. L. L. Reintje9 Huwelijksvoltrekking 2 Maart a.s. te Amsterdam 2201 Amsterdam, 9 Februari 1932. Buitenruststraat 9 T Scholponkade 33a) aje,dbir- Eenige en algemeere kennlsoeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliofde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder DINA DE KOK Weduwe van CORNELLS PIJPERS in den ouderdom van 88 jaar. 1120 Uit allor naam W. F. K. L. PIJPERS Leiden, 8 Februari 1932 Voorstraat 29. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na voorzien to zijn van de H.H. Sacra menten dor Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd-en Grootmoeder, Mej. MARIE TUSSEN Wed. van WILHELMUS ZANDVLIET, in den ouderdom van 72 jaar. Do dïepbodroofde Kinderen. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de Parochiekerk van Onbevlekte Ontvangenis te Meerburg. Donderdag 11 Februari. De gezongen II. Mis van Requiem te 9 nur, waarna de be- grafenisop het Parochiaal Kerkhof aldaar. Leiden, 8 Februari 1932 Eenige en algemeene kennisgeving. 1122 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig en smartelijk Ijjdon, zacht en kalm,voor zien van de H. H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefdo Echt genoot en Vader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom de Hoer ANT0NIUS JOHANNES TE1TER0O in den ouderdom van ruim 46 jaar. Uit aller naam: Wod. A. J. TETTEROO van Es en Kinderen. Leiden, 9 Februari 1932 Haarlemmerstraat 35 De 11 .II. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de Parochiekerk van O-. L. V. Onb. On tv. op Vrijdag 12 Febr. te kwart voor acht en. 8.15, de ge zongen Requiem te kwart over acht, waarna de be grafenis to tien uur op hot U.K. Kerkhof (Zijlpoort) Rozenkrans bidden dos avonds 7 30 in bet St. Eiisabeth-Gosticht. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, voorzien van do H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliofde Moeder, Bohuwd- en Grootmoeder MARIA VLASVELD Wed. JOH. STRAVER, in den ouderdom van 79 jaar. 1124 Uit aller naam: H. v. ZUIJLEN-Straver JOH. v. ZUIJLEN. Otweg Boskoop, 7 Febr. 1932 Do Uitvaart en Begra fenis zal plaats hebben op Donderdag 11 Febr. in de Parochiek. van den H H. Engelbewaarders te Hazer8WOude Voor de vele bewjjzen van doelneming ontvangen bij het overlijd >n van onze lieve Tante ANNA JACOBA v. d. VALK, zoggen wij U hartelijk dank. M. J. J. ROSDOUFF PH. ItOSDORFF. 1105 Ex. Test. Leiden, 9 Februari 1932.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3