KERKNIEUWS Fjrma G. H. MAAT - wunkooperu STADSNIEUWS Burgerlijke Stand ACADEMIENIEUWS SPORT Afslag Gebak. W. F. v. d. REYDEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 6 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verrichi in den morgen van 6 Febr. 1932, medegedeeld door bet Kon Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometers.: 780.8 te Breslau. Laagste barometerst. 748.4 te Vardö. Verwachting tot den avond van 7 Febr.: Zwakke tot ma tige meest Zuid oostelijke wind. Helder tob licht bewolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Over dag zelfde tempe ratuur. De verplaatsing in ongeveer Oosfc-Zuid- Oostelijke riohting van het nieuwe gebied van hoogen druk, dat gisteren over Scandinavië was verschenen, bracht in het Noorden van Scandinavië en van Fin land een enorme stijging van tempera tuur, terwijl daar gisteren temperaturen tot minus 34 gr. C. voorkwamen, is het nu aan geen der stations in deze streken kouder dan min 4 gr. C. Daartegenover is de temperatuur in Oost-Duitschland, waar reeds gisteren in de bovenlucht da lingen van meer dan 15 gr. ten opzichte van den dag te voren waren voorgekomen flink gedaald, zoodat vrijwel geheel Duitschland vorst had en hét Oosten strenge vorst. Daar de depressie die op de drukstijging in het Noord-Oosten volg de, ook ongeveer Zuid-Zuid-Oostwaarts trekt, is te verwachten dat de kern van den hoogen druk over Duitschland blijft liggen, zoodat de windrichting en de al- gemeene toestand in ons land wel m hoofdzaak dezelfde zal blijven, nl. lichte vorst in het Oosten, misschien matige vorst des nachts. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 2.S gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.22 uur tot Zondagmorgen 7.06 uur; van Zondagna middag 5.23 uur tot Maandagochtend 7.05 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 7 Februari voorm. 3.25 uur en nam. 3.50 uur; op Maandag 8 Februari voorm. 4.00 uur en nam. 4.25 uur. ook niet noodig want de Graal heeft het reesd bereikt waar het wil. De verdere nummers werden na de pauze met evenveel succes afgewerkt. „De wilgen" van Pater van Meurs waren heel goed en de Bergrede was ook een tref fend koor. „A's Jezus zou slapen gaan" was niet verstaanbaar, wat zeer jammer was. Het slotnummer „Mijn Hart" van Adema van Scheltema, dat goed vertolkt werd ook een beetje onverstaanbaar in sommige passages maakte een diepen indruk. Het is nu bewezen dat met spreekkoren, decla maties en zang het publiek wel gediend kan worden. Deke Jansen dankte de Graalleden voor de heerlijke wijze waarop zij ons geamu seerd en gesticht hebben. Niemand zal spijt hebben gekomen te zijn. De blijdschap zal meegedragen worden om propaganda te maken en om te laten begrijpen wat de Graal wil, kan en hoopt. Instaliatiefeést Patronaat. Zondag avond zal een installatiefeest worden ge vierd. Deze installatie van 15 nieuwe patro- naatsledent zal een ge.heel nieuwen vorm hebben, zooals het nieuwe program voor schrijft. Prof. Dr. H. van Rooyen O.S.Cr, zal de ouders en de patronaatsleden toespre ken. Directeur en Patronaats-Commissie ver trouwen stellig dat er geen enkele vader of moeder zal ontbreken. ALPHEN AAN DEN RIJN. JONGETJE UIT DEN TREIN GEVALLEN. Toen gistermiddag mej. Burggraaf van hier van een bezoek aan haar ouders in Duitsch land met haar drie kinderen naar huis te rugkeerde, is even ten noorden van het sta tion Meppel haar vijfjarig zoontje uit den sneltrein gevallen. Direct werd aan de noodrem getrokken waarop de trein stopte. Toen men den kleine op de spoorbaan vond. bleken de beide been tjes ter hoogte van de dijen, benevens een der armpjes te zijn afgereden. Nadat het kind in de kamer van den stationschef voorloopig was verbonden, is het in hoogst ernstigen toestand naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar het aan de bekomi dingen is overleden. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag geen audiën tie verleenen. Gevestigd sedert 1833 1080 LEIDEN DE WOENSDAGSCHE COLLECTE. De Woensdagsche collecte ben bate van het Leidsohe Crisis-Ooanité, welke roeds een aanvang had hioeten hebben genomen is door omstandigheden eenigen tijd uit gesteld. De collecte wordt nu op Woens dag 17 Februari a.s. voor het eerst ge houden. Daar uitbreiding van het aantal col- lectrices van deze collecte gewenscht is, wordt de aandacht van de dames er op gevestigd, dat degenen, die ambitie voor dit werk gevoelen, zich kunnen aanmel den bij mevr. S. de Vriesde Vries, Ra penburg 38. Gratis Bioscoopvoorstellingen. Het aanbod van de directie van het Luxor-Theator hier ter stede om 2 gra tis middagvoorstellingen te geven ten behoeve van werkloozen is door het Leidsch Crisis-Comité aanvaard, zoodat met ingang van de volgende week de toewijzing van de plaatskaarten door hot Crisis-Comité zal plaats vinden. Werkloozen, die deze voorstellingen willen bezoeken, dienen zioh met mede- brenging van hun stempelkaart van Ar beidsbeurs of Maatschappelijk Hulpbe toon te vervoegen aan het Crisis-Comité. Stille -Rijn 3, op Maandag, 8 Februari a.s. der namiddags te halfaoht. Maatschappij tot Bevordering van Woordkunst. Maandag a.s. zal de pianiste en voor drachtskunstenares mevr. Rie Batenburg voor de Maatschappij tot Bev. v. W. wer ken voordragen van Verweij, Gezelle, An dersen, L. v. Deijssel, en de Jonge Koning van Oscar Wilde. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 5912. Melk inrichting „De Landbouw" (f.) Noordwijk, IJmuiderstraat 31, Hoofdz Noordwijk, Voorstraat 100. Handel in melk, boter, kaas etc. Beh. fil.W. Ravensbergen, Noordwijk (B. P.). W ij z i g i n g e n. 2988. Gebrs. van Rooyen, Hazerswoude (dorp) Westeinde E. 45 en 44. Fouragehandel. Door uittre ding van den vennoot N. van Rooyen, Ha zerswoude, is de vennootschap onder firma ontbonden. 5104. B. F. Sporman, Alpben aan den Rijn, van Mandersloostr. 19 en 21. Winkel in horlogerie, goud en zilver, optiek. Te vens wordt handel gedreven onder den naam Alphensche Juweliers- en Horlogerie zaak (sinds 1 Januari 1925). 1224. Coöp Boerenleenbank Alphen aan den Rijn.'Alphen aan den Rijn, Stations straat 21c. Overl.: dir.: J. van Leeuwen, Alphen aan den Rijn, d.d. 7 Jan. 1932. 300084. Wed. W. vap Eeden, Noordwij- kerhout. Dorpsstraat 44. Broodbakkerij. Uittr. E.: Mevr. A. van Eedenvan Dijk, d.d. Aug. 1925. NE.: J. van Eeden, Noord- wijkerhout. Wijz. handelsn.: J. van Eeden v.h. wed. W. van Eeden. De handelszaak is met ingang van 25 Jan. 1932 in eigen dom overgegaan aan de N.V. Eerste Noordwiiksche Centrale Bakkerij. 5238. H. J. Eilers. Oegstgeest, Terwee- weg 120a. Fabriek van chem. preparaten en natentgeneesmiddelen. Uittr. E.H. J. Eilers. Oegstgeest. d.d. 31 Dec. 1931. Wijz. handelsn. thans: Fabriek van Cremische Praeparaten v.h. Eilers. N.E.mevr. W. EilersgVeis. Oczstgeest. (H.V.) (O.K.). Gevolm.: H. J. Eilers, Oegstgeest. 2235. Electrisehe Drukkerij v.h. Taeonis. Leiden, Maredük 17. Uittr. comm.: H. Ph. Robels. Lisse, N. Dir.: C. B. Zijlstra, Lei den. N. Comm.: C. F. G. Zijlstra, Leiden. Gisterenmiddag is de 18-jarige Janny K., wonende Langegracht 54, bij haar werkzaamheden van een keukenplat ge vallen, waardoor zij eenige verwondingen aan het hoofd oplien. Door den E. H. D. werd zij naa.- het Acad. Ziekenhuis ver voerd. T00NEEL. „Moordromance"' R. K. Stu- dententooneelclub A.G.A.B. Het leek aan het begin van den avond een mislukking te worden deze uitvoe ring van'A.G.A.B. doch het werd een groot succes. Het spel begon veel te laat en er waren betrekkelijk weinig toeschouwers, tot einde'ijk de O.A.T.E. bewoonsters uit- gefeest waren en de zaal binnenstroomden. Toen mocht het spel beginnen. A.G.A.B. speelde met drie leden en één invaller een groteske in dire bedrijven „Moordromance" van A. Defressie. Een aar dig, geestig en. oorspronkelijk stuk. Een de tective-spel, ja waarop men de laatste jaren overvloedig getracteerd wordt, maar een detective-spel, waarin gelukkige uitzon dering geen moorden of andere grieze ligheden word"" bedreven. Er is wel sprake van een moord wat echter geen moord bleek te zijn. maar een flauwe grap. Eenige vrienden van den speurder Joe Burns hadden een weddenschap aange gaan, den seherpzinnigen detective af te brengen van een van zijn zonderlinge stokpaarden: een zaak uitsluitend bin nenshuis te behandelen. Daartoe fanta seerden zij een moord op den Minister van Koloniën, fantaseerden zij een secretaris generaal, een ministersvrouw, een geheim Indisch genootschap, dreigbrieven vrou- LEIDEN. i Geboren: Eva Adriana Henriëttc d. van A. van de Sande Bakhuzen en S'. A. W. Gericke Biu d. van J. Pouw en J. M. van der Lelie Cornelia Petro- nella Maria d. van H. J. de Heiden en C. M. van Zijl Franciscus z. van P Pijnnaken en G. Hartevelt Corneli? z. van H. C. Koenders en W. Luk Sara d. van Ph. A. Bodijn en E. van Iterson Christiaan z. van J. I. van der Steen en E. Koops Catharina Johanna d. van J. F. Voorbij en C. L. Susan. Ondertrouwd: C. van der Tuin jm. 23 j. en J. J. H. Bootegezel jd. 22 j Overleden: J. J. van de Vijver wedn. 89 j. W. chouten m. 65 j. Ohr. Braxhoven m. 55 j. wentranen, ratelende telefoons en wat al niet meer. En nóg gelukte het hun niet den detective „uit zijn rust" te lokken. Op het oogenblik, dat zij meenen de wed denschap gewonnen te hebben en Joe Burns onvindbaar was, zat hij in hun midden als een oud-gediende uit den Atjeh-oorlog, die op kostelijke wijze zijn weddenschap ad 300.incasseerde, en aan zijn belagers verzekerde, dat het be loofde dineetie nog wel komen zou. De verschrompelde Athjeher sukkelde naar de telephoon (een van de vele) en be stelde verlovingskaarten voor Joe Burns (alias hemzelf) en mejuffrouw Verstraeten (alias de zoo schandalig behandelde Mi nisters-vrouw!) en daarmede was het spel uit. Le rideau tombait, la foroe etait jouée! Het stuk werd buitengewoon amusant gespeeld. De hoofdrol werd niet vervuld door een Agabber, maar door den regis seur van de club, die niet alleen een be kwaam regisseur maar ook een zKïer ta lentvol speler bleek. Zijn eerst phlegma- tisch en tot hij tot over zijn ooren ver liefd geworden was hartstochtelijk en zenuwachtig spel was meesterlijk. Prachtig sloot zich bij hem aan zijn droog-komieken secretaris, die zijn „baas" wel in spel, maar niet in moed evenaar de! De echtgenootc van den vermoorden Minister speelde haar rol lief en verlei delijk. Ook de secrtaris-generaal, wiens rol-uitbeelding wat meer in den eonven- tioneelen vorm was, liet geen twijfel over of hij was inderdaad een doodsbenauwde secretaris-generaal. Aan het slot van dén avond werden de spelers gehuldigd door „Sanctus Augusti- nus" de Indologen-tooneelclub en door wethouder Romeijn, die zijn dank betuigde voor deze liefdadigheids-uitvoering ten bate van het Crisis-Gomité. Trianon. 24 uur uit het leven van een vrouw, is een sterke Amerikaansche speelfilm, waar in de geschiedenis is verwerkt van een mill ionair, die na eenige afdwalingen de liefde voor zijn vrouw hervindt, een ge schiedenis, die zich juist in 24 uur afspeelt en voor volwas-senen geen bezwaren heeft. Anders is het echter gesteld met de aan verwikkelingen schatrijke film „De ware Jacob". De afgevaardigden van Pleissenbach naar het congres van den bond „Zür Ha- büng der Sittlichkedt'' in Berlijn kom^n terecht op een congres voor lichamelijke schoonheid, waar zij zich de ware Jacob toonen. Vooral om deze scènes moeten wij deze film afwijzen. Luxor. De hoofdfilm van deze week is getiteld „Ariane", vervaardigd naar den roman van Claude Anet, vervaardigd ofider de regie van Paul Czinner. Ondanks hier en daar knappe filmtechniek en goed spel van Eli sabeth Beryner en Rudolf Forster, kunnen we het gegeven, waarop deze film geba seerd is, niet aanvaarden. Ariane is een jang meisje, dat met succes examen aan het Züricher Gymnasium heeft afgelegd en daarna, tegen den wil barer ouders, gaat zij naar Berlijn niet lettend op de gevaren, die haar hier kunnen bedreigen. Zij komt dan ook in aanraking met een voornamen, zelfbewusten „Lebemann", voor wien zij afkeer voelt, hoewel zij toch geen weer stand kan bieden aan zijn vriendelijke at tenties. Zoo is zij een jong meisje gebleven en tegelijkertijd een rijpe vrouw geworden. Dit zegt voldoende, waarom wij er afwij zend tegenover staan. Casino. Casino heeft deze week een goed. pro gramma voor volwassenen, een programma met boeiende films. Daar heb je b.v. „De politiespion'waarin Charlie Jackson op treedt, een roekelooze wapensmokkelaar, die de Rif-Kabyleh in Fransch Marokko van wapens voorziet. Hij wordt verraden en valt door tussohenkomst van een poli tiespion in handen der Fransohen. Lili la Fleur, een jonge zangeres, die liefde voor hem opgevat heeft, helpt hem ontvluchten. Hij trekt de uniform aan van een vermoor den soldaat van het vreemden-legioen, wordt bij dit legioen ingedeeld, vecht moe dig tegen de Kabylen en overlaadt zicii met zooveel roem, dat de politiespion, lie hem bij zijn terugkomst herkent, niets te gen hem kan beginnen en hij ongehinderd kan trouwen met zijn Lili. De film: „Zangleeraar tegen wil en dankis zeer humoristisch en vol ingewik kelde situaties. De man, die de rol van zangleeraar vervult, speelt die rol sohit- terend en dat alleen om de eer te redden van een vrouw, die door eigen toedoen in een voor haar hachlijken toestand is geko men. Ook Crépin, de echte 1 eeraar, is eenig in zijn rol. In het voorprogramma „Nederland" in klank en beeld", evenals bovengenoemde films, een geluidsfilm. Geslaagd: candidaats-examen geschiedenis de heeren H. N. Boon (den Dolder) en J. Moora (Den Haag): doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer J. A. Hannivoort (Waalwijk): candidaats-éxamen rechtsgeleerdheid de dames E. L. van Lawick (Den Haag) en C. J. M. Lutz (Rotterdam). OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE WINTER SPELEN TE LAKE PLACID. DE 0NEENIGHEID OVER DE LEIDING LAKE PLACID (Reuters Special), 6 Febr. De gistfravond gehouden vergade ring van het Olympisch Comité besloot den wedstrijd over 10.000 Meter te annuleeren en vandaag een geheel nieuwen 10.000 Me ter wedstrijd te doen plaats hebben. Het Comité kwam tot de conclusie, dat het stellig bewijs niet is geleverd, dat de Canadees Stack met den elleboog tegen Evenson gewerkt heeft, of dat een der deelnemers zich tijdens de heat-s opzette lijk met heeft ingespannen. De nieuwe ,wedstrijd wordt heden verreden en do finale Maandag. Het Comité besloot dé regels strenger toe te passen. Daarom moeten de deelnemers allen een voor oen den kop nemen. De scheidsrechters zullen dit den rijders verzoeken teneinde aldus talmen te vermijden en zeker te zijn, iat de snelste rijder Olympisoh kampioen wordt. LAKE PLACID (Reuters Special), 6 Febr. De leiders van de 10.000 Meter hard rijden hadden besloten den Canadees Stack te disqualificeeren wegens werken met de elleboog, waarop de Canadeezen aankon digden aan geen verdere schaatswedstrij den te zullen deelnemen, indien dit wordt uitgevoerd. De Soandinaviërs stelden daar na voor de geheele affaire te vergetert. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Goedgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. EEN WINKELIER BEROOFD. Gisteravond hebben twee plat-Duitsch spre kende, ongeveer 30-jarige mannen, die zich eenigszins vermomd hadden, den bejaarden grenswinkelier Rauwerdink in het Woold on der Winterswijk in zijn woning overvallen. Terwijl «ij hem met hun revolvers bedreig den, lichtten zij de winkellade, waarin slechts ongeveer 20, grootendeels Duitsch geld, aanwezig was. Hiermede hebben zij rich te vreden gesteld. Zij verdwenen toen naar Duitschland. Hun signalement is bekend. De politie stelt een onderzoek in. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor de Haagsche Politierechter stond tcreobt A. v. H. uit L e i d e n, loopknecht bij de meubelhandelaar W. F. K. aan de Haarlemmerstraat, terzake dat hij op 20 Nov. j.l. den winkelbodiende J. M. in dienst bij den meubelhandelaar L. K., eveneens aan de Haarlemmerstraat, die rijdende was op een rijwiel, deze op de Jan van Houtbrug van zijn rijwiel heeft geworpen, waardoor J. M oen zijner boenen brak cu geruimen tijd in het Acad. Ziekenhuis moest wordon verpleegd. Na het hooren van eenige getuigen werd verdachte veroordeeld door den Politie rechter tot oen geldboete van 35. LAATSTE BERICHTEN FAMILIEDRAMA TE HELMOND. Uit Helmond wordt gemeld: Hedenmorgen ontdekte men, dat in de af- geloopen nacht de leerlooier Stevens ver moedelijk in een vlaag van waanzin zijn vrouw heeft vermoord en vervolgens zichzelf door ophanging van het leven heeft beroofd. Toen de melkboer hedenmorgen zooals ge woonlijk melk wilde brengen in de woning van den heer Stevens aan de Watermolen- val. vond hij de deur en de poort van de looierij gesloten. Een buurtbewoner, wien hij dit vertelde, opende een raam van het woon huis. De kamer zag er oppervlakkig bezien, eenigszins rommelig uit, doch toonde niets verdachts. De buurtbewoner waarschuwde de politie en toen de knecht van den heer Ste vens tegelijk met de politie arriveerde, kon de poort van de looierij worden geopend en kon men het huis binnendringen. In de keuken vond men de vrouw van Ste vens in een plas bloed liggen. Met een mes was zij in het hoofd gestoken en de levens geesten waren reeds geweken. Na eenig zoeken vond men Stevens zelf op den zolder, waar hij zich had opgehangen. Het politie-onderzoek wees uit, dat men hier te doen had met een moord en een zelfmoord Stevens stond bekend als een zonderling en heeft waarschijnlijk in een vlaag van waanzin gehandeld. Het echtpaar had geen kinderen. Gebakjes 10 ct. 8 ct. p. stuk Slagr.geb. ISfct. 10 ct. p. st. Congolaises #ct. 8 ct. p. st. Gemberbolussen J2 ct. 10 ets. p. stuk Nougatines 40 ct. 8 ct. p. st. Hernhutters ZCTct. 16 ct. p. o. Gemberpuntjes -20"ct. 16 ets. per ons Macronekoekjes 20'ets. 16 ets. per ons Zoute Koekjes 2tf qts. 25 ets. per ons Botercake ct. 20 ct. p. ons NIEUWE RIJN 43 TEL. 484 's Zondags tot 8 uur 's avonds geopend. LEIDEN, 6 Febr. Veiling „Ons Belang". Rabarber 914, seldery 1.502.50, roode i kooi 1.10—2.40, pieterselie 1.80—2.40, sa- voyekoo! 1.40—3.50, groene kool 1.2.40 I prei 1.403.50 per 100 stuks. Spruiten 36 spinazio 25—35, witlof 710, uien 5.407.10 boerenkool 24, waspeen 16.kroten 1,502.40, kroten (gek.) 47.per 100 K.G. I Turfmarkt. In do week van 1 Febr. tot en met 6 Febr. Lange turf geen aan voer. Priis: Laagste ƒ7, hoogste ƒ8.per 1004 stuks. I Leidsche Eierenveiling. 6 Febr. To taio aanvoer 19731 stuks. Kippeneieren van I 3.754.50, kuikeneieren 3.403.70. Han- J del matig. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volut: I prima fabrieksboter controle) 1.40 per KG. prima boerenboter 1.401.50 pér K.G. Aan gevoerd 1/3 1/6 19/ 6/16 vaten wegende 590 K G. Handel vlug. NOOTDORP. 5 Febr. Eierenveiling. anvoer 6001 eieren. Kippeneieren 3.70 4.75, eendeneioren 3.16—3.50 per 100 stuks( Bloemen 0 °n— 0^3 per bos. 1 AALPHEN AAN DEN RIJN 5 Fnbr. '32. Tuinbouwveiling. Peen f 5f 5.50; Spruit- kool I f 2f 3.50; Kroten f 3; Brusselach Witl. f 9f 13; Seldery f 1; Preij f 1.80 f 3.40; Andijvie f 3.20—f 5.50;. Eierenveiling. Aanvoer 0966 stuks. Kipeieren f 3.50f 4.10; Eendeieren f 3.20 per 100 stuks. R0EL0FARENDSVEEN, 5 Febr. 1932. Bloemenveiling. Will. Copland 10—15; Prins van Oostenrijk 1314; Ibis 13; Pros perity 1114; Goronne d'Or 21—23; Gele Prins 24; Le Notre 36; La Kteine 13; Vic- toire d'Oliveira 1924; Rose Grisdeliu 8; Theeroos 17; Muri'lo 14; Flamingo 10; Her man Schlegel 15; Brill. Star 12; Will. Pitt 25; Mendel tulpen 18 cent per dozijn. Narcissen: Laurens Koster f 1.00; Bic. Victoria f 0.90f 1.10; Early Surprice f 0.40 f 0.50; Golden Spur f 0.60—f 0.80 per 100 stuks. KOUDEKERK, 5 Febr. Veiling.— Aan voer 3405 stuks. Kippeneieren 2.505.00, eendeneieren 3.00—3.20 per 100 stuks, Kaas 20 30 ct. nor pond. boter 56—65 ct. p. nond. B0SK0PP, 5 Febr. 1932. Bloemenveiling. 1 Damty 5090; Golden Salmon 4080; Tulpen 14—19; Seringen 21; Prunus triloba. 40—70; Triloba II 14—30; Narcissen 18; per bos van 10 stuks; Japanscho Aza'ea 50 92 per stuk; Genista 49 per stuk; Galla's j 7 per stuk. WISSELNOTL F I N<KN A MSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.901/2 Londen 8.571', New York 2.48L4 Parijs 0.773/8 Brussel 34 63 Zwitserland 48 4 2'/o Milaan - 12.92t/2 Madrid 19.25 Oslo 46.621/j Kopenhagen 47.15 8tnekholm 48.15 Weenen 34.50 Praag 7.36 Boedapest De zwakke tendenz in New-York bracht de noteeringen op de beurs hedenmorgen bij na algemeen op lager niveau. De handel was zeer beperkt en slechts in enkele speciale fondsen, als Kon. Olie, Rubbers en Suikers, werd eenige beweging ten toon gespreid. In Kon. Olie vormden zich den geheelen morgen kleine omzetten, waarbij de noteering een 3- tal punten beneden de vorige slotprijzen kwam. De Amerikaansche Oliesoorten golden lager. Suikers in reactie tengevolge van de verdere daling van de Cuba-suikernoteering te New-York. Rubbers iets lagers in verband met de onverschilligheid, die het buitenland ten opzichte van een mogelijke restrictie in Ned.-Indie aan de dag legt. Mijnw. en Tabak ken nagenoeg geheel verlaten. Amerikanen over de geheele linie lager. Industrieelen iets luier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3