CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES ZATERDAG 6 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE WINTER- SPELEN TE LAKE PLACID. PROTEST TEGEN DE AMERIKAANDSCHE LEIDING. Gespannen atmospheer onder de schaasenrijders. Bij den eersten rit van de 1500 Meter hardrijden werd Taylor (Amerika) eerste in 2 min. 49.3 seconden en tweede Stack (Canada). Niet geklasseerd werden Even- een (Noorwegen) en Egnestangen (Noorwe gen). In den tweeden rit werd Shea (Amerika) eerste in 2 min. 58 sec. en tweede Logan (Canada). Niet geklassoerd »werd Ba- langrud (Noorwegen). In den derden rit was Murray (Ame rika) eerste in 2 min. 29.9 seconden. Twee de werd Hurd (Canada). De deelnemers teruggeroepen. Een gespannen atmospheer heerscht on der de schaatsenrijders, wegens de toepas sing der Amerikaansche regels, welke hun moeilijkheden veroorzaken. In den tweeden rit van den wedstrijd over 1500 Meter moest do scheidsrechter de deelnemers kort na den start terugroe pen. Hij verklaarde, dat de deelnemers zich schuldig maakten aan stacking, d.w.z. som migen trachten met elkaar overeen te ko men, een te laten winnen. De rit werd daar na. hervat. Eenige rijders maakten vaak gebruik van hun ellebogen. In de finale 1500 Meter werd Shea (Ame rika) eerste in 2.57 minuten. De verdere plaatsing was aldus: Hurd (Canada); Logan (Canada); Murray (Ame rika); Taylor (Amerika). Daarna overlegden de Noorsohc, Fin- sohe en Zweedsche rijders, of zij zioh uit den 10.000 Meter-wedstrijd zouden terug trekken. als protest tegen de Amerikaan sche leiding der wedstrijden. De 10.000 Meter. Nader meldt Reuters biz. dienst: Niettegenstaande de meeningsverschii- len verschenen Noren, Finnen en Zweden toch aan den start voor de 10.000 Meter hardrijden. De eerste ronde had tot resultaat, dat eerste werd Hurd (Canada) in 17.41 minu ten 3/10 seconde; Bialis (Amerika), Wedge (Amerika) en Ballangrud (Noorwegen) al len geplaatst. Oneenigheid over de regle menten van den strijd. Reuters bizondere dienst seinde gister avond uit Lake Placid: Het onweer, dat in de gemoederen dreig de op te komen, is inderdaad losgebarsten, maar niet van de zijde der Noren, wier ge drag onberispelijk was. De protesten kwa men van de Canadeezen, toen de scheids rechters de sensationeels disqualificatie aankondigden van Hurd, Wedge en Sjo- zosjiwana, wegens het niet naar voren ko men en apodoende profiteeren van de be scherming tegen den wind, door hun voor rijders geboden. Na het einde der tweede ronde om de 10.000 meter werd Stack eveneens gedis- qualificeerd wegens werken met den elle boog, waardoor bij Evensen bezeerd zou hebben. De tweede ronde had bot uitslag: Sehroeder (Amerika) in 17 min. 52 8/10 sec.; Stack, Jaffee, Evensen, Egnes, Stangen, die a-llen, behalve Stack, aan de finale deelna- en, met Bialis, Blomquist, Ballangrud en Staksrud. Groote verwarring ontstond door de be slissing der scheidsrechters en de Cana deezen waren woedend. Het Amerikaansche Olympisch Comité zal de ontstane situatie in een speciale vergadering onder het oog zien. Het ge rucht gaat, dat in afwachting van het re sultaat dier bespreking de uitgesproken disqualificaties wellicht zullen worden op geschort. De delegaties van Noorwegen, Zweden, Finland en-Japan hebben formeel geprotes teerd tegen den Amerikaanschen stijl. Omtrent het formeele protest der Skan- dinaviër9 meldt Eeuters biz. dienst na der, dab alle deelnemers in een bijeen komst verklaard hebben, met tegenzin naar Lake Placid te zijn gekomen en daar hun vrees bewaarheid te hebben gevonden. Zij achtten de Amerikaansche reglementen zóó ingewikkeld, dat men zich daaraan onmo gelijk strikt kan houden en talrijke inbreu ken op die regelen niet konden uitblijven, waarvan enkele rijders het slachtoffer zijn geworden. De Scandinaviers verklaren, dat de Amerikaansche regelen niet behoorden te worden toegepast bij toekomstige Olym piaden. Het is duidelijk, dat de Amerikaansche reglementen leiden tot resultaten, weike niet overeenstemmen met die, volgens wel ke de Europeesohe kampioenstitels zijn verworven. Met name wordt opgemerkt, dat in do Europeesche wedstrijden om de 5000 en 1500 M. de reglementen den deelnemers veroorloven, bijna met een slakkengang te rijden, tot kort voor liet. einde, als men den spurt naar de eindstreep inzet. De Amerikaansohe reglementen laten dit ech ter niet toe. IJshockey. In den wedstrijd IJshockey sloeg Ameri ka Polen met 4l. Na de eerste periode leidde Amerika door Bent (1—0). Na de tweede periode was de stand 3—0. Door Oookman werd tweemaal gescoord. Ako- walski redde de PooLche eer. De einduit slag was -I1. De Poolsche aanvalslinie was snel, doch de verdediging langzaam. BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden - TelefoonSassenheim 4532 VR T 'I NIEUWSTE MET OLIEBRANDER GEMEENTERAAD VAN WARMOND WIELRENNEN Leidsche Ren- en Tourver. „Swift". Morgen zal de voortzetting plaats heb ben van de home tra in wedstrijden om het Olympic frame, zoo ook om de P. T. de Jong medaille. Aanvang van den wedstrijden 10.30 uur in het clublokaal N. Beestenmarkt 13. Jan Verschoor, die voor dat hij j.l. Zon dagmiddag deel nam aan het Z.-Hollandsch Kampioenschap, 's morgens was uitgekomen in het Nederlandsche Kampioenschap op hometrainers te Amsterdam, heeft daar de vierde plaats veroverd met een tijd van 3 min. 12 3/5 sec. voor de 5 K.M. Dat zulks een schitterende prestatie is, bewijst dat er ruim 50 deelnemers waren en de Ncd. Kam pioen voor dezen zelfden afstand van 5 K.M. 3 min. 6 3/5 sec. noodig had. UIT DE OMGEVING NIEUWEWETERING. Muziekvereeniging D. G. V. Dezer dagen hield de muziekvereeniging D. G. V. alhier haar jaarvergadering. Om 7.30 uur opende de voorzitter, de heer Spring in 't Veld, de vergadering met een woord van welkom tot de leden. Spr. gaf een blik op het afgeloopen jaar en kon met genoegen constateeren dat dit jaar voor de*vereeni- ging- in alle opzichten een gunstig jaar is geweest, waartoe de gehouden bazar veel heeft bijgedragen. Met d«n wensch dat het jaar 1932 onder de bekwame leiding van den directeur, den heer C. de Ha in. uit Leiden, even gunstig zal zijn gaf hij het woord aan den secretaris tot voorlezing der notulen, welke zonder op- of aanmer kingen werden goedgekeurd. Hierna was het woord aan den penningmeester tot het uitbrengen van het financieel verslag. De rekening sloot met een batig saldo van ƒ312 De controlecommissie bracht bii monde van den heer J. Rtruive verslag uit en deelde mede boeken en bescheiden in volkomen orde te hebben bevonden. Aan den heer Schoo werd dknk gebracht voor zijn accuraat beher. Bij punt vier bestuurs verkiezing werden de heeren Schoo, Bouwmeester en Los met algemeen? stem men herokzen en zij namen onder applaus van de vergaderincr de benoeming weder aan. Besloten werd it jaar weder aan het concours deel te nemen om dan uit te ko men in de eerste afdeeling fanfare. De jaarlijksche gift van den zeereew. heer pastoor uit Roelofsarendsveen werd voor deze keer niet geaccepteerd, doch besloten werd deze ter hand te steden aan een noodlijdende vereeniging. Besloten werd in den a.s. zomer wederom 4 concerten te geven, terwijl de laatst gehouden uitvoe ring zeer in den smaak van het publiek is gevallen, zoodat besloten werd nog meer van zulke avonden te geven. Bij de inge zetenen zal worden jondgegann om dona teurs te werven. Van het resultaat zal af hangen hoeveel uitvoeringen gegeven kun nen worden. Betreurd werd evenwel de slechte gelegenheid tot het geven van mu ziekuitvoeringen in Nieuwe Wetering, doch alle hoop is gevesligd op den heer Rem merswaal, die ernstig in overweging beeft genomen'om aan zijn café ean zaal aan to bouwen. Het bestuur hoopt van harte dat hiertoe zal worden overgegaan. Na de ge bruikelijke rondvraag werd de vergadering onder een woord van dank aan de leden voor hun trouwe opkomst gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvder is gere geld nog toeneemend en een aanvoer van 250 wagens bloemen per dag is iets ge woons. Er wordt nog veel geëxporteerd, maar de prijzen waarvoor, gekocht kan worden, zijn. zeer laag. Aanvankelijk werd nogal een aardig kwantum met bol naar Frankrijk verzonden, doch ook hieraan werd door invoerrechten een einde ge maakt. De groote aanvoer en als gevolg de lage prijzen zullen aan deze invoerrechten niet vreemd zijn. Een overzicht van den slechten toestand geven de omzetcijers van geveilde bloemen. In Januari 1931 had „Flora" voor meer dan 300.000 geveild terwijl in Januari van 1932 nog niet eens het bedrag van 170.000 werfd bereikt. Meer dan 130.000 per maand minder met een grootere aanvoer. Hierbij gevoegd de verliezen door den slechten broei van ver schillende partijen. En dagelijks wordt dat omzetverschil groot er, zonder hoop op be terschap. De navolgende prijzen werden gemaakt per dozijn: Fred. Moore 914 öt., Mac Kinley 12—18 ct., La Reine 710 ot., Gele Prins 1820 ct., Prin9 van Oostenrijk 1014 ct., Murillo 17-24 ct., Cramoisie Brillant 811 ot., Vuurbaak 20—26 ct., Theeroos 2024 ct:, Ibis 915 ct., Victor d'Olivierre 1925 ct., Flamingo 7—10 ct., Mr. v. d. Hoeff 2428 ct., Couronne d'or 20—28 ct., Prosperity 710 cent, El Toreador 1020 ct.. Globe 202 ct., La Reine Max 10—15 ct., Herman Schlegel 710 ct., Rose la Reine 811 et.. William Copland 1117 ct.. William Pitt 24—34 ct., Bartigon 23—34 ct. Hyacinthen per 100: ƒ2.404.90. Narcissen per 100: Ornatus 0.400.70 Laurens Koster 0.807.Sion ƒ0.40— 0.50, Sir Watkin 0.400.70. VOORHOUT. Ondersteuningsfonds. Donderdag avond vergaderde het ondersteuningsfonds ,.St. Antonius", onderafd. van den R.-K. Volksbond, in het Parochiehuis, alhier. De voorz., de heer A. de Groot, opende de vergadering met den chr. groet en heette de aanwezige leden op dc gebrui kelijke wijze welkom. De secretaris, dè heer P. van den Berg, Ia? hierop de notulen, weike onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heèr B. van Werkhoven, bracht financieel verslag uit waaruit bleek, dat ontvangen was ƒ714.78 en pitgegeven een bedrag van 878.44, al- zoo ren nadeelig saldo van 16183 over 1.0? 1. In reserve was nog een belaag van 889.07 waarvan ƒ2161.66 ar gaat tel dek king van het genoemde nadeehge saldo, zoodat'thans in kas was 798.41. De heeren C. Zwetsloot en P. van den Berg werden benoemd tot leden van de controle-commissie voor het jaar 1.932, wel ke leden de benoeming aannamen. De heer P. van den Berg werd bij accla matie herkozen als secretaris van dit fonds. De rondvraag leverde eenige huishoude lijke aangelegenheden op, waarna de voor zitter de vergadering sloot met den chr. groet. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken correspondent der Arbeidsbemid deling en werkloosheidsverzekering staan ingeschreven in totaal 346 werkzoekende arbeiders, t.w 266 landarbeiders. 22 tim- mrelieden. 10 metselaars. 7 schilders, 3 chauffeurs, 3 kantoorbedienden, 1 mon- teurlasscher, 2 behangers en .stoffeerders 10 schippers, 2 fabrieksarbeiders, 1 machi nist. 1 scheepstimmerman. 4 opperlieden. 5 loodgieters. 1 smid, 1 machine-bankwer kers. 1 molenaar. 2 kistenmakers, 1 auto- reparateur. 1 typograaf en 2 monteurs cen trale verwarmina. Gevestigd: C. L. Manceau uit War mond. A. Halm uit Amsterdam. J. de Graaf uit Ned. Indië. T. B. van Dam uit Ermelo. F. Gerst uit Utrecht. J. M. Elferink uit Sassenheim. Th. E. A. van Werkhoven uit Amersfoort. J. van Duin geb. Raadschelders uit. 's-Gravenhage. Chr. Müffler uit Haarlem J. C. Zwirs uit Heer. G M. en C. G. M. Zirkzee uit A1- ohen aan den Rijn. G. H. Kuiter uit Dinxperlo. A. J. Baas uit Vlagtwedde. N. Kwakernaak en gezin uit Bodegra ven. M. G. van der Horst uit Vinkeveen. A. DRllinga uit Noordwijkerhout. A. W. Scboone uit Velsen. Y'ertrokken: C. M. Jelierse naar Arnhem. C. G. Kerkvliet naar Noord- wijk.,Wed. J. Zandbergen geb. v. d. Me ij naar Rotterdam. A C. R. Koudijzer naar Haarlem E. H. H. van Rooijen n. Haarlem. G. Horsman naar Alkemade. M. Plomp naar Sassenheim. A. A. vn Kesteren naar Maastricht. J. Polder man en gezin naar Haarlem. G. E. Leh naar Amsterdam. O. P. Riisdiik naar mann naar Leiden. A. Dijkstra en gezin Empel en Meerwijk. J. van den Bere n. Amsterdam. J C. van der Slot naar Hil- legom. A. van Diemen naar Maastricht. O. E. M. Gunderminn naar Oegsteeest. C. C. Otto naar Noord wijk. .J. H. Karse naar Bloemendaal C. W. Smak man naar Haarlem. C. J. Lieverse naar Hillegom. R0EL0FARENDSVEEN. Ongeval. Gisteravond is de zoon van den heer L. alhier, die achter op een rij dende autobus stond, door het plotseling openen van het portier, op den grond ge slagen, waarbij hij zich ernstig aan een der duimen bezeerde. Dokter van Dooren heeft na verwildering van den nagel den patiënt verbonden. Dit ongeval moge voor velen een waar schuwing zijn niet meer achter op rijden de autobussen plaats te nemen. Patronaatsavond. Tot een van -de ge zelligste feestavonden welke in den vas tenavond tijd worden gegeven. behoort zeer zeker ook de feestavond gegeven aan de ouders der leden en de leden van het St. Aloysiuspatronaat. De groote Pancra- tius/.aal was dan ook als gewoonlijk weer tot in haar uiterste hoeken gevuld toen de directeur, de weleerw. heer N. Bijl, den avond niet een welkomstwoord opende. Speciaal richtte hij het woord tot den spre ker van den avond, den weleerw. heer H. van Kan, die zoo welwillend was zijn mede werking te verleenen door het houden van een toespraak over het patronaatswerk. Spr. wensehte allen een recht genoeglijken avond toe. Hierna kregen we te hooren eenige vroolijke nummers- der -mondorgel club van het patronaat. Het was voor vele ouders nog een nieuwtje want hot was vóór de eerste maal. dat zij bij een uitvoe ring optraden. Velen waren verbaasd over het in zoo'n korten tijd bereikte re sultaat. Er werd onder leiding van de hee ren Vesseur en van Berkel keurig ge speeld, de muziek klonk zuiver en harmo nisch, en de club mocht na elk nummer een warm applaus in ontvangst nemen. Hierna sprak de weleerw. heer H. v. Kan over het patronaatswerk. Spr. wees op de zoo nuttige instelling van het patronaat lat een hulpmiddel mag worden genoemd van Gods Kerk om de taak van de ouders te helpen verlichten. Het patronaat is er De Raad dezer gemeente hield een open bare vergadering onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester. Nadat deze de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze had geopend, hield hij een toe spraak op deze eerste vergadering in het nieuw ingetreden jaar. Hierna werden door den secretaris de no tulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en onder dankzegging zonder op of aanmerkingen vastgesteld. Ingekomen stukken. Verzoek van het gemeentebestuur van Wehl om adhaesie te willen betuigen aan een door deze gemeente gezonden adres aan de Kroon tot instelling van een Ministerie van Land bouw. Besloten werd dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Vervolgens kwam aan de ordei Wijziging instructie voor den gemeente ontvanger en den gemeente-secretaris. Be sloten werd deze instructies te wijzigen con form het door B. en W. overgelegde concept. Aanwijziging takken van dienst als bedoeld in artikel 252 der gemeentewet. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten als zoodanig aan te wijzen het gemeentelijk wa terleidingbedrijf. Wijziging rekening courant overeenkomst met de N.V. Bank Voor Nederlandsche ge- menten. B. en W. stelden voor de rekening courant-overeenkomst met de Bank voor; Ne derlandsche Gemeenten te splitsen in twee overeenkomsten, elk met een eigen crcdiet, n.l. een voor de gewone uitgaven en een voor de buitengewone uitgaven. Conform dit voorstel wordt met algemeene stemmen be sloten. Vaststelling van een verordening regelende het venten binnen deze gemeente. De heer Breedijk vraagt of het niet mogelijk is, dat van hen die in deze# gemeente hun waren aan de huizen komen aanbieden leges geheven kunnen worden, hetgeen door den voorz. ont kennend beantwoord wordh Tevens had spre ker er bezwaar tegen dat het op de Zonda gen geoorloofd was ijs als consumptie-artikel bedoeld, te verkoopen. De heer Bakker ziet heelemaal het bezwaar niet waarom zoo iemand op Zondag geen ijsco's zou mogen verkoopen. Neen, aldus spreker, men moet alles vrij geven, want hoe meer er hier ko men venten, hoe grooter belang dit is voor het overgroote deel der ingezetenen. Spreker noemde deze verordening een parodie op een verordening. Na eenige bespreking werd het voorstel van den heer Breedijk. ondersteund door den heer Weijers, in stemming gebracht en aan genomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stem den de heeren Bakker, Heitlager en van Schie. Aldus zal het in de naaste toekomst niet geoorloofd zijn met ijsco's op de Zon dagen in deze gemeente te venten. De openbare school. Aan de orde komt: Voorstel inzake ver bouw openbare lagere school. De voorz. licht toe, dat B. en W. ingevolge verkregen opdracht van den Raad hebben uitgezien naar een geschikt terrein voor den bouw van een nieuwe schooh waarbij zij hel oog hebben gehad od het braak liggende ter rein in Warmunda. Bij nadere bestudeering is het plan, daar ter plaatse een nieuwe school te bouwen financieel onuitvoerbaar gebleken, en gezien de financieele toestand in zijn ge heel moeten B. en W. mededelen, dat de ge meente niet tot den bouw van een nieuwe school kan overgaan om de eenvoudige reden dat er geen geld voor te krijgen is. Daarom stellen B. en W. voor de aan den Raad over gelegde teekening met kostenberekening voor den verbouw der bestaande school te willen goedkeuren. De bedoeling is dat een lokaal dezer school wordt verbouwd zoodat dit lo kaal voldoet aan de eischen der wet. De kin deren kunnen dan allen in dit lokaal worden ondergebracht. Mocht het noodig zijn dan kan later het tweede lokaal met niet al te groote kosten worden verbouwd. De heer Weyers zegt, dat de kwestie van onderwijs der jeugd een der meest naar vo- rentredende kwesties is, waarvoor de bij zondere aandacht van het gemeentebestuur geëischt wordt. Begrijp ik het goed, aldus spreker, dan zouden de zeven klassen van de O. L. School in een lokaal worden onderge bracht, terwijl in dit lokaal door 2 leerkrach ten les zal worden gegeven. Daar behoorlijk onderwijs geven, aldus spreker, is onuitvoer baar en elk gezond verstand zal zich daar te gen verzetten. Het gevolg zal zijn dat van deze school zeer weinig gebruik zal worden gemaakt en we zullen in den zorg die wij hebben voor het onderwijs zeer tekort schie ten. Laten B. en W. eens rond zien of zij niet 'n geschikt terreintje kunnen krijgen om een nieuwe school te bouwen. Spreker weet, dat dit niet" zoo gemakkelijk gaat, maar laten wij dan liever wachten tot er een betere tijd komt, want om aan deze school een bedrag van 2500 4e besteden voor verbouw, noemt spreker weggegooid geld. De voorz. zegt, dat hij geen onderwijs-spe- cialist is, maar zij die het wel zijn hebben blijkbaar niet de bezwaren gevoeld die de heer Weyers naar voren brengt, anders had den zij en hiermede bedoeld spr. de com missie die is ingesteld om de L. O.-wet voor te bereiden, deze bepaling als toelaatbaar, niet in de wet opgenomen. Wij worden ge dwongen, aldus spr., de school in overeen stemming te brengen met de eischen die de wet te dezer zake stelt en van den anderen kant kunnen wij geen geld krijgen om een nieuwe school te bouwen. De heer Heitlager is het met den heer Weyers volkomen eens, dat vruchtdragend onderwijs met 7 klassen in een lokaal onmogelijk gegeven kan wor den. Zou het niet mogelijk zijn, aldus spreker, het oude gemeentehuis tijdelijk als school in te richten. De voorz. zegt dat dit niet gaat, wijl de ruimte veel te klein is. De heer Bak ker zegt zijn stem aan dit voorstel nimmer te zullen geven om de doodeenvoudige reden dat, wanneer dit voorstel wordt aangenomen, dit een doodsteek is voor het onderwijs. Ik wil hier geen pleidooi houden, aldus spreker voor het openbaar onderwijs, maar als dit voorstel wordt aangenomen zal niemand van deze school meer gebruik willen maken en zullen wij. wanneer wij een nieuw hoofd noo dig hebben, hierna lang moeten zoeken. La ten wij ons niet stellen op de wet maar ons gezond verstand gebruiken. Weth. Oudshoorn zegt volkomen de bezw- aen van de heeren Heitlager, Bakker en Weyers te begrijpen, en ook spr. is van mee ning, dat het voorstel van B. en W. geen ideale oplossing is. Het is gek, zegt spreker, we moeten bouwen, bewijze de vele aan schrijvingen over deze kwestie, en als we willen bouwen, zegt men: jij krijgt geen geld. Uitstel krijgen wij niet, nieuw-bouw wil men niet financieren. De heer Bakker zegt, dat men de zuinig heid niet zoover moet drijven dat zij de wijs heid bedriegt, want dat is achterop. Wordt dit voorstel aangenomen, dan begaat men een groote onrechtvaardigheid ten opzichte van het openbaar onderwijs. Als he voorstel van B. en W. wordt aangenomen zullen wij, wanneer de lijden gunstiger zijn en tot nieuw bouw moeten overgaan, geen enkele leerling meer hebben. De voorz. zegt, dat wij voor een gedeelte toch zullen moeten vernieuwen, al wordt het voorstel niet aangenomen, dit speciaal wat betreft de closetten. Het voorstel wordt toe gejuicht door den heer van Schie, die, dit de beste oplossing acht, gezien uit een finan cieel oogpunt. De heer Bakker zegt een voor stel te zullen indienen om een kundig man te vragen een kostenberekening te maken voor den bouw van twee nieuwe lokaaltjes, want bij hem wil het er niet in, dat zulks een bedrag van 9000 zou kosten. De voorz. zegt, dit voorstel van den heer Bakker niet te kunnen accepteeren. De heer Bakker zegt. dat de voorz. hem niet kan dwingen te stemmen voor den ondergang van het open baar onderwijs. De voorz. vraagt* of iemand het voorstel van den heer Bakker steunt. Waar dit niet het geval is. kan dit voorstel niet in behan deling worden genomen en wordt het voor stel van B en W. aangenomen en zal hetzel ve om advies worden gezonden naar den In specteur van het Lager Onderwijs, bglast met het bouwtoezicht. om aan de jongens zoodra zij van school kouien de leiding te geven, die zij juist in hun moeilijke jaren zoo zeer van noode hebben. De verhouding tusschen directeur commissieleden en de jongens moet dan ook van de alleraangenaamste zijn. Zij moeten elkaar leeren begrijpen. Spr. wees vervolgens op den plicht der oude-* om het patronaatswerk" te steunen er 'ia de zijn toespraak met de beste wenschen uit te spreken voor den bloei van het pa tronaat in deze plaats. Vervolgens werd door de leden opge voerd een tooneelstuk in 3 bedrijven: Per vliegmachine naar Droomland. De jongens en ouders hebben zich kostelijk geamu seerd. Er is goed spel te zien gegeven en den heer Vesseur komt alle hulde toe voor de groote moeite die hij zich getroost heeft om de jongens dit stuk zoo onder de knie te doen krijgen. Na de installatie van enkele nieuwe leden, werden de jongens getvaeteerd. De zeeveerw. heer Pastoor sprak aan het eind van den avond gekomen zijnde het slotwoord. Zijneerw. bracht dank aan allen die to het welslagen van den avond hebben bijgedragen en wekte de ouders op trouw hun jongens naar het. pa tronaat te zenden. RIJPWETERING. Schoorsteenbrand. Gisteravond ont stond brand in de schoorsteen van de wo ning van den heer B. alhier. Reeds had het vuur het rieten dok aangetast, alvorens men den brand ontdekte. Door krachldaig in grijpen van de bewoners van het geheele blok woningen kon erger worden voorko men. Met emmers water kon het vuur wor den gedoofd. WARMOND. Personalia. De heer Mr. A. R. M. Schöl- vinck alhier is gisteren door den Hoogen Raad der Nederlanden beëedigd als advo caat-procureur. De heer Schölvinck is de zoon van den -in 1931 overleden oud-burge meester Schölvinck. Naar men ons mededeelt zal de heer Schölvinck voorloopig in War mond blijven, waar hij als secretaris van het crisis-comité zoon groot en nuttig werk ver- Hebt u deze grappen zelf geniaaktl Ja, meneer de redacteur, Dan bent u tooh veel ouder, dan u i uit ziet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15