BUITENLAND UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 6 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ENGELAND ENGELAND EN DE OSLO-STATEN. Besprekingen over de. tarieven. Hot dagblad „Politieken" meldt uit G&r nève, dat aldaar tusschen vertegenwoordi gers van de mogendheden, die het Oslo- Verdrag hobben onderteekend, namelijk Denemarken, Zweden, Noorwegen en Ne derland, voorloopige particuliere bespre kingen hebben plaats gehad met leden van de Britache delegf:ie te Genève over een tariefovereenkomst tusschen deze staten en Engeland. De speciale oorrespondent van het Ko- penhaagsohe blad weet naar aanleiding •hiervan mede te deelen, dat de Engel- sohen, ten einde een tegenwicht te krijgen tegen de eischen van hun koloniën, gaar ne bereid zouden zijn den Scandinavischen staten en Nederland een bevoorrechte po sitie in te ruimen. Terwijl echter voor Noorwegen en Zweden de verhoudingen tamelijk eenvoudig werden geacht, bestond er van Engelsohe zijde eenig verzet tegen de beide staten met hun grooten agrari- scben uitvoer: Nederland en Denemarken. De correspondent wijst er op, dat het eer ste contact tusschen de vertegenwoordigers der genoemde mogendheden slechte een particulier karakter droeg, en dat deze zaak zeker vóór de aankomst van den En- gelschen minister van Buitenlandsohe Za ken, Sir John Simon, geen vasteren vorm zal kunnen aannemen. SPANJE OPGEWONDEN DEBAT IN DE CORTES Over het decreet tot ontbinding van de Jezuieten-orde. De Spaansohe Kamer heeft met 189 te gen 45 stemmen een motie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat het decreet in zakf do ontbinding vian de Jezuieten-orde in overeenstemming 19 met de grondwette lijke voorschriften en «precies het stand punt van de Cortes weerspiegelt. Vooraf had een heftig debat plaats. De Landbouwpartij en de Bas ken hadden vra gen gericht aan de regeering over de ont eigening zonder schadeloosstelling van de bezittingen van de orde. De stemming m de Kamer was van den aanvang af zeer opgewonden. Tot stormachtige tooneelen kwam het, toen de radicaal-socialistische minister van Justitie Albornoz zijn verde diging van het decreet tegen de Jezuieten aanving. Zijn verklaringen over de ont eigening kwamen ten slotte neer ou de zin snede: „De Jezuieten-orde is ontbonden, een niet bestaande maatschappij kan geen eigendom bezitten'-. De tegenwerpingen van do katholieke partijen werden door de radioaal-sociahstisohe en sociaal-democrati- 6ohe meerderheid overschreeuwd. Slechts met moeite kon de voorzitter verhinderen, dat het tot een handgemeen kwam. CHINA HET OFFENSIEF DER JAPANNERS. De Chineezen wijken nog niet. De gevechten tusschen Japanners en Chineezen bij Öjapei, duren nog steeds met onverminderde heftigheid voort. Japan- sohe gevechtsvliegtuigen hebben weer bom men uitgeworpen. De vliegtuigen vlogen slechts op geringe hoogte en schoten ook uit machinegeweren. Hoewel het Ohinee- sohe afweergeschut in het geheel niet mo dern is, blipen de Chineezen met de groot ste hardnekkigheid tegenstand bieden. Voor 't eerst is het tot een luchtgevecht gekomen tussohen Japanners en Chinee zen, waarbij het den Chineezen gelakte, een Japansch vliegtuig buiten gevecht te stellen, zoodat dit neerstortte. Naar verluidt, zijn gistermorgen te Nan king 18 Chineesche vliegtuigen aangeko men, welker bemanning zeer strijdlustig is. De eigenlijke aanval der Japanners duurde tot in de ochtenduren van gisteren, dooh heeft geen resultaat opgeleverd. Slechts op één punt zijn de Japanners er in geslaagd, den spoorweg naar Woensoeng te bereiken. Het hevige artillerievuur heeft natuurlijk te Öjapei weer groote verwoes tingen aangericht. Volgens de „Times" bedragen de Ohinee- eche strijdkrachten te Sjanghai 25.000 man, waarvan tot nu toe echter slechte een klein gedeelte tegendo Japanners in het veld is gebracht. De twee Japansche compagnieën, die door de Chineezen in de Rokusantuinen waren ingesloten, zijn weer bevrijd door artillerievuur. De Japanners hebben thans hun in bur ger gekleede landgenooten in Sjanghai, die daar veel schade hebben aangericht, ont wapend. De postdienst is gedeeltelijk hervat, ten einde de opgestapelde post te verwerken. AMERIKA ACHT DE SITUATIE NIET HOPELOOS. Nieuwe voorstellen te verwachten. Op het Amerikaansohe ministerie van Buitenlandsohe Zaken is men van oordeel, dat de toestand, al heeft Japan twee van de vijf voorstellen, die door de mogendhe den werden gedaan, verworpen, niet hope loos is. De deur voor verdere besprekingen, zoo gelooft men, is niet gesloten, hetgeen ook blijkt uit de mededeeling, dat de Ja- pansohe gezant te Washington, in opdracht van zijn minister, te kennen heeft gegeven, dat verdere voorstellen der mogendheden gaarne door Japan in overweging zullen worden genomen. United Presse verneemt zelfs van gezaghebbende zijde, dat Japan de Westersche mogendheden zou hebben uitgenoodigd tot het doen van verdere voorstellen tot regeling van de incidenten. Na overleg met Groot Bnttanniö en de andere belanghebbende mogendheden zul len wellicht door Washington nieuwe voor stellen worden geformuleerd. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. AMERIKAANSCHE TRAWLER GEZONKEN. Lloyds meldt, dat het Belgische s.s. „Jean Jadot" van de Compagnie Mari time Beige, dat op weg is van Antwer pen naar New York, heeft getelegrafeerd, dat het op ongeveer 43 gr. N.B. en 63 gr. W.L. in botsing is gekomen met den Amerikaanschen trawler „Eleanor Nicker son". Laatstgenoemd vaartuig zonk. Zes leden van de bemanning zijn gered, ter wijl er 21 worden vermist. De „Eleanor Nickerson" behoort aan de firma A. L. Parker te Boston. Het wae in 1927 gebouwd. DE EXPLOSIE OP DE „BIDWELL". Bij de ontploffing op het tankschip „Bidwell" zijn totaal zeventien leden der bomanning om het leven gekomen. OVERSTROOMING IN DENEMARKEN Vrijdagmorgen zijn ten gevolge van een springvloed in de Koege-bocht aan de Deensche kust groote uitgestrektheden land overstroomd. In drie plaatsen zijn meer dan 150 huizen van de buitenwereld afgesneden. Een reddingsbrigade uit Kopenhagen toog onmiddellijk aan het werk, om de bevolking assistentie te verleenen. Langs de landwegen wordt reeds met booten gevaren. Te Bragoer sloeg het water over de kademuren. REUNION DOOR CYCLOON VERWOEST? Het eiland Réunion, dat een opper vlakte heeft van 2400 K.M.2 en in den Indisohen Oceaan ligt ten Oosten van Madagaskar, zou Vrijdag door een wer velwind volkomen verwoest zijn. Er zouden evenwel slechts weinig men- schenlevens te betreuren zijn. Twee aardschokken in Texas. Donderdag werden te San Antonio twee aardschokken waargenomen. De eerste deed des morgens te elf uur de vensters rammelen en de tweede werd te ongeveer 12 uur waargenomen. Schade wordt niet gemeld. DUIKERS0NDERZ0EK BIJ DE M 2. Luiken open gevonden. De Britsohe admiraliteit heeft mede gedeeld, dat duikers die naar den ge zonken onderzeeër M. 2 zijn afgedaald, de deuren van de ruimte, waar het vlieg tuig wordt opgeborgen, alsook het bo venste toegangsluik in den observatie- toren, open hebben gevonden. De andere toegangsluiken waren gefloten. De ber gingswerkzaamheden worden voortgezet. TIENDUIZEND WEVERS STAKEN IN BURNLEY. De hoop, dat de dreigende staking in de katoenfabrieken van Burnley in En geland nog vermeden zou kunnen worden is niet bewaarheid. Heden leggen 10.00C arbeiders het werk neer, waardoor 100.000 weefgetouwen in Burnley stil komen te staan. Het gevaar bestaat, dat de staking zich uitbreidt en een algemeen conflict in de katoenindustrie wordt. De onder handelingen tussohen beide partijen du ren echter nog voort en men hoopt, dat uitbreiding van het conflict vermeden zal kunnen worden. Bergspits in Salzburg verdwenen. Naar de bladen mededeejen, ie tus sohen Gastein en Malinitz in de Hohe Tauern een deel van den Ankogel-top omlaag gestort. De karakteristieke berg spits, welke den Alpenbezoekers zoo goed bekend is, is hierdoor verdwenen. Niemand is door het vallend gesteente getroffen. De Ankogel is de op een na hoogste top in de Ankogel-groep van de Hohe Tauern (3253 meter). De Hohe Tauern liggen in Zuid-Salzburg. Politie-beambte schiet zijn vrouw en kinderen neer. Gisteren heeft zich te Dresden een verschrikkelijk familiedrama afgespeeld. Een politiebeambte loste uit een revolt ver schoten op zijn vrouw'en beide kin deren. De vrouw en een der kinderen waren op slag dood. Het andere kind werd zwaar gewond. De dader heeft daarna zichzelf ernstig verwond. Autobandieten te Washington. Bandieten te Washington die in een auto rondreden, hebben met een ma chinegeweer in de voorstad Tacoma-park twee meisjes en in een andere wijk een tman neergeschoten. BROEDERS-CONGREGATIE 0.L.VR0UW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die •neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Uit het plaatselijk crisis-comité. Het plaatselijk crisis-comité heeft in haar laatste vergadering zeer ernstig overwogen, welke middelen moeten worden aangewend om de kas te versterken. In deze gemeente zijn reeds meer dan 500 werkloozen, van wie de meesten reeds gedurende maanden zijn aangewezen op den steun uit de werklozen kassen of werkverschaffing; Verschillende ar beiders zijn wegens slapte in het bedrijf maar enkele dagen per week aan het werk. Natuurlijk wordt de terugslag hiervan ook ondervonden door de verschillende winkeliers en zakenmenschen die het speciaal van de koopkracht der arbeiders moeten hebben. Het gevolg is dan ook dat het plaatselijk cri sis-comité reeds meer dan 500 gezinnen heeft geholpen, waaronder niet alleen arbeiders, maar ook zakenmenschen en boeren en tuin ders. Daarom is besloten nog deze maand een tweede collecte te organiseeren in overleg met de verschillende dames en heeren, die zich ook de eerste maal hier spontaan voor beschikbaar hebben gesteld. Overtuigd, dat het plaatselijk crisis-comité niet tevergeefs zal aankloppen, heeft het co mité besloten voorloopig nog af te zien van een subsidie-aanvraag aan de gemeente en aansluiting bij het nat. crisis-comité. Tevens is besloten om de verschillende firma's hier ter plaatse te verzoeken om tot hun perso neel het verzoek te richten het loflijk voor beeld te willen volgen van de personeelen. die dit reeds van den beginne af hebben gedaan, n.l. elke week een kleine gave af te zonderen voor het comité. Ook zal een circulaire wor den gezonden aan de diverse winkeliers om goederen die misschien door étaleeren of an derszins niet meer de volle verkoopwaarde hebben, zoo mogelijk aan het comité af te staan. Mij. van Landbouw. Voor de afd. Al phen a. d. Rijn van de Holl. Mij. van Land bouw hield de secretaris van het hoofdbe stuur ir. T. P. Huisman van den Haag een lezing over het o'nderwerp: „Crisismaatre gelen voor de veehouders". Gevonden voorwerpen. 2 portemonnaies met inhoud, 1 damestaschje met inhoud en 1 vaarboom met haak. Aanbesteding. De uitslag der gisteren gehouden aanbesteding door den bouwkun dige B. Snel betreffende den bouw van 12 woonhuizen en 1 winkelhuis aan de Tous- saintstraat en Hofzichtstraat alhier is als volgt: Ingekomen waren 34 biljetten. Hoogste in schrijver in massa: H. Bakker te Giessendam voor de som van 39.979. Laagste inschrijver ia. Westmaas Keizer, alhier voor de som van 25.298. Laagste inschrijvers in percee- len: I. Timmer en smidswerk: J. v. Wierin- gen, Alphen a. d. Rijn 9273, 2. W. Barre- veld, Alphen a. d. Rijn 11.173, 3. Lood- en zinkwerk: A. J. v. d. Linden, Alphen a. d. Rijn 1724, 4. Schilderwerk: H. J. Geert- man, Alphen a. d. Rijn 1940. Propaganda-vergadering. Gisterenavond had in de St. Josephzaal alhier een druk-be- zochte propaganda-vergadering plaats van de Alphensche Burgerwacht. Onder de talrijke aanwezigen die de zaal geheel vulden, zagen vrij o.m. Z. Exc luitenant-generaal de Quai, deken J. M. Hellegers, de burgemeester van Woubrugge en eenige afgevaardigden der B. V. L., welke de voorzitter, de heer J. A. Ja- cobsen, in zijn openingswoord in bijzonder veiwelkomde. Spreker deelde vervolgens me de dat de burgemeester, dr. H. J. Lovink, be richt van verhindering had ingezonden en be sloot zijn openingswoord met den wensch, dat deze avond er toe zal bijdragen de burger wacht te versterken tot steun aan het wet tig gezag, vorstin en vaderland. Overeenkomstig het verzoek van den voor- ziter werd hierna door de aanwezigen staan de een couplet van het Wilhelmus gezongen. Na afdoening van enkele huishoudelijke aan gelegenheden werd Z. Exc. luitenant-generaal de Quai verzocht over te gaan tot de uitrei king van de nationale wisselbeker, in 1931 gewonnen door de Alphensche Burgerwacht. Hierbij hield spr. de navolgende toespraak. Allereerst zegt spr., dat het hem een groot genoegen is dezen avond hij te kunnen wo nen, wel in bijzonder wat betreft, om genoem de beker uit te reiken. Na vervolgens een uiteenzetting te hebben gegeven omtrent het doel der burgerwachten, gewaagt spr. van het succes dat een 5-tal leden der Burgerwacht heeft weten te boeken en waardoor zij beslag wist te leggen op de nationale wisselbeker. Spr. feliciteert hen Jaarmede en spreekt als zijn wensch uit, dat een en ander een aanmoediging zal zijn, om de schietsport te blijven beoefenen. Na nog te hebben gewe zen op de noodzakelijkheid in den tegenwoor- digen tijd van de instandhouding van het in stituut van de burgerwachten en van den bijz. vrijw. landstorm, eindigt spr. met den wensch, dat de Alphensche burgerwacht er in zal mogen slagen ook ten tweede male de beker weer in haar bezit te stellen en draagt hierbij de beker aan den commandant over. Luitenant-generaal de Quai reikte vervol gens aan den onder-commandant, den heer A. C. Mijs. nog uit de door de Burgerwacht in 1931 ook gewonnen zilveren wisselbeker, uitgeloofd door de provincie Z.-H. Vervolgens traden voor het voetlicht de 5 schutters, die op eerstgenoemde beker beslag wisten te leggen, aan wien Z. Exc. met een speech een herinneringsmedaille aanbood. Een plechtig moment vormde vervolgens de beëdiging van eenige nieuwe leden, welke eed door de ge noemde leden in handen van luit. de Quai werd afgelegd. Het geheel werd overigens af gewisseld met filmvertooning en een keurig verzorgd strijkje van de heeren gebrs. van Elk, P. Koren en P. v. d. Stoel. Op gebrui kelijke wijze volgde hierna de sluiting van dezen alleszins geslaagden propaganda-avond Geboren: Adrianus z. van G. J. Haver kamp en H. Mooren Klaas z. van T. van den Bos en A. de Wit Piet z. van J. J. Lok en C. Vis C. z. van D. Arlman en W. C. Laros Franciscus Hendrikus z. van E. Krap en N. van der Zwan M. P. Clasina d. van C. A. J. P. van Egmond en J. A. Verhage H. z. van M. Hoogendoorn en H. M. Door nenbal. Overleden: Adrianus Antonius Rede- geld 2 j. Maartje Dirkzwager echtg. van C. Boon 68 j. Margje Zekveld 14 d. Cornelia Haak, echtg. van G. Bruines 58 j. Ingekomen: van Eindhoven: H, Kort hals, kantoorbed., van Mandersloostraat 62 van Benthuizen: W. Rosbeek, smidskn., Raad huisstraat 44 Duitschland; Frieda Preiss, ass. in de huishouding, Raadhuisstraat 236 Amsterdam: T. E. v. d. Ent Braat, Julianastr. 80a Rotterdam: E. Lier, timmermanskn., Steenstraat 15 Amsterdam :J. Gesman en gezin, de Langestraat 2 Gemert: A. P. Splinter en gezin, arbeider, Willemstraat 30 Amsterdam M. C. A. Tolk, bouwkundig teekenaar, Zaalbergstraat 29 Rotterdam: L. Wiegman en gezin, schipper, aan boord Koudekerk: J, Ram. slagerskn., Raadhuis straat 34 Wassenaar: J. Gruis, dienstbode, Goeman Borgesiusstr. 16 Amsterdam: K. van Veen, officier L. d. Heils, Hooftstraat 235 Velsen: A. C. E. Wijkhuizen, id. Hooft straat 235 Oegstgeest: A. van der Meij, zonder, Hoorn 29 Druten: J. M. de Lorijn en gezin, ijzerwerker, Raadhuisstr. 220 Utrecht: C. R. Hofstee, v. Boetselaerstraat 21 Vertrokken: naar Rijnsburg: H. N. Ovevrliet, Emmalaan 59 Utrecht: A, D. Baartman, Purmerend: P. van Braam Driebergen: J. D. Blokland Leiden, Rijns- burgerweg 10: M. H. van Scherpenzeel Lei den, Julianastraat 69: J. Vlasveld en gezin Koudekerk: G. de Regt Utrecht, Jacob Kerkstraat 8bis: L. de Jong 's Gravenhage Stevinstraat 204, Scheveningen: A. J. Ham en gezin Rotterdam: D. C. Revet Te- teringen: L. Hogenes en gezin. AARLANDERVEEN Eerste lustrum. Donderdagavond vierde de muziekvereeniging „Door samenwerking sterk" haar eerste lustrum in de concertzaal van den heer N. Delfos. Deze groote zaal was heel goed bezet door leden, donateurs, begunstigers en genoodigden. Te halfacht opende de voorz., de heer P. Honout, den feestavond en heette alle aan wezigen welkom, o.w. de besturen van de plaatselijke gymnastiekvereniging, „Turn- lust", van de algem. muziekvereeniging „Ex- selsior" en van de pluimveevereeniging „Een dracht", In 't bijzonder heet de voorz. wel kom de heeren musicus en humoristen. Ingezet wordt met „Roomsche Blijdschap", en dan volgen twee mooie muzieknummers. De humoristen voor dezen avond komen nu met hun program. Al spoedig ondervon den zij de medewerking van het publiek voor hun refreintjes. De heer H. v. d. Wel uit Lei den begeleidde de humoristische muzieknum mers van zijn collega, den heer C. Spaander man. Als er niet werd gelachen, werd er aan dacht geschonken aan het pianospel, dat ook uiterst goed verzorgd was. Zoo genoot men van het mooi afwisselend program, want ook tusschen iedere voordracht hield men de ge zelligheid er in, door een tweeden pianist, den heer J. Snel. die tevens ook de harmo nica bespeelde. Voor de pauze worden door D. S. S. nog eenige muzieknummers heel mooi uitgevoerd. Wij mogen ook niet nalaten alle eer te geven aan den heer C, van Dam, di recteur dier vereeniging. Als vervolgens een gezellige pauze is door gebracht wordt een revue van D. S. S. uitge voerd, op rijm en muziek gebracht door de heeren v. d. Wel en Spaanderman. Verschil lende gebeurtenissen uit het dorpsleven, spe ciaal ook van D. S. S. werden geestig voor gesteld, zoodat alle aandacht gespannen was. De laatste muzieknummers werden nu door D. S. S. gegeven. Door den humorist werden nog verschil lende voordrachten afgewerkt, die aan ieder ten zeerste voldeden. Hierna sluii de voorz. met lóf den schitterend geslaagden lustrum feestavond. BODEGRAVEN. SCHIETWEDSTRIJD ..WILHELM TELL" Stand van den schietwedstrijd op Donderdagavond. Buks. Korps schietver.: Piet Cronje, Ermelo 222, Schietvereeniging „Doorn" te Doorn 222, Willem Teil, Leiden 220, De Oude Bijn,, Ouderijn, 219, Kraling- sche Schietver. 218. Juliana, Wassenaar 218, Generaal v. Heutz, Ermelo 214, Gelria, Ede 213. Eer e-k orps: Kralingsche Schietver. 141, Juliana, Wassenaar, 138, Willem Teil, Leiden 138. V r ij e baan: J. F. v. Bekkum, Ouden rijn 90, Rikkers, Ermelo 90, Schuurhuis, Ede 90, J. Arends, Rhenen 90, T. O. va Rest, Loosduinen 90. C. v. d. Kruk. Monster 90, Wittebrood, Leiden 90, Adr. A. Saers, Rotterdam 90 punten, Baron Taets van Amerongen, 90, 0. Duivenvoorde, Doorn 90 punten, W. K. Zonneveld, Rotter dam 90, A. Landa. Hoek van Holland 90, W. Derogee, Voorschoten 90, A. Mondria, Ermelo 90, Joh. Vermeer, Loosduinen 89, J, Hoogendoorn, Loosduinen 89, J. C. van Donoren, Wassenaar 89. J. J. Kool, Rotter dam 89, A. Dek, Waarnaar 89, A. Berkol- wer, Maassluis 88, F. Hollander, Delft 88, J. Schoenmakers, Losdainon 88, C. A. A. Servaes, Rotterdam 88, Ruitenbeek, Doorn 88, W. Valkenburg, Wassenaar 88. Personeele baan: J. F. v. Bek kum, Oudenrijn 50, A. Dek, Wassenaar 49— 46, T. C. v. Rest, Loosduinen 4850, Rik kers, Ermelo 48, F. Hollander, Delft 48, N. O. Teeuwen, Oudenrijn 48, Th. W. v. Luijt Loosduinen 47, G. Vilt-huis, Ede 47, O. v. d. Kruk, Monster 46, A. Mondria, Ermelo 46, J. Arends, Rhenen 46, Duivenvoorde, te Doorn 46 punten, O. van Tol, Wasse naar 46, P. Borghouts, Rotterdam 46, Tb. van Dijk 45, J. Broomberg, Ermelo 45, Tesselhof, Doorn, Randsohulp, Ede 45, L, Adriaans, Rotterdam 45, A. van Rossum, Looeduinen 45, B. la Plooij, Utreoht 45, H. Göbel, Bodegra-ven 45, Job. Vermeer, Loosduinen 45, W. Faber 44, P. Kabel, Maassluis 44. Vaste baan: Bikkers, Ermelo 146, A. Dek, Wassenaar 145131, J. J. Kool, Rotterdam 144, N. Valkenburg, Wassenaar 143, J. F. v. Bekkum, Oudenrijn 143, F. O. v. Rest. Loosduinen 142. O. Berkouwer, Maassluis 142, O. v. d. Kruk, Monster 141, Ruitenbeek, Doorn 141, C. v. Duivenvoorde, Doorn 140. Buks. Jubileumbaan: Rikkers, Ermelo 50, Duivenvoorde, Doorn 49, L. Adriaans, Rotterdam, v. Rest, Loosduinen 49, W. Werkhoven, Voorschoten 48, A. Landa, Hoek van Holland 48. Dagprijs Buks: J. Hoogendoron, Bodegraven 60. K. S. O. geweren. Korps Schiet ver: Prins Alexander, Rotterdam 291, Graaf Floris V, Vogelenzang 289, Piet Cronj'é, Ermelo 289, „Doorn" te Doorn 288, Kralingsche Schietvereeniging 285, Willem Teil, Leiden 283, Juliana, Was- se j ar 283, Immer Vaardig, Hoek van Hol land 281. Eer e-k orps: Prins Alexander, Rot terdam 178, Kralingsche Schietver. 173, Wil lem Teil, Leiden 174. Korps Burgerwachten: B. V. L. Vlaardingen 286, Burgerwacht 1 Boe koop 284. B. V. L. Alblasse:dam 283. B. V. L. 1, Gouda 278, B. V. L. Nieuwkoop 276 punten, B. V. L. II, Vlaardingen 275. B. V. L. Oi'dew.°ter 272, B. V. L. Alpben a. d. Rijn 272. Kampioen-baan: L. de Wit, Lei den, 117. Vrije baan: T. F. Oskam, Waarder 108, A. C. Mijs, Alphen aan den Rijn 108, H. Göbel, Bodegraven 108, Andr. Veelen- turf, Bodegraven 108, A. Bruijnes, AlhpCn 108, J. Alewijn, Rotterdam 108, J. Hoogen doorn, Bodegraven 108, P. Ie Plooij, Utrecht 108, J. M. Broeking, Jaarsveld 108, L. de Witt, Leiden 108, M. Valkenburg Wassenaar 108, A. M. Vink, Bodegraven 108, J. Luring, Bodegraven 108, A. Dinge- manse, Doorn 108, A. A. Saers, Rotter dam 108, J. van Dam. Bodegraven 108, M. Dollaert Rotterdam 108, T. Noomen, Rot terdam 108, P. Borghouts, Rotterdam 108, H. Schoo, Bodegraven 108, E. van Wa- veren, Bodegraven 108 punten. A. Vroe ge 108, H. A. Smit, Utrecht 108, C. v. d. Veer, Bodegraven 108, A. Kroon, Alphen 108, J. Noomen Sr., Rotterdam 108, A. den Harder, Rotterdam 108, E. van Wa- veren, Bodegraven 108. Personeele baan: A. den Har der, Rotterdam 6059, Jac. Brokking, Jaar8 veld 59 no L. Adriaans, Rotterdam 59— 59, D. Noomen, Rotterdam 69, P. Ie Plooij, Utrecht 59, A. Ivoopmans, Rotterdam 59, J. Leerdam, Hoek van Holland 59, M. Dollaard, Rotterdam 59, A. A. Saers, Rot terdam 59, J. Alewijn, Rotterdam 59, K. O. Bos, Bodegraven 59, T. Oskam, Waardcr 58, A. Veelenturf, Bodegraven 58, Rikkers, Ermelo 58, L. de Wit, Leiden 58, W. Tilburg Boskoop 58, A. Mondria, Ermelo 58. L. van Tilburg, Woudenberg 58, Hoogendijk, Al phen 58, C. v. 4- Veer, Bodegraven 58. J u b 1 i e u m-b aap: A. C. Mijs - Ai ohen 60. I de Wit. Leiden 6059. W. Val kenburg, Wassenaar 60, H. Schoo, Bode graven 60, H. Göbel, Bodegraven 59, M. Dollaard, Rotterdam 59. Dagprijs K. S. O.:, P. Ie Plooi, Utrecht. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling ir. deze ge meente staan heden als werkloos ingeschre ven: 1 stoker, 21 losse werklieden, 6 timmer lieden, 5 fabrieksarbeiders, 2 machinisten, 1 bankwerker, 6 landarbeiders. 6 schippers, 1 smid, 5 metselaars, 3 grondwerkers, 2 pak huisknechts, 5 opperlieden, 2 schilders, 1 houtbewerker, 1 monteur en 1 kuiper. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne verstrekt. De werkloozen worden er aan herinnert de „Groene kaart" op den juis- ten datum te laten verlengen. Bouwen. Door B. en 'V. is aan K. Mulck- huijse vergunning verleend tot het bouwen van een arbeiderswoning voor rekening van C. Broekhuizen: aan P. van de Poll tot ver plaatsing van een garage en aan D. Scheer tot het bouwen van 2 woningen in de Kerk- Verloren. 1 paar sportschoenen. Gevonden. 1 kinderportemonn. inh. 25 ct., 1 hondenzweep, 1 kinderportemon. met ir-boud en 1 nieuwe kleine bruine portemon. inh. bon Veerman. Geboren: Pieter z. van D. de Vlieg en M. Hagen Dirk z. van J. Walraven en A. M. Brouwer. Overleden: Levenloos geboren kind v. J. Bakker en C. van der Heiden Heintje Korver 65 j. geh. met J. Meerloo. Gevestigd: P. van der Stam, dienst bode van Zegwaart A. F. Heideveld, kap- pèrsbed. van Amersfoort E. .W. Linscho- ten van Delft W. Jansen, tuinder van Rijnsburg B. van der Wal, Boerenknecht van Brandwijk L. Hoogstrate, tuinder van Kruiningen W. Cirkel, kappersbed. van Utrecht T. F. Oskam, bakkersknecht van Harmeien R. P. Timmer z. b. van Utrecht G. C. Honselaar van Naaldwijk E. M. Eijkelestam, huishoudster van Zwammerdam A. C. Suur, dienstbode van Willige, Lan- 1 gerak. I Vertrokken: L. ten Hoeve, naar Jut- phaas J. N. Moons naar Linschoten M. P. Bunnik naar Linschoten W. A. Lun- ding naar Alphen aan den Rijn J. W. Bui telaar naar Franeker K. Schuurman naar Reeuwijk C. J. Disseldorp naar Voorscho- te H. Dijkstra naar Utrecht M. E. de Ruijter naar Woerden A. A. Zwanenburg naar Koudekerk.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10