MÊËna HET HUIS DER VERSPIEDERS WOENSDAG 3 FEBRUARI 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 VOOR HUIS EN HOF WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. Ie helft Februari. 't Hangt aan een fijnen groenen band Zoo nedrig bij den grond, 't Was de natuur, wier eigen hand Dien band aan 't klokje bond 't Weerklinkt met helder zoet geluid, Als d'pjrste knop zijn bloem ontsluit." De natuur slaapt dus niet, neen. een bloeiende bode doet den volke kond van haar werkzaamheid en van de komende lente En daarom bereiden we ons alweer voor op de lente, die komt, en de tuinier ontwaakt uit zijn winterrust. In den moes tuin: Indien men vroeg erwten wil heb ben, dan is het nu tijd om ze in een kou den bak uit te zaaien. Door sommige tuin lieden worden ze eerst 24 uur in 't water gezet waardoor ze spoediger tot kieming over zullen gaan, doch dit is volstrekt niet noodzakelijk, omdat er nog voldoende tijd is eer het weer het uitplanten buiten mogelijk maakt. Hoe warmer en beschut ter het hoekje grond ligt voor deze vroe ge arwten, hoe beter. Men gebruikt soms de rabatten voor de schutting, doch dan wordt hiervoor een variëteit .gebruikt die zonder steunsel kan groeien, een z.g. Pol- of Stamerwt, bijv. het „Wonder van Ame rika'', een zeer goede soort. Deze „polerw ten" kunnen soms zer vruchtbaar zijn, dooh het blijft nog alijtd een cultuur voor de liefhebber. De kweeker voor den handel kan er niet zooveel tijd aan besteden, en bovendien is toch de prijs van jonge erw ten in 't vroege voorjaar niet zoo hoog, dat het alles loonen zon, en de warme hoekjes voor de schuttingen kunnen door hem dan wel beter rentegevend gemaakt worden met andere gewassen. Voor de Tuinboonen kan dezelfde kweekwijze ge volgd worden als voor de erwten; voor vroege soort heeft ons nog altijd de bree- de witkiem het best voldaan, 't is echter een nadeel, dat de zaden spoedig te groot zijn, dus men moet oppasen, dat deze op tijd geplukt wordt. Wij zetten er dan ook maar een rijtje van, voor vroeg, en zaaien gelijk met. deze, ook dus in den bak, wat „Leidsche" uit. Deze twee verschillen zeer veel in opberngst. Indien de „lange Leid sche" goed ruimte heeft in goeden grond, dan kan ze prachtige lange scheeden ma ken, soms wel van 20 c.M. lengte. De peu len hangen dan een weinig „treurend" langs den stamhet is een zeer goede va riëteit. Voor den inmaak ge'bruiken wij de „witbloeiende inmaak", doch deze kunnen wij evengoed in 't begin van April buiten uitzaaien. In den fruittuin: Indien we voornemens zijn bessen van stek te kwee ken, dan verzamelen de de 1-jarige twij gen, natuurlijk de beste en stevigste, en plaatsen die, aan bosjes gebonden, met de ondereinden op een beschaduwde plaats voorloopig in den grond, om er bij 'n mo gelijk regenachtig weer stekken van te snij den. 't Behoeft speciaal geen nat weer te zijn voor het snijden van stekken, 't is maar voor de werkverdeeling, bij droog weer hebben we nog ander werk in over vloed. Indien we bij de frambozen de stengels, die gepasseerden zomer vrucht gaven, nog niet verwijdend heben, zoo snijden we deze nu bij den grond weg, ze hebben afgedaan wat bij het afsnijden duidelijk blijkt, want ze zijn lood. De jonge stengels waarvan we den komenden zomer hopen te oogsten, worden in overeenstemming met de wijze, waarop we de frambozen behandelen, aangebonden. Binden we aan stokken, dan onderzoeken we eerst, of deze nog sterk genoeg zijn om nog een jaar dienst te doen. Frambozen geven in de meeste gevallen meer stengels dan we met het oog op de kwaliteit van de vruchten gebruiken kun nen. Niet hij plukt de meeste en mooiste frambozen, die de meeste stengels aan do planten laat, die vijf, zes of soms nog meer stnegels aan een stok tezamen bindt, mee- nende daardoor zich te bevoordeelen, maar hij die door gepaste uitdunning aan de oogen van de blijvende stengels voldoende ruimte heeft gegeven om krachtige scheu ten te kunnen vormen zal aan de hoeveel heid en de goede kwaliteit der vruchten ervaren dat hij de rechte kweekwijze toe gepast heeft. Wanneer we de struiken op pl.m. 1 meter afstand hebben staan, zijn 3 it 4 stengels aan één stok ruim voldoen de. Op een hoogte van anderhal ven me ter worden de stengels ingekort; hierbij houden we rekening met de kracht van de struiken: bij de eene zullen de stengels de lengte van 1.5 M. niet bereiken, terwijl ze bij anderen deze lengte verre overschrij den. Laten wij de stengels in hun geheel, dan behouden we daarmee de bovenste veeltijds^ zwakke oogen, die zich later ten koste van de lager staande sterkere oogen ontwikkelen, waardoor we wel het aantal scheuten vermeerderen, maar niet de op brengst vergrooten. KERKNIEUWS Pater Pius Janssens O.P. f In het St. Franciscus gasthuis te Rotter dam overleed de weleerw. pater Pius Jans sens O.P. Hij werd den Isten Dec. 1892 te Tilburg geboren. Aanvankelijk studeerde hij aan het lyceum aldaar, maar wijl hij zicht tot de Dominicanerorde getrokken gevoelde, zette hij zijn humaniora voort op het St. Diminicuscollege te Nijmegen. 14 September 1912 trad hij in de Orde, legde 23 Sept. 1913 zijn H. Geloften af en werd 15 Aug. 1919 te Utrecht priester gewijd. 15 Februari zou hij zijn 12y2-jarig priester feest gevierd hebben. 157. „O, Heer Jezus Christus hebt medelijden met het menschdom en behoed ons voor alle gevaren door het H.H. Kostbaar Bloed en verleen ons het Eeuwige loven. Amen. „Wild U dit gebed eenmaal daags bid den, dan zal God u voor alle gevaren en ongelukken bewaren. „Dit gebed heb ik gekregen om het te verspreiden, ik verzoek u van den dag dat u het ontvangen heeft 't over te schrijven om 't naar familie of kennissen te sturen, tot dat u negen gebedjes verzonden heeft, dan zult u zien wat die negende dag ge schied „Er is gevraagd wie dat doet zal een groote vreugde te beurt vallen .Gedurende het schrijven vraagt men iets wat men ver langt, en het zal u gegeven worden „Ik hoop dat u het volbrengen zal, u kunt dit gebed wegsturen zonder uw naam bekent te maken. „Ik geloof in Jezus Christus in alle eeuwigheid. Amen". Deze brief heb ik van de week ontvan gen en ik schrijf hem met al de taalfouten en onbegrijpelijke zinnen over. Hoe is het toch mogelijk, dat er maar geen einde komt aan dit rondreisgebed? Zou het zijn ]uist omdat het een „rond"reis- gebcd is, zonder begin en zonder einde? De laatste weken ben ik weer meerma len met dit dol-onzinnige schrijven bij fa milie en vrienden in aanraking gekomen en heb er voor de zooveelste maal ook weer waarschuwingen tegen gelezen in een En- gelsch Katholiek weekblad. En nu warem pel heb ik er zelf ook een exemplaar van gekregen, wat waarlijk geen compliment is voor mijn gezond verstand, waarvan die „vriend" een zeer klein idee schijnt te heb ben. Vaak staat er in zoo'n brief nog een bedreiging ook: „Als ge het niet verder verspreidt, dan zal u een ongeluk over Ko men". Het is allemaal klinkklare onzin. En wij, Katholieken mogen er niet aan meedoen, omdat het louter bij geloof is. En gaat nu niet denken, als ge een week na ontvangst uw been breekt, dat ge dit te danken hebt aan het verscheuren van die dwaasheid, want dan kunt ge wel aan de gang blijven. Als ge een Novene in' Schrale Lippen Doouu 30-60 co 90 et Tube 80 cu Bu Apotb. co Droguie. wilt houden, dan kunt ge daarbij de wijze Kerkelijke wet volgen en behoeft ge u zelf niet om de tuin te laten leiden of benau vd te laten maken door een of andere dwaas heid. Morgen kunnen ze u wel schrijven dat ge failliet zult gaan, als ge niet dage lijks 's morgens om drie uur een Rozen hoedje bidt. Neon, bidt maar eens extra om zegen op dit Missiehuis, want, gelooft mij gerust, we kunnen maar al te goed de gevolgen van de kwade tijden gevoelen en alleen de ze gen van boven kan ons er door helpen. Father LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937. Daar "gewoonlijk bijzondere lessen door den Onderwijzer noodig zijn, is het voor jongens die hier met September willen ko men stiideeren, raadzaam zich nu reeds op te geven. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Personalia. Tot 3en ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is benoemd de heer S. B. E. Dekker volontair ter geiu. secretarie te Heerhugo waard. Tot volontair ter secretarie alhier is toegelaten de heer A. Westen te Leiden. Geboren: Johanna, d. van L. Jonk man en M. E. Ruiten. Maria Cornelia Jo hanna, d. van L. B. A. Leune en M. M. Meijer. Cornelia Maria, d. van P. Th. Hoogenboom en J. M. Fianen. Ca than na Jacoba, d. van G. M. Kuiper en A. M. v. d. Meer. Jacobus Johannes, z. van J. T. van der Meer en S. C. van der Meer. Gehuwd: Q. C. van Wieringen jm. 26 j. en M. Oomen jd. 24 j. -r- P. Th. de Ko ning jm. 27 j. en J. H. v. d. Hoorn 24 j. Overleden: Gerardua Johannes Oorts 6 mnd. Gevestigd: W van den Bos en gezin van Nijkèrk G. Horsman van Lisse. M. van Veen van den Haag. A. C. A. Brandes van Culemborg. E. Horsmann van Oberhausen. A. M. Oomen van Haarlem. Vertrokken: J. J, Droog naar Oegst- geest. A. C. van Haastregt naar Oegst- geest. S. P. van Kins naar Voorscho ten. B. H. Reinink nfcar Zoeterwoude. L. Mederna en gezin naar Ecje. A. AI. Remmerswaal naar den Haag. M. van Zanten naar Oegstgeest. F. J. Broeijcr en gezin naar Woerden. J. H. B. v. d. Stel naar Woerden. J. E. van der Géést naar Haarlem. ST0MPWIJK. Geboren Bemardina Jacoba, doch ter van TÉl J. Schrader en W. A. van San ten Cornelis Johannes, zoon van C. Doelman en M. A. v. d. Star Pieter, z. van J. Verheul en P. J. v. d. Tooien Everardus Cornelis, zoon van J. H. Groe- neweg en J. Bolleboom Albertus, zoon van G. Vreeken en T. Haster. Ondertrouwd: Willem Vermeer, en Jacoba Haster. Getrouwd: W. H. de Sonnaville en T. J. M. J. Lomans H. J. Lelieveld en 0. M .v. d. Burg. Overleden Cornelia Clasina van Etten 80 jaar. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 4 Febr. Huizen, 298 M. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoon. 11.30 Gods. halfuurtje. 12.15 Orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen. 2.00 Cursus handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.45 Concert (2 violen en cello). 6.45 Kniples. 7.00 Vragen. 7.45 Persberichten. 8.00 Chr. Zang ver. „Soli Deo Gloria", uit Glanerbrug. 9.00 Voor de ouders. 9.30 Vocaal concert, H. Gruys, alimezzo F. de Nobel, piano. 10.30 Persberichten. 10.4011.30 Gramofoon. Hilversum. 1875 M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzendingen. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Concert. Annie Radma, piano. Alevr. de Ruiter, sopraan. 11.00 Kniples. 11.30 Concert (vervolg). 12.00 Gramofoon. 12.15 Orkestconcert o. 1. v. N. Treep. 2.00 Pauze. 2.30 pramofoon. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoon. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Gramofoon. 5.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Gramofoon. 8.15 Concertgebouworkest o. 1. v. P. Mon- teux. F. Helmann, viool. 10.30 Persberichten. 10.45 Gramofoon. 11.0012.00 Dansmuziek. Billy Mason en zijn band. Carlton Hotel. Darentry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Cinemaorgelconcert, 1.20 Gramofoon. 1.35 Sted. Orkest r. Birmingham. 2.05 Lezing. N00RDWIJK. „Do Blijde Wereld". Dc Damestooncel- vereen. „De Blijde Wereld" gaf Maandag avond in het Juvenaat een alleszins goed geslaagde uitvoering, waarvan de baten bestemd zijn voor de vereeniging van het H. Sacrament tot ondersteuning van arme kerken. De Geest. Adv. kap. Meijn- ders, die deze bijeenkomst opende, noem de het een voorrecht èn voor de Dames- tooneellisten èn voor Noordwijk, dat op dezen avond het mooie tooneelspel in drie bedrijven „Langs ongebaande wegen" van Jan Grosveld zou worden opgevoerd, waar mede Noordwijk de primeur van dit stuk had, daar dit nog geen enkelen keer is opgevoerd geworden. Z.E. vertrouwde verder, dat allen er toe zouden medewer ken om een zoo groot mogelijk bedrag aan de Vereeniging van het H. Sacrament te kunnen afdragen om ook daar, waar zulks ontbreekt, meerdere luister aan Gods Huis te kunnen verschaffen. Alsnu kwamen de dames tooneellisten aan het woord, waarbij we kennis maak ten met Noest de dochter van Mevr. van Aldoren, die ondanks de groote weelde waarin zij was groot gebraoht en de vele pretjes welke zij kon genieten, zich niet bevredigd gevoelde en steeds een ledig gevoel van het leven had zonder te be vroeden wat hiervan de oorzaak was. Tot dat zij in haar drift een ongeluk maakte, waarvan de dood van een kind het gevolg was. Noest, door dit ongeval wanhopig ge worden, werd ten zeerste getroffen, door de gelatenheid van de moeder van het ver- 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.25 Dansmuziek. 4.50 Grosvenor House orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Orkelooncert. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 en 7.50 Lezing. S^'B.B.C.-orkèst en H. Williams- bari ton, Ouderwetsche dansen en liedjes. 9.20 Lezing. 9.55 „Friday Morning", hoorspel. 10.40 Concertorgelbespeling. 10.50 Kerkdienst. 11.1512.20 Dansmuziek. Jack Payne's band. „R a d i o - P a r i s", 1725 M. S.05 en 12.50 Gramofoon. 8.20 Vroolijke muziek. 9.05 „Le Paisir de Romprc, hoorspel Renard. 9.50 Gramofoon. Russische muziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 3.10 Orkestooncert. 7.30 Omroeporkest o. 1. v. Em. Reesen. en solisten. Operettemuziek. 10.0511.50 Moderne dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orkestooncert. 11.20 Gramofoon. 12.251.50 Orkestooncert. 4.205.20 West-faalsch Harptrio. 7.208.15 Het Werag-klein orkest. 8.20 Weragorkest m. m. v. solisten (viool piano). Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoon. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. G. Mulè. Brussel, 508.5 en 338,2 M. 509 meter: 12.352.05 Gramofoon. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Hr. Kumps. 6.50 Gramofoon. 8.20 Orkestconoert. 339 meter: 12.352.05 Gramofoon. 5.20 Werken van Felix Mendelssohn. 7.05 Gramofoon. 8.20 Concert. Kon. Harmonie en koor, „Het Volk". ongelukte kind, vooral toen zij vernam van Mevr. Kaathoven en de Liefdezuster, dat dit voortsproot uit haar katholiciteit en zij deze voor haar moederhart zoo groote beproeving aan God opdroeg. Deze daad stemde haar tot nadenken, en gewoon om in alles haar zin te doen, kwam zij tot de overtuiging in het katholieke geloof. Waar zij in al haar weelde geen geluk kon vin den, vond zij dat in het geloof en in het eenvoudige noriïiengewaad als verpleeg zuster. De rollen in dit mooie stuk van Mevr. v. Alderen, Noest, Freule von Düs- seldorf en Mimosa, werden zeer verdien stelijk weergegeven. En in de hoofdrollen èn in de andere rollen werd een spel gegeven wat af was, waardoor deze avond voor schrijver en spelers een groot succes werd. Na de pauze werd nog opgevoerd de vroolijke schels in 2 bedrijven „De groote Erfenis" en alleen reeds bij heb aanzien van de buurvrouw van de wed. v. Dijk werd er reeds geschaterd van het lachen. Dit nam nog toe in het 2e bedrijf, teen buurvrouw bij de intussohen rijk geworden en groot doende mevrouw v. Dijk op be zoek kwam. Meer willen wij er niet van vertellen, doch wij raden ieder aan deze uitvoering welke hedenavond nogmaals gegeven wordt, te bezoeken. Aan het einde van dezen avond dankte de Geest. Adv. voor de ondervonden steun en medewerking, waarover hij ten volle tevreden was. Als de volgende avond even goed was, twijfelde Z. E. er niet aan of een flink bedrag kan aan de Vereeniging van het H. Sacrament worden afgedragen. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 17> - -T— Och, ik wist nooit dat vrouwen zoo met hun gevoelens te koop liepenJe bent eigenlijk een gemeene vent, Jasper Benham. Maar die waterige oogen en die vinnige mond. Vooruit Dick, galoppeeren, jongen Ze reden door een groene wereld, met den gouden nevel over het zachte blauw grijs van de horizon. Het gezang van de vele vogels was overal ora hem heen. Jas per zag het grijze Stone hanger-huis in de nevelige lucht voor zich opdoemen zijn hart klopte rhythmisch met de hoefslagen van Devil Dick. Misschien stond Nance nu wel voor haar spiegel en Jasper benijdde den spiegel den weerschijn van haar oogen. Hij kwam tusschen de met brem be groeide glooiingen en zag even de zee. Een strandvogel vloog op, cirkelde rond en liet zijn klagelijken roep hooren. Wat was dat? Daar «scheen iemand tusschen de brem te zitten. Jasper richtte zijn paard er heen en ging overeind in de stijgbeugels staan. Een zwarte gedaante scheen plot seling achter een heuvel ter zijde te sprin gen. Zeker een of andere landlooper. Hij draalde nog een oogenblik en reed daarop verder zonder zich de moeite te geven nog eens om te kijken. Anders had hij wellicht gezien dat één oogenblik het hoofd van een man uit de brem opdook, als het hoofd van een zwemmer dat even boven het water uitkomt. De loop van een pistool was opgeheven en gericht. Maar de man -die het wapen vasthield scheen zich te bedenken. Het risico is te groot. Eien of andere boerenkinkel zou me kunnen zien. En bo vendien zou ik kunnen missen. Hij dook weer weg tusschen de brem. Jasper reed voort zonder het minste be sef dat de dood hem zoo nabij was ge weest. De ochtendzon scheen op de vensters van Stonehanger. Een van de tralieven sters ging open en een blanke arm werd een oogenblik zichtbaar. Jasper reed de laan in, passeerde de taxisboom, van achter welke de paarden dief op hem geschoten had, reed de poort., die nu openstond, binnen oil bond zijn paard op het stalplein vast. Hij liep ver der het erf op en stond spoedig van aan gezicht tot aangezicht met de roodbonte koe. Het beest staarde hem een oogenblik op de bekende, wezenlooze koeienmanier aan en liep verder. Jasper nam zijn hoed voor haar af: Goeie morgen, mevrouw! Nance had de zonderlinge begroeting ge zien. Ze s'tond op een van de paden van den glooienden tuin, een tak van een hazelaar in de hand, haar haar met een lïnt opge bonden en een roode ochtendjapon die haar enkels vrijliet, aan. Menig meisje dat zoo vroeg op den och' tend door een bezoeker verrast werd, zou den indruk van een slons maken, maar Nance's frischheid paste in het geheel van den klaren •ochtend. Het eerste oogenblik dat ze Jasper za.g, keek ze een beetje angstig. Jij hier? Je brengt toch geen slecht nieuws. Neen hoor. Een ochtendritje, anders niets. Ik dacht, dat de Franschen geland wa ren. Niet dat ik weet. De vorige keer heb ik vergeten je de roode doek terug te geven. Er kwam een geamuseerde trek op haar gezicht. O ja, de doekDie schijnt zwaar op je geweten te drukken. Dat doet ie ook. Geef dan maar hierof houd hem. Dan houd ik hem. Net zooals je wilt. Ze stonden tegenover elkaar en keken elkaar aan met een glimlach in de oogen. Er was iets onweerstaanbaars prikkelends in den heerlijken ochtend en Nance, met haar klare oogen en frissche mond was als een belichaming van den lentemorgen. Doe je dat vaker, je vrienden zoo vroeg bezoeken Soms. Dan kom je zeker wel eens aanzetten voor ze op zijn. Ik zag je raam openstaan toen ik den heuvel opreed... Tk was vroeg wakker. Heb jij dat ook, dat een lenteochtend je in al de vezels van do lichaam gaat zitten Devil Dick schijnt dat uitbundige gevoel ook te kennen, ten minste hij was haast niet te houden. Ook Nance voelde zich aangegrepen door het heerlijke lentegevoel. Het pakte haar als de zoele wind die van over de heuvels kWam. Maar haar stem en haar woorden verrieden het niet. Ik moet Jenny melken. Jenny en ik hebben elkaar al goeden morgen gezegd. Ja, als je zoo buiten woont, heb je een heeleboel te doen. David heeft het me geleerd. Mag ik meegaan om te kijken? Als je er zin in hebt. Zou Jenny geen bezwaren hebben Dat moet je haar zelf vragen. Dat zou inderdaad beleefder zijn. Met gemaakte ernst trad hij op de koe toen en nam opnieuw zijn hoed af: Me- vrouw, mag ik bij de plechtigheid tegen woordig zijn Jenny keek hem met haar groote koeien- oogen aan en schudde daarop de staat. Jenny is toeschietelijk. We zullen vast goede vrienden worden. De melk-plechtigheid geschiedde in de stal, waar de melkemmers en het melk- stoeltje stonden. Het vroege zonlicht stroomde door de open deur binnen en scheen warm op het gele stroo. Nance nam haar stoeltje en ze ging zitten met haar wang tegen Jenny's flank. De blanke melk schuimde in den emmers, de koe stond onbweeglijk en tevreden terwijl het meisje bezig was. Jasper Benham leunde tegen de deurpost en keek naar Nance, zoo in-zijn-schik als een man maar naar een meisje kijken kan. Vind je het hier niet eenzaam Eenzaam? Och, soms wel. Vader en ik hebben altijd een eenzaam leven gehad. Ik ben er aan gewend geraakt. Ofschoon, ik wil eerlijk zeggen, dat het me niet zou spijten, als. Als wat. Zo keek op en glimlachte. Als ik af en toe eens met vroolijke jongelui kon om gaan. Een meisje heeft toch ook wel recht op wat vroolijkheid. Ik vind het bijvoor beeld prettig om een nieuwe japon te krij gen. Ga je nooit eens naar Hastings of Eastbourne of Brighton Zoo goed als nooit. We hebben een poosje in Hastings op kamers gewoond. Ik hield van de zee en van de menschen en om naar de visschersbooten te kijken. Maar hét huisHet was verschrikkelijk in een woord. Altijd ruzie met de kost-juffrouw die ons altijd probeerde te bedriegen. Ja, je hebt er beesten onder. Ik heb met, mijn vader een seizoen in Tunbridge Wells gewoond. Ik ben er doodzenuwachtig van geworden. Hou je veel van het buiten leven Heel veel. Ik vind het zoo leuk om de vogels in hun nesten te zien en al het le ven van de natuur goed te bekijken. Er is zooveel te zien. Maar de winter De donkere dagen Dat is de reden dat wij jagen en beesten doodschieten en kaartspelen en waarom sommigen van on* te veel drinken. Kun je paardrijden? Een heel klein beetje. Ik zou het je wel willen leeren. Maar ik heb geen paard. Ik denk er toch over om nog een heel mak paard te koopen. Ik kon hier heen komen om je les te geven. Ik denk, dat je zou'rijden als een Wallkiire! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9