WAALS GOEDKOOPE WOENSDAGPRIJZEN - 6 AA NBIEDINGEN, STERK IN PRIJS VERLAAGD RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW AGENDA UIT DE OMGEVING i DINSDAG 2 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HAARLEMNIERSTR. 130-136 GEWERKTE SHAWLWOL mooie en sterke kwaliteit, per knot van 100 gram, waarde 0.75, 0 K9 alleen Woensdag U-ü£ ZWARTE SAJET v. kousen en sokken, zeer sterke kwal., per knot van 100 gram, waarde 0.34, alleen r* n-j Woensdag U.£ MELKBEKERS diverse kleuren, spotkoopje, slechts 1 Woens- Q Q0 PARTIJ AANBIEDING Cou pons gestreept Pyama Flanel solide kwaliteit alleen Woensdag q a 6 el voor U.Ö4 RIBS0KKEN, in diverse Jaspékleuren, zuiver wol, waarde 079, alleen Woensdag r/* per paar U.OO 2-pers. WOLLEN DEKENS, diverse gekleurde strepen, waarde 7.50, sensatie, sensatie - alleen a a e Woensdag .4.40 SPAANSCHE JESUIETEN IN ONS LAND. GEESTDRIFTIGE ONTVANGST. Zondagavond kwamen weder een twaalf tal paters en scholastieken van het kloos ter Sarria onder leiding van den pater rector Mundo S.J., te Valkenburg aan, waar hun door nagenoeg de heele bevol king een geestdriftige ontvangst was be reid. Tal van geestelijke en wereldlijke autori teiten waren ter begroeting aanwezig. Naast de parochiale geestelijkheid en den zeereerw. Overste van het St. Igna tius-college, zagen wij den pater-rector van het Fransche Redemptoristenklooster, die zolf verschillende jaren in Spanje heeft doorgebracht en de bannelingen in hun moedertaal begroette. Nadat de Kurkapel „Falcobergia" de bannelingen met schallend koper den eer sten welkomstgroet had gebracht, en het meisjespatronaat bloemen had aangeboden nam de zeereerw. heer pastoor van Valken burg het woord, om de Spaansche Jezuie- ten te huldigen als leden der groote Orde, die, door een heiligen zoon van het Katho lieke Spanje gesticht, in het heden en ver leden de eer en den roem van den gods dienst en het vaderland over heel de we reld heeft verbreid. Nu zij door het wreede ontbindingsde creet zoo zwaar in hun vaderlandsliefde zijn getroffen, heette hij hun dubbel wel kom op den Nederlandschen bodem en ver zekerde hun, dat zij kunnen rekenen op de trouw en de dienstvaardigheid van Lim burgs geloovig volk. Namens de bannelingen bedankte pater Mundo in voortreffelijk Duitsche voor de gebracht hulde. Hij kent Nederland en Limburg van ouds, zoo verklaarde hij, want hij heeft vele jaren in net Ignatius-college doorgebracht. Hij voelt zich gelukkig, dat het hem gegeven is te lijden voor het H. Geloof, hij weet, dat hulp en steun hem en zijn medebroeders nooit zullen ontbreken en hij ziet in Limburg trouwe Katholieken deelgenoten in de gemeenschap der Heili gen en toekomstige medeburgers van het Hemelsch Vaderland. Een hartelijk gejuich begroette deze sympathieke toespraak, waarna de paters met een zestal auto's, die door Valken- burgs ingezetenen welwillend ter beschik king waren gesteld, naar hun voorloopig verblijf, 't retraitehuis te Aalbeck, werden overgebracht. „Msbd." DE OPHEFFING DER JESUïETEN- ORDE IN SPANJE. Een protest-motie van het R. K. Werkliedenverbond. In de vorige week gehouden algemeene vergadering van het R. K. Werkliedenver bond werd o.m. aandacht geschonken aan de in Spanje tegen de Jesuïetcnorde uitge vaardigde maatregelen en in verband daar mede de volgende protest-motie aangeno men: „Het R. K. Werkliedenverbond in Ne derland, vertegenwoordigend 200.000 ka tholieke arbeiders, in buitengewone verga dering te Utrecht bijeen op 29 Januari 1932, kennis genomen hebbend van het decreet tot opheffing der Jesuïetenorde in Spanje en tot ontbinding harer communiteiten; protesteert tegen deze aanranding van de godsdienstvrijheid, welke aanranding bovendien volslagen in strijd is met de de mocratische beginselen, waarop de Spaan sche republiek heet opgebouwd; betuigt aan de Spaansche Jesuïeten zijn eerbied voor hun belangrijken godsdiensti- gen en cultureelen arbeid; geeft aan de Spaansche katholieken de verzekering van zijn oprecht meeleven in dezen voor hen zoo zwaren tijd /en gaat over tot de orde van den dag'. Deze protest-motie zal oa. worden toe gezonden aan den president en den minis ter-president van de Spaansche republiek. Een protest-motie van de beide R. K. Onderw.federaties. Door de Commissie van Samenwerking tusschen de beide Federaties van Katho lieke Onderwijzersvereenigingen in Neder land is onderstaand telegram verzonden aan den President van de Spaaneche Re publiek, terwijl een gelijkluidend telegram ook verzonden is aan den Spaanschen Ge zant te 's Gravenhage. „Les instituteurs oatholiques de la Hol- lande protcstent avec indignation contre les mesures du gouvernement espagnol l'égard des catholiquee, des réligieux et spécialement des Jésuites". Een protest-motie van de Kath. Journ.-Ver. v Op de Zondag j.l. gehouden algemeene vergadering van de Ned. Kath. Journalis ten is op voorstel uit de ledenvergadering besloten het volgende telegram te zenden aan den Spaanschen minister-president: „De Kath. Journalisten van Nederland, den 31en Januari 1932 in hun algemeene vergadering te Utrecht bijeen, en verte genwoordigende ruim 40 Ned. Kath. bla den, waaronder 30 dagbladen, protestee ren bij uwe Excellentie, uit naam van recht en beschaving tegen de opheffing der Je- suïeten-orde, de verbanning harer leden en de in beslagname hunner eigendommen door den Staat; en hopen, dat Spanje aan deze verkrach ting van het recht onmiddellijk een einde zal maken". TULPEN EN NARCISSEN TEELT TEGEN INKRIMPING LANGS WETTELIJKEN WEG. Maandag ia te Haarlem een durk be zochte vergadering gehouden van het hoofdbestuur met de voorzitters of hun plaatsvervangers van de ALgem. Vereeni- ging voor Bloembollencultuur ter beehaQ- deling va nhet vraagstuk van inkrimping van de planting' op een nader vast te stel len percentage, van tulpen en narcissen bij wettelijken maatregel. Na een inleidend woord van den voor zitter, den heer H. E. Krelage, gaf de heer W. War naar uit Sassenheim, oud-voorzitter van den bond van bloembollenhandelaren, een uiteenzetting van de plannen om door middel van de wet tot een noodzakelijk ge achte inkrimping te komen. Velen der aan wezigen gaven hun meening ten beste en ofschoon aleln erkenden, dat een aanzien lijke inkrimping van de teelt van tulpen en narcissen in het algemeen belang zou zijn, bleek de overgroote meerderheid der voorzitters, hetzij persoonlijk, hetzij spre kende namens hun afdeelingen en besturen, gekant tegen het denkbeeld om deze in krimping langs wettelijken weg te regelen. In zijn antwoord constateerde de voor zitter, dat derhalve de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur haar mede werking tot dezen maatregel niet kan ver- leenen. NIEUWE WETHOUDERS' TE ROTTERDAM. De heeren A. A. Stemerding (C.-H.) en A. Hanemaayer (A.-R.) gekozen. Bij de gisteren gehouden -Stemmingen voor een wethoudersverkiezing zijn uitge bracht voor de vacature-Brautigam 26 stemmen, waarvan 17 op den heer A. H. Stemerding (C.-H.) een op den heer Reu- derink en acht in blanco, zPodat de heer Stemerding is gekozen. De heer Stemer ding heeft zijn benoeming aanvaard. In de vacature-De Zeeuw zijn uitge bracht 27 stemmen, waarvan 17 op den heer A. Hanemaayer (A.-R.), een op den heer Reuderink en negen irt blanco, zoodaT de heer Haanemaayer is gekozen. De heer Hanemaayer verklaarde dat hij gebruik wenschte te maken van den bij de gemeen tewet toegestanen tijd van beraad. Met deze benoemingen is een einde ge komen aan de crisis. De vijfde wethouders zetel is open gebleven ten behoeve van den Vrijheidsbond. Er is echter weiiïig kans, dat deze zetel vooreerst bezet zal worden. Vóór de stemming over de be noeming der wethouders plaats had heb ben verschillende fractieleiders verklarin gen afgelegd. Zoo zeide mr. Jacq. Dutilh. namens den Vrijheidsbond, dat de bijzonder moeilijke omstandigheden het noodzakelijk maken, dat er op een aantal hoofdpunten van het financieele beleid volmaakte eenstemmig heid, zoowel in het college als in de daar in vertegenwoordigde fracties, bestaat. Die overeenstemming was echter afwezig over de naar het oordeel van den Vrijheidsbond onontkoombare loonkorting, welke moet uitgaan boven de aangekondigde 3 pet. en over het herstel van een pensioenaftrek van 8 1/2 pet. De heer A. H. S. Stemerding, voorzitter van de C.-H. fractie in den Raad, is 15 De cember 1893 geboren en werd opgeleid voor onderwijzer. Na gedurende eenige jaren als onderwijzer op bijzondere scholen gefun geerd te hebben, werd hij opgenomen in de uitgevers- en drukkersfirma Korteweg en Stemerding. Het vorig jaar September deed hij zijn intrede in den Raad. De heer A. Hanemaayer, geboren 25 Oct. 1883, deed in 1923 zijn intrede in den Raad als lid der A.-R. fractie. Hij is voorzitter van den Chr. Bakkersgezellenbond, van den Chr. Besturenbond en bestuürslid van het Chr. Nationaal Vakverbond. Hij volg de den heer Schouten op als voorzitter der A.-R. fractie. Mede werd hij gekozen tot voorzitter der rechtsche raadsclub. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Alkmaarsche afdeeling van „De Han ze" in het Bisdom Haarlem, is de voorzit ter, de heer J. F. M. Endel, door Z. H. den Paus begiftigd met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Ook te Rotterdam heeft de afdeeling van de Hanze haar zilveren feest gevierd en heeft de voorzitter, de heer van Doorn, de onderscheiding „Pro Ecclesia et Ponti fice" ontvangen. Te veel buitenlandsche onderscheidingen. Het Bestuur van den Dietschen Bond heeft aan de leden van de Eerste en van de Tweede Kamer een lijst gezonden van Ne- derlandsche onderdanen, die in de tweede* helft van 1931 een Belgische of Fransche ridderorde hebben ontvangen en er het verzoek bij gevoegd te willen overwegen, of het niet wenschelijk moet worden ge acht aan deze beinvloeding %ran Nederlan ders, die te meer bedenkelijk is, omdat zij bijna geheel van één zijde komt, een einde te maken door een verbod, waarvoor een kleine wijziging van artikel 67 der Grond wet noodig zal zijn. ZESTIENDE ROOMSCHE STUDENTEN- DAG. De tweede dag, Zondag, begon met een H. Mis in de parochiekerk van het H. Hart op Oudwijk, opgedragen door den Unie moderator prof. Groenen, die daarbij een korte predicatie hield. Om elf uur werd in het Gebouw voor K. en W. een bijeenkomst gehouden van de missie-interacademiale terwijl om twaalf uur de meisjes interacademiale in de Veri tas- sociëteit bijeen kwam. Hier werd ge sproken over de verantwoordelijkheid van het student-zijn van meisjes. Op diezelfde uur vereenigden zich ook de leden van de Brabantsche, Hollandsche en Limburgsohe gilde, voor wie Theo Peters over het al gemeene onderwerp: de academicus en de volksgemeenschap sprak. Bovendien* had om half elf uur een bijeenkomst voor de afgestudeerden en om halfvier een van de moderatoren plaats. Om half vijf had in het Gebouw voor K. en W. de slotvergadering plaats. Deze ver gadering werd o.m. bijgewoond door den Aartsbisschop, mgr. J. H. G. Jansen, Mi nister T. J. Verschuur, den Burgemeester van Utrecht dr. J. P. Fockema Andreae, den Deken van Utrecht T. J. Knuvelder, prof. Ornstein, rector magnificus der Utrechtsohe Universiteit, prof. de Voys, secretaris van den Academischen Senaat, enkele hoogleeraren, jhr. mr. Bosch van Oud Amelisweerd, stichter van Veritas. De Unie-praeses, de heer Wijffels, heet deze gasten bijzonder hartelijk welkom, alsmede prof. dr. Oswald van Nell Breuning S.J., uit Frankfort. Deze hield een voor dracht over den academicus en de volksge meenschap. Achtereenvolgens voerden daarna het woord de vertegenwoordigers der Duitsche Katholieke Studentenvereeniging, dr. v. Eurdingen, en prof. Ornstein, rector magni ficus der Utrechtsche Universiteit. Daarna was het woord aan den Aartsbis schop. Z. H. Exc. noemde dezen dag van groote beteekenis voor het toekomstig leven der studenten. De woorden hier gesproken over de toekomstige taak van den student heb ben Mgr. zeer getroffen. Gij, aldus Mgr., zijt degenen, op wie geheel Nederland zijn hoop heeft gevestigd; gij zijt Roomsoh en behoort niet alleen tot de gemeenschap, waarover zoo juist gesproken is, maar ook tot de gemeenschap van de H. Kerk en daar heeft ieder een functie in te vervul len. Dit moet gij u altijd herinneren. Van daar uit moet uw dienende geest werken tot heil van uzelf maar ook tot heil van anderen. Met groot vertrouwen zien wij naar u in de toekomst uit. Gij hebt een heerlijke taak te .vervullen, maar dan moet gij een echt degelijk kind van de Katho- Jieke Kerk zijn. Dan zult gij de gemeen schap dienen met een trouw hart en daar in een plaats innemen met onderscheiding. God zegene de woorden, hier dezer da gen gesproken, die gij, volgens het Evange lie van dezen morgen niet alleen aanhoort, maar ook opneemt in een goed en recht schapen hart, zoodat ze nu reeds en in de toekomst honderdvouditre vruchten zullen voortbrengen. Half Zjeven werd de bijeenkomst geslo ten. De Studentendag werd. besloten met een uitvoering van „Tijl Uilenspiegel" door net Nationaal Vlaamsch Tooneel in den Stads schouwburg. HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT FAILLIET. De arrondissementsrechtbank te Amster dam verklaarde heden de N.V. Paleis voor Volksvlijt in staat van faillissement. Tot curatör werd benoemd mr. D. K. G. de Jong en tot rechter-commissaris mr. Feenstra. Wij vernemen nader, dat het actief on geveer f 300.000 bedraagt waartegen een passief van f 1.800.000 staat. De raadsman van het Paleis voor Volks vlijt, Mr. Polenaar, voerde bij zijn verweer o.m. een geheel nieuw punt aan waarbij hij betoogde, dat de lotenhouders geen rechten zouden kunnen doen gelden, omdat de ver- eischte koninklijke goedkeuring, volgens de loterijwet 1814, niet zou zijn gegeven. Dit zou in ieder geval in strijd zijn met de reeds plaats gehad hebbende trekkingen en uit betalingen. Volgens Mr. Polenaar zou hier geen sprake zijn van een loterij maar van een o-bligatieleening met premietrekkingen. De Rechtbank heeft zich met dit ver weer, gezien haar uitspraak, niet vereenigd. De N.V. Paleis voor Volksvlijt zal tegen het vonnis van de Rechtbank bij het Hof in hooger beroep gaan. DE GEFINGEERDE ROOFOVERVAL TE S'-GRAVENHAGE. De Rechtbank te 's-Gravenhage, behan delde vandaag de zaak tegen den gewezen directeur der Vereenigde Bakkerijen H. Ph. Z., wien ten laste is gelegd, dat hij te 's-Gravenhage gedurende 1930 en 1931 bij herhaling totaal 9000 aan de N.V. toebe- hoorend, heeft verduisterd. Voorts wordt hem ten laste gelegd, dat hij op 1 Decem ber 1931 bij de politie valschelijk aangifte deed, dat hij den dag te voren door twee personen ten kantore der bakkerij was overvallen, dat zij hem gebonden hadden na met een revolver gedreigd te hebben en een bedrag van 9000 zouden hebben ont vreemd. Na getuigenverhoor eischt de rechtbank 2 jaren en 6 maanden. CHAUFFEUR VEROORDEELD. Het Bossche Gerechtshof heeft den chauffeur Bos udt Utrecht tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld met intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van één jaar terzake van de aanrijding bij Teteringen, waarbij drie personen het leven verloren. Verdachte was onder invloed van sterken drank geweest. „FLORAPARK 1932" TE N00RDWIJK. De tentoonstelling ligt klaar, kant en klaar! Dit jaar is het 50 jaar geleden, dat de afdeeling Noordwijk van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur werd opgericht. Zij dateert van 4 Jan. 1882. In het gedenkboek, dat de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in 1910 uitgaf bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan, wordt van de afdeeling Noord- wijk gezegd, dat zij zich naar buiten een welverdienden naam heeft verworven door haar beide „vollegronds-bloemententoon— stellingen" in 1887 en in 1896. Inderdaad werd in 1887 de eerste buitententoonstel ling in perken gehouden onder den naam „Noordwijk's Florapark", waarvan de eer van het initiatief toekwam aan wijlen den heer C. J. L. van der Meer, den vader van den huidigen afdeelings-voorzitter, J. C. van der Meer. Deze historische herinneringen vormden den grondslag der besprekingen in de af- deelingsvergadering van 24 Dec. 1930, waarin werd besloten, om het gouden be- staansfeest der afdeeling in 1932 te vieren door het houden van een „Florapark 1932 Noordwijk", het derde, dat door de afdee ling in de 50 jarén van haar bestaan werd georganiseerd. Het moet voor den afdee lings-voorzitter, die tijd noch moeite schroomt, waar het betreft het voorberei den van „Florapark 1932", een weldoende gedachte zijn, dat hij de voetsporen van zijn vader drukt, van wien de ouden van dagen zich nog levendig herinneren, dat hij zeer veel tijd en werk besteed heeft aan het eerste Florapark in 1887, nu 45 jaar geleden. Het afdeelingsbestuur, bijgestaan door eenige leden, die al geruimen tijd een per manente tentoonstellings-commissie uit maakten, vormde een „Tentoonstellings- Oomité", bestaande uit een aantal perso nen, die op aangename wijze samenwer ken. Deze commissie vond den heer Leo pold Graaf van Limburg Stirum, Ambts heer van Noordwijk, spontaan bereid, om een terrein van ongeveer 3 H.A. af te staan, gelegen in de bosschen van Huize „Offem" en langs „Het Schie". Daarmee was de hand gelegd op een schilderend terrein, geheel beschut door boomen en heesters van het park, dat het landgoed „Offem" vormt. Een ideaal plaatsje, waar van men nu al zegt, dat het er aangenaam is, terwijl er toch nog geen bloempje te zien is. Van half Januari 1931 af tot op den dag van heden is er onafgebroken gearbeid, om het terrein klaar te maken en te beplan ten. De hoofdleiding berust bij den heer Overvelde, bloemist te Noordwijk, en lid der Commissie. In tal van bijeenkomsten, zoowel in ver gadering als op het terrein van het Flora park, heeft de Commissie zich heengewor- steld door een berg van moeilijkheden en bezwaren, die overwonnen en uit den weg geruimd moesten worden, maarde tentoonstelling ligt klaar, kant en klaar! 't Wachten is op het levenwekkend voorjaar met zijn mildere dagen, om het derde Florapark in kleur en geur ie zetten. Daaruit kan ook de outsider concludee- ren, dat de bloei van Noordwijk's Flora park samenvalt met den bloei der velden tusschen Haarlem en Leiden, die van jaar tot jaar meer duizenden trekken uit bin nen- en buitenland. De „Bollen-Zondagen" zijn beroemd geworden, ook bij onze naas te buren, die telkenjare in grooter aan tal naar de bollenvelden komen, om te zien, hoe de schitterende kleuren opjube- len onder de voorjaarszon. Al die „Bollengasten" komen dit jaar ook op 't Florapark te Noordwijk, de bloe men „van nabij" bekijken. Ze komen „langs de bollen", loopen verre van het rumoer der groote wegen, om te constateeren, wat een heerlijk effect men kan bereiken met een bollenbeplanting in perk en park en temidden der bossohen. Dat is het doel der tentoonstelling: po- pularisatie ook in eigen land van de bloembollen voor perk- en parkbeplanting Juist in dezen tijd van algemeene malaise, waarin de bloembollencultuur een crisis doormaakt als wellicht nimmer tevoren, moet de beplanting van bosoh en park met bloembollen do bijzondere aandacht trekken. Dat is een streekbelang, waarvan het wel en wee van duizenden afhangt. De clou van de tentoonstelling zal zijn een kleurrijk middengedeelte, waarop een zeer groot aantal bloembollen in een rijk sorti ment is geplant. Daaromheen heeft men de zoogenaamde „inzendingen". De Hyacinthen zijn vertegenwoordigd i?i meer dan 30 soorten, de beste, die voor perkbeplanting kunnen worden aanbevo len. Een rijk sortiment Narcissen, waaron der ook de nieuwe verscheidenheden, is LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentdua» Bibliotheek, geopend 'a avonds van 7.308.30 uur. Dinsdag, Propaganda-avond Burgerwacht en Vrijw. Landstorm, Stadsge hoorzaal 8 uur. Woensdag, Jaarfeest R. K. Bond van Han- dels-, Kantoor- en Winkelbedien den, Concertzaal „Conoordia", Steenstraat,-8.15 uur. Donderdag, Feestavond R. K. Vrouwen bond „Zomerlust" 8 uur. Vrijdag, R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Zondag, R. K. Vereeniging van Handels reizigers, Feestavond Foyer Stads gehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 F e b r. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visoh- markt 8, tel. 552. ingezonden, terwijl men in het bosch, dat het Florapark omgeeft, een „wildbeplan- ting" van Narcissen heeft aangebracht in tientallen soorten, die onder het bottende hout een schitterend effect beloven te maken. De enkele en dubbele vroege tulpen zijn ook rijk vertegenwoordigd, en men hield er vooral rekening mee, dat de aandacht diende gevestigd op goede „perktulpen". De schitterende langstelige Darwintul- pen, waar iedere bloemenliefhebber op gecharmeerd is, kan men bewonderen in meer dan 50 verscheidenheden. Ongeveer 35 variëteiten Breeder-Tulpen en 60 soor ten Cottage-Tulpen in de meest ongewone kleuren zullen hhar prachtige bloemen doen wuiven op de sierlijk lange stelen, die daar in de beschutting der bossohen geen hinder zullen hebben van den wind. Verder zijn er nog leliebloemige en Parkiettulpen, en ook nog wat vroeg- bloeiend „bijgoed". De Afdeeling Noordwijk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, waarmee de jubileerende afdeeling altijd prettig samenwerkt, heeft een rotspartij aangelegd, die zeer mooi belooft te wor den. De bezoekers zuilen een „programma boek" kunnen koopen, waarin nu eens bij Siitzondering? iets meer zal staan dan namen en advertenties. Van de hand van den bekenden heer Dix, den Redac teur van Floralia, zal er een populair ge steld artikel in verschijnen over het ver zorgen van bloembollen in tuin en huis. Dat kan een handleiding worden, die in Sept. en Oct. a.s. waardevolle inlichtin gen verschaft, als men de bloembollen, die men op het Florapark zoo mooi vond, in eigen tuin of park wil uitzetten, of als men in den komenden winter wat van die schitterende bloembollen in de kamer in bloei wil hebben, wat heusoh zoo'n heksen werk niet is, als men maar weet, hoe te handelen. Een eenvoudige informatie zal den lief hebber overtuigen,dat men juist door de malaise nu ook eens die soorten kan be komen, die in voorafgaande jaren wel wat duur waren: men wil weieens wat bijzon ders hebben, iets, dat niet iedereen heeft. Die soorten kan men op het Florapark alle in bloei zien. De werkzaamheden aan het groote par keerterrein voor- auto's, aan den afzonder lijken ingang, en aan het sierlijke restau rant, dat op het Florapark zelve komt te staan, vormen het slot van meer dan een jaar voorbereidenden arbeid. De jubileerende afdeeling vertrouwt op een druk bezoek, als straks de poorten zullen opengaan van het derde Noordwijk- sche Florapark. ZOETERMEER—ZEGWAART. Jubileum. Maandag 1 Februari her dacht de rijksveldwachter C. M. van der Graaf den da^, dat bij voor 25 jaar als zoo danig werd aangesteld. Des morgens werd hij gecomplimenteerd door den heer Dis tricts-Commandant te Den Haag en werd hem de medaille en diploma voor trouwen dienst uitgereikt. Des middags werd hij door den burge meester vergezeld van den secretaris en een der wethouders gelukgewenscht met zijn jubileum. Daarna werd hij gehuldigd door zijn onmiddellijken chef, den briga dier-majoor der rijksveldwacht te Delft. Namens zijn collega's rijksveldwachters in de brigade Delft en veldwachters en nacht wakers dezer gemeente en omliggende plaatsen werd hem een blijvend aandenken geschonken, en voor de echtgenoote bloe men. Van verschillende kanten der burgerij mocht van der Graaf blijken van belang stelling ontvangen. Een schat van bloe men versierde zijn huis. Het 25-jarig ambts jubileum is voor Van der Graaf onverge telijk gemaakt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2