UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 29 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO VAN SCHRIK VASTGEGREPEN. Doodelijk ongeluk te Haarlem. Woensdagavond liep de 76-jarïge mevr. A. L.P., wonende Floraplein te Haar lem, in de Groote Houtstraat, aldaar. Zon der op het verkeer te letten wilde zij Over steken, juist toen een auto langsreed. Zij schrok blijkbaar en greep zich aan het spatbord vast, waardoor zij viel. De auto stopte direct. De dame, die over hoofd pijn klaagde, is door den Ongevallendienst per auto vergebracht naar het St. Elisa- bethsgasthuis. waar zij nog donzelfden avond is overleden. EEN KIND MET KOKEND WATER OVERGOTEN. Woensdagavond is aan het politiebureau te Eindhoven kennis gegevqn dat in de Laurierstraat aldaar een kind met kokend water was overgoten. Uit een onderzoek bleek dat de 13 jarige J T., wonende in de Laurierstraat, terwijl hij daar aan het spelen, was met andere jongens, door möj. A. J. eveneens daar wonende, met een emmer heet water was overgoten. De rug van het knaapje was dientengevolge deer lijk verbrand en het kind moest zich aan stonds onder geneeskundige behandeling stellen. Bij haar verhoor bekende de vrouw het feit en gaf als reden op, dat hot slachtoffer met haar zoontje gevochten had. Zij moest zich echter tevoren hebben uitgelaten tot een dergelijke krasse maatregel te zullen overgaan. De vrouw, die misbruik van sterken drank schijnt te maken, is gearresteerd, doch na -haar ver hoor weer op vrije voeten gesteld, DE SPOORWEGAANSLAGEN NABIJ AMSTERDAM VIJFTIG PERSONEN MELDEN ZICH MET INLICHTINGEN. Naar het „Vad." verneemt, heeft zich sinds de publicatie in de dagbladen van het fascimile der beide dreigbrieven, waarvan verondersteld wordt, dat zij ver band houden met de nabij de hoofdstad gepleegde spoorwegaanslagen een 50-tal personen, hotzij schriftelijk, hetzij per soonlijk tot het politiebureau aan den Ad miraal de Ruyterweg en-tot andere bu reaux gewend, betgeen wel een bewijfc is, dat de publieke belangstelling voor deze aangelegenheid bijzonder groot is. De op deze Wijze door de politie ont vangen mededeelingen, waarin verschil lende vermoedens omtrent de herkomst van deze brieven worden geuit, wördèn allé nauwkeurig onderzocht, hoewel vao verschillende dezer inlichtingen wel reeds dadelijk kon worden aangenomen, dat zij geen waarde hebben. Tot eéilig positief resultaat heeft de publicatie tot óp hét oogenblik nog niet geleid. Een stuk hout op de rails. Gisteravond omstreekg zeven uur ib öp het rangeerterrein bij Kattenburg té Am sterdam eeu stuk hout op de rails gevon den. Aanvankelijk meende men verband te moeten leggen met de vorig© pogingen om treinen te doen derailleereü. Bij een nader onderzoek is echter gebleken, dat dit stuk hout diende voor het doen stop pen van raiigeerende wagens. Men mag dus aannemen, dat men in dit geval, on danks het feit, dat het stuk hout gevon den is op een plaats, waar het niet thuis hoorde, niet met kwade tröUw te doen heeft. De politie blijft evenwel diligent* POLITIE-INSPECTEUR DOOR WERKLOOZEN AANGEVALLEN. De dader gearresteerd. En inspecteur van politie te Haarlem verzocht gistermiddag een troep werkloo- zen dat bij het postkantoor ïnêt collecte bussen Collecteerde, door te lóöpên ên niet töëer te collecteeren. De wérklóozen liepen daarop verder, dóch in de Ürsülastraat rammelde een hun ner weder met een bus. De inspecteur wilde henl nu bekeuren ,en deed een po ging het busje af té nemen. De man verzet te zioh échter hiertegen en gaf hét busje èan oèn ander, dié er mede wegliep De werkloozen trachtten dén inspecteur in te sluiten, waarop deze zijn sabê! trok, én verscheidene klappen uitdeelde. Een van dé werkloozen sloeg dêft inepeö- teur in het gelaat. De dader wéfd gegre pen en naar het politiebureau overge bracht. Inmiddels was versterking gekomen, die de werkloozen uiteengedreven hééft. DE BALOERAN AAN DEN GROND GELOOPEN. Weer vlotgebracht. Gistermiddag om half vier 18 hét mo torschip „Baloeran" van den Rotterdam- schen Lloyd naar Batavia vertrokken. Ten gevolge van den zwaren mist was het schip echter gedwongen tusschen Vlaar- dingen en Maassluis voor anker té gaan. Bij een tweede poging het zeegat te be reiken is de „Baloeran" bij Maassluis aan den grond geloopen Gistermiddag hebben vier sleepbooten van L. Smit en Oo.'s In ternationale Sleepdienst, rt.l. dé „Gêlê Zee", „Ganges", „Oostzee" en „Atlas", den „Ba loeran" om half vijf vlotgesleept. Het sohip had geen schade bekomen en heeft zijn reis onmiddellijk voort kunilen zetten. KERKDIEFSTAL TE BERG EN DAL. In de kluis van de Katholieke Kerk te Berg en Dal wordt sédèrt 26 Januari een miskelk vermist, die er als volgt uitziet: Circa 18 c.M. hoog, middellijn voetstuk on geveer 14 c.M., idem cuppa ongeveer 11 c.M. De cuppa is van zilver, doch van bin nen verguld. Het overige gedeelte van den kelk is van verguld koper. In het voetstuk is een kruis gegraveerd. Deze kelk was op 1 Januari j.l. nog aan- wozig, zoodat de diefstal na dien datum moet hebben plaats gehad. Ook worden in dezelfde kerk nog twee offerbussen met eenig geld vermist. Door den burgemeester van Ubbergen wordt opsporing van de vermiste goede ren en den dader verzocht. Knoeierij met een ultvoefconsent? Men schrijft aan het „Vad."r Tegen een exporteur van uién op het eiland Tholen is een vervolging ingesteld op vermoeden van knoeierij met een con sent voor uitvoêr van uien. Dit consent was afgegeven voor den uitvoer van uien van eerste kwaliteit en naar beweerd wordt, heeft de betrokken exporteur op de markt te Antwerpen een partij uien van inferieure kwaliteit verhandeld gedekt door hét consent, dat door den bevoegden con troleur afgegeven was voor een product van prima kwaliteit. Meisje ontvoerd. Gisternacht is omstreeks 1 uur door een twoctal agenten in de Wagenstraat te Den Haag aangehouden: Andries Hoogakker, wiens aanhouding doof den commissaris van politie te Nijmegen was verzocht, als verdacht van aohaking van een 19-jarig, in Nijmegen woonachtig meisje, en van he ling van geld. Het meisje, dat 20 dezer de ouderlijko woning met medeneming van 900.— had verlaten en waarvan door de oudors de Opsporing en thuisbezorging was verzocht, werd om 3 uur door een re chercheur eti een agent aangehouden in een perceel in de Van Galenstraat. Nader vernemen wij omtrent dit geval, dat de beide agenten Op hun gewonö sur veillance waren, en den man herkenden, door het uit Nijmegen opgegeven signale ment. Na zijn arrestaties viel hij al spoe dig door de mand. waarop hij, na nog eenige vragén, ook hét adres opgaf, waar het meisje verblijf hield Sinds de vórige week woonde het tweeal samen in de Van Galenstraat. Merkwaardig is. dat van de f ÖÓO na genoeg niets word teruggevonden. De jon geman bleek nog in het bezit van circa 10.— terwijl hel meisje nog 1.— had. Beiden zijii op transport gesteld naar Nijmegen. ST0MPWIJK. HOOIBERG vekbram Men vermoedt kwaadwilligheid. Gisternacht om half twee Schrikte de zoon van de Wed. B. wakker door het he vige geblaf van den waakhohd, welke aan éen hooiberg vastlag. De heer J. B. zag door Cén raam naar buiteh en bemerkte dat de hooiberg in vol'e v'am stohd, waarna hij direct alarm maakte. De toestand liet zich érnstig aanzien, door de stal en één schuur slecht enkele meters van de brandende hooiberg verwijderd simden, znodat de toe gesnelde omwonende direct het vee uit stal en schuur Verwndordeti. terwijl anderen het dak van de stal tret emmers water nat hie'- den. Zij hadden bet ge'nk. mede daar er geen wind was, dé btefid tot de hooiberg te beperken. Toén na anderhalf uur de motor- snuit uit T.eirlsehéfldarrt arriveerde was men dett toestand spoedig meester. Al het hnol is verloren en was laa? verzekerd. A'los wijst Op kwnadwi'li^hèid én itenr de onlHie wofdt een uitgebreid óndefzóek ingesteld. W0UBRUGGE. Villa-bouw. Hèt was een uitnebendr gedachte Vail oitzé plaatselijke geneesheer, dr. Loth, en van onzéil wethouder, den heer Boófc, om hun itiéuWe woningen in dit jaargetijde, voof werkverruiming te latefi bouwen. Dank Zij dö zachte winter, bleef men geregeld afin hei werk, en vordert de bóUW van beide villa's snel. WARMOND. Crisis-uitvoering. Ten bate van het Crisis-comité alhier gaf de R. K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeni^ing „St. Mat thias" eetl extra-winleruitvoering, welke uitvoering voor een ieder toegankelijk, zeer goed bezocht was. Te ruim acht uur opende de heer Zwetsloot, voorzitter van „St. Matthias", de bijéénkomst door een hartelijk welkom toe te roepen aan de aanwezigen, inzonder tot den pastoor en den burgemeester en dames en heeren van het Crisis-comité. Het is mijn plicht, aldus spreker, een bijzonder woörd van dank te brengen aan beide directeuren, die ge heel belangloos hun tijd beschikbaar heb ben gesteld om hedenavond de leiding van muziek- en zanggezelschap op zich te ne men. „Matthias", aldus spreker heeft ge meend ook een-klein steentje te moeten bijdragen aan het Crisis-comité en hóeft vandaar dezen avond georganiseerd, Hier na kwam allereerst aart de beurt, de af- dee'.ing Harmonie. Zooals steeds liet dit korps onder eminente leiding van haren directeur, den heer G. Dik, uitstekende muziek hooren. en voorfil de dóór hem «elf getoonzette stukken oogstten zeer veel bij val. Hierna kreeen wij de Zntigverceniging te hooren, welke onder leiding van den heer J. van Egmond een 4-tal liederen ten ge- hoore bracht. „Vertrouwen" en „Avolid- konr" kwamen heel goed door^ doch heb ge bed uit de Opera „Der Freisehiitz" Van Wober, bleek vóór dit jeugdige koor fiog eeni"szins te zwaar. Na de pauze werd ongevoerd de klucht in twee bedrijven „de Geheime Opdracht". Dit stukje werd zéér goed gespeeld en voóral de dragers van it stuk waren bui tengewoon goed on dreef. Er werd in de zaal dan ook smakelijk gelachen en het was een waardig slót van dezen kunstvol len en "trezellieen avond. Na afloop hrrekt de burgemeester dank aan allen, die belangloos hun krachten voor hét .welslagen van dezen avond be- seMkbaftx Hadden gesteld, en meende dat .Matthias" er zeer zeker in geslaagd WaS don mensóhen een gezellteen avond te be zoroen en het Crisis comitéé met een flink b*H>r snldn te kunnen steunen. Een woord van hulde komt voorzeker toe aart dert heer J, Sikking, regisseur der toorteelvereenteing. alsmedo aan bet „W-rmonds Muziokensemble". dat Onder lei line van den heer T. té Wiet. die zoowel en éotfce-acten als de pauze opluisterden, met vroolijke en aangename muziek. Paarc'-kaarsen-ver-'erlne. Dat er ook nog kunst is van welks bestaan niet een toter Weet, bleek örts dezer dagen tóen wij eens on bezoek g'overt bij dort heef J. vnrt Egmond, alhier Déze toórtde onS ver- seMIVridp boek- en nlaatwerken van Duit- scbe, Italiaansohe en anderen onrspron?. waarin door hem nauwkeurig werd nage daan de liturgische versiering van de Paaschl:a°rs. pén en ander was door hem in was uitgewerkt en getuigde van gróót ten kunstzin en kennis. LEIDERDORP. Ziekenfonds. Gisteravond had dé jaar- vergadeiing plaats vfin liét Algemeen Zie- keiiiouds Leiderdorp en Zoeiei svóucle Hooge Kylldyk in het gebouw iréne alhier. De voorzitter, de heer G. V. d. Beek, opende de vergadering en 'wenschte alle aanwezigen hailelijk welkom. Spf. memo reerde in Zijn Open.ngöwoord, dat men we derom voor een nieuwe jaargang staat. In het afge oopen jaar zijn er noga, veel z.ek- tegevaflön geweest, Spr, verzocht daarna d-en secretaris de notulen té lezen, welke zolider op- óf aanmerkingen werden goed gekeurd en geteckend, Toen kwam de penningmeester aan de bëüit ufh verslag té géven van.inkomsten en uitgaven,' de inkomsten bedroegen ov'ér 1931 f 413G.49 en de uitgaven f 4S03.58, dus er was éen nadeelig saldo van f 672.n9. Het bezit Op i Januari 1932 was f 4884.12. Het aantal leden op 1 Januari 1932 bedróéa 230. Het aantal ziektegeva'len over het afgeloo- pén jaar bedroeg f 180, met 2470 ziekteda gen. De commissie van kascontrole bracht vérging uit OVet hét nfizién van de boekén en bescheiden van den penningmeester; deze werden in goede orde bevonden. De voorzitter bFaeht éen woord van dank aan den penningmeester voor zijn accuraat behêer. Wederom werd éen ertnmissie van toezicht benoemd over 1932. Tevens werd voor dit jaar göédgekêurd Ofil f 25 te stor ten in de kas van 't Sanatoriumfonds. Daarna kwam de bestuursverkiezing aan de beurt. De voorzitter werd met bijna al- gemeene stemmen herkozen. De heer G. v. d. Beek nam ook wederom zijn benoeming aan en bedankte de leden voor het ver trouwen in hem gesteld. Als bestuursleden worden gekozen de heeren Jb. de Jong en W. Hoogervorst, die hun benoeming aan vaardden. Vervolgens kwam een voorstel om de boeten gelden wegens het niet bezoeken van vergaderingen werdeii gekozen de heeren G. Op te heffen. Dit voorstel werd bij wijze van proef aèngenomen. Tot afgevaardigden naar de Provinciale vergaderingen werd engekozen de heeren G. Anker en W. de Haas. De voorzitter brengt in bespreking de mogelijkheid het 30-jarig bestaan van het Ziekenfonds eenigszins feestelijk te herden ken. Het bestuur was van oordeel, mét het oog op de moeilijke tijdsomstandigheden, dit niet op groote schaal te doen. Na eenigé besprekingen werd besloten de viering aan bet bestuur over te laten. Artikel 17 van het huishoudelijk regle ment werd in dier voege gewijzigd, dat hij in overeenstemming werd gébracht met de Ziektewet. Daarna werd de rondvraag aan de Ofde géste'd. O.a. werd gevraagd om een ge drukt vers'ag van de Bondsvergadering. De heer Kuier, Bondssecretaris. was ter Vergadering en zegde zulks toe. Hierna slui ting door den voorzitter met eéïl woord van dank. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 25 Januari 1932. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ondergeteekende dat onder staande regelen een p.aatsje konden vindén in ons Roomsche Dagblad. Met vreugde heb ik mogen constateenen dat er één den moed heeft gehad te reagee- ren op Uw artikel d.d. 22 Jan. j.l. en in een ingezonden stuk te kennen gééft, niet te gé- looven, dat verschillende R. K. Kamerléden dacteur, zulke ongeloovigert zijn ér wel met hun geheelen vrijen wil vóór de salaris- dacteur, zu ke ongeloovigén zijen er wel meerDe tijd is voorbij dat men aan loutef „woorden" geloof hechtte. Thans wil mén de daadwerkelijke beleving van 's-Paufién Encyclieken zien, en bij de behande ing der salariskorting is daar weinig van gebleken. Velen met mij zijn het met den Heer Hen- sing gloeiend eens dat een „vrije wil" hier terwille van de „politiek" de kop is inge drukt. Bij het aandachtig lezen van Uw uit eenzetting over de bewuste kwestie kwam het mij voor dat het geen kwaad kon U eens te wijzen op wat dienaangaande ge schreven is geworden in het weekblad van de R. K. Ambtenaren, de A.R K.A. no's 15 en 16 van de 14e jaare-ang. Daar stond ,.cnV" Hoofdprti'-e'" #»n „ook" van eert „R. K. Redacteur". Wie deze artike'en eens zou vergelijken met hetffeen door dén Re dacteur der Leidsche Courant is geschre ven ZÓU zich verwonderd afvracen hoe het in onze hooggeroemde „Eenheid" mogeliik is dat er hen opzichte van eenzelfde kwestie zoo'n enorm opvattingsversehil kan be sta 0n. Moge ik voor degenen die niet in de ge legenheid zijn de A R.K.A. te lezen, énkclö revelen aanhalen uit de door Redacteur Co- nijn geschreven „Groofe uren te Utrecht", waar de geachte Heer Hénsing b'ljkbaar ook hèeft Zitten Hlleh van angst door „Het brullen van dsn Leeuw". De Heer Conijn bedoelde hieronder den bondsvoorzitter den Heer de Bfuyti als hij schreef: In dezen kalmen menscb met zijn psychologisch secundair temperament is de sociale idee Verzinnebeeld van tweehonderdduizend FJöomsche kiezers ook van de ftO.fiOO der onvergete'ijke 6 Septemiber-meetifig, waarvan mijn toegahgskfièrtje zal moehen blijven hangen.. I. Wanneer dezè mAn zijn zin eens kóft krijgen, zijn socialen zin, in Nederland. Wat zou het alles er dan anders Uit zién mijmer ik, terwijl de spreker den aanwezigen den steun der Röoffl- sche Kamerfractie verzekert: „Van 't grootste belane is hoe dé ka tholieke Tweede Kamerfractie er over denkt en voortsilit de conferenties met de katholieke Tweede Kamerfrac tie is af te 'eidéti, dat geen enkele vrees behoeft te bestaan. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 203. En terwijl ze zoo in het rond vlogen, waardoor bleek, dat do machine heel goed liep, zagen ze dö heks met haar ring komen, vliegende op den witten vogel. „Nou zullen we een grap beleven", zoide de agent, die geen haas had Offl weg te komen, rustig. 204. Dê heks naderde at meer het vliegtuig. „Nou moet U eens goed Opletten, meneer de koning", zoide Keesie, „Do heks denkt dat ze den echten tooverring nog heeft, inaar dat zit haar niet glad Do heks gooide haftr ring er hèt hoofd van dep '-eersagenfc. De samenstelling van de katholieke Tweede Kamerfractie waarborgt voor het rijkspersoneel vertrouwensvolle be handeling. Zoo bezien is er wel réden tot optimisme in dit concrete geval van salarisverlaging". Duidelijker kon het niet! Hij gaat verder: Dhr. mr. Aalberse heeft het woord gevoerd namens de machtigste fractie Hij oogstte uitbundig veel lof in alle liberale bladen; deze lof oversteeg zelfs nog die, gebracht aan een vrij- heidabondsoh orateur. Zelfs de ver waten scribenten der N. R. Ct. klop ten den Roomschen inleider zéér inne mend op den schouder; dik in orde! Van ruchtige meetings als die te Utrecht van óns, moest do gevierde in leider blijkbaar weinig hebben. Wie kan er nu in 'n tijd als deze aan inlos sing van verkiezingsbeloften den- kent Méér moest de regeering letten op het stille knikje van goedkeuring der overigen dan op de luide kritiek van de rest, de keetmakers. Gewisselijk was dit mede 'n steek op Pastoor Jan sen. Van steun aan de ambtenaars-actie geen woord meer. Bulten en De Bruijn moeten maar zien hoe zij zich redden tegenover hun toehoorders. Hoofdzaak is: geen crisis, as-je-blieft geen crisis, met al de gevaren van samengaan rtiefc onverantwoordelijke e'ementen en hun socialerqgheid. Korting in de bijdragen aan de gemeenten: goed, heel goed. Staatsrechtelijk te verantwoorden. De dictatuur aanvaard 1 De fractie draagt gaarne de gevolgen. Ook die van 1933. Zoo lang we de realiteit nng met woor den kunnen ontgaan en de lepel nog in de brijpot staat, koersen we vredig ver der! Ontroerend was in dit verband, dat men zich met klem zal verzetten tégen het lijden van honeer in ons ver armd landje: Dat zal niet met 'n goed keurend knikje worden geanimeerd. De Régeering zij dus gewaarschuwd.,., géén honger. Hier was het dat de Leeuw „bru'de". Alle meetingeimgers dachten: „Dat zal wet worden, als deze vertesenwnordigres hun rede in de Kamer „af zul'en steken". De Leeuw is echter gaan slapen op het gebaar van d" Regeeringen slaapt nog.,., tétdat hij wakker rM geschud worden door degenen die hij heeft verraden 1 Aan het slot schrijft hij: (Ik citeer weer Conijn) Wij fevgen er verder niets van dAn élleen dit: Den lt>on Nov. a.s. zat het tien jaar geleden zijn, dat mijn vriend v. Vel-en én ik op verzoek van wijlen Drabbe de redactie op ons namen. Tn dit tijds- ver'oop, Opkenmckt door allerjammer- ïljkfit gesol met de rijks'oonert. heeft Bil! géért daad zóó tresohokt. als thans de houdin? onzer Kamerfractie. Zelfs die van art. 40 niet. En zoowaar er komt nog een N.B. Wel licht is dit als vinverwijz;ng bedoeld aan onze vertegenwoordigers. Conijn is soms *eer „fijntjes". „fterum Novatum" «n „Quadrngesimo Anno" zijn öp hatidice. ove'-riohteliike wijze, in een wetenschappelijke verta- 'ing, vebunde'd uitgegeven door het R. K. Werkliedenverbond, Drift, Utrecht, en aldaar fe bestellen. Onmis baar vóór eiken katholiek, die zich in teresseert Voor het sociale vraagstuk. Miinheer de redacteur! Hieraan behoeft weinig te worden toegevoegd. Het is te dui delijk. Wie een dergeliik schrijven leest., lffiict hèt gêVóé' dat hét vertrouwen in de R. K. Kamerfractie niet mepr terug kan ko«- men. Thans blijkt we! degell'k wat de bé- doe'teg is geweest. Todoren dag leest men oometiw dat er weer werklieden zijri ont slagen. Over oen naar maanden kunnen ze mjnsohien weer aan 't werk.,., maar tegen minder loon. Zié hier een „polittek" waar .ook de R. K. Kemerfrart'e eon behoorlijk aandeel in heeft. En meet men dan ce'oo- ven dat al onze mannen dit perpoontijk hebb-n crewi'dt Wn M"nheer de Redac teur. TT weet zelf wel beter. Beleefd dankend voor de plaatsing, Uw abonné K. w. P. Krom jr. Ka na als tr. 11. Wij willen kort fcljn. Ie. Ook wij hebben het ft f g e fe e u r d, dat enke'e Katholieke Kamerleden buiten de Kamer in anderen zin hebben gesoroken eh geschreven dan zij i n de Kamer hebben géstetód; 2e. Wij hebben echter deze tégensteTing in de houding van bedoelde Kamerleden Ïiiet toegeschreven aan een op hen uitge oefende pressie óf dwang, mfiaf aan het feit, dat er bij het uitbrengen van hun stem voor hen golden overwegingen, aan de zaak- zelf vastzittend, Waarmede zij tèvoren geen rekening haddert géhoudèn. (Wat een fout is geweest). 8e, Ook dié Kamerleden hobbéii du#, naar onze overtuiging, persoonlijk gewi'd te stemmen, zooals zij hebben gestemd, omdat zij zich daartoe in de gegeven omstandig heden verplicht achtten. 4e. Wanneer meti het tegenovergestelde méént n.l. dat zij tegen hun overtuiging in hebben gestemd - aan moet men voor zichze'f maar trachten te vèfklaren, hoe men personen, die een algemeen en als onbeperkt vertrouwen genoten, Bpeciaal in kringen van arbeiders en overheidsperso neel, in-eéns dat vertrouwen kan opzeggen. 5e. Véél van hét bovenstaande staat ge heel ért al n ft a B t wat wij hebbert beweerd Dat de r. K. Tweede Kamerfractie méde schu'dig is aan onnnndige loonsverla ging is oen bewering, die niet bewezen wordt, ook niet bewezon kkn worden, omdat zij onwaar ie. Red.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11