UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 28 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht m den morgen van 28 Jan. 1932, medegedeeld door het Kon Ned Meteor, instituut te L)a Bildt: Hoogste barometerst.: 785.2 te Murtchen. Laagste barometerst.: 733.te Seydisfjord Verwachting tot den avond van 29 Jan.: Zwakke, in het Noorden wellicht ma tige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. Nevelig tot licht bewolkt. Droog weer. Lichte tot matige vorst. Lichte dooi in het Noorden. De hoogste barometerstanden worden thans in Zuid-Duitschland en de Alpen gevonden. Aan de Westzijde neemt de luchtdruk iets af, doch het gebied van thóogen luchtdruk behoudt zijn enorme uitgebreidheid en vertoont een tweede kern boven de Sahara. Langs IJsland pas seert weer een diepe depressie. De warme Oceaanwinden, die mei stormsnelheden ever de Noorsche Zee.- Scandinavië en de Oostzee in Oost-Europa binnendringen, fc-engen dooi tot diep in Finland en Po len en geven aanleiding tot zomertempe- raturen. boven het gebied van mist en vorst, dat het geheele Westen bedekt tot aan de Alpen. In de hoogte worden aldaar eveneens hooge temperaturen en groote droogte waargenomen (Zug-spitze o.a. op 2900 Al. 3 gr. C. met 20 pet. vochtigheid) Het is te verwachten, dat de Westelijke stroomingen in het Noorden zich langzaam raar het Zuiden zullen verplaatsen, waar mede het gebied van mist, en koude zich r.aar het Zuiden zal terugtrekken. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie —2.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 5.05 uur tot Vrijdagmorgen 7.21 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 29 Januari voorm. 6.45 uur en nam. 7.10 uur. 0EGSTGEEST. Aanbesteding. Vanwege B. en W. der gemeente 's-Gravenhage is beden aanbe steed het aanleggen rio.eeren en bestraten van straten in het bouwplan „Buitenrust". Het laagst werd ingeschreven door de Fa. v. d. Velden en de Jong te Oegstgeest voor f 505.900. KOUDEKERK Dienstplicht. Het getal ingeschre venen voor de dienstplicht lichting 1933, dezer gemeente bediraagt 19, waarvan 12 vrijstelling hebben gevraagd wegens broe- derdienst. Jubileum. Heden is het 40 jaar ge leden, dat de heer Jac. Slegtenhorst, als timmerman in dienst kwam van de aan nemerszaak van den heer van Driel al hier, welke zaak gedurende de laagste 14 jaren door de wed.-van Driel wordt be heerd. Voorzeker een, jubileum, dat in dezen tijd van verandering en omkeering, wel de moeite waard is te wordenvermeld. We hopen van harte, dat de jubilaris, die zoovele jaren zijn beroep „met God en met eere" in eenzelfden dienst trouw mocht waarnemen, nog eenige jaren zal mogen voortgaan het werk te werken, dat hij zich, hoe eenvoudig ook, van hoo- gerband weet opgelegd. We wenschen hem dan ook een blijden feestdag toe. in welks vreugde ongetwij feld velen met hem zullen deelen. Z0ETERW0UDE (H.R.) De Graalwacht. Zondag 31 Januari zal de Zoeterwoud- sche Graalwacht een tooneelavond geven en wel een avond, welke een afschadu wing is van de Schouwburgavonden, die „de Graal" in de groote steden van ons bisdom met succes heeft georganiseerd. Het zal wel niet noodig zijn de bewoners van den H.R. aan te sporen, dezen avond te komen bijwonen. De Graal, of Graalwacht, zooals zij op de dorpen heet, is een nieuwe jeugdbe weging! Ook bij haar eerste optreden in deze gemeente zal zij een uitvoering ge ven geheel in nieuwe richting, en waar onze aspirant-Graaiwachtleden zoo spon taan en enthousiast hebben aangepakt daar zullen de dorpsgenooten tooh zeker haar enthousiasme weten te apprecieeren door in groote getale op te komen! VASTENAVOND „DE HANZE". Met een voorspel. Het jaarlijksch Hanze-vasbenavondfeest is dit jaar op bescheiden wijze gevierd, maar daarom niet minder geslaagd. Aan den feestavond voor de leden en hun dames ging een middag voor de kin deren dei- leden »vooraf en, dat dit in goede aarde viel, behoeft eigenlijk niet gezegd. De Foyer was gistermiddag overvol, toen te 2 uur Oom Bart met zijn interes sante poppenkast-vertooning een begin maakte. Er is genoten tQt het einde toe, dab zegt voldoende hoezeer hot spel van „Jan" Vroolijk wint de Zilvërsloöt" insloeg. Jammer, dat de Foyer met zijn straatru moer van trams en auto's het gespróken woord moeilijk verstaanbaar maakt. Na de mooie reis van dr. Vroolijk en zijn behouden thuiskomst, werden de kin deren door Oom Bart nog onthaald op enkelegoocheltoeren, die de kinderen in extase brachtén en hen onmiddellijk thuis aan het experimenteoren zetten, zonder natuurlijk het géweuschte resultaat om water in limonade te veranderen. 't Was een aardige middag, waarbij het Hanze-bestuur èn Oom Bart eer inlegden, terwijl den kinderen ongetwijfeld heerlijke herinneringen zullen bijblijven. De avopd voor de leden werd door voor zitter Bergers geopend met een kort woor l, staande in hei teeken van den tegehwoor- digen tijd: de malaise. Aanvankelijk had het bestuur gemeend het Vastenavondfeest niet te moeten lai.en doorgaan, maar wanneer de middenstander ook al het hoofd laat zakken, dan is het nog erger met de malaise. Daarom had men een bescheiden feestviering toch wel wenschelijk gewonden. Spr. memoreerde vervolgens het goed ge slaagde feest voor de kinderen, om hie:ua een woord van aanbeveling en sieun te spieken voor: SANTOS, den R. K. Vrou wenbond met zijn onderafdeelingen, de R. K. Kiesvereeniging, Liefdewerk Uud t'a- pier en tenslotte de R. K. )Verkloozen, waarvoor gecollecteerd zou worden. Hierna ving het programma aan met het optreden van den heer B. A. Devilé, die ook nu de aanwezigen weer-onthaalde op een aantal goocheltoeren, die heel goed geluk ten, zoodat zijn optreJen een succes werd. De familie Hofmann trad daarna voor het voetlicht, eerst hij, als conferencier, toen zij, begeleid door hun oudste dochter aan de piano en daarna de spruiten alleen in hun muzikaal intermezzo van accor deon en viooi. We weten niet wat het meeste succes be haalde, de liedjes van sprankelenden hu mor en met lijna stem ten gehoore gebracht of de muzieknummers, die van wondere muzikaliteit getuigden! 't Was alles even fijn, even kunstzinnig en bovenal wars van allen wansmaak. Ook na de pauze oogstee de familie Hofmaan welvèrdiend en uit bundig succes, niet in het minst met het ernstige bedje van Klaasje, den kleinen V isschersbaas. inderdaad, deze hernieuwde kennisma king met de familie Hofuiann gaf ons volle bevrediging enaangename verpoozing. De beêr Devilé bet na de pauze nog eénige staaltjes \an zijn kunnen dis sncl- teekenaar zien en we gelooven, dat hij op dezen weg voortgaande nog wel meerdere successen zal behalen. Tot slot een dankwoordje van den voor zitter aan de fam. Hoiniaun, den heer De vilé en de Gebrs. van Well, een mededee- ling, dat de gehouden collecte voor de li. K. werkloozen ruim 50.had opge bracht en hij besloot met een „Goeden nacht en wel te rusten". #Te kwart voor twaalf gingen alleD wel voldaan huiswaarts. DE HORTUS BOTANICUS. Stichting tot bevordering van zijn belangen Dank zij het door eenige vrienden van den Leidschen Academietuin genomen im- tiatief is dezer dagen besloten.tot het op richten van een stichting bot bevordering van de belangen van den Hortus Botanicus te Leiden. Het daarbij gestelde doel is vooral den Hortus op meer directe wijze dienstbaar te maken aan het publiek. Hiernaar zal worden gestreefd door het organiseeren van rondgangen in den tuin, lezingen over botanische onderwerpen, ten toonstellingen en dergelijke, waarbij reke ning zal worden gehouden met eventueele wenschen, door de Leidsche burgerij te uiten. Liefhebbers op. het gebied van cac tus- en bloementeelt zal zulks zeker wel kom zijn, terwijl ook het onderwijs dom- klassikaal bezoek onder leiding van des kundigen nut zal kunnen hebben voor de werkzaamheid der vereenigmg. Teneinde deze zaak in te leiden heeft de hortulanus, de heei V eendorp, op zich genomen Saterdag a.s., 30 dezer, om 2 uur 's ndtaiddags in de collegezaal van het Bo tanisch Laboratorium, Nonnensteeg. 3 een lezing te houden, toegankelijk voor alle be langstellenden en waar gelegenheid wordt geboden zich als lid der veieeniging in te schrijven. De eerste lezing voor leden zal worden gehouden door prof. dr. Baas Becking op Maandag 29 Februari a.s., 's avonds om 8 uur in dezelfde zaal, over het onderwérp „Vleeschetende planten". De werkloosheid. Op den 27sten Januari 1932 waren bij de gemeentelijke arbeidsbeurs 2685 (v. j. 1514) werkzoekenden ingeschreven. In de gistermiddag gehouden vergade ring van het Algemeen Nederlandsch Ver bond, afd. Leiden werd in de plaats van den aftredenden penningmeester, den heer C. Peltenburg, gekozen de heer E. W. Wichers Rollandet, terwijl in de plaats als secretaris werd benoemd dr. J. H. Kramers. LEIDEN. Geboren: Lourens, z. v. L. Lagendijk en G. Klinkenberg. Cornells Leonardus, z. v. B. H. van den Heuvel en A. C. Weg- brands. Daniel Dirk, z. v. P. Vreeken en G. C. Woltheus. - Leonardus Gerardus Jo zef, z. v. J. P. Hoogenboom en J. Al. van der Meer. Sara Jacoba, d. v. D. J. Ver schuur en J. Huisman. Johanna Cathari- na, d. v. D. J. Verschuur en J. Huisman. Geertruida, d. v. T. van Wageningen en D. P. Nieuwenhuizen. Jacobus Arnoldus, z. v. J. A. J. van Roij en C. Zuijdendorp. Jacob, z. v. J. va ndér Wperd on A. van der Blom. Gehuwd: A. P. van Wijk, wedn. en M. H. Larrewijn, jd. N. Houwer jm. en J. Planje jd. A. J. van Weeren jm. en H. Sloos jd. F. Karreman jm. en C. P. Zoet jd. J. H. Pompe jm. en H. C. Lek jd. H. Zaalberg jm. en J. I. Seller jd. Overleden: C. H. Carton. Wedn., 68 jaar. Onze stadgenoot, de heer H. C. J. Duin dam, ambtenaar bij de politie te Voorburg, is met ingang van 1 Februari a.s. be noemd tot adsp.-inspecteur van politie te Rotterdam. De Commissaris van Politie te Leiden brengt ter kennis van winLeliers, dat sinds enkele weken een ladelichter aan het werk is, die blijkbaar de binnenstad alg oper* tie terrein heeft gekozen. Het signaJement van dezen persoon luidt als volgt: pl.m. 30 jaar oud, lang pl m. 1.75 Al., bleek gezicht, donker uiterlijk gekleed in blauw colbert eostuum, grijze jockeypet op en zwarte schoenen aan. Bij een viertal winkeliers zijn reeds be dragen uit de toonbanklade ontvreemd. Alen zij dus op zijn hoede De 13 jariee P. K is hedenmorgen op den Oude Rijn door zijn rijwiel gezakt doordat de voorvork brak. De jongen be kwam een bloedende wonde aan het hoofd. Hij werd door den E. H. D. ver bonden en naar het Aca<J Ziekenhuis ver voerd ter verdere behandeling. MUZIEK. HET RESIDENTIE-ORKEST. Vijfde Abonnementsconcert. Donderdag a.s. geeft j,Het Residentie- Orkest" te Leiden zijn vijfde abonnements concert. Solist is de, ook in oils land, be roemde Fransehe pia'nist Robert Casadesus. Het programma zal, naar wij vernemen, de volgende werken bevatten: Symphonie G-dur (Alilitaire) van Jos. Haydn, Concert no. 26 in G. gr. t. (Krö- jiungskonzert) van W. A. Mozart, uit te voe ren door den solist, bi-ge'eid door het or kest, Variations symphoniques van Sés. Franck. eveneens uitgefoe'M door den sn ist met orkest-begeleiding, van de Trois Noc- I turnes van Ciaude Debussy de tweede: Fêtes en tot slot Richard Wagner's Ritt der Walküren. Na het Concert van Mozart komt de pauze. Het zesde en laatste abonnementsconcert van „Het Residentie-Orkest" in dezen win ter zla plaats hebben op Vrijdag 18 Maart 1932. Soliste is dan de bekende zangeres Emmi Leisner. MOTORBOOTSPORT Nieuw wereldsnelheidsrecord racebooten. Op het strand te Miami beeft Gar Wood een nieuw wereldsnelheidsreeord voor race booten bereikt. Zijn raceboot de „Miss America 9'' bereikte een gemiddelde uur- snellieid van 110.785 mijl. Het wereldrecord stond tot nu toe op naam van den Kn- gelschman Kaye Don met een snelheid van 11U.223 mijl per uur. Ofschoon het water nogal woelig was, bereikte Wood op de Zuidelijke route een snelheid van 11' OS mijl, terwijl hij de Noordelijke route afleg de in 110.49 mijl, gemiddelde uursnelheid. Wood verklaarde zelf, dat de snelheid op de Zuidelijke route bereikt, de grootste was die ooit op het water is bereikt. In- tussohen wil Wood binnen enkele dagen trachten een nog groolcre snelheid te be reiken. De eigenaar van de racebaot „Miss Eng land II", waarin Kaye Don eenigen tijd geleden het wereldsnelheidsrecord op zijn naam bracht, lord Charles Wakefield, heeft telegrafisch zijn gelukwensehen aan I Gar Wood aangeboden. Lord Wakefield I zeide verder, dat hij weldra de „Miss Eng- I land' zoo zal ombouwen, dat deze raceboot een nog groolere snelheid zal kunnen onr- wikkelen. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK. De arbeider J. de R. uit Leiden, werd wegens diefstal van schoenen, welke buiten aan den gevel van een winkel aan de Pe likaanstraat aldaar hingen, tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld. De jeugdige zwerver M. J. P., die vroe ger varende was. daarna in Amerika werk te, doch aldaai werd uitgewezen omdat '.ij:i papieren niet in orde waren, heeft op 5 December j.l. een koe uit een weide onder Delft gestolen Hij gal liet dier aan oen kennis over die het op de merkt te Lei den zou verkoopen. De politie kwam evenwel tusschénbeide en -nam de koe in Het O.M. vorderde, met het oog op de omstandigheden tien maanden gevangenis straf. Air. de Lint, voor verdachte pleitend, vroeg, gezien het werkzaam leven van zijn cliënt en diens berouw een voorwaardelijke veroordeehng. Vonnis 11 Februari a.s. Hef faillissement van „Eben Haezer". Heden sprak de Haagsche Recht bank het faillissement uit van de stichting van Christelijke Tehuizen voor Ouden van Dagen „Eben Haezer1'. De te huizen zijn gevestigd in verschillende plaatsen van ons land. Tot. curator werd benoemd mr. W. F Schokking en tot rechter-connnissaris H. D. Feensira. EEN ENQUETE IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE? Naar wij vernemen heeft de Rijksbe^ middelaar ir. Van IJsselsteijn, nu tot he den geen overeenstemming tusschen de partijen, betrokken bij het conflict in de Twentscbe Textielindustrie is verkregen, een schriftelijk voorstel aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid doen toekomen om een commissie van onder zoek in te stellen ingevolge art. 45 der ar beidsgeschillen wet, Dit artikel kent aan den minister van Arbeid de bevoegdheid tot benoeming eener zoodanige enquête-commissie toe. Bij de behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer heeft echter de toen malige Minister van Arbeid, prof. Aalber-- se. in antwoord op een bij de besprekingen gestelde vraag toegezegd, dat een zoo ingrijpende maatregel als een enquête niet zal worden genomen, dan na behandeling in den Ministerraad. Deze pleegt des Dins dags te worden gehouden. Het voorstel van ir. Van IJsselsteijn is gisteren naar den Minister van Arbeid verzonden; het laat zich dus in verband met het bovenstaande aanzien, dat de be slissing daaromtrent nog wei enkele dagen zal vorderen. GEEN SNIJBLOEMEN IN FRANKRIJK. De directie van den Landbouw deelt mede, dat volgens telefonsche mededeo- ling van den Rijkslandbouwconsulent to Parijs het Journal officieel van hedenmor gen 28 Januari de mededeeling bevat, dat de invoer van snijbloemen uit alle landen voorloopig verboden is wegens uitputting der contingenten. Er wordt slechts uitzondering gemaakt voor den invoer der 100 kg. snijbloemen, per dag per vliegtuig in te voeren uit Ne derland. EEN ERNSTIG ONGELUK. Hedenmorgen is bij de badinrichting in den IJssel, waar vanwege de gemeente Zutphen, werkzaamheden worden ver richt, een ernstig ongeluk gebeurd Een 3s-jarige metseiaar H. van Limbeek, in dienst der gemeente, is met zijn hoofd be kneld geraakt tusschen een betonnen balk en een zware met zand beladen kar, die bij het achteruit rijden over den als stoot- blok gelegde balk heenschoot. Toen de man uif zijn benarde positie was bevrijd, bleek hij reeds te zijn overleden. Hij laat een weduwe en twee nog zeer jeugdi ge kinderen achter. PESTRATTEN AAN BOORD VAN EEN SPAANSCH SCHIP. Naar wij vernemen, zijn door den Ge neeskundigen- en Gezondheidsdienst te dezer stede na de ontsmetting door middel van gas van de Spaansche boot „Arantsa Mendi", welke ligplaats had in de Amster- damsehe haven, 59 doode ratten gevonden. Het baetereologisch onderzoek van deze ratten heeft uitgewezen, dat zij met pest bacillen besmet waren. De „Arantsa Men di", welke van La Plata kwam, is gister avond weer naar zee vertrokken. Van de bemanning was niemand ziek. BIOSCOPEN. Trianon: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Casino: Voor volwassenen. City: Voor volwassenen. BRUTALE ROOFOVERVAL IN EEN RIJDENDEN TREIN. 95.000 franc uit postwagen geroofd. SAARBRUECKEN, 28 Jan. (V.D.). Gis teravond tegen zeven uur is op den postwa gen van den personentrein 680 een brutale roofoverval gepleegd, waarbij de roovers een postzak met een inlx>id van 95.000 franc in handen viel. Kort na het vertrek van het station Kaniphausen hoorde de postconductieur, die alleen in den postwa gen dienst deed. het slaan van een venster. Plotseling werd de deur opengerukt en twee gemaskerde gestalten verschenen, die den verrasten beambte met de revolver dreigden en hem zeiden zich rustig te ge dragen. Hij moest met zijn gezicht naar den wand gaan staan en de roovers doorzochten den geheelen wagen. Even vóór dat de trein het station Neuhaus binnenreed, sprongen de onbekenden mei een postzak, die 95.000 franc inhield, uit den rijdenden trein. De postzak heeft men later in de na bijheid van Neuhaus gevonden. Het onder zoek heeft tot nog toe geen resultaat opge leverd. ENGELSCH STOOMSCHIP BIJ AANVARING GEZONKEN. Dp bemanning gered. LONDEN, 28 Jan. (V. D). Ter hoog te van Bright'stown zijn ten gevolge van den mist twee Engelsche schepen met el kaar in aanvaring gekomen. Terwijl het zevenduizend ton metende stoomschip „Burma" zijn reis kon voortzetten, werd het duizend ton metende stoomschip „Larchwood" zóó zwaar beschadigd, dat het na eeriigen tijd zonk. De Jiemanning kon zich tijdig in veiligheid brengen. Staat van beleg te Sjanghai. MOSKOU, 28 Jan. (V. D.). Een be richt van het officieele Sovjet-Telegraaf- Agentschap uit Sjanghai meldt, dat daai\ in den loop van gisteren de staat van beleg is afgekondigd. Men beschouwt» den toestand als zeer ernstig. LEIDEN, 27 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: selderie 1.802.40. pieterselie 1.40—2.10, roodekool f 1.00—3.20, savoyc- kool 0.804.00, groenekool 0.902.00 prei 1.503.per 100 kg.: spruiten 3 - 6, spinazie 2530. witlof 710. uien 5.10—8.—, boerenkool 2—5, waspeen f 6, kroten (gek.) 58. BODEGRAVEN, 27 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 12148 stuks. Kippeneieren wit 3.50—3.70, bruin 3.60—4.20, eendeneieren f 3.503.70 per 100 stuks. GOUDA, 28 Jan. Vee. Aangevoerd in to taal 1656 stuks, waarvan 288 slacht varkens vette 1315 cent, Londensche 1011 cent er» Zouters 11—12 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 502 magere varkens 10—18. 969 biggen 3—5, 2 runderen f 200250, 89 nuchtere kal vei en 37 en 6 bokken en geiten 24 per stuk. Han del stug. Kaas. 170 partijen le kwal. met rijks- merk f 2730, 2e kwal. met rijksmerk f 24 —27. Handel matig. Boter. Aanvoer 862 ponden. Goeboter 6070 cent en Weiboter 55—60 cent per pond Handel vlug. Eieren. Aanvoer 72000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.90—4.50, eendeneieren 3.004.00 en kleine kippeneieren 3.25 3.70 per 100 stuks. Handel matig. LOOSDUINEN, 27 Jan. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 193 aanvoerders verkocht om in de week van 18 Febr. dagelijks te leveren 41135 liter melk. Hoogste prijs 7.50 en laagste prijs f 6.10 per 100 liter. ZOETERWOUDE, 27 Jan Veiling „Zorg en Vlijt". Prijzen: kippeneieren '3.40 4.50 en eendeneieren f 4.001 50 per 100 stuks; kippen 1.10, hanen 1.00, duiven 16 cent en konijnen 80 cent per stuk. ST0MPWIJK, 27 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 3568 stuks. Prijzen: hennen- eieren f 3.75—4.—, kippeneieren f 3.95 5.25. .eendeneieren 3.754.en ganzen eieren 11.— alles per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 28 Jan. Eierenveiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.80—4.80 en eendeneieren 3804.00 per 100 stuks konijnen 1.70; duiven 14 cent en eeuden 0.85 per stuk. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 4.30—5 10, eendeneieren 3.001.10 per 100 stuks; kippen 0.60—1.10, hanen 0.70 1.20, konijnen 1.501.80 en duiven 15 18 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Jan. Groenten- veiling. Roode kool 2.305.00, gelekool 1.00—3.20 en groenekool 0.80—1.60 per 100 stuks; uien 5.806.70, peen 2.25 4.50 en spruiten 3.005.00 per 100 kg. WISSELNUTKKHINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.80 Louden 8.62 New York 2.48'/j Parijs 0.78 Brussel 34 671/2 Zwitserland 48.52' /2 Miiaan 12.47'/2 Madrid 20.75 Uslo 47. Kopenhagen 47.50 Stockholm 48.15 VVcenen 35.25 Praag 7.L7'/2 Boedapest Prolongatie-2 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. De flauwe stemming, die gisteren de New Yorksche beurs voor het meerendeel der fondsen bestondf had de verwachting gewekt, dat de Amsterdamsche beurs we derom op lager niveau zou komen. Dit is anders geloopen. Reeds in de ochtenduren was de tendenz vast en bij de opening van do officieele beurs accentueerdo zich deze gunstige stemming nog onder invloed van de verdere koersverbetering van Kon. Olie's die voor Fransehe rekening waren gevraagd Dok de beroepshandel liet zich niet onbe tuigd, zoodat de noteering plm. 4% hooger kwam te liggen. Amerikaansche soorten trokken iets aan. Unilevers iets vaster. Aku's iets lager. Philips en Accoustieken bleven op peil. Voor H.V.A.'s bestond eeni ge vraag. Deze konden een klein deel van het recente verlies weer inhalen. Rubbers op peil. Ook Tabakken, Scheepv. en Mijnw. waren goed gesteund ofschoon weinig ver anderd. Amerikanen, ofschoon onregelma tig, waren toch aan den vasten kant. De O-bligatiemarkt was over 't algemeen aan den vasten kant.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3