WAALS WAALS voor in Itolte Dekens - WAALS voor Molton Oetas - WAALS nor RECHTZAKEN Financiën en Economie AGENDA UIT DE OMGEVING DONDERDAG 28 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 biedt II een overvloedige sorteering in alle soorten, maten vooral ook de grootste. van de eenvoudigste tot de beste soorten, in tal van kleuren en patronen, in alle WAALS Dekens zijn de beste Dekens EEN RADIOCURSUS VOOR DEN MIDDENSTAND. In <le K.R.O.-Gids van de vorige week vonden we een belangrijk berioht, dat de vele zakenlieden, lezers van ons blad zeer zeker zal interesseeren. Voor de K.R.O.-microfoon aal binnenkort een cur sus worden gegeven voor den Midden stand. We lezen daaromtrent het vol gende: „Thans krijgen ook de Middenstanders hun beurt voor onze microfoon. Binnenkort begint n.l. voor hen een cursus, getiteld „De Moderne Zakenman" te geven door den accountant van hl eerven uit Eindho ven. De cursusleider zelve zal, Bedert het ver schijnen van zijn boek: „De beteekenis van de Moderne Bedrijfsleer voor den Handel- drijvenüen en Industrieeleu Middenstand'' geen nadere voorstelling behoeven. De heer van hl eer ven is de aangewezen persoon om voor onze K.R.O.-microfoon de vraagstukken van het kleinbedrijf te ko men behandelen. En dat onze dagen andere eischen stel len aan het middenstandsbedrijf, zal wel niemand ontkennen. De tijd is voorbij, dat de klanten vanzelf" kwamen als men zijn deur maar open had en vriendelijk keek. Tegenwoordig wordt heel wat meer ge- eischt om de klanten te winnen. Do win kelier of de kleinnijvere moet als het ware er op uit gaan om de klanten te trekken, o.m. door het voeren van goede reclame, door het leveren van goed werk en goede waren tegen billijken prijs, door een per fecte bediening, iraaie etalages en goede winkelinrichting enz. Dit is echter één kant van de moderne zaak. Een andere eisch is evenwel het goed administratieve beheer van het be drijf. Er heeft zich een moderne bedrijfs leer ontwikkeld, die bij toepassing eik be drijf een voorsprong geeft op zijn concur renten. Daaiin ligt juist voor een deel de kracht van het grootbedrijf. En dus ligt daarin voor den Middenstander een mid del, dat hem ook op de hoogte van zijn tijd kan brengen. De accountant van Neerven nu komt in zijn cursus vertellen, hoe de moderne be drijfsleer in Middenstandszaken kan en moet worden toegepast, zoowel door dea winkelier als door hen, die werkzaam zijn in de kleinindustrie. Kortom, hij zal van zijn cursisten moder ne zakenmenschen maken, diö de concur rentie en de moeilijkheden van den tijd aan kunnen,-wijl ze een goed georganiseerd be drijf hebben. Hij zal u vertellen dat de goede zakenman met op den gis mag leven ten aanzien van den stand van zijn zaak, inaar het als ware eiken dag moet weten hoe hij er voor staat". De cursus zal worden gegeven op 13 ach tereenvolgende Dinsdagen, beginnend den 'Jen Januari a.s., aan de hand van gedruiste lesoverzichten. Up papier krijgt de cursist dus zijn uitgewerkte les thuis, terwijl de heer van Neerven voor de microfoon uit leg en toelichting zal geven. 'Wie 2.50 stort op de giro-rekening No. 54876 van het Nationaal Hanze.bureau, Hoogewal 10, Den Haag, ontvangt alle gedrukte stukken franco thuis. Elke les duurt 25 minuten en wordt gehouden des namiddags van 4.30 tot 4.55 uur". De kapperszaken te Utrecht. Naar aanleiding van het besluit van den gemeenteraad van Utrecht om over te gaan tot vaststelling van een verordening, sLrekkende tot het gesloten zijn voor het publiek van 'barbiers- en kapperszaken, binnen de gemeente Utrecht, des Donder dags na 1 uur des namiddags, heeft de' Utrechtsche Handelsvereeniging tot H.M. de Koningin een request gericht met het verzoek haar goedkeuring aan deze veror dening te willen onthouden. Adressante acht o.m. de door den ge meenteraad vastgestelde verordening in strijd, zoowel met het bedrijfs- als met het algemeen belang, tengevolge waarvan vol gons advessante de rechtsgrond niet aan wezig is. Een legaat. De gemeenteraad van Muiden heeft aan vaard een legaat van 1000 van den te Am sterdam overleden Mozes de Vries, onder verplichting, tweemaal 's jaars bloemen te laten leggen op het graf van zijn dochter Kachel, te Muiderberg begraven. Een der raadsleden vroeg, of het wel aangaat, dat de gemeente bloemen gaat leggen op bet graf van een particulier. De voorzitter achtte het wel een eigenaardige opdracht, maar B. en W. meenden, uit piëteitsover- wegingen het legaat te moeten aanvaar den. Examens Staathuishoudkunde en Staatsinrichting. Blijkens het verslag van de commissie be last met het afnemen van de in 1931 gehou den M.O.-examens Staathuishoudkunde en Staatsinrichting slaagden voor eerstbedoel de akte (K X) 22 van de 52 mannelijke can- didaten. Van de 2 vrouwelijke candidaten slaagde er geen. Voor de akte Staatsinrich ting M.O. slaagden 29 van de 71 mannèlijke en 3 van de 3 vrouwelijke candidaten. Opgemerkt wordt dat de uitslag van het examen Staathuishoudkunde dit jaar heel wat gunstiger was dan in 1930. Het percen tage geslaagden steeg van 27 pCt. tot nu 40 pCt. Niettemin waren onder de examens met gunstigen afloop slechts enkele die meer dan juist voldoende konden worden genoemd. Ten aanzien van het examen staatsinrich ting M.O. deelt de commissie mede, dat in het vervolg van de candidaten voldoende kennis wordt verwacht van den inhoud van enkele tractaten, die voor Nederland van groot belang zijn, zooals bijv. het statuut van den Volkenbond en het Kellogg-pact 1928. „Tel.". GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN OVERTREDING BOTERWET? Het Haagsche Gerechtshof behandelde een zaak, die van veel belang wordt geacht voor de toepassing der Boterwet. Een boterhandelaar te Naaldwijk ver kocht n.l. pakjes boter, die verpakt waren in vet papier, waarop gedrukt stond dat de tóoter van het rijkscontrolemerk was voorzien. Volgens den inspecteur, die op de naleving van de bepalingen der Boter wet heeft te letten, was deze handelaar niet bevoegd het rijksmerk te voeren, om dat hij niet aangesloten is bij het rijks controlestation; de boterhandelaren, die ook margarine verkoopen, kunnen n.l. niét bij dat station aangesloten zijn. Wegens oneerlijke mededinging moest de boterhan delaar voor de Haagsche rechtbank terecht staan. In eerste instantie werd hij vrijge sproken, maar de officier van Justitie, die 200.— boete had geëischt, ging in appèl. In zijn requisitoir zeide de advocaat- generaal, mr. De Visser, dat deze zaak van groot belang is voor de toepassing van het boter controle-systeem. Indien de vrij spraak wordt gehandhaafd, zouden de be treffende bepalingen van de Boterwet op losse schroeven gezet worden. Spreker achtte het in het belang der zaak zelf dat het Hof een veroordeelend arrest zal wij zen. Spr. wees er nog op, dat de jurispru dentie van den Hoogen Raad ook in deze richting gaat. In een gelijksoortig geval te Groningen heeft de Hooge Raad beslist, dat het voe ren van het rijksmerk aan de koopers de waarborg geeft dat de boter in zijn be- standdeeien gecontroleerd is door het rijks station. Indien nu een boterhandelaar zijn boter verpakt in papier, waarop het rijks merk staat, terwijl de boter niet de rijks controle heeft gepasseerd, overtreedt bij de bepalingen der Boterwet, die juist ie- gen botervervalsching wil beschermen. Het verweer van verdachte, dat hij een grout vat boter met rijksmerk gekocht heeft en het nu zelf in kleine pakjes heeft verpakt, zoodat ook deze boter oorspronkelijk bet rijksmerk droeg, gaat volgens spreker niet op, omdat niemand kan controleeren of tij dens het overpakken niet met de boter ge knoeid is, door deze b.v. met margarine te vermengen. Het ontduiken der bepalingen der Boterwet zou daardoor zeer gemakke lijk gemaakt worden. In het onderhavige geval wilde spreker er echter -rekening mede houden, dat her dachte zich heeft laten leiden door de aan wijzingen van een reizig'er van een papier handelaar, die hem gezegd zou hebben, Jat op deze wijze gedrukte wikkels gebruik mochten worden. Daarom requireerde spr. een boete van 40, subsidiair twintig dagen hechtenis. De raadsman van verdachte, mr. J. H. de Brauw, herinnerde er aan, dat het hier oorspronkelijk ging om de overtreding Ier Boterwet en niet öm een geval van oneer lijke concurrentie. Verdachte is zich 'aller minst bewust zich hieraan schuldig ge maakt te hebben. Hij is afgegaan op de raadgevingen van den reiziger in papieren wikkels. Pleiter achtte geen oneerlijke concurrentie aanwezig en meende dan ook dat het Hof niet tot een veroordeeling zal kunnen komen. De uitspraak volgt op 10 Februari a.s. VERZET EN MISHANDELING. Een inwoner van L i s s e was met een voetbalelftal „op tournée". Het resultaat van den wedstrijd werd danig gevierd. De „heeren" arriveerden ruim elf uur vóói een café in de Haarlemmermeer. Het café was gesloten; een relletje ontstond en de voorruit moest het ontgelden. De caféhou der snelde naar buiten en hij legde „be slag" op een fiets om schadevergoeding te krijgen. Op dit moment ariveerde ook een onbezoldigd rijksveldwachter ten tooneele. De inwoner van Lisse pleegde verzet en maakte zich schuldig aan mishandeling. Heden werd hij in hooger beroep door het Hof tot één maand gevangenisstraf veroordeeld. N. V. Paleis voor Volksvlijt. Ingediend is een aanvraag tot faillisse mentverklaring van de N.V. Paleis voor Volksvlijt om langs dien weg te komen tot spoedige afwikkeling van de verplichtin gen, die het Paleis voor Volksvlijt heeft tegenover de lotenhouders 1867. Maandag a.s. zal de aanvraag worden behandeld voor de Eerste Kamer der Am- sterdamsche Rechtbank. Woensda-gmiddag vergaderde de gemeen teraad. Alle 13 leden waren aanwezig. De heer Oldemans S.D. begon al direct weer het oude spelletje om stemming te vragen over te notulen en de formeele stuk ken. Gelukkig bleef dat echter bij de ver dere discussies, die nogal warm liepen ach terwege. Toch vergaderde de Raad over de onbelangrijke agenda 4 uur lang. Dreigementen. Aangehouden werd een te laat binnenge komen adres van den bond van transport arbeiders en de S.D.A.P. om een huurtoe- slag aan werkloozen van f 2.— en een mud steenkolen per week. De heer Oldemans dreigde wel dat hij dan de arbeiders niet meer in de hand zou kunnen houden en dat er dan wel meer zou gebeuren, maar zeer terecht glimlachten meerdere leden en noemde de heer v. d. Poll R.-K. in den loop der vergadering dergelijke beweringen drei gementen. De heer O. vertelde ook nog la ter dat hij het zijne zou doen om de arbei ders in beweging te brengen. Praatjes, waarvoor men natuurlijk niet opzij zou gaan. Wederkeerig lokte dat weer een insinua tie van den heer O. aan het adres der Kath. Fractie uit. waarbij beweerd werd dat deze sinds er een Socialist in den Raad zat hee- lemaal was omgedraad en nog nooit zoo revo'.utionnair was geweest.. De heer v. d. Poll verklaarde daarop, dat er aan hem geen revolutionaire draad was en dat de wijziging in de houding van zijn fractie al leen te verklaren was uit een wisseling van personen, zooals dat in de S.D.A.P. nog veel sterker megelijk is. Een langdurige discussie werd gehouden over een aangevraagd crediet van f 3000. voor de inrichting van een vuilnisberg plaats. Alle oude bezwaren kwamen weer naar voren. De heer Beijen informeerde naar cijfers, die hij van den gem. opzichter vluchtig had gezien, maar nu niet gevonden. De voorzitter ontkende, dat er ciifers zijn. Die komen later pas. Nu hebben B. en W. niets dan de raming van den opzichter. Natuurlijk zal deze zelf daar echter- wel cij fers voor hebben. Wethouder v. d Marei 'egt het hoofdmo ment der bespreking in de teekening. Daar gaat het om. De becijfering van de kosten van een muurtje kan de Th ad toch niet be- oordeelen. tenzij men natuurlijk B. en W. niet vertrouwt. Meerdere leden, ook de beer Oldemans, verklaarden echter dat dit niet het geval was. De heer v. d. Poll hechtte echter niet zooveel waarde aa,n de. ciifers, meer aan een bestek, dat nu weer ontbrak. Men weet nu no it wat er gaat gebeuren. De heer Jongen eel herhaa't züu oude be zwaren, tegen de zware en so'ide bouw. Dat hoeft niet. Dan wil hij een muur bou wen langs het Jaagnad bii het buitenter rein. Hij wil ook zekerheid hebben dat met de prov. waterstaat, een goede regeling is gemaakt. De voorzitter wijst, er weer on dat 't be stek eerst later wordt gemaakt. De heer Van Ba tela an verbetert, het woord bestek in toelichting. Dat. is wat de Raad. die geen teekeningen kan lezen, wenscht. De muur langs het Jaagnad schijnt wegge'aten te zijn op advies van den Provinc. opzichter. De heer v. d. Poll handhaafd zijn grieven. Ook is er niet tegemoet gekomen aan de bezwaren, die bij de excursie zijn geopperd. Alles bleef bij het oud. Dat is geen wan trouwen, maar verlangen naar gegevens. De voorzitter meende dat de leden een teekening konden lezen. Nu dat niet het geval is, zal er voortaan een toelichting moeten worden verstrekt. Deze verk'aring noont den heer v. d. Poll tenslotte tót voor stemmen. Wethouder v. d. Marei stemt wel in de bezwaren tegen de zware constructie van den vloer van het kamp. Dat is onnoodig. Hieromtrent verschijnt echter tenslotte geen voorstel. Wel stelt de heer Jongeneel voor het door hem gewensehte hem gewenschte muurtje te bouwen, desnoods dan maar-even zwaar als de rest. Dit voorstel verkrijgt echter maar 3 stemmen. Dan wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 112 stemmen. Het reglement van orde. Bij de behandeling van het Reglement van orde, waar enkele wijzigingen zijn voor gesteld door B. en W. en de daardoor inge stelde commissie, wordt verworpen, met al- gemeene stemmen een voorstel om voor stellen alleen in behandeling te nemen, wanneer ze zijn voorgesteld door 2 leden, of door twee leden worden gesteund. De com missie achtte dit voorstel onjuist. Dan zijn 3 van de 13 leden noodig om een voorstel in te dienen. De voorzitter wil de kans op urenlange discussie over voorstellen, die toch geen kans hebben, uitschakelen. De heer Oldemans noemt bij de discussie den heer Beijen alleen een beetje minder kerke lijk dan de Rechterzijde. Overigens net ^en- der. Over de redactie van een artikel be treffende het rondzenden van afschriften der voornaamste stukken wordt, lang ge sproken. B. en W. willen de oude redactie „de meest belangrijke stukken" handhaven. Anderen voeren het bezwaar aan dat deze bepaling niet goed is uitgevoerd. De comm. stelt, voor te lezen: alle stukken, behalve die uit den aard der zaak geen aanleiding ge ven tot onderzoek". Wethouder v. d. Marei wil lezen „Belangrijke stukken" anderen weer alle belangrijke stukken en tens'otte de heer v. d. Poll „alle stukken van eenig belang". Al die voorstellen brachten een hopelooze verwarring. De comm., die eerst het voorstel v. d. Marei overnam, ging en kele minuten later wfeer overleggen en.koos de redactie v. d. Poll. Eindelijk vereenigen zich allen met een redactie, na een uur discusseeren, voorge steld door den voorzitter, n.l. om te lezen „alle stukken, die voor de behandeling der agendapunten van belang ziin". B. en W. leggen nog de verklaring af dat zij geen en kel bezwaar hebben om den Raad volkomen in te lichten. Wijziging werkloozenreg'ement. Alweer bleek het noodig het werkloozen- reglement te wijzigen. Door een ongemoti veerde klacht van enkele transportarbei ders is de aandacht van den Minister ge- vestigd op het reglement. Deze wil nu be slist laten wegvallen het niet aftrekken van de f 5.gezinsinkomsten van den steun, welk artikel indertijd op voorstel van de Kath. fractie is opgenomen. Behalve deze strop heeft de Minister nog erop gewezen, dat over de toe'age aan den steun die door de kassen verleend wordt, de opinie ge vraagd moet worden van den Minister van Arbeid, Handel en Niiverheid. Dat laatste kan dus nog komen. Wat nu te doen. De comm. begon noodgedwongen reeds bii de uitkeeringen die f 5.— af te trekken, doch ieder voelde daarvan de bezwaren. De heer Baan Batelaan verklaarde dat voor verschiPende gezinnen deze aftrek een groot bezwaar zou onleveren. De heer Ol demans wou de hee'e brief van den Minister aan zijn laars lapnen, maar andere leden duchtten dan intrekking van de regeling, "wat nog veel erger zou zijn. Toch had ook de lieer v. d. Poll plannen in die richting. Hij meende dat er niet zoo heel veel last van den Minister kon worden ondervonden, omdat de steunregeling geen Rijkssubsidie ontvangt, terwij] ook geen kasgeld van het Rijk noodig zal zijn. Tenslotte komt hij ech ter met een voorstel om de kindertoeslag te verhoogen van f 0.50 tot f 1.—- per kind. De steun kan toch in totaal niet boven 65% van het loon uitkomen. Daartegenover wordt aangevoerd, dat over dit voorstel geen gegevens beschikbaar zijn, dat men niet kan begrooten wat het kost en of het inderdaad de gedupeerde personen helDt en niet grootendeels anderen. De heer Bate laan gaf de voorkeur eraan" om de comm. volmacht, te ggven tot de volgende vergade ring den kindertoeslag naar eigen inzicht te handelen. Dat ontmoet echter bezwaren, waarna zoowel het voorstel van B. en' W. a's dat van den heer v. d. Poll worden aan genomen. Het laatste met algemeene stem- Geen steun kreeg een voorstel Oldemans om bovendien nog f 2.— huurtoeslag. en een bon van 1H.L. steenkolen te geven. Een voorstel om in principe te besluiten voor de instelling van een barak van be smettelijke ziekten zich aan te sluiten b,ij Gouda, vond weinig waardeering. Het kost vee] en biedt practisch niels. De eigen ba rak was afgekeurd, maar wat heeft men aan een barak in. Gouda met slechts 2 bed den gegarandeerd en dat terwijl de verple ging in de Rijksklinieken nog voordeeliger is dan hier. Het voorste] verkreeg dan ten slotte ook aPeen de stemmen der beide wet houders, hoewel de voorzitter waarschuwde dat allicht nu de verplichting zal worden opgelegd. Tenslotte vroeg dè heer v. d. Poll nog contact met den Middenstandsorganisaties over de wet op de winkelsluiting. B. en W. blijken echter niet voornemens te zijn in deze zaak voorstellen in te dienen. Komt de Middenstand zelf, dan kan de zaak op nieuw worden bezien. LEIDEN. Oinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Donderdag. Ledenvergadering „A. R. K. A." „Den Burcht", 8 uur. Donderdag. R.-K. Verzekeringspersoneel „St. Donatus", Koepelzaal Café „Den Burcht", Installatie Gees telijk Adviseur Pater H. Mulder O.F.M., 8. uur. Donderdag, 3-Octobervereeniging „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Zaterdag, Dioc. Vereen, van R.-K. Bijz. Onderwijzers, afd. Leiden en Om streken, Hotel „Den Burcht", Dë avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Jan.'a.s. waargeno men door apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807. WARMOND. De Graalwacht. Na het eerste stukje zal bij velen de vraag gerezen zijn: Maar wat is nu eigen lijk de Graalwacht? Het antwoord hierop is gauw gegeven. „De Graalwacht" is de organisatie van „De Graal" voor de dor pen. Het Hollandsche platteland bezit een le ger van gezonde, kernachtige, diep Katho lieke meisjes en vrouwen, wie het aanpak ken als het ware in het bloed zit. Deze meisjes noodigt de Graal uit om toe te tre deri. En dat zij zullen komen hebben zij reeds bewezen, want vele Warmondschc meisjeg hebben zich spontaan opgegeven en volgen iedere week trouw onze bijeen komt. „De Graalwacht" zal van zelf een eenigszins andere organisatie-vorm heb ben als „de Graal" in de steden. Ontspannings- en ontwikkelingsclubs zullen er maar weinig gegeven worden, maar alle aandacht zal in hoofdzaak be- stéed worden aan het groote doel van „de Graal." Daartoe zullen regelmatig een of meer leidsters uit de steden naar de dorpen komen om de meisjes te helpen zich in „de Graal" in te leven. Het doel? Te kweeken een leger van jonge Katholieke meisjes over het geheele diocees, allen zich één voelend, om hel groote ideaal te bereiken. Bezield met de Graal-idealen en den Graalgeest, levend volgens de Graalbeginselen, dragend het Graaluniform 1 Want alleen als allen zich aaneen slui ten, zal „De Graal" er in sla-gen haar doel te bereiken, gezamenlijk de wereld een duw te geven ten góede. Als alle meisjes eens één avond in de week opofferden voor „de Graal", wat zouden we dan met een groot aantal mee kunnen helpen aan de wereld-bekeering! Dan zullen de Katholieken niet net als in andere landen worden' verdrukt en uit het land verbannen worden. „De Graal" strijdt met en voor God en zal strijdend onder de banieren van Ohristus zeker eens de overwinning behalèn want God zelf heeft gezegd: „Ik zal met U zijn tot aan het einde der dagen". Welnu, meisjes, nu is de tijd gekomen. Iedere Vrijdagavond is er een gezellige clubavond en is er tevens gelegepheid zich als lid te laten inschrij-, ven. Degene, die op de kleine Congregatie zijn, komen om 7 uur en de anderen om kwart over acht. En lang leve de Graal Om ons meisjes te leeren Het blijde boodschaps-verhaal Dat boe de wereld verdwaal De meuschheid moet bekeeren En Giu zal triompheeren. 'Denken de Warmondsche Graalwachters er aan.vooral oo tijd te zijn? Wie gymnas tiekschoenen heeft, trekt ze natuurlijk aan, dan gaat de,gym. veel prettiger. Tot Vrijdag dus; zorg present te zijn hooi' Excelsior Alleluja Vooruit. OEGSTGEEST. „St. Deus Dedit". Vrij1 a ga vond houdt de vereeniging „St. Deus Dedit" een be langrijke vergadering o.m. in verband met de crisis en de looncontractovereenkomst. Verder zal op deze vergadering de geest, adv., kapelaan Roest, een lezing houden over Mussolini en het Fascisme. VOORSCHOTEN. „Bernadetta". Gisteravond gaf de da- mestooneelvëreeniging „Bernadetta" een uitvoering in het R.-K. Vereenigingsgebouw De weleerw. heer N. Hoek, kapelaan al hier, opende dezen feestavond met een woord va-n welkom en besprak het op te voeren stuk. Opgevoerd werd „Familie- 1 juw-eelen", een tooneelspël in twee bedrij ven en een kluchtspel getiteld „Tooneel- triomfen" in twee bedrijven. De op te voe ren stukken werden door de dames op goede wijze vertolkt. Het was een prettige avond. Hanze. In het R.-K. Vereenigingsge bouw vergaderde gisteravond de R.-K. -Midenstandsuereeniging de Hanze onder leiding van den voorzitter, de.» heer G. Schrama, die de vergadering opende met den chr. groet en een woord van welkom tot de aanwezigen. De vergadering was goed bezocht. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit memomeerde de verschil lende feiten van het afgeloopen jaar .waar na de penningmeester rekening en verant woording deed, waaruit bleek dat de in komsten in 1931 hadden bedragen met het ba,tig saldo van vroegere jaren ƒ347.99 en de uitgaven f 219.80, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van ƒ128 11. Tot nieuwe leden der vereeniging werden toe gelaten: J. G. Ve-rsteegen en P. van Wis sen. Tot secretaris werd herkozen de heer P. van der Werf en tot penningmeester de heer W. Meyer. De heer Mathot bracht verslag uit van de reclamecampagne ge houden door Tosea en Hanze in Decem ber 1931, welke een batig saldo afwierp groot 15.57 of 1.29 per deelnemer. Uit geloot werden de aandeelen No. 9 en 12 van het Vaandelfonds. Op gebruikelijke wijze sloot de voorzitter de vergadering. Gevonden. Een lipssleutel, een pot lood, een zilveren kettinkje, een hondje. Verloren. E-en gehaakt beursje met inhoud. Geboren: Frederika d. v. F. van Urk en H. Amersfoort. Anna Catharina Hen rietta d. v. P. A. F. Kneijber en M. A. Lamboo. Overleden: A. A. Verstraten geb. Nienhuis 36 j. I n g elc o m e n: Mevr. Wed. T. Takken Popma, Leidscheweg 52, van 's-Graven- bage. L. Bouthoorn. Rijndijk 46, van Amsterdam. J. P. Markus, Wijngaarden- Laan 46, van 's-Graveuhage. N. Deege naars, Burg. Vernèdenark 32, van Leider dorp. Mèj. E. J. M. Turkenburg, Oran jekade 45, van Heemstede. Vertrokken: A. Oudshoorn naar 'S-Gravenhage. Th. O. Rijsdijk naar Voorburg. O. P. van Leuven, naar Lei den.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2