UIT DE OMGEVING DONDERDAG 28 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 NED. B. PLOEG—WEST. 2e KL. 4-2. Gisteravond vond op het verlichte V. TT. C.-terrein te Den Haag een ontmoeting plaats tusschen de Nederlandsohe B-ploeg en een elftal, samengesteld uit Westelij ke Tweede IClassers, na afloop waarvan het Zwaluwen-elftal werd samengesteld. Door den dikken mist was de wedstrijd zeer moeilijk te volgen. Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelde zich een vlugge partij. Vooral de tweede-klassers speelden in een vlug tempo en het gelukte den mid- voor Ditmars het eerst te scoren (01). Het solospel van v. d. Broek werd besloten met een goed schot, dat doel trof. (11). De N. A. C.-speler v. d. Linden slaagde ei in met een fraaien kopbal den B-ploeg de leiding te geven (21). Dit duurde ech ter niet lang. Nadat een doelpunt van Dit- mars niet was toegekend wegens ver meend buitenspel kon Spaendonck (Nep- tunus) den gelijkmaker 6ooren (22). In de tweede helft was de B-ploeg veel actiever dan voor de rust. Ophorst (H. B. S.) bracht den stand na eenigen tijd spe- lens op 32. Twee minuten voor het ein de wist Schoenmaker (Quick) die v. d. Linden wegens een blessure vervangen had, den voorsprong voor den B-ploeg nog tot 42 te vergrooten, met welken stand het einde kwam. OM DEN ZOMERZORG-BEKER. L. P. S. V.—De Post 3—7. Gistermorgen had de tweede beslissings wedstrijd voor den Zomermorgbeker plaats De Post was over alle linies sterker en drukte dit in de eerste helft uit door vijf doelpunten. Kust 50. Na de rust werd het spel der politie beter en wogen beide partijen tegen elkaar op. De Politie maakte 3 doelpunten en de Post voegde ook nog 2 doelpunten aan de score toe. Het resultaat was dus een verdiende 73 overwinning voor de Post. Na den wedstrijd nam aanvoerder La- bordus onder groot enthousiasme den wis selbeker in ontvangst. Als tweede prijs ontving de Politie een door „de Post" uit geloofde lauwerkrans. WIELRENNEN DE VIJFDE ZESDAAGSCHE TE FRANKFURT AM MAIN. Zeer sterke bezetting, Van Kempen- Braspenning van de partij. Na Berlijn, Stuttgart, Keulen on Dort mund volgt thans Frankfurt aan de Main. In deze stad wordt thans voor de vijfde maal een Zesdaagsche wielerwedstrijd ge houden welke op 29 Januari aanvangt, en lot 4 Februari duurt. De bezetting van deze Zesdaagsche, die in de Festhalle plaats vindt, is wel buitengewoon te noe men, immers men kan gerust zeggen, dat de sterkste ko'ppels, die ooit m de Main- stad hebben gereden, thans zullen deelne men. De directie scheen er ditmaal groote waarde aan te hechten, oin zooveel moge lijk Duitsche koppels samen te stellen, want niet minder dan 7 Duitsche paren zullen op de baan treden, tegenover vier buitenlandsche en een gemengd koppel. De volgende 12 koppels zullen Vrijdag avond den langen wedstrijd aanvangen. SchoenTietz, Duitschland; Piet van KempenBraspenning, Nederland; L. SchaeferManthey, Duitschland; Duel- bergMiethe, Duitschland; GoebelDi- nale, Duitschland-ItaliëCharlier—Deneef België; NegriniSevergnini, Italië; Becht Oestreich. Duit.schlandWambstBroc- cardo, Frankrijk; Zims—Schorn, Duitsch land Kroll—Maidora, Duitschlanden KauschHuortgen, Duitschland. Wie winnaars zullen worden. In een zoo sterk bezet veld is met geen mogelijk heid een prognose te maken. Wel zouden we de o.i. sterkste koppels direct naar voren kunnen brengen, bijv. Rausch— Huertgen, GoebelDinale en Charlier Deneef, doch wie vertelt ons nu ai hoe Piet van Kempen, de „Vliegende Hollan der", zooals men hem in Duitschland noemt, met zijn nieuwen koppelgenoot Braspenning zal rijden. Van Kempen heeft pas met Pijnenburg een heroische Zes daagsche te Dortmund gewonnen, terwijl Pijnenburg weer op zijn beurt met Bras penning te Brussel een Zesdaagschen wielerwedstrijd won. Men zou hieruit de gevolgtrekking kunnen maken, dat het koppel Van Kempen—Braspenning z eer sterk is, doch men dient niet te vergeten, dat aan den anderen kant ditmaal een aantal koppels zal starten, dat geheel op elkaar is ingereden. Hierbij denken we in de eerste plaats aan RauschHuertgen en de uitstekende Belgen CharlierDeneef. Goebel heeft ipen ditmaal van Schoen gescheiden, alleen in verband met het feit dat Goebel en Dinale de vorige Frankfur ter Zesdaagsche hebben gewonnen. Dit koppel is dan ook sterk favoriet, terwijl de zooeven genoemde Belgen eveneens een groote kans wordt gegeven. De laat- sten hebben nog onlangs te Parijs in een drie-uurskoppelwedstrijd hun groot kunnen laten zien. En tenslotte het eeuwige kop pel Rausch—Huertgen mug men evenmin uitschakelen als eventueele winnaars. Tenslotte mag Schoen en Tietz ook nog een sterk koppel genoemd worden evenals de Franschen Wambst en Broccardo. De rest der deelnemers komt o. i. niet in aanmerking voor een der eerste plaat- BILIARTEN LEIDSCHE BILJARTBONI). De competitie. De uitslag vau den wedstrijd D. O. S. I A. D. O. I voor de comp. L. B. B. Ie k'asse luidt: K. Bijleveld (A.D.O.) ISfl 2S 23 6.75 A. Verstraaten (D.O.S.) 200 2S 28 7.14 A. van Rijsdam N. N. 200 32 30 6.25 130 31 24 4.19 C. v. Randeraat 103 52 14 1.98 A. J. Offenberg 150 52 13 2.90 De 4e partij door D. O. S. gewonnen w. n. o. D. O. S. 2 en A. D. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. IID. O. S. III voor de comp. L. B. B. 3e klasse luidt: P. Schouten (D.O.S.) 87 31 16 2.80 C. Bus (T. O. G.) 100 31 20 3.22 N.N. J. J. Mulder W. Swaak G. Mieremet 49 30 12 1.63 100 30 11 3.33 100 39 11 2.56 52 38 8 1.36 H. Nasveld 98 46 10 2.13 J. v. d. Burg 100 46 11 2.17 T. O. G. 2 en D. O. S. Opunten. Winterwedstrijd Leidsch Schaak genootschap. In de hoogste groep van den winterwed strijd kwamen wederom een aantal par tijen tot een beslissing. De uitslagen wa ren de volgende: S. P. OuwerkerkG. Bosscha 01H. G. HofmanM. M. Se- gaar 10, Dr. J. F. SirksW. II. Bosscha 01; W. DemmendalD. de Jong 1—0; A. L. de WolfM. Bloem 10, Demmendal G. Kuiper 1/21/2, De Wolf—G. Schoppen 01; HofmanJ. G. van Eijbergen 1—0; BloemOuwerkerk 1/21/2, B. J. Witten bergG. Bosscha 01; P. L. J. Rassers G. Kuijper 10. Tot dusver behaalden de volgende spe lers het beste resultaatVan Eijbergen 7 uit 13, Demmendal 3.5 uit 6, Wittenberg 4 uit 7, Rassers 6 uit 7, G. Bosscha 11 uit 12, W. H. Bosscha 10 uit 13, De Wolf 6.5 uit 11, Volders 3 uit 5, en Hofman 3.5 uit 5. In deze ronde werd het volgende partij tje gespeeld, waarbij wit een fout in de opening maakte 'en dientengevolge reeds spoedig op verlies stond. Albin's tegengambietWit: B. J. Wit ten berg, zwart: G. Bosscha. 1. d2d4, d7d5 2. c2c4 e7eö Zwart wil de gewone paden ontwijken en geeft een pion, in de hoop een aanval te ver krijgen. 3. d4xeö cl5—d4 4. e2—e3. Deze zet is niet goed, wit had moeien vervol gen met Pf3, daarna g3 en Lg2 en,behoudt dan door voorzichtig spel den besten stand. 4LfSb4f 5. Leld2 Pbl r.aar d2 was beter, wit krijgt dan echter wel een slechte dubbelpion 5 d4xe3! 0. Ddl— a4t Pb 8c6 7. Ld2xLb4 wint een officier, maar de stelling is verloren, want zwart kan den officier terugwinnen en levens den kouingstaiid onveilig maken. 7e3xf2t 8. Kelxf2 DdSh4+ 9. g2—g3 Dh4d4f 10. Kf2—el Dd4— e4t 11. Pgl— c2 De4xhl 12. Pblc3 LcSh3 13. Keid2 Lh3xLfl 14. Pc3d5 0—0—0 15. Lb4—c' Dhlg2 16. Da4—dl LflxPe2 17. DdlxLe2 Dg2xDe2f 18. Kd2De2 b7—b6. Zwart geeft de partij op. HILLEGOM. Tooneelvereeniging „Pater Servatius". Gisteravond gaf deze jeugdige Vereeniging in de Tooneelzaal van Hotel Sistermans voor een volle zaal een opvoering van het 4-bedrijvige Tooneeispel „Wat niet sterven kan", van Gerard Nielen. In dit stuk behandelt do schrijver den strijd tusschen een ongeloovigen vader en zijn 3 zoons, die zoekende zijn naar het eenig ware leven: het geloof in God. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat de spelers over het geheel genomen een zeer goede vertolking hebben gegeven van dit moeilijke stuk. In de eerste plaats noemen wij de zeer gave vertolking van de zware rol van Van Grosbergen; deze speler toont een goed be grip te hebben van het lanceeren van zijn zinnen en tevens weet hij zich los op het tooneel te bewegen. Hij werd goed bijge staan door zijn zoon Rudolf, den effecten makelaar Blenders, terwijl ook de creatie van den tuinman Huib een zeer goede was. Dit wil uiet zeggen, dat do overige mede- spelenden niet voldeden, ook zij deden hun best. Als een welgemeende raad moeten wij toch zeggen, dat de jonge vereeqiging goed zal doen, zich voorloopig tot ietwat lichtere stukken te beperken; het is altijd goed, een voudig te beginnen en dan langzamerhand een climax in de stukkenkeuze te brengen, dan direct naar het hoogste te grijpen. Ook de juiste dictie moet over het algemeen nog beter verzorgd worden. Een warm applaus beloonde aan het einde de spelers. Tot slot ging een klucht: „Moppie als Kindermeid" van Gerdas, die de aanwezigen deed scha teren van lachen. Het was een mooie avond. Gemeenteraad. De Rlaad dezer gemeen te houdt een openbare vergadering op Dins dag 2 Feburari 1932 nam. te 1.45. De agenda bevat o.m. uitbreiding politiecorps en diver se subsidies. LEIMUIDEN. EEN ERNSTIG ONGELUK. Met het been tusschen een machine-as bekneld geraakt. Dinsdagavond geschiedde een ernstig ongeluk met een persoon in dienst van de Aitillene-innchting Hembrug. Een van de opvarenden van een motor boot van genoemde inrichting geraakte met zijn been tusschen de as van de machi ne. Ernstig verwond werd de man uit zijn netelige positie verlost. Het bleek dat de spieren van zijn kuit geheel uit elkaar ge trokken waren, terwijl ook het kuitbeen ernstig gebroken was. Dr. Bouthoorn legde het eerste verband aan, daarbij bijgestaan door den stations- beambte Buising. Na verbonden te zijn werd de ongelukkige naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. KATWIJK. Landverhuring. Het gemeentebestuur verhuurde gistermiddag voor 5 jaren enkele perceelen teelland. De animo om te huren bleek aanmerkelijk geluwd. De perceelen die thans per jaar aan huur opbrachten f 2186, deden het vorige tijdvak f 3854 aan huur. LISSE. Harmonie „Trcu moet blycken". De Harmonie „Trou muet Blycken", directeur de heer M. Bolder-dijk, gaf gisteravond op de groote boven-aohterzaal van het Hotel „De Witte Zwaan" haar 6e jaarlijksche uit voering voor donateurs en kunstlievende leden. De mooie zaal was goed bezet. Ach tereenvolgens werden op uitstekende wijze uitgevoerd: 1. „Officer of the Day", marscli van R. B. Stal; 2. „Dans la Bruyère", ouverture van A. Gerraert; 3. „Heinzel- mannchens Wachtparade" van K. Noack; 4. „Freischütz", Fantasie sur l'opera de Weber van M. J. H. Kessels; 5. „Per as- pera ad astra", Bravour-marsch van Ernst Urbach; 6. „Le Rebour aux Paradis'1, ouverture van F. Mendelsohn; 7. „Hymne a 1 Amour", Valse van Francis Popy; 8. „Mantana", Fantasie sur 1 opera en 9. Fi nale. Alle nummers verwierven een dank baar applaus. Hierna optreden van den bekenden hu morist. Louis Zitman te Leiden, 't Was een goedgeslaagde en gezellige avond. St. Josephgezellen. in de vergadering der St. Josephgezellen hield de Vice-Prae- ses, Kapelaan Kuipers, een lezing met licht beelden over het beigcounsme in Zwitser land. Spr. behandelde enkele door hem op gedane ervaringen tijdens zijn vijfjarige studie in Freiburg. Ook spr. had aldaar de bergsport beoefent en genoten van het schitterende panorama van de Zwitsersche bergen. Het was een aangename en leer zame avond. STOMPWIJK. Muziek- en Tooneeluitvoering. Woens dag 3 en Donderdag 4 Februari zal het Tooneel- en Fanfaregezelsohap haar voor jaarsuitvoering geven. Te oordeelen naar 't keurig verzorgde programma en het be haalde succes bij vorige uitvoeringen, be looft het weer een genotvolle avond te worden. VOORHOUT. Tooneelavond „Vader Kolping". Te circa 7.15 uur opende kapelaan J. Rijk, Geestelijk Adviseur van bovenvermelde vereeniging, met een kort en opgewekt woord dezen tooneelavond en hoopte dat deze avond voor allen een recht gezelligen mocht worden. Hierna werd door spr in gezet: „Roomsche Blijdschap", dat door al de aanwezigen uit volle borst werd mee gezongen. Voor een goed bezette zaal werd dan het gordijn opgehaald, voor de opvoering van het drama „De Anarchist", geschreven door Gerard Nielen. Het drama dat in de jonge Gezellen goede vertolkers vond, is geschreven in den geest van dezen tijd. Begrijpelijkerwijs oogstte dit zoo schit terend vertolkte tooneelstulc, ua elk be drijf, zeer veel bijval door applaus. Alle. spelers, geen enkele uitgezonderd, hebben zich zeer best van hun taak' gekweten. Laat het een aansporing zijn voor hen die hedenavond niet gespeeld hebben, hun goede voorbeeld na te volgen. Daarom een woord van hulde aan spelers en regisseur van dezen avond. Dat in hun devies worde opgenomen „Semper Melior"; Laat dat hun doel en streven worden. Hierna volgde nog een komische twee- acte-r: „Janus de Wonderdokter" van Pa ter Servatius, welk stuk de lachspieren er nog eens inzette. Tusschen de bedrijven werden mooie muziekstukjes ten gehoore gebracht, door onzen pianist den heer Van der Hulst. Tusschen het eerste en tweede bedrijf sprak de heer P. Vester een dankwoord uit aan alle donateurs en donatrices, als ook aan al de aanwezigen, voor de steun aan het patronaat geschonken. Hij hoopte, dat deze steun in den vervolge uiet zou worden onthouden. Laten wij de opvoeding der rijpere jeugd toch steeds op zeer hoo- gen prijs stellen. Vervolgens las spr., omdat de eigenlijke beheerder absent was, een jaarverslag voor van de Gezellen vereeniging, en noemden degenen, die een spaarpremie hadden ver diend. De heer Veater spoorde ten slotte de ouders aan, om het sparen hunner kin deren te bevorderen, en verzocht om aller medewerking, waaraan hij geenszins twij felde, want wat men jong gewend is, zal men oud doen. Hij sloot met den wensch, dat toch bij deze jeugdige spaarders het spook der werkloosheid zich niet moge openbaren. SASSENHEIM. Uitvoering. Gisteravond hield de R. K. Volksbond zijn jaarlijksche feestvergade- ring, welke werd opgeluisterd door do too neelvereeniging „St. Pancratius", onderaf- deeling van den R. K. Vo.ksbond. Te ruim half acht opende de voorzitter, de heer J. Kortekaas, met gebed en heette allen welkom. Het deed spreker gonoegen, de leden dezen avond te mogen aanbieden Vervolgens werd het Strijdlied door allen gezongen, begeleid door het salonorkest „Vineta". Hierna was het woord aan de tooneel-dilettanben voor een drama in 4 be drijven ,-,De anarchist". Dat de aanwezigen hiervan hebben geno ten, bleek uit het muisstil gehoor en het dankbaar applaus. De rolverdeeling en ver tolking was dan ook op de juiste plaats, hetgeen voor den regisseur-, den heer J. Koele wijn uit Lisse, een voldoening mag zijn. De keurige tooneelen dragen daartoe ook een groot deel bij. De grimeering werd verzorgd door den heer v. d. Heijden uit Noord wijk. De vertolking van dit mooie stuk is een buitengewoon succes geweest, vooral de spelers van de hoofdrollen blonken uit. Voor degenen, die dit drama willen gaan zien, bestaat a.s. Maandag nog gelegenheid. Tijdens de pauze werd door „Vineta" vroolijke muziek ten gehoore gebracht. Ook werd door den heer Franken, penningmees ter van „Hulp in Nood", verslag uitgebracht van hetgeen door genoemde instelling is verstrekt, n.l. melk, vleesch, brandstof. Ook werd door hem verslag gegeven van de lief dadigheidsavond, welke is gehouden voor ..H. in N." en Kraamverzorging en welke heeft opgebracht f 122. Met een woord van aanmoediging om de bus te gedenken, be sloot spreker. Hierna dankte de voorzitter de spelers voor hun aangenaam spel en de muziek voor haar vroolijke nummers. Spr. hoopt dat de aanwezigen zich hebben vermaakt, waar op hij zeker vertrouwt want clit bewees hun aandachtig gehoor. Uitdeeling vet. Uitgaande van het per manent comité met medewerking van Hulp in Nood werd Zaterdag aan 75 gezinnen 400 pond vet uitgedeeld, in hoofdzaak aan werkloozen, die zich daarvoor hadden op gegeven. Gevonden voorwerpen. Een wollen heerenhandschoen, een autosleuteltje, een zwarte handbeschermer, een zwart konijn, een bruine portemonnaie met inhoud, een reserve autoband. Verloren voorwerpen. Een dop van benzinetank, een bruin glacé dameshand schoen, een house van reserve autoband, een bril met hoornen garnituur en nikke len veer, een bruin lederen muts met boat- rand, een bruin damestaschje met inhoud. Vertrokken: L. W. Willems en ge zin, v. Hoofdstr. 272 naar Leiden. O. Hoogeboom, v. Hoofdstr 231 naar Soest. Mej. H. Schürmann, v. Hoofdstr. 302 naar Leiden. Mej. A. ter Haar, v. Hoofdstr. 111 naar Baarn. Mej. A. M. Elstgeest v. FI. Sch'outenstr. 24 naar Box meer. Mej. W. Tukker, v. Hoofdstr. 35S uaar Noord wijk; Mej. E. A. Verheijen, v. Hoofdstr. 82 naar Boxmeer. Geboren: Albertus Nicolaas, z. van B. Bax en C. M. v. d. Eist. Aaltje Ja- coba, d. van G. Oudshoorn en H. Oomsen. Ondertrouwd: P. O. van Schie en M. A. Noordermee-r. Overleden: M. Fr. W. Olsthoom vr. 43 j. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het zachte weer werkt er ten zeerste toe mee dat de aan voer iedere dag grooter wordt. Ook de kwa liteit wordt steeds beter uoch over de prijzen valt nog lang niet te roemen. In tegendeel. Deze blijven nog slecht en ver liesgevend. Per dozijn wordt in le kwali teit betaald: Salvato'r rose 814 ct„ Witte Valk 18— 23 ct„ Flamingo 914 ct„ Rose la Reine 914 ct„ Brilliant Star 813 cent., La Reine max 1624 et, Vermilion Brillant S14 ct„ I'his 10IS ct., - Prins van Oos tenrijk 10—12 ct., Gele Prins 1426 ct., Fred. Moore 814 ct„ La Reine 714 ct., King of te Yellow 10IS ct., Rose Gris de lin 812 ct., Prosperity 814 ct., Courone io'r 1627 cent, William Copland 1220 ct., Bartigon 1630 ct., Elisabeth 2035 ct., Will. Pitt 1930 ct. Hyacinthen ƒ2.50 630, Narcissen 0.802.40 per 100. W0UBRUGGE. Uit oude dagen. Toen in 1760 den dijk van den Oudendijkschen Polder werd gelegd, liet men ter beveiliging tegen de Wijde Aa aldaar een breede strook land liggen. Het turfvenen in genoemde polder was afgeloopen. De eigenaar van bedoeld land, een turfveender, ging dat buitenland uitvenen. zijnde beste turf en wel zoo uit gebreid, dat daar ter plaatse een vrij die pe vaart kwam. Na een tweetal jaren be merkte een bode van Rijland die over treding, hij werd beboet, doch die diepe vaart bleef. Op bedoelde buitenland, laners die vaart, heeft de tuinder W. van der Meer zijn wo ning gebouwd met het zeer passend op schrift „Ser Bat-aio Ne Venko" (zonder strijd geen overwinning) ook tegen den waterwolf. Met vlijt bewevkte hij deze gronden en vond daar een interessant muntstuk, uit de jare 1579, met latijnsch opschrift, en de Hollandsche maagd in een omheining, wijzende met den vinger naar boven, van waar de hulpe wordt verwacht. WARMOND. Collecte. Door Burgemeester en Wet houders is aan het Leger des Heils, waar van de hoofdzetel is gevestigd te Rotter dam, vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze Gemeente. Werkloozen. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg volgens de laatste op gaaf van het Bureau der Arbeidsbemidde ling 73. Geboren: Gerardus Maria, z. van P. J. v. d. Horst en J. M. M. Clabbers. Hendrik Cornelis, z. van H. van Ginkel en A*Sasselaar. George, z. van C. Verwaal en J. C. Heemskerk. Enna Geverina, d. van A. J. Hegger en E. M. Ottema. Overleden: Maria Cornelia Bakker 75 j. Gerardus Kokshoom 76 j. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad van Zoe- termeer op Maandag 25 Januari, des n.m. 6.45 uur ten Raad-huize. Aanwezig alle leden. De voorzitter »opent op de gebruikelijke wijze, door voorlezing van het formulier gebed, de vergadering. Dé secretaris leest hierna de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Naar aanleiding hiervan deelt de voor zitter mede omtrent het schoonhouden der vaart een advies te hebben ingewonnen, om dit weer door de eigenaren te laten doen, inslede dat de gemeente dei werk zaamheden laat verrichten. Een positief advies kon niet verkregen worden. De heer Duinisveld blijft bij zijn meening de post op de begrooting niet te handha ven, waarbij de heer Scheer zich aansluit. Besloten wordt echter den bestaanden toe stand te bestendigen Op dit moment verschijnt de veldwach ter in de vergadering, die meedeelt, dat er brand is uitgebroken bij den heer B vi n kers, waarop de vergadering wordt geschorst. De vergadering wordt te halfnegen we der heropend Medegedeeld wordt een schrijven van Ged. Staten, houdende be richt, dat de Voorweg niet voorkomt op het provinciaal wegenplan schrijven van het gemeentebestuur van Stompwijk met de kennisgeving, dat het bereid is over een tijdvak van 3 jaren een bedrag van 390.per jaar te betalen voor onder houd van de Meerlaan en den Midden weg. De wijziging der steunregeling wordt uitgesteld tot het einde der vergadering. Tot een wijzigng der redactie belasting- verordenigen wordt besloten. De verordening op de winkelsluitings wet wordt overeenkomstig de wenschen v*rn de winkeliers vastgesteld. Aan den straatveger J. Wierik wordt op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend. De voorz. deelt mede, in verband met dit ontslag, hoe de werkzaamheden aan de straat in het vervolg zullen worden ge regeld. "Aan" 'dé f'umbouwcursus "wordt een sub sidie verleend van 20. Bij punt 7 der agenda vernieuwing Dorps straat, wordt door B. en W. voorgesteld tot vernieuwing met aanleg van trottoirs te besluiten. De kosten worden begroot op f 13000. Nadat de voorzitter de urgentie en de wenscheliikheid van den vernieuwing had uiteengezet, wordt besloten zoo spoedig mogelijk tot die werkzaamheden over te gaan. De gelden, daarvoor benoodigd, zullen verkregen worden door overschrijvingen van het Grootboek. H'erha wordt de vergadering eenigen tijd geschorst en de heer A. J. Bos, in de kwaliteit van voorzitter der steuncom- missie ter vergadering komt. Het schrij ven der steuncommissie om aan georgani seerde trekgerechtigden een kindertoeslag te verleenen van 15 cent per kind en per dag tot een maximum van f 3.60 per week, wordt voorgelezen. De steunregeling wordt aldus aangevuld. Hierna sluiting, waarna de Raadsleden nog eenigen tijd bij den brand vertoefden die nog steeds woedde. Dienstplicht. Yoor den dienstplicht lichting 1933 werden 20 jongelingen inge schreven. Hiervan bekomen er in vrijstel ling, t.w. 9 wegens broederdienst en 1 we gens opleiding voor een geestelijk ambt. Brandstichting? Naar aanleiding van den brand, die Maandagavond bij den heer Brinkers uitbrak, is een bedrag van 200.uitgeloofd aan hem of haai', die inlidhitingen kunnen geven omtrent den eventueelen dader, en welke leiden tot een veroordeeling van dezen. Geboren: Johannes z. van G. Brand horst en L. Uitdenbogert. Johanna Mar- garetha d. van C. Weening en M. A. v. d. Linde. Overleden: Johanna Bolleboom 4 j. d. van M. Bolleboom en O. Heemskerk. De filmheldZeg eens, denk erom. Maak m'n haar niet in de war.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10