LUCHTVAART UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 25 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT IWEEDE BLAD PAG. 7 GYMNASTIEK R. K. S. V. Jeanne 'd Are. Bovengenoemde vereeniging hield Woens dag j.l. haar jaarvergadering in het ge- ibouw der Zitavereeniging P. kerkkoorsteeg 15. De voorzitter, de heer J. Gastelein, heette allen van harte welkom en sprak zijn. vol doening uit over de schitterende opkomst zoowel van de dames als heeren. Hierna volgde het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, die onder dankzegging aan den len secretaris werden goedgekeurd. Daarna kwam de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester, welke in de puntjes verzorgd waren. Het verslag van den secretaris herinnerde aan de successen die de vereeniging boekte in het afgeloopen jaar, o.a. werd door de dames gewonnen den len prijs eigen gekozen werk en den 2en prijs van de voorgeschreven oefeningen. Ook de heeren en jonc ens boekten succes op de gehouden Bondswedstrijden. Ook werd dit jaar deelgenomen aan de Leidsche kam pioenswedstrijden voor athletiek waar de vereenigingsprijs werd veroverd. Uit het verslag van onzen penningmees ter bleek het weer overduidelijk, dat de kas nog geen verliezen kende. Nu bracht de kascommisie haar verslag uit en had de pa pieren in goeden stand en de kas kloppen de bevonden, waarna de voorzitter den pen ningmeester bedankte voor zijn zorgzaam beheer. De bestuursverkiezing was spoedig afge werkt, daar de aftredende bestuursleden zich herkiesbaar hadden gesteld en allen weer herkozen werden. De verkiezing van een voorzitter had tot resultaat dat de heer J. Castelem wederom herkozen werd. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: Eere-voorzitter A. C. Tel eng; voorzitter J. Gastelein; le secr. B. Wijsman, Levendaal 116; le penn. P. Develing, Oranjeboomstr. 2; 2e voorzitter A. Bergers; 2e secr. P. Meershoek; 2e penningmeesteresse Mej. M. Meershoek; comm. materiaal J. Bekkering; le comm. J. Raaphorst ;2e comm. Mej. S. J. Zoet, Hierna volgde benoeming afgevaardigden voor de Bondsvergadering. Deze taak werd opgedragen aan den len secr., 2en voorzit ter en 2en commissaresse, die allen deze be noeming aanvaardden. Hei werkprogramma 1932 is voor de ver eeniging van groot belang, daar zij dit jaar haar 7e lustrum hoopt te vieren en ook be sloten is deel te nemen aan de Bondsgym- nastiekwedstrijden. uitgeschreven door K.D.O. te Amsterdam. Hierna volgde de rondvraag, waarvan een geanimeerd gebruik gemaakt werd. Alvorens de vergadering gesloten werd, herinnerde de voorzitter ons nog eens aan de woorden van den secretaris, om stevige propaganda te maken, waardoor het 7e lus trum schitterend zal verloop-en, indien ieder lid een nieuw lid aanwerft.-Hierna sloot de voorzitter de vergadering met den Ghr. groet. UITVOERING EXCELSIOR. De Leidsche Gymnastiek- en Scherrn- vereeniging „Excelsior" gaf Zaterdag avond in de concertzaal „Concordia" haar 31ste uitvoering. Voor den aanvang sprak de energieke voorzitter, de heer Galjaard, een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den eere-voorzitter der Ver eeniging, den heer Ant. Metz en zijn echt- genoote, tot de afgevaardigden der zus terverenigingen, de donateurs en dona trices. Met een weemoedig hart opende spr. deze uitvoering, wijl er verscheidene leden en adspiranten op de ziekenlijst stonden, waardoor de prestaties wellicht zouden lijden, doch daarom riep hij aller clemen tie in. Het afgeloopen jaar is voor de vereeni ging niet zonder succes geweest. JDe ad- spiranten wonnen nl. den eersten prijs gymnastiek en een 2den prijs in den marsch- wedstrijd, de leden een 2den prijs in gym nastiek en een 3den prijs in de athletiek. Bijzondere dank brengt spr. in dit verband aan den heer N. de l'Ecluse, die als leider geheel belangeloos zijn beste krachten aan de vereeniging heeft gegeven, hetgeen spr. ook uit de resultaten van deze uitvoe ring hoopte te kunnen constateeren. Hierna werd met de uitvoering een aan vang gemaakt en het mag gezegd, dat het betrekkelijk jonge troepje met zulk een jongen leider zich goed door de moeilijk heden wisten heen te slaan. In de vrije oefeningen werkte de heer VEcluse zelf met de leden mee, hetgeen niet gemakkelijk was, maar desondanks dwong zijn dubbele taak bewondering af. De paardoefeningen der leden waren wel erg ingewikkeld, hetgeen aan de af werking wel te bemerken was. Heel goed waren de brugoefeningen der leden, waarbij de leider eveneens van zijn kunnen blijk gaf. Tenslotte mogen we ook de rek-oefenin- gen niet onvermeld laten, die een heel goed besluit vormden van het geheel. Het werken der adspiranten viel zeer te loven. De brug en staafoefeningen slaagden zeer wel, en hoewel er natuurlijk hier en daar nog wel wat te polijsten valt mag toch gezegd worden, dat Excelsior goede jonge krachten bezit, die nog veel voor de toekomst beloven. Het was een aardige uitvoering, die een goeden indruk heeft achtergelaten, niet in het minst door de vlotte afwerking. De rest van den avond werd aangevuld met tooneel van de Ver. „Tot ieders Ge noegen." KON. NEDERLANDSCH GYMNASTIEK VERBOND. Verschillende besluiten. In de gisteren te Den Haag gehouden vergadering van het Bondsbestuur van het Koninklijk Nederiandsche Gymnastiek Ver bond is besloten, dat de centrale demonstra ties der a.gemeene vrije oefeningen voor het Bondsfeest 1933 op 14 Februari a.s. te Utrecht zullen worden gehouden voor de. diverse vereenigingsleiders. De Commissa ris der Koningin in Zuid-Holland heeft het voorzitterschap aanvaard van het Eere- comit' voor het 'te Rotterdam in 1933 te houden Bondsfeest. De K.N.A.U. heeft besloten, de leiding en regeling van het handbalspel aan het K.N.G.V. over te laten. De onderhandelingen inzake het weder toetreden van de bij den Amsterdamschen Turnbond aangesloten gymnastiekvereni gingen werden besproken. Het Bondsbe stuur staat zeer tegemoetkomend ten aan zien van de wenschen van den A.T.B. en verklaard werd. dat deze onderhandelingen op vriendschappelijke wijze zullen worden voortgezet. Het Bondsbestuur hoopt op de a.s. Bondsvergadering, welke op Zondag 13 Maart te Utrecht zal worden gehouden, nadere mededeelingen té doen. Dr .J. H. O. Reys, de voorzitter van het KNGV zal een serie lezingen houden voor de A.V.R'.O. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat het K.N.G.V. is toegetre den tot de Nederiandsche Jeugdherberg Centrale te Amsterdam. WIELRENNEN LEIDSCHE REN- EN TOUR- VEREENIING „SWIFT". Wedstrijden op home-trainers. Ter viering van het 12 y2 -jarig bestaan, welke gisteravond in de groote «Stadsge hoorzaal plaats had, had de Leidsoüe ren en tourvereeiugmg „Öwiii' in de entourage van een oabarepavond, wedstrijden op home-trainers georganiseerd. De cabaretavond zeif werd gegeven door het ensemble Rees Pruis, die evenals Stella Scenier aardige liedjes zong, terwijl nog een aardige klucht ten tooneele werd ge bracht. Het muziekgezelschap „Aulgepast' zorg de steeu-s voor vroolijke muziek, zoodat er stemming heerschte. Nadat bij monde van den voorzitter, den heer Graaiinans, het feestcomité was ge- huluigd en door de dames een mooi nieuw vaanuej wa-s aangeboden, ving de aiwer- king van het programma aan Wat de wielerwedstrijden betreft zouden er telkens door drie renners drie series ieder van drie ritten over 1 K.M. worden gereden, terwijl er door drie „Swaft''-lenen ook drie ritten over 1 R.Ai. werden gereden. Nadat er echter 6 ritten waren verreden, brak de as van een der rollen, zoodat op 2 rollen moest woruen verder gereden. Het moeilijke van het geval was echter, dat niet alle roden even soepel rijden, zoo- nat allen bij iedere rit een andere rol moest worden toegewezen. Hierdoor moesten sommige ritten worden geannu leerd en een andere telling worden ge- vo.gd. De uitslagen luidden toen ^en slotte: I. Wedstrijden voor „Swiff'-leden: le rit: 1. C. Paats 29 sec.; 2. P. v. d. Pluym 3U 9.; 3. A. de Ruiter 314/5 s. 2e rit: 1. A. de Kuiter 28 s.; 2. P. v. d Pluym 31 s.; 3. C. Paats 31 1/5 s. 3e rit: 1. P. v. d. Pluym 27 4/5 s., 2. A. de Ruiter 29.3 s. II. Wedstrijden voor deelnemers van verschillende vereenigingen le rit: 1. Dieterinun 2b s., 2. Huet 30 1,5 s.; 3. v. Dijk 31 2/5 s. 2e rit: 1. v. d. Touw 27 s.; 2. Engelnioer 30 3/5 s.; 3. Jungnaus 33 3/5 s. 3e rit: 1. Balk 27 1/5 s.; 2. Verschoor 30 s.; 3. Bouquet 31 1/5 s. 4e rit: 1. Bouquet 27 1/5 s., 2. Engelm mr 30 4,5 s.; 3. Dieterman 31 1/5 s. 5e rit: (geen uitslag opgegeven). 6e rit: 1. Huet 28 s.; 2. Junghaus 33 4/5 s. 7e rit: 1. Eugeimoer 27 1/5 s.; 2. Bouquet 30 s. 6e rit: 1. Verschoor 29 s.; 2. Balk 30 s. 9e rit: 1. Junghaus 29 4/5 s.; 2. van D:jk 30 s. De einduitslag luidde: Voor „Swift"-leüen: 1. de Ruyter 57 3:5 8.; 2. v. d. Pluym 57 4/5 s.; 3. Paats 1 ni. 1/5 s. Voor deelnemers van andere vereeni gingen 1. J. Verschoor (Swift) 57 s.; 2. Bouquet (Ulysses) 57 1/5 s.; 3. en 4. v. d. Touw (De Kampioen) en van Dijk (De Kampioen) 57 2/5 s. (Bij loting door v. d. Touw gewon nen). 5. Engelnioer (Ulynipia) 57 4/5 s.; 6. Huet (Hollandia) 68 1/5 s.; 7. Balk (De Ba taaf) 59 1/5 s.; 8. Dieterman (D.T.S.) 59 1,6 s.; 9. Junghaus ('s Gravenhage) 1 m. 3 3/5 s. Door den voorzitter werden aan de ren ners hierna de prijzen en geschenken, als bekers, plaquettes, medailles en banden, zadels enz. uitgereikt. Het feest werd voortgezet met muziek van de Accordeon vereeniging D.V.V., ter wijl een bal, onder leiding van den heer Evert Gastelein, die nog eenige nieuwe dansen demonstreerde, den feestavond be sloot. DAMMEN Kampioenschap De Rijnstreek. Vrijdagavond werd de beslissingswed strijd om het kampioenschap van .het Rijn district gespeeld tusschen „Excelsior" te Waddinxveen en A. D. C. Alphen. Zooals te verwachten bestond voor dezen wed strijd veel belangstelling. „Excelsior'! wist met een 119 overwinning beslag te leg gen op het kampioenschap. Blijft A. D. O. I zoo door gaan dan zal deze zeer zeker de tweede plaats behouden. Het 2e van A. D. O. moest ook thans in de wedstrijd tegen het 2e van „Excelsior" verliezen en zal ongetwijfeld haar stand op de ranglijst wel niet meer verbeteren. De uitslagen zijn als volgt: A. D. O. IExcelsior I J. GodhelpJac. Schoenmaker 2O W. de KnijffE. J. Hoogerbrug 02 J. VerseputH. Tubost 20 Johs. v. OfwegenT. Baan 11 J. v. BerkelA. v. Ringelestein 20 J. v. d. HorstA. Tol 11 J. RijnsburgerW Ringelestein 20 C. Brasker—J. Uitenbroek 0—2 P. JansenT. Boere l1 W. J. v. Berkel—H. de Rooy 02 9—11 A. D. O. IIExcelsior II Jac. v. OfwegenA. v. Tol M. Oosthoek—W. Schouten G KomC. Blonk D. BevaartJ. Appel C. SchollaardtN. P. de Zwart J. NachtegaalL. Kramp G. v. Berkel—D. Largand J. v. WieringenJ Terlouw P Laros—P. Vink G. GroenenbergA. H. Schoenmaker BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. IHoll. I voor de comp. L. B. B. Ie kl. luidt: J. C. v. d. Berg (Holl.) 200 28 24 7.14 R. Kantebeen res. 55 27 7 2.03 (S.D.O.) P M. v. d. Berg 185 42 22 4.40 I. Mazurel 200 42 21 4.76 B van Beelen 104 39 13 2.66 C. Schouten 150 39 14 3.84 N.N. 133 57 11 2.33 N.N. 150 57 13 2.63 S. D O. 1 en Hollandia 1 punt. De uil slag van den wedstrijd Hollandia II—T. O. G. I vooi' de comp. L. B. B. le kl., luidt: J Bouman (T.O.G.) 125 49 12 2.55 N.N. res. (Holl.) 77 48 6 1.60 C. Paauw W. Haasnoot J. Hendriks Kl. de Mol 125 29 16 4 31 79 28 14 2.82 75 27 12 2.77 125 27 21 4.62 M. Zwaan 108 37 14 2.91 D. Kleen 125 37 13 3.37 Hollandia 1 en T. O. G. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd L. U. T. O IS. D. O. II voor de comp. L. B. B. 2e klasse luidt: R. Kantebeen (S.D.O.) 47 50 9 2.35 P Mulder (L.U.T.O.) 125 20 21 6.25 J. Slimmera B. Schouten N.N. N.N. 87 28 18 3.10 125 28 24 4.46 125 34 25 3.67 87 33 12 2.63 A. J. Kantebeen 125 36 17 3.47 J. Peerdeman 70 35 7 2.00 L. U. T. O. 1 en S. D. O. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cl. IIA't Gr. Laken II B. 3e klasse luidt: N y. d. Hoogt, res. ('t Gr. Laken) J. de la Rie G. Tegelaar B. Brandt J. Koster P. La gas H. Kolpa, res. De uitsldg van den wedstrijd P. van Cleef libA. D. O. II voor de comp. L. B. B. 3e klasse luidt: G. A. Beuk res. (A.D.O.) 54 47 5 1.14 H. de Roo (P. v. Cl.) 100 47 22 2.12 >r de comp. L. B. 84 36 8 2.33 100 36 14 2.77 94 32 14 2.93 100 32 14 3.12 69 32 8 2.15 100 32 24 3.12 100 56 16 1.78 41 55 6 0.74 Lak' en 0 pnt. I,. van Roon J. de Roo 96 51 13 1.S8 100 51 14 1.96 N.N. 90 53 9 1.69 F. de Roo 100 53 10 1.88 De 4e partij door A. D. O. gewonnen gegeven. P. van Cleef 2 en A D. O. 0 pnt. De uitslag van den wedstrijd L. U. T. O. II—P. v. Cleef III voor de comp. L. B. B. 4e klasse, luidt: G. v. d. Linden (P.v.Cl.) 52 35 7 1.48 J. Jansen (L.U.T.O.) 75 35 12 2.14 J. Brands J. Contant 61 52 7 1.17 75 52 9 1.44 G. Hundersmark 59 43 10 1.37 C v. Vliet 75 43 9- 1.74 De 4e partij door P. v. Cleef gewonnen gegeven. L. U. T. O. 2 en Poort van Cleef 0 punten. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. III—'t Gr. Laken III voor de comp. L. B. B., 5e klasse luidt N. v. d. Hoogt ('t Gr. L.) 60 31 8 1.93 J. Wassenburg (T.O.G.) 37 30 4 1.23 A. Hillebrand J. Wassink C. Blansjaar H Wassink 1. Binnendijk J Schouten t Gr. Laken 2 60 35 10 1.76 40 34 6 1.17 60- 46 45 45 46 46 60 46 1.30 1.00 7 1.5 T. O. G. 0 punien. C0STES EN BELLONTE GESLAGEN. Met vier volle dagen! De Fransche aviateurs Codos en Robina, die jongstleden Donderdag in den natnid- dag te Hanoi waren opgestegen, zijn Zon dag te 22.10 uur te Marseille geland, zoodat zij den afstand 11.000 K.M. hebben afgelegd in 58 uur. Zij hebben dus 't record van Costes en Bellonte met niet minder dan 4 volle dagen geslagen. HILLEG0M. Feestavonden R. K. Volksbond. De 4 jaarlijksche feestavonden, welke gister avond zijn geëindigd, hebben getoond een propagandistisch karakter te bezitten. De oprichters van een R. K. Tooneelge- zelschap als onderafdeeling van den Volks bond, benevens die van de R. K. Harmonie zullen geen spijt behoeven te hebben van hun onvermoeiden doorzettenden arbeid. Hoewel het Gezelschap Alberdinck Thijm onzen Volksbonders, bij ge'egenheid van de jaarlijksche feesten veel deed genieten, het weegt toch niet op tegen dat, wat men met eigen krachten vermag. „Arie's offer", dat was het voor deze avonden gekozen dramatische spel van Frits van Duinen, waarmee men 4 avonden voor het voetlicht trad. En dat de snelers succes hadden, bleek wel uit het 'angd.urige en harte'ijke applaus wat na ieder bedrijf volgde. Arie's Offer, een prachtig en geheel overeenstemmend met het hedendaagsche oriranisat iel even geschreven tooneelstuk. En dan onze R'oomsche Harmonie „Cres cendo" opende a'le avonden schitterend en sloot ze overweldigend. Er gaat één roep over de jeugdige harmonie: ..Heerlijk, heer lijk" en men staat verstomd over wat ook deze jeugdige muziekvereeniging presteert. Jaren lang hebben wij in Hillegom ge tobd, maar thans zijn we op den goeden weg, nu we ook de jeugd, practisch in de organisatie gebracht hebben. Bravo Roomsch Hil'egom en vooral gij Volksbon ders- Gij kunt trotsch zijn op uw lidmaat schap. Tusschen de pauze steeds' een vroolijke verloting met het rad van avontuur en een suooes voor „Crescendo". Voorzitter C. Seüsener dankte iederen avond alle medewerkenden voor hun onver- moeiden arbeid, snrak zijn beste wensohen uit voor een steeds tnenemenden bloei en riep al'en een hartelijk tot weersziens toe. LISSE. Bouw van een nieuwe bo'lenschuur. De bouw van een nieuwen bollenschuur voor re kening van de firma H. Zijp en Co. is bij aanbesteding opgedragen aan de firma Schuit te Hil'.egom. Het col"ectief contract in de Bollen streek. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de afdee'ing Lisse van den R. K. Landarbeidersbond ,.St. Deus Dedit", welke door plm. 500 leden was bezocht-, zijn de voorste len van de patroonsbonden ter afsluiting van een nieuw O. C. op de door hen gestelde voorwaarden unaniem ver worpen. Dammen. De uitslag der eerste ronde om het kampioenschap van Lisse is als volgt: L. BoogerdH. Bakker 11; G. v. d. VoetJac. v. d. Poel 20; C. Gaste.aars A. Duivenvoorde 02; C. Th. Duivenvoorde B. Duivenvoorde 02; G. C. DoggerM. v. d. Reep 02; J. DuivenvoordeN. v. d. Reep 0—2; J. Duivenvoorde—N. v. d. Poel 02; A. v. d. PoelP. Duivenvoorde 20. Woensdag a.s. worden de wedstrijden voortgezet. Geboren: Leendert, z. v. I. v. Rijssel en L. A. Roodenburg. Cornelia Alida, d. v. H. v. Waveren en C. v. Eijk. Johannes Petrus, z. v. A. J. Schr^ma en B. J. Th. Koppen. Maria, d. v. H. Groenendijk en J. A. Voges. Petrus Antonius, z. v. A. Obdam en M. J. Luber.t. Gehuwd: M. de Groot en J. C. v. d. Slot. Overleden: Maria Cornelia Breed, echtg. van C. J. Schenk, oud 43 jaren. WASSENAAR. Drievoudige autobotsing. Op den rijks straatweg onder Wassenaar kwam het Zon dagavond tot een ernstige drievoudige auto botsing, die nog goed is afgeloopen al is de materieele schade groot. Terwijl vier rijen auto's tijdens het bijzonder drukke uur tus schen vijf en zes naast elkaar reden, kwa men twee der binnenste wagens ter hoogte der buitenplaats „Backershagen" met el kaar in aanraking. De auto van K. uit Am sterdam, die uit de richting Den Haag kwam, vloog met groote snelheid tegen den wagen van H. uit Den Haag aan, die naai de residentie ging, ten gevolge waarvan K. de macht over zijn stuur, kwijtraakte. Nog voor K. stilstond, kwam hij 50 meter verder in botsing met. een tweeden wagen uit de richting Leiden. Deze auto, toebehoorende 1 aan S. uit Den Haag, werd bijna In een sloot geslingerd. De drie wagens werden zeer zwaar beschadigd en moesten naar den Haag gesleept worden. Hoewel in al de i auto's verschillende passagiers zaten, werd er niemand verwond, hetgeen, gezien de kracht en de sne.heid waarmede een en an- I der gebeurde, verwondering mag baren. SASSENHEIM. Volksbond. Woensdag 27 Jan. zal de Volksbond zijn jaarlijkschen feestavond houden, waarbij zal optreden de onderaf- deeling tooneelclub „St. Pancratius". Opge voerd zal worden „De anarchist", drama in 4 bedrijven door G. Nielen. Aanrijding. Zaterdagmorgen had ter hoogte van „Bloemlust" een botsing plaats, tussche;i twee luxe auto's, welke door de damp en de stoom van de tram niet vol doende uitzicht hadden. Beide wagens wer den zwaar beschadigd. Van de eëne auto werd de voorruit verbrijzeld en de bestuur der door glasscherven verwond. Hij werd door Dr. du Boeuff verbonden. Delven. Van gemeentewege is vandaag aan een ploeg werkloozen opdracht gegeven om op de voormalige tuin van de Bulb te Heemstede te gaan delven, zoodat nu een tweede ploeg aan het werk is gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Inenting. Woensdag 27 Januari a.s. zaA in onze gemeente gelegenheid best-aan voor kostelooze inenting en herinenting en wel: voor de ingezetenen van het dorp Aarlanderveen ten huize van den heer W. va-n der Wind, arts, des vm. 9 uur. Id. voor die van de Lage Zijde en wel mn de Ooac- zijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwaininerdam in het Raadhuis des n.m. 2 uur. ld. voor die van de Lage Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met in- I begrip van de Ridderbuurt tot aan d-e grensscheiding met Koudekerk en Wou- brugge ten huize van den heer W. v. Wer- I meskerken, des n.m. 2 uur. Id. voor die van de Hooge Zijde vanaf de grensscheidiug met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der gemeente in de Julianastr. des n.m. 2 uur en voor die van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot de grens van Hazers- woude in het huis der gemednte in de Ju- lianastraat des v.m. 9 uur. Het is ge- wenscht, dat bij de aanmelding de trouw boekjes der ouders of de geboorte-bewijzen der kinderen worden medegebracht. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. J. Jonker, wijkverpleegster bij de chr. wijk verpleging, alhier slaagde te den Haag voor het exaanen Enquêtrice. Fietsendief. De dader van het in de afgeloopen week ten nadeele van den heer N. S. ontvreemde rijwiel, iemand afkom stig uit Leiden is bij de politie bekend, terwijl het rijwiel in beslag kon worden genomen en wederom ter beschikking van den eigenaar kon worden gesteld. KOUDEKERK. Veilingvereeniging. In het café de Bruin a.hier, heeft de Eierenveilingvereeni- ging „KoudekerkTAjndijk", haar 5e jaar vergadering gehouden. Aanwezig waren 51 leden. De heer J. Mostert, voorzitter, opende deze vergadering met een kort welkomst woord. De secretaris, de heer J. O. van Egmond, kreeg daarna ge.egenheid om zijn jaarver slag uit te brengen, waaruit o.m. bleek een vooruitgang van het ledental en dat de ver eeniging thans 112 leden telt. In totaal zijn in het afge.oopen jaar geveild 285.000 eie ren; dit is 20000 minder dan in het vorige jaar. Daar tegenover staat dat er dit jaar is geveild 2000 pond boter en 1960 pond kaas. In totaal is er geveild voor een bedrag van f 15.966.61 of f 1540.43 minder dan het vorige jaar. Aan 4% was er ontvangen de som van f 639.47. De rekening en verantwoording van den secr.-penningmeester werden daarna on derzocht door de heeren kompier en Borst en in orde bevonden, welke vervolgens op vcorstel van den Voorzitter werden goed gekeurd onder dankzegging voor zijn accu raat beheer. Vervolgens bracht dc secr. verslag uit over de in de maand Decembor j.l. gehou den tentoonstelling. In totaal was ontvangen f 305.12 1/2, ter wijl de uitgaven bedroegen f 305.21, zoodat hiervan een nadeelig saldo te boeken was van f 0.08 1/2. Hierna volgde bestuursverkiezing. Verko zen werden de heeren G. Dorrepaal en Joh. Hoogeboom, terwijl in de vacaturen J. Smit en Th. J. Koot respectievelijk werden geko zen de heeren H. J. Borst en M. Minke. Bij punt 7 van de agenda, vestigt de voor zitter de leveranciers er op dat ook de eie ren onder de Warenwet vallen en zij er dus terdege rekening mee moeten houden om steeds versche en schoone eieren ter veiling te leveren. De heer J. van Tol wenschte als waarborg voor den koopman een naamstempel. Door den voorzitter werd dit ontraden en deelde mede, dat de vereeniging reeds num merstempels heeft aangeschaft, die door de leden tegen den kostprijs zijn te bekomen. Aldus werd besloten. Voorts werd goedgekeurd een voorstel van het bestuur om in 't vervolg geen boter en kaas meer van buiten de vereeniging te veilen. "Verder waren ook dit jaar weer eenige prijzen aangekocht welke onder de leden gratis werden verloot. Bij de rondvraag kwamen nog verschil lende vragen ter tafel welke door den voorzitter en secretaris werden beantwoord. Met een woord van dank aan allen die tot het welslagen van deze geanimeerde verga dering hadden medegewerkt, sloot de voor zitter de vergadering.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7