2 MAANDAG 25 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL R. K FEDERATIE. OVERZICHT. Veel verandering hebben de wedstrij den in de eerste klasse E. niet gebracht. Alleen H. B. C. kreeg een gevoeligen klap en verloor met niet minder dan 40 van Spartaan. Daardoor moet de Heemsteed- sche club de tweede plaats weer afstaan aan Leonidas, welke club met 42 van G. D. A. won. T. Y. B. B. handhaafde zioh niet zonder moeite op D. E. M. Het resultaat was een 32 zege. S. J. C. kon het op eigen terrein niet bolwerken tegen D. H. L. De Delftenaars namen geducht revanche, doch de Noord- wijkers hebben niets meer te vreezen, wijl D. O. N. K. ook weder verloor en alleen D. E. M. nu nog met D. O. N. K. kans heeft op de laatste plaats. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. T. Y. B. B. 15 11 2 2 44-19 24 Leonidas 14 8 1 5 36—31 17 H. B. C. 12 7 2 3 24—17 16 D. H. L. 13 7 2 4 38—29 16 Gr. Willem 13 6 3 4 33—29 15 G. D. A. 14 6 2 6 21—24 14 Spartaan 12 4 4 4 14—14 12 S. J. C. 11 2 5 4 15—26 9 D. E. M. 11 2 1 8 22—32 5 D. O. N. K. 15 2 13 15—52 2 In de tweede klasse O scoorden alle verliezers één tegenpunt, de winnaars drie of vier doelpunten. Zooals we reeds verwachtten heeft Lisse het in Schiedam tegen Excelsior niet kunnen bolwerken. De thuisclub bleef met goede cijfers winnaar en Excelsior veroverde daarmede tevens de leiding de zer afdeeling. Lenig en Snel werkte zich op naar de tweede plaats door een 31 overwining op Blauw Zwart, dat nog steeds de laatste plaats bezet houdt, ondanks Leiden niet veel beter staat. Want ook nu werd, met niet minder dan 4—1, verloren van P. F. C„ zoodat de stand nu is: Excelsior 11 8 1 2 27—20 17 Lenig en Sn. 12 6 4 2 3430 16 Wilhelmus 13 6 4 3 30—21 16 Lisse 13 7 2 4 23—24 16 P F. O. 13 7 1 5 35—26 15 Teijlingen 13 5 4 4 3326 14 Gr. Floris 10 3 7 17—27 6 Leiden 10 1 3 6 18—28 5 BI. Zwart 12 1 1 10 17—40 3 De uitslagen. Eerste klasse A. R. K. V. V. L.Valkenburg 02; Cae sarKerkrade 4-^-0V. V. H.Volharding 10; R. K. O. N. S.—Helios 61; Chévre- montKimbria 64. Eerste klasse B. R. K. T. V. V.—Kolping 43; Venl. Boys Brabantia 22; MuloS. V. B. 41; Gennep—Wilhelmina 21; Geel Zwart Velo 14; UnionD. E. V. 64. Eerste klasse C. De ZweefGrol 41; V. D. Z.Altior 02; P. H.N. E. O. 01; QuickDene kamp 42. Eerste klasse D. WilskrachtDe Meer 23; Santpoort H. M. S. 2-0; V. I. C.-P. V. C. 2—5; LimvioV. V. Z. 11; E. M. M.S. D. O. 2—0. Eerste klasse E. S. J. C.D. H. L. 25; SpartaanH. B. C. 40; LeonidasG. D. A. 42; D. E. M.—T. Y. B. B. 2-3; D. O. N. K.—Graaf Willem II 12. Tweede klasse O. WilhelmusGraaf Floris 31; Excelsior Lisse 41; Blauw ZwartLenig en Snel 13; P. F. C.Leiden 41. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Ons eerste elftal, dat nog steeds de steun van eenige zijner beste krachten moet missen, heeft het tegen P. F. C. niet kunnen bolwerken. Wanneer echter a.s Zondag in volledige formatie wordt ge speeld verwachten- wij eens wat anders. Het tweede elftal had gedwongen rust, omdat S. J. C., alsof dat zoo hoort, maar heel gewoontjes weg bleef! Dat is nog' lang niet in orde S. J. C.! Het is toch wel diep treurig als het heele raderwerk der-orga nisatie in werking gesteld wordt en dat een bezoekende club dan maar niets van zich laat zien of hooren! De junioren hebben tegen R. W. D. inderdaad hun best gedaan, en a/1 is er verloren 't is in ieder geval een eervolle nederlaag. Wie heeft zijn steunbonnen nog niet allemaal verkocht? Onze voorzitter heeft nog voorraad. P. F. C. I—LEIDEN I 4-1. De Leidsche aanvoerder is nu blijkbaar eens gelukkig- geweest, want om even over twee trapt P. F. C. af. De eerste aanval der Poeldijkers stuit op de Leiden „noodverdediging" en thans gaat Leiden haar geluk eens beproeven. Het is Brakel die de eerste aanval der Rood-Zwarte i besluit met een schot dat juist naast gaat. De linkervleugel der Leidenaren is ge weldig actief. B. Goddijn geeft eenige flin ke voorzetten, waarvan het midden-trio maar geen gebruik maakt. Bijna denken tfij Fr. Goddijn de score te zien openen, als na eenig heen en weer getrap voor het P. F. C.-doel de bal voor zijn voeten komt, zijn hard sohot scheert de lat. Thans gaan de Poeldijkers Simonis' heiligdom eens bezoeken, maar voorloopig hebben zij gen succes. Na ongeveer vijftien minuten spelens krijgt de P. F C. linksbinnen den bal in absolute buitenspelpositie toege speeld en slechts doordat Simonis zijn schot niet juist beoordeelde is de stand (1_0). Vanaf den aftrap neemt Leiden thans het leder in haar bezit en na 17 min. spelen heeft Brakel met een keurig schot succes (11). Wanneer dan Simonis nog eens een paar maal de I^eiden-gaal voor doorboring heeft behoed en Stokkermans tot drie maal toe het leder voor een voor open doel staande P. F. C.-speler handig weg gewerkt heeft, moet de Leidsohe doel ver dediger tenslotte voor een onhoudbaar schot der Poeldijksche-midvoor zwichten. (21). Fr. Goddijn raakt dan weer gebles seerd, jammer want het vlotte juist zoo aardig in de Leidsche voorhoede. Met een soloren van W. Goddijn besloten met een ontzettende knal die de lat. juist scheert, wordt de eerste helft geëindigd. Na de thee blijkt Fr. Goddijn vervan gen en dientengevolge de opstelling ge wijzigd. De eerste 5 minuten zijn voor Leiden, zij belegeren als het ware het P. F. C.-doel maar het lukt thans in de voorhoede niet erg. Te ver opdringen der Leiden-backs wordt hun dan ook noodlottig want plots een snelle doorbraak en het is (31). Hoe Leiden het ook probeert telkens en telkens worden zij van den bal geloopen en maar zelden zien we nu eens een goed schot of aanval. Zonder schromen maakt P. F. C. er 41 van en hoewel er nog ruim twintig minuten te spelen zijn zien we aan geen van beide zijden ook maar iets bijzonders gebeuren. Langzaam maar zeker verstrijkt de tijd en al kan men nu niet zeggen dat Leiden zoo absoluut in de minderheid is. er worden geen goals gemaakt en die zijn nu eenmaal noodig om te winnen. Wanneer tenslotte scheidsrechter Duivestein einde plaa-st heeft Leiden weer verloren en is haar positie er weer niet beter op gewor den. EEN KIJKJE voor het Ensohedesohe doel tijdens den voetbalwedstrijd A. G. O. V. V.Enschede, welke Zondag te 'doorn werd ges^-1-! S. J. C. I—D. H. L. I 2—5. Op geduchte wijze hebben de Holland- sche Leeuwen revanche genomen voor de nederlaag, welke ze van S. J. C. in eigen home te slikken kregen. De thuisclub heeft ons na rust lang niet bevredigd, er zat geen enkel verband en bijna geen fut meer in. Hadden zij in die periode gespeeld als voor rust, dan hadden wij zeker een meer bevredigend resultaat kunnen verwachten. De belangstelling vooi deze ontmoeting was weder groot en als onder de strenge en correcte leiding van scheidsrechter Döring wordt begonnen, zien we direct een snel op en neergaand spel, waarbij de meeste aanvallen van de thuisclub komen, dooh in de verdediging van D. H. L. een onoverkomenlijk struikelblok vinden. De gasten hebben het eerste succes, want als bij één hunner aanvallen door S. J. C. hands wordt gemaakt, schiet Alsemgeest de penalty hard in, Holst stopt dezen bal nog, doch door het effect draait-deze het* doel in (1—0). Dit succes brengt vuur in het spel van de Leeuwen, waardoor een goede spelverdeeling ontstaat en beide partijen tegen elkaar opwegen. Tien min. voor rust weet de Vos in buitenspelpositie de score voor D. H. L. te verhoogen (20). Beide ploegen blijven er flink op zitten en juist voor rust weet Wijnand uit een goed voorgezette corner verdienstelijk in te* schiet en (12). Na rust zakt S. J. C. geheel in, met het gevolg een serie corners. Op het kantje af weet Uljee een zeker doelpunt te voorko men, doch 6 min. na rust, weet. Alsemgeest een mooie omhaal in het net te doen ver dwijnen. (31). De aanvallen van D. H. L. zijn nu legio en ondanks de goede be waking weet Alsemgeest spoedig nogmaals te sooren (41). Een korte opleving bij S. J C. brengt hen weder enkele keeren in den aanval en als Rietmeijer een goede voorzet geeft, verkleint Ruigrok door langs den uitloopenden keeper te schieten den achterstand (2—4). Toob kan S. J. C. het tempo niet volhouden en laten zij zioh dik wijls danig door de Leeuwen insluiten, welke voor het einde aanbreekt nogmaals door toedoen van Alsemgeest weten te doelpunten (52). Met deze uitslag heb ben de Leeuwen een verdiende overwin ning bevochten. Het was voor beide par tijen een prettige wedstrijd, waarin de verstandhouding goed was en scheids rechter Döring geen moeilijke beslissingen had te nemen. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klasse E. VVL I—SJC II 6—1. Derde klasse G. ASO I—SNA I 0-^3. Vierde klasse H. DOS II—SMC II 4—0; Lisse IV—St. Bernardus II 11. Vijfde klasse G. Bernardus IVSMC III 22. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling A. Leiden IRWD I 03; Lisse I—DOS I 3—1. Afdeeling C. VVL II—SMC II 4—0. R.-K. S. V. D. 0. S. Op een zeer glad terrein wordt de bal door S. M. C. aan het rollen gebracht, S. M. C. stormt direct op het D. O. S.-doel af, maar vindt daar de achterhoede in goede conditie, die nu de D. O. S.-voor- hoede aan het werk zet. Al spoedig krijgt D. O. S. een vrije schop te nemen, van Ruiten schiet prachtig in (I0). Nu zijn beide partijen beurtelings in den aanval, de S. M. C.-voorhoede is iets gevaarlijker, doch als de rust aanbreekt is de stand nog steeds 10. Na hervatting pakt D. O. S. flink aan, en bij een vlugge D.O.S.-aanval, doelpunt de invaller-rechtsbinnen onhoudbaar (20) terwijl even later, wanneer de S. M. C.- keeper dan bal laat vallen, dezelfde spe ler keihard inschiet (30). S. M. C. stelt alles in het werk om de eer te redden doch de D. O. S.-achterhoede is niet te passee- ren. Als D. O. S. dan nog eens ten aanval trekt, doelpunt van Er met 'n schuin schot (40). Waarmee het einde kwam. D. O. S. I speelde tegen haar oud klas genoot „Victrix" in Haarlem, in welke wedstrijd D. O. S. steeds de leiding had. doch het eindresultaat was een gelijk -spel (3-3). De junioren brachten een bezoek aan Lisse, ze konden het echter niét bolwer ken en verloren met 31. R.-K. Sportver. „St. Bernardus". Het vierde elftal van „St. Bernardus", dat gisteren bezoek had van het derde elf tal der sportver. „St. Mattias" uit War mond, wist zoowaar met een gelijk spel 22 uit den strijd te komen, al werden deze beide doelpunten benut uit penalties. Het eerste puntje van deze competitie is be haald, jongens wanneer zullen er meerde ren volgen? Het tweede elftal dat op bezoek ging te Lisse om te spelen tegen „Lisse" 4 wist na een in goede verstand houding gespeelden strijd, dezen to beëindigen met een gelijk spel (l1) Vermeld zij nog dat St. Ber nardus speelde met twee invallers, n.l. C. Verkley en N. van der Zwaan die wegens ziekte absent waren. Denkt om den Conferentieavond op Donderdag a.s. te 7.30 in de R. K. school Zorgt er voor dat gij zooveel mogelijk allen present zijt, daar deze godsdienstige con ferenties voor u allen toch zoo nuttig zijn, want men moet niet alleen lid zijn eener R.-Iv. Sportver. om mede te spelen in een of anderen wedstrijd, neen men moet ook op de eerste plaats de geestelijke belan gen der -R.-K. Sport behartigen. R.-K. Sportvereeniging ..Meerburg" Zoeterwoude (H-R.j. De wedstrijd Meerburg -2S.J.C. 4 is door ziekte van verschillende S. J. C.-spe- lers niet doorgegaan. Alleen speelde dus Meerbui'g I in War mond tegen S. M. C. I Meerburg speelde met 2 invallers, waarvoor A. Visser en de vijfde de Vrind invielen. Hoewel Meerburg tactisch en technisch verre de meerdere van de Warmonders was, wisten de S. M. C.'ers toch een kleine 21 overwinning te behalen, daar zij zoo'n buitengewone geestdrift en enthousiasme aan den dag legden, dat zij het meer be rekende spel van Meerburg met succes het hoofd kon bieden. De door S. M C. uitgeloofde medaille kon zij dus in Warmond houden. De lei- dinar was zwak, doch strikt onpartijdig. Het verslag van den feestavond komt in het nummer van Dinsdagavond, onder: Rijnstreek, Zoeterwoude. R.-K. Athl. en Sportver. „Rood-Wit". Het eerste junioren-elftal behaalde gis teren wederom een overwinning op Leiden I, thans met 30. Het tweede speelde vriendschappelijk tegen A. S. O. I te Zoeterwoude, en be haalde eveneens een overwinning en wel met 4—1. De senioren kregen gistermiddag een on verwachte uitnoodiging van Leiden II en wisten het ondanks onvolledigheid tot een goed einde te brengen. A. S. C. I-S. N. A. I 0-3. Gisteren is de wedstrijd A. S. C. IS. N. A. I gespeeld. Te 2.30 blaast scheidsrechter Zoet berde elftallen binnen de lijnen. S. N. A. is volledig en A. S. C. stelt zich op met 10 man, daarbij nog een invaller. Zij mist den midvoor en rechtsbuiten. S. N. A. trapt af en gaat direct ten aanval over, maar stuit op de achterhoede van A. S. O., die in goeden vorm is. De wedstrijd gaat werkelijk gelijk op en neer, maar uit een vrije trap weet S. N. A. to doelpunten door misverstand van keeper en back (01). De rust gaat in met dezen stand. Na de rust denken wij den gelijkmaker te zien komen, maar Fortuna is niet mee. Het is weer S. N. A. die succes heeft als de linksack in eigen doel kopt. (02). Dit wordt A. S. C. te bar en zjj komen flink opzetten maar het wil niet lukken. 10 mi nuten voor het einde is het de rechtsbui ten van S. N. A., die met een onhoudbaar schot No. 3 maakt (03). Met dezen uitslag blaast de scheidsrech ter, die zeer goed leidde het èinde. De wedstrijd had een prettig verloop en werd zeer vriendschappelijk gespeeld. De junio ren verloren met een zwak elftal vin R. W. D.-junioren met 4—1. Volgende keer beter jongens. R.-K. S. V. S.M.C. (Warmond). 't Is voor S. M. C. gisteren geen dag geweest, welke aan de verwachting heeft beantwoord, zulks zoover de competitie betreft. Het 2e elftal te Roelofarendsveen spelend verloor met 40 na een stevige modderpartij, terwijl alle spelers met ont vellingen weerkeerden Het 3e wist ook geen overwinning te behalen en speelde gelijk 22, waarvan de terreingesteldhcid wel mede oorzaak is geweest. Het 2e ju nioren-elftal liet zich door het jongste zusje met 40 slaan en staan steedsv ste viger onderaan. Het terrein werd voor het le junioren-elftal afgekeurd. Ten slotte vermelden we nog de vriend schappelijke wedstrijd S. M. C. I—Meer burg I waarvoor een medaille beschikbaar was gesteld. Na veel wederwaardigheden werd te 2.30 aangevangen en werd er een vlug tempo ingezet. Hierbij gaf Meerburg wel blijk van beter gehalte te zijn dan S. M. C„ doch het enthousiaste spel van de laatste bleek toch ten slotte de doorslag te geven om de overwinning te behalen, zij het dan slechts met 21. Meerburg heeft in dezen wedstrijd veel pech gehad en meermalen ontkwam het S. M-C.-doel op gelukkige wijze aan doorboring, en uitslag 32 in bet voordeel van Meerburg ware meer op zijn plaats geweest. DE VOETBALCOMPETITIE. De voetbal wedstrijd H. V. V.Ajax, Zondag te Den Haag gespeeld, eindigde in gelijk spel. (22). Een spelkiek uit dezen wedstrijd. KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. Overal in den lande is gistereft volop gespeeld. Er werden nieuwe kampioen- schappejj behaald en.... niet behaald. Tot de gelukkige kampioenen behoorde Ajax opnieuw, want ook gisteren slaagden de Amsterdammers er niet in te winnen, zoodat het kampioenschap weer uitgesteld werd; Tot de gelukkige kampioenen behoorden gisteren Haarlem zonder zelf te spelen! De beide concurrenten voor de eerste plaats, D. W. S. en Bloemendaal, verloren echter, zoodat Haarlem een goeden dag had. 9 Ook in Afdeeling II viel een tweede klas kampioenschap. Natuurlijk is het hier weer D.H.C. Met geen enkel verliespunt uit veertien wedstrijden staat de Delftsche club nu voor de vijfde maal op de eerst© plaats en het zou ons al sterk verwonde ren, indien deze club thans het eerste klas se-schap niet behaalde. Het Westen. In Afdeeling I speelde H. V. V. dus ge lijk legen Ajax, hetgeen een kostbaar puntje voor de Groote Haagsche beteeken- de, wijl Sparta, weer met Formenoy in de gelederen 't Gooi op eigen veld inmaakte met 51. Deze Hilversummers staan er thans even slecht voor als H. V. V. Vest Frisia bleef nog steedB de concur rent van Ajax door de 42 overwinning op H. B. S. R. C. H. nam in Schiedam g-evanche op Hermes D.V.S. en K.F.C. bleef de baa» over de Stormvogels, zoodat de stand is: Ajax 15 11 3 1 17—26 25 West Frisia 15 6 7 2 46—32 19 R. C. H. 15 8 1 6 41—36 17 K. F. C. 14 6 3 5 34—28 15 Stormvogels 15 6 3 6 39—34 15 H. B. S. 15 4 5 6 41—44 13 II. D. V. S. 14 4 4 6 29—32 12 -'t Gooi 15 4 3' 8 33—48 11 H. V. V. 15 3 5 7 33—54 11 Sparta 15 3 4 8 23—42 10 In de derde klasse D kreeg Alphen wel een zeer goede beurt. Niet alleen dat do Rijnbewoners zelf met 101 de Culembor- gers versloegen, maar U. V. V. hielp, zoo als wij reeds voorspelden, Alphen een handje door Utrecht, eveneens met flink© cijfers, te kloppen. Alphen stevent nu regel recht op het kampioenschap afMen zi© slechts de cijfers: Alphen 14 11 1 57—24 23 Utrecht 15 9 3 3 32—25 21 IT. V. V. 16 9 2 5 41—33 20 X. O. 16 7 4 5 44—23 18 Amsvorde 15 4 6 5 24—30 14 Zeist 15 3 6 6 30—40 12 Elinckwijk 14 4 3 7 24—37 11 Holland 13 v 3 4 6 23—31 10 Culemborg 14 3 4 7 29—41 10 Z. N. C. 14 2 3 9 18—36 7 In Afdeeling II valt nog niet te zeggen wie afdeelingskampioen zal worden. D F. C. verloor gisteren n.l. van Feyeneoord, dat door goed .volhouden tot het einde toe een I—1 stand bij de rust in een 31 voorsprong wist om te zetten, Er waren toen nog enkele minuten te spelen en D. F. C. bracht het niet verder da-n 32. Z. F. C., dat er in slaagde haar kans op

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5