UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 25 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE TREINAANSLAGEN. DUIZEND GULDEN UITGELOOFD. De Officier van Justitie te Amsterdam heeft in overleg met de directie der Ne- derlandsche Spoorwegen een premie van 1000.uitgeloofd voor dengene(n), wiens aanwijzingen zullen leiden tot aan houding van den dader der treinaanslagen. Aan alle burgemeesters van de grens gemeenten om Amsterdam is hiervan per expresse mededeeling gedaan. Van de an dere maatregelen, welke genomen zijn, wordt in verband met het algemeen be lang het stilwijgen bewaard. Ter geruststelling van het reizend pu bliek diene, dat de meest uitgebreide maatregelen zijn getroffen. WESTLANDSCHE WIJN. Door de politie in beslag genomen. De plannen tot het maken van wijn uit Westlandsche druiven, hebben enkele tuinders in de Streek, na de slechte op brengst van dit product, reeds in daden omgezet. Zoo was er" een tuinder te Naaldwijk, die niet minder dan 500 L. wijn uit zijn druiven had geperst, en deze in de kelders bewaarde. Rijkscomm'ezen en de politie kregen er echter „de lucht van", en omdat de tuin der niet de vereischte vergunningen in gevolge de bepalingen van de Drankwet bezit, werd zijn geheele voorraad wijn in beslag genomen. De Inspectie der Belas tingen te Delft beeft den Westlandschen wijn bereids in ontvangst genomen. Luchtballon gedaald. Zondagmorgen te ongeveer kwart over elf daalde op een weiland te Overasselt een luchtballon, waarin drie heeren en een dame gezeten waren, leden van de Dus- seldorfer Aero Club. Zij waren des mor gens te half toen Duitsche tijd te Dussel- dorf opgestegen. De ballon had gedreveu op S00 meter hoogte. Na een half uur op onthoud steeg de ballon weer op en ver dween in Noord-Westelijke richting. De inzittenden waren van plan een tocht over de Zuiderzee te maken. De ballon trok veel bekijks. Inbraak te 's-Gravenhage. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is ingebroken in het R.-K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding aan den Bezuidenhoutschen weg 275 te 's-Gra venhage. De dader heeft zich toegang ver schaft door in het naast het bureau gele gen Spoorwaterlaantje over den tuinmuur te klimmen en vervolgens aan de achter zijde van het gebouw een keukenraam open te schuiven. Alle kantoorlokalen werden doorzocht waarbij een buit van on geveer f 100.uit missiebusjes, postzegels en dergelijke in zijn handen viel. De brand kast is onverlet gelaten. Blijkbaar zag deze er hun te soliede uit om er hun krachten op te beproeven. „Msbd." De diefstal van den postzak. In verband met de behandeling op Dinsdag a.s. door de Haagsche Recht bank van de zaak tegen J. K„ den eenig overgebleven verdachte van den postroof bij de Witte Brug, vernemen wij, dat twee van de vier getuigen a décharge een alibi verstrekken zullen omtrent K.'s aanwezig heid op den bewusten avond elders dan in de omgeving van de Witte Brug. Het spook in den pastorietuin. De vorige week heeft heel Silvolde kun nen griezelen vaneen geestverschij ning, die twee avonden achtereen het an ders zoo rustige dorp in rep en roer ge bracht heeft. Als een loopend vuurtje was de mare rondgegaan, dat men. tegen 't middernachtelijk uur, een spook in witte kleeren door den pastorietuin van den predikant had zien dwalen en natuurlijk trok 't grootste deel der bevolking, al dan niet met kippevel, den volgenden avond naar de plaats, waar deze griezeligheid heette geconstateerd te zijn. Voor de pas torie dromde de goê-gemeente samen en de veldwachter had het, als verkeersrege laar, danig druk. Eilaas, men kreeg dit maal het spook niet meer te zien en nie mand is er tot nu toe in geslaagd, de iden titeit der witte verschijning te ontdekken. Een kwajongensstreek zal aaji 't geval wel niet vreemd wezen, maar het pleit voor de ongereptheid der Silvoldsche ge moederen, dat ze zich nog zoo grif door spookverhalen laten inpalmen I Heb je de visschen goed gewassohen voordat je ze in de pan deedt? Nee me-frau. Ik doch, ze hebbe d'r heele lefe in 't water gelege. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 23 Jan. '32. Mijnheer de redacteur, gaarne ontving ik eenige plaatsruimte voor het volgende ingezonden stuk. Naar aanleiding van een politiek schrij ven onder de driestar van Vrijdag j.l.. De schrijver schreef over: Eenheid en Per soonlijkheid in de politieke partijen en ein digde met het volgende: „Eenheid is ook in een afvaardiging van de R. K. Staats partij een kostbaar goed; maar een een heid, die de vrije persoonlijkheid doodt, wenschen wij m onze partij niet". Maar ik vraag u, geachte schrijver, ot die vrije persoonlijkheid er dan toch is; mijns inziens is dat niet het geval. Want toen wij m September 1931 te Utrecht demonstreerden ter herdenking van de uitvaardiging van de Rerum Nova rum door Paus Leo Xlll z.g. sprak daar voor ons het Kamerlid de Bruin over de sociale aangelegenheden en ook over eeu aanstaande salarisverlaging (welke zeser de voorlooper zou wezen van alle loons verlagingen) en verklaarde zich m hoog dravende woorden er beslist tegen, en be krachtigde het door hem gesprokene nog met de woorden: „zoolang wij klauwen hebben zullen wij klauwen'-. En wat gebeurue er nu bij de begrooting in de Tweede Kamer? genoeg daarover Nu vraag ik u, noemt u dat geen vrije persoonlijkheid dooden, of spraken de/.e heeren (de Bruin, Guit, van Poll e.a.) met twee tongen (want die indruk zal men er zeker van krijgen), ik geloof, geachte schrij- ver, dat gij het op andere fracties gemunt had, maar laten wij dan ais Kacholieaen toch eerst de hand eens m eigen boezem stoken, dan is er nog genoeg recht te zet ten in de II. K. Staatspartij, *vat nu nog krom is. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte, Uw abonné, E. HENSING Met het laatste zijn wij het eens: In de R. K. Staatspartij is nog veel recht te zet ten, zooals dat in het algemeen ook het ge val is bij ieder onzer persoonlijk! Maar wat de schrijvei in het bovenstaan de wil recht zetten is toch niet zoo krom ais hij het vourstelt. Wij zeggen daarover een en ander in een driestar in dit num mer. Red. Aan de Winkeliers. Bezuiniging! Het wordt in koor gezongen, door alle lagen der Maatschappij, het wordt aange geven als een der middelen om de cruis het hoofd te bieden. Er wordt bezuinigd, op alle mogelijke manieren en niet altijd op de beste. Veel personeel wordt er ontslagen of op lager loon gesteld of, wat veel voorkomt, door goedkoope-re krachten vervangen, iets wat niet altijd voordeelig is, daar het pu bliek klaagt, dat het door kinderen gehol pen wordt. It wil echter wijzen op een bezuiniging, die, eensgezind toegepast, honderden gul dens besparing geeft, n.l. het volgende: na 31 Januari, dus beginnende op 1 Februari, branden wij geen licht meer in de étalages. Komt, winkeliers, laten wij het eens pro- beeren, ik geloof, dat het ons ten goede komt in de onkosten en dan: zouden de Lichtfabrieken hun tarieven (wat bijna ze ker is) hierdoor gaan herzien. Dus afgesproken, als één geheel na 31 Januari geen licht meer in de étalages. Met dank voor de plaatsing, Haagaohtend, Winkelier ELLEMAN. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagmiddag om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling, lo. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening, groot 30.000 a 5 pet. 's jaars a pari. 2o. Voorstel van B. en W. tot ver lenging van de steunregeling. 3o. Verhu ring van een warenhuis en een perceel tuinland, ingevolge publieke inschrijving. 4o. Wijziging gemeentebegrooting, dienst jaar 1931. 3o. Vaststelling 2e suppletoir kohier-hondenbelasting 1931. 6o. Ingekomen stukken. Dienstplicht. Het aantal ingeschreve nen voor den dienstplicht 'bedraagt 69. Geboren: Jahanna d. van C. Kou- wenhoven en M. M. van den Broek. Cornelis Johannes z. van L. J. van der Meer en J. E. Hoogeveen. Leonardus z. van M. van Ruiten en J. M. Pouw. Ben jamin Antonius Adrianus z. van B. A. A. Hooogenboom en M. A. v. d. Wereld. Gehuwd: Hermanus Adriaan Overes jm. 29 j. en Johanna Elisabeth van der Geest jd. 28 jaar. HILLEG0M. Havengelden. Door een 12-tal be langhebbenden bij de heffing van haven gelden is aan B. en W. het volgende schrij ven gericht: „dat zij met leedwezen ken nis namen van het raadsbesluit, waarin was opgenomen de naamsverandering van havengeld in precarie-rechten; dat zij zwaar worden getroffen door de verhoogingen welke hieruit voortvloeien dat zij zich gerechtigd gevoelen te vra gen, hoe de raad in dezen tijd van crisis tot zulk een verhooging kon besluiten dat ondergeteekemlen met alle kracht werken om in dezen moeilijken tijd hun zaken tot een minimum-verlies te beper ken, hetgeen zij thans van gemeenteweg© zien gestuit; dat zij hun geacht college beleefd, doch dringend verzoeken, maatregelen te ne men, waardoor het besluit niet tot uit voering zal worden gebracht en zij thans niet hooger dan voorheen zullen worden be last, daar zij vernomen hebben, dat voor particuliere schippers welke niet langer dan een week hier vertoeven het oude tarief is gehandhaafd gebleven. Werkzoekenden. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn 440 werkzoekenden inge schreven, verdeeld als volgt: 6 fabrieksar beiders, 1 boekdrukker, 63 bouwvakarbei ders, 4 houtbewerkers, 5 metaalbewerkers. 1 bi'oodbakker, 305 land- en tuinbouwar- beiders. 1 winkelbediende-etaleur. i krui deniersbediende, 1 chauffeur-monteur, 1 schipper, 1 dekkneeht, 2 voerlieden, I wegwerker, 1 boekhouder, 10 kantoorbe dienden, 1 handlanger. 34 losse werklieden, 1 vertegenwoordiger-agent. Geboren: z. van M J. de Heiden en van der Born. d. van B. Bootsma en Roos. z. van C. H. Tol en Walter. Overleden: J. H. van Kempen vr. 5 mnd. KATWIJK. Crisis-Comité In de alhier gehouden twee eerste zittingen tot het in ontvangst nemen van steunaanvragen hebben zich 119 personen voor steun aangemeld. Na ingesteld onderz' ek zijn 18 aanvragen afgewezen resp. uitgesteld, terwijl aan 101 personen uitkeering wordt verstrekt. De uitkeering heeft al een en uitsluitend plaats in bonnen voor levensmiddelen, brandstoffen, bleeding schoeisel, beddegoed etc. Aan niemand wordt in geld uitgekeerd De eerste uitdeelina van bonnen is ge schied Vrijdagavond 22 Jan 1932 van 89 uur op het Bureau van Gemeentewerken aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee. Het Comité zou gaarne voor eenige zeer behoeftige gezinnen wat beddegoed (lakens, sloopen) en wat babv-artibelen ontvangen. Ingezetenen, die deze goederen zouden wil len afstaan, woiden verzocht deze zoo spoedig mogelijk ter beschikking te stellen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer wordt steeds grooter en naar gelang men verder in den tijd komt, wordt ook de kwaliteit be ter. Dat neemt niet weg dat er tot groot na deel van de trekkers, nog veel 2de en 3de soort wordt aangevoerd. Enkele kweekers hebben zelfs duizenden bollen moeten weg werpen omdat deze zich niet lieten trekken. De natte zomer van 1931 wordt als oorzaak aangegeven. Het 2de en 3de soort brengt bijna niets op. Gisteren gebeurde het zelfs dat de wijzer doordraaide. Voor 1ste soort werden de volgende prijzen betaald per dozijn King of the Yellow 1220 cent; La Reine 816 cent; Fred. Moore S16 cent; Gele Prins 1535 cent; Copland 1430 cent; Prins van Oostenrijk 10—14 cent; Ibis 10 20 cent; Generaal de Wet 2030 cent; Ver milion Brillant 1015 cent; Brillant Star 1015 cent; La Reine max 20—26 cent; Rose la Reine 1015 cent; Grand dus 40 cent; Flamingo 10—14 cent; Witte Valk 2026 cent; Sal va tor Rose 1015 cent; Couronne d'or 20-35 cent; Gris de lin 12—15 cent; Prosperity 10-^—14 cent; Bartigon 25 40 cent; Elisabeth 2540 cent; Will. Pitt 20—35 cent; Narcissen per 100 f 1.tot f 3.Hyacinthen per 100 f 3.tot f 7. R0EL0FARENDSVEEN. Collecten crisiscomité. De gehouden geldinzameling van het plaatselijk crisis- comité heeft alhier opgebracht de som van 672.98, benevens 125 pond spek en eenige paren schoenen. Een afzonderlijke gift kwam nog in van de R.-Iv. Middenstands- vereeniging en de propagandaclub elk 10. Met het resultaat kan het comité tevreden zijn. De collecte voor het plaatselijk crisis- comité heeft te Nieuwe Wetering opge bracht de som van f 144.30. De collecte voor het plaatselijk crisis comité bracht te Oude-Ade op f 119.77. De collecte voor het plaatselijk crisis comité heeft te Rijpwetering opgebracht de som van 171.95. Landstorm-avond. Vrijdagavond werd in de St. Pancratiuszaal een feestavond gegeven voor de aangeslotenen bij den vrijwilligen landstorm (vnoroefenings-insti tuut) en hun ouders, welke zaal tevens voor publiek toegankelijk was. De heer Verleun, reserve eerste luite nant en instructeur van de klifsse Roelof- arendveen heette de talrijke aanwezigen welkom en wekte de belangstelling op voor het vooroefenings-instituut, waardoor de jongelieden in de gelegenheid zijn hun diensttijd met 4 maanden te verkorten. Spr. wees op het succes, dat steeds met de klasse Roelofarendsveen werd behaald (zelden wordt iemand bij het examen af gewezen) en bracht dank aan den zeer- eerw. heer Pastoor, die elk jaar vanaf den preekstoel de vooroefeningen aanbeveelt. De amusementen van dien avond heston den in filmvertooning vanwege de" Witte Filmvereeniging en voordracht door den heer C. Ruwiel uit Amstelveen. Als hoofd film draaide „Op 't kantje jJ", waarna nog enkele bijfilmpjes werden gegeven, o.a. een komische teekonfilm, die zeer in den smaak viel. De heer Ruwiel trachtte het publiek te vermaken met eenige muzikale voordrachten, grappen en goocheltoeren, terwijl de heeren de Jong en van Rhoon den avond opluisterden met piano- en vioolspel. ALPHEN AAN DEN RIJN. WAT HET PLAATSELIJK CRISIS- COMITE DOET. Nu het Plaatselijk Crisis-Comité gedu rende enkele weken zijn moeilijke arbeid heeft verricht, is het wel goed dat men in de gemeente eens weet wat er alzoo is ge daan en op welke wijze het comité zijn werk verricht. Ons Comité, bestaande uit 17 personen, vergadert eiken Maandag op de trouw zaal. Behalve Aarlanderveen waar een sub- Commissie is samengesteld is de ge meente verdeeld in 7 wijken. Voor elke w;jk zijn twee comité-leden aangewezen. Elke vraag om steun wordt door de comité-leden in eigen wijk nauwkeurig on derzocht en des Maandagsavonds aan het oordeel der vergadering onderworpen. Dit is noodig. Immers in het Comité hebben zitting personen van allerlei rich ting en corporaties. En vaak blijkt dan ook dat hulpverleening door het crisis-comité niet noodig is, omdat door de diakenen of andere corporaties voldoende steun wordt verleend. Tot Maandag 18 Januari is er hulp ver leend aan 425 gezinnen en was er bestend een bedrag van f 3400.— benevens waren er vele goederen in natura geschonken. In totaal zijn verleend: Behalve al de gedragen kleeding die het Leger des Heils beschikbaar stelde en het geen in natura was beschikbaar gesteld. 1200 el goed als katoen, keper, flanel en stof voor jurken, 250 stuks gemaakte onder- kleeding, 105 stuks gemaakte bovenklee- ding (w.o. 33 winterjassen en 4 costuums), 71 paar klompen, 102 paar schoenen, 87 H.L. brandstoffen, 36 paar matrassen, 106 wol len dekens en 74 moltondekens, voorts diver se kinderledikantjes en babykleertjes. Op de vergadering van 18 Januari zijn wederom een 40-tal aanvragen behandeld die zeker een bedrag zullen vorderen van pl.m. 400. De goederen, die nieuw worden verstrekt, worden geleverd door de pl. winkeliers zooveel mogelijk voor eenzelfde bedrag. Wij schreven hierboven: het is een moei lijke taak. Er is heel veel dankbaarheid bij hen, die geholpen zijn, getuigen de vele dankbaar ge stemde briefjes, die binnen kwamen, maar er is ook vee] critiek. Critiek van personen, die naar h u n mee- ning niet voldoende kregen of werden af gewezen, maar ook critiek van de bekende stuurlieden aan den wal. Worden er dan soms geen fouten ge maakt?? Natuurlijk, want er wordt door het Co mité hard gewerkt, en waar gewerkt wordt worden fouten gemaakt. Maar er worden het Comité fouten aan gewreven, die alle grond missen. Er wordt o.a. verteld, dat menschen zijn gestemd die de verkregen goederen weer ten gelde hadden gemaakt. Steeds is hier een nauwkeurig onderzoek naar ingesteld, maar ook steeds kon geen enkel bewijs hiervoor worden geleverd, terwijl verschei dene malen zelfs bleek, dat personen, die zich aan dat euvel zouden hebben schul dig gemaakt, nimmer door het comité waren gesteund en ook nimmer steun had den gevraagd of verlangden. De bron van deze praatjes schuilt meestal in afgunst. Ieder zal begrijpen, dat niet elke aan vraag en steun over denzelfden kam, kan worden geschoren. Het crisis-comité is opgericht om die menschen hulp te verleenen, die tengevol ge van de crisis zoo ten achter zijn ge raakt, dat zij het allernoodzakelijkste niet meer kunnen koopen. Onder allernoodzakelijkst ver staat het crisis-comité: kleeding, schoeisel, dekking en brandstoffen. Voeding wordt slechts in bijzondere gevallen verstrekt n.l. als door bijzondere omstandigheden geen geldelijke steun wordt genoten .vanwege werkloozenkas of gemeentelijke steunrege ling, b.v. winkeliers en schippers die door de crisis broodeloos zijn geworden. Als .regel wordt geen steun verleend aan hen die regelmatig steun ontvangen van een diakonie of armbestuur, dus zij die voor de crisis ook niet in eigen onderhoud kou den voorzien. Ten opzichte van deze heeft diakonie of alg. armbestuur een taak. Wel is deze regel door het crisis-comité niet al te sterk doorgevoerd omdat ook hier geldt: Uit zonderingen bevestigen den regel. Het Comité tracht zijn taak zoo goed mogelijk te volbrengen. Niettemin is het een moeilijk werk, maar toch ook een heerlijk werk. Er is veel nood., meer dan de buitenwacht vermoed. En dit is bemoedigend, dat de enkele, die ontevreden is, niet opweegt tegen de veie die dankbaar zijn voor de genoten hulp. En daarom gaat het comité onvermoeid met zijn werk voort. Er is echter nog veel noodig. En nog een paar weken en.... de kas is leeg. Er zijn nu 425 gezinnen geholpen en hiervoor was noodig 3400.d.i. nog geen 9.— per gezin. Een paar schoenen kosten 5.Een pak, een overjas, een dekenach u weet zelf wat dit kost. De bodem van onze kas wordt schrik barend zichtbaar. Het gironummer van den heer H. Oude nes onzen penningmeester i3 no. 80S37. Een goede verstaander heeft slechts een half woord noodig. ZEVENHOVEN Eierenveiling. De eierenveilingsvereeni- ging „De Leghorn" hield in het café van den heer J. Smit alhier, haar jaarvergadering. De voorz., de heer J. Konst, heette allen welkom, opende de vergadering en sprak den wensch uit, dat 1932 zoo moge wezen als 't vorige jaar. Hierna las de secretaris notulen en jaar verslag, welke onder dank werden goedge keurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental is vooruitgegaan tot 111 leWi. Hierna gaf de penningm. zijn jaarverslag over 1931, waaruit bleek, dat er eenltomzet is geweest van bijna f 16.000. was* een saldo van f 24.61, plus de inventaris en voor f 50 schrijfbehoeften. De voorz. dankte den penningm. voor zijn accuraat beheer. Tot ve rificateurs werden benoemd de heeren M. Blom en C Marbus, die de benoeming aan namen. Tot controleurs om boeken en be scheiden na te zien, (drie-maandelijks) van den penningmeester, werden gekozen de hee ren G. v. Tol en A. J. de Groot HPzn. Volgde bestuursverkiezing De aftredende heeren J. v. d. Sluis en N. Bos werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Hierna werd een tijd gediscussieerd over 't salaris van den secr.-penningm., tot men op slot tot overeenstemming is gekomen. Hierna nam de voorz. het woord en sprak een woord van dank aan den afslager voor zijn moeite en voor de opgewekte wijze, waarop hij altijd zijn werk verricht. Ook ver maande hij vooral versche en schoone eieren te leveren. Het verhoogt de kooplust en de prijs, en vooral goed toe te zien, naar de behandeling van kisten en cartonnage. Spr. bracht dank aan de aanwezigen voor hun op komst en sloot de vergadering. z STOOMVAARTBERICHTEN KON. H0LL. LLOYD. DRECHTERLAND arr. 23 Jan. van Holbeek te Amsterdam. ENTRERIOS (uifrr.) pass. 22 Jan. Dover SIERRA CORDOBA (uitr.) vertr. 21 Jan. van Villagarcia. KON. NED. ST00MB. MIJ. AMAZONE vertr. 22 Jan. van Messina naar Palermo. BERENICE arr. 22 Jan. van Amsterdam te Hamburg. HERCULES arr. 22 aJn. van Amster dam te Hamburg. HF.RMES vertr. 22 Januari van Malta naar Bougie. IRTS vertr. 22 Jan. v Oporto naar Vigo MARS vertr. 22 Jan. van Malta naar Patras. SATURNUS arr. 23 Jan. van Bourgas te Varna. SIMON BOLIVAR (uitr.) arr. 20 Jan. te Curasao. TELAMON (uitr.) pass. 21 Jan. Azoren. VENUS arr. 23 Jan. van Cadix te Lis- sa bon. VESTA vertr. 22 Jan. van Genua naar Livorno. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK vertr. 21 Jan. van Norfolk naar Rotterdam. DRECHTDLJK, Pacifickust naar Rot terdam. arr. 24 Jan. te Liverpool. LOCHMONAR arr. 21 Jan. te Los An geles. LOCHKATRINE vertr. 21 Jan. van San Francisco naar Rotterdam. MAASDAM, Rott naar New Orleans, vertr. 22 Jan. van Tampico. ROTTERDAM. Rotterdam naar New- York vertr. 23 Jan. van Boulogne. VEENDAM vertr. 22 Jan. van New York paar West-Indië. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK arr. 22 Jan. van Antwer pen te Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDlë LIJN. HOOKERK (thuisr.) vertr. 23 Jan. van Madras. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. ABBEKERK (uitr.) vertr. 23 Jan. van J^abang. OUDERKERK arr. 23 Jan. van Rotter dam te Hamburg. SEROOSKERK (uitr.) arr. 23 Jan. te Shanghai. HOLLANDWEST-AFRI KA LIJN! EEMLAND (uitr.) vertr. 22 Jan. van Duala. MAASKERK vertr. 22 Jan. van Am sterdam te Hamburg. IJSTROOM (thuisr.) arr. 2-2 Jan. te Sulina. ROTTERDAMSCHE LLOYD. JACATRA (uitr.) pass. 23 Jan. Minne- koy. KOT A AGOENG arr. 22 Jan. van Rot terdam te Calais. ROTTERDAM-ZUID AMERIKA LIJN. ALDABI (thuisr.) pass. 22 Jan. Oues- sant. ALWAKI (thuisr.) vertr. 22 Jan. van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HELENUS, Japan naar Amsterdam, vertr. 23 Jan. van Belawan.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10