RECHTZAKEN WOENSDAG 20 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LISSE. Nieuwe R.-K. bewaarschool „St. Lucia". Morgen wordt te Lisse de nieuwe St. Lucia-bewaarschool plechtig geopend. Deze school is gesticht door het R.-K. kerkbestuur der parochie „St. Agatha" en is gebouwd, geheel volgens de nieuwste opvattingen van Voorbereidend Onder wijs. De school bestaat uit 4 werklokalen en 2 speellokalen. Van de 4 werklokalen be vinden zich er 2 op de verdieping, welke door een ruim en overzichtelijk trappen huis te bereiken is. Bij elk werklokaal is een ruimte toiletgelegenheid, voorzien van kleine W.C.'s en urinoirs, en lage wasch- bakjes. Voorts bevat de school een ruime vesti bule, hall, spreekkamer, kamer voor schoolhoofd, magazijn en keukentje. Alle lokalen zijn aan de zonzijde gele gen en worden door zeer groote ramen, met lage vensterbanken, overvloedig ver licht, hetgeen door vroolijk gekleurde cre tonne gordijnen desnoods getemperd kan worden. De meubileering bestaat uit kleine tafeltjes en stoeltjesin de speel lokalen zijn bovendien langs de wanden aardige vaste zitbankjes aangebracht. Alle lokalen zijn verschillend van kleur, terwijl de kleuren zoo gekozen zijn, dat in de ge- heele school een sfeer van gezelligheid ligt. In de gangen zijn de wanden op leuke wijze betegeld; alle kapstokken zijn voorzien van eenvoudige gekleurde teeke- ningen, waardoor ieder kind z'n eigen plaatsje kan onthouden. Alles in de school doet aan de kleuters denken: lage vensterbanken, lage fontein- bakken, lage deurknoppen, kleine traptre den met lage trapleuningen, enz. Het trappenhuis is door een groote, halfcirkel vormige boog van de gang uit bereikbaar. Op het trapbordes is een hoog, erkervor- mig glas-in-lood raam waarin enkele leuke kindermotieven verwerkt, ontworpen door Lou Asperslagh. De gevels zijn van gele steen. Voor de school is een kleine speelplaats, terwijl achter de school, aan den zonnekant de groote speelplaats is. Hier zijn tevens de zandspeelplaatsen, gevuld met helderwit zand bij niet gebruiken worden dezen af gedekt met gaasramen. Ook is er gelegen heid om de kleuters tuintjes te laten ma ken. Voor regenweer is er een overdekte speelplaats, waar ook de kasten zijn voor kruiwagens, schoppen, emmertjes, enz. Voor het kleutervolkje zal deze school wel een paradijs zijn. Het onderwijs wordt toevertrouwd aan de Eerw. Zusters van het St. Agatha-ge- sticht. Onder architectuur van het Architecten bureau „Kee3 Barnhoorn en Theo van der Eerden" te Lisse. is deze school "gebouwd door C. J. Kiebert's Aannemersbedrijf te Sassenheim. Als moderne fröbelschool kan deze die nen tot voorbeeld voor de omgeving, Harddraverijvereeniging, Op de groote boyenachterzaal van „De Witte Zwaan hield de Harddraverijvereeniging „Lisse en Omstreken" gisteravond haar 35ste algemeene vergadering. De opkomst was goed. De voorzitter, de heer C. Lan- geveld, opende met een woord van wel kom de vergadering, waarna de notulen werden gelezen en vastgesteld. De voor zitter deelde hierna mede, dat de heer D. Guldemond 25 jaar starter der draverij is geweest. Hij feliciteerde den jubilaris en schetste zijn groote verdiensten op dit, ge bied en hij uitte den wen'sch, dat de jubi laris nog een reeks van jaren deze functie zal mogen blijven vervullen. Namens de vereeniging bood hij den jubilaris een prachtig rookstel aan. Bovendien werd, mede in verband met dit heugelijke feit, aan de aanwezigen een consumptie aange- Aan de orde rt-as hierna verslag hard draverij van October j.l. Op uitnemende wijze werd dit door den secretaris uitge bracht en men kreeg in de vergadering nog meer een duidelijk beeld van de ee- houden draverij. Hierna was bet woord aan den penningmeester, den heer van Hage, om rekening en verantwoording van zijn beheer te doen. Hieruit bleek" dat naast een ontvangst van ƒ4233.41 een uitgave viel te boeken van f 4301.63. De heeren S. Leegwater, M. v. d. Linden en B. Berbee werden belast met de controle over deze bescheiden. Deze bevonden al les accoord waarna den penningmeester dank werd gebracht voor zijn richtig be heer. De secretaris bracht hierna zijn jaarverslag uit waaruit we aanstippen, dat Jhr. C. van Lynden het eere-voorzitter- schap heeft aanvaard. Het ledental liep eenigszins terug en bedraagt thans 256. Den secretaris gewerd 'n woord van dank. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Langeveld, L. Onderwater, H. Verde- gaal en M. Beelen, werden bij acclamatie herbenoemd. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten en ging men over tot de verloting van eenige mooie kamerplanten over. Jaarfeest Bloemistwerkliedenvereeniging „St. Isidorus". De Bloemistwerklieden vereeniging „St. Isidorus", afdeeling van den R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" hield Maandag- en gisteravond haar jaarlijkschcn feestavond. Op beide avonden was de zaal van 't Bondsgebouw tjokvol met leden en hunne dames en ge- noodigden. De heer L. v. d. Lans opende met den chr. groet "en een kort openings woord do bijeenkomst en heette allen wel kom, waarna door allen staande het Strijd lied werd gezongen. Hierna was het woord aan den heer B. N. Loerakker, hoofdbestuurslid van St. Deus Dedit. Na een korte inleiding deed spreker uitkomen, wat in de laatste jaren door het R.-K. Vereenigingsleven is ge daan tot leniging van den nood. Hij wees er op, dat, alhoewel de R.-K. Arbeiders beweging circa 200.00§ leden telt, het toch noodig zal blijken te zijn de gelederen nog steeds te versterken, omdat onze strijd op de eerste plaats is een strijd om het maatschappelijk leven weer in Christe lijke banen te leiden. In een mooi betoog deed spreker zien, dat de arbeid een bron van waarde is en altijd geweest is. Spre ker deed voorts uitkomen, hoe onhoudbaar dan ook de theorie was van een Rous seau, Marx en anderen. Spr. schetste daar naast de groote verdiensten van een Mgr. von Kettler, uit Duitschland, Kardinaal Manning, uit Engeland, en in ons eigen klein landje onzen grooten Schaepman. Deze gaven blijk, dat zij waren volksvripn- den. Toen verscheen de „Rerum Nova rum". In den afgeloopen zomer hebben de R. K. georganiseerden het 40-jarig ge denkfeest in een massale demonstratie herdacht. Tegelijkertijd werd met vreugde de verschijning van de Zendbrief van Z. H. Paus Pius XI „Quadragesimo Anno" ge vierd. Door beide Zendbrieven straalt de geest, dat de strijd moet worden gevoerd op Christelijken grondslag. Een lid van het H. B. van den L. T. B. zeide beducht to zijn, dat verschillende door den nood der tijden in 't. nauw gedre ven boeren en tuinders zouden afzakken naar het Communisme. Doch, zei spr., ik spreek niet voor den L. T. B. doch voor de arbeiderswelnu zijn zij beducht voor Communistische tendenz onder hun leden, dan mogen wij, arbeiders, daar zeker wel beducht voor zijn. In breede lagen wordt in onzen stand door de werkloosheid ge brek geleden. Laten wij echter de moed niet zakken, doch onze organisaties hech ter maken. Sprekende over de loonen, wees spr. er op, dat in ons kleine landje, een landje zonder grondstoffen nog wel, •de loonen beter zijn dan bij andere landen in Europa. Hoe komt dat? Dat komt om dat men in ons landje het best geluisterd heeft naar de stem van Z. H. Leo XIII z.g. om zich op Katholieken grondslag te or- ganiseeren. Dit kleine landje heeft even eens het beste geluisterd naar de stem van Z. H. Paus Pius X z.g. over de veel vuldige H. Communie, want in ons klein landje worden de meeste H. Communies uitgereikt. Daarom zal ook datzelfde kleine landje het eerst uit de crisis geraken, als we ons oog gericht houden op, en ons bij voor- en tegenspoed wenden tot onzen He- melschen Vader. Een donderend applaus volgde op deze mooie rede. Nadat de voorzitter hem met eenige korte woorden had bedankt, werd het woord gegeven aan de tooneelclub „Nut en Genoegen", welke voor 't voetlicht kwam met het tooneelspel in drie bedrijven „De Vijanden", onder regie van den heer P. van Kesteren. Dit stuk speelt in Duitschland in 1920 kort na den grooten oorlog. Hoe wel men leert gevoelen de inhoud van dit stuk te beschrijven meenen we.toch dat dit teveel plaatsruimte zou vergen. Genoeg zij het te zeggen, dat de echte Christe lijke liefde, hoe kan het anders, een mooi succes te boeken had. Hoe er gespeeld werd? Wij hebben genoten van het waar lijk meesterlijke spel van „Walter", den overtuigden Spartacus, van „Trudi", die op hem verliefd was, van den Pastoor met zijn kalme natuur en, vooral niet te ver geten, het spel van „Kathe", de huishoud ster van den Pastoor, een type van een pastoorsmeid, zooals we ze vaak hebben ontmoet. Werkelijk, spel en inhoud moch- tn ons bekoren. Er is nog iets wat ons op viel, en wel, de al te sobere, armoedige, stoffeering van de kamer van den pastoor. Enfin, de pastoor zal doodarm geweest zijn. Behoeven we nog te zeggen, dat na elk bedrijf het applaus geweldig was en aan het einde als tot een ovatie oversloeg! Het bekende strijkje „Sine, Nomine" zorgde als altijd voor aangename muzikale afwisseling. Aan het einde dankte de voorzitter allen, die hadden medegewerkt dit jaarfeest zoo schitterend te doen sla gen RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel zulks met den dag beter gaat worden, komt er toch nog te veel afwijkende kwaliteit die bitter weinig opbrengt, üok de beste kwaliteit kan geen loonende prijs opbrengen, som mige soorten hoogstens inkoopprijzen der bollen: Betaald werd per dozijn: King of the YellOw 1824 cent. Gele Prins 2431 cent. Fred. Moore 1316 cent. Ibis 2532 cent. La Reine Max 2534 cent. La Reine 1622 cent. William Copland 2632 cent. Prins van Oostenrijk 1620 cent. Vermil ion Brillant 1214 cent. Brillant Star 10 12 cent. Rose La Reine 2428 cent. ST0MPWIJK. Propagandaclub. Maandagavond had voor een groot aantal leden en eenige be langstellende, de tweede ontwikkelings- avond plaats van de Prop.club. De voorz., de heer C. v. d. Zijden, opende de verga dering en bracht zijn dank uit voor de flin ke opkomst, gaf daarna het woord aan Kap. Verkley voor de lezing over de Vrij metselarij. Spr. zette in het eerste gedeelte van zijn betoog de oorsprong en de ge schiedenis uiteen, vervolgens het doel en de middelen welke de vrijmetselarij ge bruikte om tot doel te geraken. Een dank baar applaus beloonde den Kapelaan voor de prachtige lezing. Van de rondvraag werd ruim gebruik gemaakt. De geestelijk adviseur beantwoor den de verschillende vragen tot voldoening der vragers. Geboren: Adriana Scholastica, d. van A. Boer en C. M. v. d. Kerkhof Ge- rardus Johannes, zoon van P. v. d. Salm en M. Th. Ammerlaan Johan, zoon van A. Mauer en J. C. van Baarle Cornel is Leonardus, zoon van J. M. van Leeuwen en W. M. v. d. Helm. Ondertrouwd: A. C. M. van Tigge- len en W. C. Mondt. Overleden: A. H. Beukers 68 jaar M. E. P. Roodenrijs 2 jaar A. C. M. Roodenrijs 1 jaar. KATWIJK. De werkloosheid. Stand der werkloos heid op heden. Mannen 18 jaar en ouder: Varensgezellen 6, visschers 148. binnen schippers 6, expeditieknechten 1, stokers 8, monteurs 2, kuipers 16, mandenmakers 1, grondwerkers 44, opperlieden 18, nietse- laar0 18, timmerlieden 22, schilders 5, ar- beiders(losse) 119, arbeiders(fabr.) 9, bloe misten 1, warmoeziers 1, landarbeiders 130, tuinlieden 1, kantoorbedienden 1, zeil makers 1, wagenmakers 1, chauffeurs 1, machinisten 3, scheepsmakers 2, magazijn bedienden 1, Totaal 564. Vrouwen 18 jaar en ouder: werksters 1, huishoudkundige 1, kantoorbediende 1. Totaal 3. Mannen beneden IS jaar: metselaars 2, timmerlieden 1, bloemisten 1. Totaal 4. Totaal gen.: 571. N00RDWIJKERH0UT. Club van Duinstreek-burgemeesters. Naar we vernemen is op initiatief van den burgemeester van Noordwijlc een club van burgemeesters voor de duinstreek lusschen Haarlem en Den Haag opgericht. Toegetreden zijn de burgemeesters van de volgende gemeenten: Bennebroek, Bloe- mendaal, Heemstede, Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegst- geest, Rijnsburg, Sassenheim, Voorhout, Warmond, Wassenaar, en Zandvooit. De eerste bijeenkomst werd gisteren gehouden ten gemeentehuize van Noord- wijk. Besloten werd eiken 4en Vrijdag van de even maanden een bijeenkomst te hou den. De eerstvolgende bijeenkomst zal te Wassenaar plaats vinden. Loop der bevolking. Aantal inwouers per 31 December 1930: 3562 mannen, 2713 vrouwen, totaal 6275. Vermeerdering door geboorte 116 mannen, 90 vrouwen, totaal 206; door vestiging 295 mannen, 224 vrou wen, totaal 519; geheele vermeerdering 411 mannen, 314 vrouwen totaal 725. Vermindering: door overlijden 45 man nen, 22 vrouwen totaal 67door vertrek 216 mannen en 183 vrouwen totaal 399; geheele vermindering: 261 mannen en 205 vrouwen, totaal 466. Verschil tussohen de geheele vermeerdering en de vermindering plus 150 mannen, plus 109 vrouwen, totaal 259. Bevolking per 31 Decemeber 19313712 mannen, 2822 vrouwen totaal 6534. R0EL0FARENDSVEEN. Eerste lustrum der R. K. S. V. „D. 0. S." Van de uitnoodiging tot bijwoning van den feestavond ter viering van het vijfja rig bestaan van de R K. Sportvereeniging D. O. S., alhier, hebben we Dinsdagavond een dankbaar gebruik gemaakt. De Voor zitter van het lustrumoomité de heer W. P. van Ruiten, opende den avond met een woord van welkom tot den geestelij ken adviseur en de genoodigden, waarna hij in een potpourri op zang het 5-jarig bestaan der vereeniging de revue liet pas- seeren. Het waren ruim 50 coupletten, waarin het lief en leed van de vereeniging op geestige wijze werd verteld en den heer Van Ruiten komt hiervoor alle lof toe. De verdiensten der bestuursleden kwamen hierin zeer tot hun recht. Hierna volgde de huldiging van het bestuur. In welgeko zen woorden werden de bestuursleden her dacht, en aan elk hunner werd een stoffe lijk blijk van waardeering uitgereikt. Voor al Voorzitter, Secretaris en Penningmees ter ontvingen een extra pluimpje voor het vele in het belang van de sport gedaan. Na de huldiging dankte de voorzitter, de heer Boeker voor de hulde hem en zijn me deleden gebracht, want zijn verwachtingen waren verre overtroffen. Hij wekte de leden op tot trouwe beoefening van de sport, daarbij tevens rekenende op den steun van de ouders en jeugdvereenigingen in deze plaats. Als glanspunt van den avond werd opge voerd een tooneelstuk in 3 bedrijven, geti- feld „Zijn Hoogheid". Dit stuk werd kos telijk gespeeld en er is in de zaal hartelijk gelachen om den humor welke dit spel be vat. De spelers mochten een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Tijdens de pauze werd een kleine verlo ting gehouden tot stijving van de kas, waarna nog werd opgevoerd een tooneel stuk in één bedrijf getiteld „Moppie als kindermeid", Ook deze klucht viel zeer in den smaak en we kunnen niet anders dan constateeren, dat deze feestavond schitte rend geslaagd mag heeten. Het bestuur kan dan ook met groote voldoening op de afgeloopen 5 jaren terugzien en we hopen, dat de R. K. Sport in deze plaats zich in een steeds toenemende bloei zal kunnen verheugen. WARMOND. Werkloosheid. Bij het Gemeentelijk Bureau voor Arbeidsbemiddeling staan op lieden ingeschreven 87 werkloozen. Een kleine vermindering valt dus te constatee- ïen. „Warmunda". Naar wij vernemen ia door de bewoners van de woning-stichting Warmunda zoowel aan het Bestuui der Stichting als aan het Gemeentebestuur verzocht tot verlaging der huishuur der woningen der stichting over te gaan. Keuringsdienst. Blijkens het verslag van den keuringsdienst van waren te Lei den, waaronder deze Gemeente ressorteert zijn gedurende het afgeloopen jaar in deze Gemeente verricht in het laborato rium 175 keuringen en ter plaatse 2061 keuringen, verdeelt over 52 winkels en 12 malen bakkerijbezoek, zoomede twee ijsverkoopers. Eenmaal moest proces-ver baal worden opgemaakt. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V.-avond. Maandagavond hield de K. J. M. V. een ledenvergadering, waarin als spreker optrad de heer F. Schneiders, redacteur van „De Leidsche Courant" Na door den voorzitter te zijn verwelkomd schetste spr. allereerst op on derhoudende wijze de moreele en maat schappelijke waarde en de ontwikkeling der krant, om daarna te spreken over de journalistiek. Het wel en wee van den courantenman is vaak bijzonder interessant door de soms buitengewone prestaties die hij dikwijls moet, leveren. En de tijd hiervoor is hem meestal zeer schaars toegemeten, voor een normaal mensch zelfs tekort Spreker illustreert zijn beweringen met allerverma* kelijkste staaltjes van journalistiek, 'n Journalist zijn wil zeggen: een tacticus zijn in alle omstandigheden. Op velerlei wijze werd dit alles door spr. zeer verma kelijk aangetoond. Het was een keurige avond, waarvan de K. J. M. V. genoten heeft, en die weer bij gedragen heeft tot de ontwikkeling en het 8aamhoorighcidsgeviel van onze jonge Mid denstanders. De voorzitter dankte den heer Schnei ders voor zijn mooie causerie en we geloo- ven, dat er voor de K. J. M. V., aldus de voorzitter, wel een excursie naar een cou- rantenhedrijf op zal volgen. Volksbond. Het feest van den R. K. Volksbond te Leidschendam nadert met ra-ssche schreden den dag van 24 Januari. De feesten zullen worden voorafgegaan door een triduum, te geven door den Geestelij ken Adviseur, Kap. Oa-mpfens, op Donder dag 21 en Vrijdag 22 Januari te 7 uur in de Parochiekerk. Zondag 24 Januari des morgens de sluiting van het triduum. Het bestuur vertrouwt, dat er groote deelname zal zijn, zoowel van mannen als van vrou wen. Er bestaat voor de leden nog gele genheid bij den secretaris, Veenestr. 10, hun bijdrage te voldoen voor deelname aan het gemeenschappelijk ontbijt. Zondag 24 Januari wordt te 7 uur de II. Mis opgedragen voor de levende en overledene leden van den Bond; na de H. Mis algemeene H. Communie der leden, waarna gemeenschappelijk ontbijt in het Patronaat. Om 10 uur plechtige Hoogmis van dankbaarheid. Het bestuur rekent hier bij op aller tegenwoordigheid. Des namid dags om 2 uur Kinderfeest met tractatio; alleen leerplichtige kinderen hebben toe gang. Des avonds te 7.45 uur Feestverga- dering; de avond wordt opgeluisterd met muziek en tooneel. Op deze Feestvergadering worden de le den met hunne dames verwacht; kinderen worden niet toegelaten. Dinsdag 26 en Woensdag 27 Januari zijn do feestavonden voor leden en genoodig den, opgeluisterd door muziek en tooneel. De muziek staat onder leiding van den heer B. van Veen. De Tooneel vereeniging zal opvoeren „De Burgemeester van Hei- deheuver', blijspel in 3 bedrijven. De leden dienen terdege op te letten, welke avond op hun programma staat aan gegeven; op ieder programma staat een datum vermeld, op welken avond zij worden uitgenoodigd. Patronaat. Woensdag 20 en Donder dagdag 21 Januari a.s. zullen in het Patro naat sgebouw te Leidschendam een twee tal feestavonden gegeven worden voor do- nateurs van het Jongenspatronaat. Door de R. K. Tooneelclub „St. Berhardus" uit Den Haag zal worden opgevoerd „De vreemde eend in de bijt" in 3 bedrijven, zoadat een alleszins gezellige en vroolijke avond gewaarborgd is. De uitvoering vangt aan te 7.30 u. Opening der zaal 7 uur. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 21 Jan. '32. Mjjnheer de Redacteur, In diverse plaatselijke bladen werd er door Burgemeester en Wethouders bij de in gezetenen op aangedrongen geen etensres ten, visohafval en dergelijke op de walkan ten der grachten of naast de booraen in het algemeen op straat neder te leggen, zulks ter bestrijding van de ook hier ter stede heerschende rattenplaag. Ondanks deze publicaties en het krachtig optreden van politie en gemeentediensten kan men toch nog eiken dag zien dat veie ingezetenen geen bezwaar hebben tegen het werpen van etensresten op straat of in de grachten, naar men zegt voor de vogels. Hierdoor worden juist de ratten gevoe derd en waar het toch algemeen bekend mag worden geacht dat dit gevreesde volk je in ons land jaarlijks voor miljoenen ver woest en voor mensch en dier hoogst ge vaarlijk is, zal medewerking van het pu bliek ter bestrijding gewenscht en noodza kelijk zijn. Daarom van nu voortaan geen etensres ten meer geworpen langs walkanten, naast boomen of in onze grachten. Met dank voor de plaatsing, R ATTENBESPR5 JDER. Mijnheer de Redacteur. Verleen mij een plaats in uw veelgelezen blad. B. en W. van Noordwijkerhout hebben be sloten, om aan de bollenkweekers een cre- diet te verleenen, aangezien de menschcn zoo getroffen worden door de crisis. Het raadslid, de heer Geerlings, had gevraagd f 500, doch B. en W. besloten f 700 te ge ven aan eiken kweeker afzonderlijk. Want (zei de Voorzitter) 't kan gebeuren, dat één kweeker gered is met f 700 en niet met f 500! Doch nu komt de lijdensgeschiedenis, B. en W. verlangen, dat elke kweeker één eersten borg steit, gewikt en gewogen zal hij worden door B en W. Hij moet dus tip top zijn en dan zal één deskundige uit Noordwijkerhout met twee heeren van don raad de zaak verder uitwerken. Een middel dus, dat probaat uit den nood helft. Een kweeker uit Noordwijkerhout zoekend naar een eersten borg. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De politierechter te 's-Gravenhage heeft Mr. J. J. van der L. te Wassenaar, wegens het niet voldoen aan de vordering van oen ambtenaar en wegens wederspan- nigheid veroordeeld tot 100 boete subs. 25 dagen hechtenis, welke vonnis heden door het Gerechtshof werd bevestigd. Drama in de Damstraat te Utrecht. De 28-jarige zeilmaker, die op 10 Oct. van het vorig jaar zijn vrouw door een messteek van het leven beroofde, is door de rechtbank te Utrecht veroordeeld tot een gevangenisstraf 'i 3 jaar met af trek van voorloopige hechtenis. Voorbe dachte rade achtte de rechtbank niet aan wezig. Voorts werd rekening ehouden met het rapport van deskundigen volgens hetwelk verdachte in verminderde mate toereken baar moet worden geacht, en werd over wogen, dat de gedragingen van de vrouw van invloed waren geweest op de daad van verdachte. De eisch luidde 10 jaar met aftrek van prev. hechtenis. De oplichting van 65 mille. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaken van den 3G- jarigen koopman A. O., den 46-jarigen koopman A. W le R. en den 44-jarigen kantoorbediende A. L. B. allen gedetineerd die terechtgestaan hebben in verband met de oplichting van den heer R. voor een bedrag van 65.000. Met het geld, wel 65.000, had O. zioh, na zijn handlangers te hebben betaald, villa's te Domburg aan geschaft. Het aandeel van le R. was ge weest, dat hij het adres van den heer R. als dat van een philantroop had verstrekt. Van elke geslaagde oplichting had hij zijn aandeel te ontvangen en zelfs toen er kwestie was gerezen tusschen O. en le R. had le R. toch maandelijks een zeker be drag ontvangen. A. L. B. ten slotte had de verschillende gerechtelijke stukken ge schreven en zoodoende de oplichting moge lijk gemaakt. De reohtbank heeft allen schuldig ver klaard en veroordeeld: O. en le R. tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf en B. tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. 458e STAATSLOTERIL (Niet Officieel). Trekking van Woensdag 20 Januari 1932. HOOGE PRIJZEN. 7567 16948 19537 1000. 1782 2807 3677 7141 10500 /400. 546 5542 8525 10872 10977 200. 401 1865 4073 8053 100. PRIJZFN VAN 70. 59 79 168 213 283 358 406 428 447 698 769 913 930 1152 1333 1465 1589 1824 1884 1889 2152 2170 2315 2405 2469 2806 3064 3086 3102 3225 3490 3559 3649 3765 3959 4075 4177 4217 4277 4391 4492 4587 4707 4824 4975 5310 5442 5642 5761 5937 5978 6053 6172 6187 6232 6454 6615 6647 6755 6781 6980 7007 7116 7212 7277 7443 7542 7678 7718 7769 7771 8013 8077 8083 6229 8309 8423 8487 8795 8S80 90(16 91S5 9309 9373 9495 9504 9525 9641 9690 9719 9778 10113 10253 10426 10454 10718 10910 109.39 11008 11115 11314 11532 11562 11728 11865 11940 12145 12427 12428 12498 12628 12756 12768 12802 12812 12948 12952 13039 13106 13111 13127 13412 13439 13466 13509 13702 13713 13715 13901 13909 13940 13957 13970 14000 14234 14356 14479 14659 14688 14902 15044 15267 15613 15735 10817 16043 16052 16057 16799 16864 17062 17129 17129 17392 17434 17560 17564 17612 17840 17985 IS086 18303 18579 18700 18801 18830 19029 19093 19332 19620 19647 20148 20309 20387 20418 20520 20574 20709 20733 20831 20837 20861 20894 NIETEN. 5 32 140 323 337 356 396 407 442 486 527 537 541 599 639 699 758 827 849 863 877 906 921 1009 1089 1090 1095 1180 1220 1271 1390 1392 1489 15-52 1559 1571 1612 1613 1640 1647 1662 1813 1876 1943 1975 2004 2036 2074 2095 2229 2237 2240 2268 2286 2296 2304 2331 2333 2342 2429 2446 2527 2547 2576 2578 2625 26.31 2715 2743 2819 2833 2860 3016 30.38 3063 3092 3109 3132 3220 3256 3320 3422 3449 3545 3684 3703 3709 3722 3S15 3822 3837 3907 3913 3917 3949 3958 3968 4020 4058 4139 4154 4207 4427 4472 4488 4490 4491 4531 4677 4700 4704 4731 4820 4864 4887 4924 5077 5158 5168 5236 5265 5294 5327 5378 5412 5428 5468 5471 5508 5511 5576 5593 5620 5640 5669 5710 5775 5852 5853 5862 5873 5901 5911 5921 5926 5947 5995 6013 6023 6032 6097 6101 6120 6141 6323 6336 6367 6395 6435 6443 6512 6529 6549 6697 6722 6793 6908 6922 6995 7076 7120 7178 7205 7253 7314 7333 7384 7485 7509 7533 7548 7608 7621 7650 7724 7751 7786 7883 7890 7958 7969 7970 7987 8042 8254 8280 8283 8297 8380 8381 8434 8549 8583 8590 8599 8675 8771 8776 8879 8954 8963 8974 9020 9053 9140 9151 9180 9199 9200 9213 9244 9327 9492 9494 9563 9583 9645 9734 9776 9826 9849 9896 9967 9973 9991 10073 10090 10160 10177 10286 10288 10320 10440 10442 10606 10645 10673 10699 10701 10853 10859 10807 10048 10979 11111 11194 11220 11222 11244 11279 11296 11396 11423 11433 11456 11481 11484 11542 11566 11574 11661 11727 11739 11808 11817 11828 11842 11908 11914 11955 12020 12046 12076 12177 12183 12352 12369 12414 12446 12455 12572 12607 12610 12721 12787 12791 12804 12813 12829 12886 12931 12967 12980 13045 1306! 13125 13161 13207 13225 13272 13332 13339 13343 13351 13376 13521 13547 13557 13602 13603 13666 13670 13672 13767 13775 13795 13811 13817 13829 13921 13996 14031 14038 14138 14165 14205 14222 14228 14305 14313 14354 14357 14364 14365 14371 14373 14623 14640 14644 14669 14748 14871 14872 14893 14905 14915 14955 15053 15118 15160 15244 15275 15388 15401 15410 15434 15480 15514 15521 1,5679 15689 15703 15743 15751 15758 15799 15840 15855 15904 15925 15931 15945 15986 16056 16074 16119 16130 16169 16265 16291 16295 16379 16415 16431 16445 16506 16641 16642 16646 16696 16735 16736 16818 16898 16919 16963 17064 17067 17183 17189 17234 17269 17315 17321 17363 17581 17587 17634 17637 17712 17744 17797 17SI9 17864 17892 17945 18037 18049 18078 18108 18112 18124 18199 18203 18220 18255 18272 18316 18338 18347 18384 18562 18649 1S694 18733 18751 18765 18794 18S37 18855 18874 18978 18916 18944 18962 19016 19048 19102 19161 19177 19198 19201 19207 19241 19256 19262 19276 19277 19335 19424 19469 19474 19469 19496 19560 19567 19581 19611 19615 19725 19726 19749 19831 19S37 19846 19850 19931 19962 19964 19985 20155 20160 20167 20615 20637 20628 20^30 20766 20854 20996 Verbeteringen: 5e klasse 2e lijst 7687 m. 70 m.z. met niet; 14160 m.z. 14150.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7