ACADEMIENIEUWS MARKTBERICHTEN UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN WOENSDAG 20 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Harring z. van IJ. de Jong en B. Amsterdam Jecabus Jo hannes z. van J. Smit en M. Schroef Hester d. van N. Mass&ar en M. P. Bo- dijn Alida d. van J. Stouten en A. Brouwer Jansje Martina d. van P. Devilee en M. J. H. van der Born Hubertus Wilhelmus z. van H. W. Straat hof en J. A. van den Berg Abraham z. van W. A. F. Marijt en H. Molenaar. Overleden: J. Breeveld z. 16 j. M. Noorlander dr. 6 j. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren F. C. Stahle (den Haag), L. P. M. Verburg (den Haag), G. J. H. Vormer (den Haag) en H. C. Vos (den Haag) en de dames C. Jas (Hoek v. Holland) en Th. Meyers (den Haag). LAATSTE BERICHTEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Een reiziger, die 't er van nam! De bloembollenhandelaar A. K. uit Oegstgeest, had een 28-jarig reiziger in dienst, die door hem met een Ford-au&o naar Engeland werd gezonden om aldaar eenige posten te incasseeren en orders op te nemen. Overeengekomen was een salatis van 35 per week en daarenboven een ver goeding van 18 gulden per dag voor reis- en verblijfkosten. Toen de jongeman go- ruinien tijd niets van zioh liet hooren, zond de heer K. een jongedame naar Engeland om een onderzoek in te stellen. Daarbij is gebleken, dat de jongeman de chèques ge ïncasseerd had, en daarvan slechts een ue- drag van 7.10 p.st. geremitteerd had. De rest, ongeveer ƒ2000, was door hem ver brast. De Haagsche Rechtbank heeft hem ter zake van verduistering veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, van welk vonnis de reiziger J. li. P. heden in hooger be roep terecht stond. Naar vex-dachte beweerde hadden de ge tuigen, die o.a. verklaard hadden, dat by tegen een salaris van J 35 per week en een onkostenvergoeding van 18 per dag was aangesteld, onware verklaringen afgelegd. Er was niets afgesproken van onkosten. De president: was er soms afgesproken, dat je alle3 mocht verteren wat je ontving? De patroon van verdaohte bevestigde zijn vroeger afgelegde verklaringen, dat P. ongeveer 370U aan chèques heeft geinoas- seerd, waarna door hem slechts een be drag van 7./10 p.st. werd overgemaakt. Toen getuige iemand zond om een onderzoek in te stellen bleek, dat P. het geld met een jongedame aan wie hij ook een bontmantel ten geschenke heeft gegeven, had verbrast. Zelfs bleek by geen geld meer te bezitten om de hotelrekening te voldoen en de pas sage naar Holland te kunnen betalen. Voorts bleek, dat verdachte getracht heeft de auto te verkoopen en zich had ia- ten inschrijven als lid van de Royal Auto- Club. De president uitte zijn bevreemding over de zonderlinge verklaringen die verdachte van zyn gedragingen gaf. I De procureur-generaal zeide, dat ver- daohte 2 maanden als grand-seïgneur in Engeland leefde, zonder ook maar aan een i enkele verplichting tegenover zijn patroon i te voldoen. Hij is in zijn vroolijke stemming gebleven totdat hij omdekt werd. Spr. vraagt om formeele redenen ver- nietiging van het vonnis der Rechtbank en I veroordeeling van verdachte tot eenzelfde straf als door de Rechtbank opgelegd, j Mr. Nanning pleitte clementie, subs, een voorwaardelijke straf. Arrest 3 Februari a.s. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Triancn: Goedgekeurd. Een Duitseh visschersvaartuig vergaan. OSLO, 20 Jan. (V. D.) Ten Zuidoosten van Witsoe is het Duitsche visschers vaartuig „Offenbaoh" uit Cuxhaven ten gevolge van den storm gestrand. Het loodsen-Btation, gewaarschuwd door nood signalen, zond een boot, die onderweg een boo- van de „Offenbach" ontmoette, waarin zich één man bevond. Behalve deze, konden nog twaalf andere opvaren den van het schip gered worden. Eén matroos wordt vermist. Het vaartuig is later binnengesleept. Hot heeft een lek en is ernstig bescha digd. Langs de kust van Noord-Noorwegen zijn tengevolge van den storm verschei dene huizen verwoest. Familiedrama in Schwaben. MEMMINGEN, 20 Jan. (V. D.). In den afgeloopen nacht stak een los-arbeider te Memmingen om onbekende redenen in een vlaag van woede, zijn 16-jarige doch ter, zijn vrouw en zijn 14-jarige zoon met een mes, waarna hij zichzelf in den hals stak. Het 16-jarige meisje stierf na eenige minuten aan de opgeloopen verwondingen, terwijl de man, de vrouw en hun zoon, ter verpleging in heb ziekenhuis zijn opgeno men. Een derde mijnwerker in de Karsten-mijn dood gevonden. BEUTHEN, 20 Jan (V. D.) Heden morgen vroeg is op de Karsten Centrum mijn het lijk van een derde mijnwerker, de houwer Max Rarch uit Karf, geborgen. De opsporing van de overige vier ingeslo- tenen wordt voortgezet. In den loop van den ochtend zullen de twee mijnwerkers, wier lijken Zondag reeds zijn geborgen, ter aarde worden besteld. Amerikaansch stoomschip door Chineesche communisten overvallen. SJANGHAI, 20 Jan. (V. D.). Het verkeer op de Jangtse loopt ernstig ge vaar, door communistische bendon, die zich aan beide oevers der rivier verzameld hebben. Een Amerikaansch stoomschip werd door de communisten beschoten, waarbij twee leden der bemanning wer den gedood. Een Amerikaansche stoom- barkas werd in beslag genomen en de uit zeven koppen bestaande bemanning gevan gen genomen. Een Amerikaansche kanon neerboot is opgestoomd om de gevangenen uit handen der communisten te bevrij den. WOERDEN, 20 Jan. Kaas. Aanvoer 134 partijen kaa3, met rijksmerk Je kw. 28 30, 2e kwal. 2426. Handel matig. AMSTERDAM, 20 Jan. Vee. Aanvoer: 318 vette kalveren, Jo kwal. 6876 ct. 2e kwal. 58—66 cent, 3e kwal. 4656 cent per kg. levend gewioht; 700 varkens: Vleesch- varkens wegende van 90110 kg 3637 cent, zware 34—35 cent en vette 3233 cent per kg. slaohtgewioht; 16 wagons geslach te runderen uit Denemarken. Z0ETERW0UDE, 19 Jan. Veiling „Zorg en Vlijt". Prijzen: kippeneieren 3.104.50 eenden 4.10 per 100 stuks; hanen 1.05, duiven 20 cent, eenden 1.— en kanijnen 0.60—1.70 per stuk. VEUR, 19 Jan. Eierenveiliqg. Aanvoer: 21888 stuks. 21622 kippeneieren 3.75—5.10 266 eendeneieren 3.704.10 per 100 stuks 143 kippen 0.80—2.10, 43 eenden 1.00 1.15, 39 konijnen 0.40Ü2.00 en 17 duiven 2035 cent per stuk. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ïd den morgen van 20 Jan. 1932, medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.782.1 te Weenen. Laagste barometerst.: 744.4 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 21 Jan.: Meest zwakke wind uit Zuidelijke richtin gen, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's naohts, over dag zelfde tempera tuur. ventonen maakt hij tot gespeelde samen klank. Dissonanten in den zin van onze jongensjaren bestaan er niet meer. Na deze technische beschouwingen be handelde spreker de geestelijke praemi3se van Debussy's muziek; impressionisme en symbolisme beheerschte toenmaals 't Pa- rijsche kunstleven. Het was de reactie op 't naturalisme. Tegenover de realiteit stel den de impressionisten den droom. Debus sy's kunst is op verstilde emoties ingesteld, op verfijnde affecten, op onderbewuste stcoomingen. Zijn klanken lijken geparfu meerd, zijn melodie is eerder vrouwelijk passief en heel zijn muziek schijnt te kun nen worden samengevat in de synthese van Taine's philosophie: „Un faisceau de Sen sations". 't Impressionisme was Debussy s subjectieve kracht. Maarsymbolisme, impressionisme.... nu ja, dat is allemaal voorbij. Fin de Siècle! Wat echter eeuw-g blijft, dat is Debussy's rythmiek, melodie, klankkleur. Hij maakt 't ons overigens in zijn Préludes zoo gemakkelijk, 't litteraire element in z'n muziek te vergeten, doordat hij zijn „opschriften" niet bjven maar na het muziekstuk plaatst. We moeten Marius Monnikendam dank baar zijn voor wèt hij zei, en hue hij 't zei; dankbaar vooral voor zijn fijnzinnig spel. Ik doe een greep uit 't geen geboden werd. „La fille aux cheveux de lin" (I. 8.) en „Danse" was een goede illustratie van den „Reus, die zijn loopbaan te rennen begint'; „Jardins sous la pluie", pianistisch perfect voorgedragen, was ons een puik genot; „Les pas sur la neige" en „Minstrels (I. 12) maakten voorzeker den diepste» indruk. „Augustinus" had een goeden dag! wat reizen is, vooral als men oude herin neringen in zich kan terugroepen van zoo vele steden, van zooveel schoons. En dan spreken we nog niet eens van Parijs met zijn Eifel, zijn boulevards, zijn Louvres, al die majesteit der grootstad is niets vergeleken bij het natuurschoon op de reis door Zuid-Frankrijk, Italië en Oos tenrijk. Daar onderiraat men telkens weer de bekoring van de hooggebergten met laag, heel laag daar beneden, in de vallei en tegen de berghellingen de dorpen en steden. We zagen verder Florence, de stad van kunst in beeldhouw- en schilderwerk, de stad van de beroemde meesters, we zagen de sprookjesstad Venetië, 'ten slotte do Dolomieten. *En tusschen al dat schoons trekt immer en steeds weer de aandacht de schoonheid der Katholieke kathedralen en kerken, die ook den niet-katholiek vol bewondering doen staren naar de grootheid van veel Middeleeuwsche bouw kunst. 't Was een avond van heerlijk kunstge not, die de heer v. d. Starre do afd. Lei den mede aan de hand van talrijke lan taarnplaatjes bood. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 5741. Firma P. Stoeke, Leiden, Haagweg 11, Haarlemmerstr. 199, stoomververij en wasscheiij. Vest. fil. 's-Gravenhage, Varkenmarkt 17, d.d. 1 Nov. 1931. 828. H. J. de Ru, Leiden, Noordeinde 15, handel in koloniale waren. Overl. E.: Ii. J. de Ru, Leiden, d.d. 12 Jan. 1932. N. E.Wed. II. C. de RuSchutte, Lei den. 3491. Coöp. Boerenleenbank Ter Aar, Neiuwveen No. 272. Uittr. plaatsverv. kas sier: Th. E. Copray, Nieuw veen, d.d. 1 Febr. 1932. N. Inschrijving: 5802. Chemigra- fische Kunstinrichting „Neerlandia", Lei den, St. Aagtenstraat 24, clichéfabriek. E.: J. L. Koningsveld, Leiden en J. G. Akkerman, Leiden. Aan den wachtmeester H. F. Grondel van het 6e Regiment Veld-artillerie alhier is hedenmorgen het eereteeken voor 12-jari- gen trouwen dienst uitgereikt door den commandant van de 2e school-batterij. kapt. jhr Clifford Cocq van Breugel. Prinses Juliana heeft hedenmorgen eeni- gen tijd in de Leidsche Universiteit ver toefd in afwachting van den uitslag var. het doctoraal examen rechten, dat een harer studie-vriendinnen, mej. O. Jas uit Hoek van Holland hedenmorgen met gunstig ge volg heeft afgelegd. BODEGRAVEN. NATIONALE SCHIETWEDSTRIJD. Gistermiddag, 2 uur, is de groote Na tionale Schietwedstrijd geopend. De voorzitter van Willem Teil, de heer H. Göbel, sprak ongeveer als volgt: Volgens gewoonte wordt door Willem Teil elk lustrum gevierd met een groote schietwedstrijd, slechts éénmaal en wel in 1914 was het onmogelijk, daar toen de wapens waren ingenomen. Ook heden door de malaise werd er over gedacht de wed strijd niet te doen doorgaan, doch het be stuur heeft aemeend, het 30-jarig bestaan van Willem Teil door een grooten wed strijd te moeien berdenken. Veel vcreenigingen zijn in de afgeloo pen jaren opgericht en weder te niet ge gaan. Willem Teil echter is gebleven. De schietsport geeft verbroedering en versterkt de vriendschapsbanden. Voorts heet spr. den lieer Gaykema, uit Leirlen, hartelijk welkom. De vele heeren van het eere-comité dankt hij voor de mooie prijzen, die zij hebben geschonken hij stelt het zeer op prijs, dat zij bij de ope ning van den wedstrijd heben willen te genwoordig zn en vindt daarin een bewijs, dat zij met Willem Teil meeleven. Ook de aanwezige dames zijn van harte welkom en spr. vrftagt haar medewerking. Ook de pers begrqet hij, vraagt zooveel mogelijk bekendheid te willen geven aan den stand van den wedstrijd en beloofd alle medewerking. Van de leden verwacht hij alle werkkracht in dienst te stellen van de vereeniging. Hiermede verklaart spr. den wedstrijd voor geopend. Nadat de eerewijn was rondgediend sprak de heer Gaykema, uit Leiden, een hartelijk woord van gelukwensch tot de jubileerende vereeniging, wenschte veel succes met de wedstrijd en groei en bloei van de vereeniging. De heer J. Beye sprak namens vele leden van het eere-comité en ten slotte bracht dc heer J. Veerman als commandant van den Burgerwacht, een woord van ge lukwensch. Door den voorzitter werd verzocht aan dr. Beye het eerste schot te lossen, waar aan door deze werd voldaan. Ten slotte werden de heeren van het eere-comité en het bestuur gefotografeerd en nam de wedstrijd een aanvang. De stand van Dinsdag 19 Jan. 's avonds is als volgt: Vrije baan K. S. O.: H. Göbel 107, J. J. Hoogendoorn 106. J. van Dam 105, T. Domburg 104. Dagprijs K.S.O.: H. Göbel, 72 punten Vrije baan buks: H. Lande, Hoek van Holland, 88 p. Vaste baan buks: J. Leerdam, Hoek van Holland 139127. Dagp r ij s: H. Landa, Hoek van Holland. Onder stroom. Bij den koopman O. in Oud-Bodegraven, stond doordat de huis- leiding niet goed sloot, de stal onder elec- trischen stroom. 2 koeien zijn het slacht offer geworden. Brand in een boerderij. Hedenmorgen omstreeks half zeven is de nog nieuwe boeren-behuizing van den heer H. Johannes te Vledderveen, gemeen te Onstwedde, totaal afgebrand. Het vee werd grootendeels gered, alsmede eenig huisraad. Een groote partij koren en stroo ging verloren. Alles was verzekerd. Do oorzaak is vermoedelijk een schoorsteen brand. GROOTE ONTPLOFFING IN NOORWEGEN. Veroorzaakt door hoog water. OSLO, 20 Jan. (V. D.) De rivier bij Vadheim in de nabijheid van Bergen, is sterk gewassen, waardoor het water in de electrochemische fabriek van Vadheim binnen drong. Toen het water in aanra king kwam met de groote hoeveelheden in de kelders opgeslagen natrium-metaal, volgde een ontploffing. Verscheidene ge bouwen vlogen in brand en tot het ver zenden van dit bericht kon het vuur niet gebluscht worden. In verband met de sterke gasontwikkeling is de bevolking uit het dorp vertrokken. Naar gemeld wordt, zijn in totaal in de electrochemische fabriek bij Vadheim 62.000 K.G. natrium-metaal ontploft. De rivier nam de brandende natriuin-massa's mede en veroorzaakte daardoor brand in vele huizen. De gasontwikkeling was zóó sterk, dat de geheele bevolking naar de bergen vluchtte. Een houtwarenfabriek en een tonnenfabriek zijn ook door het vuur aangetast. De schade is zeer groot en valt nog niet te ramen. W1SSELN UT E E RIN G E N A MSTE RD AM) (Niet officieel). Berlijn 68.674/2 Londen - 8.62 New York 2.485/g Parijs 9-7'3/4 Brussel 84 65 Zwitserland 48.52>/2 Milaan 12.50 Madrid 2<).97i/2 Oslo 47.— Kopenhagen 47.50 Stockholm 48.25 Weenen 35.25 Praag 7.87 Boedapest Prolongatie 2 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. De markt was heden vast, tengevolge van de vaste houding van de Berlijnsche niet-officieele beurc. Deze zou toe te schrijven zijn aan het feit, dat binnen kort overeenstemming zal worden be reikt inzake de Stillhalte. In Kon. Olio was een kleine affaire waar te nemen. Nadat in de ochtenduren de koers iets beneden de vorig slotprijzen waren ge vallen, opende het fonds "in vaste hou ding en onder beurstijd liep de koers nog iets op. De Amerikaansche soorten waren verdeeld. Plilips vast, terwijl Uni levers zich handhaafden op de vorige prijzen. Aku's buiten de beblangstclling. Accoustieken op peil. Suikers op kalme wijze omgezet. H. V. A.'s nagenoeg on veranderd. Tabakken op kleine schaal verhandeld, de stemming was vast. Rub bers kalm en prijshoudend. Scheepv. en Mijnwaarden bijna geheel verwaarloosd. De obligatie-markt was prijshoudend, voor Duitsche fondsen zelfs iets hooger. Ame rikanen vrij goed op peil. De hooge drukking handhaaft zioh in Oost-Duitschland en Polen, en de Oostelij ke winden brachten in West- en Zuid- Duitschland en ons land opklaring. De luohfc is echter op meer dan 2 K.M. hoogte nog vrij warm, en vochtig in de onderste lagen, zoodat nergens meer dan enkele graden vorst voorkwam en voorloopig slechts lichte vorst in den nacht te wach ten is. Een nieuwe daling bij IJsland doet aanhouden van het zachte weer op de Britsche Eilanden en in Scandinavië ver- wachten met tijdelijk eenige opklaring in Scandinavië. In Abisco viel in twee dagen 80 m.M. neerslag, grootendeels sneeuw, op de Britsche eilanden viel matig regen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 5.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.52 uur tot Donderdagmorgen 7.31 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 21 Januari voorna. 12.50 uur en nam. 1.15 uur. WANNEER HET LEVENDAAL GEDEMPT IS. Adres aan B. i W. MAR IA-CONGREGATIE. Denken de oudere Congreganisten aan de Propaganda-vergadering heden Woeus- j dagavond te 8.15 in de zaal van het Jeugdgebouw aan de Maria Gijzensteeg (ingang Oude Vest)? Aller opkomst wordt verwacht. R. M. A. N i e v e e n van D ij k u m. MARIUS MONNIKENDAM OVER CLAUDE DEBUSSY. Voor de R. K. S. V. „Sanctus Augustinus". In de algemeene ledenvergadering der R. K Studentenvereniging „Sanctus Augusti nus" hield Marius Monnikendam een voor- I dracht over Claude Debussy. We luisteren vandaag beter naar De bussy dan 20 jaar geleden. We genieten hem méér. Op een grooten afstand De bussy is al bijna 14 jaar dood komt zyu grootheid beter uit. De sensatie van t nieuwe, de onwennigheid vaiji 't nieuwe is reeds lang wèg. Hij vervult ons meer sereen dan jaren her. Hij is thans net zoo als Mozart, net zoo oud als Scarlatti; ik bedoel: Hij is net zoo eeuwig. En we heb- ben geen Reger of Casella te vreezen, die I ons komen „vergasten" op Debussiana zoo- ais men ons Mozartiana of (onlangs nog) Scarlattiaria poogde op te dienen (op te dringen!) Want Debussy blijft een unicum; de eenling, die lederen tijdgenoot heeft be- invloed en toch geen epigonen duldt. Als we in één zin moeten samenvatten wat Marius Monnikendam ons bood dan kunnen we zeggen: Hy schonk ons den Debussy der Préludes; den 100 pct.-Debi.s- ey; den muzikalen omwentelaar van pl.in. 1890. En je sohrikt even als je dat jaartal hoort! Dus in den tijd toen ai 't lawaai van Strauss en Mahler nog pas beginnen moest, toen reeds begon deze fijnzinnige man met fluweelen handschoen den laat- sten telgen van 't romantisme den knock out te geven. Toen wij zelf, kleine sterve lingen, nog zaten te genieten (je durft t nauwelijks bekennen) van komische sidde ringen en programmatisch gedaver, toen heeft deez' exquise Parijzenaar om al dat atampaai a-1 moeten schaterlachen o neen! hij heeft natuurlijk slechts hau tain geglimlacht. Stilte aanvullen; niét: stilte verdrijven, dat is Debussy's muziek. Hij leerde ons weer, dat alle muziek niet noodwendig marschmatig of walsmatig behoeft te zyn. De maatstreep is met meer de aankondi ger van 't accent. Rytlime wordt weer vloeiing, deining. Debussy leerde ons weer, dat 't eeuwige schommelen tussohen ma jeur en mineur zinneloos was, aangezien er immers nog zooveel tonaliteiten ter ont ginning voor 't grijpen liggen: de Gregn- riaansche modi, de chineesche en zigeuner toonsoorten. Zijn harmoniek gaat van een geheel nieuw beginsel uit: De resonneerende bo Door het Bestuur der Winkeliersvereeni- ging „Hoogewoerd Vooruit" is aan Burge meester en Wethouders het verzoek gericht om in verband met de in zicht gestelde demping van heb Levendaal nadere inlich tingen te mogen ontvangen betreffende de plannen voor het verkeer, welke in nauw verband staan met die der Hoogewoerd, wanneer eenmaal de demping is geschied, en zoodoende door voorstellen dit probleem op afdoende en bevredigende wijze op te lossen. Tevens is aan B. en W. het verzoek ge richt de verlichting der Hoogewoerd te doen veranderen en wel zooals dit op de Haarlemmerstraat het geval is n.l. door spanleiding met middenlicht waardoor zeer zeker een betere verlichting tot stand zoude komen. Ontspanningsavond voor de R. K. werkloozen. Dat er door de R. K. Commissie voor werkloozenzorg veel voor de R. K. werkloo zen wordt gedaan is een bekend feit en een gelukkig verschijnsel, maar van den anderen kant staat eveneens vast de avond vay gisteren heeft het weer bewe zen dat ook de R. K. werkloozen zich in waardeering niet onbetuigd laten. Het was gisteravond in Concordia een gezellige familiebijeenkomst, zoo zelfs dat de groote zaal van Concordia geheel gevuld was met ongeveer 600 menscheu. Van de uitnoodiging om ook op dezen avond aanwezig te zijn kon door do eerw. heeren Geestelijken wegens het sluiten van het 40-urengebed in de St. Joscphkerk geen gebruik worden gemaakt. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van het R. K. Comité voor werkloozenzorg, den heer H. Tobó, die in deze groote familie ook verwelkomde de „eigen afdeelingen" als de R.K. Muziekver- eeniging „Perosi de R. K. Tooneelvereeni- ging „Vondel", de kassier „Dr. Sehaepman en die vervolgens met hartelijke woorden de aanwezigen toesprak. „Perosi" opende daarna de feesbelijken avond met een flinke marsch, waarna het woord was aan de booneelvereeniging „Vondel" met het sociaal spel in drie be drijven „Hellas" door Louis Haver. De inhoud van dit stuk, dat gebaseerd is op toestanden van eenige jaren geleden, en als grondtoon heeft de erkenning der ar beidersorganisatie door de werkgevers, is reeds meermalen in ons blad besproken, zooda.t wij daar nu mogen afzien. Wat het spel betreft mogen vooral dat van de zoons van den scheepsbouwer Wil lem en Bernard en dat van den huisknectit Vic als heb meest natuurlijke roemen. Hier mee willen wij niet zeggen, dat de overigen minder goed spel zouden.hebben gegeven, zelfs zouden we erop willen wijzen, dat han rollen misschien wat zwaarder waren en moeilijker te spelen. In ieder geval oogstte het goede spel bij de volle zaal zeer veel aandacht en uitbundig succes. De grime was verzorgd door den heer Kouwen- berg Jr. Tusschen de verschillende bedrijven liet „Perosi" zich weer hooren met lustige mu ziek, die de aanwezigen in een prettige stemming bracht. Na de pauze werd nog een aardige klucht opgevoerd, die zeer vlot gespeeld werd en waarom dan ook smakelijk werd gelachen. Het is een succesvolle avond geweest, waarvoor de aanwezigen recht dankbaar waren en voora-1 „Vondel" en „Perosi", die zich zoo van haar beste zijde hebben laten zien, komt de eer van dit succes volledig toe. Ned. Reisvereeniging. Op uitnoodiging van de afd. Leiden der Ned. Reisvereeniigng sprak gisteravond de lieer H. Th. v. (d. Starre van de reis „Over Spanje naar Florence, Veuetië en de Dolomieten." 't Was op dezen avond als bij een uit tocht van de Reisvereeniging aan een station: vol, overvol! Zóó vol, dat er stoe len in de Burchtzaal bijgesleept moesten worden. Hoe kon heb ook anders, als men weet

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3