UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 18 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Triancn: Goedgekeurd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Büdt: morgen van 18 Jan. 1932, medegedeeld Hoogste barometerst.: 780.te Zürioh. Laagste barometerst.: 718.1 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 19 Jan.: Meest matige tijde- s lijk wellicht toenemen- i de Zuidelijke tot Wes- Lelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken I met tijdelijke opkla ringen. Waarschijnlijk eenige vegen. Weinig verandering in temperatuur. De uitgebreide depressie, die met haar kern Zaterdagmorgen bij IJsland was gele gen, verplaatste zich een weinig in Ooste lijke richting, daarbij nog belangrijk in diepte toenemend. Gisteravond werd zelfs te Reijkjavik de zeer lage barometerstand \an 710.2 m.m. waargenomen. In het Zuid- Westen bleef over Frankrijk, Zwitserlano en Duitschland het hooge drukgebied met het rustige plaatselijk nevelachtige weer vrijwel onveranderd. Onze omgeving be vindt. zich op de grens van depressie en hoogen druk. De Zuidelijke tot Zuid-Wes telijke winden voeren voortdurend warme lucht aan. Het weer is meest zwaar be wolkt tot betrokken, terwijl nu en dan eenige lichte regen valt. Waarschijnlijk zal deze toestand tot morgen aanhouden. Niet alleen in ons land doch in geheel West-Europa is het abnormaal warm. Ge-, niiddeld is de temperatuur 6 gr. C. boven haar normnle waarde. Alleen in Weenen en Noord-Scandinavië wordt nog lichte vorst (min 1 gr. C.) aangetroffen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 9.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Maandagnamiddag 4.10 uur tot Dinsdagmorgen 7.30 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 19 Januari voorm. 11.10 uur en nam. 11.35 uur. Zaterdagmiddag werd door de ambtenaren der belastingen in samenwerking met de poli tie controle gehouden op de naleving der rij wielbelastingwet. Verschillende wielrijders zijn de dupe hiervan geworden. Gehouden verkooping in het Notarishuis al hier op Vrijdag j.l., ten overstaan van H. M. Markusse, notaris alhier, Geerestraat 8 en le Haverstraat 2, kooper W. F Piket voor 1960, 2e Gortestraat 66, H. L. Speel qq. voor 550. Overige perceelen zijn de meeste uit de hand verkocht en een niet gegund. MUZIEK De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Bovenstaande vereeniging geeft, zooals ad vertentie vermeld, haar 4de concert van dit seizoen en waar er steeds gestreefd wordt naar prettige verandering komt zij thans met een violoncellist. Gespeeld zullen worden o.a. stukken van Brahms, Poccherini, Vivaldi, enz., en het be loofd dus weer een mooien avond te worden. OEGSTGEEST. R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Genoemde afdeeling houdt Woensdag avond haar eerste jaarvergadering. Op deze vergadering zal de secretaris de ver schillende werkzaamheden en herhaalde resultaten van de afdeeling mededeelen. Na afhandeling der agenda, zal Prof. An- tonini voor de leden en hunne eehtgenoo- ten een uurtje optreden. Een zeer navolgenswaardig idee en ook uit propagandistisch oogpunt te verdedigen is de kinder middagvoorstelling, die de af deeling uitsluitend voor de kinderen der leden geeft, en waarop ook Prof. Antonini optreedt. Ook zal gedurende de voorstelling een kleine versnapering aan de kinderen wor den uitgereikt. Zang- en tooneeluitvoering. Gister avond richtten onze schreden zich naar het vereenigingsgebouw „St. Willibrord", al waar de zang- en tooneelsectie der Maria- Congregatie een uitvoering gaven, die uit stekend is geslaagd. Door verzetten van het H. Lof kon iets vroeger worden begon nen en was de uitvoering nu tijdig ge ëindigd. De belangstelling was groot. Onder de aanwezigen merkten we op Pastoor de Vette, Reetor Groot, Ivap. Roest, eenige graalmeisjes en leidsters uit Leiden, die bij de opening door kap. Blok werden verwelkomd. De zangsectie voerde daarna onder leiding van den heer Ph. de Heij eenige zangnummers op verdienste lijke wijze uit, die voorzeker nog beter tot goed recht waren gekomen, indien eenige praatzieke dames en jongedames zich ont houden hadden van onnoodig geklets. Het woord was nu aan de tooneel-sectie, die voor 't voetlicht kwam met de komi sche 3-acler MinaLina, onder leiding van mevrouw SpitzenGubbi. Bij t opgaan van 't scherm trof ons ter stond de welverzorgde tooneelaanklcediog die mede door het goede spel ons aanlei ding gaf tot het geven van milde critiek. Verklaren wij daarom direct, dat er over de geheele linie met groote toewijding is gespeeld en er veel goeds moest worden gezegd. De vertolking was in zijn geheel loffelijk en de hoofdrollen waren goed be zet. Uitbeelding, uitspraak en verschijning waren werkelijk in overeenstemming met de maatschappelijke positie der tooneel- personen. Het beschaafde goed gearticu leerd spreken, het eenvoudig en gecivili seerd handelen bevredigde de toeschou wers zeer. Er volgde na ieder bedrijf een hartelijk applaus. Nu willen wij natuurlijk hiermede niet. zeggen, dat alles coleur de rose, dat alles tot in de puntjes verzorgd was en er in 't geheel geen feilen zijn aan te wijzen, doch dit neemt niet weg. dat wij toch de regie eti actrices de waardeering moeten geven die ben toekomt. J De grime was door den heer Oer. Hop- i pezak welverzorgd. Bij het einde dankte I kap. Blok mevrouw Spitzen en de heer d6 i Hey voor hun leiding en bood hen een 1 stoffelijk bliik var. r rdecring aan. Na ook dank te bobben gebracht aan de aan wezigen voor de getoonde belangstelling, l sloot kan. Blok de bijeenkomst en gingen I allen hooastvoldaan en dankbaar gestemd I huiswaarts. T00NEEL. Jubileum Henri Morriën. Tooneelspelers, die in hun vak geslaagd zijn, behooren op hun tijd eens te jubileeren. Henri Morriën is thans 40 jaar aan het tooneel verbonden en maakt- bij die gele genheid een tournee door het land met- zijn „Rotterdammers". Gisteravond was Leiden aan de beurt, maar op de Leidsche tooneel- planken is het malaise en op de zetels van het publiek is het nog grootere malaise. Gisteravond was het bepaald tot een crisis gekomen. Prof. Meyers, die als voorzitter van het Schouwburgbestuur, den jubileerenden acteur onder het overhandigen van een lau werkrans complimenteerde, weet de gerin ge opkomst van het publiek behalve aan de tijdsomstandigheden, ook aan 't feit, dat dc heer Morriën in 8 jaren niet meer te Leiden had gespeeld. Er behoorde optimisme toe. om zich onder deze omstandigheden met een oud stalbeeslje van een stuk in Leiden te wagen. De Leidsche Schouwburg behoort trouwens ook tot die optimisten, merkte prof. Meijers op. Want de Leidsche Schouw burg is de eenige Schouwburg in Nederland, welke niet gesubsidieerd wordt en voor de overheid alleen maar een object is om er munt uit te slaan. Nadat ook de praeses van de tooneel- commissie van het L.S.C. den heer Morrrën had geluk gewenscht en een bloemstuk had overhandigd, dankte de jubileerende acteur met eenige woorden. Het spel „De duivel in de vrouw" geeft ons geen aanleiding tot bespreking. Wij be wonderen het niet. Het behoort trouwens tot de beestjes, welke beter op stal kunnen blijven. BODEGRAVEN. Nationale Schietwedstrijd. Dinsdag middag 2 uur zal de groote Na: Schiet- wedstrijd officieel worden geopend. Dc ba- i nen zijn in de groote zaal van Hotel van Haaften in gereedheid gebracht en keurig i versierd. Een groot aantal waardevolle prijzen waaronder vele medailles (ook een van „De Leidsche Courant") en prachtige kunstvoorwerpen, ó.a. rijwielen, serviezen, i schilderstukken enz. zijn in de etalage van de firma de Wed. C. Ubert te bezichtigen. Behoudens hooge geldprijzen voor vaste en vrije baan. Zeer veel aanvragen voor deelname van Sehietvereenigingen, Burgerwachten en B. V.L. zijn reeds uit alle oorden van het land binnengekomen. Er za lgeschoten worden met de buks en K.S.O.-geweer, voor de eerste zijn zes* en de laatste zeven afdeelingen. De stand van den wedstrijd zal dagelijks in dit blad bekend gemaakt worden. R. K. Vrouwenbond. Op herhaald ver zoek zal op Woensdag 20 Januari 's avonds half acht in het patronaat nogmaals door de Dames-Tooneelclub worden opgevoerd het mooie tooneelstuk „Familiejuweelen" toaneels-pel in 2 bedrijven en „De groo:e erfenis", blijspel in 2e bedrijven. Filmavond. Door de firma v. Houten, Weesp, werd in het Patronaat onder bui tengewoon groote belangstelling een re clame-avond gegeven. Door een film werd de bereiding van cacao, bonbons enz. ge toond. Ook werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld verschillende fabrika ten te keuren en werd nog een doosje met diverse naar huis mee gegeven. Deze avond stond onder leiding van den Vrouwen bond. NOORDEN. EEN AVOND VAN ONGELUKKEN. Pater Koperdraad gewond. Gisteravond omstreeks half elf is in be schonken toestand te water geraakt ze kere S. aan het Woerdensch Verlaat. IIij werd in bewusteloozen toestand daaruit ge red. Door middel van telefonische doorver binding werd onmiddellijk gewaarschuwd di\ Koert, die echter ziek te bod lag, waar om dr. Nout, uit Xieuwveen, gevraagd werd, die onmiddellijk kwam. Daar de drenkeling Katholiek was, ging men ook terstond naar de pastorie te Noorden, maar aangezien de Pastoor op bezoek was bij den Deken, toog men naar Missiona ris Koperdraad, die verblijf houdt bij zijn broer. Deze ging terstond, vergezeld van zijn broer, op weg. Inmiddels kwam A. Kuys met zijn auto. om zijneerw. te rij den. In het dorp Noorden, voor het huis van de wed. Verzijden, wilde hij een auto passeeren, welke later bleek de auto van dr. Nout te zijn,. Deze, ook haast heb bend, gaf gas. De auto van Kuys botste te gen een telephoonpaal en reed tegelijker tijd de auto van dr. Nout aan, waardoor deze in de Voorwatering terecht kwam. Dc dokter met zijn 3 inzittende zoons wisten zich spoedig te redden. Erger verging het de andere auto, die niet alleen zwaar beschadigd werd, doch de inzittende, Missionaris Koperdraad, had het ongeluk behalve een paar glas-wonden aan hand en hoofd, ook twee gekneusde ribben op te loopen. De dokter legde een verband. Pater Ko perdraad werd bij een daar in de buurt wo nende broer opgenomen. Dokter Nout is naar den drenkeling, die reeds bij bewustzijn was gekomen, gegaan. Pater Koperdraad's vertrek naar de Missie, dat op heden was bepaald, is voor- loopig uitgesteld. NIEUWKOOP. Ambtenaar ter Gemeente-secretarie. Burgemeester en Wethouders hebben be noemd, voorloopig tijdelijk, tot ambtenaar ter Gemeente-secretarie alhier den heer A. C. Brussaard, volontair ter Gemeente-se cretarie van Maasland en wonende te Vlaardingen. Rente Waarborgfonds. De Rentmees ter van Rijnland, inr. H A. Sypkens te Lei den zal op Donderdag, 21 Januari a.s. van half elf tot 1 uur in een der lokalen van Hotel „Het Vliegende Paard" zitting hou den voor het uitbetalen van de rent over het afgeloopen jaar van het waurborgfon Is op de verveende landen in den Polder. Z0ETERW0UDE. Kiesvereeniging. Bij de gisteren ge houden verkzieing voor bestuursleden van de R.-K. Kiesvereeniging „Ons Roomsche Vaandel" werden gekozenvoor het dorps gedeelte de heeron N v. d. Akker Jacz., Jac. AkkersJijk, L. J. Bosman, C. W. de Jong, C. J. v. Leeuwen en J. Schouten, voor heb gedeelte Weipoort de heeron G. J. BeR, J Berk, C. G. v. Es, A. v. d. Krogt, N. v. d. Poel en P. Versteegen Hzn., voor het gedeelte Hooge Rijndijk K. Fontijn, mej. M. C. P. Meyer. H. J. van Mil, mej. P. A. Raaphorst, P. J. Tijssen en J. Ver woerd. In totaal zijn er uitgebracht 248 geldige stemmen. KOUDEKERK. Aanrijding. Door een groote Shell-auto i met aanhangwagen, komende uit Leiden, werd Vrijdag in de Hooge vaard alhier een driewieler bakfiets aangereden van den vischkoopman D. v. D. uit Katwijk aan Zee, tengevolge waarvan hel geneele onderstel der fiets werd verbogen \r> gedeeltelijk in elkaar gedrukt. D. deed hiervan aangifte bij de politie, doch toeft de bestuurder van de auto later werd aangehouden, bleek uit het onderzoek, dat de grootste schuld bij den koopman D. zelf was ge'egen. Ondanks dit, was de bestuurder van de auto toch nog zoo welwillend om onverplicht de schade te vergoeden, zoodat liet geval in der m;n- ne werd opgelost. Bclastingrnerk. Bij de rijksvcldwach- j ter alhier zijn inlichtingen te bekomen om trent een gevonden rijwielbelastingmerk. Geboren: Gesard, zn. van Barend v. Harskamp en Antje Hogenes Overleden: Teunis de Jong, 58 j. Klaes Reijueveld, 71 jaar. ZEVENHOVEN. Personalia. In de gehouden vergade ring van de commissie tot wering van schoolverzuim zijn gekozen de heeren D. Zevenbergen en W. Kerkhoven, resp. als voorz. en secretaris. Ziekenhuisverpleging. Vrijdagavond hield de vereeniging Ziekenhuisverpleging haar jaarvergadering in 't café van den heer J. Smit. De voorz., de heer Th. Vis ser, opende de vergadering met een wel kom tot de aanwezigen en gaf het woord aan den secr.-penningm. voor het lezen van de notulen en jaarverslag. Uit het laatste bleek, dat er in 1931 14 personen verpleging hebben gehad. Er is een winst gemaakt van 136, zoodat er 31 Dec. 1931 een kasgeld was van 1188. De heeren G. de Bruyn en L. Schellingerhout werden aangewezen de rekening van den penning meester na te zien. De aftredende heeren Th. Visser en J. J. J. Könst werden niet groote meerderheid herkozen en namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag werd in de notulen vastge legd, dat als het genoemde kasgeld aanwe zig js, aan de gemeente het geld zal wor den teruggegeven, wat eenige jaren gele den is gegeven. Na eenige bespreking van huishoudelijken aard sloot de voorz. de ver gadering. Uitvoering. Wegens teleurstelling van velen zal de nieisjestooneelafrl. van Maria- congregatie op Zondag 29 Jan. a.s. weer een uitvoering geven in het bondsgebouw met hetzelfde programma. Wij wenschen haar hetzejlfdc succes toe als de vorige maal. GASONTPLOFFING TE AMSTERDAM. Hedenmorgen te ruim half 12 had in perceel Weteringschans 103 te Amsterdam een hevige gasontploffing plaats, die ge lukkig geen persoonlijke ongelukken van ernstigen aard heeft veroorzaakt. Om streeks half 12 stak het dienstmeisje van de familie Boorma in de keuken van het benedenhuis de gas-geijser aan. Plotseling had een hevige ontploffing plaats. De keuken werd in een ruine herschapen, evenals een klein slaapkamertje; dat naast de keuken is gelegen. Van den kunsthan del van de firma de Vries, die aan de voor zijde in dit perceel is gevestigd, werd de groote spiegelruit verbrijzeld. Een dame, die zich in den winkel bevond, liep een snijwond door een glasscherf op. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse. Het bleek, dat ook de boven verdieping ernstig was gehavend. Geen enkele ruit was heel gebleven en op de bei de kamers, boven de keuken, was door de ontploffing de geheele inventaris door een geworpen. De plafonds van de keuken en van het kamertje naast de keuken ble ken naar beneden te zijn gekomen. De gang lag bezaaid met glasscherven en stuk ken plafond, terwijl de muur tusschen gang en kunsthandel intact bleek te zijn. De oorzaak van de ontploffing moet waarschijnlijk worden gezocht in een de fect aan den gas-geijser. Dood door schuld. Voor het Hof te den Bosch werd in l onger beroep de zaak behandeld tespn den chauffeur B. Bos uit Utrecht, die door de rechtbank te Breda was veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf met 1 jaar ontzegging van het rijbewijs we gens' dood door schuld. De advocaat-ge neraal achtte hier dood door schuld als gevolg van alcoholgebruik en groote roe keloosheid bewezen en vroeg 6 maanden gevangenisstraf met 1 jaar ontzegging van rijbewijs. ERNSTIG SPOORWEG ONGELUK TUSSCHEN PARIJS EN AMIENS. ONTSPORING BIJ SAINT JUST. Tot nog toe 10 dooden en 20 zwaar gewonden. PARIJS, 18 Jan. (V. D) Gisteravond laat heeft (zie Buitenl. Berichten) op het traject ParijsAmiens, nabij Saint Just, 80 K.M. ten Noorden van Parijs, een vreeselijk spoorwegongeluk plaats ge vonden, dat tot nog toe voor zoover be kend is tien dooden en twintig zwaar gewonden heeft geëischt. Op den gewonen tijd volgens de dienst regeling, had de personentrein naa% Amiens het Gare du Nord te Parijs ver laten. Ongeveer vierhonderd meter voor het station Saint Just ontspoorden plot seling drie derde-klasse en een tweede klasse wagen. Terwijl een derde klasse1 wagon, die geheel met passagiers bezet was, terstond omsloeg en door den vol genden wagon in elkaar werd gedrukt, reed de tweede klasse-wagon in een naast de rails gelegen baanwachtershuisje, waarin zich drie spoorwegarbeiders be vonden, die alle drie zwaar gewond wer den. De iwee andere wagons schoven in elkaar en werden geheel vernield, zoodat er slechte een massa versplinterd hout en verbogen ijzer overbleef. Uit de over blijfselen van de vernielde wagons steeg een vreeselijk gekerm en geschreeuw der gewonden en stervenden op. De onge deerd gebleven reizigers, voor zoover zij spoedig van den schrik waren bekomen, en te hulp gesneld personeel van het sta tion Saint Just verleenden bij fakkel licht de eerste hulp. Tegen middernacht had men reeds acht dooden en twaalf grootendeels levensgevaarlijk gewonden uit de ruine geborgen. De plaats van het ongeluk toont een beeld van treurige verwoesting. De lijken van pommige slachtoffers waren onher kenbaar verminkt en lagen bekneld tus schen de in elkaar geschoven resten der wagons. Wanhopige vrouwen, kinderen en mannen, zoeken tusschen do ruines naar hun verwanten en steeds weer stijgt plotseling van een verborgen plaats tus schen het versplinterde houtwerk het ge kreun van een gewonde of het gerochel van een stervende op, waarop het per soneel, dat het bergingswerk verricht, zich haast om op deze plaatsen dc puin- hoopen op te ruimen. Hulppersoneel uit Parijs, Creil en Amiens is met extra- treinen gearriveerd om bij hot bergings werk behulpzaam te zijn. Ook de Minis ter voor Openbare Werken, was reeds vrij kort na het ongeval te Saint Just aanwezig. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men nog zoo goed als geheel in hot duister. Men vermoedt echter, dat de ontsporing veroorzaakt is door de breuk van een wissel. De toestand van de meeste gewonden, die naar het ziekenhuis te Saint Just zijn overgebracht, is in het algemeen ernstig. Van een groot aantal is het zoo goed al® zeker, dat zij niet in leven zul len blijven. LEIDEN. Geboren Magdalena, dochter van L. van Klaveren en M. E. van Dissel Cornelh Willem, zoon van Chr. W. Kort man en T. J. Wildenboer Nicolaas, zoon van A. de Bos en J. van der Wilden Quirina Theodora Gerarda, dochter van O. Huigsloot en W. M. de Jong. Ondertrouwd: A. P. van Wijk wedr 53 jaar en M. H. Larrewijn jd 39 jaar A. J. van Weeren jm. 24 jaar en H. Sloos jd. 19 jaar W. F. v. d. Mee jm. 27 jaar en L. van Dijk jd 24 jaar. Overleden: D. de HaasDudink, Wede. 80 jaar. Het doodental tot 13 gestegen. PARIJS, IS Januari. (V. D.) Het aan tal dooden bij het spoorwegongeluk van den trein ParijsAmiens nabij St. Just is gestegen tot dertien. PARIJS, 18 Januari (.V.D.). Uit het onder zoek is gebleken, dat het spoorwegongeluk van de trein ParijsAmiens is veroorzaakt door een breuk van een koppeling van een der wagens ongeveer 200 M. vóór een wis sel. Drie arbeiders die bij de wissel aan het werk wjjren, werden door den ontsporen- den trein gegrepen en ernstig gewond. BLOEDIGE BOTSINGEN IN BILBAO. Vier personen gedood, zeven gewond. MADRID, 18 Jan. (V. D.). - Gister avond ontstond een ernstige botsing tus schen Monarchisten en Republikeinen te Bilbao. Er werden van beide zijden scho ten gelost en de politie moest ingrijpen. Er werden vier personen gedood en zeven gewond. JAPANSCHE OPMARSCH NAAR CHARBIN. MOEKDEN 18 Jan. (V.D.). Behalve Joes- joe zijn ook verschillende andere steden ten Oosten van Charbin door Japansche vlieg tuigen gebombardeerd. Zesduizend man Ja pansche troepen te Kirin hebben bevel ge kregen zich gereed te maken voor een op- marsch naar Charbin. In de stad Pinnsjien is een Chinceschc tcgenregeering gevormd tegen de onder Ja pansche controle staande regeering te Ki- R00DE TROEPEN NADEREN HANKAU SHANGHAI, 18 Jan. (V.D.). Troepen van het Chineesche Roode leger uit Zuid-China» staan op het oogenblik voor Hwangpei, on geveer 50 K.M. ten Noorden van Hankau. De buitenlanders hebben reeds de verschil lende voorsteden van Hankau ontruimd. Troepen, die ter bestrijding van het roode leger zijn uitgezonden, zijn voor het groot ste gedeelte gevangen genomen. De verbanning van Trotzky. KOWNO, 18 Jan. (V. D.). Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft het politiek bureau van de Executieve der Communisti sche Partij, besloten, de uitwijzing van Trotzky uit de Sovjet Unie met twee jaar te verlengen. In her, politiek bureau is men van meening, dat tegen Trotzky een vervol ging wegens hoogverraad moet worden in gesteld, daar hij geheuld heeft met do so ciaal-democraten en daardoor verraad ge pleegd heeft aan de belangen der wereld revolutie. Tot dusver was Stalin tegen een dergelijke vervolging. AMSTERDAM, 18 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 509 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7578 cent, 2e kwal. G674 cent, 3e kwal. 5464 cent en mindere soorten 4450 cent per kg. slachtgewicht; 60 melk- cn kalf- koeien 210325 per stuk; 128 vette kal veren: 2e kwal. 6470 cent, en 3e kwal. 52 60 cent per kg. levend gewicht; 43 nuch tere kalveren 612 en 37 schapen 18 22 per stuk; 770 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 3940 cent, zware 3839 cent, vette 3638 cent per kg. slachtgewicht; 56 paarden 60—130 per stuk. Uit Denemarken 13 wagons geslach te runderen. ROTTERDAM, 18 Jan. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 1213 var kens, 527 vette runderen, 313 vetto kalve ren, 324 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 35—38, 30—32 en 19—23 cent, kalveren 6065, 5055 en 37.540 cent, schapen 22 en 16 cent, per stuk 7 15; varkens 16, 15 en 14 cent. Overzicht: Ossen, stroeve handel, zelfde prijzen; vette kalveren, strHjgo handel, prijzen stationair schapen, slechte handel, prijzen lager; varkens tamelijke handel, prijzen lager. W1SSELNUTKKKINGKN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.65 Londen 8.62 New York 2.487/10 Parijs 97 71 2 Brussel 34.62'1,„ Zwitserland 48.621 Milaan 12.52»/2 Madrid 21.05 Oslo 47.10 Kopenhagen 47.00 Stockholm 48. Weenen 35.25 Praag 7.38 Boedapest Prolongatie 2 1/2 pet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3