DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Geen benauwdheid! Geen gebrek aanlucht! •«'■Abdijsiroop HET HUIS DER VERSPIEDERS ZATERDAG 16 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. la Le Boe he payer a. „De mof zal betalen", dat was na den oorlog het parool ir Frankrijk en België. Al plat geschoten huizen en gebouwen, de ruïnes van kerken, van steden en dor pen de mof zal ze betalen! De door granaten omgeploegde landou wen, de tot stompen gebombardeerde bos- sohen, de verwoeste oogst de mof zal ze betalen. Al de ellende van vernielde toekoanst- dtroomen, verlies van jonge sterke levens, verminkte wrakken van lichamen de mot zal betalen. De hoogovens en fabrieken, waarin ja renlang kanonnen en moordtuig werden gesmeed de mof zal ze betalen. Alle vermorste en aan den oorlogs-Mo- looh geofferde credieten de mof zal ze betalen. Alles en alles zou Duitsöhland, de over- wonnenne, moeten betalen en vergoeden, omdat het vredesverdrag van Versailles de uitsluitende schuld aan den oorlog op de sohouders van Duitschland had gelegd. Gedurende jaren en jaren, meer dan een menschenleeftijd lang zou het Duitsche volk moeten herstellen wat in vier jaren was kapot gemaakt, het zou ook de oor- logsleeningen moeten betalen, weilke zijn tegenstanders hadden gesloten. Een enorme schuldenlast drukte aldus op den Duitsohen arbeid, een last, welke voor den voormaligen tegenstander een dubbele reden van wraakzuchtig genoegen, zou zijn. Vooreerst zou het goud brengen en derhalve welvaart in de landen der overwinnaars en vervolgens zou het den ge- vreesden concurrent voor tientallen van ja ren verpletteren. Verwaohtmgen, welke bedrogen werden. Het goud hoopte zich op in Amerika en Frankrijk en bracht geen voorspoed. De een-zijdige opeenhooping van het goud ontwrichtte het financieel© verkeer, de enorme schuldenlast van Duitschland dwong tot bovenmatige productie, waartegen de landen zich trachtten te beschermen door hooge tariefmuren, hetgeen den handel ver stoorde en leidde tot een catastrophe, waaraan geen land zich vermocht te ont- trekken. „Nationale kortzichtigheid heeft geleid tot internationale domheden" zeade de Leidsohe burgemeester Maandag j.l. in zijn Nieuwjaarsrede in den gemeenteraad. De Boohe zal betalen jawel, de ge- heele wereld betaalt het gelag en Duitsch land betaalt niet meer! Brüning. Na weken lang ldbbelen over de plaats en de datum van de a.s. Herstelconferentie, is men het er eindelijk over eens geworden, dat deze conferentie, waarop de betalingscapaciteit van Duitsch land moest worden vastgesteld, op 25 Ja nuari te Lausanne zal bijeen komen. Nauwelijks stonden plaats en datum vast, of rijkskanselier Brüning wierp een knuppel in het hok, waar de diplomatieke hoenders kakelden over elkanders stand punt. „Mijne heeren, aldus was het kort be grip van Brünings verklaring probeert nu niet te veel om uw eigen haan koning te doen kraaien, het is nutteloos uw eigen standpunt te verdedigen. U moet wel be denken, dat wij op de a.s. conferentie zul len moeten constateeren, dat er maar één weg is,.n.l. schrapping van alle •oorlogsbe talingen. Wij kunnen niet meer betalen". Brüning zeide daarmede hetzelfde als de conclusie waartoe de deskundigen van de Bank voor Internationale Betalingen te Bazel waren gekomen; hij sprak uit wat algemeen reeds werd gedacht: „Van die herstelbetalingen komt niets meer te recht". Men dacht dat algemeen, maar wilde er niet openlijk voor uitkomen en ook Brü ning wordt het kwalijk genomen, dat hij die gedachte maar zoo botweg durfde uit te spreken. Engeland en Italië hebben er zich reeds lang mee vertrouwd gemaakt en zijn voor standers van een algeheele afschaffing der herstelschulden. Maar Engeland heeft nog oorlogsschuld aan Amerika en zoolang Amerika ook daar geen streep door haalt, trekt Engeland een bedenkelijk gezicht. Italië wil, dat Europa zich aaneensluit en tot Uncle Sam zegt: „Hoor eens, wij schrappen onze onderlinge schulden, en jij krijgt ook niets meer". Amerika (en dat is vooral het Congres) trekt zich van het herstelschulden-vraag stuk geen zier aan, want dat gaat alleen de Europeesche mogendheden aan, Ameri ka kan echter niet toestemmen in een schrapping der oorlogssohulden, d.w.z. die schulden welke aan Amerika moeten wor den betaald. Alleen als Europa eens flink wil gaan ontwapenen, is Amerika misschien tot concessies bereid. En Frankrijk tenslotte is van meening, dat Duitschland nog lang niet genoeg heeft betaald, dat de verplichting tot beta ling in plechtige verdragen is vastgelegd en dat derhalve de heiligheid en onaan tastbaarheid der verdragen dient te wor den gehandhaafd. Omwille van de slechte tijden wil Frankrijk wel toestemmen in een nieuw moratorium. De andere landen gevoelen niets voor een uitstel, hetgeen de onzekerheid noig langer doet duren, doch meenen, dat het probleem nu maar eens definitief en goed moet wor den geregeld. Gezien het verschil van inzicht, is de vrees groot, dat het probleem op 25 Januari nog lang niet „definitief en goed" zal wor den geregeld. Brian d. Van veel belang is ook het aftreden van Briand. Briand was zoo langzamerhand de on vermijdelijke figuur op alle groote inter nationale conferenties geworden. Men kan zich nawelijks indenken,'dat het nu Laval zal zijn, die zijn plaats zal innemen. Zal hij dezelfde soepelheid hebben als Briand Zal hij met dezelfde durf de vredespolitiek van Briand doorvoeren! Het zijn nog open vragen, waarop wij vooralsnog niet graag een bevestigend antwoord zouden willen geven. Hem waciht op de a.s. Herstelconfe rentie en op de daarna volgende Ontwape ningsconferentie een niet gemakkelijke taak. Het offioieele Fransche standpunt is in beide kwesties niet erg populair. Laten wij hopen, dat het nog meevalt. Hindenburg. Dat het met som mige personen soms heel erg kan meeval len, heeft rijkspresident von Hindenburg bewezen. Toen hij 7 jaar geleden tot president werd gekozen, had menigeen er een zwaar hoofd in. Hij was de oude oorlogsgod, de oandidaat der rechtsohe partijen, die hoop ten, dat hij de zetel zou warm houden voor den keizer. Maar toen Hindenburg president was legde hij zulk een wijze gematigdheid en onpartijdigheid aan den dag en toon de hij zich zulk een loyaal republikein, dat een hernieuwde candidatuur voor het pre sidentschap nu zelfs door de sociaal-demo craten wordt gewensoht. Hindenbürgs ambtstijd is volgens de grondwet afgeloopen. Men wenscht den ouden generaal echter algemeen te behou den. Brüning wilde er een mouw aan passen door de grondwet door den rijksdag te doen wijzigen, maar daar wilde de z.g. nationale oppositie niet aan, omdat zij die eer niet gunt aan een lichaam, waarin o^a. de socialisten zoo'n groote rol spelen. Het volk moet het zelf doen, door een volks stemming. Dien kant zal het nu opgaan. Hindenburg is een rots in de branding gebleken, het kan geen kwaad, hem daar te Laten staan. Geen hoestaanvallen, die IJ martelen en U den adem afsnijden. Dit alles kunt Ge voorkomen. Neem tijdig Abdijsiroop, die door haar wonderlijk slijmoplossende wer king de slijm met ziektekiemen kan ver wijderen, Uw ademhaling verruimen en dien scherpen hoest kan stillen. Neem eens een proef met Abdijsiroop als Ge vannacht weer wilt slapen als een roos. Voor jong en oud onschadelijk en be proefd bij: Hoest, Bronchitis, Asthma. i' Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl. 4.50 Gebruik buitenshuls Abdijsiroop-Bonbons (60 cL). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop SPORT VOETBAL. UIT HET KATHOLIEKE KAMP B. K. FEDERATIE. OVERZICHT. Het weer in de afgeloopen week is nogal sterk afwisselend, geweest. Naast veel re gen kwam er ook weer veel wind, die de terreinen weer grootendeels droog blies. We behoeven ons niet zoo ongerust te maken over de velden, die thans meer kunnen verdragen dan het vorig seizoen en dus zullen we maar vertrouwen, dat het programma van morgen geheel afge werkt kan worden. In de eerste klasse D speelt S. J. C. morgen nog niet wegens Missie in Noord- wijk. De wedstrijd S. J. C.G. D. A. is dan ook uitgesteld, terwijl natuurlijk ook de wedstrijden voor de lagere elftallen van S. J .C. vervallen. De strijd om de leiding in deze afdee- ling kan morgen weer een stap nader tot de oplossing komen,-nu T. Y. B. B. van D. E. M. kan winnen en de groote vraag slechts blijft wat Leonidas en D. H. L. in Rotterdam zullen doen. Naast T. Y. B. B. komt verder H. B. C. met eenzelfde aantal verliespunten als de Haarlemmers in aanmerking voor den eeretitel. Maar dan moet er morgen van D. O. N. K. in Gouda gewonnen worden en dat zal niet gemakkelijk gaan. Spar taan tenslotte thuis kan wel winnen van Graaf Willem. De Leidsohe Rood Zwarten gaan mor gen op bezoek bij Excelsior in Schiedam. Na de serie nederlagen kunnen we kwa lijk de venvaohting uitspreken, dat de Leidenaars van deze sterke Schiedam- sche oliib zullen winnen. Aan de rood zwarten de taak om onze sombere voor spelling teniet te doen. Van belang voor d© bezetting van de eerste plaats is voorts de wedstrijd Lisse Teijlingen. Indien de Lissenaren dezen wedstrijd winnen, behouden zij een mooie leans op de eerste plaats. Lenig en Snel wint van Graaf Floris en P. F. C. van Blauw Zwart. R. K. S. V. „Lelden". D© ontmoeting der Leidenaren tegen Ex celsior zal geen gemakkelijke zijn. Rood- Zwarten, strijdt, neen vecht voor tenminste een bevredigend resultaat. De reis naar Schiedam geschiedt per trein. Voor degenen die nog al eens op zich laten wachten, zij nogmaals gezegd, dat de trein om 12.15 ver trekt. Het tweede elftal gaat bij onze buren op bezoek. Onze reserves, die hun overwin ningenreeks door enkele nederlagen hebben zien onderbroken, zullen goed doen morgen tegen O.V.V. eens duchtig vah leer te trek ken. Bij onze Zuiderburen gaat het derde elf tal op bezoek. Met een beetje goede wil kan daar gewonnen worden. Doet Uw best der- de-elftallers Op het Maaldrift-terrein zal „onze toe komst" den strijd tegen de Rood-Witters aanbinden. Verleden week werd vriend schappelijk verloren. Wat zal nu de uitslag zijn! De Heeren-aanvoerders gelieve de rui'l- formulieren Zondagavond aan het adres L. Pieters, Kerkkoorsteeg 1 7te bezorgen. R. K. Sportvereniging Teijlingen. A.s. Zondag moet Teijlingen naar Lisse Eenige weken geleden was deze wedstrijd reeds vastgesteld, dooh het terrein van Lisse was niet bespeelbaar. Zal het a.s. Zondag ook niet doorgaan? Om 2 uur Teijlingen IIIS. M. C. III op Sporthoff. Dit kan een aardige wedstrijd worden, mits Teijlingen volledig is! Om 12.30 uur Teijlingen I Jun.Lisse I Jun. Hier zullen de Teijlingers wel de minderen zijn. 1 Teijlingen II trekt naar Alphen om daar om 2 uur de Boys I te ontmoeten. Het vertrek is om 12.30 uur per auto van af K. S. A.! Den llen Februari zal in het K. S. A.- gebouw een buitengewoon nuttigen avond gegeven worden voor de voetbalsport. De heer v. Veen, zal op genoemden datum een spelregelavond houden met lichtbeel den, wat zeker voor alle spelers en ook supporters nuttig zal zijn. Zoo menigmaal zijn het de supporters, die het niet eens zijn met een beslissing van den arbiter, doch zij zijn dan zoo vaak op een dwaal spoor omdat men vele gevallen niet kan beoordeelen wegens onkunde van de spel regels. Daarom is het zulk een mooi idee van den heer v. Veen om vele dubieuse gevallen op het doek weer te geven. Wij meenen dan ook goed te doen om dit nu bekend te maken, opdat een ieder propa- danda maakt voor bedoelden avond. In de groote zaal van het K. S. A.-ge'bouw kunnen 500 personen geplaatst worden, zoodat er voor de vele liefhebbers ruimte genoeg is. Wij komen hierop later terug! Wedstrijd programma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. ValkenburgChëvremont; HeliosR. K. V. Y. L.; R. K. O. N. S.--V. V. H.; Marsana—VolbardingKimbriaCaesar; Kerkrad eSitt. Boys. Eerste klasse B. GennepD. E. V.; Brabantia—Mulo; R. K. T. V. V.Union; Wilhelmina'S. V. B.; Kolping—Geel Zwart; Venl. Boys Venlo. Eerste klasse C. 's HeerenbergDe Zweef; S. D. O. U. 0.Altior; N. E. O.Zwolle; Denekamp P. H.; QuickAchilles. Eerste klasse D. De MeerH. M. S.; LimvioE. M. M.j S. D. O.—Wilskracht; SantpoortV. V. Z.; P. V. C.—V. I. C. Eerste klasse E. Leonidas—D. H. L.; D. O. N. K.H. B. C.; D. E. M.T. Y. B. B.; SpartaanGr. Willem. Tweede k 1 a s#s e O. ExcelsiorLeidenLisseTeijlingen Lenig en SnelGraaf Floris; P. F. C. Blauw Zwart. DIOO. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging St Bernardus. Het eerste elftal, dat te 12 uur moest kampen tegen S. J. C. II heeft vrij, zoo dat dit een meevaller is voor St. Bernar dus, welke cluib met verschillende invallers had moeten uitkomen. Het tweede elftal moet te 12 uur op bezoek te Alphen aan den Rijn, alwaar het den strijd aan moet binden tegen Al- phensche Boys II. Dit zal ook voor het tweede een zware strijd worden, daar de Boys zich nog niet zoo gemakkelijk ge wonnen zullen geven. Maar, tweede elf- tallers, denkt om uw kampioenschap. De junioren spelen thuis te 12.30 urn* op eigen terrein, tegen het dito junioren-elf tal der sportver. S. N. A. uit Stompwijk. Voor het derde en vierde elftal is geen wedstrijd vastgesteld. A.s. Donderdagavond zal in de R. K. School de maandelijksche godsdienstige Conferentie worden gehouden, en wel te 7.30 uur. Wij rekenen er op, dat alle leden der sportver. op dezen avond tegenwoordig zullen zijn. Dus ook de leden, die de vori ge keeren verzuimd hebben deze confe renties bij te wonen, en dat zijn juist de leden, die woonachtig zijn in onze paro- hie, worden verzocht om te komen. R. K. Sportvereeniging Meerburg. Zoeterwoude (H. R.). Het tweede junioren-elftal speelt om 12.30 uur op het Sportpark aan de Maal drift tegen R. W. D. 2 (Jun.) De eerste wedstrijd werd met 30 verloren; het zal dus morgen wederom aanpakken zijn om eenig resultaat te bereiken. Samenkomst om 11 uur aan heb Pa tronaat, alwaar zal worden beslist hoe de reis naar de Maaldrift zal worden onder nomen. Het eerste junioren elftal speelt even eens om half één thuis tegen de S. M. C. Junioren. Jongens als jullie allen je uiter ste best doen kan er morgen zeker gewon nen worden. Voor alles echter verstaat elkaar en houdt je plaatsen. Meerburg III trekt naar Oegstgeesb om daar te 12 uur O. V. V. II te bekampen. Ook dit elftal heeft nu de kans om zeker één puntje te bemachtigen. Komt allen op en speelt voor wat je waard bent. Alleen door samenspel kan een behoorlijk resul taat verkregen worden. Meerburg II speelt morgen om 2 uur in eigen home de return-match tegen Leiden III. Gezien het gelijke spel van vorigen Zondag van de Leidenaren tegen V. V. B. II zal het voor de Meerburgers Lang niet gemakkelijk zijn. We hopen op een eerlij ken en fairen strijd, waarin de sterkste partij zal overwinnen. Supporters, komt de reserven door uw aanmoedigingen steunen. Het zal zeer ze ker een spannenden strijd worden, die bet aanzien zeker waard zal zijn.' Werkloozen vrije toegang op vertoon van stempelkaart. De junioren denken allen aan de Junio- renkaart. Terreinafkeuring of andere redenen van uitstellen der wedstrijden wordt bekend gemaakt bij den heer W. Tijssen, Hooge Rijndijk, Zoeterwoude en aan het secreta riaat Nieuwe Rijn 92, Leiden. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. De dag van morgen zal voor onze ver- eeniging een ware feestdag zijn. 's Mor gens S uur H. Mis, waaronder algemeene H. Communie, daarna om kwart over ne gen ontbijt in het clublokaal. Om 2 uur voetbalwedstrijd D. O. S. I— V. V. L. I. Voor dezen competitie-wedstrijd stelde het D. O. S.-bestuur een herinne- rings-medaille beschikbaar. Het Bestuur verwacht alle leden, dona teurs en supporters op het terrein. Laat het op dezen dag nu eens te klein zijn; u zult er geen spijt van hebben. Na den wedstrijd van 45 uur receptie in het clublokaal. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 2) Jasper trok Devil Dick op het grasveld en luisterde. De nacht was doodstil en hel der door de volle maan en een zachte wind murmelde af en toe door de boomen en heesters. Achter Jasper's rug was Ruth Heath House donker en vervaarlijk tegen de heldere nachtlucht. Hij luisterde in groote spanning en hoorde heel zwak het rhythme van galoppeerende paarden als het zachte gekabbel van een beek in de verte. Het maanlicht scheen in zijn inge- spannen-in-d en-nacht-turende, diepliggen de oogen onder de zware wenkbrauwen. Sst.... Dick; vooruit jongen! Jasper reed weg, over het zachte gras veld, langs de met brom bedekte heggen van Rush Heath. Iiij kwam al spoedig op den weg; het gestamp van de paardenhoe ven echo'de in zijn ooren. In de plassen op zij van den weg was het maanlicht tus- schen de riethalmen als een web van zil veren draden. De groote bosschen op de heuvelruggen in de verte staken donker af tegen de heldere lucht en in den frisschen adem van den lieflijken lentenacht was een zweem van de zilte zeelucht. Jasper galoppeerde verder. Op een van de heuvels hield hij zijn paard in om weer te luisteren en hij hoorde iets dat hem op wekte en zijn bloed sneller deed stroomen. De grond langs het pad over Stonehanger Heath was veenachtig en bij het licht van de maan kon hij gemakkelijk de verscbe paardensporen ontdekken. Jasper zette de vervolging met ver nieuwde kracht voortzijn moedige aard leefde op in zulk een avontuur en zijn paard was als geschapen voor zulke onder nemingen. Het was wild landschap waar hij nu doorreed de gezichtseinder was af gesloten door zwaar- en ruig-beboschte heuvels die over de zee uitzagen. Eiken en dennen in groepen staken zwart af te gen de maan. Zijn weg voerde over wild met brom begroeide heuveltjeshet pad slingerde zich door dicht kreupelbosch. Iets verder was een ruige, eenzame heu velrug waar de boomen langzamerhand allemaal waren omgewaaid en de golvende brom aan de rollers van een bewogen zee deed denken. Jasper zag de schoorsteenen en het dak van een huis tegen de nachtlucht afsteken. Even later verdween het weer toen het pad over een dichtbegroeide, rotsachtige plek voerde waar het waterig loof een oogenblik het uitzicht benam. Terstond wordt het huis echter weer zichbaar op den heuveltopeen kil huis. Er liep een borstwering omheen, vierkante, massieve vensters en zware schoorsteenen die het geweld van den wind moesten trotseeren. Eiken en dennen beschutten het in het Noorden en Zuidwesten en het was alsof ze hun armen naar het huis uitstrekten en het vroegen om toch eindelijk op te hou den hen te kwellen met vreemde geheimen gelijk het 't zoovele jaren gedaan hnd oude, verweerde' muren van tuin en üof waren ruig met brem begroeid. Jasper hield zijn paard in; hij keek den nacht in als een man die plotseling uitgedaagd wordt. StenehangerIk had aan dat oude 'kavaljde niet eens meer gedacht! Hij staarde ernaar met gefronste wenk brauwen, alsof het grimmige gedachten bij hem wekte, resten van spookverhalen die het babbelzieke landvolk uit den om trek hun stoelen wat dichter bij den haard deden schuiven Maar het leek Jasper dat ook hij de ob sessie van dit huis, waar zich zooveel vreemde histories zouden hebben afge speeld, niet van zich kon afzetten. Het was hem alsof er een schaduw over zijn moedig hart viel. Hij reed 'n stap verder. Wat was dat? Galoppeerende paarden! Wat een dwaas was hij toch om daarnaar een oud huis staan te kijken als een ze nuwachtig paard terwijl heeren dieven aan de andere zijde van de heuvel waren. Jas per zette Dick tot draf aan. Het pad was hier steil en bezaaid met kleine steenén. Ondertusschen: bij het jagen achter schur ken kan een moedig man wel eens verge ten op zijn hoede te zijn tegen de streken van die schurken Op het punt waar de muur van den tuin van Stonehanger begon, stond een groote taxisboom. Een man leunde er tegen aan den achterkant, vuurde opeens een pistool af op Jasper en sprong dan midden op den weg. Daar danDat is voor je brutaliteit om je met onze zaken te bemoeien Ook Jasper was even snel midden op den weg te land gekomen als zijn aanval ler, maar dat kwam dooidat Devil Dick, orschrikt door den knal, hem had afge worpen. 'Daar lag hij nu op zijn rug. Do paardendief boog zjch over hem heen, ge reed om hem met de kolf van het pistool een slag toe te brengen. Dit was echter een overbodige voorzorg. Jasper Benham van Rush Heath lag reeds star en onbe weeglijk en zijn paard galoppeerde den weg naar huis terug. De man op den grond en knikte voldaan. Je ligt hier best, jongetje. Ik had anders graag je paard gehad, maar 't beestje is er al van door. Niets aan te doenIk wenscb je wel te rusten. En met een zwierig gebaar zijn hoed af nemend, ging hij zijnsweegs. II. Een licht verscheen in Stonehanger House. Het was plotseling aangevlamd in een van de zijvensters alsof het zwarte huis een ooglid had opgelicht en met een griezelig geel oog de wereld inkeek. Het licht verdween van het venster en het was of de Oostzijde van Bet huis, waar het geschenen had, daardoor in nog die per duisternis was gehuld dan tevoren. Op hetzelfde oogenblik kwam een windvlaag uit zee over de heuvels aangestreken. Het was alsof de boomen hun vuisten schud den tegen het huis, het waarschuwend en bedreigend. Een deur ging open en het licht kwam naar buiten op den steenen bestraten hof aan de achterzijde van Stonehanger. Het bleef zich bewegen en flikkerde in de richting van de stal, langs welks dak de ruige pluimen van de dennen schuurden. Daarop was er het geluid van slagen op de deur, een hol geluid als van slagen van een zwaard tegen een paneel dat gehei men verbreekt en ze niet los wil laten. Het licht naderde den weg, schoot gou den stralen over de laurierboomen en de hulst tegen den begroeiden muur. Hier was een poort en daarvóór een steenen boogbrug die over eeu sloot naar den weg voerde. De poordeur werd opengegooid en do lantaarn naar buiten gehouden aan het eind van een blanke onderarm. Tien me ter verder lag Jasper Benham op zijn rug; de eene arm gebogen alsof hij gebroken was, de andere uitgestrekt. De lantaarn werd in de poortopening onzeker heen en weer gezwaaid en kwam dan den kant van den weg uit. Hij verlichtte het bleeke ge zicht en het ranke figuur van een meisjet dat een roode kamerjapon om haar schou ders had geslagen en wier verdere klee ding een eindje openhing op de borst. Ze stond stil en keek naar de beweging- looze gestalte op den weg alsof ze knap jes bang was en twijfelde wat ze doen zou. Kom, wees geen lafaard, Nance. Wie heeft er wat aan als als je bang bent? Ze sprak deze worden hardop tegen zichzelf, alsof ze zich wilde gerust stellen door de klank van haar eigen stem. Zie je wel dat de man een soldaten jas aan heeft? Misschien zijn de Franschen wel geland Er gingen paarden voorbij en er werd geschotenZe ging op de stilliggende ge stalten toe en, haar lantaarn omhooghou dend, boog ze zich over hem heen. Het was puur toeval dat Benham op hetzelfc1 oogenblik de oogen opsloeg on wezenloos in het licht staarde dat vlak bij zijn ge zicht was. Waar ben ik?O, mijn hoofd! Wordt vervolgd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13