STOFFEN UIT DE RIJNSTREEK BALANS UITVERKOOP STADSNIEUWS AGENDA VRIJDAG 15 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. We leven snel tegenwoor dig. En alles gaat naar evenredigheid. De eene dag zijn de prijzen van de tuinbouw producten van dien aard dat er weer eeni- ge hoop komt terwijl enkele dagen later deze prijzen weer ongekend laag zijn. Zoo ging het b.v. met roode en gele kool deze week zoo slecht als niinmer te voren het ge val was. Groene kool en knolderie waren waardeloos. Daarentegen gingen uien steeds hooger in prijs. Doch het zijn maar enkele die hiervan profiteeren en de algemeene noodtoestand bij de tuinders neemt steeds toe. Zulks is in alles gemakkelijk te be speuren. In de landerijen wordt geen arbeid verricht. Begrijpelijk, het ontslaan der ar beiders was een der eerste gevolgen van dezen toestand die tegelijk leidt tot minder goede behandeling en waardevermindering van den grond. Waar de nood onder de tuinders steeds grooter wordt en voor hen, in tegenstelling met de arbeiders, niets ge daan wordt, leven zij voort op credieten die hen nog worden gegeven doch kunnen zich zoo goed als geen uitgave voor te verrichten arbeid veroorloven. Die het met eigen krachten kunnen doen, zijn in iets gunstiger positie doch groote voorzichtigheid is in alle opzichten gewenscht. en uit alles is op te maken dat de werkgelegenheid steeds verminderdt, werkloosheid toeneemt en de tuinders zonder steun en medewerking van de gemeentelijke overheid wegens onmacht genoodzaakt worden, het aantal werklooze arbeiders te doen uitbreiden. Geen kwakel. Naar we vernemen komt in de gemeentëbegroot-ing voor 193-2 nog geen post van uitgave voor ten dienste eener te bouwen nieuwe kwakel zoodat hieruit wordt opgemaakt dat de in Dec. 1930 hiervoor benoemde raadscommissiq nog geen tijd heeft kunnen vrijmaken voor een behandeling van doze voor velen zoo belangrijke aangelegenheid. RIJNSBURG. Tuinbouw. Met de koolprodueten liep het- deze weck bedroevend. Beste kwaliteit roode kool kon niet meer dan f 4.50 op brengen doch de groote massa 2de en 3de soort bracht van f 0.70 tot f 1.30 per 100 op. Met gele ging het nog slechter. Sommige partijen brachten den minimumprijs niet op en de 1ste soort ging voor f 2.tot f 3.60. Selderieknollen zijn zoo goed als niets waard en peen is ook aanmerkelijk in prijs gedaald. De beste kwaliteit gaat voor f 2.80 tot f 3.50 per 100 K.G. Alleen uien is een ar tikel dat de volle belangstelling heeft en steeds hooger gaat in prijs, zoo zelfs dat meerdere partijen graag weggingen tegen f 8.per 100 K.G. De zeer matige voorraad van dit product schijnt oorzaak van deze prijsverhooging te zijn. Jammer dat het slechts heel weinigen zijn die hiervan pro fiteeren. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. In de gehouden Raadsvergadering hield de Burgemeester de Nieuwjaarsrede, waar in hij constateerde, dat de financieele toe stand der gemeente gezond is, al blijft voorzichtigheid geboden en dienen de uit gaven beperkt tot de noodzakelijkste. In dit verband komt er niets van de stichting van een zweminrichting en aankoop duin terrein voor duinpark. Spr. liet vervolgens hetereen in het afgeloopen jaar op verschil lend gebied is verricht onenbare werken, woningvoorziening enz. de revue passee ren en besloot ziin rede met een heilwensch voor de Raarls'eden en bun gewinnen en na hen voor de ingezetenen van Wassenaar. Als oudste Raadslid beantwoordde de heer Rchalekamp de rede van den Burge meester. Aan het crisis-comité werd de beschik king crcgeven over de voormalige school aan de Zijllaan en aan de Vereenising ter Be vordering van het Nijverheidsonderwijs werd voor het houden van een automob'el- cursus de beschikking gegeven over een lo kaal in de school aan de v. Zuij'en van Nij- ve'tstraat. De heer G. van Barneveld werd beëedigd als plaatvervangend Ontvanger. In de vacature v. d. Plas werd als lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. be noemd de heer M. C. Ivors. Het besluit tot verlaging van rij wie1 ver goeding werd ingetrokken en zal in het Ge organiseerd Ovrleg. bij de herziening der salarissen aan de orde worden gesteld. Voorts geschiedde de aanwijzing van de gas- en waterbedrijven als takken van dienst art. 252 der gemeentewet en had de goedkeuring plaats van de óntwerp-ver- ordening daarvoor. Het voorstel terzake bestendiging der be- drijfstarieven werd aangenomen, met de be paling, dat een en ander vóór 1 September opnieuw aan de orde zal worden gesteld. Tot onderwijzers lichmelijke oefening werden benoemd: aan de school Bloem- camplaan de heer J. P. F. Mulder uit Den Haag en aan de school aan de v. Zwijlen v Nijeveltstraat Mej. H. G. Leeksma. Besloten werd tot de stichting van een badhuis op een terrein aan de Haven. Door de Raad werd weinig gediscussieerd waardoor de vergadering slechts twee uur duurde, terwijl alle voorstellen zonder hoof delijke stemming werden aangenomen. (Er zal worden zorggedragen, dat in het vervolg wederom een uitvoerig verslag wordt opgenomen. Red.). LISSE. Damclub. Om het kampioenschap van Lisse. Door verschillende damliefhebbers wordt op initiatief van de heeren B. Dui venvoorde en N. v. d. Poel alhier om het kampioenschap van Lisse gespeeld. Woens dag had het eerste treffen plaats tusschen een twaalftal liefhebbers met de volgende Uitslag. B. DuivenvoordenJ. Duivenvoorde 20 L. BoogaartsAlf. Duivenvoorden .0—2 P. Duivenvoorden Sr.G. C. Degger 20 C. Gastclaars—A. v. d. Poel 20 N. v. d. PoelJac. v. d. Poel 02 M. v. d. ReepG. v. d. Voet 20 De inschrijving tot deelname blijft nog opengesteld tot Woensdag 20 Januari; als dan heeft een officieele loting plaats. Dat de edele damsport steeds meer be oefenaars vindt, moge blijken uit het feit dat het ledental van de F. V. Dameub „Ont wikkeling" in een paar weken tijds is ver dubbeld Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aan de N.V. Ned. Petroeum Mij. „Purfina" te Rotterdam ingevolge de Hinderwet, vergunning ver leend tot het oprichten van een onder- grondsche benzine-bewaarplaats met aftap inrichting op het perceel kadastraal be kend gemeente Lisse in sectie O. no. 1678, plaatselijk gemerkt Kanaalstraat nos. 103 107. Alsmede aan Mevr. Douairière Gravin van Lijnden, alhier, tot het plaatsen van een cirkelzaag machine gedreven door een benzine-motor van ongeveer 20 P.K. op een perceel langs den Loosterweg, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie A. no. 232. Personalia. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben op verzoek eervol ontslag verleend aan Mej. W. Ver molen-Vrijburg, als concierge van het ge meentehuis. Mej. Vermolen, die den 65-ja- rigen l'eeftijd heeft bereikt gaat met pen sioen. Collecte. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan het Bestuur van de stichting „Tehuis voor alleenstaande Blinden" te Wolfhezen. vergunning ver leend tot hel houden eener collecte ten bate dier stichting. Besm. ziekten. In de weck van 3 tot en met 9 Januari j.l. is binnen deze gemeen te een ge va1 van roodvonk geconstateerd. Z0ETERW0UDE. Kiesvereeniging. Woensdagavond werd de algemeene jaarvergadering gehou den van de R. lv. Kiesvereeniging. De ver gadering was zeer slecht bezocht; dc be langstelling ie, ua de woelige verkiezingen, weer plotseling bijna geheel verdwenen. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer J. Schouten. De notu len werden door den secretaris, den heer N. v. d. Poel, gelezen en daarna onveran derd vastgesteld. De voorzitter doet daarna eenige mede- deelingen. Eerst moet spr. het verjoop van de verkiezingen in den afgeloopen zomer memoreeren. Omtrent de gemeenteraadsverkiezingen begint spr. over het verloop van de can- liidaatstelling, die geheel volgends de re glementen heeft plaats gehad. Aanstonds bleek, dat er een ontevredenheid bestond; enkele leden namen ontslag van het lid maatschap en enkele candidaten hadden niet begrepen wat wij verklaard hadden met genoegen te nemen met de plaats, die hun bij de stemming zou worden gegeven. Er kwam een vrije lijst. Alle pogingen zijn in het werk gesteld, alle pogingen faalden er is een vrije lijst gebleven. De voorzitter verklaart, dat het hem persoonlijk met is meegevallen, en stipt nog even de onver kwikkelijke propaganda-strijd aan. De na slag is echter nog meegevallen. Een vrije lijst-gekozene is gevallen, de audore heeft zitting gekregen en 7 gemeenteraadsleden zijn door de kiesvereeniging afgevaardigd. Als voorzitter van de R. K. Kiesvereeniging dankt spr. het kiezerskorps, dat ondanics d»ze omstandigheden zoon groot vertrou wen in het bestuur heeft gehad. Het bestuur mag niet ontmoedigd zijn door de voorvallen van dezen zomer en voor de toekomst de zij- en nevenbeweg'n- gen in goede banen brachten te leiden om onze onmisbare eenheid te behouden. Na deze krachtige verklaringen, die m zeer bezadigden toon niet anders dan mee kunnen werken tot goede oplossing van de kwesties die gerezen zijn, beëindigd te hebben, ging de voorzitter een „in Memo riaal" spreken voor Mgr. W. H. Nolens z.g. Het zou ons te ver voeren deze rede voering weer te geven. Spr. begon de gan- ache emancipatie van onze Partij te be spreken om dan na Dr. Schaepman's werk te komen aan den grooten nivloed van Mgr. Nolens, niet alleen op den uitbouw van onzen Partij maar op het geheoie landsbestuur. Dan wijst spr. op de Goddelijke Voor zienigheid, die ons na onzen groeten No- lens in dezen moeilijken tijd een Mr. Aal- berse heeft gegeven, die in de huidige om standigheden zoo veel bereikt heeft voor de eeiilieid van onze Partij. Nu rest den voorzitter nog iets te zeg gen over de bestaande ontevredenheid. Deze te ondervangen is moeilijk. Umtrent de plannen voor het oprichten van een parochiale kiesvereeniging aan den H. Rijndijk kan spr. mededcelen, dat daaromtrent een conferentie is gehouden. Deze conferentie is in zekeren zin geslaagd. De voorzitter wil uitdrukkelijk verklaren, dat hij persoonlijk wel genegen is zijne medewerking, die verzocht is, te willen geven. Spr. meent deze verklaring niet ie mogen onthouden opdat de leden voor de a.s. bestuursverkiezing dit kunnen wetea. De secretaris brengt daarna verslag ua over het afgeloopen jaar. Na de mededee- lingen van den voorzitter lijkt de weergave van het verslag overbodig. Wij volstaan met de opsomming, dat het ledontal 834 is. Er zijn 1 algemeene vergadering en 7 bestuursvergaderingen gehouden. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat de rekening in uit gaven en ontvangst 54^.20 was met een nadeelig saldo van 62.64. Het bezit na afschrijving van het verlies 1930 is geslon ken van 220.tot 157.36. Door de afgevaardigden naar de Kamer- Centrale, de heeren A. C. Paardekooper en C. P. J. Paardekooper, werden de ver slagen uitgebraoht van de twee gehouden vergaderingen. ONGELOOFLIJKE KOOPJES ZIET ONZE ETALAGES Haarl.straat, hoek Donkersteeg 2-4-6 Opgericht 1875 Inmiddels had het boekenonderzoek plaats gehad en word de penningmeester voor zijn beheer gedéchargeerd. De voorz. dankte den penningmeester voor de vervulling van het penningmeester schap. Deze functionaris moet door zijn verkiezing tot lid van den gemeenteraad het bestuur verlaten en wordt nu deswege voor het goed beheer van de financiën door den voorzitter bijzonder gehuldigt. De heer C. G. v. Es brengt daarna ver slag uit over de werkzaamheden van de propagandaclub. Bij de verkiezing van afgevaardigden naar de Karn er-Centrale maakt do heer Noordman de opmerking dat deze afge vaardigden voor een geiieele zittingsperio de worden afgevaardigd, bij reglement. De voorzitter, na het reglement geraadplee-gt te hebben, beaamt zulks en wil echter, nu de verkiezing is aangekondigd, deze doen plaats hebben; deze verkiezingen zijn tot- dusver ieder jaar gehouden. In de toe komt kan dit veranderen. De heer A. C. Paardekooper wil, reke ning houdende met de vroeger uitgespro ken wenschelijkheid, dat één der afgevaar digden naar de Kamer-Centrale uit het Pe stuur zal gekozen worden bij zijn af treil en als bestuurslid voor deze afvaardiging be danken, om alzoo deze wenschelijkheid uit voerbaar te> maken. De heer C. P. J. Paardekpoper wil geen candidatuux meer aanvaarden, omdat hij zich niet aan een stemming wil onderwer pen. De heer A. C. Paardekooper wil zich beschikbaar stellen, als de voorzitter ook wordt afgevaardigd en stelt deze voor. Door den heer van der Valk was reeds eandidaat gesteld de heer J. Fontijn; er volgde stemming, waarbij de heer J. Schou ten 28, de heer Eontijn 6 stemmen verkreeg. Gekozen alzoo de voorzitter. Tot afgevaardigden naar de vergaderin gen van de propagandaclub werden geko zen de heeren O. G. v. Es en A. v. d. Krogt. Bij de bespreking van de agenda voor de R. K. Staten-Centrale deelt de voorzit ter het praeadvies mede van het bestuur op het voorstel-Zoeterwoude. Zooals be kend is, heeft Zoetervvoude aangedrongen tot het krachtig organiseeren van een fede ratie van kieskringen voor de geheele pro vincie. Het voorstel heeft echter niet veel genade gevonden bij het bestuur der Sta ten-Centrale. De heer Jae. van Leeuwen, afgevaardig de, verwacht er niet veel van. De voorzit ter houdt nu een krachtig pleidooi over de noodzakelijkheid, dat er komt een goeds organisatie, die zorgt, evenals voor de Ka merverkiezingen, ook voor de Provincie voor een goede schakeering in de afge vaardigden. In 20 jaar is veel veranderd en bij de laatste verkiezing is duidelijk gebeiken, dat de organisatie geheel onvoldoende is. Wij zijn er nu zonder kleerscheuren afgeko men, al was elke kieskring op zijn eigen houtje aan het werk geweest. De heer C. P. J. Paardekooper wil per circulaire de kiesvereenigingeu bewerken voor het voorstel-Zoeterwoude. De voorzitter acht dit niet mogelijk en ook niet noodig. De vergaderingen van de kiesvereerugingen zijn nu gehouden en de afgevaardigden zijn niet meer gemakkelijk te bereiken. Waar de afgevaardigde een warme ver- dedigmg op de a.s. vergadering toezegde, wordt het voorstel tot rondzenden van cir culaires niet aangenomen. Bij de rondvraag dankte de voorzitter de scheidende bestuursleden voor de ver vulling van hun taak en voor de aangename samenwerking. De heer A. C. Paardekoo per dankt den voorzitter voor zijn goed be leid en vriendschappelijk werken voor de Kiesvereeniging. Spr. wijst daarbij op de uiterst moeilijke taak die het voorzitter schap \an de kiesvereeniging is en op het krachtig en tevens voorzichtig beleid van den heer Schouten. De heer van Beusekom dankt bij deze de kiezers die hem het vertrouwen gegeven hebben door hem op No. 1 te plaatsen. De heer H. J. v. Krogt wil ook dank brengen voor zijne verkiezing in den gemeenteraad. De voorzitter dankt voor de waardeeren- de woorden en sprak er zijn tevredenheid over uit dat de kath. raadsleden op de ver gadering aanwezig zijn. De heer P. Overdevest verzoekt de kies vereeniging aan de propagandaclub, waar het hem bekend is, dat de kas der club voor de verkiezingsactie zooveel uitgaven heeft gehad, dat men veel werk op sociaal ga- bied heeft moeten achterwege laten. De voorz. geeft de propagandaclub in overwe ging met een verzoek te komen. Als de Kas dér kiesvereeniging zulks toelaat zal geen steun onthouden worden. De voorzitter eindigt de vergadering met den wensoh voor rust, eenheid en bloei in de vereeniging en eensgezindheid onder de leden. WOERDEN. LASTIGE BALDADIGHEID. Jongens namen contact-sleutels uit auto's mee. Woensdagmiddag werd door niet min der dan vijf auto-bestuurders aangifte ge daan bij de politie van de vermissing hun ner contactsleutels, welke in de auto waren blijven zitten, toen zij zich even verwijderd hadden. Het gelukte de politie al spoedig een spoor van den vermoedelijken dader te vinden, die na eenigen tijd naar het bu reau werd overgebracht. Het bleek te zijn de 13-jarige N. de J., alhier. Ofschoon eerst ontkennend viel hij later door de mand. De sleutels had hij aan een andere jongen gegeven, die ze weer in het Plant soen had gedeponeerd. Daar werden zij gevonden en aan de betreffende eigenaars overhandigd. Deze hadden intusschen een oponthoud van een paar uur gehad, hetwelk natuurlijk zeer ongelegen kwam. Met deze baldadigheid zijn voor de da ders ook nog andere bezwarende feiten aan het lioht gekomen, welke voor hun nog wel gevolgen van minder aangename aard zullen hebben. MARIONETTEN-GEZELSCHAP „DE OLIJF-TACK". Een uitstekend geslaagde amusements-avond van „Geloof en Wetenschap". Zooals in de dagen van Hendrik Conscience hebben wij ons gisteravond geamuseerd in .de „Poesjenellenkelder". Deze „kelder" was hoog en droog ingericht m de kleine Stadszaal. De avond werd gegeven door het Vaderlandsche Marionetten-theater „De Olijftack", onder aus piciën van de vereeniging „Geloof en Weten schap". Het Marionettenspel in een oude kunst, die de laatste jaren weer „en vogue" is gekomen, niet als volkskunst wat het vroeger was maar meer verfijnd en artistiek. Door sommi gen wordt zulk ,een artistieke poppenkast he melhoog geprezen, door anderen wordt deze kunst inderdaad als „poppenkast" beschouwd. De juiste waardeering zal ook hier wel in het raidden liggen. In een Marionetten-theater zijn effecten te bereiken, welke op een gewoon tooneel onmo gelijk te verwerkelijken zijn. Het eerste num mer van het programma „Aquarium" gaf hiervan een afdoend bewijs. In het zonnig- groene water zweefde en roeide het grillige watervolk, zooals Me verwaande kwal, tante krab, twee „bakvischjes", en het zeepaardje, en voerden een visschersgesprek, dat voor menschenooren verstaanbaar was. Ook kwam er een teer meerminneke aanzweven, dat op audiëntie toog bij den zeekoning, een kwaadaardigen bloedrood-en-zwarten Poliep, die met griezelig armgekronkel het meermin neke met den dood bedreigde, als zij haar hoofd boven water durfde te houden. Alle lof voor de geestige marionetten! De omge keerde parapluie als wonderschelp was een aardige vondst. Heel wat minder geslaagd leek ons het blijspelletje uit de Biedermeyertijd „Das Alte Lier". Het was wel aardig en de popjes be wogen zich lenig en handig, maar daar bleef het ook bij. Het spel was wat langdradig, niet alleen in letterlijken, maar ook in figuurlij ken zin. De fijnste wijn had „De Olijftack" tot het laatst bewaard: „Divertissements", Een caba ret van levensgroote marionetten werd ten too- neele gevoerd. Het geeft een eigenaardige sen- satne poppen te hooren spreken, want al spreekt de stem achter 't tooneel, voor de toe schouwers lijkt 't alsof de hersenlooze pop pen aan't woord zijn. In dit stuk ontplooide zich een andere kunst, waartoe het marionet- ten-theater zich uitnemend leent: de paro die. De nabootsing-in-het-belachelijke van een conferencier, een pianist en een zanger (de pianist vooral!), een negerdanser e.d. was wer kelijk kostelijk. Geniaal verzonnen was ook het danseresje en Mengelberg als dirigent. Bij dit laatste stuk toonde het gehoor zich bepaald enthousiast, en dat was welverdiend. Ook vóór de pauze viel aan het Marionetten gezelschap, dat, behalve over veel kunstge voel en technische vaardigheid, ook over een flinke dosis humor en grappen beschikt, een ruim applaus ten deel. Men gaat niet iedere week naar een Mario netten-theater. Dan zou het spoedig vervelen. Maar zoo nu en dan, ter afwisseling van de gebruikelijke vermaaks-spijze, zal het menig een een welkome en kunstzinnige afleiding be zorgen. De voorzitter, ir. F. H. J. Guljé, bracht aan het einde dank voor het gepraesteerde, dat technisch volkomen „af" was, en waarvan alle aanwezigen waarlijk hadden genoten, LEIDSCHE UNIVERSITEIT. De Diës-viering. De 357ste verjaardag van de Leidsche Hoogeschool zal op Maandag 8 Februari op de gebruikelijke wijze worden gevierd. Des namiddags om 2 uur zal de rector magnificus prof. dr. J. J. Blanksma, hoog leeraar in de Organische Scheikunde, in het groot auditorium der Leidsohe uni versiteit de feestrede houden.Het Leid sche Studenten Muziekgezelschap „Sem- pre Crescendo" zal daarbij zijn mede werking verleènen. Na afloop dezer feestrede zal de rec tor receptie houden in huize Bruyns. Des avonds zullen de hoogleeraren aanzitten aan een gemeenschappelijken maaltijd, waar hun door de leden van het Leidsche Studenten Corps een sere nade zal worden gebracht. Ook vanwege de verschillende studen- tenverecnigingen zal de 357ste verjaardag der Hoogeschool worden gevierd. De cerste-jaars-leden van het Lcidsch Gemeentelijke Aankondigingen DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving. Waarschuwing. De Burgemeester van Leiden herinnert bij dezen hen, die in dit jaar 19 jaar oud worden (alzoo de geborenen in 1913) en die krachtens de Dienstplichtwet (wet van 4 Februari 1922, Staatsblad No. 43) binnen deze gemeente voor den dienstplicht moe ten worden ingeschrven, voor zoover zij zich nog niet ter inschrijving hebben aan gegeven, aan hun verplichting om de aan gifte alsnog te doen, waartoe meer be paald gelegenheid bestaat ter Gemeente- Secretaris alhier (afdeeling Militaire Za ken) Breestraat no. 119, hoek Wolsteeg, op 15 Januari a.s. van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur. Hij vestigt er tevens de aandacht op, dat, indien de in te schrijven persoon verhin derd is zelf aangifte te doen, zijn wettige vertegenwoordiger daartoe verplicht is. De aangifte kan ook geschieden door tus- schenkomst van een daartoe schriftelijk gemachtigde. Ten slotte brengt hij ter kennis van belanghebbenden, dat degene, die ver plicht is voor de aangifte ter inschrijving zorg te dragen, bij nalatigheid in dezen zal -worden gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van. ten hoogste honderd vijftig gulden en, in dien de aangifte opzettelijk wordt nage laten, met gevangenisstraf van ten hoog ste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden. Leiden, 14 Januari 1932. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester, LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincenliua- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7 30—8.30 uur. Vrijdag. Mij. tot bevordering der Toon kunst. „Die Sohöplung", Stadsge hoorzaal 8 uur. Dinsdag, Gemengd Koor „Sursum Corda" Jubileum-uitvoering, Stadsgehoor zaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met- Zondag 17 Jan. a.s. waargeno men door de apothegen: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. Studenten Corps zullen des middags een gecostumeerden rijjool door de stad hou den, waarbij verschillende politieke en andere belangrijke gebeurtenissen zullen worden in beeld gebracht. Sinologisch Instituut. In hek onlangs uitgebrachte jaarver slag over 1931 kon de directeur mede- deeling doen van belangrijke geschenken aan de boekerij van het instituut, zoowel uit binnen- als buitenland. Onder de milde gevers mogen worden genoemd de naimen van Mrs. Elliot Brown (Riverside, Conn. U. S. A.), Mrs. Florence Ayscoug'h, Miss Alice Getty, Viscount Eiichi Shibu- sawa, de Gest Research Library, de Com missie voor 's Rijks Geschiedkundige pu- blicatiën in Den Haag, de Chung Hwa Hui. Verder van de heeren Th. Ferguson, dr. F. Fokkema, mr. H. C. Gallios, dr. A. D. A. de Kat Angclino, prof. L. Knap pert, prof. C'. van Vollenhoven en van den heer II. E. F. Visser, Conservator der Vereeniging van Vrienden van Aziatische Kunst. Het' aantal Europeesche werken om trent China, dat thans in depot bij of het eigendom is van het Sinologisch In stituut beloopt ongeveer een dubbel dui zendtal. Aan Chineesche boeken, die alle op kaarten zijn gebracht heeft het In stituut ongeveer 1200 titels, tezamen ruim 15.000 deelen beslaande. Zwem- en Po:o-Ver. „De Zyl". In een der zalen van Prediker in de Jan- vossensteeg hield bovengenoemde vereeni ging haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer F. van der Mark Sr., heette allen welkom, waarna 't verslag van den secreta ris over 1931 werd gelezen en zonder op- of aanmerkingen werd goedgekeurd. De voorzitter dankte den heer K. Kraay-1 enbrink hartelijk voor het keurig verslag, waarbij de vergadering zich aansloot. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de voorzitter, de heer F. van der Mark Sr., met algemeene stemmen werd hekozen. Tot- Polo-secretaris werd gekozen de heer W. Snoeker. Verder werden in het bestuur gekozen de heeren F. van Staveren, F. van der Mark Jr., A. van Egmond, W. Metselaar en F. van der Horst, die de overige functies onderling zullen verdeelen. Tot leden van de kascom- missie werden gekozen de heeren H. W. Bodde, N. J. Plantfeber en J. Janson. Voor de Propaganda-commissie de heeren J. Jan son. W. Metselaar en Mej. C. van der Mark. Hierna ging men over tot de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt. De werkloosheid. Bij dc Gemeentelijke Arbeidsbeurs wa ren op den 13den Januari 2521 (v. j. 1569) werkzoekenden ingeschreven.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2