DE GROOTE OPRUIMING H. SIMONIS BEGINT MORGENOCHTEND SCHOENMAGAZIJN Ziek 4" BUITENLAND DONDERDAG 14 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 IN HET N.B. Wij maken U opmerkzaam, dat geen ander Schoenwerk voorradig is dan uitsluitend prima kwaliteit, alles zuiver Leder. HAARL.STRAAT 138 HET VERGAAN VAN DE STANFRIES IV. Omgekeerd op de bodem der zee. De N.V. Bergingsmaatschappij der fa. Tak te Rotterdam heeft opdracht gekregen tot berging van de „Stanfries IV", welke de vorige week op de Zuiderzee ie vergaan. De duiker Sperling heeft in verband daar mede onder wator een onderzoek ingesteld naar de positie van het wrak en do ber gingsmogelijkheden, want er was twijfel geweest of het wrak op zij lag of op de kiel. Volgens het „Handelsblad" is de heer Sperling daarbij tot de verrassende ont dekking gekomen, dat de „Stanfries" ge heel omgekeerd lag met het dek op den zeebodem en de kiel naar boven gekeerd. Het wrak ligt ongeveer 6 meter diep, in een put. Op een afstand van circa 25 me ter, overal om de put heen in de diepte 3 a 3,5 meter. De stuurboordkant van het aohip is tot en met het berghout (ongeveer 1,5 voet on der de verschansing) in het zand gedron gen en rust op een kleilaag, welke het wrak als het ware vastzuigt. Voorts had de heer Sperling ontdekt, dat schroef, as en roer volkomen in orde waren. Deze dingen kunnen dus niet de oorzaak van het ongeluk zijn. In den bo dem en in de zijkanten heeft hij geen ge breken geconstateerd. Zeer waarschijnlijk is er dus geen lek. Het wrak ligt met den kop N.O. dus m de koerslijn zooals het schip vermoedelijk heeft gevaren zooals het althans heeft moeten varen. Echter is de plek waar het is gevonden, iets Westelijk van den nor malen koers. Hieruit en uit het feit dat het wrak om gekeerd ligt in een put naast een ondiep te, kan worden afgeleid dat het ongeval zich waarschijnlijk als volgt heeft toege dragen De „Stanfries IV" is vastgeloopen op een ondiepe plek een kleine bank en on- middelijk vóór zij vlot kon komen, op zij gegrepen door een breker, die het vaartuig heeft omgegooid en van de helling afge worpen. Op die wijze is het te verklaren, dat het schip iete Jat zelden gebeurt volko man is gekapsijsd. Tijdens het omslaan is de deklading weggespoeld. Daar het mogelijk is, dat bet vastloopen en het omslaan zeer snel op elkaar zijn gevolgd, is het niet onwaarschijnlijk, dat de bemanning geen tijd meer heeft gehad iets voor het lijfsbehoud te doen en dat zij nog in of onder het schip ligt. SCHEPEN GESTRAND. En vlot gesleept. De Rijnschepen „Vesta Lente", schipper Peer, geladen met 980 ton kolen, en het schip „Adrienne", schipper Stoppelaere, met 990 ton kolen, zijn gisterochtend nabij Walsoorden gestrand. Gisteravond omstreeks half acht is het gelukt door middel van vijf sleepbooten beide schepen vlot te brengen. De „Vesta Lente" bekwam zware lekkage, waarvoor twee pompbooten in het werk werden ge steld om het schip boven water te houden. Het schip „Adrienne" is eveneens „ge plooid", doch maakt geen water. Beide schepen liggen thans in veilige haven te Hans weert. Tjalkschip binnengebracht. Gistermorgen is door de sleepboot Anto- nie III te Enkhuizen binnengebracht het tjalkschip „Ideaal" geladen met trottoir banden en komende van De Steeg (Geld.) met bestemming Enkhuizen. Tengevolge van den Zuid-Wesbenstorm waren de zeilen van de „Ideaal" gescheurd, waardoor het schip hulpeloos ronddreef en de schipper S. van Asperen genoodzaakt was in volle zee te ankeren. DIENSTBODE IN BRAND. Zwaar gewond naar een ziekenhuis. Gisteravond heeft ten huize van de fa milie B. wonende Amstelveensohe weg te Nieuwer Amstel een ernstig ongeluk plaats gehad. De Duitsche dienstbode was bezig met het behandelen van de wasck waarbij zij vermoedelijk met haar kleeren in aan raking is gekomen mét een brandende pe troleumkachel, zoodat haar kleeren in brand geraakten. Luid gillende liep zij de straat op. Automobilisten, welke passeer den, snelden te hulp en slaagden er met groote moeite in, met behulp van jassen de brandende kleeren te dooven. Dr. Wa- senhagen van Amstelveen welke onmiddel lijk ter plaatse was verleende de eerste hulp en achtte den toestand varr1 het meis je, dat over haar geheele liehaam ernstige brandwonden had bekomen, ernstig, zoo- dat zij onmiddellijk naar het Luthersch Ziekenhuis te Amsterdam werd overge bracht. Een molenwiek gevallen. Van den bekenden specerijmolen „De Lelie", aan de Kortekade te Rotterdam, is gistermorgen een wiek gebroken en om laag gestort. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De wiek is op het terrein bij den molen terrecht gekomen en gedeelte lijk op het hek, dat het terrein van den rij weg scheidt, blijven rusten. Aan het hek werk en aan de balie werd eenige schade toegebracht. Deze molen is destijds, met het oog op het boschplan in Kralingen, onteigend. De gemeente heeft toen de verplichting op zich genomen, om regelmatig een onder zoek naar de betrouwbaarheid van het wiekenstel, enz. in te stellen. Dat onder zoek heeft ook steeds plaatsgevondenzoo is er verleden jaar September nog een on derzoek ingesteld, waarbij echter niets werd gevonden, dat er op wees, dat binnen nfzienbaren tijd één van de wieken het zou begeven. Juist dezer dagen zou er opnieuw ee i onderzoek worden ingesteld. BRAND OP HET EILAND PAMPUS. Houten loods afgebrand. Voor het eerst met de „Jan van der Heyden" het zeegat uit. Gistermiddag is brand uitgebroken in het fort Pampus, welk bericht wel zeer al arm eer end klonk, te meer omdat het ge rucht de ronde deed, dat in de kelder van het fort een hoeveelheid kruit in voorraad is. Aangezien het zich van de kust af zeer 6leoht was, kon van het „vasteland" af niets worden waargenomen, welken omvang de brand had aangenomen. Tegen drie uur be reikte de Amsterdamsohe Brandweer ech ter het verzoek, assistentie te willen ver- leenen, zoodat men vermoedde, dat de toe stand er ernstig uitzag. Eenige minuten nadat de brandweer was gealarmeerd, ver liet de „Jan van der Heyden" haar lig plaats aan de Nieuwe Achtergracht, onder bevel van den Adjunct-Hoofdbrandmeester Schuitemaker. Het soheepje lag reeds te schutten, toen wij bij de Oranjesluizen aankwamen, in de hoop, van daar iets van den brand te kun nen waarnemen en een middel te vinden om Pampus te benaderen. Pampus was echter in het geheel niet zichtbaar, en de eenige en bijna ideale mogelijkheid om naar Pam pus te komen was de „Jan van der Hey den" zelf, die zich gereed maakte om met den grootalen spoed naar het tooneel van den brand te stevenen. De toestemming van den commandant van den brandweer was gauw verkregen en bevelvoerder Schuite-maker had geen bezwaren, zoodat wij eenige minuten later aan boord van de „Jan van der Heyden" de sluizen verlieten. Het was de eerste maal, dat de „Jan van der Heyden" sedert haar in dienst stelling bij de brandweer, het zeegat uit ging. De andere drijvende motorspuit, de „Jason" is grooter en forscher gebouwd, en maakt den indruk, zeewaardiger te zijn dan de „Jan", die betrekkelijk klein en laag gebouwd is, niet voorzien van een reeling en nauwe gangboorden opzij, geheel ge bouwd voor binnenwater. Maar gistermid dag heeft zij haar zeewaardigheid ten volle bewezen, al is zij dan ook niet het ideale vaartuig om een zeereis mee te doen. Ook de bemanning van de drijvende brandspuit is, voor zoover het de zee betreft, met „bevaren", en de witte koppen op de gol ven, die al op eenigen afstand buiten de strekdam zichtbaar waren, lokten dan ook schertsende voorspellingen uit over afgrij selijke tafereelen van zeeziekte, die de wakkere Amsterdamsche brandweerman nen aanstonds zou teisteren. Gelukkig ia het zoover niet gekomen en waren er geen zeezieken aan boord, hoewel het kleine vaartuig soms al heel luohtig over de gol ven huppelde. Met vaste hand stuurde schipper Verschuur de boot dwars op do wind, en bij een vaartje van zestien kilo meter per uur, waardoor een schuimend zog achter het schip werd getrokken, wa8 een ieder het erover eens, dat de boot prachtig liep en de tocht, ondanks het buis water, dat soms over boord sloeg, tenmin ste weer eens iets anders was. Korten tijd nadat de Oranje-sluizen ver laten waren, kon men ter hoogte van Pam pus een rookwolk waarnemen, en even la ter zag men den gloed van vuur tusschen het rookgordijn door. Dichterbij gekomen kon men ook duidelijk de vlammen onder scheiden, die op veiligen afstand bleken te zijn van beide huisjes op het eiland, waar de militaire bezetting met haar ge zinnen woont. Aan boord van de „Jan van der Heydeu" werden de slangen voor den dag gehaald en gedeeltelijk uitgelegd, ter wijl ook het „waterkanon" gereed werd ge maakt. Tegen vier uur meerde de „Jan van der Heyden" aan den steiger van Pampus, naast het vaartuig „Pampus" van de N.V. Scheepswerf Schouten te Muiden, die voor rekening van het Rijk den dienst tusschen Pampus en Muiden onderhoudt. De boot, die een pomp aan boord heeft, zou tegen vier uur naaf Pampus uitvaren, doch kreeg tegen kwart voor drie het telefonisch ver zoek, met blusschingsmiddelen naar het eiland te komen. Ruim kwart over drie was de „Pampus" ter plaatse, en met slan gen van de gemeente Muiden werd het eerste water gegéven, wat niet verhinderde, dat het vuur, dat was begonnen in een loods, waarin levensmiddelen en werktui gen stonden opgeslagen, waaronder eenige patronen, geheel in vlammen opging. De brandende loods, die aan den Westelijken kant van het eiland ligt, leverde geen ge- voor op voor de beide woonhuizen, en in het geheel niet voor het fort, welks beton nen koepel zich op ongeveer tachtig me ter afstand van de plaats van den brand boven den grond verhaft. Toch werden van boord van de „Jan van der Heyden" twee slangen uitgelegd en ruim een uur lang werd met twee stralen water gege ven om de ruïne van de inmiddels geheel ingestortte loods te blusschen en de laat ste overblijfselen van het vuur te „ver drinken". De tot den grond toe afgebrande loods mat 20 bij 7 meter, en diende, behalve voor het opslaan van levensmiddelen, voor het bergen van hout, touw, kalk en olie, waarin het vuur gretig voedsel vond. Tegen half zes was het werk voor de „Jan van der Hey den" geëindigd en keerde zij naar Amster dam terug. Het straaltje van de pomp van de „Pampus" bleef nog eenigen tijd door spuiten om de overblijfselen nat te hou den. De militaire bezetting op het eiland ver moedt, dat de brand is ontstaan doordat vonken uit de schoorsteen van een der bei de huisjes op het dak van de loods terecht zijn gekomen. Overigens Werd het parool, dat burgers het eiland niet mogen betre den, streng opgevolgd, en dankten de Aui- sterdamsche brandweermannen, die zich ei niet in zouden schikken wanneer men hen tot de categorie „militairen" zou willen tc kenen, het waarschijnlijk aan de glanzen de knoopen van hun uniform, dat het hun werd veroorloofd, aan het blusschingswerk deel te nemen. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond ongeveer half negen is de kapitale boerderij van J. R. de Koning te Walderveen, gemeente Ede, door onbeken de oorzaak tot den grond toe afgebrand. Aangezien de bewoners afwezig waren, kon niets gered worden. De brandweer uit Lun- teren die spoedig ter plaatse was, kon niets tegen den vuurzee uitrichten en be paalde zich in hoofdzaak er toe de belen dende perceelen te behouden. Daar reeds een drietal branden in zeer korten tijd onder Lunteren voorkwamen, waarvan de oorzaak aan kwaadwilligheid moest worden toegeschreven, heerscht er groote ongerustheid onder de buitenbowo- ners. De politie onderzoekt de zaak zeer nauwkeurig. INBRAAK IN EEN JUWELIERS- WINKEL. Voor 6000 gestolen. Dinsdagavond tusschen tien en twaalf uur, toen de bewoners afwezig waren, is ingebroken in den juwelierswinkel van den heer W. de Jong in de Lange Veerstraat te Haarlem. De inbrekers moeten zijn bin nengekomen door een poort in de War moesstraat en vervolgens over een plat dak van een achterstaand huis in den tuin zijn gekomen van het huis van den heer De Jong. Daar is een zwaar rolluik opgescho ven, waarna een ruit verwijderd werd. Uit een der étalages hebben de dieven een aantal gouden en diamanten voorwerpen weggenomen en uit een kist met gevulde étuis, die onder de toonbank stond, even eens gouden en diamanten voorwerpen. Do tweede étalage is onaangeroerd ge bleven evenals alle kasten in den winkel. In totaal is een waarde van ongeveer 6000 gestolen. De heer De Jong is niet tegen inbraak verzekerd. Verondersteld wordt, dat meer dan een man hier is bezig geweest, omdat het rol luik te zwaar is om door één man te wor den 'opgeschoven. Toen de bewoners te ongeveer 12 uur thuis kwamen, vonden zij de voordeur on gesloten. De daders zijn dus waarschijnlijk aan die zijde ontkomen. Er is nog geen spoor van hen gevonden. Ongeveer drie weken geleden is ook een poging tot inbraak in hetzelfde huis ge daan, maar toen is men niet in den winkel gekomen. Fraude. De knecht van den boterhandelaar W., te Landsmeer, verzorgde een gedeelte -van de wijk van zijn patroon, doch hij kwam dezer dagen niet met de afrekening terug. De politie stelde een onderzoek in en de man werd opgespoord. Hij bleek de waren verkocht te hebben, maar het bedrag aan geld 200 was niet aanwezig. Kleine ontploffing op een oorlogschip. Gistermorgen heeft in Den Helder op Hr. Ms. Z 2 een kleine ontploffing plaats gehad in de verbrandingsruimte van den met olie gestookten ketel, tengevolge van het verbranden van eenige doorgelekte olie. Aard en plaats van de ontbranding waren zoodanig, dat geen gevaar voor per sonen kon optreden. Het aanwezige perso neel kreeg dan ook geen letsel. De mate- rieele schade beperkte zich tot een ge ringe ontzetting van de ketelomkasting. Bankier aangehouden. Dinsdag heeft de justitie te Middelburg een bankier aangehouden, die te Vlissin- gen een bankierskantoor heeft gehad on der de firma De Koster en Co., welke fir ma 16 September in staat van faillisse ment is verklaard. De aangehoudene, die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van hem toevertrouwde gelden, is naar het Huis van Bewaring overgebracht. „Snorrende" reizigers. In dezen tijd van crisis hebben de han delsreizigers geen dankbaar werk, en gaan weken voorbij, dat zij hun koffers niet kun nen openen om monsters te toonen, aldus schrijft het „Hbld." U weet van dien reiziger op een grens station, tot de douane: „U bent de eerste, die me in zes weken vraagt mijn koffer te openen". Reiziger® moeten dus „snorren" naar werk. En dat doen zij, soms heel letterlijk. Een ohef van een firma hier ter stede hoor de zich dezer dagen de vraag stellen: „Weet je, dat je reizigers 's avonds snor ren". „Watt" „Ja, snorren met een wit-bandje op het Rembrandtplein". De chef twijfelde, maar ging toch eens kijken. Hij maakt zich met een pet wat onkenbaar, en ging wat op het plein loopen. En een „snorder" schoot hem aan. Die „snorder" waseen van de drie reizigers der firma in een auto ook van de firma. De reiziger had er een wit bandje om gedaan. De béide collega's werden ook ontdekt met „witte bandjes" van de firma. De chef heeft de heeren eens onderhou den, maar, daar hij toch in hun onderne mingsgeest iels goeds zag een reiziger moet ondernemend zijn hun dit „uitstap- door gevatte koude, zwaar gevoel in hoofd on ledematen, Influenza, Griep, Rheumatische pijnen, alsook \astzittende Hoest: in al deze gevallen zullen J55 MijniiarJii's Poeiers U spoedig heipon. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist DUITSCHLAND DE PRESIDENTSKWESTIE IN DUITSCHLAND. Volksbegehren aangevraagd over de verlenging van Hindenburg's mandaat. Naar het W. B. verneemt heeft Arthur Maraun, de grootmeester der Jong Duit sche Orde, in vereeniging met de nationale rijksvereeniging, bij het departement vam binnenlandsche zaken een voorstel over handigd, om door een Yolksbege-hren te la ten beslissen over de verlenging van Hin denburg® ambtsduur. Tegelijkertijd heeft Maraun tot de na tionale vereenigingen en bonden den vol genden oproep gericht: Rijkspresident von Hindenburg heeft zich bereid verklaard, het ambt van rijks- president in dezen zwaren tijd te blijven vervullen, als daarvoor een voldoende meerderheid van den rijksdag haar toe stemming zou geven. De poging om een dergelijke meerderheid te krijgen, is mis lukt. Bij het ter sprake brengen van een verkiezing door het volk treden de tegen overgestelde standpunten der partijen op nieuw aan het licht en het groote gevaar dreigt, dat er een nieuwe strijd zal ont staan. Het is beslist noodzakelijk, de eenheid te bewaren, welke het Duitsche volk, niet tegenstaande alle tegenstellingen, in zijn vertrouwen op Hindenburg bezit. De „Jung- Deutscke Beweging" heeft daarom te be- voegder plaats de toelating van een „Volksbegehren" gevraagd om tot een „Volksentsoheid" te komen over het vol gende voorstel: „Met buitenwerking stellen van die be palingen van de rijksgrondwet, welke zich ertegen verzetten, in het bijzonder van de art. 41 en 43, wordt dé ambtsperiode van den rijkspresident Hindenburg met zeven jaar verlengd". De „Jung-Deutsche Bewegung" roept alle Duitsohers op, alle partij belangen op zijde te stellen, en mede te werken aan het tot standkomen van dit „Volksbegeh ren" en het daarop volgende „Volksent- scheid". FRANKRIJK DE KABINETSCRISIS. OPNIEUW OPDRACHT AAN LAVAL. President Doumer heeft aan Laval op dracht gegeven het nieuwe kabinet te vor men. Men acht het in politieke kringen nog te vroeg te meenen, dat de crisis nog van avond zal zijn opgelost. Volgens uitlatin gen van den Kamervoorzitter Bouisson zijn verrassingen niet uitgesloten. Het is nog niet zeker, of voor de ministeries ma oor log en buitenlandsche zaken nieuwe minis ters zullen worden benoemd of dat men het geheele kabinet nieuw zal groepeeren. Dit laatste acht men echter gevaarlijk in verband met de ernstige moeilijkheden, waarmee regeering en parlement op het oogenblik hebben te kampen. Berenger, voorzitter van de Kamercom missie voor buitenlandsche zaken, zei bij het verlaten van het Elysée te gelooven, dat de crisis spoedig tot het verleden zal behooren. Het zou de nieuwe regeering niet ontbreken aan gelegenheden om het oe- wijs te leveren van haar weerstandsvermo gen. Hiermee bedoelde hij Geneve en Lau sanne. Hij was er evenwel van overtuigd, dat dit weerstandsvermogen nuttig zou zijn voor Frankrijk. GENERAAL DE CASTELNAU. Gehuldigd op zijn 80sten verjaardag. Geheel Katholiek Frankrijk heeft deel willen nemen in de plechtige hulde, gene raal de Castelnau gebracht ter gelegenheid van zijn tachtigsten verjaardag. En de roemruchte generaal, zooals de kardinaal aartsbisschop van Parijs het heeft gezegd: die na roemvolle loopbaan als legerchof nog de bevelvoering op zich heeft willen nemen van de groote Katholieke nationale federatie, die in weinige jaren eenijge mil- lioenen katholieken over het geheele laud verspreid, voor de verdediging der reli- gieuse vrijheden heeft weten te mobilisee- ren, is, inderdaad grandioos gehuldigd. Voor dit feest waren uit alle oorden van Frankrijk bestuurders der Katholieke actie naar Parijs gekomen. Om half twaalf werd het H. Misoffer on gedragen aan het hoogaltaar van de basi liek van het H. Hart en men kan zeggen, dat er niet een parochie van Frankrijk was die niet een afgevaardigde had gezon den. Aan 't einde van d"1 Mis heeft kardi naal Yerdier de aanwe gen toegesproken om op de vruchten der katholieke actie te wijzen, de beteekenis der nationale fede ratie in het lioht te stellen en een bijzon der woord van huldo te zeggen aan haar ohef, wiens wijs beleid en onwrikbare ge trouwheid aan de richtsnoeren van den Op perherder in het verleden reeds zulke groote resultaten heeft bereikt en voor de toekomst zulk een belangrijke hoop wet tigt en „wiens eenige levensbehoefte is te dienen". Na de plechtigheid in de Sacré Ooeur vereenigde men zich aan een feestmaal, onder eere-presidium van kardinaal Ver- dier. Maar in welken vorm hij ook gehuldigd werd en het geschiedde op vele manieren, het meest bleek de veldheer getroffen, toen de kardinaal hem de gelukwenschen en aanmoedigingen ^an den H. Vader over- gebraoht en hem het grootkruis van de St. Gregoriusorde omhing, den generaal door den souvereinen Opperherder verleend. OOSTENRIJK GEHEIME WAPENFABRIEK IN OOSTENRIJK ONTDEKT. De politie volgt een goed spoor. Naar het „Wiener Montagblatt" meldt, is het de politie gelukt, 4100 hulzen voor handgranaten in beslag te nemen, even voordat zij vervoerd zouden worden. Te vens slaagde zij erin de fabriek, waar deze vervaardigd werden, op te sporen. Zaterdagmiddag hield namelijk een aan tal politiebeambten een vrachtauto aan, welke hun verdacht voorkwam en waarop zich elf groote kisten bevonden. Toen de beambten een dezer kisten open den, vonden zij tot hun groote verrassing een aantal hulzen voor handgranaten. De chauffeur, die, zooals later bleek, lid i>s van den „Schutzbund", beweerde, dat de hulzen slechts „smeerbussen voor trans missies" waren. Daar ieder wapenkundige echter op het eerste gezicht kon zien, dat deze hulzen sleohts met springstof gevuld behoefden te zijn om „gevechtsklaar" te zijn, onderzocht de politie de zaak verder en stelde vast, dat de hulzen in de haardenfabriek „Mei- dinger und Oranieröferi v.-h. H. Ehrlichs Naohflg", werden vervaardigd. De firma heeft verscheidene firmanten van wie één persoon, mevrouw Zipfl, aan een verhoor werd onderworpen. Mevrouw Zipfl verklaarde, dat de hulzen reeds bij verscheidene voorafgaande gelegenheden door „onbekenden" besteld en betaald zijn, zooals ook thans weer het geval is geweest. Verdacht lijkt intussoben, dat de fabri- kante een eerekaart, respectievelijk een uitnodigingskaart voor een balavond van den „Schutzbund" in haar bezit had, welke men voor de politie trachtte te ver bergen. De politie schijnt hier een goeden slag geslagen te hebben en is de personen, die achter deze leveringen staan, op het spoor. Wapenvondst in Weenen. Volgens opgave van de politie zijn bij een huizoeking in het arbeidshuis in Otta- kring 732 Mannlicber geweren, 10 machine geweren, een aantal sabels, klewangs, re volvers en 100 granaten gevonden. Deze handgranaten lijken, wat uitvoe ring betreft, buitengewoon veel op de me talen hulzen, die eenige dagen geleden door de politie op een verdacht uitzienden vrachtauto in beslag zijn genomen en die door den chauffeur smeerdoozen genoemd worden. Bij de huiszoeking in het arbeidershuis zijn gisteren ook nog verschillende glazen bollen en flesschen gevonden met een nog onbekende stof. Men vermoedt, dat het vergif is. ITALIË MUSSOLINI NAAR DEN PAUS? Tengevolge van de uitwisseling van rid derorden tusschen den Heiligen Stoel en leden der Italiaansohe koninklijke familie en leden der Italiaansohe regeering i« het mogelijk, dat Mussolini persoonlijk een be zoek aan den Paus zal brengen. Het tijdstip zal door den Heiligen Va der worden gekozen. BRITSCH-INDIE DE ONLUSTEN IN BR.-INDIE. Congresv'rijwillLgers verzamelden giste renavond te Bombay van huis tot huis bui tenlandsche kleedingstukken. In een der grootste verkeersstraten der stad werden deze kleedingstukken op een hoop gewor pen en in brand gestoken. Een reusachtige mensobenmenigte verzamelde zich om bet vuur. De politie greep in en arresteerde verschillende personen. Bij een andere betooging te Bombay werden twee politieagenten en twaalf de monstranten gewond. Te Amedabad werd een massavergade ring door bereden politie met knuppels .uit elkaar geslagen. Vijftig personen werden gewond en dertig vrouwen gearresteerd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6