UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 14 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Jan. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt Hoog3te barometerst.: 775.7 te Boedapest. Laagste barometerst.: 718.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 15 Jan.: Krachtige, tijdelijk stormachtige Zuide lijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk regen. Iets kouder. Een sterke tijdelijke opklaring trad over een groot deel van het gebied in als ge volg van een ongewoon snelle luohtdruk- vermindering die uit het Westen naderde en die gistermiddag in Ierland barome terstijgingen tot nagenoeg 10 m.M. in 3 uur veroorzaakte. Deze stijging is sedert door een nieuwe daling uit het Westen gevolgd. De daarbij optredende temperaturen zijn naar het schijnt ook op den Oceaan aan zienlijk lager dan die der laatste dagen, hetgeen erop zou wijzen, dat de Westelijke luchtstroom direct uit Noordelijker streken wordt toegevoerd, wat zou beteekenen, dat de opeenvolging van depressies vooreerst ten einde is. In het Zuid-Oosten en Zui den steeg de barometer nog een weinig. Over Ierland, Schotland en aan het Zuiden van de Noorsche kust waarin nog storm achtige winden en onder invloed van de nieuwe drukdaling zal waarschijnlijk dit stormveld zich weer uitbreiden over de Britsche eilanden en het Kanaalgebied. VERWACHTING. Krachtige tot storm achtige wind met zwa re bewolking. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 7.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.42 uur tot Vrijdagmorgen 7.37 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 15 Januari voorm. 7.20 uur en nam. 7.45 uur. HILLEGOM. H. HULSEBOSCH, t In de Maria-stiohting te Haarlem over leed op 66-jarigen leeftijd de heer H. Hul sebosch. Met hem is heengegaan een zeer bekwaam bloembollenkweeker uit de plaats en uit de streek. Door noesien ar beid wist de overledene ondanks zijn zeer talrijk gezin zich op te werken tot leider van een mooi, kerngezond bedrijf. Bij den voorspoed bleef de heer Hulse bosch steeds dezelfde eenvoudige man, huiselijk en bemind door zijn werknemers. De overledene streefde niet naar roem: meerdere hem aangeboden eervolle -func ties in het maatschappelijk en kerkelijk leven wees hij af. Steeds stond hij klaar óm de Geeste lijkheid te steunen en nimmer werd bij hem tevergeefs aangeklopt voor liefdadig heid. Zag men hem voor eenige jaren noode Lisse verlaten om zich. te Hillegom te ves tigen, hier zal men den ontslapene even zeer, ja nog meer missen. Hij ruste in vrede. KATWIJK. SALARISVERLAGING VAN HET GEMEENTE-PERSONEEL. Een voorstel van B. en W. Wij kunnen met zekerheid tnededeelen, dat B. en W. gezien de omstandigheden voornemens zijn in de Raadsvergadering op a.s. Maandag bij de behandeling van de begrooting het voorstel te doen om op de salarissen en loonen een korting te doen plaats hebben van 5 pet. over de jaren 1932, 1933 en 1934, ingaande 1 April a.s. KATWIJK AAN ZEE. Broodprijsverlaging. De gezamenlijke bakkers besloten tot verlaging van den broodprijs met 1 ct. per 400 gram. ZOETERMEER. Jongetje verdronken. In een onbewaakt oogenblik is het bijna 3-jarig zoontje van J. S. aan den Voorweg alhier, vóór dé woning in de Voorwegwa tering terecht gekomen, waaruit het door den vader levenloos werd gehaald. WOERDEN. OUD-WETHOUDER D. ENGEL Sr. OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is te Zeist in den ouderdom van 72 jaar overleden de heer D. Engel Sr. De overledène was vele jaren Raadslid van de gemeente Woerden, en van 1919 tot 1925 wethouder. Voorts heeft de heer Engel verschillende functies op kerkelijk en maatschappelijk gebied bekleed, ter wijl ook het onderwijs zijn bijzondere aan dacht had. DE HANZE. Gisteravond kwam de Leidsche afd. van „De Hanze" in vergadering bijeen in de bovenzaal van café-restaurant „in den Ver gulden Turk". Circa kwart voor negen werd de bijeen komst geopend door den voorzitter, ien heer Th. Bergers, die na een woord van welkom, allen namens het bestuur een Za lig Nieuwjaar toewenschte. Spr. dankte daarbij allen, die zich propagandisten van „De Hanze'' hebben getoond. Nadat de secretaris de zeer uitvoerige notulen heeft gelezen, worden de ingeko men stukken gelezen, waaronder een op wekking tot deelname aan de ftadio-cursas van den heer van Neer ven en een schrij ven van den directeur van het Postkantoor betreffende plaatsing van een openbare telefooncel op plaatsen van druk verkeer. Vervoigens deelde de voorzitter mede, dat op Woensdag 27 Januari het Vasten- avondteest der Hanze, zij het ook meer bescheiden dan anders, zal worden gevierd. Des middags om 2 uur zal den kinderen der leden een feestje worden aangeboden. Hierna was het woord aan den geest, adv. Rector Keynen, die bestuur en leden van „De Hanze" een Zalig Nieuwjaar toe wenschte. Voor „De Hanze" zelf is het jaar door aanwas van nieuwe leden goed geweest, wat ieder persoonlijk miss omen niet kan zeggen. Bpr. wenscht allen, persoonlijk en in hun gezin een gunstig jaar, mede ook voor het organisatieleren. Hierna wordt wederom een negental nieuwe leden geïnstalleerd, wat met een geiukwensch door oen voorzitter geschiedt. Hierna was het woord aan den heer A. Mol, ambtenaar aan het Centraal Han/.o- bureau, die zou spreken over: De Hanze en haar instellingen. Spr. ving aan met een dankwoord aan den heer van der Linuen, die zoo veel leden voor „De Hanze" gewonnen heeft. Hierna overgaande tot zijn onderwerp zette spr. de groote beteekenis der orga nisatie uiteen, die bij de gevaren voor ae.a j Middenstand zoozeer noodzakelijk ib. Spr. zette daarbij uiteen, wat toch in de 25 ja- I ren der organisatie reeds was bereikt. J De middelen om liet doel der organisatie i te bereiken ,wii spr. dezen avond behande- len. Want dit zijn middelen, die de organi- j satie krachtiger maken. Spr. noemde ais eerste middel de brand verzekering en memoreerde de lage pre mies, en ui 't algemeen de gunstige polis voorwaarden, waarvan er eifkele door spr. werden voorgelezen. Hierna ging spr. over naar de glasverzc- kering. iemand, die bij deze verzekering is aangesloten kan gratis Haazelid zijn. wat vooral bewezen wordt uit het feit dat zelfs voor buitengewone natuurverschijnse len geen uitzondering wordt gemaakt. Met cijfers toonde spr. het voordeel dezer ver zekering aan. Als derde verzekering noemde spr. de Aüto.erzeaering, die eveneens veel gced- kooper is. Vervolgens behandelde spr. de Midden stands-Onderlinge, de beunjfs verzekering der Hanzé, die zeer veei voordeel opievwt, dé Middensiandskrant, die zoo uoodig is om op de hoogte te kunnen zijn van het geen er in den Middenstand gesciuedl en om te weten, wat de Middenstand weien moet. Dan noemde spr. nog het Informatie- en Inoasso-buieau en het ö.A.N.T.O.ö.-fon-s, dat in stand wordt gehouden door vrijwil lige bijdragen en waarvoor door den Mid denstanders nog maar zoo weinig wordt gegeven, in dit opzicht kunnen de spoor wegarbeiders -aau de middenstanders ten voorbeeld worden gesteld. In naam van de onbemiddelde standge- nooten vroeg spr. toch aller sympathie en liefde voor het B.A.N.T.U.Ö.-fonds. Tenslotte noemde spr. nog het fonds U. B. O. (Uitkecring bij overlijden). Aan het einde legde spr. er nog eens den nadruk op, dat dit alle midden zijn voor de organisatie en dat men middel en doel niet zal verwarren. Als deze middelen echter zullen worden gebruikt, zal men komen bot een vrucht baren en kraehtigen middenstand. Na een dankwoord van den voorzitter ontwikkelde zich op de inleiding een vruchtbare gedaoktohwisseling tusscheu den heer Mol en verschillende loden. - De secretaris deelde nog mede, dat bij hem formulieren ter eenige informatie aan het Centraal Bureau verkrijgbaar zijn en dat hij ook via zijn secretariaat de aan vraag om informatie wilde doorgeven. Eenige vragen omtrent verzekeringen werden door den heer Jansen uit Nijme gen, deskundige op dit gebied, die eveu- eens aanwezig was, naar genoegen beant woord. Ook door den heer Van der Linden werden verschillende vragen beantwoord. Bij monde van den heer Gussenhoven werd de kas in orde bevonden verklaai 1. waarna de rondvraag nog eenige bespre kingen opleverden. Hierna werd de vergadering, die gjed was bezocht op gebruikelijke wijze geslo- Gentraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies. Gistermiddag werd de bestuursvergade ring gehouden, gevolgd door een algemeens lectenvergadering van het Centraal Ge nootschap voor Kinuerherstellings- en Va cantiekolonies, afd. Leiden, in het gebouw Breestraat 119. Uit het jaarverslag van de secretares-nï, Zr. J. W. van Ingen Öchenau, ontleenen wij heb volgende: In het afgeloopen verplegingsjaar zijn er 32 kinderen uitgezonden met 1215 verpleeg- dagen. 2 kinderen met ieder 30 verpleeg- dagen, 19 kinderen met ieder 34 verpieeg- dagen, 3 met 41 verpleegdagen, 1 kind met 43 verpleegdagen, 2 kinderen met 69 ver- pleegdagen. De laatste twee kinderen gin gen geheel voor rekening van het „Bio-Va- cantie-oord-fonde. 28 kinderen werden ver pleegd in het koloniehuis „Rivierhuis" te De ISteeg. 4 kindereu gingen naar „Huize Kerdijk te Egmond aan Zee. De resulta ten der uitzending zijn bevredigend, 8 van deze uitgezondene kinderen moeten in 1932 zooveel mogelijk nog eens weg. Het keuren der kinderen werd wederom weer verricht door dr. 'M. D. Horst, directeur v. d. Geu}. Gen. en Gez. dienst. De werkzaamheden van het bestuur zijn vrij omvangrijk, er moést voor de uitzen ding plaats heeft met verschillende men- schen overleg gepleegd worden, er moet doelmatige keuring plaats hebben, de kaar ten voor het Htaatstoezicht nauwkeurig worden ingevuld, met de Hooiden van Scholen overleg gepleegd worden, want op die kaarten bevindt zich ook een rubriek waar het hoofd der school eenige gegevens van de leerlingen hunner school moeten invullen n.l. schoolverzuim en algemeene indruk van heb uit te zenden kind. Dit is tevens voor het betreffende hoofd een be wijs waarpm de leerling(e) en waar hot heengaat. Gok moet er worden onderzocht of de ouders der kinderen iets in de ver- plegingskosten kunnen bijdragen, voor do uitrusting moet worden zorg gedragen, kinderen gehaald en gebracht worden, maa rhet allervoornaamste is het benoo- digde geld voor de uitzending, ook daar moet voor gezorgd worden. Het kost heel wat moeite om het leden tal op peil te kouden. De Gemeente Lei den geeft een subsidie van J 0.75 cent per dag en per kind tot een maximum van 600.dat zeker zeer mooi te noemen is maar er moet nog zeer veel bij, er is heel wat geld noodig om zooveel kinderen uit te zenden, 15 móesten er nog op het lijstje blijven staan wegens geldgebrek. Uit het verslag van uen penningmeester blijkt heb volgerade, dat het aantal contri buanten bedroeg op 31 December 1931 133. Gem. subsidie j 600.bijdrage van leden 275.75, van ouders en giften 183.55, sbraatoollecte ƒ553.28, Coöperatie „Voor uit" 125.„Ilse" fonds 25.Aan ver- plegingsgelden, reis-, vracht-, porti-, ad vertenties-, drukwerk ènz. is uitgegeven 1762.85. In begin Maart zal er een aanvang wor den gemaakt met de uitzending van kin deren, voorloopig zullen er 10 gaan, aller eerst die kinderen die op de lijst stonden van het vorige jaar, daarna zullen volgen de vijf overgeblevenen en de 8 kinderen die nog weer eens uit gestuurd moeten worden, hopen wij zoo gauw mogelijk te laten vol gen. Om dit te kunnen volbrengen heeft de „Koninklijke Tooneelvereeniging „Litteris öacrum" het bestuur in 1931 toezegging gedaan om voor het Genootschap van he afdeeling Leiden een voorstelling te ge ven waarvan de opbrengst ten goede komt voor de uitzending onzer kinderen. Deze voorstelling zal plaats hebben op Vrijdag 4 Maart a.s.; opgevoerd zal worden „Nora" van Ibsen. Dit bij uitstek goed bekend staand too- neelgezelschap voerde eenige jaren geleden ook „Vadertje Langbeen" voor onze afdee ling op met groot succes. Het bestuur is er van overtuigd dat, wanneer op het eind dezer maand met net aanbieden der plaatsen door eenige dames een aanvang zal worden gemaakt, zich er niemand aan zal onttrekken op de lijst te teekenen of kaarten te nemen, niet alleen dat men een steentje bijdraagt voor of ter- wille van het zwakke kind, maar u wacht allen een avond vol kunstgenot. Examen Belastingconsulent. Bij het examen van Belastingconsulent vanwege het Instituut voor Handelswe tenschappen, hier ter stede afgenomen, zijn geslaagd: E. Alsema, Eenum, F. G. v. Bekkum, Cothen. U., E. J. Bosch, Zwolle; Corn. Corstanje, Goes; P. G. Donleben, Den Haag; J. van Eyk, Boskoop; A. W. Hartskeerl, NijmegenH. J. Heblij. Rot terdam; J. C. Hen sing, Nijmegen; J. J. Jansen, Princenhage; G. Jansma, Bloemen- daal; Chr. C. Kannemans, Breda; A. E. G. Kerbusch, Maastricht; L. J. Laar, Maas tricht; F. Luursema, Appingedam; D. Me loen, Den Haag; J. IJ. Oldenburg, Den Haag; J. A. M. Pot, den Haag; B. Schip pers, Haarlem; J. Schudi Jzn., Dordrecht; H. Stipter, Rotterdam; C. A. Visser, Rot terdam; M. Vlas, WorkuM; G. tti Wegdam Lonneker. Handelsregister K. v. K. Nieuwe i n s c h r ij v i n g e n 5896. Technisch Bureau Urlus, Noordwijk, Bset- hovehtveg 15. Installatie vhn centr. verwar ming en warmwatervoorziening. E.: E. Ci Urlus. Noordwijk. 5808. NA'. Drukkerij èn Uitgevers- Maatschappij „De Arbeiderspers" (f). Lei den, Vrouwenketkkoorsteeg 3. Hoofd..: \msterdam, Hekelvold 15. Reh. Fik: N. A. van den Toorn. Leiden. (B.P.). W ij z i g i n g fi'.r.Naamlooze Ven nootschap VeeKoekenfabriek ,.Uo Leer hoeve", Alphen aan den Rijn, D fist-aa! I 114. N. Leden Raad van Ecli.: J. D. den Hertog en B. Yff. Gzn. K. J. M. V. „St. PETER KANIS". De Jaarvergadering. Omstreeks kwart voor negen opende de voorzitter, de heer H. de Graaf, de druk bezochte jaarvergadering van P.K. die gisterenavond in het „Eigen-Huis" gehou den werd. Spreker heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den moderator, de weleerw. heer Gudde. Na voorlezing der notulen der vorige vergadering die onveranderd worden goed gekeurd en van eenige ingekomen stukken* geeft de penningmeester de heer G. Strot man een finantieël jaaroverzicht, waaruit blijkt, dat de geldelijke toestand niet be paald slecht genoemd kan worden. Uit de dat de finantiën met de noodige omzichtig- verslrekte cijfers blijkt echter duidelijk, heid beheerd zullen moeten worden. De to tale inkomsten bedroegen 2813.83 1/2 en de totale uitgaven 2802.86. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde, wegens periodiek aftreden van de heeren de Graaf, voorzitter, Strotman, penningmeester en Sandmann, 2de secre taris. Déze heeren werden allen bij eerste stemming herkozen. Tijdens deze verkie zing kwamen rector Timp, Bondsmodera- tor eh dc heer A. Lohman uit Haarlem, Bondsvoorzitter de vergadering met hun aanwezigheid verrassen. De zoojuist her kozen voorzitter verwelkomde de beide hoofdmannen der K. J. M. V.-Organisatie op treffende wijze. Vervolgens is de beurt aan de secretaris, den heer B. Vreebrug, die het wel en wee der vereeniging over het jaar 1931 op papier had gezet. Uit de voorlezing van dit omvangrijk jaarover zicht bleek ten duidelijkste het vele werk, dat in een vereeniging als deze te verrich ten valt. Spreker liet alle belangrijke ge beurtenissen van het jaar 1931 nog eens de de revue passeeren. Er viel veel goeds te vermelden, maar ook enkele minder goede dingen moest de secretaris memoreeren. Het ledental geeft teden tot tevreden heid. De vereeniging telt thans weer 96 le den, nadat in het zomerseizoen 1931 suc cessievelijk 34 leden hadden bedankt. De laatste twee maanden zijn ongeveer 31 nieuwe leden toegetreden. Nadat de secre tarissen van de Debat ingsclub, de heer J. Aalders en van de Biljartclub do heer Ij. Geyer hun jaarverslag hadden uitgebracht eindigde de secretaris zijn overzicht met de opwekking aan de leden het bestuur trouw te steunen en het onvruchtbaro standpunt van non-coöperation te laten varen. Met een driewerf „Hoera P.K. 1" kwam het slot. Volledigheidshalve ver melden wij nog, dat het jaarverslag van de heer Aalders een daverend succes is ge worden. Zijn humoristische pennevrucht- werd door de leden met smaak veroberd De bondsvoorzitter, de heer Lohman vraagt vervolgens even liet woord. Hij spoort, de leden aan zich te abonneeren op het bondsblad „De Keten" en de retraite te Noordwijkerhout, die gegeven wordt van 2124 Febr. a.s. te bezoeken. De voorzitter van P.K. doet dan nog en kele medcdeelingen betreffende een feest avond, die gegoven zal worden op den eersten Donderdag na Paschen. Tevens wordt een commissie benoemd tot herzie ning van het Huish. Reglement. Wat de retraite-club betreft, hiervoor zorgen de heeren H. v. Cleef, W. Geyer en G. Monta- nus, die daarvoor propaganda zullen voe ren. De St. Elisabeth penning, aldus de voorzitter is een succes voer P.K. gewor den. Verschillende leden collecteeren iede- ren Zondag voor dit goede doel. Hij spoort de leden aan vol te blijven houden. Hierna is het woord aan den Bomlsino- derator, rector Timp, die zijn groote vreug de te kennen geeft, dezen avond als oud- Leidenaar de vergadering bij te wonen. Rector Timp spoort iedereen aan mede te helpen aan den opbouw van de K. J. M. V. Dit jaar zal de Bondsvergadering der K. J. M. V. te Leiden worden gehouden. Spr. verwacht minstens een zeshondeid deelne mers. Leiden moet deze raenschen goed ontvangen. Zorgt daarom, dat de vevceni- ging in bloeiende gezondheid verkeert. Denkt er toch allen aan, dat de K. J. M. V. momenteel de krachtigste jeugd organisa tie in heel het land is. Wij tellen over heel het land duizenden en duizenden le den. Het Bisdom Haarlem heeft de lei ding, maar laten wij allen zorgen, die lei ding te behouden, wat de groei en de ont wikkeling der afdeelirtgen betreft. En ten slotte nog dit: Laat mij als oud-Leidenaar altijd trots kunnen zijn op de afd. Leidert. Van de rondvraag die hierop volgde maakten verschillende nog gebruik, waar na de voorzitter de vergadering met den Chr. groet sloot. DE ROOFOVERVAL TE DE BILDT. De Bildtsche politie heeft in samenwer king mét de Utrechtsche politie den 12den Januar te Utrecht een tweetal personen ge arresteerd als verdacht van den roofoverval op den 70-jarigen Apë'.doorti te de Bildt. Den I3eii Januari wist de politie de hand te leggen op een derde verdachte. Het zijn de 37-jarige W., de 23-jarige Z. en de 21-jarige K., alle drie te Utrecht woonachtig. Zij zijn kooplieden beroep. Hedenmiddag zit! hun door den officier van Justitie een ver hoor worden afgenomen. Zij ontkennen alle schuld aan het gepleegde feil. \V. en Z. had den kort geleden in deze gêttieente gevent. Het drietal is te de Bildt iri arrest gesteld. Jongen overreden en gedood. Hedenochtend ongeveer lo uur i® 'n de Newtonstraat 1e Den Haag een 14- jarige jongen door zandvrachtauto overreden. De jongen, die de wielen van de auto óver zijn hoofd kreeg, is ter plaatse overleden. Het lijk werd door Jen Geneesk. Dienst naar heb Ziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd. Omtreht de oorzaak vati het ongeval wordt door de politie nog een onder zoek ingesteld. I EIDEN. G e b o r en Marinus Wilhelmus Hijgl- is, zoon van W. C. A. Vrouwenvelder en H. v. d. Vegt Helga Felizatas, dochter van Chr. W. v. d. Water en M. W. Smid Corpelis Leonardus, zoon van J. Olijer- hoek en P. O. Ernst Dina Adriana, d. van P. v. d. Velden en C. van Beek Henricus, zoon van P. de Groot en L. L. Stakenburg Emma Elisabeth, dochter van W. F. de la Rie en A. W. van Koo peren Hendrikus, zoon van J. Boot en A. H. Ouwerkerk Olke Jette, zoon van A. A. Spierenburg en S. van der Plas Lambert us, zoon van J. Arbouw en J. A. van der Vos. Getrouwd: N. J. Bousie jm. en M. J. van Ieterson gesch. vr. A. Flaman jm. en E. D. M. D. Kühn jd J. Flaman jm. en H. J. Boersema jd F. van Helden jm en J. M. Teske jd W. van Leeuwen jm. en M. Brandt jd G. Redel jm. en E. Heijmans jd. Overleden: J. de RoodeKiel, vr. 55 jaar. DE INGESLOTENEN IN DE KARSTEN-MIJN. MEUTHEN, 14 Januari (V.D.) De hoop, de 7 nog in de Karsten Centrum- Mijn te Beuthen ingesloten arbeiders nog' levend te vinden wordt helaas steeds ge ringer. Het reddingswerk, dat overmocid wordt voortgezet* stuit op groote moeilijkheden. Onder alle omstandigheden wil men echter traChte vandaag zekerheid omtrent het lot der ingesloten slachtoffers te krij gen. Boerenkar door trein gegrepen. WARSC'HAUM. 14 Januari (V.D.) Uit Wilna wordt gemeld, dat nabij het station Lida een boerenkar door een trein werd gegrepen en geheel vernield. Drie inzittenden boeren werden op slag gedood Men vermoedt, dat do boeren dronken wa- LEIDEN, 13 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 23, roodekool 1.504.80, savoyekool 1.103.20, groc- nekooi 0.702.10, pieterselie 1.10—2. prei 1.202.50, selderie 0.90—2.10, knol- selderie 1.40—4.50, wortelen 34, per 100 kg.: kroten 1.402.40, kroten gek. 38, witloof 1011, boerenkool 35 spinazie 20—24, uien 7.20—8.60, worte len 1—6, spruiten I f 15. GOUDA, 13 Jan. Vee. Aangevoerd in totaal 1677 stuks, waarvan 140 slaohtvar- kens: vette 1617 cent, Londensche 10—11 oent en Zouters 1212.5 cent per pond le vend roet 2 pet. korting; 740 magere var kens 14—22, 6Ö7 biggen 4—7, 4 runde ren 225—275, 73 nuchtere kalveren 4—9 en 14 bokken en geiten 25 per Btuk. Handel alle soorten stug. Kaas. Aanvoer 245 partijen kaas: le Vw. met rijksmerk 27—30, 2e kwal. met rijksmerk 2426. Handel traag. Boter. Aanvoer 1093 ponden boter, Göebcter 0070 cent en Weiboter 55—60 cent per pond. Handel: vlug. BODEGRAVEN, 13 Jan. Eierenveillng. Aanvoer 9598 stuks. Prijzen: kippeneiéren wit 4.00—4.20, bruin 4.10—4.50, een deneieren 8.80—4.50 per 100 stuks. W lböfcLN KJi f' h HI NIK N A MöTERD AM) (Niet officieel). Berlijn - 59.1 '3l/2 Londen - 8.61 New York 9.49?»/1Q Parijs 9.78 Brussel 34 63 Zwitserland 48.574/2 Milaan 12.65 Madrid 21.05 U»lo 46.73 Kopenhagen 47.25 Stockholm 4H.— Weenen 35.2.3 Praag 7..:8'/2 Boedapest Prolongatie 8 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. De vaste tendens, welke het ochtendver keer te zien gaf, accentroerde zich nog in de middaguren en bijna algemeen liepen dé noteeringen naar boven. Een bijzondere aanleiding voor deze hausse-beweging was niet te ontdekken, doch zij hield toch in hooge mate verband met de verbeterde ten- dohz op de buitenlandsche beurzen. Boven dien bleef het aanbod zelfs op het verhoog de niveau zeer bèperkt, zoodat zich gemak kelijk een verbetering van het koerspeil kon voltrekken. De handel blijft daardoor bin nen nauwe grenzen. In Kon. Olie ontwikkel de zich echter Vooral begin bcürs een flinke affaire. Dc koers plaatste zich ongeveer 1% hooger. Ook de Amerikaansche soorten trokken wat aan. Rubbers gaven eveneons eenigch handel te aanschouwen met hooger noteeringen. De geruchten dat spoedig na dere mededee'.ingen betreffende een restric tie kunnen worden verwacht, vormden een slimillaue. MijnWaarden on Tabakken als mede Öcheepv. wafen stil, doch goed van toon. Ruikers gevraagd en honger, speciaal H.V.A.'s. die 5hooger kwamen. Uni levers zeer vast, terwijl ook Aku's en Ac- coustiekcn koerswinsten boekten. Philips openden weliswaar hooger, doch liepen daarna wêer terug. Amerikanen kalm, doch

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3