HflRTEVELT'S JENEVER UIT DE OMGEVING LUCHTVAART UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 8 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 150 45 14 3.33 137 44 15 3.04 BILJARTEN LEIDSOHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cleef J 1D. O. S. I voor de comp. L. B. B, le kl. 1 luidt: C. Hendriks res. (D.O.S.) 95 32 14 2.93 G. M. Tegelaar (P.v.Cl.) 200 32 27 6.25 P. Horree 75 26 10 2.88 AV. F. K. 150 26 20 5.76 A. J. Offenberg A. L. van Iterson De 4e partij is door P. v. Cleef gewonnen w. n. o. P. v. Cleef 2 en D. O. S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D'. O. S. II Zeezicht I voor de comp. L. B. B. 2e kl. luidt: C. de Jong Jr., (Zeez.) 125 29 15 4.31 C. Hendriks (D.O.S.) 114 28 18 4.07 N.N. res. 75 51 7 1.47 H. Rietbergen 125 51 11 2.45 N.N. 06 34 7 1.94 J. Ohrispijn 125 34 24 3.61 N.N. res. 94 57 11 1.64 C. P. Fasel 125 57 10 2.19 D. O. S. 2 en Zeezicht 0 punten. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cl. IlaD. O. S. III voor de comp. L. B. B. 3e kl. luidt: P. v. Schouten (D.O.S.) 100 '42 14 2.38 H. Koet (P.v.Cl.) 73 41. 13 1.78 L. Koning 100 38 21 2.63 G. Tegelaar 99 37 16 2.67 AV. Swaak 100 45 9 2.22 J Koster 8S 44 15 2.00 De 4e partij door D. O. S. gewonnen w. n. o. D. O. S. 2 en P. v. Cleef 0 punten. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. II P. v. Cleef lib voor de comp. L. B. B. 3e klasse luidt: L. A. v. Iterson (P.v.Cl.) 100 34 11 2.94 C. Buis (T.O.G.) 93 33 14 2.81 H. de Roo 100 23 11 4.35 .T. J. Mulder 80 22 16 3.63 J. de Roo 70 42 8 1.66 G. Mieremet 100 42 12 2.38 Th. de Roo 100 45 10 2.22 Chr. Groenenberg 80 44 9 1.81 P. v. Cleef 2 en T. O. G. 0 punten. Wereldkampioenschap één stoots cadre. Het wereldkampioenschap kader 45/1 be gint a.s. Woensdag 13 dezer te 2 uur n.m. te Parijs. Tien deelnemers zijn ingeschreven en wel Doihmering (Nederland), Faroux, Corty, Albert (Frankrijk), Gabriels (België), Joachim (Duitschland), Soussa (Egypte), Mezey (Hongarije). Ferraz (Portugal) en Roth (Zwitserland). Met deze tien deelnemers zullen twee voorafdeelingen gespeeld worden, elk van vijf deelnemers; daarua- wordt doorgegaan met de acht besten, met dien verstande, dat partijen tusschen deelnemers, welke elkaar al in de voorwedstrijden hebben bekampt, niet nog eens gespeeld worden. Zoo hoopt men Zondagavond te kunnen eindigen. „Hbld". OLYMPISCHE SPELEN VLIEGER DALE JACKSON OMGEKOMEN. Te Miami in Florida is de bekende Ame- rikaansche vlieger Dale Jackson om het le ven gekomen bij het invliegen van een nieuw amphibie-vliegtuig. Jackson had met het toestel een hoogte van ongeveer 1000 M. bereikt, toen bij een stuntvlucht een der vleugels afknapte en het toestel omlaag stortte. Het stoffelijk overschot van Jackson werd gevonden vlak naast de resten van het vliegtuig. De doode had den vinger in den ring van de paraehute, zoodat men aan neemt, dat Jackson voornemers was te springen, doch dat hij zich niet tijdig meer heeft kunnen vrijmaken. OLYMPISCHE SPELEN 1932. Hoe Frankrijk denkt te han delen. De „Coubertin-Olym- piade. De Parijsche sportcorrespondent van het „Hbld.'' schrijft d.d. 6 dezer: Het Fransch Olympisch Comité heeft een vergadering gehouden, waarin eenjge belangrijke besluiten genomen zijn ia ver band met de deelneming aan de O. S. De drie millioen francs, welke ter be schikking staan, worden aldus verdeeld voorbereiding een half milljoen francs, ad ministratie-kosten 157.000, deelnemings-kos- ten 1 millioen 963 duizend francs, en reser ve 280 duizend francs. Men rekent, dat met deze sommen 77 personen de reis zullen kunnen maken, en bier zijn nog inbegrepen doktoren, masseurs en officials. Voor de winterspelen te Lake Placid zijn reeds genoemd de heer en mevrouw Brunet, voor schoonrijden, terwijl vier ski- loopers binnenkort gekozen zullen worden; ze vertrekken, met twee officials, den 20sten dezer maand. Op voorstel van Paul Rousseau is door het C. O. F. aangenomen, dat de deelne mers aan de O. S. geen uitnoodiging zullen mogen aannemen, in Amerika in andere sportmanifestaties uit te komen. Met an dere woorden: samen uit, samen thuis 1 In verband met het feit, dat deze O. S. samenvallen met den zeventigstten verjaar dag van baron De Coubertin, den „rénova- teur" der Spelen, heeft het Fransch Olym pisch Comité den wensch geuit, dat deze Spelen naar hem genoemd zullen worden, en dus „Coubertin-Olympiade" zullen hee- ten. Deze wensch zal aan het Internatio naal Olympisch Comité kenbaar gemaakt worden. H00GMADE. Volksbond. Donderdag hield deze ver- ceniging haar jaarvergadering in café Hil- lebrand. De Voorz. opende de vergadering met gebed, heette de leden van harte wel kom en wensokte hun tevens een zalig nieuwjaar.Spr. verzocht den secr. de no tulen voor te lezen, welke onder dank wor den goedgekeurd. Daarna werd het bonds lied gezongen. De solo werd gezongen 4<>or Joh. J. van Gonzen. De secretaris bracht een uitgebreid jaarverslag uit, waarvoor de Voorz. hem uit naam van de vergadering dankzegde. Vervolgens rekening en ver antwoording van den lsten en 2den Pen- ningm, De ontvangsten in de bondskas zijn 518.13, de uitgaven 514.55, saldo 1 Januari 1932 in kas 43.53 5. Ook werd be kend gemaakt, dat bij de collecten met bet busje, bestemd voor den bouw van onze nieuwe kerk door de leden is geof ferd 95.23 5. De voorz. dankte de beide penningmeesters voor hun beheer en te vens de leden voor hun bijdragen voor onze kerk en den bode voor het presenteeren van het busje voor dit doel. Tot kasnazieners werden benoemd C. v. d. Klauw en C. H. v. d.- Berg. Verkiezing Bestuur: Den lsten secr. en 2en penningm. werden bij acclamatie her kozen, in de vacature werd met groote meerderheid van stemmen gekozen de heer A. S. A\rolvers, die zijn benoeming aan nam. De Geest. Adviseur hield daarna een causerie en zette met zeer schoone woor den uiteen het feest van Drie Koningen cf de openbaring aan de heidenen, waar voor de voorzitter hem dank zegde. Mededeelingen. De voorzitter stelde voor, namens ihet bestuur, om de gelden van „Hulp in Nood'' niet te besteden voor contributie voor de werkloozen, maar wel \oor steun voor zieke leden, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangeno men. Bespreking uitvoering. Beslotèn werd om op Woensdag 13 Januari een uitvoering te geven voor leden en donateurs en genoo- digden. De gezinsleden, die geen lid kunnen zijn van den bond tegen entree van 25 cent en op Zondag 17 Januari vobr het publiek tegen entree van 50 cent. Zondag 17 Janua ri zal er een H. Mis worden gelezen voor de levende en overleden leden van den bond, met algemeene H. Communie. De Voorz. spoorde al de leden aan, om daar toeh vooral aan deel te nemen. Ook werd medegedeeld, dat de propagandaclub huis bezoek zou afleggen voor het inzamelen van gelden bij de leden voor den strijd die gevoerd wordt in Twente door de R. K. arbeiders. Daartoe werd de propaganda club uitgebreid met drie leden nl. J. v. d. Pauw—Kraan, G. F. v.'d. Ploeg en A. J. I Arerduin. Ook werd medegedeeld, dat de j gratis-verloting zal "plaats hebben op Don- I derdag 28 Januari; op dien avond zal de Centr. President de heer J. W. v. d. Ak- j ker, een redevoering houden. De voorz. verzocht den Geest. Adviseur om vooral 1 op dezen avond het Parochiaal Bestuur dringend uit ie noodigen. Ook deelde de I Voorz. mede, dat naar aanleiding van de vraag op do vorige vergadering gedaan, om op de brandstof kaart te blijven doorstem- pelen voor aardappelen, de inkoopcommis sie besloten heeft nieuwe kaarten beschik baar te stellen, als de brandstofkaart vol ledig aangestempeld is. Van de rondvraag werd veel gebruik ge maakt, welke vragen door den voorzitter en den secretaris paar ieders genoegen NA HET ONGELUK MET DE „OOIEVAAR". Proeven op Schiphol. In verband met het ongeluk met de „Ooievaar" bij Bangkok zijn gisteren en op de daaraan voorafgaande dagen op Schip hol proeven genomen met een K.L.M.-vlieg- tuig van hetzelfde type als de „Ooievaar" en even zwaar belast, terwijl het veel be sproken noodluikje openstond. Geprobeerd werd door de piloten Smirnoff en Frijns om op te stijgen, doch dit gelukte niet. Deze proeven werden bijgewoond door ir. Maas van den Rijksstudiedienst voor de Lucht vaart en den heer Aler van den Vliegtech- j mschen Dienst der K.L.M. in Literflesschen f. 3.40 in V2 Literfl. f. 1.75 exclusief glas 200 ALOM VERKRIJGBAAR! werden beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorzitter de leden voor het vertrouwen, dat zij het Bestuur geschonken hebben en hoopt met Gods hulp te blijven werken voor onzen bond, waarna deze zoo gezellige jaarvergadering met gebed werd gesloten. Hulp in nood bracht op 2.10. N00RDWIJK. Hanze. Gisteravond vergaderde de Hanze in het Juvenaat, waarbij de op komst niettegenstaande het slechte weder goed was. De voorzitter, de heer V. Ph. Braun, opende deze bijeenkomst en sprak de beste wensehen uit voor 1932, zoowel in zaken als in het familieleven en zou gaarne ieder Hanzelid het parool willen geven: koopt in 1932 in Noordwijk. De notulen werden hierna ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen was een circulaire van het H. B. met enkele vingerwijzingen inzake het voeren van collectieve reclame. Voorts de aankondiging van een cursus door den heer Neerveen, welke gegeven zal worden doör de Radio en 2 Febr. a.s. aanvangt; de kosten om hieraan deel te nemen bedragen 2.50. Gezien het nut van meerdere ontwikkeling onder de Mid denstanders, spoorde de voorzitter de le den aan, dezen cursus te volgen. Vervolgens eenige mededeelingen over de verplichte aansluiting bij dc vakorga nisatie, hetwelk de voorzitter aan de hand van enkele feiten iets zeer noodza kelijks noemde. Door het bestuur was een schrijven ge zonden aan het ooilege van regenten van het St. Jeroens-gestioht, met het verzoek om een conferentie met dit college, ter bespreking van de diverse leveringen voor deze stichting, te doen uitvoeren door georganiseerde Middenstanders ter plaat se. Hierop is een gunstig antwoord inge komen en reeds deze week zal deze confe rentie plaats hebben. Staande de vergade ring werden enkele feiten en wensehen aan het bestuur kenbaar gemaakt, dat toe zegde hiermede rekening te zullen houden. De mededeelingen behelsden allereerst, dat de heer Braun tót nog toe waarne mend voorzitter, door het bestuur thans als zoodanig definitief was aangewezen. De heer Braun iegde gaarne toe zijn volle medewerking tot behartiging der Midden- standsbelangen. Op 17 Februari zal Mr. Mol een lezing komen houden over het bedrijfsraden-stelsel, terwijl in de Maart vergadering, de heer C. G. J. Alkemade Sr. een lezing zal houden over het doel en werken van den Kamer van Koophandel. De ballotage van twee nieuwe leden, le verde geen besprekingen op en zullen op de e. v. vergadering worden geïnstalleerd. De bespreking over een Commissie van Bijstand, welke tot taak heeft middenstan ders, welke in nood verkeeren, bij te staan, lichtte, de voorzitter nader toe. Ook de G. A. onderstreepte he£ nut van een der gelijke instelling. Tevens feliciteerde Z. E. den voorzitter met diens benoeming. Bij de rondvraag werden nog enkele kwesties besproken als levering door de gemeente, en liehttarieven voor bedrijven, waarna de voorzitter onder dank deze bijeenkomst sloot met den Ohr. groet. W0UBRUGGE. Gevel ingestort Door den sterken wind is de achtergevel van de boerderij van den landbouwer de Rijk los geraakt en op het erf neergeploft. Geboren Gerrit, zoon van IJsbrand Yerkade en L. van der Zwart. OEGf.TGFESV, Personalia. Bij het onlangs te Am sterdam gehouden examen voor Brigadier der Rijksveldwacht, is geslaagd J. G. v. d. Stel, thans Brig. tit. gestationneerd te Oegstgeest. SASSENHEIM. Ziekenhuisverpleging. De vereeniging tot voorziening in de onkosten van Zie kenhuisverpleging kwam in algemeene jaarlijksche vergadering bijeen. De jaar- lijksohe rekening werd goedgekeurd. Be sloten werd de vervoerkosten tot een maximum van 7.50 weer voor rekening van de vereeniging te nemen. In het be stuur werden gekozen de heeren C. D. v. Goeverden en P. Zwijk Azn, A/olksbond. Gisterenavond hield deze vereeniging zijn jaarvergadering. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en dankte voor de groote opkomst. Het op deze vergadering gewoon te een heilwensch uit te spreken. Als het ooit moeilijk is geweest, dan is het nu wel in dezen crisistijd. Niet een puntje licht is er, dht tot eenig optimisme stemt. Alleen mag worden gezegd, dat voor de werkloo zen veel wordt gedaan in den vorm ran werkloozenzorg, steun en werkverschaffing. En al is, dit alles nog lang niet ideaal, het behoeft toch eerder waardeering als'te wor den afgekeurd. Zonder eenigen moed gaan we dan 1932 in. Dit jaar 'zal voorzeker in het brandpunt staan van belangstelling op aller gebied. Laten we hopen, dat we aan het einde van dit jaar elkander de hand kunnen reiken en dat dit gepaard gaat met een verademing ten gunste van ons stoffelijk bestaan. De notulen werden onveranderd vastge steld. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van het R. K. Werkliedenverbond, waarin wordt gevraagd om steun voor de Twentsche stakers. De voorzitter zeide, dat aldaar een strijd wordt gevoerd op leven en dood. Al dege nen, die nu nog aau het werk zijn. zullen in de gelegenheid worden gesteld om te steu nen naair best vermogen. De voorzitter deelde dan mede, dat op 20 Jan. a.s. een liefdadigheidsuitvoering wordt gegeven, georganiseerd door ons lid Lieffering. Spr. spoort aan tot een bezoek. De opbrengst van den avond is voor de R. K. Kraam verpleging en Hulp in Nood. Hierna volgt verslag Hulp in Nood, uit gebracht door E. Francken. Bij de inkomsten, welke bedroegen f 587.32, bleek dat deze nuttige instelling aan de kleine reserve heeft moeten knagen. De uitgaven bedroegen f 646.78. Alzoo blijkt ■dat ook hier de crisis zijn nadeelige gevol gen heeft gebracht. De voorzitter van Hulp in Nood verzocht de bus goed te gedenken. De voorzitter bracht een woord van dank voor het werk van deze mooie onderafdee- ling. De afdeelingspenningmeester bracht nu finantieel verslag uit. De inkomsten bedroe gen f 1713.69 .De uitgaven f 1625.80. Saldo f 88.11. Ook hier volgde een gepast woord van dank. De begrooting voor 1932 sloot met een be drag aan inkomstenen uitgaven groot f 1417, inbegrepen f 150 voor onvoorzien en een batig saldo van f 20. Door den heer J. Zandvliet werd nu een keurig verslag uitgebracht van het 30ste boekjaar. Hieruit merken we op, dat het ledental met 30 is toegenomen en thans 260 bédraagt. De vergaderingen werden steeds goed bezocht. Applaus en dank. Volgt bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van de heeren J. Korte ka as, Th. Langelaan en J. Zandvliet. Laatstge noemde stelde zich niet meer beschikbaar. De heer Zandvliet is 29 jaar bestuurslid ge weest. De voorzitter bracht hulde voor deze bui tengewone prestatie. Hij is een voorbeeld geweest voor hee! vele'jongeren. Dat het hem gegeven moge zijn nog een lange rusti ge levensavond te genieten. Spr.wil dit- feit" niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het bestuur werd machtiging verleend een bedrag uit de kas te nemen voor een huldeblijk. Dit ging met de volle instemming van de vergadering gepaard. Candidaten werden door de leden niet ge steld. Het bestuur stelde candidaat de hee ren Elsgeest en 'K'oelandse. De vergadering voegde er.ong aan toe de heeren v. Schaik en Jac. Zandvliet. Intusschen werd in de Commissie van Hulp in Nood bij acclamatie DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 167. Nu wilde de professor zijn vroegere gedaante terug hebben. Ook om hem werd de tooverring gelegd, maar wat de slotenmaker ook deed, de ui) bleef de uil en werd niet in een professor omgetoovord. „Dat is me ook wat moois", zeide de slotenmaker erg treurig. „Daar begrijp ik nou niets van. Je moet niet eerder hé roepen, voor je over de brug bent". 168. Het prinsesje, dat medelijden had met den goeden professor, vroeg of zij het eens mocht pr "boeren. „Ja, waarom niet", zeide de slotenmaker. De pri ses nam den ring en legde deze om den uil. En zie, daar sprong de professor, vr ooi ijk en wel in de lucht. De uil was verdwe nen. „Dat is me een tractatie waard", riep de professor. „Dat kan ik me voorstellen", zeide Keesie, „voor wat, hoort wat". herbenoemd de heer S. v. d. Meer. In de oommissie van kasnazieners werden be noemd de heeren Braun, Knegt en van V eelen. Na enkele opmerkingen en vragen van on dergeschikt belang werd bij de rondvraag op een desbetreffende vraag, door den voor zitter een uiteenzetting gegeven over den stand van zaken van het doktersfonds. Het is echter nog niet zoover, dat tot definitie ve oprichting kon worden overgegaan. Voorloopig kan ieder lid nog bij zijn eigen doktersfonds blijven. De u'tslag van dn stemming voor het be stuur had tot resultaat dat gekozen werden de heeren J. Ivortekaas, Th. Langelaan, J. Zwaan en Jac- Zandvliet Jr. De voorzitter dankte voor het vertrouwen in het bestuur gesteld en verzocht de zoo noodige medewerking der leden. Hierna volgde sluiting. Mannen-congregatie. Zondag 10 Jan. zullen in de parochiekerk 250 jonge con- granisten, na vooraf eenige oefeningen, een voorloopige opdracht doen. De H. Mis zal worden opgedragen te 7 uur. Het plech tige sluitings'lof zal worden gehouden to half zeyen, waarna een feestavondje wordt aangeboden. ST0MPWIJK. De storm. Tengevolge van den vrij hevigen storm,, welke Woensdagavond woedde, ontstond er te ongeveer 7 uur kortsluiting in het lichtnet, waardoor onze buurtschap in duisternis gehuld word. Het mocht echter de beambte der lichtbedrij- ven spoedig gelukken de stoornis te vin den,, waardoor dit euvel hersteld,werd. In het bankgebouw waar juist pen be stuursvergadering plaats had, werd een der glas in lood gevatte ruiten van het kan toor door den hevigen wind naar binnen gedrukt, wat eenige consternatie bij de vergaderden veroorzaakte. Bij verschillende tuinders werden z. g. een-ruiters door den wind opgenomen en verbrijzeld; terwijl bij den landbouwer O. een gedeelte van het dak eener schuur werd afgerukt. ZEGWAART. G e b o r e nJannetje Commerijntje d, van D. M. Uijl en van A. M. Jopse. Overlede n: Maria Treurniet 91 j. Ondertrouwd: J. W. Kouwen- hoven 25 j. te B'eiswijk en M. C. Gouwe- len 22 j. P. P. van Kampen 21 j. te Pij- nacker en N. Jongerius 21 j. N. Rossel 25 j. en W. Vis 26 j. te Delft. ALPHEN AAN DEN RIJN. Schietlokaal. De officiecle opening van hot schietlokaal is een week uitgesteTH en zal thans plaats vinden op Zaterdag 16 Januari a.s. WOERDEN. De jacht naar verborgen benzine. Bij eenige inwoners van de gemeente Kamerik is door twee belastingcommiezen een hoe veelheid benzine, welke verborgen was, in beslag genomen. De benzine is per vracht auto naar Woerden vervoerd. Z0ETERW0UDE. Kiesvereeniging. De algemeene jaar vergadering van de R. K. Kiesvereeniging „Ons Roomsche Vaandel" zal gehouden worden op Woensdag 13 Januari a.s. in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg. Buiten de diverse verslagen en verkiezing afgevaardigden zal ook behandeld worden de agenda voor de R. K. Staten-Centrale en de candidaatstelling voor het bestuur daarvan. Aan de leden worden ook bekend ge maakt, dab op Zondag 17 Januari 1932 .de stemming zal worden gehouden voor het nieuwe bestuur. Vier stembureaux zijn ingesteld: I. In de leeringzaal voor vrouwen alleen uit Zoeterwoude. Dorp en Weipoort. II. In de localit-eit Schuur voor mannen uit dezelfde genoemde deelen der ge meente. III. In localiteit Vrouwenweg voor man nen en vrouwen. -IV. In het Patronaatsgebouw aan den Hoogen Rijndijk voor mannen en vrouwen van Zoeterwoude H. R. De beide eerste bureaux houden zit ting van voorm. 712 uur, de derde van na de vroegmis tot 11- uur, de laatste van na de vroegmis tot 12 uur. Aan de leden zal daar een stembiljet worden uitgereikt, zooals op de mededee- ling is afgedrukt. Door de storm opgenomen. Eergiste renavond tijdens den storm werd de luxe auto van den heer J. v. d. Berg uit Rijs wijk op den Stompwijkseben weg onder deze gemeente in het naast dien weg lig gende kreupelhout gewoi-pen. De heer v. d. B. en zijn medepassagier kwamen met den schrik vrij, terwijl de auto lichtelijk werd beschadigd. Werkloosheid. Gedurende de maand December werden bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling alhier 164 personen als werkzoekend ingeschreven, waarvan er 69 door bemiddeling van den oorrespondent werden geplaatst. Op het einde der niaand stonden nog 75 personen ingeschreven, terwijl dit-aantal inmiddels weer is gestegen tot 82. De plaatsing ge schiedde bij de gemeentelijke werkverschaf fing.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6