Kunt Gij niet bukken? BUITENLAND NED OOST-INDIE SPORT VRIJDAG 8 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Wanneer dat stramme gevoel U het bukken belet, wanneer alle« stroef en stram is in Uw spieren, ledematen en gewrichten, toch zult Ge een ander mensch zijn als Ge U behandelt met de zoo beroemde, pijnverdrijvende £n verrassend snel genezende Kloosterbalsem. Gisternacht nog krom van de pijn, zult Ge vannacht weer heerlijk slapen en morgen zonder pijn zijn. akkers Kloosterbalsem £7/ mé INTERNAT. CONFERENTIES DE A.S. CONFERENTIE TE LAUSANNE Briand zal er niet heengaan. In verband met den ongunstigen gezond heidtoestand van Briand kan, naar verno men wordt, als zeker worden aangenomen, dat hij niet aan de conferentie vain Lau sanne aal kunnen deelnemen. Onder deze omstandigheden zal de Fransche delega tie voor de conferentie, naar Reuter ver neemt, onder leiding komen te staan van den minister van Financiën, Flandin, die dan waarschijnlijk door een der andere mi nisters ter zijde zal worden gestaan. Mi nister-president Laval zal hoogstwaar schijnlijk slechts bij de opening van de her stelconferentie te Lausanne aanwezig zijn en dan eerst later, als de werkzaamheden ten einde loopen, weder ter conferentie ko men. Als datum voor het bijeenkomen der conferentie wordt nu weder de 20ste Ja nuari genoemd. DUITSCHLAND BRüNING EN HITLER CONFEREEREN. Verlenging van Hindenburgs ambtstermijn De nationaal-socialistische leider Adolf Hitler heeft gisteren een bespreking ge had met rijkskanselier dr. Brüning en den rijksminister van binnenlandsche zaken dr Gröner. De bespreking liep over een even- tueele verlenging van den ambtelijken ter1 mijn voor den rijkspresident. Hitier zal zich in verbinding stellen met de Duitsch-natio- nalen alvorens zijn standpunt te bepalen. Naar verluidt, zijn de sociaal-democra ten niet tegen een verlenging van den ter mijn, ook als de nationaal-socia-listen daar toe eveneens willen meewerken. Opzeggingspsychose. Een der vele problemen, waarvoor in de nieuwe noodverordening op dictatoriale wijze naar een oplossing is gezooht, is het vraagstuk der huishuren. Zooals men weet zijn in de jaren 1928 30 door huiseigenaren huren afgesloten, welke 40 tot 55 pet. van het inkomen der huurders opeischten. Om toch maar een onderdak te krijgen hebben tienduizendeu Berlijnere zich voor vijf tot tien jaren ver bonden een dergelijke woekerhuur te be talen. Het gevolg van dezen toestand was dat duizenden hun huur niet konden betalen, failliet gmgen, op straat werden gezet. Dr. Brüning heeft ingezien dat de over heid hier moest ingrijpen, en in de Nood verordening wordt allen huurders het recht gegeven om tot 3 Januari van dit jaar hun huur tegen 1 April a.s. op te zeggen. Al hadden na inwerkingtreding van de Noodverordening al onmiddellijk tal van huurders van dit recht tot opzeggen ge bruik gemaakt, de groote „run" kwam eerst in de eerste dagen van 1932. Een ware „op zeggingspsychose" trad aan den dag. In tal van wijken van Berlijn, b.v. in het Westen, is bijna geen huis te vinden, schrijft het „Berl. Tag.", waarin niet een huurder zijn contract heeft opgezegd. Uit sommige woningen, die door tientallen gezinnen worden bewoond, heeft de eigenaar tien, twintig opzeggingsbrieven ontvangen. Ook winkelhuurders hebben in grooten getale aangekondigd, dat zij hun contract tegen 1 April wilden opzeggen. Lang niet allen hebben natuurlijk de bedoeling om uit hun woning te trekken, velen willen over verlaging der huur onderhandelen. Als het mogelijk is zullen in vele gevallen zoowel huurders als verhuurder er de voor keur aan geven om tot een compromis te komen. Den huurder schrikken de verhui- zingskosten af, de huisheer de kosten van opknappen, welke ongemeen hoog zijn, want de huizen zijn schrikbaren uitgewoond waartoe hij verplicht zal zijn om nieuwe huurders te trekken. De meeste groote banken hebben in hun contracten de clausule opgenomen dat om den zooveel tijd verlaging der huur moge lijk is. Alleen de „Darmstadter und Natio- nalbank" te Berlijn heeft de meeste huur contracten van haar filialen opgezegd. De groote moeilijkheden zullen eigenlijk nu eerst beginnen. Want al die huuropzeg- gers moeten toch een onderdak hebben. Maar het staat wel vast, dat tal van men schen een huishuur die zelfs met 20 pet. gedaald is, niet zullen kunnen betalen. BRITSCH-INDIE ARRESTATIES IN BR.-INDIE DUREN VOORT. Onlusten te Bombay verwacht. Ook gisteren zijn in het gewest Bombay talrijke arrestaties verricht. 0.a. werden te Ahmedabad in de vroege ochtenduren dertig leiders der Al-Indische congrespar- tij in hechtenis genomen. Te Bombay zelf is volgens de jongste be richten de toestand op het oogenblik be- t ekkelijk kalm. Men vreest echter, dat het dezer dagen tot onlusten zal komen. Te Poona benoemde de jeugdiiga een 18-jarig schoolmeisje tot dictator. Te Jub- bulpore wordt bij aanwezigheid der politie een groote protestmeeting gehouden, die al twee dagen aan den gang is. Verwacht wordt, dat ook voor de cen trale provincies een ordonnantie zal wor den uitgevaardigd in zake de onwettige vereenigingen. Voor de eerste maal sedert de nieuwe campagne begon werden gisteren de zoüt- wetten overtreden door zes vrijwilligers die op het strand van Karatsji zout verzamel den, dat zij later op een openbare vergade ring hebben verkocht. De politie is niet tusschenbeide gekomen. Naar voorts uit Londen wordt gemeld, zijn de bladen aldaar eenparig van mee ning, dat het krachtige optreden van den Indischen onderkoning, lord Willingdon, tegen de congrespartij zijn doel niet heeft gemist. In officieele Londensohe kringen vraagt men zich af, of de aanhangers dezer par tij, die door de massa-arrestaties plotse ling van nagenoeg al hun leiders zijn be roofd, nog in staat zullen zijn stelselmatig strijdmaatregelen te organiseeren. Men houdt er te Londen eerder rekening mee, dat de gematigde kringen in Indië thans meer op den voorgrond zullen treden, nu de positie der extremisten zoozeer is ver zwakt. Naar uit Lahore wordt gemeld, is sir Mhiuammad Shafi, lid van den uitvoeren den raad van den Britschen onderkoning en gedelegeerde op de jongste ronde-tafel conferentie aan longontsteking overleden. CHINA EEN GEWICHTIGE STAP DER V. S. Inzake het Mandsjoerijsche conflict. De regeering der Vereenigde Staten heeft met betrekking tot Mandsjoerije een beroep gedaan op het negen-mogendheden- verdrag. Dit beteekent, dat de rechtmatig heid van het optreden van Japan in Mandsjoerije in twijfel wordt getrokken, hetgeen door de andere onderteekenaars zal worden onderzocht. Het verdrag be paalt, dat geen der onderteekenaars voor rechten of speciale rechten in Mandsjoe rije zal verwerven ten nadeele van een of meer der andere onderteekenaars. Aangenomen wordt, dat minister Stim- son dezen stap heeft gedaan na de overi ge mogendheden, welke het verdrag on derteekenden, geraadpleegd te hebben. Men meent voorts te weten, dat er nog een nieuwe actie van groot draagwijdte is on- nernomen, doch men beschikt thans nog niet over bijzonderheden dienaangaande. Pater Paul Ly. t Dezer dagen werd de gevangenneming bericht van pater Paul Ly door Chineesche bandieten. De gevangenneming geschiedde- in de kerk, terwijl de pater biecht hoorde. Thans wordt gemeld, dat de bandieten hem ter dood hebben gebracht, evenals zijn christen begeleider. De moord geschiedde in het district Yi-Tchang. Pater Ly was 60 jaar. AMERIKA VREEDZAME WERKL00ZEN- MARSCH. Onder aanvoering van Katholiek priester. Naar de Pittsburgsche correspondent van de „Daily Telegraph" aan zijn blad meldt, is Dinsdag een leger van eenige dui zenden werkloozen onder leiding van een Katholiek priester n.l. pater Cox, uit Pitts burg, naar Wasthington vertrokken om daar te pleiten voor „werk voor allen" en een nationale werkloosheidsverzekering naar Engelsch voorbeeld. Niet minder dan 650 personen- en vrachtauto's waarvan vele zeer oud zijn, waren met deze deelnemers volgeladen, ter wijl nog vijfhonderd man de reis, welke ruim 400 mijl lang is, te voet zullen afleg gen. Deze vreemde karavaan bestaat uit de meest uiteenloopende elementen, van „hee- ren-met-bo-'den" af tot mijnwerkers en fa brieksarbeiders toe. Ieder van hen is voorzien van een leger- deken en voedsel, voldoende voor een week Bovendien bevat de stoet nog zestien vrachtauto's beladen met noodrantsoenen. Een menigte van 50.000 personen was op het stadsplein aanwezig om dezen zon derlingen optocht te zien vertrekken. De temperatuur was laag, doch het we der uitstekend. Andere karavanen werkloozen, die het zelfde doel beoogen, vergezellen het Pitts burgsche „leger" op zijn weg. Als het werkloozenleger den rand van de nationale hoofdstad bereikt heeft, moet het op bevel van de autoriteiten, halt hou den en zich onderwepen aan speciale voor schriften vóórdat de-delegaties zich naai het Witte Huis mogen begeven om presi dent, Hoover te spreken of of van het con gres een speciale wetgeving te eischen. MEXICO DE KERK IN MEXICO. Het onderwijs door religieusen niet door staat erkend. Naar de Spaansche bladen uit Mexico City vernemen, is eenige dagen geleden een presidentieele decreet gepubliceerd, waardoor aan het departemnt van onder wijs verboden wordt, de geldigheid der di ploma's die worden uitgereikt opj scholen en instellingen, welke ondfer leiding staan van rejigieuzen, te erkennen. De protestcampagne van de geestelijk heid tegen de wet betreffende de beper king van het aantal geestelijken wordt met alle kracht voortgezet. De religieuzen zijn van plan, een aanklacht tegen de re- geering in te dienen bij het hoogste ge rechtshof, daar de nieuwe wet in strijd is met de constitutie. Bij het begin van het nieuwe jaar zouden alle godsdienstoefeningen in de kerken van het federale district Mexico op bevel der regeering verboden zijn, daar de gees telijken weigeren de bepalingen der nieu we wet na te komen. BUITENL. BERICHTEN. STERKE WAS VAN DE MAAS IN BELGIE. Ook de Sambre buiten haar oevers. De zware regenval van gisteren heeft de Maas en haar zijrivieren sterk doen stijgen. Gisterochtend zeven uur was de Btand van het water te Hastière 3.64 M. stroomop- en 2. M. stroomafwaarts, terwijl hier ze ven lekken werden geconstateerd. Dinant meldde waterstanden van resp. 3.55 en 2.46 M. met twaalf lekken. La Plante resp. 3.57 en 2.67 met elf lekken en Grands Malan- nes resp. 3.81 en 3.30 met nijet minder dan 67 lekken. Men is thans druk bezig met het herstellèn van den dijk te rans Malan- nes. Te Jambes is de Maas 11/2 M. geste gen. Te Namen is de rivier buiten haar oevers getreden; talrijke kelders staan onder water. Ook de Sambre heeft hier en daar baar oevers overstroomd. De jaag paden zijn niet meer begaanbaar. GROOTE OVERSTROOMING IN HET ELBE-GEBIED. Waterwerken in Oldenburg vernield. In de laagvlakten van de Prignitz en de Altmark zijn groote oppervlakten over stroomd. De hoogwater-waarschuwings dienst voor de Elbe kondigt voor Witten- berge een stand aan van 4.60 M., tegen 1.35 M. normaal. De Desse is buiten haar oevers getreden en heeft tusschen Neu- stadt en Wusterhausen groote gebieden blank gezet. Ook de Jeetzel, een linkerzijri vier van de Elbe, heeft in het gebied bij Hannover een groote overstrooming ver oorzaakt. Tusschen Ealzwedel en Dannen- berg heeft zich een uitgestrekte watervlak te gevormd. De spoorlijn tusschen Salzwe- del en Oebisfelde wordt aan beide zijden door het water ingesloten. Te Heyersburg is het water eenige woonhuizen binnen gedrongen. De gehuchten Kricheldorf en Lübbow zijn geheel geïsoleerd. Bij Augustenfehn in Oldenburg zijn de grotoe waterwerken van Holtgast door de watermassa's vernield. De schade is nog niet te overzien. Maandenlang zal de streek door een watervlakte omringd zijn. ELLENDE EN ARMOEDE IN STEYER. Een officieele bedeldag. Een der plaatsen in Oostenrijk die zwaar zwaar gelede hebben door de regens en den dooi in de laatste dagen is de siad Steyer in Oostenrijk. Tengevolge van den financieelen noodtoestand der stad, meld de een Wolff-telegram gisteren, kunnen er geen voldoende maatrégelen genomen wor den om het gevaar tegen te gaan en de schade te herstdllen. Hoe groot de ellende en armoede in deze Oostenrijksche stad is, daarvan krijgt- men een indruk, wanneer men leest, wat reizigers daarover vertellen: Gewerkt wordt er door nog geen dertig procent der bevolking. De overige zeven tig procent tracht' me|j bedelen aan den kost' te komen. Elke ^vreemdeling wordt, als hij de stad bestreedt, omstuwd door vrouwen en kinderen, die hun handen voor een aalmoes uitstrekken. Het gemeentebe stuur heeft voor de verpleegden in het Ar menhuis een officieele „bedeldag" vastge steld, den Vrijdag, omdat de stad niet in staat is voor de armen te zorgen. Op dien dag trekken de armen; onder wie zich vroe gere gegoede kooplui en andere zaken- menschen bevinden, langs de huizen om te bedelen. Ieder heesft zijn eigen district- Gemiddeld is het aantal menschen, dat vooral bij de winkels! om een aalmoes vraagt, tweehonderd. 's Ochtends zijn de straten leeg de be woners blijven zoolang, mogelijk in bed om zich tegen de koude te beschermen, al zijn dekens en lakens in de meeste huizen niet meer te vinden en slapen de meeste gezin nen op stroo tezamen in één vertrek. Honden ziet men niet meer in de straten of huizen de meesten zijn opgegeten. En thans dreigt het hooge water het weinige dat de bewoners bezitten, nog te vernie len of weg te spoelen. Er zijn in Steyer 27 bruggen, welke bijna alle slecht onderhou den zijn. Het hout in de bosschen in dén omtrek lag gekapt aan de oevers van de Enns. Dit hout is thans door den water vloed meegesleurd en dreigt de bruggen te vernielen. Een anti-telefoon-psychose te Weenen. Sinds 1 Januari, zoo schrijft de Ween- sche correspondent van de „N. B. Crt.", is in Oostenrijk de z.g. tijdbetaling voor de telefoon ingevoerd, welke indertijd door den Nationalen Raad is goedgekeurd te gen een krachtig verzet van de gebruikers in. Vroeger bétaalde men voor de telefoon een zeker bedrag per jaar dat afhankelijk was van het aantal gesprekken. De huidi ge regeling is, dat men een zeker grond- bedrag betaalt voor het bezit van de tele foon en verder 1.7 grosschen per minuut dat men spreekt, zoowel wanneer men op geroepen wordt, als wapneer men zelf op roept. Het verschuldigde moet elke maand worden afgerekend. Het groote bezwaar is. dat de telefoondienst de adminstratie houdt en dat de aangeslotenen daarop niet de minste controle bezitten. Wie dagelijks voor meer dan 2 schilling telefoneert, moet zich een tweede toestel aanschaffen. W.ie een kwart telefoon bezit moet als hij meer dan 25 minuten per dag spreekt een halve telefoon nemen en wier een halve telefoon heeft en meer spreekt dan een uur per dag moet een heele telefoon aanschaffen. De café's en de publieke telefoons hebben al automaten gekregen die na vijf minuten, waarvóór men 20 groschen betaalt, het ge sprek afbreken. Als men het uiterste ge val aanneemt, dat de houder van een vol ledige aansluiting de volle twee uur per dag, waarover hij beschikken mag, ge bruïkt, dan kost hem dat per maand 76 schilling, terwijl hij vroeger in de hoog ste klasse een onbeperkte spreektijd had voor 60 schilling in de maand. Het erg ste is dat men thans bij verkeerde aanslui ting toch nog betalen moet, ook als men de opgeroepene is. De telefoondienst heeft zich bovendien nog het recht voorbehou den, als de inkomsten bij de nieuwe rege ling achteruit blijken te zijn gegaan, het tarief te verhoogen. Dit laatste heeft niet belet, dat er sinds 1 Januari in Oosten rijk een ware vrees heerscht om te telefo- neeren. Overal vindt men bij de telefoon een groot plakkaat hangen met de drin gende vermaning om zijn telefoongesprek ken zoo kort mogelijk te maken. Op kan toren is het het personeel verboden de te lefoon voor particuliere gesprekken te ge bruiken. De stamgasten van de café's die vroeger gratis mochten telefoneeren moe ten thans voor elk gesprek ten minste 20 groschen betalen. Al 10.000 menschen hebben hun telefoon opgezegd. Men schrijft liever brieven en laat die door een jongen wegbrengen, dan dat men telefoneert. Afspraken per tele foon worden bijna niet meer gemaakt. Het Voordeel is dat men tegenwoordig, als men dringend telefoneeren moet, altijd de cel vrij vindt, terwijl men vroeger vaak een half uur moest wachten tot een vrouwtje haar babbeltje met haar vriendi geëin digd had. En' bovendien kan men nu nie mand meer wijs maken dat men maar een paar seconden tijd heeft wanneer men uit een publieke telefoonstatjon spreekt, daar men altijd vijf minuten heeft betaald. ONREGELMATIGHEDEN IN EEN PANDHUIS. Briljanten ver boven de waarde beleend. Aneta seint uit Soerabaja: De Indische Courant meldt, dat medio vorig jaar geheele series brillanten van een waarde tusschen twee en vijfduizend gulden in totaal voor 'n waarde van meer dan hon derdduizend gulden in het pandhuis >Pas- sertoeri ver boven de waarde werden be leend, zoodat zij thans onverkoopbaar zijn en het land groote schade lijdt. Een commissie is met een onderzoek be zig. DE STORM OP BALI. Talrijke bruggen vernield. Uit de thans ontvangen berichten blijkt gelukkig, dat de ramp op Bali, bij lange niet den omvang heeft, welken men moest vree zen op grond van de eerste berichten uit Batavia. Wel blijkt het Zuid-Westelijke ge deelte van Bali, in het bijzonder dat het welk toègekeerd is naar den zuidelijken ingang van Straat Bali, ernstig te hebben geleden, maar het is een troost, dat juist een weinig bewoond gebied het hevigst geteisterd is. Nadat het Zaterdagmiddag 2 Januari over. geheel West- en Midden-Bali nood weer was geweest en hevige regens waren gevallen, zijn Zondagmiddag groote band jirs ontstaan in alle rivieren van het gebied af tusschen Tjandikoesoemo en Penginoo- man en van de Kali Jehsoemboel ten Wes ten van Poeloekan af tot in Tabanan. Een postauto van Negara naar Tabanan kon Zondagmorgen nog passeeren, omdat de bandjirs eerst tegen twaalf uur begonnen. Hieraan is te danken, dat voo zoover be kend, betrekkelijk weinig menschenlevens verloren zijn gegaan. Tusschen Negara en Penginoeman is een brug beschadigd, ter wijl een andere brug werd vernield. De schade in de onderafdeeling Djembrana komt, wat de voornaamste bruggen betreft, op het volgende neer: Een ijzeren brug over de Kali Poeloekan met een bovenbouw van 40 meter lengte, is weggeslagen. Eenige huizen werden mee gesleurd. Er zijn hierbij geen onge'ukken voorgevallen. Een ijzeren brug over de Kali Pangragoan is vernield. De bovenbouw van deze brug is weggespoeld tot aan het zee strand. In de Kali Jehleh werd het waterr door talrijke in deze rivier drijvende boomstam men opgestuwd. Het water zocht een ande ren uitweg en heeft de huisjes van de tele graaf een een gedenksteen weggespoeld. Een ijzeren brug over de Kali Slabi op het gebied van Tabanan is vernield, terwijl een groote ijzeren brug over de Kali Baleau geheel werd weggespoeld en op den oever werd geworpen. Op den weg Pengastoelan naar Poepoean, welke de meest westelijke verbinding vormt van Noord- naar Zuid-Bali, hebben groote aardschuivingen plaats gehad. Aan het her stel van deze verbindingen wordt krachtig gewerkt. Aan vele sawah's werd ernstige schade toegebracht. In de Kali Tabanan zijn twaalf lijken gevonden. De gemeen schap is nog allerweg gestoord, zoodat de onderafdeeling Djembrana 1 vrijwel geiso- leerd is. De schade wordt voorloopig ge schat op f 200.000. Een bericht uit Batavia zegt nog, dat het departement der Marine, naar aanleiding van het bericht dat de lijnverbindingen met Bali waren verbroken, op 6 Januari maat regelen nam om hierin te voorzien. De mijnenlegger „Krakatau" vertrok op den avond van den ze'fden dag uit Soerabaja naar Boeleleng, om ter beschikking van den resident te worden gesteld voor het onder houden van een radio-communicatie. Voor een verdere assistentie werden twee Dor- nier-vliegbootèn gereed gehouden. In ver band met het herstel van de teïegraafver- I bindingen is de „Krakatau" teruggeroepen. VOETBAL L. P. S. V. I—K. N. G. 2—2. Evenmin als verleden week, toen L. P. S. V. tegen aller verwachting met 53 van I.. D. W. S. won, hadden wij thans op een overwinning tegen K. N. G. gerekend. Zelfs de gedachte aan een gelijk spel was niet bij ons opgekomen, aangezien de voor gaande ontmoetingen tegen deze ploeg, waarin meerdere N. V. B.-spelers verte genwoordigd zijn, de politiemannen even zoovele nederlagen brachten. Ook de uit slag (22) van dén wedstrijd van gister morgen, gespeeld op het terrein aan den Zoeterwoudsohe Singel, is zeer zeker een bewijs, dat het spel van de L. P. S. V. vooruitgaande is! Tegenover het short- passing van de meer geroutineerde K. N. B.-spelers,. stelde de politie een enthou siast open spel, waardoor zij na de rust zelfs in de meerderheid was. K. N. C. neemt vrij spoedig na den af trap door een schuiver van haar. rechts binnen de leiding. Daarna ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd en kort voor de rust maakt Clemens uit een voorzet van rechts een onhoudbaar doelpunt. (11). Na de thee weten de gast,en door mid del van haar linksbinnen wederom de lei ding te veroveren, waarna de lingsback van L. P. S. V. (een burger, die het poli- tie-elftal completeerde) na ver opdringen de partijen op gelijken voet brengt. Door dat K. N. G. het samenspel te lang door voerde, kon de L. P. S. V. verdediging steeds tijdig ingrijpen en doelpunten voor komen. Het einde van dezen prettigen, sportieven wedstrijd brengt dan ook, nadat de politie een haar toegewezen strafschop opzettelijk nog had gemist, een gelijk spel (22). De kwestie Ajax—Stormvogels. Naar het „Hbld." verneemt zal in de morgen te Den Haag te houden vergade ring van de Westelijke Eerste KLassers naar aanleiding van het gebeurde in den wedstrijd AjaxStormvogels (een en an der op verzoek), een bespreking worden ge houden over de vraag of de scheidsrechter de algeheele macht uitoefent bij een wed- sttrijd of niet. Na den meergenoemden wedstrijd zijn verschillende spelers ge straft, hoewel de scheidsrechter geen en kele klacht heeft ingezonden. Het ligt :n de bedoeling later met het bondsbestuur daaromtrent een bespreking te houden. Stormvogelsbestuurderen hebben intus- schen een onderhoud met den bondsvoor zitter aangevraagd naad' aanleiding van de uitgedeelde straffen. Zuid-DuischlandBoedapest 5—0. Op Driekoningen ontmoette een Zuid- Duitsch elftal te Stuttgart het Boedapes- ter elftal. 15.000 toeschouwers woonden dezen wedstrijd bij, die verrassend in een groote nederlaag der Hongaren eindigde. Het spel der Hongaren was ook nu weer technisch goed verzorgd, doch door wei nig energiek spel konden zij geen enkel doelpunt maken. Twee doelpunten hunnerzijds werden door Hans geannuleerd. De rust ging in met 30 voor Zuid- Duitschland. Ten slotte werden nog twee doelpunten door de Duitschers gemaakt, zoodat Boedapest verloor met 5—0. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor Zaterdagmiddag Eerste klasse. S. L. F. IS. C. O. 1; Rijnsb. Boys 1 Fides Pacta 1; Terleede 1Quick B. 1. Tweede klasse. S. C. O. 2Quick B 2; Ons Clubje 1— Rijnsb. Boys 2; L. R. C. 2Terleede 2. Derde klasse A. Pegasus—Quick B. 3; F. Pacta 3S. L. F. 3. Derde klasse B. Quick B. 4L. R. C. 5; D. V. E. 2—Ons Clubje 2. Alle wedstrijdên vangen te kwart voor drie aan. ZWEMMEN Nieuwe recordpoging van Jenny Kastein. Naar wij vernemen is het thans zeker, dat de bekende H. D .Z.-zwemstcr Jenny Kastein zal trachten op de a.9. zwemkam- pioensohappen van den kring-Amsterdam van den N. Z. B., welke morgen in de Zweminrichting aan den Heiligenweg zul len worden gehouden, officieel het wereld record over 500 M. schoolslag te verbete ren. Als tegenstandster zwemt mevr. C. de GrootVan Gelder van de R. D. Z. uit Rotterdam.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5