STORIM MARTENS loopt het bij de Uitverkoop van Haarlemmerstraat 245 Nieuwe Rijn 58 Zulke lage prijzen hebt U nog niet gezien VRIJDAG 8 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Tricot Dames Slobkousen de laatste paren voor 0.29 Mooie Fantasie Sokken 0.11 KI Jaeger Tricot Heeren Borstrokken, nu voor 0.43 Eflen Heeren Overhemden, met slappe boord 0.98 Batist Dameskraagjes, bijna voor niets 2 cent Witte Wollen Camisoles 0.68 Prima gevoerde Dames Directoires 0-39 Jaeger Kinder Onderjurken, van 'Jansen Tilanus 0.29 Jaeger gebreide Dames Onderjurken 0-89 Witte Tafellakens 105 x 150 0.68 Theedoeken extra reclame 4^ ct. Witte Handdoeken koopje 9'» ct. Ontbijtlakens, diverse randen 114 x 1500.69 Prima Mans Sporthemden 0-89 Mans Boezeroenen 0.79 Molton Manshemden 0.89 Groote maat Molton Dekens 0-59 Zware Karpetten 3x4 8-90 Gebloemde Gestikte Dekens Uitverkoopsprijs 5-18 Poolbont voor schorten, nu voor9^ ct. Heeren Pullovers iets moois 0.98 Zuiver Wollen Damesvesten 1.89 Restanten Linnen Gordijnen vanaf 79 cent Diverse Coupons voor een kwart van de waarde Als u onzo étalages niet gezien hebt, hebt u geen Uitverkoop gezien Als no. 1 stond W. N. Boos, destijds ont vanger te Valkenburg en No. 2 B. J. Ever wijn, ambtenaar ter secretarie alhier. De keuze is spoedig gebleken „een gelukkige" te zijn geweest. Als opvolger van den heer Bos, die kantoor hield in de woning, thans bewoond door Ds. Jansen Schoonhoven, kenmerkte hij zich al spoedig als een ac curaat man en met een verantwoordelijk heidsgevoel, welk den mensoh siert. Eigen schappen die intussohen onmisbaar zijn voor een goede vervulling van het ge meen teontvangerschap. Dat het ambt van gemeente-ontvanger geen sinicure is integendeel groote ver antwoordelijkheid vordert, moge blijkèn uit de volgende cijfers, welke tevens de groei der gemeente en de toename der overheids bemoeiing demonstreren. We bepalen ons tot de gewone dienst. In 1883 ontvangen 16.808.43, uitgaven 17629.42; in 1931 onfv. 27-2084 58 en uitgaven 309471.54. Dat men allerwege groote waardeering bad voor de nauwgezette plichtsbetrach ting van den ontvanger kwam spontaan tot uiting ter gelegenheid van zijn 25- en 40-iarig ambtsjubileum in 1908 en 1923. De heer Lubbe diende onder vier Burge meesters, Terwee, de Kempenaer, Van Griethuizen (30 jaar) en van Gerrevink. Naast zijn ambt nam hij in 1890 nog ge- mimen tijd het ontvangerschap van Leider dorp tijdelijk waar. Verder was hij meer dan 25 jaar lid van het Burgerlijk Armbe stuur. oprichter van de IJsclub (thans eerelid), medeoprichter der Oranjevereeni- ging; 32 jaar sub-ontvanger der accijnzen, secretaris van een viertal polders. In 1895 was hij lid van den dubbelen raad voor de annexatie en maakte hij deel uit van den >Sehutfersraad, en was le lui tenant der rustende schutterij. De heer Lubbe heeft dus de gemeente wel veelzijdig gediend. Als geboren Oegst- geester kent ook de heer Lubbe zijn ge meente als weinig anderen. De ontwikkeling der gemeente van „ver geten dorpske" tot „villa dorp met bekend- hoid""heeft hij medegemaakt. Moge het den heer Lubbe gegeven zijn nog langen tijd de verdere groei te aanschouwen van het onafhankelijk Oegstgeest. UIT DE RIJNSTREEK Z0ETERW0UDE (Dorp). Ziekenhuisfonds. Het R. K. Zieken- huisfonds „St. Autonius van Padua" bie:d gisteravond de algemeene vergadering in het Palronaatsgebouw. Deze vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer Jac. van Leeuwen Joh.zn., die er in zijn ope ningswoord op wees, dat het een verheu gend verschijnsel is, dat het fonds slechts eenmaal per jaar een algemeene vergade ring heeft gehouden; de leden hebben steeds vertrouwen in het bestuur gesteld. Eenmaal per jaar echter moet voor ean goe den band tussohen leden en bestuur een vergadering gehouden worden, waarfee spr. de aanwezigen welkom heet. De se cretaris, de heer J. Vane-man, leest daarna de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Uit het verslag over het'jaar 1931 heb ben wij de volgende belangrijkste aantee- keningen gemaakt. Het ledental stond op 1 Januari op le ki. 60, 2e kl. 228, 3e kl. 544, totaal 832. L)p 31 Dec. bedroeg het getal le kl. 56, 2-e kl. 248, 3e kl. 563, totaal 867. De le kl. was alzoo met 4 leden achter uitgegaan, terwijl de 2e kl. met 20 en de 3e iel. met 19 leden vooruitgegaan was. Een totale vermeerdering" van 35 leden. Totaal werden 12 leden uitgekeerd, v waarvan 7 in het Academisch Ziekenhuis, 5 in liet Elisabeth-Gesticht en 1 in het St. Jansgasthuis te Hoorn werden verpleegd. De uitkeeringen warén steeds tot volle te vredenheid. Tweemaal is vrij vervoer be taald. Umtrent het financieel verslag stippen wij aan, dat de ontvangsten bestonden uit contributie le klas 692.40, 2e klas 1202.40, 3e kl. 1422.50, rente 180.58, totaal der ontvangsten 3397.88. Uitgaven: uitkeeringen le klas 56 ver- pleogdagen 224.2e klas 77 verpleeg- dagon 318.50, 3e klas 258 verpleeg dagen 645.—, totaal 1187.50. Ter uitvoering van de beslissing inzake de uitkeeringen van die leden, wier verpleging ge-en geld had gekostt in het Academisch Ziekenhuis en uver welke uitkeering een strijd was ont staan, waaraan op advies van mr. Tepe een eind was gemaakt op de vorige alge meene vergadering, was nu totaal geboekt een bedrag van 915.50, zijnde uitkeeringen die aanvankelijk niet gedaan waren, mee- nende het bestuur, dat die leden daar geen aanspraak op hadden. Met de huishoude lijke uitgaven, autokosten enz. enz. wa-ren de uitgaven totaal 3097.10 en de winst over 1031 alzoo 300.78. Deze winst is we der geboekt op het kapitaal, dat daardoor gestegen is tot 5378.68. Bij monde van den heer J. v. Gent werd door de commissie van onderzoek gerap porteerd ,dat de boeken in orde waren. Den Geest. Adviseur, den weleerw. heer H. Brans, werd nu het w oord verleend. Zijn- eerw. doet eenige mededeelingen omtrent de nieuwe plannen die reeds in uitvoering zijn voor kostelooze medische hulp, opera tion enz. in het Elisabethgestioht voor min vermogenden. Hiertoe kunnen de Zeereerw. Pastoors en'behandelende geneesheer een verklaring afgeven, dat do patiënt onvermogend is deze kosten te betalen, zoodat onvermo- genden niet meer aangewezen behoeven te worden op het Academisch Ziekenhuis. Hiertoe zullen collectebussen aan de parochiekerken geplaatst worden. De Geest. Adviseur wijst nu op het ideaal dat bereikt is, doordat nu ieder katholiek in een R. K. Ziekenhuis kan verpleegd wor den. Met de beste wensohen aan het fonds neemt Zijneerw. afscheid van de vergade ring om nog een andere vergadering te kunnen bezoeken. Het salaris van den secr.-penningmeester wordt weder op 300.bepaald. Bij de mededeeling van den voorzitter ontspon zich een debat over het gevaar, dat som mige leden nu bij de nieuwe regeling in het St. Elisabethgestioht zullen besluiten 3e klas te worden. De voorzitter aoht zulks geen bezwaar, als een lid meent een ver klaring to kunnen krijgen van den Pastoor of geneesheer en zoodoende meent met de uitkeering van het liggeld te kunnen vol staan is 3e klas dan ook voldoende. Of bij een uitkeering in een hoogere klasse de verklaring al dan niet gegeven zal wo-rdon, hierover behoeft het fonds zich geen vraag te stellen. In bepaalde gevallen zal er thuis vaak nog veel geld noodig zijn en de bestrijding van de ziekenhuis-kosten alleen nog niet voldoende zijn. In opvolging van het advies op de 70- rige vergadering gegeven, is de rooster van aftreding nu gewijzigd, waardoor voorzit ter en secretaris niet meer tegelijk aftre dend zijn. De voorzitter wijst er op, dat vaak ver zuimd wordt als kinderen de leeftijd van 14 jaar bereiken, deze als lid te doen in schrijven. Hierdoor loopt men gevaar, dat bij opname de uitkeering niet kan plaats hebben ten koste van het fonds en dat men bovendien dan eerst 6 weken lid moet zijn om te kunnen trekken. De jaar wedde van de bode, die zich in procenten de geïncasseerde gelden bepaalt en ongeveer 300.beloopt wordt voor dit jaar verhoogd met een gratificatie ad 78.De vergoeding van de controle- oommissie wordt weder bepaald op 35.—. Het bestuur stelt voor 1931 voor: ƒ1. toeslag per dag, per betalend lid, uit te kee ren, wanneer de patiënt de ziekeninrichting verlaat. Mooht de patiënt langer dan 56 dagen in een ziekeninriehting opgenomen worden is het bestuur gemachtigd om van dien toeslag door te betalen. Deze toeslag wordt alzoo niet gegeven voor kinderen waarvoor geen contributie betaald wordt. Door dit voorstel komen eenige beschou wingen die nogal uiteenloopend zijn. De heer Joh. Vlasveld wil het fonds zoo sterk mogelijk maken; de voorzitter wijst er op, 'dat de oudere generatie zoo vaak de rerser- ves gevormd hebben waarna de jongeren deze weer aanstonds gaan verdeelen. De bezwaren van het gevaar voor hooge kos ten bij epidemie worden ondervangen door dè mededeejing dat in zulke gevallen als opname voorgeschreven wordt de kosten op de gemeenschap moeten rusten. Ook wordt het bestuur in overweging gegeven zoo mogelijk de contributie te verlagen. Hiertegen verzet de voorz. zich, maar wil de mogelijkheid wel eens in het bestuur be spreken. Ook tegen een verzoek om voor de kinderen beneden 14 jaar de toeslag te geven moet de voorzitter afwijzend staan. De kosten zijn dan ook aanmerkelijk lager en bovendien behoeven deze niet vervan gen te worden in gezin of werk. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Het volgende voorstel is: tweemaal per jaar vrij vervoer per auto naar een zieken inrichting te Leiden, voor onderzoek of be handeling, wanneer de geneesheer vooraf eene verklaring geeft, dat dit vervoer nood zakelijk is. De heer Adr. v. Leeuwen stelt voor het aantal keeren te brengen op 5 en de heer C. P. J. Paardekooper op 12. Het bestuur neemt na eenig beraad het voor- stel-van Leeuwen over en het voorstel tot 12 maal vervoeren komt daarna in stem ming en wordt met 6 voor en 38 tegen ver worpen. Het bestuursvoorstel wordt alzoo verworpen. De aftredende bestuursleden, de de eren Jac. v. Leeuwen Joh.zn., J. Berk Azn. en Nic. v. d. Akker worden bij acclamatie her kozen. Bij de rondvraag vraagt de heer Reeu- wijk of het mogelijk is voor werkeloozen de contributie vrij te geven. De voorzitter antwoordt hierop, dat het reglement de be voegdheid geeft in uiterste gevallen bij werkeloosheid enz. de leden vrij te stellen. Alleen als een lid in uiterste nood is zal het bestuur hiertoe kunnen overgaan. In ieder geval zal dan geen kwijtschelding van le klas contributie kunnen gegeven worden maar zal men zich dan op 3e klas moeten stellen. De voorzitter sluit daarna deze zeer ge animeerde vergadering met een opwekking tot het ijverig meewerken aan dit werk van christelijke naastenliefde waarop spr. met goed vertrouwen de zegen van God ver wacht. „St. Paulus". Dé algemeene R. K. Pro- pagandaclub „St. Paulus" hield gisteravond baar algemeene vergadering, welke bezocht werd door 34 leden. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer A. J. van Beusekom. De notulen werden na le zing vastgesteld. ITet jaarverslag over hot belangrijke jaar 1931 was dan ook een lange reeks van ver meldenswaardige feiten. Er werden 7 ver gaderingen door de propagandisten gehou den. De le secretaris, de heer J. Slootweg, nam- ontslag door v ertrek en in diens plaats werd gekozen de heer Th. v. Gent. Door 6 leden werd geassisteerd bij de stemmingen voor de groslijst, voor de ver kiezingen van de Provinciale Staten. Met zeer groot-en ijver hebben alle leden mee gewerkt aan het huisbezoek voor die ver kiezing en de resultaten waren dan ook bij de stemming zeer bevredigend. Voorts gewaagt het verslag van den zwa ren strijd, die gestreden k bij de gemeente raadsverkiezingen. Vele nachten zijn de propagandisten in de weer geweest. Het verslag eindigt deze feiten met een be schouwing over den goeden afloop en het goede eindflucces na de vele teleurstellen de gebeurtenissen bij deze verkiezing. Dan wordt de actie gememoreerd voor de vredesbeweging, waarmede nog een op somming' van andere werkzaamheden nog eens duidelijk bleek van hoeveel nut een actieve club kan zijn. Het financieel verslag hoeft aan inkom sten 665.60, uitgaven G48.10, saldo ƒ17.50. De K.R.U.-afdeeling, die in deze rekening vervat is, had een batig saldo van 50.32 en die van de boekenstad in de pa rochiekerk St. Joh. Onth. waren de inkom sten 41.51 Ji-, de uitgaverf 27.20 saldo 14.31. De voorzitter deelde mede, dat op 18 Ja nuari a.s. een ontwikkelingsavond zal ge houden worden, waarop als inleider zal op treden de weleerw. heer W. Bosch, kape laan aan de parochie St. Williibrordus bui ten de Veste te Amsterdam met het onder werp „W oreldhervorming". De aftredende bestuursleden, de heeren O. "v. Leeuwen Azn. en F. van Nierop, wer den bij enkele oandidaatstelling herkozen. In de vacatures, ontstaan door de ont slagname van de heeren L. van Cromvoirt en J. Slootweg, werden gekozen de heeren J. van der Ploeg en J. van Steen. Bij de rondvraag werden waardeerende woorden gesproken voor het vele werk, dat gedaan werd door de propagandisten, door den Geest. Adviseur en den oud-voorzitter, den heerg A. C. Paardekooper, waarna de sluiting volgde. BODEGRAVEN. Jubileum kaasmarkt. 22 Maart a.sa zal het 50 jaar geleden zijn, dat hier de eerste kaasmarkt, werd gehouden. 20 Dec. is hot 25 jaar geleden, dat de waterleiding, door wijlen burgemeester H. le Coultie werd in werking gesteld. St. Joseph Gezellen-Vereeniging. Zon dag a.s. zal door de St. Joseph Gezellen- Vereen. worden opgevoerd het kluchtspel „Excellentie". Alleen donateurs weldoe ners en leden hebben toegang. Loop der bevolking. Blijkens de laatste gehouden algemeene- 10-jaarlijksche gemeente op 1 Januari 1931 uit 3020 man nen en 3268 vrouwen, totaal 6288 personen. Zij vermeerderde in 1931 door geboorte met 75 manhen en 72 vrouwen, totaal 147, en door vestiging met 212 mannen en 237 vrouwen, totaal 449. Totale vermeerdering derhalve 596 personen. Zij verminderde in 1931 door overlijden met 26 mannen en 24 vrouwen totaal 50, en door vertrek met 185 mannen en 226 vrouwen, totaal 411. Totale vermindering derhalve 461. De bevolking is derhalve toegenomen met 76 'mannen en 59 vrouwen en besond op 1 Januari 1932 uit 3096 mannen en 3327 vrouwen, totaal 6423 personen. In 1931 werden als levenloos aanggeeven 7 kinderen, waarvan 2 van het mannelijk en 5 van het vrouwelijk geslacht Er werden 41 huwelijken gesloten en geen echtscheidingen ingeschreven. Boerenleenbank. In plaats van den heer K. Jence, die om gezondheidsredenen bedankt heeft, is benoemd als voorzitter de heer W. F. Brunt. Bouwen. Door B. en W. is aan F. Boer vergunning verleend voor den bouw van timmermanswerkplaats. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden als werkloos ingeschreven 171 personen. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne verstrekt. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Aan de agenda van de vergadering van den Gemeenteraad op Maandag a.s. is nog toegevoegd a. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 7 December 1931, in zaïke de tijdelijke belegging van kasgelden. b. Voorstel tot het huren van perceel Stille Rijn No. 3, ten behoeve van de -ves tiging van gemeen te bureaux. Uitleeningen van overtollige kasgelden. Bij Raadsbesluit van 7 December 1931 weid het College van B. en W. gemachtigd tot het uitleenen van overtollige kasgelden, welk besluit ingevolge de gewijzigde be palingen der gemeentewet aan Gedepu teerde Staten ter goedkeuring werd toe gezonden. Blijkens een ter visie gelegd schrijven, wenschen Gedeputeerde Staten dat besluit op enkele punten te zien aangevuld. Aangezien bij B. en VV. tegen deze aan vullingen geen bezwaar bestaat, geven zij den Raad in overweging, met wijziging van het besluit van 7 December 1931, hun Col lege te machtigen gedurende het jaar 1932 overtollige kasgelden uit te leenen aan: a. publiekrechtelijke lichamen en de Bank voor Nederlanüsche Gemeenten N.V.; b. andere door B. en W. aan te wijzen in stellingen een en ander voor den tijd en onder de voorwaarden, in eik; voorkomend geval, met inachtneming van den geldigheidsduur van deze machtiging, door L. en VV. te be palen, met dien verstande, dat het uitlee nen van gelden aan de onder b genoemde instellingen slechts geschiedt tegen ver strekking van zakelijk onderpand ten ge noegen van B. en W. en met bepaling: lo. dat de overwaarde van het onder pand ten minste 20 pet. moetbedragen, en onverwijld aanvulling van het onder pand ten genoegen van B. en W. moet plaats vinden, zoodra de overwaarde be neden het genoemde percentage van 20 daalt, en 2o. dat, indien het zakelijk onderpand bestaat in effecten, dit slechts zullen kun nen zijn effecten, vyelke in de beursnptee- ring zijn opgenomen. DE GEMEENTE-BUREAUX. Huur perceel Stille Rijn. Bij raadsbesluit van 4 Maart 1929 wer den van 'de Sociëteit Amicitia tegen den prijs van 800.— per jaar gehuurd eenige lokalen op de eerste verdieping van het sociëteitsgebouw aan de Breestraat No. 120. In deze lokalen werd de afdeeling Be volking en Burgerlijke Stand der Secre tarie gevestigd. De huur eindigt op 1 Med 1932, of zooveel eerder als de Sociëteit het gebouw vóór dien datum mocht ontruimen. In verband hiermede is door B. en \V. uitgezien naar andere loeaJileit. Zij hebben de hand kunnen leggen op het gebouw aan den Stillen Rijn No. 3, dat tot dusverre in gebruik was bij de Christelijke Kweek school voor onderwijzers(esBen). Behalve de vorenbedoelde bureaux, kan hierin ook het onlangs in het leven geroepen Grisis- Goanité worden ondergebracht. De eigenares, de Leidsche Spaarbank, is bereid dit perceel aan de gemeente te ver huren voor den tijd van vijf jaren en daar na van jaar tot jaar, zulks voor den prijs van 1400.per jaar, met bepaling, dac heb onderhoud van het gebouw voor reke ning van de gemeente komt. Een huurovereenkomst op dezen voet komt B. en W. in de gegeven omstandighe den aannemelijk voor, zoodat zij den Raad in overweging geven te besluiten met in gang van een nader door hen te bepalen datum van de Leidsche Spaarbank, tegen een jaarlijksclieir huurprijs van 1400.— voor den tijd van vijf jaren te huren net gebouw aan den Stillen Rijn No. 3, ten behoeve van de vestiging van bureaux, met bepaling, dat de huur verder geacht wordt telkens, behoudens opzegging door één der partijen, voor den tijd van één jaar tegen denzelfden huurprijs en onder de zelfde voorwaarden te zijn verlengd, zul lende de huur in elk geval eindigen tien Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat G. Hoek, te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van verlof voor den ver koop van alcoholhoudende drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het perceel Heerenstraat no. 3, alhier. Paardenfokkerij. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde eigenaren of houders van tweejarige of oudere hengsten, dat zij ingevolge artikel 23 der Paardenwet 1918, verplicht zijn hier van ter gemeentesecretarie aangifte te doen binnen een maand nadat de hengst tw.ee jaar is geworden of in hun bezit is geko men, alsmede vóór 1 Februari van elk jaar. Afsluiting passage Nieuwe Rijn. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat, in verband met de uitvoering van de dem ping van de Middelstegracht, de Nieuwe Rijn aldaar, met ingang van Vrijdag 8 Ja nuari a.s. tijdelijk voor alle doorgaand ver keer, ook met handwgaens, zal zijn afge sloten. A. VAN DE SANDE RAKHÜYZEN, Burgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 7 Januari 1932. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds va» 7 30—8.30 uur Dinsdag. Ontwikkelingsavond R. K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. Genootschap van den Stillen Omgang, Clubhuis St. Antonius. Hazewindtsteeg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Jan. a.s. waargeno men door apotheek W. Pelle, Kort Rapen burg 12, telefoon 594. jaren nad en aanvang daarvan, zonder dab eenige opzegging wordt vereischt cn voorts onder voorwaarde, dat het onder houd va-n het gebouw ten laste van de ge meente komt. LOOP DER BEVOLKING. Over het jaar 1931. De loop der bevolking over het afgeloo- pen jaar geeft de volgende cijfers. Bevolking op 31 December 1930 volgens de uitkomst der elfde algemeene volkstel ling 34.261 mannen. 36.564 vrouwen, totaal 70.825 personen- Vermeerdering door: a. geboorte 726 m. 664 vr. totaal 1390; b. vestiging 1620 m., 2065 vr. totaal 3685; Totale vermeerdering 2346 m., 2729 vr. totaal 5075. Vermindering door: a. overlijden 258 m. 333 vr. totaal 591; b. vertrek 1699 m., 2012 vr. totaal 3711. Totale vermindering: 1957 m,, 2345 vr., totaal 4302. Verschil tusschen de geheele vermeerde ring en de geheel verminderen 773 perso nen. Bevolking op 31 December 1931 71.598 personen. HET LEIDSCH CRISIS-COMITé. Een tweeledig doel nagestreefd. Alles doet verwachten, dat in den loop van de volgende >veek het Leidsoh Crisis- Comité zijn eigenlijken arbeid zal kunnen aanvangen. Het zal gehuisvest worden in de bovenlokalen van het perceel Stille Rijn no. 3, die daartoe met bekwamen spoed in gereedheid worden gebracht. Hier zal het secretariaat en de admini stratie worden ondergebracht en tevens zal daar de gelegenheid worden geschapen om de verschillende sub-commissie-s welke zich uit het Comité, hebben gevormd te doen vergaderen. De taak van het Comité is tweeledig, n.l.a) aanvullenden en ophef fend en steun to verleenen aan hen die tengevolge van de crisis in moeilijkheden verkeeren en in wier nood door instellingen van weldadig heid of andere organisaties niet of niet in voldoende mate kan worden voorzien. b). Het verleenen van hulp in natura aan door langdurige werkloosheid getrof fen arbeiders, in wier gezinnen ernstige behoefte aan dekking, kleeding en schoei sel, e. d. bestaat. Dit tweeledig doel komt*in de geheele organisatie van het comité tot uiting. De steunverleening sub a) is toever trouwd aan het z.gn. Uitvoerend Comité, dat voor zijn arbeid uitsluitend kan be schikken over giften in geld en natura, die het Comité van de burgerij ontvangt. De steunverleening sub b) vindt plaats door een "geheel andere subcommissie, sa mengesteld uit vertegenwoordigers van werkgevers- cn werknemers organisaties, terwijl deze bekostigd wordt uit. een door Rijk en Gemeente te verleenen subsidie, zulks overeenkomstig de aanwijzingen te dezer zake door het Nationaal Crisis Co mité gegeven. Daarnaast heeft het Leidsch Crisis Co mité zich nog onderverdeeld in een sub commissie voor de financiën, voor vrijwillig huisbezoek, voor verkrijging en distributie van goederen in natura en voor ontwikke ling en ontspanning. Binnenkort zullen nog meerdere bijzon dorheden worden gepub'icoerd. In tusschen wordt op de Burgerij nog maals een dringend beroep gedaan het Comité door ruime finantieele hulp in staal te stel'on zijn menschlievende taak zoo goed mogelijk te verrichten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2