UIT DE OMGEVING UIT DE RUiMSTREEK VRIJDAG 8 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE C0URAN1 DERDE BLAD PAG. 10 BRANDEN. BRAND TE NIJMEGEN. Beddegoed bij petroleumstel te drogen. Gisteravond omstreeks zes uur werd do brandweer gealarmeerd in de bovenwo ning van de Sweersstraat 22 te Nijmegen, bewoond cjoor de familie Hendriks. Toen de brandweer met veel materiaal ter plaatse verscheen stagen dikke rookwol ken uit het dak ofnhoog. Het bleek, dat de bewoners afwezig waren en de woning gesloten was. Politie en brandweer verschaften zich daarop door verbreken van de voordeur toegang, waarop met een slang op de wa terleiding water gegeven werd. Door den verstikkenden rook was het niet moge lijk den vuurhaard te naderen, waarop aenige brandweerlieden met rookmaskers in de woning doordrongen en op cle zol- derverdiening een partij smeulend en bran dend becklegoed aantroffen. Nadat nog maals water gegeven was, was bet vuur spoedig sebluscht. De brandschade is vrij gering, de waterschade daarentegen aan zienlijk. Uit het onderzoek bleek, dat op den zolder een petroleumstel had staan branden, waarover beddegoed en wasch- goed aan een drooglijn hing. De bewoners hadden de woning reeds 's morgens vroeg verlaten. De man had zich naar zijn werk bij den bouw van de Waalbrug begeven, de vrouw met. de kinderen was op familie bezoek buiten do stad. Gisteravond waren zij nog niet teruggekeerd. De brand in de Lombardstraat te Rotterdam. Gistermorgen is weer brand ontdekt in de puinhoopen van het ingestorte pand, be- hoorende. tot het pakhuis van de firma Gebrs. De Winter aan de Tweede Lombard straat te Rotterdam, waarin Dinsdagavond een ernstige brand heeft gewoed. Het vuur is met 2 stralen op de waterleiding ge- bluscht. Brandje te Amsterdam. Bij den- koopman A. van Berkel, on de Passeerdersgvacht te Amsterdam is gister avond ongeveer half negen, door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uitgebroken. De bewoners waren ongeveer een uur te vo ren uitgegaan en hadden hun waning op de eerste verdieping van dat perceel afge sloten. De rook. die het portaal vulde, be lette aanvankelijk cle brandweer in de wo- ning binnen te treden, temeer daar de toegang zeer nauw is. Met behulp van een mechanische ladder kon de brandweer de achterzijde van het perceel bereiken en vandaar de vlammen, die reeds naar bui ten sloegen, bestrijden. Intussehen was ook op het portaal cle kamerdeur geforceerd en werd van dien kant een straal op het vuur gericht. Door deze twee stralen was het pleit spoedic beslecht. De achterka mer brandde uit, de aangrenzende voor kamer krees weinig schade. Pen talrijk publiek sloeg aan de overzijde van het grachtje het werk van de brand- Ontduiking der benzinebelasting. Men schrijft aan het „Yad.": De ontduiking van Tipt bijzondere in voerrecht op benzine blijkt hier en daar enorme afmetingen te hebben aangeno men. In cle omstreken van Gouda zijn de bekeuringen niet van de lucht. Zoo ver nemen wij, dat behalve te Haastrecht be keuringen zijn gevallen te Stolwijk, Reeu- wijk. Moordrecht, Moerkaoelle, Schoonho ven en Bergambacht. In deze laatste ge meente werd bij één persoon zelfs 400 liter benzine aangetroffen. De ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen trekken er dagelijks op uit, gewapend met gepunte ijzeren Staven, omdat- zelfs de benzineva- ten ingegraven in den grond worden aan getroffen, om niet te spreken van andere listen, die te baat worden genomen. Ons is intussehen gebleken, dat de belastingin specteurs niet onwelwillend staan tegen over hen, die thans nog spoedig uit eigen beweging aangifte doen van niet aangege ven voorraden. De wet legde de verplich ting op tot aangifte op 2 Januari. In ver scheidene gevallen zijn nadere aangiften gedaan en is geen bekeuring gevolgd. Dit moge de twijfelmoedigen schragen, om als nog hun verzuim te herstellen. Een ander nunt is wellicht aan de aandacht van hen, die' benzine opsloegen ontgaan. Bij even- hieelen brand toch loopt de uitbetaling van verzekeringsbedragen ongetwijfeld groot gevaar, wanneer blijkt, dat niet alle voorraden behoorlijk zijn aangegeven. Gewetensgeld. De ontvanger der directe belastingen te Hallum heeft ten behoeve van 's Rijks schatkist wegens over vofige jaren te wei nig betaalde belastingen naar inkomen of vermogen een bedrag van 12.000 ontvan gen. Onze dialecten. Gesprek op het achterbalkon vau een wagen van de Rotterdamsche tram: „Het is tegenwoordig bij ons op kantoor een miserabele boel; je hoort den geheelen dag niet anders dan de Maleische taal." „Zijn jelui dan allemaal in Indië ge weest?" „In Indië? Hoe kom je daar nou an? Weineen, nog nooit." „"Waarom spreken jelui dan Maleisch 1" ,-Wel je hoort den ganschen dag niet an ders dan verbalen van knoeierijen, van faillissementen, van zaken, die op vallen staan, van salarisverlagingen „O, nou snap ik je je hoort den gehee len dag Malaise-taal." „Maleise taal, nou ja dat zeg ik toch.." Ernstige kattensterfte te Amsterdam. Naar wij vernemen, beerscht thans te Amsterdam in zeer ernstigen graad een ziekte onder de huiskatten, waaraan tal van deze dieren bezwijken. Dr. C: J. Folmer, dierenarts van de Ver- eeniging Asyl voor noodlijdende dieren, deelde mede dat de thans heerschende ziekte een telken jare terugkeerende epi demie is, die evenals de influenza bij den mensch, soms een zeer goedaardig, soms een zeer kwaadaardig karakter aanneemt. Thans is de mortaliteit der z.g. braak- ziekte bij katten zeer groot, en cle kadaver- afhaaldienst van het Asyl voor noodlijden de dieren heeft druk werk met het afha len van gestorven katjes. Al meent de eigenaar steeds te doen hebben met ver giftiging van zijn huisdier door minder goed gezinde buren, de ware oorzaak is een smetstof, die door tusscheupersoon of door katten zelf wordt overgebracht. Oogenschijnlijk gezonde katten, z g. smet stofdragers, spelen hierbij 'n rol. Oe onder zookers nemen dan ook aan, dat een ult-ra- visibele smetstof hierbij in het spel is. Wel worden doli-bacillen en streptococcen uit cle kadavers der doode dieren gekweekt, maar hiermede kon de ziekte bij proefdie ren niet woren opgewekt. De verschijnselen van de ziekte komen in het kort hierop neer: het dier wordt loom, zoekt een koele plaats om op te zit ten, miidt zijn mandje of dekentje, braakt een weinig wit schuim, eetlust afwezig (soms bestaat gToote neiging tot water drinken). Bij ongunstig verloop van de ziekte volgt braken van geel vocht, dat daarna groenachtig (gal) van kleur wordt. De dood volgt dan spoedig. Het verloop is soms zeer snel, het komt voor dat bin nen twaalf uur da dood volgt. Ook duurt de ziekte wel enkele dagen. Psychische invloeden schijnen het ont staan der ziekte zeer te beïnvloeden zeer typisch is bijvoorbeeld omgevingVerande- ring. Men zij dus voorzichtig, wanneer uw kat verschijnseleu vertoont van vergifti ging (braken), hiervoor een verantwoorde- lijkt deze ziekte bedriegeliik veel op ver- lijkt deze ziekte bedriegerijk veel op ver giftiging. De besmettelijkheid is zeer groot er zijn gevallen bekend wan het optre den der ziekte bij katten, die op boven huizen verbleven mij menschen, die weinig of geen contact hebben met de buitenwe reld, terwijl deze katten het bovenhuis niet verlieten voor excursies op de daken. LISSE. Steunplan Bloembollenkweekers. Door Heeren Gedeputeerde Staten dezer provin cie is goedgekeurd het door den Raad de zer gemeente vastgestelde steunplan, ten behoeve van noodlijdende bloembollen- kweekers in de gemeente Lisse. Dit plan treedt nu in werking. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, kunnen zich wenden tot den Secretaris der ge meente (gemeentehuis). Verkeersongeval. Gistermorgen reed de heer Uljee uit Voorhout per fiets op den Stationsweg, alhier. Terwijl hij een weinig naar links uitweek werd hij gegre pen door een aehter hem komende a-uco, die hem aan zijn pendaal van zijn fiets greep, waardoor de berijder kwa-m te val len. Hij bekwam eenige hoofdwonden. Na verbonden te zijn werd hij naar huis ver voerd. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben ingevolge de Hinderwet vergunning verleend aan de N.V. American Petroleum Company te s-Gravenhage tot het plaatsen van een ou- dergrondsclie benzinebewaarplaats met bo- vengrond-sche aftapinnchting op het per ceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3605, plaatselijk gemerkt Hee- reweg no. 39. Gevestigd: E. M. T. Rubbens uit Hillegom; L. G. van L'den uit 's-Graven- hage; J. Hofman uit Nunspeet; C. J. Bak ker uit Haarlem; A. M. Bus uit Hazerswou- de; M. de Graaf uit Zeg waart; M. van Kijn uit Voorhout; J. F. Harstma-nihof uit Maastricht; E. Ziens en gezin uit Sasseri- heim; M. van der Reep uit Anna Paulow- na; H. Th. G. Brack en gezin uit Bodegra ven; R. B. Heesterbeek uit Zand voort; J. H. Halm en gezin uit Utrecht-; H. Kool man uit Sassenheim; A. M. Warmerdam uit Noordwijk; A. J. Schorre en gezin uit Esschen; H. kransen uit Voorst; C'. M. van der Linden en gezin uit Haarlemmermeer; Wed. W. van Keulen-Missen en zoon uit Amsterdam; J. W. Reimmerswaal uit Heem stede; H. J. Bakker uit Haarlemmermeer; J. B. Schotten uit Warmond; H. Timmers uit Noordwijk; C. M. Brewe uit Leimuiden; N. Kieft en gezin uti Leiden; D. Bouw man uit Hillegom; H. Vergunst uit Anna Pa ulo w na. V ertrokken: J. F. Smits naar Delft; K. A. Uppelaar en echtgen. naar Haarlem mermeer; M. A. van der Voort naar Maarssen; C. Hoogervorst naar Noordwq- kerbout; IJ. A. Jorna naar Sassenheim; W. Weste-rink naar Sassenheim; A. Zoeto- meijer en echigen. naar Voorburg; H. van der Haar naar Bostel; A. W. Verbakei naar Valkenswaard; J. A. van Haaster naar Haarlemmermeer; M. J. Bredl naar Leiden; 0. Jansen naar s-GiavenhageK. Oostema naar Sohaesberg; J. Staf naar Gorinchem; A. J. van der Laan naar Hil legom; A. van Ginhoven naar Saysenheim; H. van Ginhoven naar Amsterdam; D. van Ginhoven naar Leiden; A. Geleijnse naar Stompwijk; A. H. Hansen naar s-Graven hage; J. M. Tolido naar Leiden; C. M. San ders naar Leiden; Th. J. Sabehs naar 's-Gravenhage. Z0ETERMEER. Gebaren: Lubert-us, Johannes z. van N. F. Hooduin en J. M. A. Kouwenhoven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De Harmonie „Katwijk" benoemd tot haar directeur de heer Theelen te Leiden. Verbetering. Van gemeentewege wordt als werkverschaffing en tegelijk als verfraaiing de Nieuwsteeg van een riolee- ring voorzien, terwijl tegelijk een trottoir van ba zal tine tegels wordt gelegd. De Nieuwsteeg zal hierdoor een geheel nieuwe steeg lijken. Telefoon. Ook in de straten waar men een bovengrond sche telefoonaansluiting heeft zullen spoedig de diverse panden worden aangesloten aan de ondergrond- sche, zoodat binnen a-fzienbaren tijd de bo- veligTondsche geleiding niet meer zal be staan. Tuinbouw. -— Als er nog voldoende voor raad was, zou er een kansje zijn dat nog iets goed gemaakt kon worden door de betere prijzen die de laatste dagen worden betaald. Doch niet uitgesloten is het, dat juist het kleinere aanbod de prijzen naar boven doet gaan en dan zijn het slechis zeer weinigen die er van profiteeren. Een betere markt brengt er eohter weer even een iets betere stemming in. Het is in al les goed merkbaar, dat men met uitgeven van gelden zeer voorzichtig is. Winter- wericzaainheden worden er in de bedrijven thans zoo goed als niet. gedaan, en waar nog gewerkt wordt is dit tegen een lagere loonstandaard. Bi] de gemeentelijke werk verschaffing zijn pl.m. 200 personen aan den arbeid. Men lost elkaar per week'af. Als binnen een paar weken aan de straat wegverbetering KatwijkValkenburg be gonnen wordt, zullen aanmerkelijk meer personen te werk kunnen woden gesteld. LEIMUIDEN. Tooneelultvoering. Woensdagavond 6 Januari j.l. gaf de R. K. Tooneelvereeni- ging „Ons begin" uit Nieuw-Vennep met medewerking van 't Muziekkwartet uit Hillegom in de zaal van den heer J. Snee- boer een uitvoering. De opkomst van het publiek was niet schitterend, wat zeker wel t.e wijthn was aan 't bar slechte weer. Te circa aoht uur opende de commissaris van orde den avond en wensohte allen eenigë genoeglijke en genotvolle uren toe. Wel spijt het spreker zeer, dat er niet meer publiek aanwezig was, daar 't aanial boehoorders in de meeste gevallen toch in vloed uitoefende op de spelers, maar hij gaf de verzekering, dat allen hun best zou den doen. Spreker gaf nu een kort over zicht van 't. eerste tooneelspel in drie be drijven ,,'t Vierde Gebod" door J. N. Wcs- seling. Het stuk speelt in den tegenwoor- digen tijd op een .boerderij. Vervolgens verzocht spreker alle me de w er Icing van de zijde van het publiek wat betreft dfe noodige stilte en 't nalaten van 't rooken. voor de pauze, daar dit zoo hinderlijk is voor de spelers. De rolverdee- ling was schitterendgeslaagd en dat dc rollen flink waren ingestudeerd bewees de uitvoering van 't stuk, waarvoor de spelers dan ook een daverend applaus inoogstten en tot tweemaal voor 't voetlicht werden geroepen. Zoo treffend werd de inhoud van 5t stuk weergegeven, dat waren er meer gehuwden tegenwoordig geweest, de tra nen rijkelijk zouden gevloeid hebben. Weer werd hierin 't spreekwoord bewaarheid: „Het berouw komt meestal te laat". De heer P. Bakker Pzn. was in zijn rol van vader onverbeterlijk. Na dit tooneelstuk was er pauze, waaronder 't kwartet eenige nieuwe Potpouri's ten gehoore bracht. Na de pauze werd opgevoerd „Moppie de Ongeluksvogel" blijspe-l in één bedrijf. Evenals bij 't vorige stuk had men hier ook weer geluk gehad bij de rolverdeeliug en was dit stuk ook flink ingestudeerd. In tegendeel van 't vorige werden hier de lach spieren voortdurend in beweging gehou den. De heeren C. Schrama en W. Bakker waren respectievelijk in him rol van kas sier en Moppie de huisknecht, eenig, en niemand zou gezegd hebben, dat 't ama teurs waren van een vereeniging, die slechts drie jaar bestond. Waarlijk de vereeniging „Ons begin" heeft den lof wel verdient en getoond dat zij goed begonnen is. Hiermee was 't programma ten einde en sprak do commissaris een woord van dank aan allen voor hun medewerking en aan 't kwartet om dezen avond zoo gezellig te maken. Hierna begon een gezellig bal tot één uur, waarna allen hoogstvoldaan huis waarts keerden. Naar vernomen wordt bestaat, 't plau binnenkort deze uitvoering te herhalen. MogeD de spelers dan voor een tjokvolle zaal hunne talenten toonen, want waarlijk zij verdient het. LEIDSCHENDAM. Maria-congregatie. Zondag zal de Ma- ria-congregatie afd. jongens har 2e lustrum vieren. De feestdag zal worden voorafgegaan door een triduum, terwijl er Zondagmor gen een algemeene H. Communie zal zijn voor de leden. Des avonds te 8 uur zal in het Patro naatsgebouw een feestavond gegeven wor den voor alle leden met hunne ouders. Door de tooneelclub der St. Josephgezel- leo, zal opgevoerd worden bet. tooneelspel in 4 bedrijven „Wat niet sterven kon", een leerzaam en schitterend stuk, zoodat het een alleszins aangename avond belooft te worden. N00RDWIJKERH0UT. Verkooping. Hel Hotel Café Restau rant voorheen G. van der Togt, staande aan de Zeestraat alhier, werd gisteien in gezet op 22.500.De woningen van G. van der Togt, staande aan den 's-Graven- damschenweg werden ingezet op 4000.— en 3600. 0EGSTGEEST. De bevolking. De bevolking dezer ge meente, die op 1 Januari 1931 (bij de llo algemeene tienjaarlijksohe volkstelling) be stond uit 6998 personen (3187 mannen en 3811 vrouwen) nam in het jaar 1931 toe met 373 personen (187 m. en 187 vr.) zoodat hen aantal inwoners op 1 Januari 1932 bedroeg 7371 (3374 mannen en 3997 vrouwen). Er vestigden zich alhier 1201 pers. (469 m. en 732 v.) terwijl 889 pers. (317 m. en 572 v.) de gemeente verlieten. Het vesti gingsoverschot bedroeg dus 312 (152 m. en 160 v.). De bevolking nam door geboorte toe met, 144 pers. (71 jongens en 73 meisjes). Van de geboorten vonden er 105 plaats in deze gemeente (46 j. en 59 m.), terwijl 39 pers. (25 j. en 14 m.) elders werden geboren. Door overlijden nam de bevolking af met 83 pers. (36 m. en 47 v.) Alhier overleden 66 pers. (25 m. en 41 v.) terwijl elders over leden 17 pers. (11 m. en 6 v.). Het geboorte overschot bedroeg dus 61 (35 j. en 26 m.). Tot de bevolking van een andere gemeen te behoorden 1 kind, dat alhier werd gebo ren, en 13 personen (11 m. en 2 vr.), die al hier'zijn overleden. 1 meisje werd als levenloos geboren aan gegeven. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 42. Inschrijving van vonnissen van echt scheiding vond niet plaats. NOORDWIJK. Dienstplicht Het. aantal ingeschreve nen voor de militiehchting 1933 bedraagt voor onze gemeente 97. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze gemeente bedraagt op het oogen- blik 413, waarvan 225 landarbeiders, 79 visschers, 78 bouwvakarbeiders, 1 straat- maker, 27 losse arbeiders, 1 smid, 1 diensb bode en 1 boekdrukker. De bevolking. Het aantal inwoners ónzer gemeente bedroeg op 1 Januari 1932 104S9 tegen 10131 op 1 Januari 1931. Het aantal huwelijken, overlijdens en geboorten in onze gemeente bedroeg in onze gemeente voor het jaar 1930 respec tievelijk 84. 123 en 243 en voor het jaar 1931 respectievelijk 60, 136 en 223. Rl JNSBURG. Tuinbouw. Er is in deze laatste twee weken voor enkele producten een goede vraag. Uien b.v. gingen in prijs steeds naar boven en thans wordt van 6.20 tot 6.70 per 100 Kg. betaald. Een werkelijk goede prijs. Ook breekpeen gaat vlot weg met verhoogde prijs, varieerend van 3. tot 4.30 per 100 Kg. voor eerste kwaliteit. Roodo kool ging voor 5.20 tot 6.50 per 100 en gele kool bracht van 4.10 tot 5.20 in de beste soort, op. Spruiten kunnen ook weer koopers vinden. Ze gaan voor 5. tot 7.per 100 Kg. RIJNZATERWOUDE. Vieeschkeuring. Ingevolge de Vleesch- keuringswet werden over de maand Decem ber ter gemeente-secretarie aangegeven: Huisslachtingen 13 varkens, 1 koe en 1 geit.. Bedrijfsslachting 1 varken. Noodslach- tingen 2 schapen voorw. goedgek., 1 gras- kalf afgekeurd. Aan keurloon werd ontvan gen 40.50. TER-AAR. De storm houdt weer huisBij vele tuinders hier ter plaatse zijn in de afge- loopen nacht vele één-ruiters stuk ge waaid. Bij den heer v. "YV. moest een klein Warenhuis, dat pas gebouwd was, het ge heel ontgelden, geen enkele ruit was meer in goede staat,, en het geraamte van net Warenhuis lag in verwrongen toestand. Met het een en ander zal er wel een flink be drag aan schade uitbetaald moeten worden, indien zijn verzekerd zijn. VOORSCHOTEN. „Guido Gezelle". Zoo zal dan einde lijk aanstaande Zondag „Guido Gezelle" voor het eerst van dit speelseizoen ten tooneele komen. Al heeft dit langer ge duurd dan gewoon, verschillende oorzaken waren daar de reden van. Het belooft Zon dagavond een mooie tooneeluitvoering te worden. Opgevoerd wordt het tooneelspel in 4 bedrijven „Offerande" van J. Grosveld. Gezien de prestaties van de tooneelver- eeniging in 't- afgeloopen jaar, zij hebben immers een 2e prijs behaald op het tooneel- concours in Den Haag en, dank zij de ge waardeerde medewerking van den eerw. heer pastoor, waardoor heit. tooneel danig is gerestaureerd geworden, gelooven we wel dat er weer -een succes zal zijn te boe ken voor de tooneel vereeniging. Eenige leden zullen met toegangsbewijzen colpor teren, terwijl 's avonds op den speeldag eveneens kaarten verkrijgbaar zijn aan de zaal. BODEGRAVEN. Vrouwenbond. In het patronaatsge bouw werd Woensdagavond door de R. K. Damestooneelclub een uitvoering gegeven. Niettegenstaande het noodweer, was de groote zaal goed bezet en het moet ge zegd", de dames zullen geen spijt van een moeilijken gang naar het patronaat gehad hebben. De tooneelclub is deze keer zeer gelukkig geweest met de keuze der stuk ken en ook de uitbeelding was prijzens waardig. Opgevoerd werden het tooneel spel „Familie juweelen" en na de pauze „De groote Erfenis", vroolijke schets in twee bedrijven. Onder de pauze werd' n een drietal taar ten verloot. De verloti g van een rijwiel moest tot Donderdagavond a.s. bij de de- nionstratie van Van Houten worden uit gesteld, daar geen voldoende aantal loten i verkocht waren. ALPHEN AAN DEN RIJN. WETHOUDER JOH. VAN LEEUWEN, f De heer Joh. van Leeuwen, die zooals we reeds konden melden, gistermorgen plotse ling op 63-jarigen leeftijd overleed, was 'sinds 1917 wethouder dezer gemeente. Voorts was de overledene lid van den Raad vanaf 29 Juli 1903 aanvankelijk van de ge meente Alphen en na de rnnexatie van de drie vereenigde gemeenten onder den naam Alphen aan den Rijn. Ook in het vereenigingsleven had de heer van Leeu wen een werkzaam aandeel oa. was hij voorzitter van de Woningbouw Vereeni ging „Alphensch Belang", voorzitter der C-oöp. Boerenleenbank en lid dier vereeni ging, van de schoolvereeniging der Ghr. H .B S. De heer van Leeuwen was voorts een bekend fabrikant van dakpannen Zijn teraardebestelling vindt plaats Za terdag 9 Januari, 's namiddags half drie op de begraafplaats Schoolstraat. De Pluimveetentoonstelling. Gisterenmorgen omstreeks 10 uur werd op de bovenzaal van het Hotel „De Ver gulde Wagen" de driedaagsche Pluimvee- tentoonstelling geopend, georganiseerd door de Pluimvee- en Konijnenfokvereeni- ging, in samenwerking met de Piuimvee- vereeniging „Ons Belang", alhier. Wegens verhindering van den Burge meester en ontstentenis va-n een der wet houders, werd de tentoonstelling door den heer G. Soeteman, met een korte toe spraak geopend; waaraan we het volgende ontleene-n. 't Verheug^ spreker, dat het aantal inzendingen de verwachting verre overtreft. Bovendien is de kwaliteit der dieren van dien aard, dat vele inzendin gen voor de grootste tentoonstellingen niet behoeven onder te doen. Spreker wil gaar ne dank brengen aan heeren keurmeesters voor het. omvangrijke en niet gemakkelijke werk, wat zij hebben verricht. Inzonder dankt spreker degenen, die voor deze tentoonstelling prijzen en eere-prijzen heb ben beschikbaar gesteld. Was aanvankelijk het aantal inzendingen gering, de laatste dagen zijn deze zoodanig in aantal geste gen, dat een blik op deze tentoonstelling zeer de moeite loont. Vooral' de leden der vereeniging hebben door hun talrijke fraaie inzendingen blijk gegeven, dat de sympa thie voor de pluimveeteelt en konijnenfok kerij in Alphen steeds toeneemt. Hiervoor brengt spr. hun welgemeende dank. Een teleurstelling noemde de Voorzitter het, dat van de zijde der burgerij over het ge heel zoo weinig belangstelling voor de pluimveeteelt bestaat, wat ook thans weer blijkt uit de g'eringe opkomst der genoo- dïgden. Hierna verklaarde -spr. de tentoon stelling voor- geopend. Geboren: Gerda, d. v. Jan Tolk en Wijntje C. den Boer. Jacoba, d. v. Arie van Leeuwen en Lena van Leeuwen. Adriana, d. v. Marinus Voskuilen en Cor nelia de Graaff. Cornelia, d. v. Bastiaan Morgenrood en Anna ran der Haven. Overleden: Jan Koele wijn, oud 64 jaar. Catharina M. E. Hanterman, oud 73 jaar. Pieter G. van der Pijl, oud 22 jaar. Johannes W. Th. van Niekerk, echt genoot van Anna M. van Rooijen, oud 52 jaar. Ingekomen: G. V ergeer en gezin, tuinder, Noordeinde 18, van Nieuwkoop, Martha Rattelland, weduwe P. Mulders, zonder, Noordeinde 18, van Nieuwkoop. B. Keur, winkelb., v. Manderssloot-straat 9, van Rotterdam. P. Kalshoven, broodb.kn. Hoorn 152, van Ter-Aar. K. van der Meer onderwijzeres, EmmaJaan 21, van Franeker. y ertrokken: Helena M. Gentenaar, dienstbode, Rietv. pad 5a, naar Zwammer- dam. J. Burgers, letterzetter, Bloemhof- staat 12, naar Utrecht, Jutphaascheweg 3. Wilhelmina M. G. Reinders, onderwijze res, Dorpstraat 5, naar Rtoggel. J. J. Kru- ger, t.eekenis, Stationsstraat. 48, naar Haar lem, Twijn der slaan 27. Aaltje Griffioen, zonder, Steekterweg 150, naar Amsterdam, Johan Verhulstsfcr.l 114. Abelia Wester- brink, zonder, Oudsh. weg 114c, naar Oegst- geest, Julianalaan 16. Elisabeth Schu macher, zonder, Raadhuisstr. 44, naar Am sterdam, Oostzaanerdijk. P. D. Verloop, monteur, Heeren weg 17, naar 's-Gra-ven- hage, Laakkade 354. H. van der Wel en gezin, zonder, Machineweg 1, naar Wasse naar. Gijsbertha van Heusden, zonder, Hortensiastraat 14, naar s-Gravenhage, Pletterijstraat 56. Maria Hommers, dienstbode. Hooftstraat 106, naar Oegst- geest. NIEUWKOOP. Teruggang zielental. Was in 1930 het zielental toegenomen met 43, en geklommen tot 3397, in 1932 valt een teruggang te con- stateeren. Het geboorte-overschot bedroeg 49, wat derhalve zeer goed was, n.l. 88 ge boorten en 39 overlijdens, doch de vestiging in de gemeente geeft tegenover het vertrek een verlies te zien van 67, waaruit een tota le teruggang volgt van IS zielen en het zie lental wordt teruggebracht tot 3397. De storm. Door den storm, die Woens dagavond woedde, werden aan den Nieuw- veenschen weg a'hier eenige palen van het bovengrondsch electrisch net omvergewor pen, zoodat dit gedeelte van de gemeente van stroom verstoken was. Een dezer palen kwam op den langs den weg gelegen spoor baan terecht en versperde deze. Gelukkig was de trein van 8 uur juist gepasseerd, zoodat. voor den daarop volgenden trein al les weder was opgeruimd. Geboren: Cornells Maria, z v. J. G. van de Loo en H. Eijs Engel, z. v. A. Stigter en E. Hogendoorn. Cornelia Regi- na, d. v. H. P.' Vermeij en P M. Blom. Wilhelm, z. v. W. van Leguwen. Overleden: M. van Rijn. oud 70 jaren ongehuwd. W. Lunenburg, oud 78 jaren, echtgenoote van Th. van Vliet. C. H. van der Voorn, oud I jaar. Getrouwd: A. J. den Blanken, oud 26 jaren en A. J. M. van den Bosch, oud 21 jaren.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10