GEREGELD ADVEREEREN DONDERDAG 7 JANUARI 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Uitslaande brand in een radio magazijn. In het perceel Conradkade 11, te 's-Gra- venhage, waarin het radio-magazijn van den heer J. H. Mair is gevestigd, heeft gis terochtend half elf een felle uitslaande brand gewoed, waardoor een groot deel van het huis een prooi der vlammen is gewor den. De heer M. had zich in den loop van den ochtend wegens ziekenbezoek verwij derd en het toezicht tijdelijk aan zijn broer toevertrouwd, die dit wel eens meer voor hem had waargenomen. Toen tegen half elf de melkboer belde, struikelde de broeder van den heer M. over de brandende kachelde kachel viel om en in een oogwenk verspreidden de petroleumvlammen zich door het geheele vertrek, waar zij verder volop voedsel von den in den voorraad radiokastjes en ande re magazijnartikelen. De ruiten aan de voorzijde sprongen als gevolg van de hitte en aangewakkerd door den sterken wind, die rechte tegen het huis op woei, grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat ook de achtervertrekken, de trap en een deel van de bovenverdieping in lichte laaie werden gezet. Inmiddels ha de toezichthoudende heer M. bij buren de brandweer gealarmeerd, die in den korst mogelijken tijd met een motorspuit van het bureau Archimedes- straat op slechts enkele honderden me ters afstand van de plaats des onheils ge legen aanwezig was, welke spuit spoe dig gevolgd werd door de motorspuit van het hoofdbureau aan de Laan Copes. Bei de spuiten werkten met te zamen 5 groote stralen, zoowel door het brandende per ceel als langs de naastliggende perceelen. De commandant van de brandweerafdee- ling, de heer de Ridder, leidde het blus- schingswerk, dat veel energie eischte in ver band met den feilen wind en de brand baarheid van den inventaris. Ook de hoofd commissaris van politie, de heer van 't Sant, en commandant Kramer waren daar bij tegenwoordig. Na enkele minuten reeds begon door de hoeveelheden water die op de vuurzee geworpen werden, deze laatste in kracht zoodanig te verminderen dat het gevaar voor de belendende perceelen als geweken kon worden beschouwd. Tegen elf uur was van het vuur niets meer te zien. De winkelinventaris en het geheele be nedengedeelte, zoomede de trap en de gang met twee vertrekken op de eerste étager, werden door het vuur vernield. De hitte was zoodanig geweest dat bijv. een aluminiummeter van het Electrisch bedrijf, welk aluminium eerst bij ongeveer 600 gr. C. smelt, geheel was versmolten. De schade aan den verbranden inventa ris en aan het perceel is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Brand ii schuur. tuinders- Gisteravond is een felle brand uitge broken in een groote tuindersschuur van den tuinder P. van Diepen nabij Delft on der de gemeente Rijswijk. De brand die sterk in omvang toenam was ver in den omtrek zichtbaar. De hujp van de Delft- sche politiebrandweer werd ingeroepen, doch hoewel deze spoedig ter plaatse ver scheen, kon zij niet genoeg bij het ter rein van den brand komen. Een kleinere spuit uit Rijswijk heeft hierna het blus- schingswerk verricht. .Er heeft groot gevaar bestaan voor een reeks aangrenzende wo ningen, doch mede doordat de wind vrij gunstig was, konden deze worden behou den. Vermoedelijk is de brand door kwaadwilligen gesticht. De schade bedraagt ongeveer 10.000. Winkelpand afgebrand. Gisternacht is het groote winkelpand, bewoond door den heer M. Oudgenoeg, manufacturier te Weiwerd, gemeente Delf zijl, geheel in vlammen opgegaan. De man, vrouw en vier kinderen, die te bed lagen, werden door het geknetter van het vuur gewekt en konden zich slechts door een overhaaste vlucht in veiligheid stellen. De vlammen hadden tusschen ook het winkelpand en de magazijnen bereikt. Aangewakkerd door den feilen wind was het perceel weldra een hevige vuurzee, waar tegenover de brandweer van Delfzijl, die spoedig met een tweetalmotorspuiten ter plaatse verschenen was, vrijwel mach teloos stond. Alles brandde dan ook geheel uit. Ook de inboedel, alsmede de voorra den gingen verloren. Voorts werden drie auto's 12 maaimachines en drie fietsen een prooi der vlammen. Door de felle hitte sprongen in de omgeving verscheidene ruiten. De schade, die uit den aard der zaak groot is, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Brand in geheime jenever stokerij. Gistermiddag brak brand uit in de boer derij van den alleen wonenden veehouder Oudejans, wonende aan den Westdijk 11 te Beestemr. De vrijwillige brandweer van Midden-Beemster werd gealarmeerd. Met beide motorspuiten, onder bevel van com mandant W. Molenaar, werd uitgerukt. Het achtergedeelte van de boerderij brand de geheel uit, doch het z.g. vierkant bleef intact, terwijl het woongedeelte veel water schade bekwam. Zoowel het huis als de in boedel waren verzekerd. Omtrent de oor zaak van den brand tast men in het duis ter. De politie ontdekte in de brandende boerderij een complete geheime installa tie voor het stoken van jenever. Een en ander is in beslag genomen. Brand in een metaalwaren- fabriek. Gisteravond ongeveer half zeven werd de brandweer gewaarschuwd voor een uit- slaanden brand welke woedde in de me- taalwarenfabriek „Amsvorde" te Amers foort, eigenaar de heer H. h. Kuvers en ge legen aan de Bloemendaalsche straat Het linkergedeelte van het pand brandde uit, terwijl het rechtergedeelte belangrijke schade kreeg. De hevige wind belemmerde ten zeerste het werk van de brandweer. Na een uur was men den brand meester. Brand in cartonnagefabriek. Gisteravond zes uur ontstond brand in het magazijn van de N.V. Gooische Car tonnagefabriek aan de Turfstraat te Hil versum, waarschijnlijk doordat onder, een lijmpot een electrisch comfoor was blijven branden. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was brandden de met licht ont vlambare stoffen gevulde vleugels uit. Ge lukkig dreef de stormwind de vlammen weg van de belendende fabrieksgebouwen, die dan ook gespaard bleven. De materieele schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering' gedekt. Hevige brand in een uitspanning. Uit Winschoten wordt gemeld: Gistermiddag te ruim 2 uur otnstond een hevige brand in de uitspanning van den heer J. Roose te Hessenbril. In kor ten tijd stond het geheele gebouw, mede tengevolge, van den hevigen wind, in lich terlaaie. Van den inboedel kon dan ook niets worden gered. De brandweer, die met. 2 motorspuiten verscheen, trachtte met een 4-tal stralen tevergeefs het vuur te blusschen. Binnen een uur was het perceel tot den grond toe afgebrand. Niets dan rookende puinhoopen zijn overgebleven. Gebouw en inboedel waren tegen brand schade verzekerd. De oorzaak is onbekend. KINDERVERLAMMING. Twee patiënten zijn overleden. Volgens de „Tel." zijn te Venraay twaalf gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. Hoewel de ziekte in de meeste gevallen van lichten aard blijkt te zijn, heerscht toch een zekere ongerustheid onder de bewoners. In het naburige gehucht Cas- tenray, waar zich de meeste verschijnselen voordeden, zijn tot heden acht gevallen in verschillende gezinnen geconstateerd, ter wijl ook hier ter plaatse zich enkele ge vallen van kinderverlamming openbaarden. De ziekte komt uitsluitend voor onder kinderen van vier jaar en jonger. De eer ste verschijnselen duiden op een aandoe ning van het ruggemergeen verlamming der spiergroepen treedt eerst later in. Wanneer een verdacht geval wordt ge constateerd, stelt de behandelende ge neesheer zich onmiddellijk in verbinding met dr. Peljak te Nijmegen, die in deze inspectie is aangesteld, om in gevallen van kinderenverlamming het onderzoek te leiden en consult te verleenen. In over leg met dr. Peljak wordt het patiëntje waarvan men vermoedt, dat het aan kin derverlamming lijdt, onmiddellijk afgezon derd, ten einde besmettingsgevaar te voor komen, en in het Canisius-Ziekenhuis te Nijmegen opgenomen. Tot heden zijn twee kinderen aan de ziekte overleden. Hoewel men in geneeskundige kringen meent, dat het gevaar voor uitbreiding der kinder verlamming vrijwel als geweken kan wor. den beschouwd, blijven als voorzorgsmaat regel de bewaarscholen voorloopig nog een maand gesloten. GEARRESTEERDE NOTARIS WEER IN VRIJHEID. Hij was zelf de dupe. Vorige maand maakten we melding van de arrestatie van een te Amsterdam ge- vestigden notaris. Omtrent dit geval verneemt de „Msbd." nader het volgende: In de dagen van de Aufwertung van di verse Duitsche leeningen was het vaak van groot belang of de stukken, die aufgewertet moesten worden, zich al dan niet in han den der oorspronkelijke, houders bevonden, dat wil zeggen in de handen van hen, die deze stukken reeds bezaten, toen de val van de Mark begon. Hij die er in slaagde aan te toonen, dat de stukken zoogenaamd oud-bezit waren, kreeg belangrijk meer vergoed, dan anderen, die dit bewijs niet konden leveren. Hiervan heeft een destijds te Amster dam gevestigd financier klaarblijkelijk op groote schaal misbruik gemaakt, door stuk ken, die in werkelijkheid nieuw bezit wa ren, als oud-bezit aan te dienen. Gewoonlijk moesten de daarbij over te leggen stukken worden geverifieerd of ge- certifieerd door een notaris. De financier in kwestie wist de noodige verklaring van den desbetreffenden notaris te verkrijgen o.a. door onder valschen naam verschillen de van zijn handlangers bij den notaris tr introduceeren. Op deze wijze zijn een gror aantal onware, althans onjuiste verklr ringen in de wereld gekomen, waardoor di verse Duitsche steden ernstig zijn gedu peerd. Het was op grond van een aanklacht, dat de betrokken notaris als verdacht van medeplichtigheid aan de gepleegde oplich ting werd gearresteerd. Het bestuur van den kring Amsterdam van de Broederschap van notarissen heeft gemeend deze aangelegenheid waarmede uit den aard der zaak de reputatie van hel notariaat ten nauwste gemoeid was, zoover in haar vermogen was te moeten onderzoe ken. Daarbij is gebleken, dat- de betrokken notaris veeleer de dupe is geworden van zijn cliënt, dan, medeplichtige.' Van eeuige verduistering of persoon- VRACHTBOOT VERGAAN „STANFRIES IV" OP ZUIDERZEE VERMIST. VIER PERSONEN AAN BOORD. Naar wij Woensdagavond vernamen, wordt de vrachtboot „Stanfries IV" van den stoombootdienst AmsterdamLeeu warden „Stanfries", welke boot Dinsdag avond van Amsterdam is vertrokken ver mist. De „Stanfries IV" is Dinsdagavond om 8 uur uit Amsterdam vertrokken met be stemming naar Harlingen, waar het schip Woensdagochtend tusschen 5 en 6 uur moest aankomen. Woensdagavond te zes uur, dus 12 uur latei*, had men niets meer van het schip vernomen en bij onderzoek is gebleken, dat het ook niet de sluis van het Kornwerder- zand in den afsluitdijk van de Zuiderzee Alle nasporingen langs de kust van de Zuiderzee en alle informaties op Marken, Urk en Schokland waren tevereeefsch. Daar het schip geen radio aan boord heelt, bestaat de mogelijkheid dat het voor an ker is gegaan op een plaats van waar geen verbinding met den wal mogelijk is. Het schip dat 117 ton groot is en onge veer 25 jaren geleden werd gebouwd, had ongeveer 110 ton beurtgoederen als lading in. De pogingen om het schip en de be manning op te sporen, worden voortgezet. In verband met het niet-aankomen van de Stanfries IV te Harlingen, waar het schip Woensdagmorgen verwacht werd, vernemen wij van deskundige zijde, dat de mogelijkheid bestaat, dat het schip ten Noorden van Enkhuizen tusschen den vuurtoren de Ven en Andijk langs de Noord-Hollandsche kust voor anker is ge gaan. Dit is ongeveer de eenige plaats, waar voor het schip het voor anker gaan mogelijk is in verband met de richting van den wind, die in den afgeloopen nacht vrij sterk uit het Zuid-Westen woei. Van eigen lijken storm kon echter niet worden ge sproken. Wanneer het schip inderdaad daar geankerd heeft bestaat de mogelijk heid, dat het van den wal af niet zichtbaar is, zoodat het niet behoeft te zijn opge merkt. Volgens berichten bij de „Stanfries" binnengekomen, heeft het schip geen ha ven aangedaan. t Lading van de deklast gezien. Naar wij nader vernemen is reden tot ernstige ongerustheid omtrent het lot van de „Stanfries IV". Gistermiddag te vijf uur is te Harlingen aangekomen de „Dok- kum I", eveneens van de HollandFnes- landlijn. De kapitein van dit schip rappor teert, dat hij ter hoogte van Workum la ding, afkomstig van de deklast van de „Stanfries IV" heeft zien drijven. Aan boord van de „Stanfries IV" bevin den zich vier personen, nl. de kapitein C. Veenstra afkomstig uit Leeuwarden, de machinist Talstra uit Wyns, de stuurman P. de Vries uit Leeuwarden en de matroos Jasper, eveneens afkomstig van Leeuwar den. Alle opvarenden zijn gehuwd. GEMEENTERAAD VAN H1LLEGOM lijke bevoordeeling is naar bet oordeel van het bestuur, dan ook geen sprake. Het bestuur heeft zich daarom op Dins dag 29 December j.l. tot de rechterlijke autoriteiten gewend om de door den raads man van betrokkene gevraagde invrijheid stelling te bevorderen. Deze invrijheidstel ling is denzelfden dag nog gevolgd. Ontduiking benzinebelasting. Ambtenaren der belastingen te Rijswijk (Z.-H.) hebben bij ingezetenen van die ge meente partijen Isenzine gevonden, waar mee men getracht had aan de navordering van het bijzonder invoerrecht te ontkomen Bij een boterkoopman werd een partij van 4140 liter en bij tuinders zijn partijen van 1270 en 1030 liter aangetroffen. BOUW VAN EEN GROOTE VLIEGB00T Tweemaal zoo groot als de Do X. Naar wij vernemen is men momenteel bij de vliegtuigenfabriek Koolhoven te Rotter dam bezig met het maken van een ontwerp voor den bouw van een vliegboot, welke tweemaal zoo groot za-1 worden als de Duit sche vliegboot Do X. Reeds geruimen tijd is men met het ma ken van het ontwerp bezig en het zal nog wel een half jaar duren voor het plan klaar zal zijn. Volgens het ontwerp zal de vliegboot toe gerust zijn met 10 motoren van elk 1000 P.K. welke gezamenlijk drie schroeven aandrij ven. De snelheid zou kunnen worden opge voerd tot 210 K.M. per uur, terwijl het laad vermogen 42 ton zal bedragen, met een vo' gewicht van 100.000 K.G- De fabriek hee' reeds modellen van dit vliegtuig vervaa digd. Wegens de enorme grootte zal d vliegboot op een scheepshelling gemaa' moeten worden. Het zou in de bedoeling liggen deze vliegboot spciaal te gebruiken voor Trans atlantische en Indische vluchten. De Raad der Gemeente Hillegom hield Dinsdagmiddag 5 Januari te 1.45 uur een opénbare vergadering, waarin o.m. de be grooting werd behandeld. Voorzitter nir. D. F. Pont, Burgemeester; tegenwoordig alle Raadsleden. Nadat de vergade-ring geopend is met gebed, wordt bij loting tot voorstemmer aangewezen de heer Spilker. De voorzitter wenscht allen een geluk kig en voorspoedig Nieuwjaar. Hopen we, dat met Gods hulp de crisis overwonnen wordt. SpT. zal zich onthouden te résumee- ren, wat het vorig jaar gebeurde, daar het beter is, niet naar het verleden, doc-h naar de toekomst te schouwen. De notulen der vergaderingen van 20 en 30 October worden hierna onder dank ge arresteerd. De ingekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen. Op voors tel der he eren Loerakker en Meskers worden de aftredende leden van verschillende commissies zonder hoofde lijke stemming herbenoemd. In de vacature wijlen J. C. Groot wordt tot lid der com missie van toezicht op het L. O. bij 2e stemming met S—7 stemmen benoemd de heer S. Redeker. 7 stemmen op den heer C. G. v. d. Poll. Tot lid van het Burg. Arm bestuur wordt met 123 st. heb afbr. lid W. van Zanten Jzn. herkozen; 3 st. op den heer J. Rovers. Met alg. st. wordt goedgekeurd de ont eigening van perceelen grond voor den aan leg eener straat. Eveneens wordt met alg. st. besloten, eenige perceeltjes grond en water aan het Rijk voor verbreeding van den Rijksweg voor 1 over te dragen. Punt, 6. Vaststelling van de begrootiu- gen van de Gemeente en hare bedrijven voor den dienst 1932. B. en W. bieden hun verontschuldigingen aan, dat deze begTooting niet in 1931 kon worden behandeld en geven daarvan de oorzaken aan. In den vervolge zal deze behandeling in October of November plaats hebben. Algemeene beschouwingen gemeentebegrooting. De heer Fijma opent de rij der sprekers. Spr. zegt met schroom deze alg. beschou wingen te houden, daar de nood der tijden voor die arbeidende klasse veel verslechte ringen noodzakelijk maakt. Het verheugt spr., dat nog niet aan de salarissen der ambtenaren en werklieden is getornd. Spr. is vol waardeenng voor hetgeen de Bur gemeester in de 3 jaar, dat hij hier is, hee.it tot stand gebracht. Spr. bewondert diens leiding. De heer Jansen heeft mede a-ls C.-H. met verheuging gadegeslagen, wat de Burge meester voor de gemeente heeft gedaan en is daarvoor dankbaar. Spr. hoopt, dat sa larisverlaging komen zal, als de toestand zoo slecht blijft, anders komt zijn fractie met desbetrefefnde voorstellen. Spr. hoopt ook, als de economische toestand zoo zou blijven, dat dan geen festiviteien dit jaar zullen plaats hebben. Hij eindigt met den wensch, dat de Burgemeester onder Gods zegen nog vele jaren hier zal mogen arbei den. De heer Loerakker zal ook kort zijn. Het houden van festiviteiten is thans niet aan de orde. Spr. is dankbaar, dat de S.D.A.P. geen debat heeft uitgelokt. Spr. uit den wensch, diat de leiding van den Burgemees ter in den vervolge mag zijn, zooals die nu is. De meening van spr. is een geheel ande re, dan de Burgemeester in het interview van het Leidsch Dagblad naar voren bfaclit. Spr. zet de zijne daartegenover. Tusschen Burgemeester Pont en de R. K. Raadsfractie is geen reuzenafstand, zooals men het wel eens tracht te doen voorko men. Een pleidooi voor salaris verlaging. De heer Mathot heeft een woord van lof voor het vervaardigen dezer begrooting. Er is versobering merkbaar over de geheele linie; spr. brengt lof aan de ambtenaren voor het in elkaar zetten dezer begrooting. Hij verwacht, dat B. en W. nog zullen -ko men met salarisverlaging, toont het ver schil aan tusschen de loonen der gemeente en van het particulier bedrijf en spreekt van het heilig huisje van een categorie van mensohen, waaraan men schijnbaar niet durft raken. Zoo rtoodig moeten we in de zen onze populariteit maar eens prijsge ven. De heer De Wreede merkt op, dat de Burgemeester een gunstigen tijd heeft mee gemaakt om te regeeren. Thans hebben B. en W. rekening gehouden met den critieken tijd. Spr. bepleit verlaging van den gas- prijs en van het water. Hij sluit zich inzake salarisverlaging geheel aan bij het schitte rend betoog van den heer Mathot en vindt de verlaging van het salaris van den kwee- keling met akte van 1000 tot 750 on billijk. De heer Van Lier op had als jongste raadslid tegen deze begxooting opgezien. Het is hem meegevallen, daar in de nota, die bijgevoegd werd als anderszins een schitterend overzicht wordt geboden; dank daarvoor aan B. en W. Dezen dank strekt spr. mede uit tot de ambtenaren. Het doet hem genoegen, dat niet aan de salarissen is getornd. Hij verzoekt zoo mogelijk de aanslagbiljetten der Belasting in den zo mer te doen uitreiken en geeft in overwe ging, bij storing van het licht op heb pro vinciaal net over te schakelen. De heer Garlier heeft de nota en de me morie van toelichting nagelezen. In hoofd zaak is hij het eens met het betoog van den heer Mathot. Het is hem onbegrijpelijk, dat B. en W. niet met salarisverlaging ge komen zijn. De voorzitter beantwoordt de sprekers en geeft de zienswijze van het ooilege van B. en W. weer. Met verschillende wenken zal rekening worden gehouden. Spr. dankt ook voor de waardeerende woorden tot hem tot heb Ooilege van B. en W. en tot de ambtenaren gericht. Weth. Venneer sluit zich bij de woorden van waardeering inzake de ambtenaren aan en brengt dank voor hetgeen werd be reikt. Spr. ziet volgens zijn geloofsovertui ging in deze crisis mede als oorzaak, des menschen zondeschuld. Uit den loop des tijds vallen voor ons lessen te trekken. Van dit college zijn geen voorstellen te wach ten die het evenwicht tusschen ontvang sten en uitgaven in gevaar zouden kunnen brengen. Verschillende sprekers repliceeren, som mige duplioeeren. Weth. Klaver wil slechts een paar klein® opmerkingen maken. Hij is blij, dat uit den Raad de wensch gekomen is tot salarisver laging, vertrouwende, dat deze zoo noodig daaraan dan ook zal willen medewerken. Hierna wordt begonnen aan de diverse begrootingen. De verschillende begroo tingen. Begrooting Burgerlijk Armbestuur. De oommissie van onderzoek bepleit het geven van gaven in natura; B. en W. zullen er hun aandacht aan schenken. Bij deze De- handeling komt ook in stemming verlaging van het presentie-geld van 3 tot 2. Dit voorstel wordt aangenomen met 87 stem men. Deze verlaging geldt ook voor diverse andere commissies. Nadat nog van gedach ten gewisseld is over de verplegingen in diverse Ziekenhuizen wordt de begrooting met alg. st. aangenomen. Begrooting Gasbedrijf. Hierbij komt ter sprake de wijze van verlichting met 3 of 1 vlamslampen. Bepleit wordt betere verlich ting der Meerstraat en van de Weeresteiu- stnaat. Waar de laatste straat feitelijk be hoort tot den Rijkswég, zou bet zeer wen- schelijk zijn, indien de Rijksregeering haar medewerking in dezen verleende. He't dag. Bestuur der Gemeente zal op een en ander aandringen. Nadat nog een lans gebroken is voor betere verlichting der Molenbumt do oir den heer Van Lierop wordt de be- grootmg met alg. st. aangenomen. Hierna worden de begrootingen voor het Waterbedrijf en het Slaehtbedrijf zonder discussies goedgekeurd. Begrooting Bad- en Zweminrichting. Er is een adres ingekomen van de H.Z.V. om de verhooging der tarieven niet. aan te ne men. Waar de kleine verhooging alleszins billijk geacht wo-rdt, wordt zij aangenomen, eveneens de begrooting met alg. st. Hierna werd gepauzeerd van 6 tot 7.50 uur. Na heropening komt in behandeling de bagrooting van Openbare Werken. Bespro ken wordt het sproeien met slootwater ter bezuiging; waar dit gereedelijk kan, zal het geschieden. De post voor schoonmaak- artikelen voor het Raadhuis wordt hoog geacht; B. en W. zullen er hun aandacht aan wijden, doch er schijnt weinig animo door werksters te bestaan. De kosten ver warming concierge-woning worden te hoog geacht, doch aansluiten aan de Centrale Verwarming van het Raadhuis geeft ook groote kosten. Vervolgens komen weer eens boomen planben en boomen rooien in bespreking, grasmaaien e.d. Na nog wat kleingoed wordt de begrooting met alg. st. goedgekeurd. Gemeentebegrooting. Hierbij wordt me degedeeld het wederzijds kosteloos hulp verleenen aan en van diverse gemeenten bij branden, goedgekeurd. Geïnformeerd wordt naar verbeteringen van oude woningen, waarop de voorzitter inlichtingen verstrekt. Lang wordt gediscussieerd over het toe kennen van een kweekeling met akte en het verlagen van diens salaris van 100 tot 750. De voorzitter wijst op een zekere luxe in dezen, hetgeen ook de meening is van den Inspecteur Baak. Ten slotte wordt met 132 stemmen besloten het salaris voorloopig op 1000 te houden. Verder wordt vrij uitvoerig van gedachten gewis seld o\er de verhooging der belasting op publieke vermakelijkheden. Ten slotte wordt de verhooging aangenomen met 10— 5 stemmen. Na nog wat kleingoed wordt de geheele Begrooting met alg. st,. vastgesteld. Mededeelingen. De voorzitter deelt me de, dat de gemeentearbeider Beelen de wo ning aan de Jhr. Mookkade wil huren, die Kooyen verlaat; wordt goedgevonden. In gekomen is 'n verzoek van den Hill. Be- stuurdersbond e.a. om cursussen voor de werkloozen. Deze zaak zal door B. en W. met spoed worden behandeld. Hierna het toepasselijk wederzijds dankwoord. VERHOOGT UW OMZET1

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10