DINSDAG 5 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. PAARD OP HOL GESLAGEN. Jongen van den wagen gevallen en overleden. Te Asten sloeg hefc paard van den land bouwer B. op hol. De 16-jarige zoon van den landbouwer viel van den wagen en werd zoodanig gewond, dat hij in het zie kenhuis te Helmond aan de gevolgen is overleden. VIER PERSONEN OVERREDEN. Zondagavond circa 5 uur wandelden te Weert, een tweetal paartjes aan de Maas poort, toen plots een vrachtauto van P. M. J. uit Stramproy op het viertal inreed. Zekere H., uit Weert, bekwam een zeer ernstige beenwonde en een vleeschwonde aan 't hoofd, diverse ontvellingen en ver scheurde kleeren. Dr. Roebroek heeft hem verbonden Ook zekere F. v. d. B uit Ne- derweert en de dames M. L. en N. be kwamen verwondingen en vernielde klee ren. De auto reed door, zonder zich om era getroffenen te bekommeren. De verdachte werd aangehouden en in o-rrest gesteld. Jongen overreden en gedood. Te Alphen (N. B.) is de 16-jarige F. B. wegens gladheid van den weg uitgegleden. Direct daarop werd hij door een wagen overreden en gedood. DOOR KORTSLUITING GEDOOD. Te Glanerbrug begaf Donderdag de 25- jarige M. de Vries zich met een looplamp in zijn kippenhok om de dieren te voede ren. Toen hij zeer lang wegbleef, stelde men een onderzoek in, en vond men den man dood in het hok liggen. Het is geble ken, dat in de looplamp kortsluiting is ont staan, tengevolge waarvan de heer De Vries is gedood. De heer de Vries was gehuwd en vader van een kind. Doodelijke val. De straatmaker V. uit UI venhout viel met zijn rijwiel op den Ginnekenweg en kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij eenige uren later is overleden." Oude vrouw in brand. Maandagmiddag geraakten in de Heem raad schap slaan te Amstelveen de kleeren van een bejaarde vrouw, de wed. G. D. al daar in brand, doordat zij met haar kleeren boven een brandend petroleumstel kwam, dat zij op den grond had geplaatst. Huis- genooten slaagden er in de brandende klee- dmgstukken te dooven. Mej. D. had echter reeds dusdanige brandwonden aan het on derlichaam opgeloopen, dat haar opneming in een ziekeninrichting noodzakelijk werd geacht. Een begin van brand dat in de wo ning ontstond kon met eenige emmers wa ter worden gebluscht. Plotselinge sterfgevallen. Zondagmorgen bleef in de kerk van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand te Woensel plotseling dood de 32-jarige mej. v. d. Weij- denBoogaerts, Broekscheweg. In de Ned. Herv. kerk aldaar bleef plotseling Zondag onder den dienst doocl de 41-jarige aanne mer de heer Perenboom. Beide sterfgevallen verwekten veel con sternatie. Te Hapert zijn Zondag plotseling over leden de 25-jarige mej. F. K. en de 4-ja- rige N. v. d. M. De laatste werd dood op zijn bedje gevonden. „Msbd.". BRANDEN. BRAND TE BLERICK. Een dertiental personen nog bijtijds aan den vuurdood ontsnapt. Gisternacht te half twee werd de brandweer te Blerick (L.) gealarmeerd voor oen zeer zwaren brand, uitgebroken in het huis, bewoond door den heer Wage- mans en het gezin Grimmink. Het eerste gezin bestaat uit 4 personen, het tweede uit negen. Het onderhuis bestond uit een café-res taurant en woonhuis. Omstreeks half twee schrok de bovenbewoonster mevr. Grim mink wakker door een luiden knal en het rinkelen van glas. Naar buiten ziende ont waarde ze hevige vlammen en zware rook wolken. Nog tijdig kon ze met haar man en zeven kinderen van wie het jong ste 3 is en de oudste 14 jaren telt, zich redden. Ook de bewoners van het bene dengedeelte werden gered. Beide inboedels gingen totaal verloren. De brandweer welke onmiddellijk ter plaatse was werkte met drie stralen. Te gen de vuurzee was echter niets te doen. De nevengebouwen en een achtergebouwtje bleven echter gespaard. Brand in een café-restaurant. Gisterennacht is brand uitgebroken in het café-restaurant „De nieuwe witte engel" van den heer Sopar aan de Veemarkt te Hoorn. Met vijf stralen werd het vuur door de brandweer, die spoedig aanwezig was, aangeta-st. De garage van de firma Ott en Bloemendaal, welke door de vlammen werd bedreigd, werd ontruimd. Na zwaren strijd de brand werd door den feilen wind hevig aangewakkerd kon de brandweer het vuur blusschen. De beide bovenste verdiepingen van het pand zijn totaal uitgebrand. De zaal beneden kreeg zeer veel vuur- en waterschade. De gerage echter bleef behouden. De oorzaak van den brand is vermoede lijk te wijten aan kortsluiting. De scliade wordt door verzekering ge dekt. Brand in een sigarenmagazijn. Gisteravond te ongeveer kwart over ze ven brak te Zaandam brand uit in het sigarenmagazijn „Czaar Peter" in de Wil- helminastraat no. 9, eigenaar de heer Wa terman uit Amsterdam. Voorbijgangers bemerkten onraad en het duurde niet lang of twee autospuiten waren ter plaatse. Het zag er naar uit dat het een felle brand zou worden, toen de vlammen in de win kelruimte plotseling fel oplaaiden, waar door de ruiten het moesten ontgelden. Er werd met eenige stralen water gegeven en in korten tijd was het pleit beslecht. De geheele winkelvoorraad was echter reeds een prooi der vlammen geworden. Omtrent de oorzaak wordt een onderzoek inge steld. De verzekering dekt de schade. HOOG WATER IN HET NOORDEN. De dijk van den Veentjerpolder (Gr.) doorgebroken. In het Noorden van het land is sedert Zondag het water sterk gestegen. In het eind van de vorige week was er veel sneeuw gevallen en Zondag heeft het in de provincies Groningen en Friesland den geheelen dag hard geregend. De regen, tezamen met de smeltende sneeuw, was oorzaak, dat de boezemwateren zeer veel te verwerken kregen, zoodat hier en daar het water tot den dijkrand staat, zoodat groote waakzaamheid is geboden. In Friesland. Wat Friesland betreft, aldus meldt het „Hbld.", daar is het boezemwater zóó hoog dat het gemaal te Lemmer heden in wer king zal moeten worden gesteld. Dat is teekenend voor den toestand, want het gebeurt betrekkelijk zelden, dat dit pro vinciale stoomgemaal in actie komt. Op 24 Augustus jl. was het stopgezet. Het boezemwater in Friesland was in twee etmalen 24 c.m. gestegen en stond gisteravond ruim 37 cm. boven Z. P. Hedenochtend 10 uur zal het gemaal be ginnen te werken. In Groningen. In de provincie Groningen zag de toe stand er gisteren het bedenkelijkst uit in de omgeving van het Schildmeer. Dit meer, dat ten Zuiden van Appingedam ligt, was geheel volgeloopen. Het water stond tot aan den dijkrand, daar veel wa ter werd aangevoerd van de zijde van Tjugohem en Meedhuizen door het Afwa teringskanaal. Het sterkst stond de druk op den Zuidelijken dijk van het meer, tus- schen Noordbroek en Siddeburen. De Westelijke wind joeg het water en het ge volg was, dat een groot gat werd gesla gen in den dijk van den Veentjerpolder. Het water stroomde met groote kracht den polder binnen. Onmiddellijk werden de ingelanden op geroepen en zeer snel was hulp aanwezig. Met man en macht heeft men gepoogd het gat te dichten. Maar zóó hevig drong het water op, dat balken, zandzakken en plan ken, die den vloed moesten keeren, telkens weer werden, weggeslagen. Intusschen houdt men vol en geduren de den nacht is doorgewerkt, zoodat men hoop hee£t heden den drang van heb wa ter te kunnen beteugelen. Door het water zijn verscheidene huizen geisoleerd, maar gevaar voor de bewoners valt voorloopig niet te duchten. Bij de stad Groningen. Voorts heeft men veel overlast van het water gehad ten Zuiden van de stad Gro ningen. Naast de Eelderpolder, die grenst aan het stadspark van Groningen wordt een nieuwe polder gemaakt. Vanmorgen is daar een dam doorgebroken en gedeel telijk weggespoeld. Den geheelen dag is men hard aan werk geweest en tegen den avond was de toestand in zooverre over wonnen, dat de dam, die in den loop van den middag was voorzien, het hield, zoo dat vermoedelijk hier niet direct gevaar meer te duchten valt. Nochtans is er de geheelen nacht bewaking bij de bedreigde punten gebleven. MOORDAANSLAG TE RIJSWIJK. Met een. scheermes aangevallen. Gisterochtend ongeveer 11 uur vervoeg de zich aan het perceel Eikenlaan 71 te Rijswijk E. F. B., 24 jaar oud, uit Den Haag, die de 18-jarige dienstbode M. H. wenaohte te spreken. Nadat zij aanvankelijk geweigerd had hem te woord te staan, omdat zij Zondag juist haar verloving met hem had verbro ken, kwam zij, toen hij beweerde, een bood schap van haar moeder te brengen, toch naar beneden en stond even met hem aan de deur te praten. Opeens hoorden de bewoners een hevig gegil en zagen zij het meisje zwaar bloe dend aan gelaat en handen de keuken in vluchten. Onmiddellijk riepen zij de hulp in van den drogist H. aan de Lindenlaan, die een noodverband legde en daarop het meisje per auto naar het gemeentelijke ziekenhuis in Den Haag overbracht. De jonge man liep hard weg, doch werd achtervolgd door den zoon des huizes, waarna hij in een perceel in de Esohd oom- straat vluchtte en aldaar door de politie kon worden gearresteerd. Dc verwondingen van het meisje zijn toegebracht met een scheermes. Het mes brak af, en het meisje hield de handen voor het gelaat. Naar ver luidt, zal het meisje een pink moeten missen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 6 Januari 1932 "Huizen, 298 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Bijbellezen. 8.15 Morgenconcert. 10.00 Koorzang. 10.30 Ziekendiensfc. 11.00 Harmoniumbespeling. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Solistenconcert (sopraan-harmoni- um-clarinet-piano). 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Voorlezen. 3.00 Concert. Het Delftsche Trio. 4.30 Gramofoonplaten. 4.45 Pauze. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 7.00 Uitzending. 7.45 Persberichten. 8.00 Concert door het vrijw. muziekcorps le Rgt. Huzaren. 9.00 A. lemhoff: Hoenderloo. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persberichten. 10.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend V.A.R.A.-uitzending. 6.45 en 7.30 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morenwijding VPRO. 10.15 Concert. Trio Drukker. J. v. Oogen. declamatie. 11.00 Radio-Volksuniversiteit. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Concert. V A'R'A-septet. I.45 Pauze. 2.15 Keukenpraatje. 3.00 Concert (zang en piano). 3.30 „De straatmuzikanten", hoorspel voor kinderen. 4.30 Gramofoonplaten. 4.45 Vraaghalfuurtje. 5.30 Amsterdamsch solistenkwintet. 6.00 G. Stuiveling: Onze toekomst. 6.10 Vervolg concert. 6.30 Radio-Universiteit. 7.00 Vervolg Concert. 7.30 „Növotny financiert", hoorspel door het Groot Volkstooneel. 9.15 Concert. VAR A-orkest. 10.00 „Wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit". 10.15 Vervolg concert. II.00 Persberichten. 11.10 Vervolg concert. ROOFOVERVAL GEFINGEERD. Om een bekende Nederlandsche familie onaangenaam te zijn. Begin December heeft zich op den Ouden Schevenjngschen Weg, althans naar de hoofdpersoon verklaarde, een roofoverval afgespeeld. In heb begin van den avond wandelde een Franschman, volgens zijn verklaring, van Scheveningen naar den Haag en werd op den hoogen weg naaet den Ouden Scheveningschen Weg plotse ling aangevallen. Hem werd de mond ge snoerd met een zakdoek en hij werd daar op beroofd van zijn portefeuille. Een loop jongen vond hem in de struiken liggen en waarschuwde een agent. Zooals wij destijds reeds gemeld hebben, waren er verscheidene punten in deze zaak, die haar niet zeer geloofwaardig maakten. De Franschman woonde in een hotel te Rotterdam en was naar den Haag gekomen, om hier met een notaris te spre ken over een erfeniskwestie. Verscheidene jaren geleden had hij in abnormale betrek kingen gestaan tot een lid van een bekende Nederlandsche familie; de erflater had hem en zijn broer een belangrijk maandgeld bij testament vermaakt. Executeur testa mentair was een Haagsch notaris. Toen de franken begonnen te dalen en de lijf rente niet meer voldoende was om van te leven, heeft de Franschman, zekere B., ziek tot den Haagscken notaris gewend en de zen gevraagd de lijfrente te veranderen in een som ineens, dadelijk aan hem uit te D a v e n t r y, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert. 1.05 Gramofoonplaten. I.502.35 Concert. Strijkorkest. 3.50 Orkestconcert. Thelma Reiss-Smith, cello. 5.50 Orgelspel. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Prelude s en fuga's van Bach door James Ching, piano. 7.10 en 7 50 Lezing. 8.20 Opera-concert. Koor en orkest. 9.20—9.35 Berichten. 9.45 Lezing. 9.55 Hoorspel. „Love one another". II.2512.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. 9.50 Gramofoonplaten. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 3.505.20 Orkestconcert. 7.20 Concert. Omroeporkest. J. Schuster, cello. Daarna tot 11.20: Populair concert. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.208.05 Orkestconcert. 8.35—1.20 Dansmuziek voor de jeugd. Brussel, 508,5 en 338,2 M. 508,5 M.12.352.05 Gramofoonplaten. 5.35 Fragmenten uit „Madame Butterf!*-** van Puccini. (Gramofoonplaten). 8.20 Orkestconcert. 9.05 Gramofoonplaten. 9.2010.20 Orkestconcert. 338,2 M.12.352.05 Gramofoonplaten. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 Koorconcert. Rome, 441 M. 5.00 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonplaten. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Opera-uitzending. Z e e s e n, 1635 M. 1.202.20 Gramofoonplaten. 3.50 Orkestconcert. 7.20 Concert door een orkest van werk- looze musici. 9.4011.50 Dansmuziek. betalen. De afkoop is tot stand gekomen tegen een zeer belangrijk bedrag. Maar, zooals B. leefde, was zelfs dit zeer belang rijke bedrag niet voldoende om het langer dan een paar jaar vol te houden. Al spoe dig stelde de Franschman zich wederom in verbinding met den notaris en eischte van hem min of meer onder bedreiging met chantage, opnieuw geld. Begin December heeft de notaris hem van zijn kantoor laten verwijderen door de politie, toen B. het al te bont maakte. Daarna heeft de Fransch man nog geprobeerd in relatie te komen met de familie van zijn overleden vriend, maar deze heeft hem niet ontvangen. Blijk baar om nu schandaal te verwekken en de familie in opspraak te brengen, heeft B. den overval op den Oude Scheveningschen Weg gefantaseerd. Fantasieën zijn geen nieuwe uitingen van hem; reeds in 1924, toen hij in België was gearresteerd wegens diefstal, dischte hij een verhaal op dat zijn overleden vriend, Nederlandsch diplomaat moest zijn geweest en in die functie opzien barend spionnagewerk zou hebben verricht. Zijn overleden vriend is echter nimmer in diplomatieken dienst geweest. Naar verluidt is in het ziekenhuis hier ter stede gebleken, dat B. een gevaarlijk simulant is. Eind December is hij dan ook door Buitenlandsche Zaken over de grens gezet. De politie had aangetoond, dat er van een overval op hem niets waar was. „Vad." FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 45) Hij scheen geen haast te hebben en slenterde langzaam voort. Hij scheen nu niet meer bang te zijn dat hij achtervolgd werd, want nadat hij, toen hij de barbiers winkel verliet, behoedzaam de straat ver kend had, keek hij geen enkelen keer meer om. Hij ging regelrecht naar de ha ven, waar een rij verwaarloosde huizen stond, waarvan de meeste kroegen waren. Hij ging een van deze gelegenheden bin nen, schijnbaar op goed geluk. Rekening houdend met de mogelijkheid dat Ravenscar door een achteruitgang de kroeg weer verlaten zou, bedacht de de tective zich niet lang, maar stapte de ge lagkamer binnen. Ravenscar was aan een tafeltje gaan zitten waar hij het uitzicht op de kade had. Hij bestelde brood met kaas en een glas bier. Zijn pak had hij naast zich neergelegd. Hij schonk gec*i aandacht aan Scott, die ook bier bestelde. Toen kwam er een poos van vervelend wachten voor den detective. Voordat hij zich op zijn gemak installeerde, vergewiste hij zich bij een leeglooper aan den wal, dat er dezen dag geen boot meer zou ver trekken, zoodat het heel onwaarschijnlijk was dat Ravenscar over zee zou vluchten. Vermoedelijk wachtte hij do duisternis af, om dan veilig den aftocht te blazen. Scott vas geneigd aan te nemen, dat Ravenscar in plan was er met den trein van door te taan. Misschien niet van het station Wrox- ford, maar van een of ander klein station in de buurt. Het vermoeden van den detective was gedeeltelijk juist, want Ravenscar ging pas heen, toen de avond viel. Maar de vermomde vagebond sloeg niet den weg naar het station in. IJij vermeed de hoofd straten en bereikte langs allerlei achter wegen den buitenkant van de stad en kwam eindelijk uit op den landweg van Beacon Audley. De detective volgde hem op eenigen afstand. Scott voelde zich onrustig, daar hij ge durende de vervolging niet in de gelegen heid was geweést zich in verbinding te stellen met den commissaris. Wel was hij een telefooncel voorbijgekomen, maar hij durfde er geen gebruik van te maken uit vrees Ravenscar uit het oog te verliezen. In den kroeg, waar ze den namiddag had den doorgebracht, had hij niet durven op bellen om de aandacht niet op zich te ves tigen. En zoo liep hij hier op den eenza men landweg zonder de uitspraak in het proces van Richard Wenslade te kennen en zonder te weten, waar de achtervolging hem brengen zou. Ravenscar liep kalm tusschen de hagen van den landweg, alsof hij zoo langzaam mogelijk wilde vooruitkomen, nu het nog niet volslagen donker was. Na 'n paar mij len sloeg hij plotseling een zijpad in en het duurde niet lang, of Scott hoorde het ruischen van de zee. Hij wist thans waar hij was. Zij hadden nu de duinen bereikt en waren op ongeveer vier mijlen afstand van Deadman's Castle. Het bij tusschen- poozen opflikkerende licht van den vuur toren verhelderde de duisternis. Was de detective eerst een weinig ongerust ge weest, nu was hij verbaasd. Ofschoon hij zoo goed als onbekend was in deze streek, wist hij toch, dat er behalve de wachters op den vuurtoren geen levende ziel op deze heuvels woonden en dat er geen an dere schuilplaats te vinden kon zijn dan een konijnenhol. Toch liep Ravenscar ge stadig door, alsof hij een doel had. De detective zou zichzelf een bevredigender antwoord hebben kunnen geven, als hij het bestaan van de groep visschershutten had gekend. Maar zijn aandacht was uitslui tend bepaald geweest bij het dorp en de pastorie. Scott koesterde de illusie dat zijn aan wezigheid niet was ontdekt. Eensklaps echter, toen ze den nieuwen vuurtoren na derde, stond detective verschrikt stil. Een halve minuut geleden had hij Ravenscar voor zich uit zien loopen, maar bij de vol gende flikkering van het licht was de man spoorloos verdwenen. Aan den kant van den weg ontdekte Scott eenig laag struik gewas. Hij sloop zoo vlug hij kon naar de struiken en begreep direct wat er gebeurd was. Hij merkte dat hij zich aan het begin van het zig-zag pad bevond dat naar het strand voerde. Op'eenigen afstand hoorde hij het geluid van voetstappen en hij stond op het punt om de vervolging te hervatton, toen een zacht gefuister zijn oor bereikte en hij zijn naam hoorde noemen. Wie is daar? fluisterde hij terug. Elisha Crowe, was het antwoord. Wacht even, ik kom bij u. Elisha verliet zorgvuldig zijn schuil plaats en voerde den ander naar een punt, waar ze gehoord noch gezien konden wor den door den man, die het zig-zag pad af daalde. In een paar woorden vertelde de ander aan Scott den afloop van de te- rechtszitting en voegde er bij dat het be vel tot inhechtenisneming van Ravenscar was geteekend. Prachtig, maar hoe ter wereld komt u hier? vroeg Scott. Niet dat u niet op een goed oogenblik komt! Het was alleen maar een vermoeden dat me hier bracht. Ik herinnerde me opeens, dat hij een amourette had met een meisje dat in een van de visschershutten woont. Het leek me heel waarschijnlijk, dat hij zou wachten tot het donker was en dan naar haar toe zou gaan om zich daar te verbergen tot de gemoedern tot beda ren waren gekomen. En het blijkt, dat ik gelijk had. Dat hebt u altijd, antwoordde de man van Scottland Yard bewonderend. Wel als het bevelschrift geteekend i?, heb ik niets anders te doen, dan naar beneden te gaan en onzen vriend in te rekenen. Neemt u mij niet kwalijk, zei Elisha, als ik u iets anders voorstel. Er woont een ruw soort menschen in die hutten met heet bloed in de aderen. De vader van het meisje, Michael Standish, is een ge vaarlijke kerel. U kunt onmogelijk de ar restatie alleen verrichten. Ge naar bene den en houd de hut in het oog, dan ga ik naar de priory en zal de commissaris tele- foneeren. Ik moet me wel aan uw meerdere kennis van de toestanden hier onderwerpen Tk hoop alleen maar dat u niet van me denkt dat ik bang ben, antwoordde Scott. Gaat u dus maar zoo gauw mogelijk om hulptroepen telefoneeren, dan ga ik naar beneden om een oogje in het zeil te hou den. De eerste hut, zegt u Hij wendde zich om en toen het draaiende licht van den vuurtoren het pad even verlichtte, ging hij op weg. Elisha Crowe schudde zachtjes het hoofd terwijl hij wachtte tot dc gestalte van den detective om de eerste kromming van het pad verdween. Toen draaide hij zich om, om zoo spoe dig mogelijk terug te gaan. Britsche aanbidder van de sterke vuist, mompelde de oude man. Je hebt goede qualiteiten. Maar ik geloof dat er andere noodig zijn om Ravenscar te van gen. HOOFDSTUK XXV. 't Spoor bijster. Toen Elisha Crowe op de priory kwam, werd hij dadelijk verzocht naar de eetzaal te gaan, waar hij Dick Wenslade en Yvonne met hun oom aan tafel vond. Het was de twee jonge menschen onmogelijk geweest, rustig op de pastorie te blijven, terwijl er iedere minuut iets kon gebeu- Na Elisha's mededeeling dat hij de schuilplaats van Ravenscar op de klippen had ontdekt en dat hij Scott had gewaar schuwd, niet tot arrestatie over te gaan. voor hij hulp had gekregen, ging Dick naar de bibliotheek om naar Wroxford tc telefoneeren. Tijdens de afwezigheid van Dick, accepteerde Elisha de uitnoodiging van Lord Monksilver om een glas wijn te drinken hij had daar inderdaad een groot verlangen naar. Ik ben een dwaze, oude man. meneer Crowe, en ik heb me heel wat te verwijten over den loop der gebeurtenissen, begon Lord Monksilver na een kleine pauze. Ik begrijp nu, dat mijn secretaris, do hemel mag weten, wie hem ooit kan vervangen het plan had om mijn broer en neef uit den weg te ruimen. Maar ik weet alleen niet, wat voor bedoeling hij er mee had. Hii was geen familie van mij, dus kon hij er niet op rekenen, dat hij mijn titel en for tuin zou erven. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9