UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 5 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 MISLUKTE OVERVAL TE NIJMEGEN. Vrouw in haar slaapkamer aangevallen, doch zij verweert zich krachtig. Zaterdagavond om elf uur heeft te Nij megen een overval plaats gehad in de wo ning van mej. v. M. op Achter Valburg, een straat met onaanzienlijke huisjes. Mej. v. M. had zich op genoemd tijd stip reeds ter ruste begeven, toen er aan de deur der woning werd geklopt en een onbekend persoon de slaapkamer binnen trad. De man droeg een zwart masker en bewoog zich, daar hij op gymnastiekschoe nen ging, vrijwel geruisch-loos. Hij naderde het bed, waarin de vrouw gelegen was en stelde vervolgens de vraag: „Is v. d. K. thuis?" Op het ontkennende antwoord van mej. v. M. riep de onbekende uit: „Dan zul je me 16 gulden geven." De vrouw, nog steeds te bed liggende, antwoordde geen geld in huis te hebben. Plotseling stortte daarop de onverlaat zir'ï op haar en greep haar bij de keel. Mej. v. M. verloor echter haar koelbloe digheid niet, wist zich los te rukken en sprong hei bed. uit. De man blijkbaar ver rast door deze tegenweer, trok zich eenige schreden terug en schreeuwde vervolgens, met geweld met de vuist op tafel slaand: „Ik kom direct terug en je zult zorgen, dat het in orde is." Mej. v. M. bleek echter voor geen klein geruchtje vervaard, greep een pook en wierp die den indringer naar het hoofd, waarop de man ijlings uit de woning vluchtte. Mej. v. M. heeft hem niet weer gezien, blijkbaar was hem een al te warme ontvangst bereid. Aan do kordate houding der vrouw, die bij de plaats gehad hebbende worste ling geen noemenswaardig letsel opliep, is het ongetwijfeld te danken, dat de man zonder buit de wijk heeft moeten nemen. De man droeg, zooals gezegd, een zwart masker, waarvan een zwarte lap afhing; hij was gekleed o.m. in een kort grijs col bertje. Het onderzoek der recherche in deze zaak is in vollen gang. «Tel." EEN „MAGNETISEUR" AAN HET WERK. Hij genas alleen bij vooruitbetaling. De gemeente-politie te Etten (N.-B.) heeft, naar de „Msbd." meldt, proces-ver baal opgemaakt tegen zekeren M., uit Breda, die zich uitgaf als magnetiseur. Het trok den laatsten tijd de aandacht, dat een arme vrouw op verschillende plaatsen geld trachtte te leenen tot een bedrag van 200. Toen men haar naar de oorzaak vroeg, deelde zij mede, dat meneer M. haar had beloofd haar man, een onge neeslijke krankzinnige, die te Vught ver pleegd wordt, binnen 14 dagen volkomen te genezen. Maar, dat kostte 200, en die moesten vooruit betaald worden. Al spoe dig kwamen nu meerdere staaltjes voor den dag van de „kunde" van den magneti seur en de ergerlijke lichtgeloovigheid van hel publiek. Overal wist meneer raad op. Hij zou hardnekkige keelkwalen genezen, opgetrokken beenen hun normale lengte teruggeven. Maar alle gevallen moesten vooruit betaald worden100 was wel het minste honorarium, dat meneer zich liet welgevallen. Volgde geen succes, dan werd het bedrag terugbetaald, natuurlijk na af trek van de gemaakte onkosten. Deze wa ren echter schrikbarend hoogminstens gelijk aan de vooruitbetaalde som. Natuurlijk stelden meerdere eenvou dige lieden vertrouwen in den magnetiseur en gingen links en rechts er op uit, om het gevraagde bedrag bij elkaar geleend te krijgen. Dat succes tot dusverre ten eenenmale uitbleef, behoeft wel niet gezegd te worden. Thans is tegen den „magnetiseur" pro ces-verbaal opgemaakt, terwijl hij heeft af te wachten, of de manier, waarop hij aan zijn „honararium" kwam, niet als oplich ting gekwalificeerd wordt. ZWENDEL MET KINDEREN. De Berlijusohe recherche werkt op het oogenblik samen met de "Nederlandsche wegens het optreden van twee ploegen zwendelaars, die van adoptiebedrog hun beroep maken. In bekende Nederlandsche bladen plaat sen deze lui advertenties, berichtende dat een Duitsch kind wordt afgestaan. De va der is officier geweest en de moeder be hoort tot een zeer behoorlijke familie. Om bijzondere redenen mogen de verwanten der ouders niets weten van de geboorte van het kind en daarom moet de zaak zeer discreet behandeld worden. Een Duitsche bemiddelaar moet poste rescmte geschre ven worden. Het is ontzagwekkend hoeveel aanvra gen, speciaal van Nederlan'iscne families, om het kind binnenkomen. Toen op zoo'n poste-restante zending bes'.ag werd ge legd, constateerde de recuerclie, dat in enkele gevallen zich 2000 families hadden gemeld, die het Duitsche kind wilden opne men. Al die candidaten krijgen een aritwCord, waarin ƒ1020 voor de ïnf irmatie-onkos- ten wordt gevraagd, want een kind van zulke ouders kan maar niet aan den eerste den beste worden toevertrouwd. En inder daad zenden ca. 80 pet. der Nederlandsche families dat geld en.... hooit nooit meer iets. In een ander geval wordt een afkoop som geëischt, gemiddeld 10.00020.000 Mark. Voor een honderd mark of wat wor den arme lieden hun uindcrer. afhandig gemaakt, dan worden de papieren dier kinderen vervalscht en worden zij onder allerlei hoogdravende woorden naar Ne derlandsche gezinnen gebraent. die er goed voor betalen. Het verschil tusschen „inkoop en verkoop" is voor de zwende laars. De Duitsche bladen noemen dit adoptie- zwendel, maar wij wijzen er op dat onze wet de adoptie niet kent. „Vad." ONTDUIKING VAN BENZINE BELASTING. Door rijksambtenaren en politie ontdekt. Te Haastrecht hebben rijksambtenaren uit Gouda in samenwerking met de Haas- trechtsohe politie ruim 5000 liter niet aan gegeven benzine opgespoord, meldt de „Msb.". De heer B. had zijn voorraad benzine bij diverse personen ondergebracht en zorg gedragen, dat hij minder in voorraad had dan de toegestane 200 K.G. Het wa-s de politie te Haastrecht echter niet ontgaan, dat er met vaten benzine werd gescharreld. Na ingesteld onderzoek hebben de Rijks ambtenaren der invoerrechten en accijnzen te Gouda in samenwerking met de politie te Haastrecht op den morgen van 3 Ja nuari reeds vroeg de voorraden van den heer B. opgespoord en deze heeft alsnog onder dwang zijn gezamenlijke voorraa-d aangegeven voor de heffing van het bijzon der invoerrecht, terwijl hem tevens proces verbaal van bekeuring is aangezegd. De voorraad bedroeg ruim 1800 K.G. (plm. 2500 L.) Den heer verging het niet beter. Ook deze werd gedwongen aangifte te doen van een voorraad van bijna 1600 K.G. (plm. 2200 L.) deels bij anderen ondergebracht. Tegen hem in eveneens proces-verbaal op- Verder is bekeurd de heer K., die zijn voorraad van bijna 300 K.G. (plm. 400 L.) eveneens bij anderen had opgeslagen. Diefstal in een kerk. Terwijl de gemeente op Oudejaarsavond in de Ned. Herv. Kerk te Pernis bijeen was, zijn dieven want er moeten er meer dan één geweest zijn zoo brutaal ge weest, te ongeveer 8 uur de consistorieka mer binnen te dringen en de drie aldaar staande offerbussen, waarin naar schat- ting tusschen de 400 en 500 gulden aan wezig was, mee te nemen, zonder dat iemand er iets van heeft gemerkt. Waar schijnlijk hebben de dieven gebruik ge maakt van een auto, tenminste een der omwonenden heeft omstreeks dien tijd een auto hooren stilhouden, doch wijl er meer bij de kerk stonden, daar geen acht op ge slagen, denkende, dat het een laatkomer was, omdat de godsdienstoefening nog niet lang geleden was begonnen. Ook geen der passeerende personen schijnt eenig vermoe den te hebben gehad, ofschoon de geheele omtrek van het kerkgebouw baadde in het licht der electrische lampen. Het moet dus wel als een staaltje van buitengewone bru taliteit worden beschouwd en een wonder mag het heeten, dat de dieven met de drie zware bussen ongemerkt konden ont komen, waarvan één bus zóó zwaar was, dat één man er een flinke vracht aan had. De politie, die na de ontdekking direct werd gewaarschuwd, stelde een ijverig on derzoek in en heeft verschillende perso nen in verhoor genomen, doch tot nog toe zonder resultaat. In acht maanden tijds is dat nu reeds de vierde maal, dat in dit kerkgebouw is ingebroken en van geen der diefstallen is ook nog maar een spoor van den dader gevonden. Het verdachte sterfgeval te Terneuzen. Kort geleden werd melding gemaakt van het overlijden van een vrouw te Terneu zen onder verdachte omstandigheden, ver moedelijk als gevolg van vergiftiging. Een aangehouden vrouw moest spoedig weder op vrije voeten worden gesteld. De „Msbd." verneemt nu, dat ook het deskundig onder zoek niet heeft kunnen vaststellen, dat hier van vergiftiging sprake is. VEEL ZON EN.... REGEN IN 1931. Reccrds van Juli. Blijkens het voorloopig overzicht van het weer in December 1931, medegedeeld door het Non. Ned. Met. Inst. te de Bilt, was gemiddeld over de vijf hoofdstations in December de ochtendtemperatuur een halven graad Celsius boven normaal. Zij was in de eerste en tweede dekade respec tievelijk 1)4 en y gr. te hoog, in de derde ongeveer normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 6den en den 18en, resp. y gr. bo ven en 5 gr. beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was een halve gr. beneden, het gemiddelde minimum een y2 gr. boven normaal. Het aantal dagen met een minimum-tempera- tuiu- beneden het vriespunt bedroeg te de Bilt 16 tegen 14 normaal. De neerslag was over het geheele land beneden normaal, in het Zuid-Westen en midden 40 tot 50 pet., in Groningen ongeveer 10 pet., overigens 20 tot 40 pet. Te de Bilt werden 33 uren zonneschijn waargenomen tegen 37 normaal. Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur 3/10 graad te laag, de groot ste afwijkingen kwamen voor in Maart met 2.2 gr. beneden, en in November met iy gr. boven normaal. De jaarsom van den neerslag was 3 pet. boven de normale van 691 m.M. De groot ste afwijkingen vertoonden Juli en October,, met resp. 43 pet. boven en 38 pet. benedon normaal. Het aantal uren zonneschijn, gemiddeld over de vijf hoofdstations, dat normaal 1476 bedraagt, was in het afgeloopen jaar 104 daarboven. De grootste afwijkingen kwa men voor in Maart en Juli, resp. 92 uur bo ven en 20 uur beneden normaal. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Onder voorzitterschap van wethouder Van Wijk kwam de raad van Stompwijk in openbare zitting bijeen. Afwezig wegens ziekte de burgemeester en de heer de Groot. Notulen der vorige zitting worden goed gekeurd nadat de heer de Lange, naar aan leiding van de notulen vraagt spoedig te verwijderen de borden van onbewoonbaar verklaring aan het huis van Ham, nu deze het huis heeft opgeknapt. Hij zou gaarne zien, dat B. en W., zoodra het rapport van de gezondheidscommissie binnen is, deze borden afnemen en niet wachten tot een raadszitting. De voorzitter merkt op. dat de raad al leen de onbewoonbaar verklaring kan op heffen. De heer Willemse vraagt of voldaan is aan de eischen van de gezondheidscommis sie. De voorzitter: Volgens het rapport van de gemeenteopzichter wel. De heer Willemse: Dan is er geen be zwaar in de eerstvolgende zitting de onbe woonbaarverklaring op te heffen. De heer Bloemheuvel is er tegen Wij heb ben een gezondheidscommissie en moeten ons aan diens opvattingen houden. De voorzitter heeft geen bezwaar, zoo dra het rapport binnen is den heer Ham daarvan me-cledeeling te doen. Ingekomen stukken. Goedgekeurd wijziging gemeentebegroo- ting besluit 15/10. Goedgekeurd de raads besluiten van 22/5 cn 13/11, goedkeuring bouwverordening. Rapport Verificateursbu- reau van de Ver. van Ned. Gemeenten in zake kasopname ontvanger. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot intrekking opdracht aan den heer A. J. Col je te Den Haag tot innen van achterstallige wat-ergelden Drinkwaterlei ding Stichting De tien Gemeenten. Het voorstel-Willemse tot aanhouding van deze zaak wordt aangenomen met 64 stemmen. Tegen stemmen van Dam en ten Hopen, weth. va-n Wijk en van den Bosch. Voorstel tot adhaesiebetuiging aan het besluit van den raad van de gemeente Wehl houdende het verzoek aan de Kroon over te gaan tot instelling van een ministerie van landbouw. De heer Vink is van meening dat dit punt niet op de agenda thuis behoort, de raad i s nooit opgedragen invloed uit te oefenen op de regeering. Een raadslid kan niet worden gevraagd hoe hij denkt over dit punt. De voorzitter: Het adres is gericht aan den raad, vandaar dat het op de agenda voorkomt. B. en W. zijn van de gedachte uitgegaan dat waar onze gemeente in hoofdzaak bestaat door den landbouw, het geen kwaad kan dit adres te steunen. De heer Willemse is persoonlijk voor, doch als raadslid i-s de zaak anders en staat hij naast den heer Vink. Laten de buin- bouwbonden deze zaak aanpakken. In een vorige zitting is op dezelfde gronden een voorstel-Bloemheuvel afgewezen. Als bewijs dat spr. sterk staat wijst hij op den burge meester van Naaldwijk, welke als burge meester van een tuinbouwdorp er sterk op tegen is.. Het voorstel tot afvoering van de agenda wordt aangenomen met 82 stemmen.. Te gen stemmen de beide wethouders. Verhuur der Korte Kniplaan. Voorstel tot onderhandsche verhuur der Korte Kniplaan onder Voorschoten. De heer Willemse geeft B. en W. in over weging te trachten meer te maken dan f 300 en wel bij publieke verhuring. De huurder bouwt op dit terrein een nieuwe loods, een bewijs dat het bedrijf goed gaat. De voorzitter: De huurder heeft getracht minder te betalen, die loods wordt gebouwd voor bergplaats van bootjes. Drie jaren ge leden heeft hij gehuurd het pad met onder houdsplicht. Later heeft de gemeente daar 3 uitpaden op gemaakt waardoor meerder verkeer is ontstaan terwijl hij nog steeds moest zorgen voor het onderhoud. De heer de Lange was aanvankelijk de zelfde meening toegedaan als de heer Wil lemse doch de vraag is: kan een aanbeste ding nu nog voordeel brengen. Laten we van den te-genwoordigen huurder meer zien te krijgen. De heer Blomheuvel zou dit jaar de zaak willen laten rusten doch zien wat te maken valt b.v. f 500. Er is indertijd zelfs f 1200 geboden. De heer Mooyman vraagt waarom zoolang is gewacht met dit voorstel. Het gaat niet op 3 dagen voor het eindigen van een con tract te gaan praten over verlenging, dit moet 3 of 4 maanden voordien plaats hebben De voorzitter: De schuld ligt bij den huurder, deze was van meening dat zijn contact liep tot Mei a.s. De heer Bloemheuvel zou niet langer willen verhuren dan voor 1 jaar. De voorzitter moet dit voorste] afwijzen. De huurder heeft de plicht van onderhoud en zou bij een zoo korte termijn geen be lang hebben bij een goed onderhoud, boven dien directe voordeelen zitten er niet aan, de vroegere huurder betaalde slechts f 40^—. Wethouder van den Bosch: In het belang van de gemeente is reeds te veel over deze zaak gezegd. De laan is van de gemeente, doch de pont is een twistvraag, afsluiten gaat nieten bij een tweede pont is de vraag wie-zal die bedienen en wat kost dit. Het- voorstel slechts verhuren voor 1 jaar wordt verworpen met 37 stemmen. Voor stemmen de heeren Willemse, de Lange en Bloemheuvel. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.st. aangenomen. B. en W. trekken i gezicht". i „armoedig Voorstel tot onderhandsche aanbesteding van het maken van een septictank aan den Broekweg. De heer Willemse merkt op, dat met een armoedig gezicht B. en W. zeggen, dat zij in verzuim zijn, doch kort geleden was dit ook zoo en toen beloofde men beterschap. Het college moet niet altijd trachten zich er af te maken. Anders blijft er geen goede verstandhouding bestaan tusschen B. en W. en de raad. Ondanks de beloofde beter schap is het weer mis, de raad is er om gelden te voteeren. Wanneer we thans nog een beslissing moeten nemen dan was de vraag zou de raad wel onderhandsche aan besteding wenschen. De voorzitter zegt, dat de heer Willemse de zaken verwart. Het geval, waarop deze doelde was een ander. Hier gold het een aanbesteding waarvoor gelden waren toe gestaan, de eenige fout is dat B. en W. niet hadden mogen overgaan tot onderhandsche aanbesteding. De tank is goed en het werk is goed uitgevoerd en volgens berekening van den gemeente-opzichter. -De heer Vink meent dat de zaak anders is dan de voorzitter voordraagt, op 29 Octo ber heeft de raad besloten tot kasgeldlee- ning. Dit besluit is niet uitgevoerd. Op de agenda staat een onwaarheid. De gemeente wet zegt, dat de aanbesteding bij den raad berust. B. en W. hebben de raad klem ge zet. De eenigste consequentie zou zijn dat de raad zeide: betalen door B. en W. Ver der kan hij medegaan met de redeneering van den heer Willemse. De voorzitter: Het geval ligt er nu een maal. Er zal zijnerzijds op gelet worden dat zoo iets niet meer plaats heeft. De aan- neemsom was nog onder de begrooting. De heer Bloemheuvel zegt, dat het een groote fout is van B. en W. en niet de eer ste. Thans moet de raad maar weer accep- teeren. Had een openbare aanbesteding plaats gehad dan waren we zeker voerdee- liger uit geweest. Op 2 September is het aanbod reeds ingekomen er was dus vol doende tijd om den raad er in te kennen. De voorzitter: De raad heeft geld gevo teerd voor het geheele werk, alleen met de onderhandsche aanbesteding zijn B en W. fout geweest. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.st. aangenomen. Voorstel betreffende onderhoudskosten Middelweg en Meerlaan. Dit voorstel overeenkomst voor 3 jaren met de gemeente Zoetermeer wordt z.h.st. aangenomen. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1930. De heer Willemse heeft in de commissie gesproken over de groote som aan-reiskos ten en in overweging gegeven een auto aan te schaffen. Thans had hij van B. en W. een voorstel verwacht hetzij afwijzend, hetzij toestemmend De voorzitter zegt, dat deze zaak in B. en W. besproken is, doch het college ziet geen voordeel in een eigen auto. Er moet dan komen een garage, en wie zal die auto be sturen, dus ook een chauffeur. De heer ten Hoopen is tegen een eigen auto. De kosten zullen hooger zijn dan thans en we moeten bezuinigen. De burgemeester moest echter niet voor alle kleine dingetjes een auto nemen. J)e heer Willemse zegt, dat als hij be schikte over cijfers, hij met een voorstel kwam. Laten B. en W. nu spoedig de cij fers verstrekken, de zaak bekijken en met een voorstel komen. Het bouwen va-n een garage is overbodig die hebben we reeds. De heer de Lange heeft deze zaak in de commissie ook aangeroerd en aan den ont vanger de cijfers gevraagd, welke ze heeft beioofd doch niet gegeven. De voorzitter doet de toezegging, dat B. en W. nu den ontvanger zullen verzoeken I om de cijfers, waarna de geaneenterekening 1930 voorloopig wordt vastgesteld. Behandeling gemeentebegroo- ting 1932. De heer Vink houdt een algemeene be schouwing over de uitslag der verkiezingen. De raad wordt veel door B. en W. be schouwd als een paar personen die men iets moet overlaten omdat het niet anders kan. B. en W. zijn nalatig in het uitvoeren van aangenomen voorstellen o.a. bouw politie- woningen, zij missen elke deferentie voor den raad. De heer Willemse deelt het standpunt van B. en W. inzake de financiën. Deze zijn gezond, de hooge raming van de uitgaaf posten is nog geen vrijbrief om maar te be steden. Bezuiniging is plicht. Het maken van werken stuit altijd af op geen geld of op geen geld te kunnen krijgen, doch zijn we dan verplicht te gaan naar de bank van de Ver. van Ned. gemeenten. Werkverschaf fing moet komen. Laten B. en W. alle mid delen aanwenden om geld te krijgen voor uitvoering van werken. De taak van de wet houders is door den heer Vink uitvoerig be sproken. Een commissie van bijstand zou de taak van B. en W. reeds verlichten. De heer de Lange sluit zich aan bij de heeren Vink en Willemse. De heer Bloemheuvel kan onderschrijven het gesprokene door de heeren Vink en Willemse. De voorzitter en wethouder v. d. Bosch antwoorden. Wegens het late uur wordt de vergade ring verdaagd. De tweede zitting. Bij de voortgezette behandeling der be grooting herdenkt de voorzitter den overle den oud-wethouder Wijsman, die 20 jaar deel uitmaakte van den raad waarvan 15 jaar als wethouder. Bij de post verlichting wees de heer Vink erop, dal de Westvlietweg buitengewoon slechts is verlicht. De voorzitter moet eens gaan zien op een donkeren avond. Deze weg is zeer druk begaan, de lantaarns bran den sporadisch, er moet dus verbetering komen. De heer de Lange heeft reed* meerdere malen B. en W. opmerkzaam gemaakt op de noodige verbetering. doch zonder resul taat. De heer Willemse meent, dat er meerde re lampen zulien moeten worden geplaatst, cloch er ligt een gasbuis van Voorourg. La ten B. en VV. eens onderhandelen met die gemeente over gasverlichting. Deze geeti meer licht dan electrisch; moet het echter electrisch blijven dan laanpen midden over den weg hangen. De heer Bloemheuvel vindt dat de ver- licnting van Tedingerstraat en Broekweg ook veel te wenschen overlaat; van de 6 avonden branden 5 de lantaarns niet. De voorzitter zegt overweging van een en ander toe. Z.h.st. \tfordt de post goedge keurd. De heer Vink heeft bezwaar tegen een be looning va-n f 5.jjer Zondag aan een spe ciaal voor dien dag aan te steden politie man. Komt er een voorstel tot verhooging, dan zal spr. er voorstemmen. De voorzitter antwoordt, dat de burge meester van meening is, dat er iemand te krijgen is voor dit bedrag en had iemand op het oog. De heer Vink vraagt namens de commis sie of B. en W. reeds plannen hebben voor woningbouw. De voorzitter antwoordt, dat de burge meester reeds met verschillende personen gesproken heeft over stichting van bouw- vereenigingen. B. en W. zijn tegen gemeen telijke bouw, woningnood is er niet. Echter vreest hij dat wij bij massatbouw de Haag- sche werkloozen naar hier zullen krijgen welke dan aanspraak zuilen maken op steun en dan zijn we nog verder achterop. De heer Willemse zegt, dat de woning- kwestie reeds herhaalde malen hier be sproken is. Woningnood is er nu juist niet, maar wonen alle menschen zooals een mensch behoort te wonen? Er is nog heel wat op te knappen. Als we 100 arbeiders woningen bouwden, dan waren deze spoe dig bezet. Men kan wel gaan afkeuren, doch waar moeten de menschen dan blijven. La ten B. en W. hun schouders hier eens onder zetten. De heer Bloemheuvel noemt de woningen in de Veenestraat en Achterweg grooten- deels varkenshokken. De voorzitter: B. en W. zullen voorloopig geen plannen maken voor gemeentewonin gen en zijn bereid te helpen bij stichting van bouwvereenigingen. De heer de Lange merkt op, dat in Leid- schendam bouw duur is. Als we geen wonin gen kunnen zetten van f 4 a f 5 dan behoe ven we niet te beginnen. Een uitgebreide discussie ontstond over het voorstel van den heer Willemse om de regelingen met de openbare school te Veur op te zeggen, nu Stompwijk een school aan den Westvlietweg heeft. De inkomsten worden hierna z.h.st. vast- gesteldj waarna dit eveneens met de ge heele begrooting sluitende met aan inkom sten en uitgaven f 252.865.85 het geval is. De kapitaaldienst met ëen eindcijfer van f 49.000.wordt z.h.st. vastgesteld. Ingekomen zijn van den heer Willemse eenige vragen inzake de aankoop van gron den gelegen in de Tedingerbroekpolder na bij Leeuwenberg, door de gemeente Den Haag. De heer Willemse kan het antwoord van B. en W. niet bevredigend vinden. Er wordt gesproken yan bepalingen van Ged. Staten, doch wat -die bepalingen zijn wordt niet ver teld. De gemeente Voorburg heeft geld ver diend aan zijn grondbedrijf. Stompwijk komt achteraan en durft niet. De middelen kunnen we bekomen, we kletsen maar over slechte tijden, omdat men met durft en niet wil, men begrijpe de ernst niet. Het ant woord van B. en W. is maar larie, spr. trekt den goeden wil van B. en W. in twijfel. De voorzitter: Ged. Staten zullen een geldleening hiervoor nooit goedkeuren. Verder was nog ingekomen een vraag van den heer Bloemheuvel om nu -de door hem gevraagde kerstgave voor de werkloozen niet is uitgekeerd, deze thans als nieuw jaarsgift te verstrekken, n.l. f 5.plus f 1,voor elk kind. Het stuk werd in han den van B. en W. gesteld. Hierna sluiting. WOERDEN. Vredesbeweging. Deze en volgende we ken zal bij alle Katholieken ten huize het vredespetitionnement der Katholieke Vre desbeweging ter onderteekening worden voorgelegd. Ongetwijfeld zal deze actie door allen ijverig worden gesteund. Jubileum. Maandagavond had een drukbezochte receptie plaats in hotel Con cordia ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum van den heer J. C. Schuder als di recteur van het Fanfarecorps „Excelsior", alhier. De jubilaris werd met muziek van het station afgehaald en daarna per rijtuig in optocht naar Concordia begeleid. Vele ingezetenen deden hier von him belangstel ling blijken. Namens de vereeniging werd den jubilaris een fraai cadeau aangeboden. De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand December. Twee briefkaarten zonder adres. Brieven Binnenland: van de Meern. T. Rietveld. Rotterdam. ZEVENHOVEN. Personalia. De heer J. Blitterswijk, brugwachter H.S.M. aan den Amstel, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Lei den.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10