MAANDAG 4 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. FAMILIEDRAMA TE MIDDELBURG. MAN EN VROUW TEGELIJK KRANKZINNIG GEWORDEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Het slachtoffer overleden. Te Valom bij Murmcrwoude (Fr.) is de 50-jarige voerman H. G. Dijkstra uit Wou- terswoude, toen hij achter een veewagen liep, welke zijn zoon bestuurde, door een auto uit Menaldum aangereden en tusschen den wagen en de auto bekneld geraakt. Eenige ribben drongen hem in de longen. In een ziekenhuis te Leeuwarden is de man overleden. AUTO TE WATER GERAAKT. De bestuurder overleden. De 34-jarige danseres, mevrouw M. Bek kers Giovelli,, uit Brussel, geraakte Donder dagmorgen op den 's-Gravenweg te Rotter dam, tengevolge van het slippen van haar auto in de sloot langs den weg en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de ge volgen overleden. DE AUTOBOTSING BIJ M0NTF00RT. De chauffeur bezweken. De chauffeur W. Anker uit Gouda, die bij de autobotsing op den weg tusschen Oude water en Montfoort ernstig werd verwond, is, in de wijkverpleging te Gouda, waarheen hij was vervoerd, overleden. WIELRIJDER DOODGEDRUKT DOOR AUTO. Slachtoffer reed rechts van den weg. Zaterdagavond omstreeks acht uur heeft te Colmschate, gemeente Diepenveen een doodelijk ongeluk plaats gevonden, waar van de 45-jarige landbouwer Klein Douwe- ler, wonende te .Weteringen, gemeente Diepenveen het slachtoffer is geworden. Op dat uur reed de heer Klein Douweler per rijwiel op den Rijksstraatweg, aan de rechterzijde van den weg. Achter hem kwam een auto, bestuurd door den heer H., wonende te Teuge. Door nog onbeken de oorzaak week de auto van den weg af, met het ongelukkige gevolg, dat de wielrij der tusschen den aarden wal en den wa gen werd gedrukt. Zijn dood moet bijna onmiddellijk zijn ingetreden. De auto werd zwaar beschadigd. De heer KI. D. laat een vrouw "en zes kinderen achter. Zijn stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis te Deventer vervoerd, alwaar de schouwing plaats vond. Dr. Houwink uit Diepenveen was weldra ter plaatse, zijn hulp mocht niet meer baten. „De Crt." KOLENDAMPVERGIFTIGING. Twee vrouwen bewusteloos geraakt. Toen er gistermiddag om één uur na her haald bellen niet open gedaan werd bij de weduwe G. in de Johan Camphuisstraat te 's-Gravenhage, werd de politie gewaar schuwd. Na openbreking der deur vond men de S0-jarige weduwe en haar 50-jarigo dochter bewusteloos te bed liggen. Een kachel, die te veel was afgesloten, had ko lendamp in de woonvertrekken laten ont snappen. Door den G. G. D. werden de vrouwen naar het gemeenteziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd. Vooral de toestand van de weduwe laat zich ernstig aanzien. Het was gisteravond nog niet te voorzien, of zij spoedig zouden bijkomen. Machinist bekneld geraakt. Zaterdagmiddag geraakte de 32-jarige ondermachinist M. te Zwolle 'bij het opvij zelen van zijn locomotief, zoodanig be kneld, dat hij in uiterst zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 44) De werkkamer van den commissaris was onder hetzelfde dak als de zittings zaal van de rechtzaal, in een andere vleu gel van het mooie stadhuis van Wroxford. In dit vertrek vonden ze Elisha- Crowe en inspecteur Pearman, de laatste een beetje verlegen met zijn figuur toen Dick binnen kwam. Elisha had Dick's ontroerde betuiging van dankbaarheid reeds beneden ontvan gen. De jonge man voelde dat er een men- schenleeftijd noodig zou zijn om de hulp van den ouden man te kunnen vergelden. Nu hebben we met alle gevoelsover wegingen afgedaan tot we Ravenscar te pakken hebben, zei majoor Wilbraham kort. En dat zal gebeuren, zoodra ser geant Scott, die hem op de hielen zit, ons vertelt waar hij uithangt. Misschien is er al eeu boodschap van hem, Scott beloofde zich, zou gauw hij kon, met mij in verbin ding te stellen. Hij belde het politiebureau op en zijn ge zicht werd hoe langer hoe ernstiger toen hij naar het antwoord luisterde. Neen, zei hij terwijl hij opkeek, er is niet getelephoneerd en er is ook geen te legram of boodschap gekomen. Ik vind het vreemd want het is al twee uur geleden dab zij de rechtszaal verlieten. Wc kunnen niets anders doen dan kalm afwachten. Wat zegt u er van, meneer Crowe? Zaterdagavond te ongeveer 6 uur heeft te Middelburg een ernstig familiedrama plaats gehad. In het gezin V., dat woont in een kleine boerenhofstede aan den Schoer- weg en bestaat uit een zevental personen, man, vrouw en vijf kinderen, is het nog jeugdige echtpaar plotseling krankzinnig geworden. De man heeft de vrouw enkele verwondingen toegebracht, terwijl de vrouw haar kinderen met bloed heeft besmeurd. Door de politie is het echtpaar naar het ziekenhuis overgebracht. Men heeft hier met een zeer geheimzinnig geval te doen daar in het huis ook nog een familielid werd aangetroffen, dat ook verschijnselen van krankzinnigheid vertoonde. Deze is naar zijn woning te Souburg overgebracht. De „Courant" meldt nader: Door de politie te Middelburg werd Za terdagavond het echtpaar V. in een toe stand van volslagen waanzin uit hun wo ning gehaald en naar het ziekenhuis ver voerd. Het gezin V. man, vrouw en vier kinde ren woont op een kleine tuinderij even buiten de stad. Sedert eenigen tijd ver toefde bij hen ook een jongere broer vac V. Toen Zaterdag hun vader kwam om dezen jongen te halen, weigerden zij hem af te geven, terwijl ook de jongen niet met zijn vader wenschte mee te gaan. De politie, wier hulp door den vader werd ingeroepen, begaf zich naar de wo ning doch vond alles gesloten. Op haar vordering de deur te openen, kwam geen antwoord, zoodat men er toe overging zich met geweld toegang te verschaffen. Eerst werd met een bijl de deur gedeeltelijk opengehakt en daarna verder met een grooten paal opengeramd. Het mocht de politie niet gelukken met zachte woorden en door redeneeren den jongen uit de woning te krijgen. Daar door zag hij zich genoodzaakt tot geweld over te gaan, waarbij het tot een hevige worsteling kwam. De politie bleek de sterk ste en koD den jongen aan zijn vader over geven. Dr. Schuurman, die inmiddels met den commissaris van politie en een verpleeg ster was gearriveerd, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Het was daarvoor noodig, dat de kinderen aan hun ouders ontnomen werden. Ook hierbij kwam het weer tot onverkwikkelijke tooneelen. De razende ouders verdedigden hun kinderen tot het uiterste en de politie moest de kleuters, die zich aan vader en moeder vastklampten, met geweld meetrekken. Ten slotte zeide de vrouw, „haar bloed aan haar kinderen te willen offeren". Uit een bij de worsteling om de kinderen op- geloopen wonde, besmeurde zij inderdaad de gezichtjes der luid schreiende kinder tjes met bloed. Ook meubels, deuren en deurposten werden van een „teeken" voor zien. De beide ongelukkigen werden hierna naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl de kinderen bij de grootouders zijn onderge bracht. In de woning is het huisraad, borden, bekers, schotels, enz. grootendeels ver nield. Zij werd onder politiebewaking ge steld. Vermoedelijk betreft het hier een zeer ernstig geval van godsdienstwaanzin. De laatste dagen had het gezin geen voedsel meer tot zich genomen, en had de vrouw alleen het jongste kind gevoed. Zij had ech ter Zaterdagmorgen nog haar groentenwijk in Vlissingen bediend. Tankschip in nood. Het tankschip Amstel van de Amer. Pe troleum Comp. bevond zich Zaterdagmid dag tusschen Enkhuizen en Stavoren in noodi De noodsignalen werden opgemerkt I door een sleepboot van de firma Huysman te Amsterdam. De sleepboot zette onmid- dellijk koers naar het zinkende schip, en I het gelukte het schip in de haven van Sta voren in veiligheid te brengen. Elisha zag er uitgeput en zenuwachtig uit. De reactie na de inspanning was dui delijk merkbaar bij den man, temeer daar hij vreesde ondanks zijn openlijk succes ten slotte toch nog te zullen falen. Hij voelde dat hij zijn hoofd nooit meer rechtop zou kunnen dragen als Phyllis Va-ughan iets overkwam door de nederlaag van Ra venscar en hij verweet zich, dat hij het meisje niet had gevonden vóór de slag was gevallen. Ik zou niet langer meer wachten dan een half uur, zei hij. Dan moeten we zelf beginnen te zoeken, en de beste plaats om te beginnen zal de Priory zijn. Ik geloof niet dat hij dezen afloop heeft zien aan komen en als hij geen voorbereidende maatregelen heeft getroffen voor een vlucht, moet hij daar heen gegaan zijn om geld en kleeren te halen. De commissaris vond dit een uitstekend idee en opperde bovendien het denkbeeld om door een paar agenten te laten nagaan of Ravenscar ook in de stad was gezien. Dit onderzoek was niet heelemaal zonder resultaat. De kassier van een van de ban ken deelde mee dat Ravensvar, net voor de bank gesloten werd zoowat zijn heele saldo had opgevorderd, een heel belangrijke som. Niemand had echter iets van Scott gezien, maar er was ook bijna niemand die den Londenschen beambte kende. Nadat het half uur verstreken was zon der dat er iets gehoord was van Scott, ging het viertal in de auto van majoor Wilbra ham naar de Priory, Dick, de majoor, Elisha Crowe en inspecteur Pearman. Lord Monksilver werkte in elk opzicht bij het onderzoek mee. Maar het had niet het minste resul taat. Niemand had den secretaris gezien sinds hij 's morgens na het ontbijt naar BRANDEN. Woon- en winkelhuis uitgebrand. Zaterdagnacht omstreeks 3 uur is brand uitgebroken in de smederij en het woon- en winkelhuis van den heer Zijp te Akersloot. De bewoner, die alleen thuis was, kon zich bijtijds uit het brandende gebouw red den. Van het meubilair en de winkelartike- len is niets gered. Het woon- en winkelhuis is geheel en de smederij gedeeltelijk ver brand. De brandweer was spoedig ter plaat se, aanvankelijk liet de brand zich ernstig aanzien, door de vele aangrenzende wonin gen. Te 6 uur was men den brand meester. Verzekering dekt de schade. Twee woningen afgebrand. Vuurzee te Eindhoven. Tijdens de afwezigheid der bewoners is Zaterdagnacht door onbekende oorzaak brand ontstaan in een gemeentewoning aan de Edisonstraat, waarin gevestigd was de familie Van Iersel. De brandweer was spoe dig ter plaatse, doch kon niet voorkomen, dat het geheele pand uitbrandde en de in boedel in vlammen opging. Het vuur sloeg over naar de .belendende woning van W. de Waal, die eveneens geheel uitbrandde. Ver dere uitbreiding van dezen aanvankelijk ernstig dreigenden brand kon in deze dicht bevolkte buurt worden voorkomen. Verze kering dekt de schade. Brand in de Czaar Peter straat. De tweede brand van beteekenis in het nieuwe jaar te Amsterdam meldde zich gis teren in den voormiddag in de Czaar Pe terstraat op de eerste etage van perceel 98 die sinds kort alleen bewoond wordt door den 60-jarigen A. De ontdekking ge schiedde door de bovenburen, die door een zware rooklucht gewaarschuwd werden dat er onraad was de bewoners was op dat oogenblilc niet thuis. Het vuur had zijn oorsprong gevonden in een in de alcoof staande bedstede, hetgeen er op zou kun nen wijzen dat A. in bed gerookt heeft. In een oogwenk verspreidden zich de vlammen van de alcoof naar de achterka mer van waaruit zij spoedig door de rui ten naar buiten sloegen. De brandweer, die weldra met veel materiaal ter plaatse was, pakte het blusschingswerk onder lei ding vaif hoofdbrandmeester Brunet de Rochebrune krachtdadig aan. Zoo werd een slang geleid oor een naast perceel gele gen winkel in lederwarendaarnevens be wees de laderwagen goede diensten. De brand nam dan ook spoedig ziender- oogen af wat niet wegneemt, dat de al coof, de achterkamer en de keuken volle dig uitbrandden, terwijl de voorkamer brand- en waterschade opliep. De vertrekken van de tweede en derde etage stonden vol rook, doch bleven voor ernstige schade gespaard, evenals de be lendende perceelen. De bewoner bij wien tot voor eenige dagen terug een zijner doch ters inwoonde die op Oudejaar trouwde, zou juist deze week verhuizen. Het blus schingswerk trok in deze volkrijke buurt uiteraard zeer veel belangstelling. Brand in de Jodenhouttuinen. Gistermorgen te ongeveer half zes werd brand ontdekt in het pakhuis Jodenhout tuinen 27, hoek Uilenburgerstraat te Am sterdam. Dit pakhuis is in gebruik bij de fa. Julius Duveen, handelaar in bont en huiden. Het vuur woedde op de le verdie ping, waar honderden konijnenvellen te drogen hingen. Reeds lang moet het vuur hebben gesmeuld voor het werd ontdekt, want nauwelijks was de brand gesigna leerd of de vlammen sloegen naar buiten en baanden zich aan de kant van de Uilen- burgerstraat een weg naar de tweede ver dieping en het dak. Met een drietal stra len werd het vuur door de brandweer ge- bluscht. De eerste verdieping brandde goeddeels uit en de bovengelegen zolders kregen belangrijke brand- en waterschade. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door een kachel, waaruit vuur is gevallen. Deze werd gestookt voor het drogen van huiden. Ondanks het vroeg morgenuur was er veel belangstelling van het publiek. de rechtszitting was gegaan. De vier man nen keken elkaar hulpeloos aan. 't Ergste is dat we niets van Scott hoo- ren. Ik maak me werkelijk ongerust, zei de commissaris eindelijk. Als het maar niet tot handtastelijkheden is gekomen en die schooier het gewonnen heeft. Hij is zóó geraffineerd dat hij Scott ontglipt is, opperde Dick, 't Ergste vind ik dat Phyllis waarschijnlijk in zijn macht is en dat hij, om te voorkomen dat ze haar mond open doetO, ik durf er niet aan te denken Denkt u er dan maar niet over, zei Elisha kalmeerend. Laten we de hoop nog niet opgeven. Er is nog één ding dat ik wil beproeven, 't Wordt al donker en hoe donkerder hoe beter. Het kan wel zijn dat ik een paar uur wegblijf. Ik hoop dat je succes hebt, zei Wil braham hartelijk. Maar pas op dat je niet in een valstrik loopt. Wacht u hier op me? vroeg Elisha. Maar de commissaris gaf er de voor keur aan om naar Wroxford terug te kee- ren om te hooren of er nog nieuws van Scott was. Als Elisha wat ontdekte, was hij telefonisch te bereiken en in zijn auto in een minimum van tijd ter plaatse. Zoo stonden ze in de portiek en keken den kleinen ouden detective na. die in de schemering verdween. Tot hun verwonde ring verliet hij de oprijlaan om een zij pad in te slaan, dat naar de klippen voerde. HOOFDSTUK XXIV. Achter het wild aan. Toen Ravenscar in alle haast de rechts zaal verliet, was sergeant Scot onmiddcl- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 5 Januari. Huizen, 298 M. Uitsluitend KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoon. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Trioconcert. I.45 Gramofoon. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Kniples. 3.30 Cursus hoedenmaken. 3.45 Kniples. 4.00 Pauze. 4.30 Sonafcenconcert (viool, piano). 5.30 Concert. KRO-kunstensemble. 6.40 Gramofoon. Dansmuziek. 7.00 Gramofoon. 7.10 Dr. Berger: De opvoeding. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 „Driekoningenavond", blijspel van Shakespeare. Gezelschap Saalborn. Concert door het KRO-orkest. Persber. II.0012.00 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gromofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Voor de keuken. 11.0012.00 Solistenconcert (piano, zang). 12.00 Gramofoon. 12.30 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 2.00 Pauze. 2.30 Gramofoon. 3.00 Kniples. 4.00 Gramofoon. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Gramofoon. 5.30 Concert. P. en C. Codelban en hun orkest. 6.30 Moderne Fransche kamermuziek. Le zing met muzik. illustr. 7.00 Zionistisch halfuurtje. Lezing en koorzang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Concert. Omroeporkest o. 1, v. N. Treep. F. Helmann: viool. 9.00 „Wij zoeken een nieuwen omroe per", hoorspel. 9.20 Kovacs Lajos en zijn band. 9.45 Louis Noiret zingt. 10.00 Persber. 10.15 Kovacs Lajos. 10.30 Louis Noiret. 10.45 Kovacs Lajos. 11.0012.00 Gramofoon. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert. DE MOORD TE KERKDRIEL. Nadere bijzonderheden. Omtrent de toedracht, van den moord op den veldwachter Tap in den Nieuwjaars nacht te Kerkdriel weet het „Huisgezin" nog het volgende mede te deelen: Nadat de veldwachter Tap nog te onge veer 12 uur in den nacht een ronde had ge daan over de markt, begaf hij zich' in de richting van den dijk,' genaamd Hintham. Niemand kon toen vermoeden, dat zich een half uur later op den dijk een vreese- lijk drama zou afspelen, waarbij Tap als slachtoffer viel van zijn plicht. Korten tijd nadat Tap naar den dijk was gewandeld, liepen op eenigen afstand ook de gemeente-veldwachter J. Koenders en de nachtwaker P. Coset. Zij kwamen op hun weg verschillende in gezetenen tegen die van oud- in nieuw hadden gespeeld bij familie en kennissen en zich nu lustig huiswaarts begaven. Er wer den onderweg nog met de burgers heilwen- schen gewisseld. Potseling kwamen drie jongelui op de mannen der wet aangestormd met de me- dedeeling, dat er op den dijk gevochten werd en er een mensch van kant zou wor den gemaakt. In alle haast zochten Koenders en Co- set den weg door de duisternis en vonden na eenigen tijd een man langs den dijk lig gen. lijk op zijn qui vive. Hij was gehandicapt door de omstandigheid dat hij geen bevel tot inhechtenisneming tegen den vluchte ling had. Het plan dat de commissaris of ficieus had ontworpen na Elisha geraad pleegd te hebben, was om Ravenscar in het oog te houden voor het mogelijke ge val dat hij de vlucht zou willen nemen. In dien tlisschen tijd zou het bevelschrift tot zijn arrestatie kunnen worden opgemaakt, wat onmogelijk gebeuren kon vóór Dick Wcnslade vrijgesproken zou zijn. Scott zou onder deze omstandigheden slechts de hand op den vluchteling mogen leggen, als deze op het punt bleek te staan hem te zullen ontsnappen. Toen Scott in de gang van het gerechts gebouw kwam, hield hij zich op den achter grond, uit angst dat hij misschien door Ra venscar zou worden herkend. Hij was nu wel niet als getuige voorgeroepen, maar hij was toch bij het inquest geweest en het zou kunnen zijn, dat Ravenscar hem in de rechtszaal had opgemerkt. Daarom volgde hij hem ook niet op de hielen, en in de drukke hoofdstraat was het ook niet moeilijk om hem in het oog tc houden. Scott zag Ravenscar een bank binnen gaan, wat hem een grimmige lac'^ ontlokte, maar de vervolging begon moeilijk te wor den, toen de secretaris even later weer het bankgebouw verliet. Hij hield er blijkbaar rekening mee dat hij geschaduwd zou wor den, want hij keek telkens om en Scott kon zich soms maar nauwelijks dekken. "Wroxford is een kleine zeehaven en den weg, dien de achtervolgde en zijn vervol ger insloegen, voerde door allerlei achter buurten in de nabijheid van de haven. Scott begon te vermoeden, dat Ravenscar naar een boot zocht die op het punt stond te vertrekken en maakte zich al gereed I.20 Orkestconcert. 2.252.50 Gramofoonpl. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. Preludes en fuga* van Bach door James Ching (piano). 7.10 Oauserio in het Fransch. 7.10 Concert. B.B.C. Theater-Orkest. Ro salind Rowsell (sopraan). 8.50 Bezing. 9.20—9.35 Berichten. 9.40 Concert. Orkest. L. England (piano). 10.5012.20 Dansmuziek. Roy Fox en zijn Band. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonpl. 8.20 „Tristan und Isolde" van Rich. Wagner. Op gramofoonpl. Langen berg, 473 M. 6.257.20, 10.4011.50 en 11.55 Gramo foonpl. 12.201.50 Orkestconcerl. 4.205.20 Solistenconcert.. 7.20 Orkestconcert. 8.20 „Capriolen". Cabaret-programma. 9.20 Sluiting. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Orkestconcert. 2.001.00 Orkestconcert. 7.20 Concert door Strijkorkest. 7.45 Haorspel. 8.05 Muziek u. d. Drie Stuivers-Opera van K. Weill. 8.30 Tooneeluitz. 8.50 Piano-recital door V. Fischer. 9.2010.20 Concert van Oosterscke mu ziek. Brussel 508 en 338 M. 50S,5 M.12.352.05 Gramofoonpl. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. (Dansmuziek). 8.20 Concert. Omroeporkest. 338.2 M.12.352.05 Gramofoonpl. .5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonpl. 8.2010.20 SAROV-Revue. Rome, 441 M. 4.50 Concert. Piano en tenor. 5.05 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Strijkkwartet. Z e e s e n, 1635 M. 3.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijke avond. 8.30 Concert door het omroeporkest. 9.5011.50 Dansmuziek. Hij lag op de linkerzijde en had een mantel over zijn hoofd getrokken. Toen zij den mantel ophieven, zagen zij tot hun groote intsteltenis, dat de man op gru welijke wijze was verminkt. Diepe sneden liepen over het gezicht en een oog puilde uit de donkere kassen op het geheel met bloed bevlekte gelaat. Bij den eersten aanblik herkenden zij het slachtoffer niet. Maar hoe groot was hun schrik toen zij met een lampje eenige meters in 't rond lichtten en daar een uni formpet en een sabel zagen liggen. Toen herkenden zij hun collega Leen- dert Tap. De heer Koenen deed eenige vluchtige onderzoekingen op het lijk en constateerde dat de man reeds was overleden. Onmiddellijk waarschuwde men dr. van Pelt en den brigade-commandant der Rijks veld wacht den heer Uitenbroek. Het slachtoffer Leendert Tap was 31 Jaar en ruim twee jaar als gemeente-veldwach ter in dienst der gemeente Kerkdriel. Voordien was hij als zoodanig te Utrecht. De heer Tap was pas 1 jaar gehuwd. Do vrouw van het slachtoffer die binnenkort moeder hoopt te worden werd zwaar ge schokt naar familie buiten Kerkdriel ge bracht. L. Tap stond bekend als een ijverig en zeer plichtsgetrouw politieman. hein in 's hemelsnaam maar te arresteeren toen hij in dit voornemen verhinderd werd, doordat de ander in de deur vau een bar bierswinkel verdween. Hij gaat zich vermommen mompelde Scott. Ik ben een boon als ik het ook niet ga doenDan heb ik misschien meer kans. Daarop ging de detective een winkel aan den overkant van de straat binnen van waar hij een oogje op de baibierswinkcl kon houden, terwijl hij zich oo goed als het ging, wilde vermommen. Hij legiti meerde zich onmiddellijk bij len winkelier met behulp van zijn insigne \an Scotland Yard met het resultaat, dat bij niet alleen de matrozen uitrusting kreeg, maar ook een scheermes, waarmee hij zich baard en snor afschoor. Hij scheen minder lang werk te hebben als zijn „wild" aan den overkant want hij was al een half uur klaar, voor Ravenscar weer te voorschijn kwam. Niemand zou op het eerste gezicht den secretaris van Lord Monksilver herkend hebben in den smerigen vagebond, die over de straat slofte. Met zijn valsche snor en bakkebaarden, waaronder hij zijn geheel baardloos gezicht hadverborgen, zog hij er bepaald afstootend uit Het eenige wat er van zijn kleeren tc zien was onder een afgedragen bruine overjas, waren een paar broekspijpen met rafels en een paar uit- geloopen schoenen. Onder zijn arm droeg hij een groot pak, dat vermoedelijk zijn eigen kleeren bevatte, waarschijnlijk voor het go val dat hij zc noodig mocht hebbon. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9